Wij lezen in de N. R. Ct. Dr. Krauer doet in het tijdschrift „Unsere Welt" mededeeiingen over den invloed van den oorlog op de die renwereld. In da Karpathen vondeD hospitaal soldaten in het dichtste kreupelhout een jammerlijk kreunenden beer, die door 68Q granaat-kartets gewond was. Deze ontdekking is ook daarom van beteekenis, omdat ze licht werpt op het vaak behandelde vraagstuk, wat er wordt van de dieren der wildernis, die een natuurlijken dood gestorven zijn, daar men bijna nooit hun lijken ge vonden heeft. Het zal wel juist zijn, dat zij instinctmatig hun dood voelen naderen en zich dan even als deze beer in het dichtste kreupelhout terug trekken Wilde zwijnen, in de Ardennen op gejaagd, zijn gevlucht tot het in het oorlogsgebied tusschen Duinkerken en Calais. De herfsttrek van de noordsche trek vogels heeft reeds onder invloed ge staan van den oorlog, want het moer rasgebied van de Masoerische meren en de drie hoofdwegen die de vogels door Europa nemen, langs den Weichsel, uaar de Karpathen en verder laugs de Theiss naar de Donauvlakte en langs de Klein-Aziatische kust, liggen alle in oorlogsgebied. De bonte en zwarte kraaien hebben in ontzaglijke scharen den loop van de slagvelden gevolgd, zooals ook in den Balkan-oorlog alle aasgieren van Bosnië en Herzegowina naar het oor logsterrein vertrokken waren. Het lot van de bisons in het bosch van Bialowiec is nog niet bekend. De laatste bisons in den Kaukasus, die in het Bjellaja en Laba gebied onder strenge bescherming staan, worden door den strijd tusschen Turken en Russen in hun bestaan bedreigd. Men weet ook uit het verleden ge vallen, dat een diersoort het slacht offer van den oorlog is geworden. In den strijd in Tirol in het begin van de vorige eeuw zijn de alpensteenbok ken uitgeroeid, die in het boschach tige gedeelte van het park van Hell- brunn gehouden werden. De Boeren oorlog heeft de laatste in 't wild levende zebra's vernietigd. De fiibustieroorlogen oan de 17e en 18e eeuw hebben op de Galapagos eilanden en elders dan reuzen landschildpad gedecimeerd. De dieren werden, als proviand mee genomen. Thans zijn nog maar een paar exem plaren over. Welken invloed de oorlog gehad heeft op het kleine wild in Rusland en Frankrijk is nog niet te overzien. De Russische militaire deskundigen zijn van oordeel, dat op het Noordwes telijk Russisch front een ongemeen ge wichtig strategisch tijdperk is aange vangen. Alles wijst er volgens hen op, dat de hardnekkige gevechten, welke hier met zeer aanzienlijke troepen een aanvang hebben genomen, het karakter van een algemeenen veldslag zullen verkrijgen, zooals er sedert Warschau nog geen geleverd is. Op het zuidwestelijk front zoo be- toogen zij, hebben de Duitschers bij hun opmarsch naar Rowno een echec ge leden, terwijl de Russische troepen bij Derazno, op 40 werst ten N. W. dezer stad, met succes een actie in het Zuid westen van Wolbynië ondernamen, en in de aangrenzende Galicische distric ten oprukken. In de streek van Wilna doet de vij and krachtige pogingen om druk uit te oefenen. Tusschen «Ie sooorwegvakken Wilna Zij had er wel een voorgevoel van ge- bad, toen Liesje zoo in allerijl het huis had verlaten, maar welke vrouw van bij de zeventig kan zoo hard loopen als zoo'n jong lichtvoetig ding? Zij was dus te laat gekomen, te laat. Het arme kind was met open armen in haar ongeluk geloopenl Liesje! riep ze op verwijtenden toon. Toen blikte Liesje op en maakte zich los uit Array's armen. Verwijt mij niets, smeekte zij zacht. Ik kon niet anders, tante! Zij stak de haaden naar haar uit en be proefde te glimlachen, doch het ging niet. De tranen welden haar in de oogen op, bijna hartstochtelijk sloeg zij de armen om den hals der oude vrouw en snikkend her haalde zij: Ik kon