Van <le Noord-Brabantsche grens wordt gemeld dat de Duitschers in ge heel België op den oogst beslag zullen leggen en die tegen taxatieprijzen zullen betalen. De Oostenrijkers melden dat de strijd om Görz, de belangrijke vesting ooste lijk van de Isonzo, grooter aanvang aan nam. Maandag begon een Italiaansche aanval van het uit vier legerkorpsen bestaande derdo Italiaansche leger. De aanval der Italianen werd met hevige verliezen afgeslagen. Al onze stellingen, zoo melden de Oostenrijkers, bleven in onze handen. De Italianen deelen mee, dat de vijand hardnekkig verzet biedt en hevige tegenaanvallen doet, maar er niet in slaagde terrein te herwinnen. Uit de wederzijdsche communiqué's valt dus op te maken dat geen van beide partijen opschieten. In het Italiaansche communiqué wordt opgemerkt dat de Italiaansche aanvoerders, het koste wat het wil, hun doel willen bereiken. Voor het eerst zal er dus aan het zuiderfront een groote veldslag plaats hebben. De Italiaansche actie ontwikkelt zich op de hoogvlakte tusschen Görz, Gradisca en Monfalcone aan de beneden-Isonzo. De N. R. Ct. schrijft: Bij het begin van den oorlog heeft het souvereine vorstendom Lichtenstein, gelijk men weet, aan alle betrokken mogendheden zijn strikte onzijdig heid medegedeeld. Daartoe was het ook wel gedwongen, daar het twaalfduizend inwoners tellende landje sedert I860 den dienstplicht opgeheven had en nog slechts een enkelen soldaat bezit, die opgezet in de ridderzaal van het slot Hoben-Lichtenstein staat. De Vorarl- berger Volksfreund vertelt een geval, dat bewijst, hoe streng deze staat zich aan zijn onzijdigheid houdt. Een on dernemende, jonge Lichtensteiner, die in Zwitserland een betrekking had, volg de eenige onder de wapens geroepen kameraden en meldde zich vrijwillig voor den dienst in het Duitsche leger aan. Hij werd aangenomen, eenige maanden geoefend en was op weg naar het Westelijk front, toen de vaderlijke hand van zijn neutraal vaderland hem te pakken kreeg en hem onzacht aan zijn roemzuchtige droomen ontrukte. Door verraad had namelijk de Lichten- steinsche regeeriug van de plannen van haar oorlogzuchtigen onderdaan gehoord en eischte nu ten snelste meteen beroep op haar onzijdigheid, dat hij uit het Duitsche leger verwijderd zou worden. De Duitsche regeering gaf het regement bevel den krijgsman naar huis te zenden. In Frankfort a d Main achterhaalde hem dit bevel, juist toen hij in den trein met zijn wapenbroeders soldatenliederen zat te zingen. Plotse ling ging de deur open en kwam de „moeder van de Compagnie" naar binnen om den Lichtensteiner er uit te halen. Op het perron werd hem de oekas van zijn regeering voorgelezen en het be sluit van de Duitsche overheid mede gedeeld. Hij moest zijn wapens afgeven en werd aldus voor zijn vaderland be houden. De „Lokal Anzeiger" verneemt dat de Bulgaarsche regeering aan de gezan ten der Entente de tegenvoorstellen op de aanbiedingen der Entente, in geval Bulgarije zijn neutralileit opgeeft, overreikte. In het antwoord zou ge vraagd worden: Welke schadeloosstelling de Entente aan Servië bood voor Ma cedonië, dat aan Bulgarije moest komen welken omvang het gebied heeft, daj Bulgarye is toegedacht; welke waar borgen Servië zal bieden tot nakoming zijner beloftenwelke compensation aan Griekenland voor den afstand van Ka- walla aan Bulgarije beloofd zijn en hoe groot het achterland Kawalla zijn zal? Ten slotte wordt gevraagd naar welke grondbeginselen de geallieerden bij de verdeeling van in dezen oorlog verover de gebieden zullen te werk gaan. De Duitsche gouverneur-generaal van België heeft een verordening afgekon- kondigd, waarbij met gevangenisstraf tot een maximum van een jaar bedreigd worden onderw.jzers, hoofden en in specteurs van scholen, die tijdens den duur der bezetting bij het onderwijs of bij andere gelegenheden Duitscliland vijandige