een Smidsknecht, flinke Dienstbode, O. DERKSEMA-EEXTA, Avondteekenschool De Cursus 1915—1916 Notaris VAN GENDT, veilen, te Heusden. De hooïtoemaat wordt duur verpacht, maar tengevolge der slechte droogte vordert de oogst daarvan slecht. Hcso|jen. Vrijdagmorgen had C. D. alhier, het ongeluk .tusschen de zaagma chine te geraken, met het gevolg duim en wijsvinger open te kliefen. Zaterdag had C. J. alhier, het on geluk met een voorwerp op te vatten, een zijner vingers te breken. Maandag was het paard met wagen bespannen van A. van H. op hol. De in zittende kwam er met de schrik af. Geertruldenberg;. Naar wij ver nemen hebben 25 werklieden der suikerfa briek „Statendam" Zaterdag j.l. ontslag gekregen en zal de fabriek a.p. campagne niet werken. kaatsheuvel, Gedurende de maand Augustus j.l. werd aan het post kantoor alhier met de daaronder ressor- teerendehulppostkantoren ingelegd f9322,92 en terugbetaald f 6738,10. Er werden 22 nieuwe boekjes uitgegeven en 2 overge schreven. Tengevolge het omvallen van een op de kachel staand vetpotje, verbrandde het kind van G. D. alhier zich zoo ernstig, dat onverwijld medische hulp moest worden ingeroepen. Zijn toe tand is ernstig. Beroepen te Aalst (Gld.) ds. Japchen van Loonschendijk. *Haainsdouk. Spaarbank over Aug. Ingelegd f 10531,42. Terugbetaald f 4311,39. Laatste boeknummer 5540. Door den Burgemeester alhier, is het vervoer van rogge uit deze gemeente ver boden, tenzü ze bestemd is voorh trogge- kantoor te Gilze of voorzien is van een door den Burgemeester af te geven certificaat. De uitslag der alhier gehouden gei tenkeuring was als volgt: Hier gefokte geiten va a 1914. a. Wit, ongehoornd: 1ste prijs P.Broers, 2de pr. L. Vissers, 3de pr. A. Pruisers. b. Bont, ongehoornd: lste pr. B. Smits, Waspik, 2de pr. C. v. d. Plas. c. Wit, gehoornd: lste pr. A. Nelis, 2de pr. L. van Dongen. d. Bont gehoornd: lste pr. J. Adriaan- sen, 2de pr. A. Schellekens. Van 1915. a. Wit, ongehoornd: lste pr. J. Kom- mers, 2de pr. C. Oome. b. Bont, gehoornd: lste pr. C. v. d.Plas, 2de pr. C. v. d. Plas. Ingevoerde geiten van 1914. lste pr. P. Broers, 2de pr. E. Rutters. Van 1915. lste pr. B. Oome, 2de pr. E. Rutters. Saanegeiten: lste pr. Dr. Kohier, Capelle. Sprang;. Toen j.l. Zaterdagmiddag een militair aan den Meerdijk de tramlijn per fiets wilde oversteken, werd hij door de locomotief van den juist passeerenden tra n gegrepen. Boven wonder kwam hij persoonlijk met den schrik vrij. Het rijwiel was geheel verbrijzeld. Naar men ons van bevoegde zijde meedeelde, heeft de Kerkeraad der Geref. Kerk haar kerkgebouw afgestaan aan het comité tot oprichting en instandhouding van tijdelijke militaire tehuizen. Door dit comité zal zoo mogelijk gezorgd worden, dat eiken Zondag een predikant in dit kerkgebouw voor de gemeente en militairen zal optreden. J.l. Zondag kreeg de 13-jarige C. V. in den speeltuin bij J. T. te Waal wijk, de schommel tegen zijn hoofd. Met een diepe hoofdwond werd hij opgenomen. Door een daar aanwezig zijnd militair werd een noodverband aangelegd. Later werd door dr. J. v. M. de wond dichtgenaaid. Hraalw|jk. Zondagmorgen ging C. v. d. B. alhier uit rijden, het paard schrok en sloeg op hol, met het gevolgde wagen stuk te slaan en de inzittende met een schrampje aan arm en hoofd er goed afkwam. Maandag had J. van B. uit Waalwijk het ongeluk met een zak cement van de ladder te vallen en kwam zoodanig terecht, dat hij per