niet anders, tante, ik kon niet anders XVI. Den volgenden dag was het ongenaam weder. Het dooide en de sneeuw was eens klaps verdwenen. Daarbij stormde en gier de het, zoodat de wilgen aan den molen beek bogen en zwaaiden. Op den molen heerschte een gedrukte stemming. De meiden in de keuken en de koetsier stonden in levendig gesprek, waar bij zich van tijd tot tijd het geluid voegde van de stem van den heer des huizes uit het belendende vertrek, waar thans de ba ron bij hem was. Gisteren was deze er ook reeds geweest en sinds dien tijd zag jongejuffrouw Liesje zoo wit als de muur. Er was bepaald iets niet in orde, dat was zoo klaar ais de dag. Ook tante Mie zette een gezicht als azijn zoo z ur eD dan mijnheer zelf! D >or een kier van de deur zag Doortje, dat tante Mie naar boven ging. Lft op, Mina, de jongejuffrouw heeft het doorgedreven! fluisterde zij. Tante zegt NowoSwentziany en Molodetsjno Wileika bereikten de vijandelijke troe pen de spoorlein Wileika--Nowo-Mo- j lodetsjno, waar op verschillende pun- i ten en voorts op een 50 tal werts ten Z. O. van Nowo-Swentziany tamelijk belangrijke cavalerie-gevochten plaats hebben. De Duitsche cavalerie, die haar front voor de linie Molodetsjno-Polozk had ontwikkeld, moest zich zuidwaarts wen den als gevolg van den slag, die htar op haar rechtervleugel werd toegebracht, op de linie Nowo SwentzianyMolo- detsjno. Deze stoutmoedige manoevre van den vijand mislukte eveneens, of schoon de teruggeworpen Dui'sche ca valerie er in slaagde, sommige punten van de spoorlijn WileikaMolodetsjno te bereiken. Ten N. O. van Orany en ten Z. W. van Lida hebben onze troepen krachtig het offensief van den vijand afgeslagen. In de streek van Wilna en Orany trachten vijandelijke legerkorpsen, ten getale van ongeveer 15, den terugtocht onzer troepen in zuidoostelijke richting te beletten, door druk op onze achter hoeden uit te oefeue i op de linie Wil naOrany, en in zuidwestelijke rich ting op de linie OranyLida. De vijand verkeert op onze bedreigde vleugels op zijn beurt in een eer ge vaarlijke positie eu dit geldt nog meer voorde vijandelijke legergroep bij Swent ziany, daar deze groep door een stra tegische omsingeling bedreigd wordt. Uit deze feiten putten de militaire deskundigen de gevolgtrekking, dat een groote veldslag waarschijnlijk te wach ten staat op de cirkelvormige linie OranyWilna—SwentzianyWileika- Orany. i De „Münchener Zeit." ontving van „hooggeachte vakkundige zijde" de mededeeling, dat de Franschen reeds 1 maanden bezig zijn met de voorbe reiding van een breeden opmarsch in den Elzas. Dit zou thans de hoofdtaak van Joffre zijn. De Frankf. Zeit. vindt deze mededeeling nog zoo gek niet. Uit Zürich wordt over hetzelfde on derwerp aan de N. R. Ct. geschreven: Men weet hier reeds sedert eenigen tijd te berichten van sterke Fransche troepenconcentraties langs de West- Zwitsersche grens. Het grensverkeer tusschen bevriende landen laat zich nu eenmaal niet hermetisch afsluiten. En dan is de hooge Juraketen, die van Bazel tot Genève de grensscheiding vorint,"tusschen Frankrijk en Genève, een hinderlijke kijkgelegenheid voor alle militaire operaties der Franschen aan hun Oostelijke grens. Vooral in de eerste maanden van den oorlog hebben dau ook sommige Zwitsersche journalisten uit hun Jura-wandelingen meer geklapt dan den Franschen auto riteiten lief was. Ook van de huidige troepenbewegingen is Duitschland na tuurlijk goed op de hoogte. Men weot, dat een krachtige aanval tegen den E'izas ontworpen is, en heel Minster dan ook reeds sedert eenige dagen ontruimd. Ook de Zwitsersche leger bevelhebber schijnt zich op ernstige I dingen voor te bereiden men spreekt 1 van het remobiliseeren eener nieuwe divisie waaromtrent de Bondsraad in de allernaaste dagen een beslissing zal nemen.