Het bericht, dat Duitscbland wijzi ging zou brengen in de politiek ten aanzien van den duikbootenoorlog, is in de Engelsche pers met groot wan trouwen ontvangen. De bekende scbrj- ver over maritieme onderwerpen, Ar chibald Hurd, schrijft in de „Daily Telegraph" Als de moordenaar zijn slachtoffer waarschuwt, dat hij hem zal dooden en zijn eigendom zal vernielen en daarna tot zijn misdaden overgaat, zou hij van misdadiger tot deugdzaam man worden? Dat is toch feitelijk wat de wijziging in politiek, die naar gemeld wordt, door graaf Bernstorff te Was hington werd aangekondigd, beteekent Het is van het hoogste belang voor de geheele wereld, dat aan Duitschland niet vergund wordt het cardiuale punt weg te moffelen met de blijkbare be doeling om het schandelijk karakter te verbergen van de misdaden, die elke duikboot beging, die koopvaarders in den grond boorde en daarbij on schuldige weerlooze menschen doodde. Of de schanddaad geschiedde met of zonder waarschuwing is van onderge schikt belang. Hoe er gehandeld moet worden bij het nemen van koopvaar dijschepen is nauwkeurig vastgesteld. De regel is, dat de koopvaarders aan gehouden en doorzocht mogen worden en dat zij alleen in den grond mogen worden geboord in het geval, dat het onmogelijk is het schip voor een prijs- gerecht te brengen. Hurd wijst op d° „Emden", die steeds volgens den regel handelde en zegt dan Toen Duitschland geen krui sers meer had om op koopvaardijsche pen te loeren, begon het een andere politiek te volgen, met schepen, die evenals de „Einden" kanonnen en tor pedo's voeren, maar tevens nog het verdedigingsmiddel hebben, dat ze on der water kunnen duiken. De „Emden" was een schip van 3592 ton met een snelheid van 24 knoopen en voorzien van kanonnen en torpedo- lanceerbuizen. De nieuwe Duitsche duikbooten heb ben een waterverplaatsing van 1200 ton en een hoogere snelheid van 20 knoopen. Zij hebben minder kanonnen en meer torpedolanceerbuizen dan de „Eenden". Het is zuiver een quaestie, die den Duitschers aangaat of ze zulke nieuwe gewapende snelkruisers op de zeehandelswegen willen uitzenden, maar de Duitschers hebben nu de on beschaamdheid om zich gerechtigd te achten alle wetten opzij te zetten en in volle zee schanddaden te begaan. Dat is het laagste waartoe eenige mo gendheid ooit is gezonken. De „New Statesman" komt door be rekeningen tot de gevolgtrekking, dat Engeland in het geheel ongeveer vier millioen soldaten op de been heeft gebracht. Het parlement heeft eerst goedge keurd, dat het geregeld leger tegen het einde van November 1914 van 180,000 man Jtot 2,130,000 man gebracht zou worden. Op 8 Febr. 1915 verzocht de regeering een verdere uitbreiding tot 3,000,000 man. Men mag aannemen, dat toen het aantal van 2,180,000 recru- ten bijna bereikt was. Sinds dien datum, zeven maanden geleden, ging het recruteeren zeer snel. De 300,000 man, die Kitchener in Mei vroeg, waren in ongelooflijk korten tijd bij elkaar en sedert ging het vlug voort. Het aan tal soldaten der geregelde troepen kun nen daarom niet ver meer van het toe gestane aantal van Jdrie millioen zijn, wellicht hebben zij dit aantal zelfs overschreden. het, Cornelia, wat ik je zooeveD gezegd hebt. „De hoofdoorzaak van het besluit mijner dochter is daarop gegrond, dat de toestanden op Derenberg haar niet beval len. Het waarom zult u mij besparen. Waarom elkander te grieven, daar onze omgang voor de toekomst toch geheel is afgebroken Zie je, Cornelia, daar heb je nu de gevolgen van