kuiperijen of betoogingen dulden of bevorderen, er aanleiding toe geven of ze op touw zetten. De Duitsche autoriteiten zijn bevoegd ter verhindering van dergelijke betoo gingen de schoollokalen te betreden en op het onderwijs toezicht te houden. De Weensche „Neue Freie Presse" schrijft dat de Russen bij Ivangorad en langs den Weichsel, groote bevestigde stellingen innemen. Echter is volgens dezen berichtgever hun tekort aan ge schut zoo aanzienlijk, dat zij geschut van de Narew-linie via Warschau naar de stellingen bij Ivangorod hebben ge bracht. Ook moeten de Russen ondanks al hun pogingen om een artilleriepark te vormen, zich gedwongen zien de stukken in Kroonstad te demonteeren en over te brengen naar Warschau ter verdediging van deze plaats. De chef van den Italiaanschen ma rinestaf maakte Donderdag bekend: In den afgeloopen nacht is in het Noorden der Adriatische Zee een ver kenningstocht ondernomen. De kruiser „Amalfi", die er aan deelnam, werd van ochtend bij het krieken van den dag door een Oostenrijksche duikboot ge torpedeerd. Het schip helde dadelijk sterk naar bakboord over. De comman dant liet, alvorens de bemanning te gelasten zich in zee te werpen, den kreet hooren: „Leve de Koning! leve Italië I" die door de geheele bemanning, in bewonderenswaardige orde op bet achterdek opgesteld, werd herhaald. De commandant verliet het laatst zijn schip, afglijdend langs de nog boven drijvende zijde van den kruiser, die kort daarna zonk. Bijna de geheele bemanning en de officieren zijn met eigen hulpmid delen gered. Als bewijs van de goede verstand houding tusschen Australië en Engeland wordt gemeld De gemeenteraad van Melbourne heeft besloten voor 30.000 p. st. deel te nemen in de Engelsche oorlogsleening. Groote geestdrift heerschte er ten aanzien van de parlementaire campagne in Victoria om recruten te werven. Dinsdag werden 972 mannen aangeno men. De werving in de andere staten gaat eveneens schitterend; er melden zich zooveel mannen aan, dat hetgeen noo- digis voor de aanvulling der verliezen, niet alleen verkregen wordt, maar dat er voldoende mannen overblijven om nieuwe brigades te vormen. De burgemeester van Melbourne heeft telegrafisch 2000 p. st. overgemaakt voor de commissie tot ondersteuning van de Belgen, waardoor het bedrag, dat sinds de speciale oproeping in Fe bruari overgestuurd is, tot 89,000 p. st. i3 gestegen. Volgen3 een bericht van de „Press. Association" heeft kolonel Joseph Cowen te Blaydon on-Tyne een premie van 500 p. st. uitgeloofd 70or de be manning van het eerste luchtvaartuig, dat op de Britsche eilanden of in de Britsche territoriale wateren een Zep pelin zal noodzaken te dalen. De bijzondere correspondent van „Central News" meldt uit Noord Frank rijk dat de poging van den Duitschen Kroonprins om de Fransche linies in de Argonne door te brek-m, is mislukt en aan zijn Wurtembergsche troepen enorme verliezen heeft gekost. Tien dagen geleden is een buiten gewone poging gedaan tusschen Four de Paris en het woud van La Grurie om de Fransche linies te verbreken. De Kroonprins concentreerde 50000 man op een front van twee en een halve mijl en na een onafgebroken bombardement, dat een goede versprei ding van verstikkende gassen ten ge volge had, voerde hij zijn strijdkrachten herhaaldelijk dag en nacht tegen de Fransche loopgraven. Het eenige succes was de bezetting van enkele stukken loopgraaf in de eerste linie, daar de vijand niet in staat was de tweede te bereiken. De Fransche artillerie veroorzaakte ontzettende ver liezen onder de Duitschers toen zij in massaformatie aanvielen. Deze poging van den Kroonprins heeft hem ten slotte 10.000 man gekost, terwijl de verliezen der Franschen niet half zoo groot zijn. De Italiaansche minister Giolitti hield in den provincialen raad van Cueno een korte toespraak, waarin hij er den nadruk op legde, dat