Omtrent de laatste beschieting van' Duinkerken meldt de „Lokal Anzeiger: Door de veertien zware projectielen, die tijdens het laatste bombardement van de stad en den havendam van Duinkerken, dat drie kwartier duurde, doel troffen, werden grooter verwoes tingen in de belangrijkste deelen der stad aangericht, dan bij de voorafgaande beschietingen. Het aantal dooden en gewonden on der de burgers en militairen wordt op tweehonderd geschat. Een geneesheer van den Russischen general en staf, die de slagvelden in Galicië bezocht, heeft verklaard, dat geweerkogels in het gevecht geen rol meer spelen. De Russische infanterie wil niet meer optrekken voordat de artillerie haar werk heeft gedaan. Vooral de uit werking van de 42 c.M. mortieren is verschrikkelijk. Het nieuwe projectiel we°gt 1250 K.G. en beschrijft een boog tot zeven kilometer hoogte. Het graaft zich zes meter diep in de aarde, alvo rens te ontploffen. De uitwerking is dan zóó ontzettend, dat wie niet ver wond raakt, dagen lang voor alles on bruikbaar is tengevolge van den mo- reelen schok dien hij heeft ondergaan. Alle Weensche bladen spreken hun voldoening uit over de verovering van Lemberg, waarvan de moreele politieke en militaire beteekenis in het licht wordt gesteld. Allen drukken de over tuiging uit, dat de bezetting van Lem berg niet alleen het einde der Russi sche heerschappij in Galicië, maar ook de volkomen nederlaag van het Rus sische leger beteekent, en een defini tieve overwinning der verbonden legers is, wier kracht ongebroken is. Te Cullercoats (Engeland) is Donder dag het volgend bericht ontvangen van de stoomboot „Lama"Zooeven heb ben wij de bemanningen opgepikt van de trawlers Quiet Waters van Peter head en „Vicé Ray" van Aberdeen, die gisteravond 11 uur bij de Shetland-ei- landen op 25 mijlen ten Oosten van Scerries in den grond geboord zijn. Zij melden dat tegelijkertijd nog 5 andere trawlers tot zinken zijn gebracht. Naar de Frankf. Ztg. uit Madrid ver neemt, is de inschrijving op de Spaan- sche leening van 750 millioen 70or in wisseling van schatkistbiljetten bestemd was, moest in het geheel voor 4b7 mil lioen in geld worden geteekend. De stad Madrid nu heeft voor 28 millioen in geschreven, terwijl in het binnenland in het geheel voor slechts 25 millioen is geteekend, zoodat in totaal voor iets meer dan */e van het geheele bedrag is ingeschreven. De banken en de groote kapitalisten hebben zich zoo goed als geheel onthouden. De correspondent van de „Secolo" te Petersburg, Magrini, meldt aan zijn blad, dat de Russische minister van buiten- landsche zaken Sagonow bem had me degedeeld dat Rusland zich op den winterveldtocht voorbereidt. Van den Italiaanschen ambassadeur aldaar, Car- lotti, vernam Magrini, dat de Tsaar te kennen heeft gegeven dat zijn bezoek aan koning Victor Emanuel indertijd te Racconigi de inleiding was tot de hedendaagsche alliantie tusschen Italië en Rusland. De Tsaar zou aan Carlotti hebben verklaard, dat hij vol vertrou wen was in de hooge beteekenis der Italiaansche interventie en dat hij be sloten was den oorlog te voeren tot de volkomen overwinning bereikt was. Weliswaar was het volk door de ge beurtenissen in Galicië teleurgesteld, doch het houdt zich kalm en heeft volle vertrouwen in de eindelijke overwin ning. Het nieuwe Russische offensief in Polen zou, wegens gebrek aan munitie en zware verliezen in Galicië, tot nu toe onmogelijk gemaakt zijn, ofschoon de Russen de voor het oorlogstooneel aan den Bosporus bestemde legers van Sebastopol, sterk 200,000 man, naar Galicië hebben moeten laten optrekken. Daar komt dan nog het onvoorziene geval bij van het beletsel, om den nieuweD dreadnought in dienst te stel len, die aan de Russische vloot de on beperkte heerschappij over de Zwarte Zee zou hebben moeten verzekeren. Deze betreurenswaardige omstandighe den, zoomede het wegzenden van het leger voor den Bosporus naar