de ongeschiktheid van jou en van Nelly om met dat verwende meisje om te gaan. In plaats van toe te geven, heb jij Cornelia, nimmer het masker van de ongelukkige martelares wilhn afleggen en waart de vervelendheid in eigen per soon, terwijl jij, Nelly, bij haar onschul digste luimen een gezicht zette als een zedepreekster. Daar heb je nu de resul taten 1 Army mag jelui beiden dankbaar zijn voor de vernietiging van zijn toekomst! Het is vreeslijk, aan zooveel bekrompen heid, zooveel domheid, zijn [leven lang ge ketend te moeten zijn. Dat was de oorzaak van al mijn ellendel Met gebalde vuist en met een uitdruk king van diepe minachting zag zij op haar schoondochter en haar kleinkind neder. Beschimp mij, zooveel ge wilt, groot mama. sprak Nelly, terwijl zij zich in haar volle lengte verhief, als om hare moeder te beschermen, doch beleedig mama niet. Gij weet zeer goed, dat de kolonel andere bedoelingen heeft gehad, toen hij deze woorden nederschreef. Maar al ware dit niet zoo, al hadt gij gelijk met de ver wij tingen, die gij ons naar 't hoofd slingert, dan is het niettemin waar, wat gij zegt, dat Army ons dankbaar mag zijn. Zij heeft hem het jawoord slechts gegeven om daar door den gunst harer tante te behouden en toen het bleek, dat dit niet meer noodig was, heeft zij hem van zich afgestooten. Welk een geluk, dat tante nog vóór het huwelijk is overleden. Krenk mama dus Daar komen dan nog 80,000 man blanke troepen uit Indië bij. De zee macht met haar hulptroepen en mari niers is verscheiden honderdduizend man sterk. De territoriale troepen be dragen tezamen zeker niet veel min der dan een millioen man, wellicht zelfs meer. Uit deze en andere gege vens, die nog niet gepubliceerd mo gen worden, komt het blad tot een to taal van ongeveer vier millioen man. giet er een liter kokende melk op, voegt er wat zout aan to°, klopt dit alles goed door elkaar, laat het koud worden en men heeft 2 kilo boter, die naar men zegt aangenaam smaakt. Anderen nemen zout, boter, bloem, ei eren en melk, laten dit al roerend ko ken en daar ia koud worden. Op de boterham is deze boter uitstekend. Uit het Fransche communqué: E«n vlieger wierp 4 bommen op Ve-, soul: een vrouw en een kind werden licht gewond, de materieels schade was onbeduidend. Den 24en heeft een Fransche vlieger bommen geworpen op het station van Offenberg, een belangrijk spoorweg knooppunt in het Groothertogdom Baden. Den 25e heeft eèn eskader in vier afdeelingen, te zamen 62 vliegtuigen, meer dan 100 projectielen, waarbij een 30 tal van zwaar kaliber, geworpen op de fabrieken van Dillingen (fabrieken van projectielen en pantserplaten ten noorden van Saarlouis.) De actie aan dehDardanellen is van het begin af in hoofdzaak een politie ke manoeuvre geweest, welke tevens groote militaire voordeelen in zich droeg. Wat nu de militaire voordeelen betreft, daaromtrent heeft Engeland zich al heel wat verrekend. Indien werkelijk, zooals Engeland het voorstelde, de Dardanellen in en kele maanden waren geforceerd, had Rusland van munitie kunnen worden voorzien en had wellicht de terugslag van Grootvorst Nicolaas' troepen niet zoo groot geweest. Aan het onmiddelijke militaire do9l heeft de actie dus stellig niet beant woord, misschien dat in de toekomst bij een voldoenden toevoer van oorlogs materiaal, door de nog te forceeren Dardanellen het Russische leger met eenig succes het offensief zal kunnen hervatten. Ook in de Balkanstaten heeft Enge land nog geen resultaat bereikt. Bul