Omtrent de Oorlogorganisatie in En- ongetwijfeld liet geval is, en zoo lang geland lezen wijdit geschiedt, zullen wij den loop der Er zijn nieuwe aanwijzingen in het zaken kalm aanzien. geheele land, dat men, hoe lang de oorlog oog moge duren, dexe tot een goed einde wil brengen. Bijzonder teekenend is de benoeming van een Of deze verliezen toegebracht worden aan deze of aan gene zijde van de eene of andere rivier doet feitelijk minder ter zake. Hoe verder de vijand oprukt, comité van eerste experts voor de toe- des te grooter worden zijn moeilijkhe neming der levensmiddelenproductie den en des te meer komt hij onder de- voor het geval, dat de oorlog zou wor den gerekt tot den herfst van 1916. Verder kondigde Lloyd George aan, dat hij een bekwaam man van zaken naar Amerika zou zenden tot reorganisatie zelfde omstandigheden als wij. De president van den Engelschen Board of Agriculture heeft een depar tementale commissie onder voorzitter van de uitbreiding van den ammunitie- schap van lord Milner benoemd, ten voorraad uit de Vereenigde Staten van einde de maatregelen te overwegen, die Canada en dat hij met Kitchener had genomen moeten worden om een ver- overlegd over de benoeming van een hoogde productie van voedingsmiddelen klein adviseerend lichaam van mannen in Engeland en Wales te verkrijgen, der wetenschap om de regeering voor in de veronderstelling, dat de oorlog te lichten over de meest volkomen toe- tot na den oogst van 1916 zou kunnen passing der chemische wetenschap en uitvindingen bij de militaire operaties. De arbeidsquaestie is thans ook volko men in behandeling tengevolge van de voortduren. Het Engelsch-Fran8che opperbevel aan de Dardanellen heeft, naar Duitsche conferentie van de arbeidersleiders met j bladen zeggen te ontleenen aan de Nou- Lloyd George. j velliste van Lyon, besloten om ver- De vakvereenigingen stemden toe om scheidene oude schepen in het smalle gedurende den oorlog verscheidene gedeelte van de zeeëngte le doen zin- hunner beginselen, o. a. omtrent over- ken in 't geval dat de Duitsche en werk, het gebruik van ongeoefende ar- Turksche duikbooten hun aanvallen op beiders, enz. die den aanmaak zouden de Fransche en Engelsche vloot her kunnen belemmeren, op te heffen en stakingen te verbieden. Alle geschillen zullen aan verplichte arbitrage worden onderworpen. Reeds verscheiden ver- eenigingen, die niet rechtstreeks zijn betrokken bij den aanmaak van munitie, deden dezelfde toezeggingen. vatten, teneinde de Dardanellen zoo doende voor de doorvaart te versperren. De Tijd verneemt uit Boedapest, d.d. 16 dezer: Een Tsjechisch regiment is wegens - j hoogverraad, gepleegd bij het Gallicische Zoo kondigde de voorzitter van de frout ontbonden. De soldaten gedroe- machtige National Transportworkers-gen zich tijdeng den grooten slag in federation op de conferentie aan, dat de j£arpathen op de lafhartigste wijze, de vereeniging zich verbond gedurende 0n maakten 30mmigen gemeene zaak den oorlog af te zien van het staking?- met den vijand. recht. Het dreigende arbeidsgeschil is Ziehier het 0ntbindingsbevel, door eveneens definitief geëindigd. De kaar- ders die het geschil begonnen namen de voorstellen van de regeering tot een regeling aan. den keizer bij legerorder uit evaardigd „Van smart vervuld gebied ik, dat het 27e regiment infanterie wegens lafhartigheid en hoogverraad in den strijd tegen den vijand uit mijn leger De Duitsche keizer heeft, naar ge- meld wordt, den commandant van de worde gestooten. Het regimentsvaandel duikboot, die de „Lusitania" in den moet aau .het regiment worden ontno- grond heeft geboord en waarbij 1200 111611 6n in ^16t legermuseum worden non combattanten onder welke 90 kleine opgeborgen. De geschiedenis van het kinderen zijn verdronken, de Ordre pour regiment, dat, van stonde af aan ver la Mérite eerste klasse verleend. j