de taak, die Italië op zich genomen had, moei lijk was en groote offers zou eischon. De correspondent van het „Berliner Tageblatt" meldt uit Bellinzóna, dat een Oostenrijksche vlieger Zondagmor gen boven Venetië verscheen en ver scheidene bommen wierp, die echter in zee vielen. Door de artillerie werd hij hevig beschoten en door Fransche en Italiaansche vliegers achtervolgd. De Venetiaansche bevolking bracht des avonds een ovatie aan Frankrijk. De Fransche pers bereidt het publiek reeds voor op een nieuwen winterveld- tocht. Er wordt op gewezen, dat reke ning moet worden gehouden met een langen duur van den oorlog. De voor bereidingen van alle strijdmiddelen, welke noodig is om Duitschland te overwinnen, kost veel tijd. Van enkele zijden dringt men zelfs aan op een ge heel defensieve houding van het Fran sche leger, totdat een grootere muni- tievoorraad beschikbaar is. Plaatselijk Nieuws. Heusden, 10 Juli. Donderdag werd alhier een keuring ge houden tot inschrijving van merriën in het stamboek. Van een groot aantal merriën dat werd aangeboden, werden de volgende opgenomen De 3-jarige zwarte „Nelly" van G. Tim mermans te Hedikhuizen. De 3-jarige zwarte witvoet, van M. de Wilt te Herpt. De 3 jarige bruine witvoet van J. C. van Bokhoven te Herpt. De 3-jarige bruine Obra H, van L. G. van der Beek te Genderen. De 4-jarige zwarte van J. P. Smits te Eethen. De 5-jarige zwarte van dezelfde. De 3-jarige donkerbruine van W. Straver Abr.zn. te Babyloniënbroek. De 3 jarige zwarte „Betsij" van D. van Buuren te Meeuwen. De 3-jarige bruine witvoet „Corrij" van J. de Waal te Wijk. De 3-jarige vosbles „Kala" van J. Pulles te Vlijmen. De 3 jarige bruine van P. Nieuwenkoop te Drongelen. De 4-jarige bruine witvoet van dezelfde. De 3-jarige zwarte van P. de Raad te Meeuwen. De 3-jarige bruine van Wed. J. Brander- horst te Eethen. De 4-jarige bruine van D. van Campen te Drongelen. De 4-jarige zwarte witvoet van dezelfde. Naar het ziekenhuis alhier ia over gebracht de landbouwer W. van K. uit Heesbeen. Terwijl deze bezig was met hout hakken, vl.iog een stuk hout met zulk een kracht tegen zijn aangezicht, dat een hevig bloedende wond ontstond. De ontboden ge neesheer constateerde dat het neusbeen was gebroken, en achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. l'Verkentlam. In de Donderdag 1.1. gehouden vergadering van de werklie denvereniging „Eendracht", deelde de Voorzitter mede bij de opening der verga dering, dat de afgeloopen drie maanden wegens de vele zieken een te kort hadden opgeleverd, al was dat gelukkig niet groot en dat het ledental met 4 was vermeerderd. Nadat vervolgens de notulen waren gele zen en onveranderd goedgekeurd, werd door den penn. de rek. en verantw. over de af geloopen 3 mnd. gedaan. Uit die rekening, die door de leden S. v. d. Pijl, A. Schreu- der en J. Visser Jz. werd nagezien, bleek, dat in de afgeloopen 3 mnd. was uitge geven f 445,28 en ontvangen f 425,03, zoo- dat er een nadeelig slot was groot f 20,25. Het Reservefonds bedroeg f 1010,79 en het kapitaal was groot f 3406,39, terwijl bij den penn. 1 Juli 1.1. in kas was f 30,40. De heer J. Visser Jz. dankte den heer Slag molen voor diens prompte boekhouding en hoopte dat deze nog lang voor de vereeni- ging mocht gespaard blijven. Op voorstel van den Voorz., die namens het bestuur sprak, werd de Burgemeester van Werken dam en deWerkm c.a., de EdelAchtb. heer A. Sigmond, tot beschermheer der vereeni- ging benoemd. Na de gewone rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. Jtildel. Ingang September is tot on derwijzer nan de Chr. school (vacature A. N. Opstelten) benoemd de heer J. van Andel, thans onderwijzer aan de openbare school te Veen. Bommelerwaard. De stand van aardappelen en bieten laat in het Oostelijk deel van den Bommelerwaard op veel plaatsen heel wat te wenschen over. Ver