Hel Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de ttommeierwaard FRANS FRERKER Ontvangen! Speciaal Linnen en Wollen voor de nieuwe ZOMER UNIFORMEN. Alleen CrEBR. VERHEES i§ je adres voor: goedkoope PRIMA SOORTEN KAAS, a Firma van Kuyk. Telefoon no. 165. li GORINCHEM. BESLIST SCHERP CONGURREERENDE PRIJZEN. VLUGGE EN ACCURATE BEDIENING. Orthenstraat 28, (Int. Telef. 383) Filiaal Vughterstraat 77, 's HERTOGENBOSCH, 'sHertogenbossche Eigen goedkoope Spiegel- en Glasverzekering. Goud, Zilver en Diamantwerken. Gouden en Zilveren Dames- en Heerenhorloges. Kerkboekjes met Gonden en Zilveren knipjes. Lage vaste prijzen. 5 pCt. korting a contant. fl 1 I. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. Op Hoop van Zegen", Vü#iv UUB ivAH Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijsverhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/* ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag middag 12 uur ingewacht. Buitenland. Volgens de „N. R. Ct.a verneemt de Times 5 dezer uit St. Petersburg: De Russische tnktiek van afwachten is door de gebeurtenissen gerechtvaardigd. De Russen hebben een algemeen gevecht ontweken, terwijl de omstandigheden ongunstig waren, en middelerwijl den vijand verzwakt en hun bondgenooten tijd gelaten om harde slagen toe te brengen. De militairs deskundige van het No- woje Wrernja verklaart den terugtocht op de fronten van den Weichsel, den Boeg en den Dnjestr als een opzettelijk uitgevoerde manoeuvre die ten doel heeft pas slag te leveren onder omstan digheden, die er het best op berekend zijn, den Russen succes te waarborgen. Aan het Weichsel-front is het terrein, dat den Russen de grootste voordeden biedt, dat waarvan Brest-Litowsk de basis vormt met Iwangorod op de rech terflank, en sterke legers tot bezetting van de flank en de achtergelegen stellin gen. Wat de rechterflank van het leger van Böhm-Ermolli betreft, dwingt de gestadige beweging van de Russen in noordelijke richting van Zamosc uit en in zuidelijke richting van Grubieszow uit den vijand zijn in sterkte steeds toenemende troepen te verbruiken voor de verlenging van zijn verbindingslijn. Daardoor verzwakt hij zijn hoofdmacht op het oogenblik van den beslissenden strijd. Aan den anderen kant is het van even groot belang voor de Duitschers om den algemeenen slag te verhaasten, en deze gebiedende noodzakelijkheid tot spoed verklaart de overbrenging van een gedeelte van Mackensen's le^er naar den linker oever van de Wieprz en de ontplooiing ervan langs de Por-linie. Teneinde zich bij het leger van aarts hertog Jozef Ferdinand aan te kunnen sluiten, dat reeds de stellingen van Krasnik bereikt heeft, doen de Duit schers wanhopige pogingen, om de over gangen van den Weichsel bij Jozefow en verder naar het Noorden in de streek van Solec te vermeesteren, teneinde den rechtervleugel van de Russen te kun nen overweldigen. De uitslag van den strijd langs het geheele front tusschen Weichsel en Boeg is nog onzeker, maar het is duidelijk dat de vijand een groo ten slag wil uitlokkeu, voor de Russen hun definitieve stellingen bezet hebben. Op het oogenblik worden ernstige onderhandelingen gevoerd over een in terventie van Portugal in den oorlog. Een buitengewoon Portugeesch gezant schap is Maandag te Londen aangeko men. Betreffende het Engelsche memo randum van 10 October, waarbij Por tugal den eersten keer tot interventie werd aangezocht, is nu bekend gewor den, dat Engeland van Portugal in de eerste plaats artillerie verlangde. De Londensche bladen vernemen uit Rome: In de lading van de „Bayern", die in Augustus in Napels is geinter- neerd, zijn 500.000 revolvers van zwaar i kaliber gevonden, voorts 100 000 gewe ren, 200.000 kisten munitie, twee lood sen met 4 tweedekkers, alle van een toestel voor draadlooze telegrafie en machinegeweren voorzien, alsmede 1000 bommen voor vliegers. Verder 14 veld kanonnen, honderd tonnen cement, twee volledige stations voor draadlooze tele grafie met masten en dynamo's en ten slotte gewichtige militaire documenten, di® in het ruim verborgen waren. ss&r- vi a VI'- rr ra Verfwaren, Vernissen, Venster- en Spiegelglas, Etalage- leggers, Drogerijen, Specerijen, Chemicaliën, Kwasten, Penseelen, Borstelwerk (grof en fijn), Sponzen, Zeemlappen, Creoline, Carbolzuur, Naphtaline en alle mogelijke Poets artikelen. Wij leveren goedkoop Vitrauphanie of Glaspapier in mooie dessins. Gewoon en Fijn Behang selpapier op staalboek. Wij vertegenwoordigen de beste eerste klasse Eng. Vernisfabrieken Robt Inglam Clark Co. en Conrad Wm. Sdhmidt Londen. 