een flinke DIENSTBODE. RUITERS te koop, openbaar verkoopen: Hooigras, Kersen. dagelijks versche Meikersen STAMBOEKKEURING van MERRIËN GOEDE kwaliteit tegen MATIGE prijzen. Gevestigd te 's-Gravenhage. LANGE VIJVERRERG 9. H. PIJilCKËR HORDIJK, 2 Kalveren, ook te huur A. TROMP, Werkendam. 16 perceelen A. DE JONG SAAKES. type Tuigpaard, in Noord-Brabant. «wan «iTOVNKIi SCHAAKMAT LIEFDESSTRIJD SOMNABULE. mm?®* Kelenstraat C 532, GORINCHEM. te GORINCHEM, een Zwartbonte Pink, Zoo juist ontvangen een nieuwe sorteering Onze stelregel is Hiermede hebben wij de eer te berichten, dat wij tot onzen AGENT voor GORINCHEM en Omstr. hebben aangesteld de Firma alwaar inlichtingen omtrent het verstrekken van hypotheken en de afgifte van 5 pCt. Algemeene Hypotheekbrieven zijn te bekomen. Veenj over de maand Mei. Geboren: Cornelia, d. v. H. den Boer en J. Lievaart. Overleden: Amerens Vos, 71 jwed. van J. A. Vos; Hendrik Gerrit, 't Hooft, 83 j. ongeh. Almkerk, van 216 Juni. Ondertrouwd: Leendert van Haaf- ten, 30 j. en AdrianaKant, 28 j. ;Lonis de Graaf, 19 j. en Maaike Wijnands, 24 j.Nicolaas Swart, 48 j. en Jacoba van der Sluijs, 36 j. Getrouwd: H. van Bnrgel, 23 j. en H. van Burgel, 24 j. Geboren: Jan, z. v. J. Tamerus en H. de Heus; Machiel, z. v. D. Mons- houwer en H. Schouten Cornelia, d. v. J. Bouman en A. van Mastrigt: Jo hanna Bastiana, d. v. E. J van Iepe ren en B. de Pender; Matthijs, z. v. A. van Oudheusden en M. Nieuwen- h aizen; Leendert, z. v. A. Dolieslagers en M. P. Burghout. Ingekomen van: Leerdam, J. A.Gee- nen; Amsterdam, H. Snoek. Vertrokken naar: Mijnsheerenland. A. N. Monster; DeWerken en Sleeu- wijk, H. van BurgelAsperen, J. Kliju. Binnenland. Door een ongelukkigen samenloop van omstandigheden had Donderdag middag een droevig ongeval plaats te Valkenburg. Op een kruispunt van wegen kwam uit een huis een drietal kinderen ge- loopen. Het voorste kind liep onder het voorwiel der auto van den Prins dar Nederlanden, op het oogenblikdat de chauffeur al zijn aandacht geconcen treerd had op de te maken bocht, en het kind pas opmerkte, nadat het on geluk was gebeurd. In verband met de te maken wending reed de auto zeer langzaam. De Prins heeft Vrijdagochtend uit Maastricht de terugreis naar Den Haag aanvaard over Valkenburg,- ten einde een bezoek te brengen aan de ouders van het slachtoffer, die op dat oogenblik niet in de gemeente aanwe zig waren. Omtrent dit ongeval lezen wij nader Het 7-jarig knaapje, dat «Donderdag door de auto, waarin Prins Hendrik was gezeten, te Valkenburg in de St. Pieterstraat, werd overreden, is, nadat het door den Prins en zijn adjudant in hotel „Franssen" was binnengedragen, overleden. Het is een Belgisch knaapje. Toen de auto in matige vaart de bocht doorreed, kwam het knaapje uit het hotel „Franssen" geloopen, dartelend en spelend en raakte zoodoende onder het voorwiel. De autobestuurder stopte onmiddellijk: hem moet geen schuld treffen. De Prins was zeer onder den indruk. Men schrijft uit den Gelderschen Ach terhoek aan de „N. Crt.". dat de prijs der eieren deze week weer gestegen is. Er wordt nu reeds 60 a b2 cent per pond betaald, wat gelijk staat met 7 a 77s cent per stuk. Verleden jaar om dezen tijd was de prijs juist de helft. Voor een groot deel worden deze eieren naar Duitschland gestuurd, waar reeds van 17 tot 21 pf. per stuk betaald wordt. Het wetsontwerp betreffende de bruin- broodvoorziening wordt, zoo meldt het Hdblzeer spoedig van den Raad van State terug verwachten zal binn6n kor ten tijd bij