garije zoowel als Griekenland zouden allicht geneigd zijn den geallieerden hulp aan de Dardanellen te verleunen daar beide het bezit van Constantino- pel als een verwezenlijking hunner schoonste droomen beschouwen. Doch het staat hun geenszins aan ten koste van goed en bloed Constan- tinopel te helpen veroveren voor ds Russen. Want het denkbeeld der Rus sen, eens het oude Byzantium te ver krijgen, is, dank zij Engelands vernuft 1 wederom verlevendigd en doet hen thans gemakkelijk over de teleurstel lingen der huidige Poolsche campagne heenkomen. Indien echter Rusland eens door de bondgenooten tot den vrede zou wor den gedwongen, hetgeen wel onwaar schijnlijk, doch niet onmogelijk is dan, zou het doel der Dardanellen actie ganschelijk vervallen en zou het mo- reele échec der geallieerden wel hevig zijn. Vandaar dat met de ontwikkeling der operaties op het Oostelijke oorlogs- tooneel de actie aan het Dardanellen- front tevens is toegenomen. Het Russische gezantschap te 's-Gra- venhage deelt mede Het dagblad „de Tijd" bevat een brief van zijn correspondent te Keulen, door andore bladen overgenomen, waarin de waarschijnlijkheden'van een Russisch-Duitschen vrede, gevolgd door onderhandelingen met de overige mo gendheden der entente, besproken wer den. De schrijver somt de redenen op welke dien vrede zoowel voor Rusland als voor Duitschland wenschelijk ma ken en hem niet onwaarschijnlijk doen lijken. De Russische legatie meent dat er, voor zoover deze redenen Rusland be treffen, geen beter antwoord te geven is dan de aandacht te vestigen op het algemeene geestdriftige streven! dat in Rusland zoowel op wetgevend, admi nistratief, militair en industrieel re- bied als in het particuliere vereeni- gingswezen en in het geheele land tot uiting is gekomen om alle hulpbron nen, noodig voor de voortzetting van den oorlog en voor de eindoverwinning op de doeltreffenste wijze te gebruiken. Plaat«a'l{jk Nieuws. Men schrijft van de Belgische grens aan de „Meijersche Ct.": In tijden van duurte en schaarschte der levensmid delen wordt de geest vindingrijk om dure en schaarsche eetwaren te vervan gen door een surrogaat, of ze met een of ander product aan te lengen. Iets dergelijks doet men met de boter in België. Men neemt bv. een kilo boter, niet langer met onverdiende verwijtingen, terwille van een schepsel, dat de nage dachtenis van onzen vader bezoedelde, door hem voor een zelfmoordenaar Deze was bij de laatste woorden bewus teloos neergezegen. Nelly knielde aan hare zijde neder en trachtte haar van den vloer op te heffen. O cielo, cielol fluisterde de oude ba rones, welk een leven, welk een afschuwe lijk, onhoudbaar leven I Reeds lang had het middernachtelijk uur geslagen en nog steeds zat Nelly aan het bed barer moeder, die in koortsachtig sid deren nederlag. Langzaam kropen de uren voort, en eindelijk, door slaap overmand, liet het jonge meisje het moede hoofd voor een oogenblik in de hand rusten en sloot de oogen. Eensklaps wekte haar het geluid van een stoel, die verschoven werd, uit haar lichte sluimericg. Mama! riep rij verschrikt uit, toen zij zag, dat haar mo der zich aankleedde. Ik heb zoo lang geslapen en nog niet eens Army getroost, de dag breekt aan j Neen, laat mij. Ik moet hem zien. Hij moet niet het vertrouwen in de menschheid ge heel verliezen, laat mij De ongelukkige moeder begaf zich naar de slaapkamer van haar zoon. Eensklaps bereikte een angstkreet het luisterend oor van het jonge meisje. Zij t voegde zich