schillende perceelen toonen duidelijk de teekenen van stikstofgebrek. Ze hebben het dan ook met heel wat minder moeten stel len dan andere jaren. Hier en daar kregen gronden, die het toch hard noodig hadden, zelfs in het geheel niets. Er was aan geen 8tikstofmest aan te komen, 't Is te vreezen, dat die misdeelde akkers het bij den oogst leelijk zullen laten zitten, 't Kan wel niet anders. Over den stand der tarwe valt, cle verschillende ongunstige omstandigheden in aanmerking genomen, niet te klagen. De haver staat er echter op veel perceelen ook maar slecht bij. Beneden Langstraat. De han del in vette kalveren gaat zeer goed en naar vette varkens is eveneens goede vraag, maar weinig voorraad. Nuchtere kalveren en biggen blijven vast. Men besteedt voor vette kalveren 7080 cent per K.G., vette varkens 4650 cent per pond, nuchtere kalveren f 18f 24 per stuk, biggen f 12 f 18, schapen f 15f22, boter f 1.58—f 1.60 per k.g., en eieren 55£ ets per stuk. Capelle- Ter secretarie alhier zijn tot heden ruim 400 broodkaarten uitge reikt. Onze dorpsgenoot de heer G. Verheijden is van Breda overgeplaatst naar Amersfoort, teneinde tot verlofs-ofdcier te worden op geleid. 's-Gravemoer. Voor de ingeschre venen uit deze gemeente der lichting 1916 zal de tweede zittiDg van den Militieraad gehouden worden te Breda in de Schors molenstraat no. 6 op Maandag 19Julia.s., des voormiddags 10.15 uur. Van de Gemeente en de armen zullen op 27 Juli a.s. nog eenige perceelen toe- maat om te hooien of te beweiden publiek worden verpacht. Genderen. Een veulen door eene koe gezoogd! Dit kan men alhier dagelijks zien. Het paard van BI. van Marsbergen stierf bij het veulenen. Het jonge veulen werd nu bij de koe gebracht en loopt reed;? drie weken bij de koe, waarvan het alle melk verorbert en groeit goed. Kaatsheuvel. Gedurende de maand Juni werd aan het postkantoor al hier met de daaronder ressorteerende hulp postkantoren ingelegd f 9119.27 en terug betaald f 4080.53. Er werden 11 nieuwe boekjes uitgegeven. Onze dorpsgenoot, W. G. Boom, heelt zijn vierde Mercurius-diploma behaald, n.l. dat van de Handelscorrespondentie. Dezer dagen kwamen de 12-jarige jon gens Br. en P. v. St. te vallen en braken hun sleutelbeen. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Nederhemert. Tot leden van den gemeenteraad zijn gekozen de heeren E. v. i. Vliet en A. v. d. Kolk. Met den pluk der zwarte bessen is een aanvang gemaakt. De prijs is 22 cent per kilo. De roode bessen gelden 12 cent per pond. Op den verkiezingsdag moesten alle vergunning- en veriofhouders hun lokalen op bevel van den burgemeester geslotén houden. Nleuweiidijk- Het ruim 3-jarig zoontje van J. Boterbloem, dat Maandag in een pot met kokend water viel, is Dinsdag aan de gevolgen overleden. Sprang. De heer Cornelis, onder wijzer aan de Chr. school alhier, is in ge lijke betrekking benoemd te Aagtekerke (Zeeland.) Veen. Tot onderwijzer bij het bijzonder onderwijs te Andel, werd benoemd de heer J. van Andel, onderwijzer aan de openbare school alhier. Ouders en leerlingen zullen dit met leedwezen vernemen, want de heer Van Andel had zich in de drie jaren, dat hij hier werkzaam was, bij de jeugd be mind gemaakt. Woensdag werd door de bakkers aan de burgerij het brood verstrekt. Verschil lende huisgezinnen waren er verlangend naar, vooral omdat het tegenwoordig alles toch zoo duur is. Over de qualiteit mag men wel tevreden zijn. Voor de roode bessen, waarvan de pluk is begonnen, wordt 10 a 12 cent be steed, terwijl de zwarte bessen worden ge kocht a 20 cent per pond. Verschillende partijen aardappelen schoolmeesters, werden deze week van den koopman D. afgeleverd en wordt besteed f 3,50 per H.L. Ze worden verzonden naar Duitschland. ll(jk. Waren na 1 Augustus 1914 de leerlingen van twee klassen der openbare school te Wijk eenige dagen per week van