ziekenwagen naar het gasthuis moeBt worden vervoerd. Wjjk. Over de maand Augustus zijn in deze gemeente verhandeld 61 telegram men, waarvan 43 binnen- en 18 buiten den kosteloozen kring besteld zijn. Toen de melkster v. d. St. huiswaarts wilde keeren, werd zij door den hond van D. G. aangevallen, welke haar n ar de keel vloog, waardoor zij achteroverviel en de beide emmers met melk verloren gingen. Het ware te wenschen dat strenge maat regelen tegen het losloopen van zulke hon den genomen werden. Zuilichem. Ter zake rij wiel verduis tering vorderde gisteren de auditeur-mili tair bij den Krijgsraad te 's Hage tegen den milicien-hoornblazer der vesting-artillerie H. van H., afkomstig uit Zuilichera, 6 maanden gevangenisstraf, in te gaan 11 Augustus. Burgerlijke Stand. Heusden, van 31 Aug.7 Sept. Geboren: Peter, z. v. Antonie Bou- man en Maria van den Oever. Werkendam, van 27 Aug. tot 3 Sept. Getrouwd: M. Knol, 26 j. en M. Bij kers, 26 j. Geboren: Johannes, z. v. A. Boumsns en E. den DunnenMaria, d. v. P. Visser en W. Marcelis; Pieternella Cor nelia, d. v. J. v. d. Werken en C. P. Visser; Jacobus, z. v. W. van de Werff en W. van Daalen. Overleden Pieternella Cornelia Roest, 75 j., wed. van P. J. van Berchum. Andel, over de maand Augustus. Getrouwd: A. Goossen en C. H. A. M. van Mosseveld. Geboren Gerrit Pieter, z. v. P. Crie-' laard en G. P. van Noorloos; Izaiik, z. v. W. den Dekker en C. den Dekker; Teuna Helena, d. v. O van Andel en G. Donkersloot; Peter, z. v. P. Naaijen en J. Boogaarts. Dussen, over de maand Augustus. Ondertrouwd A. de Rooij, 25 j. en M. A. Borstlap, 23 j. Getrouwd: Z. Lagrouw, 37 j. en D. van der Stelt, 37 j.; J. Smits, 32j. en J. J. van Moergestel, 21 j.; T. v. d. Water, 23 j. en M. H. Dekker, 29 j. Geboren: Antonia J., d. v. J. Kivits en M. van Sintenmaartensdijk; Petrus, z. v. H. van Balkom en A. van Tilborg Antonia M., d. v. J. v. d. Pluijm en M. LeeggangersCornelius W., z. v. L. Kivits en C. A. A. van Dortmond; Antonie, z. v. A. van Vark en C. van den Dag: Lucia, d. v. B. van Biesen en M. SehalkenJohannes, z. v. A. Schelle en J. AvontuurWilhelmina E., d. v. S. Prinsen en A. van Erp Theodora M., d. v. J. A. v. d. Pluijm en C. van Tetering Francisca, J., d. v. M. Wintermans en H. A. v. d. Bosch. Overleden: F. van Dortmont, 75 j., wedn. van A. Verbund G. C. van Dijk, 76 j., echtgenoot van P. Bol; J. M. de Graaf, 2 j.; P. W. de Bodt, 64 j.; M. H. van Krimpen, 10 m.J. Martens, 74 j., echtg. van A. Schelle. Sprang, over de maand Augustus. Getrouwd: W. H. Braspenning,31 j. en E. van Thielen, 26 j. Geboren: Pieter en Cornelis, z. v. J. Boer en E. Kruijf; Machiel, z. v. M. van der Sijde en H. C. BogersTeuntje Martina, d. v. A. J. van Thielen en J. A. HaverhalsPetronella Josephina, d. v. M. Heeren en M. J. Hamers Maria, d. v. B. W. Vos en M. van Beek Antonia, d. v. T. de Jong en M. A. Steuvrij. Overleden: C. Schalken, 88 j.C. Vos, 1 m. Binnenland. Men schrijft aan het „Neslerl. Landb. Weekblad" Er begint in den lande groote on gerustheid te ontstaan over het beschik baar komen van kali meststoffen. De invoer daarvan uit Duitschland laat nog steeds op zich wachten ofschoon naar verluidt de Duitscbe regeering aan een commissie die deze aangelegen heid te Berlijn heeft besproken, de stellige toezegging gedaan heeft tot uitvoer van de in normale omstandig heden hier gebruikte hoeveelheden. Ondanks die stellige toezegging schijnt de Duitsche regeering