een net WERKMEISJE, een flinke DIENSTBODE. eene DIENSTBODE Dr. VAN MENS. NIET te consulteeren. RUITERS te koop, Rijksbelastingen, Hoofdras, («orKfii. le Hooigras, Rijswijksche Waard. Se eerste snsie Hooigras, (let HOOIGRAS, STAMBOEKKEURING van MERRIËN De Gezondheidscommissie, ook te huur A. TROMP, Werkendam. Aanteekenboek Notaris JANSEN, verpachten 10 perceelen 7 perceelen Dijk en 3 perceelen in de Beddekens. 0. H. W. MEIJER, te Werkendam, C. H. W. MEIJER, te Werkendam, Eerste snede Hooigras, in perceelen, C. H. W. MEIJER, te Werkendam, verkoopen verpachten type Tuigpaard, in Noord-Brabant. gezeteld te Heusden, Oor-, Neus- en Keelarts, te 's-Hertogenbosch, is tot 1 JULI, publiek verpachten: publiek verkoopen Notaris KNOOK te Andel, "Wijk c.a., van 27 Mei tot 3 Juni. Getrouwd: H. Bonman, 32 j. en E. C. van der Beek, 25 j. Ingekomen van Rotterdam, G. Roe land en H. N. Boender; Hensden, W. van Rijke. Hinnenland. Het motorloggerschip Zuid-Holland VL 33, schipper Th. Bakker, van de reedersfirpna De Zeeuw en Van Raait te Vlaardingen, is door een Engelsch oorlogsschip opgebracht naar Kirkwall. Het schip had 15 last haring aan boord. Men meldt uit Gorinchem aan bet „N. v. d. D."Ongeveer 1500 K.G. le der, ter waarde van f 8000, verpakt in balen en per as vervoerd van Waalwijk naar Meerkerk werd daarop geladen in het klipperschip „Harnetta" van Rot terdam, vermoedelijk met bestemming naar Duitschland. Zaterdagavond heeft de rijksveldwacht dit leder in beslag genomen, waarna het in rijkstuighuis te Gorinchem werd opgeborgen De schipper is gearresteerd, doch later op vrije voeten gesteld. Te Dordrecht is opgericht het Comi té Dordt voor onderwijs, steun en in lichtingen aan Belgische vluchtelingen, dat aal trachten de belangen te behar tigen \an ongeveer 2000 Belgische vluchtelingen, voor het meerendeel schippers, in Dordt en Papendrecht ge stationeerd. Het Bestuur der Chr. School met Internaat voor Schipperskinderen, ge vestigd te Vreeswijk, ontving dezer dagen het bericht, dat het Z. K. H. den Prins der Nederlanden behaagd heeft, een gunstige beslissing te ver leenen aan het gedane verzoek het Be schermheerschap van deze school te aanvaarden en zij den naam van „Prins Hendrikschool" zal dragen en 1 Sept. a.s, zal geopend worden. De militaire post heeft 232 zakken meel, welke men uit de stelling van Amsterdam trachtte te vervoeren, aan gehouden. De zakken meel waren af komstig van de firma Hoeker te Heem stede. Het vervoer geschiedde op ver- valschte consenten. Tegen de drie ver voerders is proces-verbaal opgemaakt. De consenten' zijn in beslag genomen. De minister van financiën brengt in herinnering, dat de gelegenheid tot in wisseling van de ronde nikkelen stui vers op 1 Juli wordt gesloten. Tot dezen datum kunnen bedoelde munten worden ingewisseld aan de kan toren der betaalmeesters en van de ontvangers der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen. Ter voorkoming van geldelijk ver lies zal het publiek derhalve goed doen tijdig na te gaan of nog ronde nikkelen stuivers in zijn bezit zijn en, zoo ja, deze munten vóór 1 Juli bij een der bovengenoemde kantoren in te wisselen. Aangeteekend wordt nog, dat reeds thans niemand verplicht is ronde nik kelen stuivers in betaling aan te nemen. Zondagmorgen omstreeks 11 uur kwa men twee onbekend* personen den win kel binnenstappen van de maatschap pij „De Unie," handel in grutters- en koloniale waren, gevestigd Westerstraat te Amsterdam. Zij verklaard9n politie-amtenaren te zijn en toonden een gezegeld papier, waaruit hun kwaliteit moest blijken. Nadat