Galicië, zijn helaas oorzaken, dat de opening van de Dardanellen vertraagd wordt. Ondanks alles is de forceering beslist noodzakelijk om den toevoer naar Rus land van hooi, wapens en munitie mo gelijk te maken. De militaire medewerker van het Zwitsersche blad „Bund"is van meening, dat de terugtocht der Russen tot achter Grodek tot geen beslissend resultaat zal leiden, evenmin als een eventueele terugtocht achter Lemberg. Immers, daar de Russen over overvloed van mannen kunnen beschikken, is een tegenoffensief uit het noorden tegen het leger van aartshertog Joseph zeer wel mogelijk. De berg Monte Nero was dezer dagen het tooneel van een der stoutmoedigste wapenfeiten in den O oaten rijksch-Itali aanschen oorlog. Hoewel de Italianen reeds eenige dagen in het bezit waren van den top, handhaafden de Oostenrijkers zich op sommige steile deelen van het gebergte in het noorden, vanwaar zij de Itali anen op den top konden bestoken. Alle pogingen, om de Oostenrijkers te ver drijven, mislukten tengevolge van de ontoegaukelijkheid der natuurlijke ves ting, waar zij zich verschanst hadden. Eindelijk bood een afdeeling der Alpentroepen zich vrijwillig aan, om de Oostenrijkers te verjagen. Zij gingen op weg tegen middernacht. Den ge- makkelij ksten toegang tot de stelling vermijdend, waar vorige Italiaansche aanvallen mislukt waren, begaven zij zich naar den steilen kant van de hoogte, waar enkele smalle paden zijn, alleen aan de gemsjagers bekend. De Alpini zijn allen jagers en zij hadden geen gebrek aan gidsen. Ge durende den nacht klommen zij van rots op rots, elk volgend in de voet stappen van zijn voorganger, en kort voor het aanbreken van den dag kwa men zij op een vlak gedeelte van de hoogte dichtbij den top. Zij hielden daar halt tot de laatste man langs het gevaarlijke pad naar boven gekomen was. Wetende dat zij den vijand vóór en den afgrond achter zich hadden, plaatsten zij de bajonet op het geweer, sprongen op de overblijvende rotsen en vielen tusschen de Oostenrijkers op den top. Dezen sliepen, daar zij geen aan vallen van de zijde der steilte verwacht ten, en voor zij tijd hadden om naar de wapens te grijpen, was de heuveltop in het bezit der Italianen. Het Engelsche Lagerhuis heeft in alle lezingen de wet op de beperking op den uitvoer behandeld, welke aan het einde van deze week zal worden gevolgd door een Order in Council, waarbij de uitvoer wordt verboden naar Nederland van alle goederen, behalve van dezulke, die aan de Overzeetrust zijn geconsigneerd. Op deze trust zal de verantwoordelijkheid rusten om te beletten dat een bezending, welke dan ook, hetzij in den origineelen vorm, hetzij in bewerking, den vijand bereikt. Deze wet kan ook op andere neutrale landen van toepassing worden gemaakt. Deze orde is wel toegekend aan den kapitein-luitenant ter zee Herting van de „U 51" voor zijn 5000 kilometer- tocht naar de Dardanellen en voor het doen zinken van twee Engelsche oor logsschepen, zoodat de mystificatie wel licht hieraan is toe te schrijven. Omtrent de veroordeeling van De Wet, bekend als aanvoerder van de opstandelingen tegen het Engelsche gezag, lezen wij dat hem 2000 pond sterling boete opgelegd is, benevens 6 jaar gevangenisstraf. Aan de „Berl. Lokal Anzeiger" wordt gemeld, dat de „Secoio" uit Boekarest bericht ontvangen heeft dat de onder handelingen met Rusland nog aan den gang zijn. De regeering van Roemenië blijft er op staan, dat Rusland al haar eischen inwilligt, en verklaart tevens dat zij geen opruiing, noch volksbe- toogingen zal dulden, daar net volk het volkomen eens is met Ie politiek van het ministerie Bratiano. Uit Stockholm wordt gemeld, dat aldaar uit Memel aangekomen reizigers mededeelen dat Libaudoor de Duitschers krachtig wordt versterkt. Zware stukken marine-geschut zijn in de straten opge steld. Ook rondom Libau worden verde digingswerken aangelegd. Aan de „Voss. Zeitung" wordt uit Genève