bij hare moeder, die in rade- loozen angst naar de legerstede staarde. Hij is weg, stamelden de bleeke lip pen der sidderende vrouw. Hij is weg, Nelly als kij evenals zijn vader i Wat, ma naWat bedoelt u, om Gods wil? Als hij, Nolly, als hij... o, ik.... Zoek hem, Nelly zoek hem Ik kan nietl Zeg hem, dat hij bij mij moet blijven! Éénmaal heb ik dien schrik doorstaan Heulden 1 Sept. Zaterdagmorgen had een treurig ongeval plaats in de Chichorei-fabriek van den Heer L. Verhoeven. De meesterknecht, Adr. Hexspoor, ver zette met een der knechts eene kist, sloeg achterover en was dood. De overledene, een zeer oppassend huisvader, had den leeftijd van 67 jaar bereikt. Vermoed wordt een hartverlamming. Visch volksvoedsel. Op initiatief van den gemeenteraad is eene proef genomen met het ontbieden van visch als volks voedsel. De eerste maal werd circa 100 pond visch besteld en we zagen de schol- letjes, allen versch en flink van stuk en voor slechts 12 cent per pond'. Nu profiteert er 'n ieder van en vernamen we, dat deze week reeds 245 pond is be steld geworden. I Blijft de kwaliteit goed, dan zullen de bestellingen ook wel aanhouden. Werkendam Dinsdag a.s. zal de Raad dezer gemeente vergaderen ter installatie der herkozen Raadsleden en ter benoeming van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. llesofjeil. Zondag 1.1. gaf de Gem. Zangvereeniging „Vooruitgang zij ons doel", in de zaai van den heer D. v. d. Laken, alhier een welgeslaagde uitvoering. Het programma werd prachtig uitgevoerd, ter wijl de Humorist H. Stokwielder uit Waal wijk 't publiek hartelijk deed lacheD. Capelle. Tot Secretaris, Ontvanger en Ambtenaar van den Burgerlijken Stand in deze gemeente is benoemd de Heer Jac. van der Lely, le Ambtenaar ter Secretarie te Enkhuizen. De Heer C, H. de Jong slaagde te Den Haag voor het examen voor reserve officier. 1 De Heer J. A. Bas alhier is toege laten als student op de Veeartsenijschool te Utrecht. Voor de jaarklasse 1913 en 1915 voor den Landstorm zijn in deze gemeente in geschreven 16 personen. Tot Gemeentebode is benoemd A. de Haas, alhier. Dussen. Bij Kon. Besluit van 19 dezer is, ingevolge de Pensioenwet voor de éénmaal, dat is genoeg. Een tweede maal overleef ik zooiets niet. Mama! wat bedoelt U? Spoedig, spoedigGa danHij mag niet sterven, hij moet leven! Ga, anders brengen zij ook hem, bleek en bebloed Zij huiverde en wees naar de deur. Toen begreep het angstige kind wat haar moeder bedoelde. Zij ijlde weg... doch, waar het eerst te zoeken? Werktuigelijk vloog zij het huis uit, het bordes af. In de lindelaan stond zij rtil, waar zou hij zijn? Army! riep zij, Army! Alles bleef doodstil. Army 1 riep zij herhaalde malen, en liet dien kreet volgen door een aanhoudend geschal, waarmede zij elkander in hunne kinderjaren zoo dikwijls hadden aange roepen. Geen antwoord. Angstig schreed zij verder in de dood- sche, nachtelijke stilte. Zwaar en vochtig sleepte haar kleed achter haar aan en tel kens deed zij den naam haars broeders weergalmen. Luister schreden Als een opgejaagde ree vloog zij verder. Daar stond zij voor het traliehek aan het einde van het park. De eene deur er van was geopend, reeds was zij het door gegaan, toen iemand haar aansprak het was een arbeider. Zoek u iets, freule? vroeg de man be leefd zijn pet afnemende. Neen, neen, dank u. Ik wilde met mijn broeder een ochtendwandeling doen. Hebt u hem soms ook gezien Ja, ik ben hem zooeven tegengeko men op een kleinen afstand achter den lompenmolen. Dank ubracht zij er -met moeite uit. Toen sloeg zij den weg naar de fabriek in, haastig ijlde zij voorwaarts. Daar ont waarde zij het woonhuis reeds, daar lag gemeente-ambtenaren 1913, aan G. H. Mil- lenaar te Apeldoorn, laatstelijk gemeente geneesheer alhier, met ingang van 1 Juli 1914. een jaarlijksch pensioen verleend van f 225. 