de Kamer inkomen. Minis ter Posthuma vraagt in het ontwerp voor het loopende jaar een krediet van 14 millioen. Men meldde Zondag uit Amsterdam: De te Amsterdam gehouden verga dering van den partijraad der S D.A.P. heeft zich met algemeene stemmen ver- eenigd met het oordeel der Kamer fractie, dat het wetsontwerp tot uitbrei ding van den landstorm onaannemelijk is. Aan het partijbestuur werd verzocht van dat oordeel kennis te geven in een manifest dat in „Het Volk" opgeno men wordt en tevens strekt tot bijeen roeping van een landelijke demonstra tie tegen het wetsontwerp die reeds Zondag a.s. te Utrecht gehouden zal worden. stapel gaat buitengewoon bezwaarlijk, jbovendien komt er gebrek aan vleesch, boter en melk. Zondagnamiddag vielen te Gorin- chem over de geheele stad en zoover men kon waarnemen, op de rivier, spijltjes en kleine vlokjes hooi. Deze hooiregen kwam hoog uit de lucht en bleef gedurende een half uur langzaam loodrecht neervallen. Aan den Arkelschendijk, een paar K.M. vaD de stad, was n.l. al het pas ge- wpnnen hooi dat aan hoopjes aan de uiterwaarden stond door een windhoos opgenomen en met den N.O.-wind hoog door de lucht in de richting Gorinchem gedreven. Naar de Haagsche correspondent van „de Tel." verneemt is in de afdeelin- gen der Tweede Kamer tegen het wets ontwerp tot uitbreiding van den Land storm een bijzonder ernstig verzet ge komen. De oppositie uit meer dan een groep van links en rechts bleek van dien aard, dat zij zelfs voor verschillende Kamer leden onaannemelijk was. Ofschoon de tegenkanting zeer zeker niet algemeen was, moet, zoo verzekerde men ons, worden betwijfeld of het wets ontwerp, zoo als het daar ligt, wel een meerderheid zal krijgen. Alles zal af hangen van de nadere medtdeelingen, die de minister van oorlog, omtrent de uitvoering van zijn plannen, zal doen Door velen wordt verwacht, dat in ieder geval de omvang van de voorge stelde maatregelen zal worden beperkt. Naar uit goede bron gemeld wordt is de benoeming van mr. L. Regout te Meerssen, oud minister van Waterstaat en lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal tot tijdelijk Nederlandsch ge zant bij den Paus zeer spoedig te ver wachten. Opening en sluiting derjacht. Gedeputeerde Staten in de provincie Noord-Brabant, hebben besloten: De jacht op waterwild, met uitzon dering van watersnippen, omtrent welke bijzondere voorschriften zijn opgenomen in artikel 4, zal geopend worden op den eersten Zaterdag in Juli 1915 van zonsopgang af. Wij brengen in herinnering, dat de gelegenheid tot inwisseling van de ronde nikkelen stuiver op 1 Juli 1915 wordt gesloten. Tot dezen datum kunnen die munten ingewisseld worden aan de kantoren der betaalmeesters en van de ontvangers der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen.. Reeds thans is niemand verplicht, ronde nikkelen stuivers in betaling aan te nemen. llarktliericiiteii Niettegenstaande de Regeering on verbiddelijk blijft doorgaan met hetaf- maaksysteem, breidt het mond- en klauwzeer zich iu Zuid-Limburg ten zuiden van Sittard, toch gestadig uit. Er zijn dorpen als Vaals en Bocholtz, welker veestapel vrijwel is uitgeroeid. Het is een slachting op groote schaal en de resultaten zijn nihil Onder de landbouwers van den kring Gulpen, be kend om zijn puik vee, heerscht groote ontstemming Allen verlangen dat on middellijk worde geëindigd met den regeeringsmaatregel. Er zijn boeren, van wie meer dan 100 stuks vee is geslacht. Het aanvullen van den vernielden vee- Biggen aangevoerd 