onderwijs verstoken, doordat twee der on derwijzers in militairen dienst zijn, thans is in overleg met het betrokken hoofd der school eene zoodanige regeling getroffen, dat alle kinderen weder geregeld onderwijs kunnen genieten. Door verschillende commissionairs is weder begonnen met het opkoopen van noten, voor den inmaak. De prijs die be steed wordt bedraagt f 7 per H.L. Bedroeg het aantal broodkaarten de vorige week 668, thans is dat getal reeds gestegen tot ruim 700. De verzending van nieuwe aardap pelen naar Engeland en Duitschland is bij na geheel gestaakt. De prijzen waren over 't algemeen veel te hoog. Over de maand Juni zijn in deze gemeente verhandeld 98 telegrammen, waar van 84 binnen en 14 buiten den kosteloo- zen kring besteld zijn. Binnenland- Een marinedefensiesloep uit Brielle met zeven torpedisten en een officier bemand is Woensdag door zwaar weer op de Brielsche Maas vastgeloopen en omgeslagen. De officier en vijf man zijn verd ronken. Door een reddingsboot werd een lijk geborgen. Nader wordt uit Brielle aan het „Hbld." rog gemeld: Van het begin der mobilisatie aflag aan het einde der Brielsche haven een stoombarkas van de Marine om toezicht te houden op uitgaande schepen. Gis ternacht om 2 uur is deze barkas, be mand met een officier en zes matrozen, van hier vertrokken naar zee en tijdens hevige rukwinden buiten de Brielsche Maas komende, vast geraakt op een zandbank, waar jaren geleden de „Gro ningen" is vergaan. Het was tegen 3 uur in den morgen toen de Brielsche visscher Vroombout, met zijn plat- boomsvaartuig daar naar bot visschende, de barkas bemerkte, en ziende het ge vaar waarin deze verkeerde, begaf hij zich met zijn vaartuig daarheen, aan den officier vragende of hij hulp ver langde. Deze, waarschijnlijk het gevaar waarin hij verkeerde niet inziende, riep terug dat hij geen hulp noodig had, want dat hij voor anker lag en wel spoedig zou loskomen. Vroomhout, die met zijn visch tijdig te Brie-lle moest zijn om ze naar Rotterdam te kunnen vervoeren, keerde daarom huiswaarts. Eenigen tijd daarna gaf hij aan zijn zoontje nog zijn spijt te kennen, dat hij niet bij de barkas was gebleven, daar hij vreesde, dat het schip gevaar lijk zat. Toen hij dan ook later een schot hoorde lossen vertelde hij ons geloofde hij wel dat een onge luk had plaats gehad. Het was echter te laat om terug te keeren. In den namiddag is een van de be manning van de stoomsloep, de- stoker Botbijl, hier aangekomen. Hij had een reddingsgordel aan toen hij over boord sloeg, en is zoo drijvende op de punt van Rozenburg aangekomen, van waar hij zich naar Brielle heeft begeven, waar hij het ongeluk heeft medegedeeld. Het bleek dat de officier en 5 matrozen hierbij het leven moeten hebben ver loren, daar hij niets meer van hen be merkt heeft. Per auto is hij van hier gehaald, om inlichtingen te verschaffen aan den stellingcommandant te Helle- voetsluis. Aan boord waren de buitengewone adelborst der marine reserve P. van der Does, korperaal Boon, de matrozen Ten Holte, De Jong, Botbijl, W. Spanjer en S. van Dok. Woensdagnacht is aan het strand bij de steenen baak het lijk van een der matrozen aangespoeld. Uit Den Briel meldt aan de „N. R. Ct.": Het is voor den eenig overgeblevene van de vergane marine sloep een heele torn geweest, door de branding naar den vasten wal te worstelen. Zooals hij mededeelde, was omstreeks 7 uur een gat in het vaartuig gestoten. Het water klom binnenboord al hooger en hooger, hoe men zijn best ook deed om het door uithoozen te bestrijdenhet klom tot de knieën en bleef wassen en de woeste golven sloegen over het vaar tuig heen. Een kameraad had aan A. Botbijl zoo heet de eenig overgeble vene gevraagd, wat hij er van dacht, of men zich door zwemmen zou kunnen redden, maar hij haalde de schouders op, want het land was een zicht ver. Voor alle zekerheid had echler Botbijl alvast zijn schoenen uitgedaan en hij nam een van de hoefijzervormige red- dinggordels, waaraan men, gelijk hij zeide, echter weinig heeft, indien men niet goed zwemmen kan. Het zal ongeveer halfnegen zijn ge weest, toen Botbijl overboord sloeg. Zijn bedaardheid verloor hij echter niet. 