'i-Gravemoer De weleerwaarde heer ds. J. Fonkens, predikant der Gerefor meerde kerk te 's-Graveland, heeft voor het beroep naar deze gemeente bedankt. De heer ds. G. Klumper, voormalig predikant der Chr. Geref. Gem. alhier, heeft een beroep ontvangen van de Gereformeerde Kerk te Nieuwerkerk (Zeeland.) Raanisdonk- A.s. Zaterdagmid dag om 2 uur zal er op een weide nabij de R.K. meisjesschool een tentoonstelling van geiten gehouden worden door de Ver- eeniging tot Verbetering van het geitenras. De keuring zal plaats hebben door de heeren Bruinings van Leur, van Dijk van Dorst en De Leeuw van'Teteringen. Gistermiddag ontstond brand in een hooischelft nabij de woning van J. Boons Staal. De brand, veroorzaakt door 't spelen met lucifers van kinderen, was men met emmers water na groote inspanning mees ter en werd erger voorkomen. Gistermiddag werd de 4 jarige J. Nor- derbert door een fietsenden soldaat aange reden en bekwam daarbij een hoofdwonde, die dr. Smits verbond. De 9-jarige L. Pauwels geraakte in de Molenstraat onder een kar en kreeg een wiel over 't been, dat zwaar gekneusd werd en terstond moest worden verbonden. Sprang. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn ten nadeele van den land bouwer J. de J. van de te veld staande haver garven, een aantal de koppen uit gesneden en mede geromen. Tot op heden bleven de(n) dader(s) onbekend. J.l. Zondag geraakte G. B. toen hij uit de kerk kwam, onder de fiets. Met een bebloed hoofd werd hij opgenomen. Na af gewassen te zijn, werd door een geneesheer de wonde gehecht. De wielrijder bekwam geen letsel. Neen- Bij de Vrijdag gehouden ver kiezing voor een Lid van den Gemeente raad fvacature v. d. Pol), ie gekozen de heer C. G. Koolhaas. Met de administratie verbonden aan de uitdeeling der broodkaarten, is thans aangesteld de volontair ter Secretarie J. Deur- ioo. De broodkaarten zullen thans een maand van duur zijn. Wik Ten nadeele van J. van H. werd de vorige week de geheele natte wasch uit een nabij de woning staand schuurtje gestolen. Van de daders tot heden geen spoor. Een zekere Haagsche dame, gelogeerd bij de familie K., welke zich nog wat in het fietsen wilde oefenen, had het ongeluk in een vrij diepen sloot terecht te komen. Het toeval wilde, dat juist op dat punt een Haagsch soldaat op post stond, welke haar dan ook direct de behulpzame hand bood en haar op het drooge bracht. Geluk kig bracht ze het er met een frisch bad af. Met den fruithandel gaat het nog niet naar wensch. Vele boomgaarden zijn zeer duur gekocht, doch de prijzen ioopen erg tegen. Voor de z,g. knol peren wordt slechts f 1,50 tot f 1,75 per H.L. besteed. Verslag van het verhandelde van den Raad der gemeente Genderen. Afwezig L. P. Branderhorst. De Voorzitter opent de vergadering waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedge keurd. Aan de qrde: Voorloopige vaststelling gemeenterekening 1914. De heer W. G. J. Branderhorst, namens in de vorige vergadering benoemde com missie belast met het onderzoeken der re kening, verslag uitbrengende, zegt, dat dat onderzoek geen aanleiding heeft gegeven tot eenige op- of aanmerking waarom de commissie