schepen en naar den tonneninhoud ge rekend i9 het nog minder. Gedurende de maand Augustus zijn 126 Britsche schepen met gezamenlijk 98.383 ton inhoud, verloren gegaan. Hierbij zijn 1199 menschen om het leven gekomen, van wie 1095 aan boord van schepen, die door Duitsche oorlogsschepen tot zinken zijn gebracht. Onder dit aantal moeten de 1101 slachtoffers van de Royal Edward ge rekend worden. Tot dusver hebben de Russische veldlegers 68 procent van het totaal aantal officieren, aan gesneuvelden, ge wonden en gevangenen verloren. Volgens de Baseier National Ztg, bedragen de Russische verliezen, van het begin van den oorlog tot 15 Au gustus, aan officieren 223,172, waarvan 43,124 gedood, 161,443 gewond en 18.605 vermist. Het totale verlies aan manschappen bedraagt haast zes mil- lioen. Volgens de Köln. Ztg, vernemen de Zwitsersche bladen van welingelichte zijde uit Sofia, dat de Turken een machtig offensief aan de Dardenellen voorbereiden. Het troepentransport kon niet verborgen blijven. Dag en nacht komen er thans troepen uit Klein- Azie in Konstantinopel aan. Tegelij kertijd worden de Dardenellen met kanonnen van groot en zwaar kaliber voorzien. De gemeenteraad van Berlijn heeft besloten voor de spaarbank van de stad Berlijn, 45 millioen mark op de derde oorlogsleening in te schrijven. Op de eerste oorlogsleening heeft de stad voor 30 milloen ingeschreven, op.de twee de voor 40 millioen mark, De firma Krupp en de familie zul len zeker voor 40 millioen mark in schrijven. In Dronthelm is, naar aan de Lokal- Anzeiger wordt meegedeeld, onlangs bericht ontvangen dat de Eugelschen het Duitsche meteorologische station op Spitsbergen hebben geplunderd en gedeeltelijk vernield. Het personeel is gevangen genomen. Er liggen op het oogenblik 8 Engelsche oorlogsschepen aan de kust van Spitsbergen. Tegelijkertijd bij de overhandiging van de vredesbrief van den Paus aan President Wilson werd van bevoegde zijde beweerd, dat Duitschland aan de regeering te Washington te kennen heeft gegeven dat te Berlijn voorstel len omtrent de vredesbesprekingen wel zouden kunnen aanvaard worden. Een persbureau te Washington noemt als vredesvoorwaarden welke Duitschland zou willen aanvaarden vrijheid ter zee, de onafhankelijkheid van Polen en de erkenning van de rechten der Joden in Rusland. Dit bericht is nog niet bevestigd. Het staat vast, dat Wilson geen ver dere bemiddelingspogingen zal doen, zoo de geallieerden zich niet eveneens bereid verklaren om vredesbesprekin gen te aanvaarden. Duitsche bladen schatten den aard appeloogst in Duitschland voor het loopende jaar op ten minste 450 tot 500 millioen centenaars. Voor mensche lijk gebruik zijn daar\an ongeveer 150 millioen centenaars noodig, om te dro gen en voor nijverheidsdoeleinden on geveer 50 millioen, en om te poten circa 70 millioen. Er blijven dus een een 200 sl 230 millioen centenaars voor buis, hoe gezellig was het daar, wanneer hij er in zijn kindsheid .een gaarne geziene gast was! Hoe aangenaam moest het zijn, d&ar te wonen, zonder zorgen voor de toe komst „Uit den tijd mijner jeugd, Klinkt een lied mij in de ooren; Ach, vervlogen is de vreugd, Die mij eens mocht toebehooren I" klonk het eensklaps met een zachte, wel luidende stem. Hij wendde zich om daar stond zij bij de oude piano. Bij het flauwe licht, dat de lamp in dien hoek der kamer verspreidde, meende Ar my een zachten blos op haar lieflijk gelaat te ontdekken. Nu nog het laatste vers! smeekte Nelly. Mama hoort het zoo graag. Ik kan niet meer, antwoorde zij bijna onhoorbaar. Hoe jammer, Liesjel zei toen .Nelly's moeder. Ook niet een kerstlied? Teen opende zij het instrument weder en welluidend kionken de tonen van een oud kerstlied door het hooge vertrek. De ziekelijke vrouw herinnerde zich de gelukkige dagen van weleer, toen ook in dit huis een zalige kerstvreugde