5» Coop. Stoomznivelfabriek te GEMDEREV. De Engelscben deden Zondagochtend een vlieger aanval op groote schaal, welke mislukte De Duitsche luchtsche pen werden een naderend Engelsch vliegtuigsmaldeel gewaar, welke een aan val deden op de steunpunten in de Duitsche Bocht van de Noordzee. De Britscbe strijdkrachten bestouden uit verscheidene Kruisers, ingericht voor het doen opstijgen van vliegtuigen, be geleid door kruisers en torpedojagers deze waren reeds bij bat aanbreken vaa den dag ter hoogte van het eiland Ter. tegen f 1.—, 10.80 en f 0.60 de E6. Onze steeds grooter wordende omzet, getuigt van beste kwaliteit. I Vraagt aau onze Agenten B. BAAI- JENS te Heusden, J. VAN DEN BROEK VAN REE te Waalwijk, H. REDERT te Andel, J. BAK te Neder- Hardinxveld eens proef. In plaatsen, nog niet vertegen- digd, AGENTEN gevraagd. co eö cti 00 «3 O) 03 03 03 E LJ <x> B CT? o *3 0 p» ra 63 as O 53 CD cd -t schelling. De Duitschers dwongen] hen terug te keeren. Een Britsch watervliegtuig slaagde erin op te stijgen, doch werd door Duitsche vliegtuigen achtervolgd. Het ontkwam slechts door overNederlandsch gebied te vliegen. De „Times" verneemt uit St. Petesr- burg, dat daar geen directe vrees wordt gekoesterd voor het lot van Warschau. Mocht er om de stad moeten worden gevochten, dan zou dat naar alle schijn een langdurige worsteling worden. Want de vijand, aanrukkende op Brest Litowsk, zal verplicht zijn niet enkel rekening te houden met den te genstand der Russen, doch ook met bet moerassig karakter van het terrein. Zelfs indien de Duitschers tot Iwon- gorod mochten doordringen, zou dat naar de militaire deskundigen be- toogen nog niet beteekenen dat dit noodzakelijk den val van Warschau zou moeten tengevolge hebben. Indien de geruchten, dai de burgerij van Warschau bezig is de stad te stad te verlaten, waar zijn, beteekent dit en kel dat toebereidselen voor de verdedi ging worden getroffen. De Duitsch Oostenrijkscbe legers heb ben bij Krasnik (in Lublin,) Zuid-Polen) de Russen opnieuw verslagen en de Russen trekken in noordelijke en noord oostelijke richting terug. Het tweede gevecht bij Krasnik heeft op 5 en 6 dezer plaats gehad. Van den 6en mel den de Russen dat zij het vijandelijk offensief stuitten en den vijand zware verliezen toebrachten, maar het Oos- tenrijksche communiqué van den 6u meldt dat het leger van aartshertog Jozef opnieuw is doorgebroken. De Rus sen verloren 11.500 man, zij zelf hebben meer dan 2000 gevangenen gemaakt. Er kan echter niet meer gesproken worden van een algemeenen opmarsch der Duitsch Oostenrijkers, aangezien het offensief in bet (Linsingen's leger) en op den rechtervleugel (Pflanzer Baltin) blijkbaar tot stilstand is gekomen. In sommige gedeelten van Missouri, Illinois, Indiana en Ohio hebben wer velwinden en wolkbreuken groote ma- terievle schade en het verlies van veel menschenlevens veroorzaakt. Op een plaats woei een trein van de rails waardoor enkele personen ge wond werden. Sommige steden liggen vol graan, dat van het veld gewaaid is. Tc Cincinnati zijn 20 of meer levens verloren gegaau tengevolge van den storm. In de Ohio verdronken veel personen door het omslaan van 2 booten, 25 hui zen zijn vernield. De „Dagens Nyheter" van 4 Juli pu bliceert een brief van een Zweedschen vrijwilliger bij het Fransche leger, waar in deze schrijft, dat het regiment, waar toe hij behoort en dat 4200 man sterk was, in den slag bij Atrecht op 9 Juni 3400 man verloren beeft. De New York Tribune weet te ver tellen, dat Duitschland voornemens is een duikboot-blokkade van de Atlan tische kust van Canada in 't leven te roepen met het doel, alle munitie en troepensebepen in den grond te boren. Er zouden geheime steunpunten voor de duikbooten komen op het Belie- eiland, op de St. Pierre- en Mique.on- eilanden bij Newfoundland en op liet St. Lawrence-eilaud. Amerikaansche des kundigen achten het plan uitvoerbaar. In Rusland wordt de eerlijkheid ge straft. Naar de Vossiscbe Ztg. uit St. Peters' burg verneemt, is de directeur der Rus sische staatsspoorwegen St. Petersburg WilnaWarschau en St. Petersburg Riga naar Siberië verbannen. Naar verluidt had de directeur bij den mi nister van spoorwegen Rychlow een memorie ingediend met opgaven over geregeld voorkomende verduisteringen op deze lijnen, doch was zijn verzoek om de zaak voor een gerecht of een commissie van onderzoek te brengen, afgewezen en hijzelf verbannen. uinuititi» No. 3480. Zaterdag ÏO Juli 1913. SERGE mmm C. Stolk, B er*- m rv- B ENJ pbé

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 5