voorstelt de rekening over het jaar 1914 voorloopig vast te stellen, zooals ze door B. en W. is aangeboden in ont vangst op f 9748 8(H, in uitgaaf op f9747.79 de kleine brug voorbij, voorbij Zij sliepen zeker allen nog in het huis. Voort, voort I Daar knalde een schotDuidelijk klonk het in haar oor, vreeselijk, ontzettendZij sloeg, werktuigelijk naar een steunpunt zoekende, haar arm om den dichtst naast haar staanden boom, toen zonk zij ter aarde. Zij zag niet, hoe een oude vrouw, zoo snel als haar krachten het haar veroor loofden, over het brugje kwam aanloopen, en hoe een goed, trouwhartig gelaat zich angstig over haar heenboog zij hoorde den kreet om hulp niet, die aan den verschrik ten mond ontsnapte Nelly, onze Nelly I Wat is er weer ge beurd XI. De woonkamer van het kasteel was tot een ziekenvertrek ingericht voor Nelly's moeder. Het zwakke leven van de in éénen nacht zoo zeer geteisterde vrouw worstelde met den somberen doodsengel. In haar ijlkoortsen zag zij haren zoon, zooals zij haar echtgenoot gezien had en op hart- verscheurenden toon smeekte zij hem, niet heen te gaan, niet te sterven, haar niet achter te laten in kommer en ellende. Thans was het stil in het ruime ver trek een slanke meisjesgestalte, die onop houdelijk angstig luisterde, wanneer de zieke vrouw in haar koortsige verwarring ijlde, zweefde bijna onhoorbaar over den ouden parketvloer. Heden was 't reeds de tiende dag, dat Liesje hier haar goede diensten verleende. Het waren lange bange dagen en nog ban gere nachten geweest. Vandaag was de koorts aan het afnemen, zooals de dokter verklaard had, en de afgematte zieke slui merde thans. Hoe zonderling, dat zij nu weder op het en alzoo met een batig slot f 1.015. Niemand hierover het woord verlangende wordt overeenkomstig het voorstel der commissie met algemeene stemmen besloten. Burgemeester en Wethouders onthielden zich van medestemmen. Ingekomen a. Missieve van den heer Commissaris der Koningin dd. 31 Juli jl. A no. IH afdeeling, houdende verzoek de gegoeden en rijken burgers der gemeente aan te sporen tot het brengen van een geldelijk offer aan het Koninklijk Nationaal Steun comité voor het welzijn der Nederlandsche natie en de mindergegoeden te bewegen tot geven, zoo mogelijk van een enkel pen- ninkske voor hetzelfde doel. De Voorzitter noodigt uit aan dezen op roep gevolg te geven door te beproeven ieder in zijn kring voor het beoogde doel eenige gelden bijeen te brengen. b. Missieve van den heer Commissaris der Koningin d.d. 12—19 Aug. 1915 A G no. 41, waarbij ter fine van bericht en raad wordt toegezonden een door J. P. Smits bij Gedep. Staten ingediend bezwaarschrift betreffende de toelichtiug tot lid van den Raad van G. v. d. Beek L.G.zn, op 29 Juni j.l. als zoodanig gekozen. In dat bezwaarschrift, houdende verzoek om de beslissing van den Raad tot toe lating te vernietigen, spreekt de heer Smits bij herhaling van G. Verbeek, als zoude deze zijn toegelaten en 2 personen van dien naam op de kiezerslijst voorkomen, wat den heer de Graaf aanleiding geeft om den heer Smits te vragen, hoe het mogelijk is, dat hij in dat adres zoo weinig nauw keurig, wijl in de gemeente geen personen wonen, die dien naam dragen en alzoo ook op de kiezerslijst, waarnaar het adres ver wijst geen „Verbeek" te vinden is. De heer de Graaff wijst er verder op, dat ieder in de gemeente gelooft en de vaste overtuiging heeft, dat met den can- didaat „G. v. d. Beek" niemand anders is bedoeld, dan G. v. d. Beek