zij dit stuk de winkelhoudster hadden laten lezen, zeiden zij opdracht te hebben een onderzoek in te stellen naar het aanwezige geld, zulks in ver band met de uitgifte van valsch geld. Door hen is daarop een bedrag van f 1156 50 in beslag genomen, n.l. 4.20 guldens, een bedrag, groot f 107.50. aan rijksdaalders, 49 bankbiljetten van f 10, één van f 25, benevens tien zilverbons van f 2,50. Met het bedrag zijn zij spoorloos ver dwenen. Zij zijn respectievelijk van 35 en 45 jarigen leeftijd, de eene is blond, de ander zwart van uiterlijk. De politie heeft het onderzoek on middellijk ter hand genomen, doch mist tot heden elke nadere aanwijzing. Donderdag woedde te Haarle, gemeen te Borculo, tijdens een onweer een hevi ge windhoos, vergezeld van zwareu hagelslag. Boomen werden ontworteld en door den hevigen wind zelfs tien tallen meters weggeworpen Van ver schillende boerderijen werden de daken afgerukt, terwijl een schuur in elkaar werd gedrukt Op het dak van de chris te'ijke school kwamen twee zware boo men terecht, waardoor het dak werd ingedrukt. Aan de te velde staande gewassen werd zeer groote schade aangerich't. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Notaris Brands, uit Amsterdam, voor zitter van de vereeniging Tehuis voor Belgische kinderen, aldaar, die dezer dagen te Antwerpen vertoefde, werd genoodigdf ten bureele van den raad van beheer der Antwerpsche Godshui zen De voorzitter van dit lichaam heeft hem toen zeer hartelijk dank gezegd voor al hetgeen de Vereeoiging voor honderden Antwerpsche weezeD heeft gedaan, en bood hem 8 medailles aan: een gouden voor hem zelf en groote zilveren medailles voor zijn mede-be stuursleden. De administratie der Ant werpsche Godshuizen heeft dezfi medail les expresselijk laten slaanaan de eene zijde staat het antieke ambtszegel der Godshuizen en aan de andere zijde een inschrift. Een wonderbare vischvangst. Het leek Vrijdag in 's Bosch wel een „wonderbare vischvangst." In de ver schillende wateren, die door de stad stroomen, zooals Dommel en Dieze, dreven Vrijdag massa's visch van aller lei soort, bedwelmd, aan de oppervlakte. Eu de oorzaak daarvan? De fabrieken van Tilburg loozen haar afvoerwater in de slooten om 's-Bosch. Tengevolge van de stortbuien zijn deze slooten overstroomd en is hun water in ded Esschen stroom geloopen, welke uitloopt op de Dommel. Dientengevolge werd ook dit water vertroebeld en de visschen daardoor zoodanig bedwelmd, dat zij niet meer in staat waren stroom opwaarts te zwemmen. Zij dreven zoo doende met den stroom mee en kwamen te 's-Bosch terecht. Voor de visschen zelf heeft de vertroebeling van het water geen andere nadeelige gevolgen dan dat zij bedwelmen; aan de deug delijkheid schaadt het niet. Overal zag men in de stad de men» schen aan 't visschen met emmers, manden, kuipen. Zelfs met de handen kon men de visch zoo maar opnemen. Velen hadden heele kuipen overvol, waaronder snoek, brasem, karper, lauw, likke paling enz. Er waren pracht exemplaren onder, die aan goeden prijs van de hand werden gedaan. Voor velen een aardige meevaller in deze dure tijden. De visch kwam uit de Dommel door den Grooten Hekel de Binnen-Dieze ingedreven. Het was een grappig ge zicht, overal mannen, vrouwen en kin deren in het water te zien plassen. Er zijn Vrijdag zeker duizenden kilo's visch op deze manier te 's Bosch ge vangen. Sommigen hadden heele booten vol, zegt de 's B. Cf liet comité tot oprichting van een gedenkteeken bij Quatre-Bras verzoekt het volgende mede te deelen Het Nederlandsche en het Belgische comité, gevormd