bericht: Volgens een telegram uit Rome is de actieve deelneming van Italië aan de actie in de Dardanellen thans een feit geworden. Verscheiden Italiaansche kruisers en kleinere bodems hebben Tarente verlaten en zijn naar Tenedos vertrokken. Het eskader moet zich daar bij de Engelsche en Fransche vloot aansluiten. Een berichtgever schrijft aan het Hbld." Op een tocht langs 't Yperenkanaal tot nabij Dixmuiden kon ik opmerken, dat de Belgen aanmerkelijke verster kingen van geschut hebben ontvangen. Op een oogenblik kwam ik bij batterij no, 4-b, zooals ze gedoopt was; het wa ren kanonnen van het kaliber 155 m.M., die nog maar kort geleden op het ge vechtsterrein waren aangekomen. Bij een stuk stond een lange officier in luitenants-uniform. Maar de officier was de koning der Belgen, die het eerste schot uit een der kanonnen zou afvuren op een Dnitsche stelling, die den weg Dixmuiden-Werchem bestrijkt en den Belgen veel overlast aandoet, „Als n'n gewone kanonnier," zeide mijn leidsman, adjudant v. d. G., „staat nu ons Keuning aan 't stuk. Nou zie de toch, menier, dat 'm z'u eigen nie' en spaart. Inderdaad had ik reeds meer malen gelegenheid, zoo te Veurne als elders, den koning der Belgen in actie te zien. Doch de rol, die hij nu ver vulde, was mij ook nieuw. Nadat hij het stuk had afgetrokken, had hij, zooals ik later hoorde, den wensch te kennen gegeven, dat binnen eenige weken de kanonnen zouden staan, waar na 't projectiel gevallen was. Kalm en onbewogen als altijd stapte de koning met zijn gevolg mij op een honderd meter voorbijeen tien minuten verder stapte hij in zijn auto, om weer elders zijn jongens te begroeten. Steeds is hij aan 't front te vinden, of in het hoofdkwartier. Zelfs inspec teert hij de keukens, de hospitalen enz. Wat den vertrouwelijken omgang met zijn soldaten aangaat, zou men hem met Napoleon kunnen vergelijken. En ik kan verzekeren, dat zijn soldaten van hem houden als die van Napoleon van hun keizer. Het bericht uit Parijs, dat de orde ,Pour le Mérite" verleend zou zijn aan den commandant van de onder zeeboot, die de „Lusitania" heeft doen zinken, wordt ten stelligste tegenge sproken. Aan de „Germania Herald" te New- York wordt uit Chicago gemeld, dat, aangezien de Russische regeering, tot dusver althans, niet in staat was om in de Vereenigde Staten geld los te krijgen, het reuzencontract voor de le vering van vrachtwagons, waarvan de levering te Chicago zal plaats vinden, niet afgesloten is kunnen worden. Se dert verscheidene weken worden onder handelingen ge voer i met de Pullman Cy., die echter de levering geweigerd heeft, daar de Russische regeering respec tievelijk haar agenten slechts papier als betaling aangeboden hebben. Volgens een verklaring van den on- ervoorzitter van de Pullman Cy.,van Donderdag 17 Juni, staat de Russische regeering te Petrograd in directe ver binding met de firma, terwijl door Rus sisehe agenten te New-York reeds se dert maanden onderhandelingen met bedoelde firma gevoerd worden, voor de levering van 15,000 tot 50,000 vracht wagons, die een waarde vertegenwoor digen van 12,000,000 tot 75,000,000 dollar. l'ltiutiicljjk Nieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 26 Juni. Naar wij vernemen zijn in deze gemeente 624 broodkaarten afgegeven. De heer Laurent Verhoeven leerling van het Canisius gymnasium te Nijmegen mocht het diploma A behalen. Woensdag 23 dezer werd alhier in het hotel Concordia onder presidium van den Heer Borren, schoolodziener, een arron dissementsvergader fng gehouden, die druk bezocht was. Na afhandeling der huishou delijke zaken, gaf de voorzitter het woord aan den Heer Prinsen van de Haarsteeg, die op keurige wijze inleidde het onderwerp „Meer stelonderwijs, minder taalonderwijs op de lagere school." Spreker was van oor deel, dat vroeger te veel tijd besteed werd aan de techniek der taal en minder gelet werd op de schriftelijke