thans aan den uitvoer zwarigheden in den weg te leg gen. Waar bekend is, dat Duitschland zeer voldoende hoeveelheden kali pro duceert om de relatief geringe behoefte van ons land te dekken en waar vast staat „dat het kalisyndicaat er zeer op gesteld is de hier gevraagde hoeveel heden uit te voeren, is het in hooge mate bevreemdend, dat de Duitsche re geering dien uitvoer belemmert. Wat kan kan van die houding de oorzaak zijn? Het is van algemeene bekendheid, dat van Nederlandschen kant op royale wijze de met andere staten gemaakte afspraken ook op handelsgebied worden nagekomen, wij weten ook dat Neder land tegenover alle staten ten opzichte van den uitvoer een houding aanneemt van correcte welwillendheid. Ook tegenover Duitschland. Nu rijst onwillekeurig'de vraag: wat heeft de Duitsche regeering op het oog, wanneer aan den uitvoer van kali, dat in overgroote hoeveelheden daar te lande aanwezig is, op het laatste oogen- blik zwarigheden in den weg legt? Men mag toch niet veronderstellen, dat Duitschland misbruik van haar po sitie van alleenverkoopster van kali wil maken? Eu dat de Duitsche regeering gemaakte afspraken niet nakomt? Dat zou ons van onze oostelijke naburen ten zeerste afvallen. De redactie van het Ned. Landb. Weekblad teekent hierbij aan: Wij heb ben te bevoegder plaatse een onderzoek naar deze aangelegenheid ingesteld en ons is daarbij gebleken, dat weliswaar inderdaad de invoer van kali nog niet is aangevangen, doch dat men aldaar, op grond van de stellig gedane toezeg- gingen, verwacht, dat eerlang alle zwa righeden zullen zijn opgelost. Intusschen hopen wij, dat dit zeer spoedig het geval moge zijn, daar an ders de gevolgen voor onzen Nederl. landbouw bedenkelijk zouden zijn. het korps torpedisten, 876 voor het wapen van de genie en 1500 voor de administratie-troepen. De beenwindsels, de z.g. „Puttees" die ook hier te lande bij het leger in gevoerd zijn, blijken voor een winter- veldtocht gevaarlijke nadeelen te be zitten. Men overlegt dus in Engeland en Frankrijk reeds door welke beenbe dekking men ze zal kunnen vervangen. In den afgeloopen winter kwamen bij de Fransche en Engelsche legers vele gevallen van bevroren voeten voor de zoogenaamde „loopgraaf-voeten". Spoedig bleek dat de puttee daaraan schuld had. Dit windsel toch moet onder de knie zeer nauw aangehaald worden en belemmert daardoor den bloedsom loop van het been en den voet. Van daar warmteverlies in dit lichaamsdeel en spoedig bevriezen van de beenen. Een Fransche professor, Delêpine, heeft in opdracht van de legerautori- teiten een grondig onderzoek ingesteld en zijn bevindingen thans in het „Journal" medegedeeld. Hij is van meening dat de beenwindsels afgeschaft moeten worden en dat men ze vervan gen moet door een soort van slobkou sen van gewaste taf waarover dan een wollen kous gedragen kan worden. Zelfs al zijn zulke wollen overtrekkers nat, dan zullen zij toch het warmteverlies van het been tegengaan. Als er maar een laagje betrekkelijk droge lucht tusschen de huid en de koude blijft, en daartoe kan de gewaste taf dienen, wordt het warmteverlies verminderd. Prof. Delépine is van meening, dat dergelijke kousen reeds voor 3 shilling per paar in den handel gebracht kun nen worden. De autoriteiten zullen het invoeren van de nieuwe beenbekleeding in over weging nemen. Voor den nog jeugdigen, dus nog niet strengen, zelfs zeer coulauten en beminnelijken plaatsvervangenden