L.Gzn. De heer Smits antwoordt hierop, dat „geloof" hier niet te pas komt, dat men er ook niets mede te maken heeft wat de kiezer die de candidatenlijst inleverde, bij die inlevering heeft gezegd en dat, met het briefje van de onderteekenaars van de candidatenlijst waarin zij verklaren wie met den candidaat is bedoeld geen rekening mag worden houden. De heer W. G. J. Brander horst heeft in de vorige vergadering gezegd, dat hij tegen de toelating zou hebben gestemd, als dat briefje niet was ingekomen. De heer W. G. J. Branderhorst ontkent ten .«telligste zoo iets gezegd te hebben en was ook zonder dat briefje vast overtuigd, dat met den candidaat niemand anders dan G. v. d. Beek L.Gzn is bedoeld. De heer Smits houdt vol dat de heer W. G. J. Branderhorst wel degelijk heeft gezegd, dat hij op grond van het briefje van de personen, die G. v. d. Beek candi daat stelden, voor de toelating heeft ge- gestemd, waarop de heer Branderhorst dit andermaal onkent en uit de discussie dui delijk blijkt, dat geen der Raadsleden zulk een uitdrukking van den heer Branderhorst heeft gehoord. Besloten wordt aan heeren Gedeputeerde Staten te berichten le dat in 'deze gemeente geen personen wonen die den naam Verbeek dragen 2e. dat die naam op de kiezerslijst in deze gemeente dan ook niet voorkomt 3e dat de heer Smits vermoedelijk heeft bedoeld G. van der Beek 4e. dat de Raad tot toelichting van G. v. d. Beek L.Gzn., besloot op grond van de vaste overtuiging, dat met den candidaat G. v. d. Beek niemand anders is bedoeld dan de toegelatene en niet op grond van een ingekomen briefje van de vier personen die de candidatenlijst onderteekenden en waarbij zij verklaren, dat zij met den can didaat niemand anders bedoelden dan G. v d. Beek L. Gzn. 5e. dat deze va*te overtuiging van den Raad gedeeld wordt door bijna de geheele gemeente. Tegen stemde de heer J. P. Smits, ter wijl de heer L. v. d. Beek zich van stem ming onthield op grond van het bepaalde bij artikel 46 der Gemeentewet. c. Verkoop van het „Straatje" slot zat, hoewel zij zich voorgenomen had, het nooit weder te zullen betreden. Op een ochtend had tante Mie haar plotseling uit den slaap gewekt en in de huiskamer had zij Nelly gevonden, die bewusteloos op de sofa lag. .Uren had het geduurd, eer men het arme meisje weder tot bewustzijn had gebracht, doch nog vóór dit gelukt was, was hij binnengetreden. Zij had een kreet geslaakt van schrik en ontsteltenis, want hij, die daar voor haar stond, met dien smartelijken trek om den mond, de oogen zonder eenige uitdruk king op haar gevestigd dat was dezelfde Army niet van voorheen, niet meer de levenslustige Army met de fiere, schoone gelaatstrekken. Is mijn zuster niet hier? had hij op doffen toon gevraagd en toen hij het be- wustelooze meisje aanschouwde, kreeg zijn gelaat een uitdrukking van diep gevoeld medelijden. Wat was er toen verder gebeurd Tante Mie en Army hadden op fluis terenden toon met elkander gesproken het eenige, dat haar oor bereikte, was dat zijn moeder zeer ziek was en hulp noodig had. Sanna was zoo onhandig en grootmama klaagde over migraine. En nu Nelly ook nog, de arme Nelly 1 Ik ga mede, had toen Liesje uitge roepen. Zwijgend was zij hem gevolgd en tot- heden toe was hem nog geen woord over de lippen gekomen, ofschoon hij dikwijls l het ziekenvertrek binnentrad en dan de gordijnen der legerstede op zijde schoof, om naar zijn moeder te zien. Wordt vervolgd

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2