uitdrukking van gedachten, vandaar de onbeholpen wijze, waarop ongeletterde menschen vaak schrif telijke mededeelingen konden doen. Tijd voor debat werd niet gegeven, nu 't was ook minder noodig, want verreweg de meeaten der aanwezigen waren het wel met spreker eens. Na de pauze, waarin aan de goed voor ziene tafel van „Concordia" geen oneer werd gedaan, kreeg de Heer Rij keus van Breda het woord. Spreker handelde over „deter minisme in ons leven". Van het begin tot het einde had de Heer Rij kens een aan dachtig gehoor en een krachtig applaus beloonde den spreker voor zijn boeiende rede. De determinist, want dat was hij, betoogde, dat 's menschen handelingen een uitvloeisel zijn van uitwendige oorzaken, waarop hij geen invloed heeft en dat iemand, die zich aan de maatschappelijke wetten vergrijpt, eer medelijden dan verachting verdient. De Heer Knol van Werkendam, die spreker voor 't overige met veel genoe gen had aangehoord, repliceerde toch op enkele punten den Heer Rij kens. Beide sprekers werden door den Voorzitter op hartelijke wijze dank gezegd en als plaats voor de volgende vergadering, in Juni 1916, werd Woudrichem aangewezen. "Op de Bergsche Maas ziet men telkens sleepbooten met 4 of meer vaartuigen pas- seeren, gaande in de richting Maastriöht en bevattende levensmiddelen voor België. Ze zijn kenbaar aan groote cijfers, die op elk der vaartuigen zijn aangebracht. Werkendam. Tot notaris, alhier, in de plaats van wijlen notaris Kerkhoven, is benoemd de heer J. M. C. Paap, candi- daat-notaris te Voorschotel). Door den gemeenteveldwachter De Ruit is deze week verbaal opgemaakt van diefstal van geld uit een winkellade door een snoeplustig jongmensch. Door den Heer C. de Graaf, alhier is met gunstig gevolg het natuurkundig gedeelte van het examen voor veearts af gelegd. Aalst- Voor de vacature van onder wijzeres aan de openbare school alhier, heb ben zich 20 sollicitanten aangemeld. En kelen werden reeds uitgenoodigd proefles te geven. Aalburg- Dinsdagavond tuimelde S. v. B. met haar hondenkar en melkgerei van de bazaltglooiïng aan den Heusden- schen dijk. Dat kwam, doordat haar hond naar een kind uitschoot. Alles liep gelukkig met wat schade aan de kar af. Andel- Bij den landbouwer P. de C. alhier, is mond- en klauwzeer onder zijn vee geconstateerd. Met het opkoopen der zwarte bessen is hier heden een begin gemaakt. Doorjde commissionairs wordt 17 cent per kilo be steed. BommelerwaariL Tot polder meesters zijn benoemd: in den derpspolder Driel J. W. van Doremaele, Zaltbommel A. J. van Voorthuizen, Hedel H. Quick, Ammerzoden en Well H. A. v. d. Graft, Possum J. W. Dingemans, Gameren P. G. van de Werken en Delwijnen J. vanJEck. Capelle. Zaterdagavond werd de zangvereeniging ,,'t Rozeknopje," alhier in haar repetitielokaal met een bezoek vereerd van den nieuwen Burgemeester, den Edel Achtbaren heer C. H. L. Valter. Te ongeveer kwart voor acht kwam Z.E.A. vergezeld van den beschermheer het lokaal binnen. Nadat hij had plaats genomen, zeide de Voorzitter der vereeniging, de WelEd. heer Treffers ongeveer het navolgende: EdelAchtbare Heer, Het is ons een groot genoegen, dat we de eer hebben U als nieuwen Burgemeester in onze vereeniging te zien. Deze vereeni ging, opgericht in Nov. 1908, gevoelde zich gedrongen U een welkom toe te zingen bij gelegenheid der aanvaarding van uw ambt. Gaarne zou ze u voor 't Raadhuis gecom plimenteerd hebbea, maar de wenk van U om liever bij de tegenwoordige tijdsom standigheden geen feest in de gemeente te vieren, deed ons berusten in Uwen wensch, te meer, toen wij mochten vernemen, dat U wel genegen waart onze vereeniging met een bezoek te vereeren. Wij stellen dit be zoek op hoogen prijs. Wij meenen daarin te mogen zien, dat U den zang een warm hart toedraagt en hopen dan ook zeer dat dit eerste bezoek door meerdere moge ge volgd worden. Muziek en zang toch ver edelen den geest en