heerschte. En Army? Army dacht weder aan het huis, ginds in het dal, hoe hij op dezen heiligen avond daar steeds te gast was met zijn zusje en speelde en stoeide met de kleine van den molenaar, die zoo bang was voor „Hubrecht, de zwarte knecht van den Kerst man" terwijl hij haar uitlachte en zei, dat het niemand anders was dan Peter, de koetsier van haar vader. Aan al deze ervaringen uit zijn genoeg lijken kindertijd dacht Army terug en onwillekeurig kwam de vraag in hem op: Weet ge nog wel Toen verviel hij weder in zijn somber sttbwjjgen, bijna verschrikt over zijn eigen varkensvoer enz. beschikbaar. Daarbij komen nog de aanzienlijke reserven van den vorigen oogst. Het rijksbureau voor de verzorging met aardappelen had nog 5 millioen centenaars over, nadat in de behoeften van het leger en de gemeenten was voorzien. Hier van werden o a. 0.8 millioen centenaars in de brandewijnstokerijen en 1.8 mil lioen voor de stijfselfabricage gebruikt. In de Fransche „Tribune" verklaart een hooggeplaatst persoon uit Frankrijk en Engeland teruggekeerd, dat het Fransche leger thans veel sterker en beter voorbereid is dan bij het begin van den oorlog. Het bezit aanzienlijke reserves en allerlei materiaal. Hij hul digt Engeland en eindigt: Frankrijk en Engeland weten, dat de tijd aan hen is ten eerste omdat zij legermacht kunnen vergroeten en ten tweede omdat zij de oeconomische macht van Duitschland, dat van alle zijden afgesloten is, kunnen vernietigen. Een Oostenrijksch officier, die de laatste maanden aan den Russischen veldtocht heeft deelgenomen, zegt, dat de terugtocht den Russen een meester stuk is, dat doet denken aan den terugtocht van 1812. Een onmetelijke vlammenzee wijst de lijn aan, waarlangs de Russen terug wijken. De wegen werden begrensd door in brand staande huizen. Bij Sokal in de buurt van het klooster St. Bernard wijzen 200 zwart geblakerde schoor- steenen de plaats aan, waar zich vroe ger veldhospitalen bevonden. De Rus sen hebben alle gewonden meegenomen en ook de belendende huizen verwoest. Het leger van generaal Mischenko wordt overal gevolgd door detachementen goed georganiseerde kozakken, die als taak hebben alles te verwoesten, wat den vijand nuttig zou kunnen zijn. Zij verrichten hun werk met de meest nauw keurige stiptheid. Toen de Hongaarsche hondved-sol- daten in Krylof aankwamen, stonden er alle huizen in brand. Zij konden de stad niet doortrekken door de verschrik kelijke hitte en waren genoodzaakt een grooten omweg te maken, hetgeen hun eenige kostbare uren scheelde. Toen zij in Wladimir Wolynski aan kwamen, stond ook deze stad in vlam men en eveneens de stad Verba. De vlakten rondom Kowo doen aaD een reusachtige prairiebrand denken en gedurende dagen vinden de Oosten rijksch-Hongaarsche troepen niet de minste schuilplaats. De wegen zijn in een onbeschrijfelijk9n toestand. De pro- viandeeringswagens komen op deze wijze minstens anderhalven dag te laat, ter wijl duizenden soldaten noodig zijn om de spoorwegen, die eveneens zijn op gebroken, te herstellen. Afgescheiden van de waarneembare gevolgen van de door de Russen be haalde voordeelen op den rechteroever van de Wilia en in de richtiug van Wil- komir, wordt hun offensief te St. Peters burg beschouw als een duidelijk teeken, dat de grenzen van hun algemeenen terugtocht in deze richting zijn bereikt en dat zij in staat zijn actief optetie- den, wanneer zich daartoe een gunstige gelegenheid voordoet. Het offensief is een krachtige tegen zet tegen de bedreiging door den vij and van Wilna en vormt blijkens een „Reuter"-telegram aan sommige bladen, een ernstige bedreiging van den Duit- schen linkervleugel en. van de verbin dingslijnen tusschen de legers van Von Below en Eichhorn. I)e Russen zijn ten N. van Wilna nu meester van het terrein. woorden, die zoo duidelijk hadden weer klonken door het hooge