kan tonrechter te Rotterdam dienden een aantal huurzaken. Deurwaarder, volgende zaak. Een rustige, magere man verscheen, nam dadelijk het woord en sprak, wij zende op den rechter: Gij zijt maanziek en van den dui vel bezeten I Ik? schrok de rechter. Ja gij De rochter herstelde zich, tikte met den hamer en zei Wil je er om denken, dat je voor den kantonrechter staat? Jawel. Erken je je huis gehuurd te heb ben van IJ.? Neel Neen Nee! Alles is van den Vader,zegt Paulus, hoe kan IJ. dan eigenaar zijn Je hebt kinderen Nee! Neen Nee t Alles is van den Vader. Ben jij dan de vader niet? Nee! De rechter maakte er een einde aan en bepaalde, welwillend, over veertien dagen de ontruiming. En nu sprak de gedaagde ernstig: Je bent een slecht wetsgeleerde en ik veracht je. Dank j6. J eurwaarder, volgende zaak Rott. Nwsbl. een prachtig fotografietoestel, allerhan-* de kleeding voor vermomming, zoowel verschillende paren heerenschoenen als j klompen, een oude fiets, een brand kastje, veel ondergoed, gepakt in Duit sche doozen enz. Men heeft er een heelen wagen mee geladen. Op alles is door de justitie beslag gelegd. Zelfs heeft men Zaterdagmorgen den bodem van de schuit opgebroken, om te onder zoeken of er nog iets verborgen was, doch hierbij heeft men niets ontdekt. De justitie heeft van een en ander fotografische opnamen doen itakeu en alles vervolgeDS verzegeld. Het vermoeden bestaat, dat meerde ren in deze spionnage-zaak betrokken zijn. Prov.N. B. Ct. Het „U. D." schrijft: Aan het politiebureau Weerdbarriére te Utrecht bevinden zich eenige poli tiehonden. Dezer dagen is een van die honden in de gelegenheid geweest z'n talent als speurder te vertoonen. Op een van de Utrechtsche voetbalterrei nen had een der spelers een ring van waarde verloren en hoe men ook het geheele veld afzocht om het vermiste voorwerp terug te vindenhet mocht niemand gelukken daarin te slagen, zoo dat men alle hoop op wedervinden had opgegeven. Kort daarna kwam een van de Utrechtsche gemeentehonden met zijn dresseur op het terrein, om daar te worden geoefend men kwam op het idee de politie het veilorengaan van den ring mee te deelen, waarop de dresseur den door hem afgerichten hond te werk stolde om den ring zoo moge lijk op het veld op te snuffelen en te rug te breugen. Dat was in dit geval niet zoo heel gemakkelijk, omdat zich op het terrein geen enkel voorwerp bevond, waaraan men den hond lucht kon geven. Het dier ging dus zonder de minste aanwijzing het grasveld over, om door middel van „revieren" te pro- beeren wat te vinden. Revieren is het afzoeken van een terrein slinger de- wijze, waarbij als 't ware geen meter grond onberoerd blijft. De schran dere politiehond bleef binnen een kwar tier stilstaan op een plek, waar hij met de voorpooten de aarde trachtte los te woelen; even later kwam hij met den verloren ring in zijn bek naar zijn baas terug en apporteerde h*t voorwerp voor diens voeten. De ring kon den geluk kigen eigenaar weder ter hand wor den gesteld. Zondagmiddag zijn twee Belgische meisjes, oud omstreeks 24 jaar, toen zij trachten smokkelwaren over de grens te brengen, nabij Nispen onder Roosen daal door de Nederl. grenswacht aan geschoten, met het gevolg dat één ge dood en de andere levensgevaarlijk ge wond werd. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 3 Sept. 0.97 M. 0.56 M. -f N.A.P. 4 0.81 0.44 5 0.92 0.38 6 0.97 0.43 Waterhoogte Maastricht (brug) 6 Sept. 0.64 M. beneden 0. 