geestveredeling is nooit af te keuren. Bij dtze gelegenheid denk ik onwille keurig aan Uwen geachten voorganger, den heer Vermeulen, die ons altijd bereidwillig toestond, als we de gelegenheid goed achten, een uitvoering te geven. We brengen hem hiervoor nog onzen oprechten dank en hopen van U denzelfden steun te vinden. Moge het U in deze gemeente welgaan, moge het U gegeven worden krachtig tot den bloei er van mede te werken. Hiermede heb ik gezegd en verzoek den Directeur den Burgemeester het welkom te laten toezingen. Na afloop hiervan dankte de Burgemees ter voor de vriendelijke woorden van wel kom, die hem waren toegesproken en ge zongen en sprak den wensch uit, dat de vereeniging nog lang moge bloeien tot ver edeling van den volkszang. Met een „Hij leve lang" werden de woor den van den Burgemeester beantwoord. Hierna bleef de vereeniging nog een ge- zelligen tijd bijeen, wegens de gulle trak tatie van den Burgemeester. Voor de betrekkingen van gemeente bode, nachtwacht en lantaarnopsteker, heb ben zich tot heden 4 sollicitanten aange meld. denderen. Bij de periodieke ver kiezing voor den gemeenteraad zijn in deze gemeente aan de beurt van aftreding de heeren J. P. Smits (wethouder) en P. Wage- makera. De stemming zal plaats hebben op 8 Juli en zoo noodig de herstemming op 15 Juli d.a.v. Land van Heugden. De stand der landbouwgewassen is over het geheel uitstekend. De aardappelen staan uitne mend, evenals haver en bieten. De tarwe staat goed; de rogge laat hier en daar te wenschen over. Alles verlangt echier naar regen. De pluk der kruisbessen is afgeloopen. Was in den beginne de prijs 10 cent, later is d prijs op 12 13 cent per K.G. gekomen. Commissionairs trachten nu reeds de zwarte bessen op te koopen. Mederhemert. De jonge meisjes- vereeniging, de Marthakrans, maakte Woens dag een uitstapje naar Alphen aan den Rijn, waar de Marthastichting gevestigd is. Onder geleide van ds. Van Voorst Vader en mevrouw ging het gezelschap in 3 voer tuigen, welwillend door ingezetenen aan geboden, naar Zaltbommel, om vervolgens per trein het doel zijner ieis te bereiken. Na een zeer prettige reis, waarop de jeug dige weldoensters veel geprofiteerd hadden, wachtte hen te Zaltbommel een aardige verrassing. Mej. v. O., lid van hst gezelschap, OQthaalde allen op heerlijke meikersen. Nieuweiiilijk. Door den bouw kundige C. de Later werd Woensdagmiddag voor rekening van de Wed. Base aanbesteed het bouwen van een boerenstelling. De laagste inschrijver was de heer J. van der Meijden t9 Giessendam voor f 4652, aan wien het werk is gegund. Maandag had de huisvrouw van H. Kant het ongeluk over een pot met kokend water te vallen, waarbij zij vreeselijke brand wonden bekwam aan haar beenen, arm en aangezicht, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Sprang. J.l. Donderdag werd alhier een koe van den landbouwer G. Vos, door het hemelvuur gedood. Toen het 14 jarig dochtertje van den landbouwer C. V. van den hooiwagen klom, stapte zij in plaats van op, naast den lad der, zoodat zij achterover op den grond viel. De ontboden geneesheer constateerde, dat haar schouder ontwricht was. De heer Cornelis, onderwijzer aan de chr. school alhier, behaalde zijn diploma „schoolraad". Naar wij vernemen zijn in deze ge meente enkele dames bezig met het aan werven van leden voor de vereeniging „Het Groene Kruis". Mogen zij hun arbeid met een flink succes bekroond zien. Deze ver eeniging is vooral voor de arbeidersklasse van groot belang. ¥een. De kruisbessen zijn weer in prijs gestegen. Er wordt thans van 12 tot 13 cent pei K.G. besteed. Degenen die nog niet voor 8 a 9 cent wilden leveren, hebben aanmerkelijk voordeel. Met de kruisbessen meeldauw valt het nog mee. Door den commissionair den D. al hier werden reeds de aardappelen „School meesters" opgekocht met bestemming voor Duitschland. Enkele partijtjes werdan afge leverd voor f5 per H.L. Wük en