vertrek. Zij waren immers al lang voorbij, die zoete droomen Was hij nu niet een man geworden? Een man? Neen, een verwijfde droomer, wien een weinig tegenspoed de hand ver lamd had. Daar boven zat een oude vrouw, en schreef, om hem te redden, een brief, die haar misschien de grootste opoffering kostte van geheel haar leven, en zij deed het omdat hij geen man was. Liesje nam haar pelsmanteltje van den stoel. Ik moet naar huis. De dominee komt met zijn vrouw en kinderen bij ons op be zoek, en dan durf ik niet wegblijven. Het spijt mij, Liesje, sprak Nelly, dat je niet langer blijven kunt. Kom je spoedig terug? ZekerMaar jij moet ons ook weer heel gauw komen bezoeken. Mag ik u begeleiden? klonk haar op eens de stem van Army in het oor. O neen, dank ul stamelde zij verle gen, ik Het is vandaag feestdag Er zou, op den weg, een dronkaard het u lastig kunnen maken, sprak hij, om haar verdere tegenwerpingen af te snijden. Toen nam hij zijn uniformpet en zijn sabel en verliet met haar het vertrek Het was een wonderschoone winteravond, gebn windje bewoog zichin ademlooze stilte lag daar het landschap, door een sneeuwkleed bedekt, overwelfd door een fonkelenden sterrenhemel. Beneden, in het dal, vertoonden de huiBjes van het dorp hun feestelijk verlichte ramen en op de helling bij den kruisweg, naast de be sneeuwde steenen bank, stonden twee rij zige, slanke gestalten. Hoe verwonderd strekte de oude linde haar kale kruin beschermend over die twee jeugdige hoofden uit, ais wilde ijj hen voor De ontruiming van Grodno, die thans ongetwijfeld voltooid zal zijn op beide oevers fan de Njemen, was onvermij delijk. Zoodra de Duitschers de spoor lijn WilnaGrodno bij Orany en op den rechteroever van de Njemen hadden afgesneden, bedreigden zij het achter terrein van de vesting. Het garnizoen van Grodno is thans vrij gekomen om op te treden tegen de Duitschers bij Orany. Het feit, dat aanzienlijke Duitsche versterkingen van het Dwina-front zijn aangevoerd, verklaart den betrekkelij- ken stilstand in de krijgsverrichtingen tegen Riga. In de richting van Kieffi bezetten de Russen ten Z. O. van Loetsk een front van ongeveer 50 mijlen, onderbroken door heuvels, bosschen en rivieren. Beide vleugels steunen op bosschen en wouden. De militaire deskundigen verwachten zeer belangrijke gevechten in de aller naaste toekomst tusschen de Wilia en de Njemen. Frankrijk heeft door bemiddeling van de Spaansche regeering tot de Duitsche regeering een ernstig protest gericht wegens het ontbreken van hygiënische maatregelen om de verspreiding van typhus in de Duitsche kampen voor Franseho krijgsgevangenen tegen te gaan. In den winter en het voorjaar heeft in die kampen de typhus veel slachtoffers gemaakt. De Fransche re geering had, kort nadat de ziekte uit brak, de Duitsche regeering gewezen op den onvoldoenden gezondheidstoe stand der kampen, doch niettemin heeft de besmetting zich snel verspreid wegens de ophooping van de gevangenen in te kleine ruimte, en de onvoldoende bestrijdingsmiddelen die ter beschikking van de geneesheeren waren gesteld. Alletn in het kamp van Niederzwehren zijn 10.000 gevallen van typhus voor gekomen, waarvan 2000 met doodelijken afloop. De Duitsche autoriteiten hebben door hun onvergeeflijke achteloosheid een groote verantwoordelijkheid op zich geladen, waartegen men niet te luide kan protesteeren. De „Morning Post" meldt uit St. Petersburg, dat de Russen erop rekenen, dat de Duitschers Riga zullen bezetten en de verdedigingslinie aan de Dwina zullen bereiken voor de winter begint, doch men verwacht geen verderen voortgang tot de lente komt en dan, zegt de correspondent, zullen vele din gen zich ten goede hebben gekeerd. Onder den titel „de Belgen lijden honger" deelt de „Humauité" mede, dat ongeveer 500.000 werkelooze Belgen niet meer in staat zijn, de openbare maaltijden te