7 0.65 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 6 Sept. 1.88 M. boven 0. 7 1.89 Te Wildervank (Gr.) heeft zijn fami lie geheel onverwacht bericht ontvan gen van den ouden matroos Jan Sluiter, vroeger vrachtrijder van Veendam op Hoogezand, dat hij behoort heeft tot de bemanning van het door de Duit- schers getorpedeerde Engelsche stoom schip „Lusitania". Na drie uren in zee te hebben rond gedreven, was het Sluiter gelukt in een reddingsboot te komen. Daarmee heeft de bemanning nog 18 lagen in zee rondgezwalkt. De anders niet teerge voelige zeeman schrijft, dat het vree- selijk was om aan te zien, hoe binnen enkele minuten 1400 menschen in de golven hun graf vonden. Na aankomst in Engeland is Sluiter in het hospitaal te Liverpool opgeno men, waar hij nog moet blijven als een gevolg van hetgeen hij bij Je scheeps ramp heeft moeten lijden. llarktberielUeii. Wij hebben goede reden om te ver moeden zegt „de Ned." dat de Koningin ook ditmaal (op Dinsdag 21 September) weer in persoon de zitting der Kamer zal openen, zij het met beperkt ceremonieel. Van de 30.392 militieplichtigen van de lichting 1916, zullen worden be stemd: 600 voor de zeemilitie, 1784 voor voor de brigade grenadiers en jagers, 19.709 voor de 22 regimenten infante rie, 348 voor de wielrijders, 1199 voor de cavalerie, 1354 voor de bereden ar tillerie, 2570 voor de vesting-artillerie, 275 voor de pantserfort-artillerie, 136 voor het korps pontonniers, 130 voor Te Woudrichem is een vreemdeling, vermoedelijk een Duitscher gearres teerd, die sedert eenige dagen met een bootje op de rivier de Merwede rond zwalkte. Etn paar kistjes, waarin zich o.m. teekeningen bevonden, zijn door de politie in beslag genomen. De jus titie uit Deu Bosch begaf zich Donder dag naar Woudrichem, om een onder zoek in de zaak in te stellen. Nader vernemen wij, dat de schuit een zeer oud vaartuig, naar hier is ge sleept en op de werf getrokken. Op de schuil is een huisje getim merd, zonder lichtopeningen, zoodat de personen, die daarin gewerkt hebben, bij kunstlicht moesten arbeiden. Men vond dan ook een zestal kannen petro leum op de boot. Verder werden er gevonden: een teekentafel, die nog de sporen van teekenen draagt, Duitsche couranten en geschriften, verrekijkers, Jonge hanen f 1.40, oude hanen f 0.68 tot f 1.5Q, oude kippen f0.57tot 1,90. konijnen f 0.68 stuks. ABVERTENnriEM. GE VR A A G D, die zelfstandig kan werken. Loon 20 cent per uur. D. VAN NOORDENNE, S1 i e d r e c h t. Men vraagt met 1 Nov. te Ginne- k e n, een eenvoudige, goed kunnende koken en netjes werken, van goede getuigen voorzien. Br. onder No. 1003, aan PEEREBOOM's Adv. Bureau, Breda. De oorlog vernietigde onze Export en om de zaken staande te houden, doen wij een beroep op onzelandgenooten, steun ons Engeland steunt ook hare kweekerijen. Wij bieden U aan voor huiskamer of tuin, ÏOO eerste kwaliteit H A1.4ARSBOLLEH, zijnde dubbele en enkele HYACINTEN, voor glazen, potten en perken, verschil lende soorten TULPEN, CROCUSSEN, NAR CISSEN, enz. enz., alles in verschillende kleuren en variëteiten. Dit geheele pakket van ÏOO Bloembollen kost slechts f 1.