Aalburg- D® verkiezing voor 2 leden van den gemeenteraad (vaca tures A. v. d. Beek en G. Bouman) is vast gesteld op Dinsdag 29 dezer. Zaltbommel. Door den Dijkstool van Bommelerwaard boven den Muidijk werd in zake het stoomgemaal van de Maas- afdeeling te Nederhemert besloten: le. over te gaan tot plaatsing van twee nieuwe stoommachines met direct daaraan- gekoppeldecentrifugaalpompen, met behoud van de in 1911 geplaatste nieuwe ketels en over-verhitters 2e. de veranderingen aan het gebouw niet te besteden, maar in daggelden te doen geschieden 3e. voor goedmaking van de kosten dezer werkzaamheden aan te gaan een geldleening van hoogstens 58000 gulden, rentende hoogstens 5 percent met aflossing van min stens 2000 gulden per jaar, ingaande één jaar na 't aaDgaan der leening. De uitvoering van dit werk ls aan den Dijkstoel opgedragen. Het deskundig advies is gegeven door het technisch bureau W. C. en K. de Wit te Amsterdam. Btiiinenland. De 21-jarige S. J. Ste IJselstein, vervoegde zich Dinsdagavond ten huize van de wed. L., aldaar, met wier dochter S. verkeering had. De moeder gaf hem te kennen dat haar de omgang met haar dochter niet aangenaam was, waarop S. vertrok, doch ongeveer een uur later terugkwam. Toen hij weder in huis was, haalde hij een revolver voor den dag en loste daaruit een schot op de moeder en de dochter, die beiden ernstig gewond werden. Zij werden naar Utrecht over gebracht. Hun toestand is redelijk wel, hoewel niet zonder zorg. De dader, die na het gebeurde zich van het leven trachtte te berooven, werd naar de kliniek van prof. Winkler te Utrecht overgebracht, alwaar hij Woensdagmorgen is overleden. Naar ons gemeld wordt, is het tijd stip niet ver meer af, waarop tot de aanvrage van een nieuw buitengewoon oorlogst rediet zal moeten worden over gegaan. De opperbevelhebber van zee- en landmacht heeft bepaald, dat voor de uitoefening van het stemrecht voor de gemeenteraden den landweer- en land- stormplichtigen verlof kan worden ver leend, mits niet meer dan 18 pCt. der sterkte van de compagnie afwezig is, ongerekend de buitengewone persoon lijke verloven, door den minister van oorlog verleend. Gaat nachtverblijf buiten de standplaats hiermede gepaard, dan komt het verlof in mindering van het periodieke verlof. Het verlof mag slechts worden ver leend, wanneer de uitoefening van den dienst en ^ie veiligheid in geen enkel opzicht daardoor worden geschaad. Even tueele reiskosten komen niet voor reke ning van het rijk, tenzij het verlof een gewone verlofsbeurt geheel vervangt. De beroemde Amersfoortsche kei en de bekende Vuursche kei hebben haar meesteres gevonden in een dezer dagen losgegraven kei van zeer groote afme ting, nabij de Crailosche brug, te Hil versum. Bij het aanleggen van een wielerpad van St. Janskerkhof naar de Crailosche brug kwam men langs den grijzen rug van de reuzenloopster. Niewsgierig werd verder gegraven. De opzichter en de gemeente-ingenieur lieten de kei in haar geheel blootleggen. Thans is ze in een grooten kring losgegraven, zoodat men er omheen kan wandelen, waaruit blijkt, dat de grootste omvang circa 7 meter is. Naar het Centr. Bureau van den Volksbond ons meldt, wordt door den minister van binnenlandsche zaken bij de gewestelijke besturen en andere au toriteiten wier oordeel ten deze van gewicht mag worden geacht, een on derzoek ingesteld omtrent de vraag in hoeverre de tijd kan worden geacht te zijn gekomen, over te gaan tot een ander stelsel van drankwetgeving, waar door waarschijnlijk het misbruik van sterken drank meer afdoende zou kun nen worden bestreden. De minister bedoelt het stelsel van monopoliseering van den groothandel en kleinhandel in sterken drank door den staat en van een daardoor mogelijke beperking van den verkoop tot zekere hoeveelheden per hoofd der bevolking. Wat dit laatste betreft, zou ieder

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2