bekostigen. Weliswaar worden aan behoeftigen porties eten voor niets gegeven, maar de tot dit doel opgerichte comité's lijden voortdurend aan geldgebrek. Het Fran sche comité onder leiding van den oud minister Steeg houdt geregeld geldin zamelingen. De „Humanité" eindigt zijn artikel met een oproep tot zijn abonnés om hulp. Er zijn ernstige knoeierijen ontdekt in de munitiefabriek van Sant du-Tarn bij Carmaux in Frankrijk. De directeur Leblond en twee technische agenten van het ministerie van marine en van oorlog, die Leblond had omgekocht streng toe te zien, zijn gevangen ge- ncmeu. Andere inhechtenisnemingen worden verwacht. In de fabriek wer ken 3000 man. het oog der wereld verbergen. Is het dan nu tijd om te minnekoozen, schijnt ieder ontbladerd takje te vragen, thans, nu geen nachtegaal zingt, geen groen loof u een liefdegroet kan toefluisteren? En toch haar hoofdje rust zoo stil aan zijne borst en in de blauwe oogen schittert een onmetelijke hemel van liefde en geluk. Wil je dat ik je zal helpen, om je het leven minder zorgelijk te maken, Army? klonk het aarzelend van haar lippen. Als je het wilt, als je 'tkunt,Liesje? antwoordde hij fluisterend. Of ik wil? Of ik kan? vroeg zij, en groote tranen biggelden langs haar wangen. Ach, Army, je beseft niet, wat ik Niet weenen, Liesje En zachtkens, bijna aarzelend, alsof hij 't niet durft, kust hij haar op het voor hoofd. Ach, laat mij 1 fluistert zij, terwijl zij zich dichter tegen hem aanvlijt. Laat mij toch, ik ween van geluk, van overstelpend geluk Hoe was het toch gekomen Hoe vreemd was het haar te moede, toen zij alleen haar weg vervolgde. Was het dan inderdaad de waarheid, of liet zij zich door een schoonen flroom misleiden? Maar neen, zij had zoo duidelijk zijn ernstige woorden gehoord, zijn kus brandde haar nog als een gloeiend vuur op h.t voorhoofd, het was werkelijkheid, geen droom en morgen, morgen, zou hij zich naar haar vader be geven, dan was zij verloofd, een gelukkige verloofde, zijn verloofde. Zij bleef staan om even om te zien, daar boven moest hij nu zijn, bij de oude linde die, ondanks sneeuw en ijs, het zoetst ge luk had zien ontluiken. Zou hij haar waarlijk liefhebben? Zij schudde het hoofd over dat wonder hetgeen zij nimmer had durven hoopen' Volgens het Sl. Petersburgsche Han dels- en Industrieblad zijn bij de ont ruiming van Riga houtvoorraden ter waarde van 30 millioen roebel vernie tigd, omdat gelegenheid tot vervoer per spoor ontbrak. Uit Fransche bron wordt gemeld dat de Turksche militaire autoriteiten den omtrek van Tsjataldzja (30 mijlen ten N.W. van Konstantinopel) onderwater hebben gezet door de rivieren die in de Zwarte Zee uitmonden, af te dammen. De correspondent van de Times te Rome meldt, dat de Italianen, behoo- rende tot de lichting 1896, tusschen 10 September en 31 December voorde militie-raden moeten verschijnen en tusschen 11 en 30 October moeten de mannen van de lichtingen 1892, 1893 en 1894, die van dienst vrijgesteld zijn, opnieuw gekeurd worden, tegelijk met zekere kategorieën van de mannen van ds lichtingen van 1890 en 1891. De Engelsche pakketboot„Hesperian", die 600 a 700 passagiers aan boord had, is Zaterdagavond blijkens een „Reuter"- bericht ter hoogte van Fastnet zonder voorafgaande waarschuwing getorpe deerd. De boot is niet gezonkener zijn geen menschenleven te betreuren de opvarenden zijn zonder kleeren te Queenstown aangekomen. Ook een zeil schip is tot zinken gebracht. Lloyds meldt: De kapitein en twin tig man blijven aan boord. De passa giers en een gedeelte van de beman ning zijn ontscheept te Queenstown. Er is hulp naar de paketboot gezon den, om de rest van de bemanning naar de haven te sleepen. Dat de „Hesperian" -misdaad wel overlegd was, zoo seint „Reuter" nog aan sommige bladen, blijkt duidelijk uit de verhalen van de rei igers. Het weer was prachtig en