giftigd, naar het slagveld is getrokken, is van heden af geëindigd. Frans Jozef." De Fransche bladen melden, dat bij Zoowel te Boedapest als te Weeneu de anti-Duitsche betoogingen in Mos- hoeft het bevel een pijnlijken indruk kou 60 Duitsche huizen in asch gelegd gemaakt, nu de trouweloosheid der zijn; voorts zijn 270 winkels vernield Tsjechen, welke tot dusver officieel ge- of geplunderd. Volgens de Milaansche „Corriere della Sera" zijn in de baai van Archangel in de Witte Zee 150 stoomschepen met munitie voor Rusland aangekomen. Voor de terugreis hebbende schepen Russisch graan voor Engeland geladen. De militaire schrijvers in Engeland hechten zeer groot gewicht aan het ver schijnen van telkens nieuwe Duitsche formaties aan het front in Galicië,wijl daaruit blijkt, dat de Duitschers daar groote verliezen lijden, die een geregelde aanvulliug der ontstane leemten nood zakelijk maken. Een welingelichte Russische deskun dige te Londen verklaarde, dat deze operaties beschouwd moeten worden in verband met de taak, die de geallieer den jegens den gemeenschappelijken vijand hebben. Het zou dwaas zijn te zeggen, dat de Russen zich bij voorkeur terugtrekken maar ons feitelijk doel den vijand te dooden wordt bereikt, zoo lang de Oos- tenrijksch Duitsche legers meer man schappen verliezen dan wij, hetgeen heim werd gehouden, aan de openbaar heid is prijsgegeven. Ik moet hier nog het eveneens ver borgen pijnlijke nieuws aan toevoegen, dat talrijke Tsjechen niet hebben vol daan aan den oproep om onder de wa penen te komen. Velen zijn naar het buitenland gevlucht, anderen zijn met dr. Kramarsch, den leider der Tsjechen, gevangen genomen. De correspondent van het Giornale d'Italia schijft dat men de garnizoenen van Trente, Rovereto en Riva heeft moeten aflossen, omdat de Slavische, Roemeensche, Tsjechische en Italiaan- sche soldaten die er deel van uitmaakten weigerden tegen Italië te marcheeren. In een enkelen dag werden te Rovereto 50 soldaten doodgeschoten. Een heele compagnie is terechtgesteld. Alle oude garnizoenen zijn naarGalicië gezonden. van bleek lijkkleurig. Het telegram luidde aldus: „Na een gelukkige reis is de pakketboot te Buenos-Ayres aangekomen. Wij zijn in veiligheid. Niets ontbreekt er nu aan ons geluk, dan de terugkeer in het vaderland, en wij rekenen op uwe vriendschap om ons dien te verzekeren. Met gevoelens van vriend schap en dankbaarheid, JAN DE MARCILLES Aan al zijn leden bevend, staarde Ba- zouges op het noodlottig papier, zonder aan de woorden te kunnen gelooven. Daar moet bedriegerij bij in 't spel zijn, zeide hij eindelijk, gelooft gij dat ook niet Denkt gij dat ik daartoe in staat zou zijn Maar het feit is zoo onwaarschijnlijk. Toch is het waar 1 Is graaf Jan dan in Frankrijk ge weest Hij is hierheen gekomen. Met welk doel? Ten eerste om zijn vrouw te halen. En vervolgens? Om de bewijzen van zijn onschuld in handen te krijgen En die bewijzen? Onloochenbare, onbetwistbare bewij zen Dat kunt gij wel zeggen Wilt gij, dat ik ze u voorleg. Maar dan, stamelde de president ont hutst, dan ben ik onmogelijk geworden en belachelijk gemaakt en Waarom Die instructie Dwalen is menschelijk Gj hebt niet naar ons willen luisterenGij hebt een onschuldige veroordeeld, en een eerlijk man naar de galeien gezonden. Nu moet die fout hersteld worden. Volgens Morgenbladet, van Kristiania, heeft de Russische regeering te Londen en in de Vereenigde Staten zes millioen paar soldatenschoenen en in Canada 22.000 spoorwagens besteld. Een communiqué van het Fransche persbureau meldt de volgende helden daad van een Fransch aviateur in den Elzas. 