met het doei om, ge zamenlijk door de Nederlanders en Belgen, op den hondersien gedenkdag van den strijd van 16 Juni 1815, een gedenkteeken bij Quatre-Bras te doen oprichten, ter herinnering van het held haftig gedrag van de aldaar gestreden hebbende Noord- en Zuid Nederland sche troepen en aan de bij dat treffen gevallen wapenbroeders, zijn niet in staat geweest aan hun plan uitvoering te geven. Het Eindh. Dagb. verneemt, dat alle pogingen om de in vrijheidsstelling van den heer W. K., ijzerhaudelaar te 's Her togenbosch, die onlangs in Duitschland aangehouden is, te verkrijgen, ook Engs diplomatieken weg, vruchteloos geble ken zijn. De heer K. is gevankelijk naar Coblenz getransporteerd. Gedurende de eerste week van af levering van Regeeringsbrood zijn te Rotterdam verbruikt 618.000 K.G. brood, of rond 442.000 K.G. meel. Daar op den prijs, welken de Rotterdamsche bakkers voor dit meel betalen, het Rijk thans f 'J.65 per 100 K.G toelegt, zijn in die stad gedurende de eerste week de kosten voor den Staat te stellen op 42,000 a 43,000 gulden. De bevolking van Rotterdam is ongeveer een dertien de van die van Nederland. Ailuot* 4anl»estedingen. Het prov. bestuur van Noord-Holland heeft Donderdag te Haarlem aanbesteed I. het maken en onderhouden van werken tot verdediging van de Noordzeekust in de provincie Noord-Holiand. Raming f 96,000. Minste inschrijver J. v. d. Plaste Hardinx- veld en M. Daalder te Bussum met f 97,300. Bij lotinggegund aan de laatste inschrijver. II. het aanbrengen van bezinkingen voor de koppen van de havenhoofden op Vlieland en het herstellen van die hoofden met daar bij behoorende werken van stormschade. Raming f 37,000. Minste inschrijver Ch. Kooyman te Vlieland met f 32,980. llai'litbericiiicii. De watersport in Loosdrecht bij Hil versum heeft Zondagmiddag drie slacht offers geëischt. Het was er, zooals altijd 's Zondags, weder gezellig druk op de schoone Loosdrechtsche plasvele waren de motorjachten, de zeil- en roei- booten en niemand dacht eraan, dat een dag, zoo uitgezocht voor de water sport, zóó droevig zou eindigen. Plot seling klonken angstkreten en geroep over de wijde watervlakte. Het bleek, dat een roeiboot, waarin vijf personen aan het spelevaren waren, was omge slagen. De inzittenden waren. mej. Gom- perts uit Amsterdam, mej. Jo Frank, mej. R. Poppelsdorf en de heeren H. Monasch en S. Frenk, allen te Hilver sum woonachtig. Door den zwaren golfslag, ontstaan door den hevigen wind, werd de boot vreeselijk heen en weer geslingerd. De dames werden be angst, stonden van haar zitplaatsen op en riepen om hulp. Door die beweging kantelde'het vaar tuigje en allen geraakten te water. Aan mej. Poppelsdorf en den heer Frenk gelukte het den in de boot aanwezigen reddingsboei te grijpen en het q$as daardoor aan de bemanning van een te hulp gesnelde motorboot mogelijk deze twee te redden, den heer Frenk echter in bewusteloozen toestand. Een andere boot haalde spoedig ook mej. Frank op. Aan wal gebracht, gelukte het een aanwezigen dokter den heer Frenk bij te brengen, doch bij mej. Frank faalden alle pogingen. Bij haar bleken helaas de levensgeesten reeds geweken. Later zijn ook de twee andere lijkeu gevischt. Het bestuur der vereeniging van kleine stedelijke en plattelandsgemeen ten heeft aan de betrokken gemeenten medegedeeld, dat de heer J. Nobel te IJmuiden is benoemd tot directeur voor de bemoeiingen met den vischverkoop. Tot diens taak zal o.m. behoorena. de gemeentebesturen alle verlangde inlichtingen te verstrekken over het organiseeren van de bemoeiing met