(Daartoe is intusschen reeds be sloten.) De Duitsche pers meldt, dat, vol gens een bericht van het Japansche i gezantschap te St. Petersburg, de twee Japansche militaire attaché's, majoor Nagano en kapitein Hasjiinoto, 18 Juni bij Lemberg zelfmoord hebben ge pleegd, om te voorkomen, dat de Duit schers hen gevangen zouden nemen. De Russische per9 zwaait dien dap peren Japanners grooteu lof toe. Van Duitsche zijde wordt gemeld, dat de Eutente-mogendheden nota's voorbereiden, die een ultimatum aan Bulgarije, Sei vië en Griekenland zou den inhouden. Plaatselijk ."\ieiiws. haar naar beneden te komen. En waarom ook niet Hij is een knap voornaam heer en ze waren het al samen eens, toen hij nog als kadet met verlof hier was. Nou, zeide Peter de koetsier, terwijl hij zich achter de ooren krabde, als ik mijnheer was, dan zei ik neen, om de oude van het slot, zie je. St! waarsehuwde Doortje, daar komt ze de trap af, Nu gaan ze in de kamer, Mina, Een verlovingsmaal dat zal me een pret geven! Daar kwam tante Mie de keuken bin nen. Haar trouw gelaat teekende zorg en het was haar aan te zien, dat zij geweend had. Glazen, Doortje! beval zij, en doe een schoon boezelaar voor, als gij ze binnen brengt. Lieve Hemel! zei het meisje, toen zij met het ledige blad weder in de keuken terugkwam, is me dat een verloving? Het geheele gezelschap zet een gezicht als bij een lijkmaal, mijnheer bijt zich op de lip- pen, alsof hij zijn tranen wil naar binnen jagen; mevrouw schreit, alsof haar Liesje j dood was, evenals tante Mie. Mijnheer de baron zit naast de jongejuffrouw zoo stijf als e^n stok. Ik zag juist dat hij haar de hand kuste, alsof bij een verloving niet een tlinke op den mond behoort en onze Lies ziet er uitGod erbarme zich over haar, als dat een gelukkige bruid moet heeten Een half uurtje daarna verlieten de ver j loofden het oude huis. Aan het venster stond tante Mie en keek hen na en onder de linde wendde het meisje haar hoofd nog eenmaal om. Niets van het zoete geluk eener jonge, kinderlijke verloofde was op haar gelaat te bespeuren, om den mond speelde een bittere trek en de oogen keken trenrig om zich heen. Army had haar arm ia den zjjne genomen en zwijgend ver- Heusden 22 Sept. Bij Kon. Besluit is tot substituut-griffier bij het kantongerecht te 's-Gravenhage be noemd mr. H. Schouten, griffier bij het kantongerecht alhier. In de jongst gehouden vergadering van het Dept. Heusden van het Nut van 't Algemeen, werd bij de periodieke ver kiezing als bestuurslid gekozen de heerA. de Moor. Tevens werd bepaald, dat in 't wintersei zoen 5 6 vergaderingen met dames zullen gehouden worden, indien alle voorgestelde lezers een spreekbeurt op zich zullen nemen. I Op de 17 dezer alhier gehouden na- ij aarskeu ring van springstieren werden 27 stuks aangevoerd waarvan er 14 werden 1 goedgekeurd, n.l. de zwartbonte oud 16 maanden van J. van Boxtel te Oudheusden. Uit de gemeente Wijk: een zwartb. van Joh. Vos, een zwartb. van Ant. van Wijk, een zwartb. van D. D. Hoeflaken en een roodb. van P. Lakerveld. Uit de gemeente Engelen: een zwartb. van J. A. de Haas. Uit de gemeente Bokhoveneen zwartb. van de wed. van der Leeden. Uit de gemeente Heusden: een zwartb. van F. H. Verhoeven. Uit de gemeente Nieuwkuikeen zwartb. van Van Engelen. Uit de gemeente Genderens een zwartb. van S. van Gorkum, een zwartb. van de wed. Jac. Branderhorst en een zwartb. van G. J. W. Branderhorst. Uit de gemeente Drongelen: een roodb. van D. van Campen. Uit de gemeente Vlijmen: een zwartb. van G. van Nooten. De biblioteek van het Nut werd aan gevuld met een vakbibliotheek, die zooveel doenlijk alle vakken, die hier uitgeoefend worden, omsluit, 't Is te hopen, dat er ook een goed gebruik van gemaakt zal worden en de groote uitgaaf daarvoor, (n.l. voor het eerste jaar honderd gulden) zal blijken goed besteed te zijn. De huur der boeken is slechts één cent per week en de uitgifte heeft plaats ter zelfder tijd als van de bibliotheek voor de jeugd. Terugontvangen in de le helft der maand September 1915. 