'Een vijandelijk vliegtuig vloog boven onze liniën bij Aspach. Em van onze aviateurs steeg onmiddellijk op, haalde den vijand in en bond den strijd aan op een hoogte van 3200 meter. De vijandelijke aviateur beantwoordde den aanval met machinegeweer De Fransche vlieger wist echter boven zijn tegen stander te komen en bij het derde schot stortte deze pijlsnel binnen onze liniën, midden in het bosch ten Zuidwesten van Weiller. De Fransche vliegmachine keerde met een schroef doorboord en lekke cylinder terug. De motor was door kogels doorzeefd en de vleugel- bekleeding was gescheurd. De vlieger zelf had slechts een lichte schram aan den elleboog. Bij de Italiaansche marine worden blijkbaar proeven genomen met onder zeebooten van buitengewoon kleine af metingen, welke bestemd zijn om aan boord van groote oorlogsschepen te worden meegenomen, om te gelegener tijd te water gelaten te worden. Deze onderzeebooten zouden slechts ongeveer f 45 000 kosten en zoo goed gebouwd zijn, dat zij kunnen duiken zonder het inlaten van waterballast. Dit geschiedt al met behulp van kleine aan de buiten zijde aangebrachte jalouzie-vormige metaalplaten, welke van binnen uit door een enkele handgreep in werking gebracht worden. Voor het bedienen van deze booten zouden slechts twee manschappen noodig zijn. Een slaapzieke soldaat ligt in het hospitaal te Innsbruck, ook al een slachtoffer van den oorlog. De genees heereu althans nemen aan dat hij door schrik bij de plotselinge ontploffing van een granaat in dezen ongewouen toe stand is geraakt. Het is een soldaat uit Bosnië, die in M aart van het slag veld in Galicië eerst werd overgebracht naar Bozen en daarna naar Innsbruck. Hij slaapt maar steeds door, is vreese- lijk vermagerd en wordt kunstmatig gevoel. Door electriciteit hoopt men den man te genezen, en men ziet reeds beterschap. Maar dit neemt niet weg, dat men hem met een naald in den neus, de armen, de vingers, den rug kan steken, zonder dat hij er zich ge voelig voor toont. Van Italië werd de duikboot „Medusa" en van „België het stoomschip „Mena- pier" en de treiler „Delta B" in den grond geboord. Van de onzijdigen is Noorwegen weer het zwaarst getroffen. Dit land verloor 9 schepen, 6 stoom- en 3 zeilschepen. Zweden 3 stoomschepen en 1 zeilschip. Denemarken, dat bij de eerste honderd slechts één schip verloor, moest er nu 4 missen. Dan werd de torpedeering gemeld van het Amerikaansche stoom schip „Nebraska", dat echter behouden bleef. Van éen getorpedeerd schip, de schoener „Salvator", werd de nationali teit niet opgegeven. Zaterdag is in de geheele Zweedsche pers een oproep v;rschenen, geteekend door «en aantal van de bekendste Zweed sche vrouwen, onder welke Selma Lager- löf en Ellen Key, tot het houden vaD algemeene plechtige bijeenkomsten op Zondag 27 dezer, voor het herstel van den vrede. In deze bijeenkomsten zal aan de Zweedsche regeering het verzoek ge richt worden te willen overwegen, door welke maatregelen Zweden in samen gang met andere neutrale landen zal kunnen deelnemen aan den arbeid om een rechtvaardigen en duurzamen vreds tot stand te brengen. PlaatNcliik Nieuws. Hoel Door mij te helpen, graaf Jan in zijn eer te herstellen, te bekennen, dat gij eene dwaling begaan hebt, en de zaak voor den rechter te brengen. Men moet die dwalingen zoo spoedig mogelijk weer goed maken. Mijnheer, riep Bazouges als door een adder gebeten, tot zoolang ik beter inge licht zal zijn houd ik graaf De Marcilles voor schuldig, maar als gij het tegendeel kunt bewijzen Zult gij dat moeten erkennen 1 Natuurlijk. Omdat gij niet anders kunt. Dat zullen we eens zien. Ge kunt er u aanstonds van overtuigen, mijnheer de president, zeide Besnou op hoffelijken toon. Wij hebben langen tijd noodig gehad om ons doel te bereiken, want het wild, dat wij vervolgden, was slim genoeg, maar eindelijk is het in de val geloopen Baron Raynaud. Wat bedoelt gij toch? Baron Raynaud is misschien ai dood, dat scheelt ten minste niet heel veel, hij werd door een kogel getroffen, sommigen zeggen, dat hij de hand aan zich zelf ge slagen heeft. Baron Raynaud I riep de