den vischverkoop b. de gemeentebesturen uesgewenscht te bezoeken om door le zingen, mogelijk gespaard met vertoo ningen van lichtbeelden en bakproeven, het publiek van het groote nut en voordeel van geregeld vischverbruik te overtuigen; eveutueele moeilijk heden welke zich bij de uitvoering zouden kunnen voordoen zooveel moge lijk op te lossen, klachten te onder zoeken, enz. Meestal zal het aanbeveling verdie nen, zoo meent het bestuur van ge noemde vereeniging, de visch op be stelling af te leveren en geen afslag in het leven te roepen, omdat dit laatste tot prijsopdrijving aanleiding geeft. i 's-Bo$ch, 11 Juni. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 66755 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van f 1.15 tot fl.18 per K.G. Aftistcrdam, 11 Juni. Op de veiling waren de prijzen als volgt: Kipeieren f 6,00 a f 8,25; Eendeieren f 6,40 a f6,75 per 100 stuks; Ganseieren f 17,00 per lOOstuks; Aanvoer 43573 stuks. Middenprijs per 100 stuks f 7 04. Gedurende de afgeloopen week werden, naar men aan de „N. R. Ct." meldt, op de Beneden-Waal gevangen te Gorinchem 32 zalmen, wegende van 7 tot 23 pond, 13 elften, 135 finten en 12 pond riviervisch te Woudrichem 80 zalmen, wegende van 12 tot 26 pond, een partij snoek, baars, bliek en paling en 1390 fintente Brakel 18 zalmen; te Haaften 41. zalmen; te Ros- sum 8 zalmen; te Hurwenen 3 zalmen; te Bato's Erf 4 zalmen, Aan de vischmarkt te Gorinchem be steedde men voor de zalm f 0 80f 1.17 per pond, elften f 0.16f 0.49, finten f 0,11 f 0.15, alles per stuk te Woudrichem gold de zalm f 0.98f 1.30 per pondsnoek en baars 1725 ct., bliek 8—13 ct., voorn 4 tot 6 ct., paling 20 tot 50 ct., alles per pond; finten 15 tot 20 cent per stuk. Waterhoogte Keusden. Hoog Water. Laag Water. 11 Juni 0 98 M. 0.30 M. N.A.P. 12 0.90 0.27 13 0.99 0.32 14 1.03 0.34 Waterhoogte Maastricht (brug) 14 Juni 0.59 M. beneden 0. 15 0.58 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 14 Juni 2.70 M. boven 0. 15 2.72 Adverteiitieu. GEVRAAGD: P.G., niet beueden de 18 jaar. Adres: Diaconessenhuis, Heusden. Mevrouw J. STEINZ te Heusden, vraagt tegen 1 Augustus In een klein gezin te 's-Gravetnoer wordt tegen Augustus gevraagd, niet beneden 20 jaar, zelfstandig kunnende werken en koken. Loon f 100. Brieven aan D. J. MILLENAAR LOEFF te 0udgast6l. f 0.50 per stuk, bij Voorhanden in den Boekhandel van Wj. «I VËESUI4W te Heusden, van Vermogens-, Rijksinkomsten- en Personeele Belasting. Prijs f 4. De Wet tot heffing eener Inkomstenbe lasting met aanteekeningen. Prijs f 0,5© te W a a 1 w ij k, zal voor de heeren TIMMERMANS q.q. aldaar, ten huize van H. VERHOEVEN, te Kern, op Maandag 31 Juni a§. 5 uur, De Plaatsvervangend-Notaris zal Saterdag 1© •luni 4 915, na middags 3 uur, bij M. VAN I)EN HEU VEL, aan den tfieuwendijk onder Almkerk, aan- en in den Karnemelkspolder, aan den Nienwendijk, onder Almkerk: Voor den Heer Mr. P. C. :t HOOFT, van 41,63 Hectaren, genaamd „het Gors", in 3 perc. Aanwijzer: W. Wijnans, aan den Nieu- wendijk. Voor den Heer P. DE JONGH DE LEEUW, van 41,50 Hectaren, genaamd „het Gors", in 5 perc., het 5e perceel, deKade, om 2 maal te hooien. Inlichtingen bij den heer G. de Leeuw, te Almkerk. De Plaatsvervangend-Notaris zal Honderdag 13 Juni 1915. v.m. 1030 uur precies, in het Café „SPRENGER" te S1 e e u w ij k, onder Werkendam en SleeuvtUk, Seizoen 1915, Voor den Heer W. P. KALIS, van de Uiterwaarden: „het Klein Gors", „het Groot Gors" en „de Groeaplaat", in perceelen als van ouds. Voor den Heer A. NAAIJEN, aan- en op het Kraaiveld, van den Eigen