1. K. Altona, 2. Mej. v. Aalst, Nederhemert. 8. Mej. C. J. WitVera, Amsterdam. Werkendam. Zaterdag 11. is tot notabel der Ned. Herv. kerk gekozen de heer J. van der Wiel te de Werken. Zaterdag aanstaande zal er weer een nieuwe vrije stemming zijn van nam. 6—8 in de nieuwe consistorie der Ned. Herv. Kerk, alhier, daar voor de tweede vaca ture niemand de meerderheid heeft ver kregen. Donderdag a.s. nam. 7.80 uur ver gadert de Chr. meisjesvereen. Spr. 9 vers 10a in de nieuwe Consistorie der N ed. Herv. kerk. De agenda luidt: le Opening door den Eere-Voorz. ds. G. J. v. d. Pol; 2e. Verslag van de secretaresse; 3e Rekening en verantwoording door de penningmeeste. resse; 4e. Bezichtiging der kleedingstukken- Aildel. Zondag had op het voetbal terrein aan de Sluis alhier, een vriendschap - pelijken match plaats tusschen de hier be staande club „Unitas", en „Dosco" uit Heusden, (allen jongens van 12 tot 18- jarigen leeftijd). Door „Unitas" werd ge wonnen met 1 tegen 2. [Proficiat aan de jonge leden, die in dezen eersten door hun volgden zij hun weg. Daar waren zij weder aan de oude linde gekomen, de hand van het jonge meisje beefde en een donkere blos vloog over haar gezichtje. Ben je moe, Liesje? Liep ik misschien te snel? O neen, maar ikik ben zoo bang voor je grootmoeder! Hij beet zich op de lippen, doch sprak geen woord. Hij verkeerde zelf in een alles behalve aangename stemming en kende zijn grootmoeder genoeg, om te weten dat zij in staat was Liesje op een zeer kwet sende wijze tegemoet te treden. Zij waren tot aan het hek genaderd.{On willekeurig vestigden zich haar oogen op de monumentale poort. Wat wil dat zeggen? vroeg zij, op den wapenspreuk wijzende. Nunquam retrorsum! Nooit terug I ant woordde hij. Een goede spreuk sprak zij, diep ademhalend. Zal ik het kunnen verdragen, als zij mij beleedigt? dacht zij bij zich zelve, terwijl een onuitsprekelijke vrees zich al3 doods angst van haar meester maakt9. Het was haar te moede, alsof haar voeten wilden vluchten eer het te laat was. Zij kwam zichzelve zoo hulpeloos, zoo onbeschermd voor, want hij had haar immers niet lief! Liesje, jubelde eensklaps een vroolijke stem, en in tranen uitbarstende, sloeg Nel ly haar armen om den hals harer vriendin. Liesje, zuster Liesjel Als een vluchtige zonnestraal koesterde haar deze liefkozing, Boven, op den drempel der oude gezel lige woonkamer strekten zich een paar ar men naar haar uit en hielden haar innig omvat, terwijl teedere woorden van liefde haar in de ooren klonken. gehouden wedstrijd de overwinning be haalden. 's-Glravemoer. Verslag der eerste algemeene vergadering der afdeeling van het „Groene Kruis" in de Christelijke Ge reformeerde kerk. De heer D. Smits, tijde lijk voorzitter, roept de talrijke opgeko- menen een hartelijk welkom toe en na de vergadering een opwekkingswoord te heb ben toegesproken, komt op diens voorstel aan de orde de vaststelling der statuten en van een bijzonder reglement, om daarna over te gaan tot de verkiezing van een definitief bestuur. Behoudens enkele wijzingen worden sta tuten en reglement vastgesteld, zooals deze door de voorloopige commissie waren ont worpen, waarmede tegelijk definitief is op gericht eene afdeeling van he; Groene Kruis voor 'sGravemoer, Waspik en Don gen, met eerstgenoemde gemeente als zetel. Onmiddellijk hierna wordt nog toege treden tot de provinciale afdeeling. Bij verkiezing worden voorts in hot be stuur gekozen te 's Gravemoer