oud-rechter van instructie ontsteld uit. Gij hadt te Combiers uw schuldige moeten zoeken in plaats van te Marcilles mijnheer maar de eerbied voor het fortuin van den baron hield de deur voor u gesloten. Gewoonlijk verdenkt men slechts arme drommels, in plaats van zulke rijke menschen! Jan De Marcilles was arm dat was zijn eenige misdaad, en die heeft hij zwaar geboet Gij spreekt van schuldigen 1 stamelde Bazouges. Zeker, ge begrijpt toch wel, dat een millionnair zooals baron Raynaud, dat zaakje niet zelf uitgevonden heeft. Hij heeft Volgens een bericht uit Rome aan de „Echo de Paris" moet de toestand van den koning van Griekenland, die naar het scheen vooruitgaande was, hopeloos zijn. Duurde het van 18 Februari tot 8 Mei, alvorens de eerste honderd schepen door Duitsche duikbooten in den grond waren geboord, de tweede honderd werden getorpedeerd in het tijdvak 9 Mei tot 16 Juni. Hiervan waren 69 van Engelschen nationaliteit, ni. 25 stoom schepen, 34 treilers f n andere visschers- vaartuigen, 2 barken, 1 schoener, het Canadeesche stoomschip „Mouvenna" en 6 oorlogsschepen, nl. de slagschepen „Triumph", „Majestic" en „Agamem non", de torpedobooten 11 en 12 en een kruiser, welker torpedeering echter is tegengesproken. Van de in den grond geboorde stoomschepen was éen prijs- gemaakt Duitsch schip, nl. de „Erna Boldt," en bij de treilers was een ge wapende, n.l de „Columbia". De Fran- schen verloren slechts drie schepen en een treiler. De Russen verloren een mijnenlegger, een transportschip, een stoomschip, een bark en 2 schoeners. zijn schurkachtige handlangers, dieven en moordenaars, betaald, en zij hebben het eigenlijke werk verricht O! Te Combiers zoudt gij het broeinest van het kwaad ontdekt hebben, maar gij hebt u geworpen op deo oersten den besten persoon die u verdacht voorkwam In één woord, gij hebt den verkeerde beet gekregen en de schuldigen lateo ontsnappen. Maar En gij hebt dom genoeg het voor schrift „zoek de vrouw" vergeten. Die vrouw was gravin Helena. Haar buurman, baron Raynaud, was op haar verliefd ge worden en wilde haar tot eiken prijs be zitten, daarom stond haar echtgenoot hem in den wegHij moest gecompro mitteerd, en zoo mogelijk gedood worden en dat heeft men gedaan, ten minste beproefd te doen Gelukkig had graaf Jan een taai leven. 't Lijkt wel een romanzuchtte de président, die zich gewonnen moest geven. Maar 't is de werkelijkheid, waarde heer lees dit ten overvloede, en hij reikte hem een gedrukte memorie toe, die tot opschrift droeg „Herziening van het proces Marcilles." De memorie was kort, maar juist ge steld na een korte uiteenzetting der ons bekende feiten, waarbij men zorgvuldig den naam van baron Raynaud vei meden had uit vrees, dat zijn invloed misschien de zaak op de lange baan zou kunnen doen schuiven, volgde de bekentenis der schul digen, Cabiral en Pidon, die de onschuld van graaf Jan De Marcilles helder in het licht stelden. De president huiverde. En wat zij t gij van plan te doen, waarde Besnou, zeide hij. Mijn plicht. Graaf Jan en zijn broeder koesteren maar één wensoh, dien van zoo Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hint hamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. lleusden, 23 Juni. Maandag 11. werd alhier voor het eerst oorlogsbrood verkrijgbaar gesteld k 12 cent per kilogram. De geheele gemeente maakt er gebruik van en de kwaliteit voldoet al- gemten. In de Marechausseé's-kazerne hing een omgekeerde bezem op de binnenplaats Een spits bekje heeft dien bezem gekozen om er een nestje op te bouwen, waarin reeds twee eitjes. Een militair, alhier vertoevende kwam van de bruiloft, alwaar hij tot echt genoot was gepromoveerd. Zijne kennissen hadden hem eene verrassing bereid door hem eene lamp te vereeren. Dat moest door een feestje gevolgd worden, om te ontaarden in eene vechtpartij, die van overheidswege werd