't Was, alsof het hem gezegd werd, dat hij cr wel komen zou. Nu moest hij door een wilde, onstui mige zee en veel malen dwars door een nijdige branding. Daar si hoot het hem te binnen, dat, wilde hij eenige kans op redding ma ken, hij zich zooveel mogelijk van zijn ondergoed moest ontdoen. Dat is een heele toer geweest. Van één heenging dat voorspoedig, maar daarop bleef al les aan het andere been hangen en een bandje was maar niet los te krijgen of los te rukken. Dat heeft zeker wel, terwijl de strijd om het leven tegen de golven uit te houden, voortduurde, een half uur geduurd. Een wonder is het, dat'Botbijl niet door den sterken stroom, die langs de kust gaat, is meegesleept. Maar hij heeft in zijn kinderjaren in Oen Briel uit nemend zwemmen geleerd. Het lastigst was, dat, toen hij grond onder de voeten kreeg, dadelijk daarop weer diepe putten volgde. Doch hij werd niet moedeloos. Een oogenblik toch ontstelde hij. Een groote, ronde kop, als met menschen- oogen rees op eenigen afstand voor hem op. Het was een zeehond, en dat beest keek me zoo vuil aan, zei hij, dat ik er niet van op mijn gemak door was. Even daarna dook het beest weg om evenwel eenige oogenblikken later, doch op wat grooter afstand weer op te dui ken, altijd met zijn droefgeestige oogen dien zwemmenden man gadeslaande. Nog een poos en voor de tweede maal dook het beest onder, om nu voorgoed te verdwijnen. Eindelijk, het zal ruim 11 uur ge weest zijn, bereikte Botbijl het veilige strand. Hij kwam daar bijna ontkleed aan. Maar dadelijk wilde hij verder om de menschen te waarschuwen, dat gin der zijn kameraden in doodsnood ver keerden. Hij wilde voortgaan, maar zonk in el kaar vau oververmoeidheid. Zijn sterken wil triomfeerde echter over deze li chaamszwakheid, en nu ging het er van door, hoe langer hoe sneller, tot hij ongeveer half twaalf bij L. Hector in den Scheurpolder terecht kwam, waar hij liefderijk en met de meest mogelijke hartelijkheid werd opgenomen, en waar dadelijk de pogingen begonnen om toch zoo spoedig mogelijk de reddingboot te doen waarschuwen en andere middelen tot redding in het werk te doen stellen. Helaas, dat heeft voor zijn makkers niet meer mogen baten. Ds. Van Hoorn, vanOssendrecht, die Zondag 27 Juni in de vacante gemeente Rosendaal (N B preekte, heeft in zijn preek zoo sterk voor de Duitschers te gen Franschen, Engelschen en Russen partij gekozen, dat een onder zijn ge hoor tegenwoordige officier zich bij den kerkeraad over die preek beklaagde en verklaard heeft, dat, als de Kerkeraad tegen een dergelijk optreden geen maat regelen nam, hij dien predikant bij de militaire autoriteiten aanklagen zou. Naar men verneemt heeft de kerke raad nu aan ds. Van Hoorn den eisch gesteld dat hij schriftelijk beloven zal zich in het vervolg van alle staatkun dige beschouwingen op den kansel te onthouden. Afd. Limburg-Noord Brabant van den Wond van Procureurs- en Deurwaarders klerken in Nederland. Bij besluit van het Hoofdbestuur van den Bond is bepaald, dat onder de nieuw gevormde afdeeling Limburg "Noordbrabant, Secretaris A. Servais te Heerlen, ingedeeld worden alle leden, wonende in het ressort van de Arron» dissements-Rechtbanken te 's-Hertogen- bosch, Breda, Roermonden Maastricht. PKKDlkBË) UKTE Iti, 11 Juli. Geref. kerk A, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. de Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Heusdennm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 6 u. ds. van Rennes uit Dussen. Werkendam, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2