21 stuks. Prijzen van f 13.tot f 21. Prijs der boter van f 1.47 tot f 1.57 per kilo. Aangevoerd 215 kilo. Verder nog 2268 eieren. Prijzen van 5 tot 6* cent. Amsterdam, 18 Juni. Op de veiling waren de prijzen als volgt: Kipeieren f 5,60 a f 7,75; Eendeieren f 5,40 a f5,75 per 100 stuks; Ganseieren f 13,00 per 100 stuks; Aanvoer 44704 stuks. Middenprijs per 100 stuks f 6 36. Jonge hanen f 0.22, oude hanen fl 03 1.87, oude kippen f 0.741.35, konijnen f 1.10 27 stuks Tegen sterk oploopende prijzen is er een overweldigende vraag naar zware joDge hanen eu dito kippen. Waterlioogte Heusdeii. Hoog Water. Laag Water. 18 Juni 0 96 M. 0.26 M. «- N.A.P. 19 0.91 0.16 20 0.95 0.20 21 0.90 0.13 Waterhoogte Maastricht (brug) 21 Juni 0.65 M. beneden 0. 22 0 64 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 21 Juni 2.48 M. boven 0. 22 2.41 - Ad verten tiën. Mevrouw J. STEINZ te Heusden, vraagt tegen 1 Augustus door M. ACHTEN, te Haarsteeg, circa jaar, het eene blauw en het andere wit, met blauwe stipjes, uit de weide on der Veen, (Zwaansheuvel.) Inlichtingen te geven bij S. VAN RIJS WIJK, Genderschendijk, Genderen. sedert Dinsdag 15 Juni, uit de weide in de Slagen onder Veen, op de hoorns gemerkt 113. Zij die hierom trent inlichtingen kunnen geven, worden verzocht daarvan kennis te geven aan J. BLANKERS te Veen. Hunne moeite en kosten zullen worden beloond. Naar aanleiding van het feit dat de aanvoer van kolen zoo gering is iu den laatsteu tijd, hebben we ons tot be voegde zijde gewend met de vraag, of er iets verontrustends iu den toestand voor den a s. winter kon worden geacht. Ous is toen geantwoord, dat er geen reden tot onrust bestaat De aanvoeren zijn niet groot, doch niet onvoldoende. Vermoedelijk zullen de prijzen in den a.s. winter wel hooger zijn dan in den vorigen winter, misschien 10 a 20 ets. per mud. Voorraden thans reeds opdoen is niet noodzakelijk doch het is, óok in nor male tijden, altijd goed in den zomer winterkolenvoorraden in te slaan. R. N. f 0.50 per stuk, bij Gorinchem 18 Juni De heden alhier gehouden paardenmarkt had eenerzij ds geen druk verloop, er waren 209 stuks aan gevoerd. De handel was over het geheel flauw. Men besteedde voor: Werkpaarden f 250 450, twee-en-een- half-jarige paarden, f 300 350, ander- half-jarige paarden f 200 a 300, hitten f 150 350. 's-Bosch, 18 Juni. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 71052 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van fl.13 tot f 1.16 perK.G. 21 Juni Op de heden gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 144 stuks. Eerste kwaliteit gold van f 0.72 tot f 0.78, tweede kwaliteit van f 0 66 tot f 0.72, derde kwaliteit van f 0 60 tot 0 66. Waalwijk, 17 Juni. Opde veemarkt waren weinig runderen aangevoerd. Kalfkoeien van f 000.tot f000.Kalf vaarzen van f 000 tot f 000 Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen don daaropvolgenden dag, voorm Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Tei Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn. Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. Goederen voor Delft, Wlaardiiigen. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Beerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Soheurs, Zieke 27 en 28. In Ion natiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wiihel minaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. DE BURGEMEESTER van Andel, zal op lrjjclaR 25 Juni 1915, des na middags 5 uur, in het Raadhuis aldaar, voor die gemeente, in het in „Andelerbroek" zooals van ouds. Aanwijzing één dag vóór en op den dag der verkooping. De Burgemeester, A. D. VAN DER SCHANS. Vanaf Vrijdag 25 Juni te verkrijgen in den Kersen boomgaard van Mevr. de Wed. VERHAGEN DE JONG, bij het Kasteel te Meeuwen. Extra gesorteerd. Aanbevelend, Het BESTUUR der Afdeeling Noord- Brabant van de Nationale Vereenigiug tot Bevordering der Paardenfokkerij ia Nederland maakt bekend, dat de Stamhoekkeuringen van merriën, type tuigpaard, zullen worden gehouden te Zevenbergen op 5 Juli om 10.30 a. Oss opGJuiiom 9.u. 's-Bosch opGJuiiom 2.a. Keuringplaats bij GEERSEN aan aan den Singel. Heusden op8Julioml2.u. Bicshosch opOJuiiomlOu. %lniL.erk op9Jullom 2.u. AANGIFTE is gewenscht vóór 3 Juli bij den Secretaris. Het Bestuur der afdeeling voornoemd A. Z SNOEK, Almkerk, Voorzitter. ADR. M. NELEMANS, Moerdijk, Secretaris, B In eiken Boekhandel teekent men in op de 14e Jaargang van De mooiste Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten over den Europeeschen Oorlog, meestal van onze eigen foto grafen, en de voornaamste gebeurtenissen in Nederland en in het buitenland, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, begint vanaf heden in dit Weekblad een nieuwe serie romans: Een romantisch Geschiedkundig voorspel van den Wereld- krijg door Jacqueline Reyneke van Stuwe, gevolgd door een oorspronkelijken roman van Fokko Bos over den tegen- woordigen oorlog in België. Verder in de bibliotheek van „De Prins" de boeiende roman van C. N. en A. M. WILLIAMSON Daarna de nieuwe roman van A. GEOFFROY Alle abonnés z{jn verzekerd. B Hoogachtend, De Directie, J. ROOSENBURG. G. H. BIERMAN. W ERKEN bAM. De getting der boter it deze week op de markt 75 ett., in de winkelt dut 80 ets. pet half kilo. Eieren f 1 60 de 26 stukt. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 78 et pér half kilo en die der eieren 1.75 de 26 ttukt. OOSTERHOUT.21 Juni, Boter f 1,56 a 1,60 per Kg. Eieren f 0.24 en 0,25 de 4 stukt. OOR1NCHEM, 21 Juni. 'Jp de veemarkt waren aan gevoerd 104 runderen, 3 nuchtere kalveren14 vette iarkent 855 biggen, schapen en 23 lammeren De prijzen waren alt volgt: zware kalf koeien f 280 ƒ310 kalfvaarzen f 170 a 220 guitte vaarzen f a melkkoeien f 230 a 270 twee-en-een-half jarige otten f a anderhalf-jarige ƒ000 a 000, pinken f a gratkalveren f a nuchtere 18 a 24, schapen f a lammeren ƒ8 a 15, biggen f 10 a 15 per stuk. Vette varkent 40 a 45 cent per half kilo. Kippen f 1.40 d f 1.70 per stuk Eieren 1 60 ƒ175 per 26 stuks Boter, 8 a 80 cent per half kilo. ROT1ERDAM, 21 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 416 vette runderen, magere dito, 213 vette en graskalveren, nuchtere kalveren, schapen of lammeren. 1024 varkent, biggen. De prijzen waren alt volgt: runderen le kwaliteit \Qü,%e kw 96 cent, kalveren le kw. 120 2e kw 110 ct. tehapen le kw 86 2e kw. 70 et. vette varkent 98 a 94 ct. licht toort 84 ct. per kilo. Meu abonneert zich door het geheele land bij eiken solieden Boek handelaar of bij de Agenten tegen f3.per jaar voorde gewone, en tegen f5.per jaar voor de luxe-editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan men zich di eet per post abonneeren tegen toezending van postwissel van f3.75 voor de gewone en f 5.75 voor de luxe editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Amsteldijk 13, Amsterdam. Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 45 platen per week. 'tpetten ei slap Hi Eerste ypottieekbriefbank

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3