gestuit. Zaterdagavond 7 uur brak brand uit in een tot woning ingeric ite keet, nabij de groote brug. Weldra had een tweede keet en vervolgens een magazijn van den water staat vlam gevat en alles van hout en kurk- droog stond spoedig in lichtelaaie en aan j blusschen viel niet te denken. Een ver dachte werd des nachts door de politie ge arresteerd en heeft erkend het vuurtje te hebben aangestookt,met bedoeling het daarna te blusschen. waartoe hij niet meer in staat bleek. Hij is Maandagmorgen getranspor teerd. Van verschalende zijden komen be richten in van vermissing van vee, die we „als advertentie" volgaarne opnemen; niet echter als nieuwsbericht. Naar we vernemen is de oorzaak te zoeken in de warmte en de vliegen, die samen het vee onrustig maken. lVerkendant. Door de anti-rev. kiesvereeniging alhier is besloten voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezing geen candidaten te stellen en zoo noodig de af tredenden te stemmen. 1 Beneden Langstraat Invette kalveren is goeden omzet, maar in vette varkens is zeer weinig voorraad. Nuchtere kalveren en biggen worden prijzig verhan deld, maar in wol vee is weinig vertier. Men besteedt voor vette kalveren 70 80 ets. per K.G., vette varkens 45 k 47 ets. per halve K.G., nuchtere kalveren f 18 f 24 per stuk, biggen f 13 f 18 en lammeren f12 k f 22. De koude nachten speelden vorige week nog leelijke parten. Op verschillende velden is de boekweit afgevroren. Haarsteeg; Op 18 dezer slaagde te Utrecht voor het examen apothekers assistente, onze dorpsgenoote mej. J. Prin sen. De geslaagde geooot hare opleiding bij den heer A. F. F. M. v. d. Dries, te '8-Bosch. Herpt- De pluk der kruisbessen is zoo goed als afgeloopen. Was de prijs in den beginne 10 cent, thans wordt 13 cent cent per K.G. betaald. De commissionairs loopen reeds druk om de zwarte bessen op te koopen. Men biedt reedr* 18 cent per K.G. Her wijnen. Zaterdagavond is ten huize van den heer Jac. van Weelden, dia buitenaf is, ingebroken, terwijl zijne vrouw in de buurt een boodschap verrichtte. De dief is door het raam naar binnen gegaan en heeft uit een kast f 28 ontvreemd. Eenig geld is onaangeroerd gebleven. De politie is ijverig in de weer om den dader op te sporen. We hopen, dat hare pogingen suc ces mogen hebben. Sprang. In deze gemeente heeft de collecte ten behoeve van het fonds tot ondersteuning van den gewapenden dienst f 6,56opgebracht. De nachtvorsten hebben in den laat- sten tijd in vele tuinen alhier groote schade aangericht. Ook de te veld 6taande boek weit heeft veei geleden. Zuiliclieill. Aangenomen het beroep naar de Ned. Her*, kerk te Zuilichem en Nieuwaal door ds. N. C. Bakker te Kesteren. Zult hommel De veldarbeider v. W., woneode Kerkstraat alhier, had begin der vorige week een meisje te logeeren gevraagd. Uit medelijden had hij zulks gedaan daar zij pas uit de gevangenis te Roermond was ontslagen, alwaar zij twee maanden had vertoefd wegens het stelen van een porte- monnaie met geld, toebehoorende aan een Belgische dame. Deze gastvrijheid werd evenwel met ondank leloond. Toen v. W. Donderdag jl. op zijn werk was en zijne vrouw een poosje uitrustte, maakte de lo- gée, genaamd M. E. H., oud 18 jaar, dienst bode, van die gelegenheid gebruik om v. W. te bestelen. Zij wist de sleutels van de lade der linnenkast machtig te worden, ontsloot de lade en eigende zich het daarin bevindende bedrag, groot f 41.25 toe. Hierna verliet zij heimelijk de woning. Toen zij des avonds nog niet thuis was, kreeg v. W., die inmiddels van zijn werk was thuisge komen, achterdocht, keek de lade na en ontdekte den diefstal. Terstond werd bij de politie aangifte gedaan met het gevolg, dat de dievegge den volgenden ochtend door de Zalt BommeDche politie in een logement te 's-Hertogenbosch werd opgespoord, aan gehouden en naar Zalt-Bommel overgebracht. Van het geld was