Dijk, gedeelte Roefsche laan en Kade als van ouds. Aanwijzer voor de Gorzen A. LEEN MAN, aan den Groenendijk, onder Wou drichem. Breeder bij biljet De Plaatsvervangend-Notaris zal op Ilinsdag 23 Juni 1915, nam. 5 uur, in de herberg van Gebroeders NIEU W EN HUIZEN, te R ij s w ij k, in het openbaar Voor den Heer A. NAAIJEN, te Andel van de „Rijswijksche Waard", gelegen onder Rijswijk, in perceelen als vorige jaren. zal van op MTËRanr; 19 J(J*1, v.m. ia uwr, in Café ROZA te Andel, de Worp, de Wgrpsgriend, de Struik- waard, de Lage 3 Morgen en den Dijk onder Andel eD Qtessen; op ai JU\i, nm. 4 uur in Café VOS te Vee n, de Zaaiwaard onder Aalst en de Rijs waard onder Veen Het BESTUUR der Afdeeling Noord- Brabant van de Nationale Vereeniging tot Bevordering der Paardenfokkerij in Nederland maakt bekend, dat de ^famboek keuringen van merriën, lype tuigpaard, zullen worden gehouden te: Zevenbergen op 5 Juli om 10.30 u. Hss op 6 Juli om 9.u. 's-Koscii op Juli om 2.u. Keuringplaats bij GEERSEN aan aan den Singel. Heusden op 8 Juli om 12.u. Kicsbuscl! op 9 Juli om 10.u. 4Jmk«»rk op9Ju2Iom 2.u. AANGIFTE is gewenscht vóór 3 Juli bij den Secretaris. Het Bestuur der afdeeling voornoemd A. Z SNOEK, Almkerk, Voorzitter. ADR. M. NELEMANS, Moerdijk, Secretaris, Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen dan daaropvolgenden dag, voorm Plaats van afvaart te Amsterdam: Klo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alien, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Ilillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Tei Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. t Goederen voor Delft, VEaardingen. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekwe^ tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Iiitormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. ontvangt klachten over onderwerpen, de volksgezondheid betreffende, en verstrekt dienaangaande inlichtingen. Zij is samengesteld als volgt: Secretaris. d'ERKEN a AM. Lie zetting der boter is deze week op de markt 75 ets., in de winkels dus 80 ets. pet half kilo. Eieren f 160 de 26 stuks. SLEEUWIJK. He zetting der boter bedraagt 78 eper half kilo en die der eieren f 1.55 de 26 stuks. OOSTERHOUT, li Juni, Boter f 1,58 a 1,60 per Kg. Eieren f 0.23 en 0,24 de 4 stuks, GORINCHEM, 7 Juni. Op de veemarkt waren aan gevoerd 105 runderen22 nuchtere kalveren, 14 vette tarkens. 817 biggen, schapen en 196 lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 240 280 kalfvaarzen f 180 a 210 guiste vaarzen f a melkkoeien f 220 a 260 twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf -jarige f 000 a 000, pinken f a graskalveren f a nuchtere f IS a 22, schapen f a lammeren 11 a 16 biggen f 10 a 18 per stuk. Vette varkens 40 a 45 cent pet half kilo. Kippen, f 1.40 a ƒ15'1 per stuk Eieren, 1.50 it. 1 65 per 26 stuks Boter, 73 a 78 cent per hilf kilo. ROT1ERDAM., 14 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 452 vette runderen, magere dito, 253 vette en graskalveren, nuchtere kalveren 1045 schapen of lammeren, 1023 varkens, biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 110,2- kw 96 cent, kalveren lekte. 120 le kw 120 cl, schapen le kw 90. ie kw. 78 ct. vette varkens SI a 82 ct. licht soort 68 ct. per kilo. EL. PRINSEN te HaarsteegVoorzitter W. C. STAL te Heusden. Dr. A. J. OVERBOSCH te Almkerk. J. A. VAN HEIJST te Baardwijk. W. F. HlL WIG te Heusden. J. J. MONUÉE te Woudrichem. B. CE. VAN STEENBERGEN te Werkendam. H. J. VAN EGGELEN te Heusden

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3