er waren veel menschen op het dek, die er na het diner over de prettige reis praatten en het gevaarlijke gebied dachten gepas seerd te zijn. Plotseling wierp een he vige schok de dekstoelen om, er volg de een ontploffing en een waterkolom zoo hoog als de mast viel op het dek en gooide iedereen nat. De kapitein, die een bewonderingwaardige kalmte toonde, liet onmiddellijk de booten strij ken, waarin eerst de vrouwen en kin deren en vervolgens de andere passa giers plaats namen, terwijl de kapitein en de officieren aan boord bleven. Daar er een volslagen duisternis heerschte, heeft men van een duikboot natuurlijk niets gezien. Voorts zijn nog het Deensche stoom schip „Froe" en de Noordsche drie master „Glimt" tot zinken gebracht. De bemanningen zijn gered President Wilson en minister Lan sing vernamen de tijding van het tor- pedeeren van de „Hesperian" door de telegrammen aan de pers. Zij spraken geen van beiden een meening daarover uit en wachten, alvorens een beslissing te nemen, nadere mededeelingen af of er Amerikanen aan boord waren en of er gewaarschuwd is. In officieele kringen is men echter volgens „Reuter" van meeening, dat de vriendschappelijke betrekki igen weder om in gevaar zijn. In de Vossische Ztg. schrijft Georg. Bernhardt over de schikking tusschen Duitschland en de Ver. Staten inzake den duikbootoorlog een artikel, waarin hij ook de telkens opduikende vredes- geruchten ter sprake brengt. Hij is van oordeel dat die hoofdzakelijk van En gelsche zijde komen, omdat Engeland Zouden haar ouders en tante Mie het haar niet kunnen aanzien, dat zij Neen, neen, thans nog nieteerst als de domiaee met zijn familie weg is, zou zij het vader zeggen, dat morgen iemand ko men zou, die Zij trad het huis binnen. Wat klonk de schel vandaag afschuwelijk hardZoo gaarne had zij eerst even stil naar haar kamertje geslopen. Neen, het ging niet, want juist schoof tante Mie het gordijntje van het deur venstertje op Zijde. Jij, kleine uit blij fster Ik wilde juist Doortje naar het kasteel sturen. Ik dacht al, dat iemand je onderweg had meege nomen. Goeden avondantwoordde zij, ter wijl, daar haar hart zoo hevig klopte, slechts met moeite de woorden over haar lippen konden komen. Is het al zóo laat? Dat zou ik meenen! Binnen zat haar vader aan de ronde tafel, en haar moeder met den dominee op de kanapee. Ben je daar, kindlief? sprak haar va der vriendelijk. Denk eens aan, de kinde ren in de pastorie hebben het roodvonk en kunnen niet op kerstbezoek komen. Vindt je dat niet treurig? Ach, hoe treurigI herhaalde zij. Haar oogen schitterden echter zoo vreemd en het lachje, dat om haar lippen speelde, was geheel in tegenspraak met haar woor den. Vroeger zou zij uit medegevoel in tra nen zijn uitgebarsten, maar heden lette zij ternauwernood op hetgeen haar werd me degedeeld. De predikant zag haar verwonderd aan. Wat is er toch met dat kind? vroeg haar moeder angstig. Het „kind" echter was reeds naar haar kamertje gegaan. Haar manteltje en mutsje wierp zij haastig op een stoel en daarop aonk zij op de knieën neder voor haar bed naar vrede schijnt te verlangen. Duitsch land moet z. i. aan dat verlangen ech ter geen gehoor geven. Met elk onzer tegenstanders zou op dit oogenblik een vrede mogelijk zijn, maar niet met En geland. Engeland heeft ons de zware la9t van een wereld-oorlog opgelegd. De Engelschen hebben door hun wan hopige pogingen aan de Dardanellen getoond, dat zij heel goed weten, waar deze oorlog wordt beslist (op het oos telijk front, bedoelt de schr. blijkbaar). Zij zien nu reeds in, hoe die beslissing moet vallen. En nu wenschen zij vóór die beslissing den vrede. Dat is van Engelsch standpunt heel verstandig. Wij echter verlangen eerst een beslis sing en eerst dan den vrede, die met de beslissing verband zal houden. De gemeenteraad van Moskou heeft