nog ruim f 18 in haar bezit, voor het andere had zij fijne lijf goederen, alsmede lakschoentjes, hand schoenen, mantel, rok, etc. gekocht. Na een volledige bekentenis te hebben afgelegd is zij Zaterdagochtend gevankelijk naar Tiel overgebracht. „Tielsche Ct." spoedig mogelijk met opgeheven hoofd in het vaderland te kunnen terugkeeren. En die wensch zal vervuld worden. Maar dan word ik onmogelijk, be lachelijk gemaakt. Waarom dan toch? vroeg de griffier boosaardig en met een verheven stem de clameerde hij Vergissen is menschelijk! Die zaak van Orgères. Hier 1 In deze streekGeef mij toch raad, wat moet ik deen Uw overplaatsing vragen. Meent gij «lat? Meedoogenloos klonk het antwoord Gij kunt u niet voorstellen hoeveel genoegen gij daarmede den procureur zoudt doen 1 De president wierp zijn plaaggeest een nijdigen blik toe, maar hij wist zich te beheerschen, reikte den griffier de hand, die deze even met de vingertoppen aan raakte, en zeide voor hij zich omkeerde om te vertrekken Tot vanavond, nietwaar Tot vanavond, mijnheer de president. Dat was een consternatie 1 Athénais had van schaamte wel in den grond willen zinken, want weldra kende heel Mayenne den inhoud van het telegram uit La Plata en was de memorie van Besnou in taliooze exemplaren met kwistige hand verspreid, en werd zoowel in de kleinste kroeg, als in de deftigste woning gelezen en besproken. In twee uur tijd had mevrouw de presi dente de glorie van haar geheele leven be taald 1 in hare salons werden onophoudelijk de woorden „Orgères, heel interessante ge schiedenis, pyramidale dwaling, verwonder lijk 1"" gefluisterd, en sommigen, die in den tijd, dat de ramp den graaf De Marcilles trof, tot zijn hevigste beschuldigers be hoord hadden, verzekerden elkander nu „dat zij het altijd wel gedaoht hadden." Hur^erliike Stand. Werkendam, van 1118 Juni. Geboren: Teuntje Kommerina, d. v. A. v. Oordt en N Groenenberg; Jacob, z. v. J. van Oord en N. de Keijzer; Jannigje, d. v. K. Groeneveld en P. B. Ippel. Meeuwen, van 115 Juni. Ondertrouwd: Petrus J. Dubbelman en Maria A. Hensen; Otto Dammers en A. G. op 't Lijnde. Geboren Maria Adriana, d. v. G. J. Freen en G. van Drunen; Eimert, z. v. A. v. d. Beek en M. Redeker. Ingekomen van: Rotterdam, G. ter Beek en gezin. Na het vertrek vau zijn gasten, die rijke lijk op orgeade, limonade en slappe thee onthaald waren zette Cesar Bazouges, op aandringen van zijn beminnelijke weder helft, zich aan zijn schrijftafel, om op staanden voet, zijn onmiddellijke overplaat sing aan den minister van justitie te ver zoeken. Dat verzoek werd ingewilligd en zes weken later was de gratie voor Jan de Marcilles, in afwachting van ds herziening vau het vonnis van Laval geteekend, en Cesar Ba zouges overgeplaatst naar een der armste maar hoogst gelegen onder prefecturen van Frankrijk. Athéoais Pitache droogt er, vergiftigd door haar eigen hatelijke inborst, lang zame, hand uit, en haar gemaal spreekt reent op een hoogte van dertienhonderd vijf en zestig meter boven de oppervlakte der zee. XVIII. In het bosch. Men schreef einde Juli. Jan de Marcilles verbeidde in Buenos Ayres onder een heerlijk klimaat in de prachtige woning van don José Cavero mst ongeduld het oogenblik, dat het vaderland zijn deuren weer voor hem zou ontsluiten, en leerde langzamerhand in 't bezit zijner heroverde vrouw en zijn dochtertje Gabrielle, omringd door zijn broeder en vele vrienden, de ellende en aandoeningen van de wor steling vergeten, waaruit hij als overwin naar was te voorschijn getreden, maar zijn warm gevoelend hart zou ontroerd zijn ge worden door medelijden, als hij getuige had kunnen zijn van wat er voorviel in de som bere woning van zijn machtigen vijand, den man wiens z< ndige hartstocht zooveel ellende en zooveel rampspoed had veroorzaakt. {Wordt vervolgd)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2