—. Huize H. l'in.lM S zal aanvangen fl»September 1915, en eindigen 15 Haart 1916. Leerlingen welke dezen Cursus wen schen te volgen moeten zich vóór 19 September a.s. bij een der Bestuurs leden aanmelden, terwijl daartoe ook gelegenheid zal worden gegeven op Zaterdag 4 en ft September a.s. des avonds van 13,30 uur in de Teekenschool. Cursusgeld voor 1 leerling f 5. voor 2 uit één gezin I' 1,59 en voor 3 uit één gezin t' 19, Leermiddelen worden gratis verstrekt. Het Bestuur: L. G. VAN GENDT. J. A. SPEINZ. A. DE HAAN. zal op Donderdagen 16 en 30 Sept. 1915, telkens v.m. 11 uur pre cies, ten Her berge van D. VAN WIJK te Aalburg, bij inzet en toeslag ten verzoeke van den Heer L. J. M. de Graaff. lo. Bouwland aan de Beerenhoeksche Straat te Wijk, Kad. Sectie A No. 1437, groot 1.14.40 H.A., thans in huur tot Blootschoof 1915 aan A. van Wijk Az., in 2 perc. en massa. 2o. Bouwland aan de Rivel aldaar, Kad. Sectie A No. 879, groot 48 A. 40 C. thans in huur deels tot Blootschoof 1915 aan Wed. M. van Rijswijk, deels tot Blootschoof 1918 aan L. van Wijk e.a., in 2 perc. en massa. Zie biljetten. LEEUWARDEN 7 Verkrijgbaar te: f Heugden, bij G. Malingré. Ilmkcrk bij Mej. S. van Drunen. Bussen, bij J. J. Paes. Sleeuw|Jk, bij J. v. d. Linden. Werkendam, bij J. v. d. Werff. Woudrichem, bij J. Struick Czn. Geregelde Stoombootdiensten van Hleusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorin. Plaats van afvaart te Amsterdam: Klo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Vers hure 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaardlngen. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Ir.torinatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. ROTTERDAM, 6 Sept. Op de veemarkt var n h'den a ngevoerd 354 vette runderen, magere dito 139 vette engratknlveren, nuchtere ka'v ren, 308 tchapen ot lammeren, 601 varkens, biggen. De prijzen waren alt volgt runderen le kwaliteit 115, ie ku> 100 cent, kalveren le kw. 120 'le kic 110 et. tehapen le ku>. 82 le kw. 76 et. vette varkem 95 a 90 et. licht toort 86 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f a 00.00 idem voor de slacht 00. 00 00 Biggen f 0 00 a 0.00 per week. OORIN CHAM, 6 Sept. Op de veemarkt waren aan gevoerd 583 runderen, 21 nuchtere kalveren, vette varkens 444 biggen, tehapen en lammeren. De prijzen waren alt volgt: zware kalf koeien 280 320 kalfvaarzen 180 a 240 guitte vaarzen f 120 a 160 melkkoeien f 180 a 250 twee-en-een-halfjarige otten f a anderhalf jarige f 000 a 000, pinken f a gratkalveren ƒ60 a 80 nuchtere ƒ18 a 28, tehapen f a lammeren f a biggen f 10 a 24 per ttuk. Vette varkens a cent per half kilo. Kippen, f 0.90 a 1 30 per stuk. Eieren, f 1 85 i 1 90 per 26 stuks. Boter, 80 a cent per half kilo. OOSTERHOUT, 6 Sept. Boter f 1,58 a 1,60 per Kg. Meren f 0.24 en 0,25 de 4 stuks BESOOI JEN, 6 Sept. De prijs der Boter was heden f 00 00 per Kilo. Aangevoerd 50 K.6. Eieren 5l/2 a 6 et per stuk. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 9 25 af 10 25 Haver f 6 00 a 6 50 Garstf 8.20 a j 8.60 per H.L. Boter f 0.80 a ƒ0 00 per half K O Meren 1 70 a 1.90 per 26 stuks Biggen f li 50 a t 16,00. Konijnen f .00 a f 0.00, Kippen f .00 ƒ0.00 per stuk 's-Bosch, 3 Sept. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 57280 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van f 1.12 tot f 1.16 perK.G. Haantjes, f 0,351,00 per stuk. Amsterdam, 3 Sept. Op de veiling waren de prijzen als volgt: Kipeieren f 6,70 a f 8,35Eendeieren f 6,90 a f 7,00 per 100 stuks; Ganseieren f,00 per lOOstuks; Aanvoer 28222 stuks. Middenprijs per 100 stuks f 7,22. DRAISMAVANVALKEHBURG'S-' e A -'LEVER V Vk i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3