met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin vertrouwen jegens de regeering wordt betuigd en uiting gegeven aan het vaste besluit, om den oorlog voort te zetten tot de overwin ning is bevochten. Daarvoor moeten gaat de motie voort alle krachten des volks en alle hulpmiddelen des rijks worden gebezigd. Eensgezindheid tusschen regeering, Doema en volk is een voorwaarde voor 't bereiken van het beoogde doel. De burgemeesters der stad hebben in opdracht van den raad dezer motie aan den tsaar, de ministers en den opper bevelhebber van het leger overhandigd en hun den krachtigen steun der be volking van Moskou beloofd. Het gemeentebestuur van St. Peters burg en van andere groote steden heeft zich aangesloten bij deze manifestatie. IMaatNellik ilieum Heusden 8 Sept. De Commissie, welke dezer dagen een militair sportfeest organiseerde met een liefdadig doel, deelt ons mede, dat zij een batig saldo had van f 88.19, welk bedrag aan het bestemde adres zal worden afge dragen. Nog geregeld zien we diep beladen vaartuigen, van cijfers voorzien, door een sleepboot getrokken, de Maas op varen. Dat zijn schepen met levensmiddelen, be stemd voor België. De laatste sleep bestond uit vier diep geladen schepen, die de cijfers 262529 voerden. Er is dus al zeer veel heengevoerd. Naar wij vernamen hebben alle vaartuigen een herkenningsteeken, dat zij varen onder bescherming van Amerika. Vergadering van den Raad der Ge meente op Dinsdag den 7 Sept. 1915, des namiddags te 7,30 ure, ten Raadhuize dezer Gemeente. Te behandelen onderwerpen: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Beeëdiging van de herkozen raads leden. 4. Voorloopige vaststelling gemeentere kening 1914. 5. Aanbieding gemeentebegrooting 1916. 6. Bezwaarschriften Hoofdei. Omslag. (Verslag in 't volgend nummer.) Werkendam. Bij K. B. van 27 Augustus 1.1. is met ingang van 1 October a.s. den heer F. Binnendijk, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als sluiswachter aan de sluis alhier. Aalburg- OpdenAalburgsehendijk werd de fietser D., wellicht door het ver keerd uitrijden, door een stoomfiets ge grepen, beide gingen tegen den grond. De fietser kon zijn weg niet vervolgen, daar het rijwiel geheel verbrijzeld was. De mo torfiets was onbeschadigd. Beneden-Langstraat- De hooi prijzen worden bij levendigen handel steeds stijver Men besteedt voor het goede hooi f 26 a f 27, afwijkende soorten f 20 a f21 en schraal pershooi f 16 a f 17, alles per 500 k.g. drukte het gloeiende gelaat in de kussens en vouwde de handen tot een gebed, zon der dat een woord over haar lippen kwam. Doch uit haar hart steeg een onuitspreke lijk dankgebed omhoog, haar ingegeven door een gemengd gevoel van naamloos geluk en onbestemden angst. Eindelijk sprong zij op en opende het venster. Zou hij nu aan haar denken? Had hij het zijn moeder reeds bekend? En Nelly? Liesjel Liesje! werd van beneden ge roepen. Ik kom dadelijk! Zelfs die eenvoudige woorden klonken als een juichtoon. Snel blies zij de kaars uit en ijlde naar de woonkamer. O, hemel, jougefuffrouw. Een, twee, drie lichten 1 Er is een verborgen bruid in huisl schreeuwde Doortje zoo hard zij kon. Waarlijk, daar stond Doortje met de keu kenlamp, hier aan de wand hing de gang lamp en tante Mie was zoo juist uit haar kamer gekomen met een waskaars in de handen. 't Is best mogelijk, knorde tante. Je weet zelve deksels goed, wie die verborgen bruid is, Doortje. Staat er niet iederen avond aan de tuindeur een stil vrijend paartje, al sneeuwt het nog zoo bar?... Ga maar naar binnen, kind, vervolgde zij, zich tot Liesje wendende. Ik volg ja spoedig. Daar zaten zij reeds aan den disch, va der, moeder en de dominee, die het tafel gebed uitsprak. Daarop verscheen Doortje met de heerlijk dampende gans, die de gast heer begon voor te snijden. I f Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2