de heeren D. Smits, bur gemeester, E. van Meer predikant, J. H. Habermehl, hoofd der bijzondere schooien mevr. wed. C. J. Gompertz; te Waspik de heeren dr. Locher predi kant, Kuiler p istdirecteur en J.A. Ruiten berg scheepsbouwkundige; te Dongen de heer Dronkers predikant. Op voorstel van den heer Smits wordt hierna nog als deskundig adviseerend lid aan het bestuur toegevoegd de heer dr W. Wij brands, gemeentearts te 's Grave moer. Na dankzegging aan den kerkeraad voor het afstaan van het kerkgebouw, hetvoor- loopig bestuur voor zijne verrichte werk zaamheden tot voorbereiding en de aan wezigen voor hunne opkomst en medewer king, sluit de heer Smits de vergadering. Bij de te Oosterhout gehouden keu ring van den landstorm zijn van de 9 landstormplichtigen uit deze gemeente 2 afwezig gebleven, terwijl er 1 werd afge keurd. Op Dinsdag 28 dezer, nam. 2 uur, zal ten gemeentehuize alhier gelegenheid bestaan tot vaccinatie en revaccinatie. Kaatsheuvel- In onze gemeente worden verschillende cursussen gegeven om den ingekwartierden soldaten een goede en ontwikkelende tijdpasseering te verschaffen Tengevolge 1 rschikbaarstelling van regeeringsvleesch alhier zijn door B. en W. maximumprijzen bepaald, loopende van 50 cent tot 6-5 cent voor de onderscheidene soorten. Uitgenomen de bijdrage, bedoeld in art. 48 der wet op 't L. O., is ten behoeve van dit onderwijs alsnog een Rijkssubsidie verleend van f 21000. Iltianisclonk, Met ingang van 1 October a.s. worden alhier voor de geiten- fokvereeniging ter dekking gesteld de dek- bokken „Karei" en „Cham", beide pracht exemplaren van dieren. Bij het afstappen van den wagen kreeg de voerman P. van Disseldorp een voorwiel over den voet, die zwaar gekneusd werd en door dr. Smits werd verbonden. Zaterdagavond omstreeks 10 uur be merkte J. v. d. Put, drie perenliefhebbers in zijn boomgaard. ToeD v. d. P. ze wilde verjagen namen zij een dreigende houding aan en sloegen met een stok op een venster, waardoor 4 ruiten verbrijzeld werden. De politie stelt een ondeizoek in. Bij den heer P. Broere hebben een of meer baldadigen een paneel der buiten deur stukgesneden. De politie doet onderzoek. Wr{jlioeveu-Cappel. Het mili tair muziekkorps uit Capelle zal alhier eiken Vrijdag concert geven. Naar wij ver domen, zal dit geschieden op „hei Bruggetje." Voor de keuring van den landstorm, jaarklasse 1913 en 1914, verscheen van deze plaats slechts een jongeman. Deze werd goedgekeurd. Kalthommel. Zaterdagmorgen werd in den Raad in een spoedeischend belegde vergadering op nieuw behandeld of de Mijn lieve moeder! fluisterde zij, en ze boog zich over de vermagerde hand neder. Steeds zal ik een gehoorzame doch ter voor u zijn, en voor Army een getrouwe echtgenoote. De laatste woorden kwamen er aarzelend en bijna onhoorbaar uit. De betraande oogen van de moeder van haar verloofde rustten vol medelijden op haar. De lijdende vrouw wist immers waar om hij haar hand had begeerd. Was het haar niet eveneens zoo gegaan Sta je mij toe, dat ik mij een oogen- blik verwijder, Liesje? Ik wil grootmama ons bezoek laten aankondigen. Zij knikte goedkeurend en hij ging heen, om onmiddellijk daarop weder zwijgend terug te keeren. Haar hart klopte onstuimig, onwillekeu rig vouwde zij de handen, terwijl zij af wisselend rood en bleek werd. Op eens stond alles, wat de trotsche oude vrouw haar had aangedaan, als met vlammende letters voor haar geest geschreven en daarop verscheen een lieflijk beeld haar voor de oogen, dat van oud-tante Lisette, voor wie te vroeg een graf was gedolven. Mevrouw de barones betreurt het, niemand te kunnen ontvangen, sprak de oude Sanna. Zij heeft hoofdpijn. Dan laat ik haar verzoeken mij voor morgen eon uur te willen bepalen, waarop ik haar met mijn verloofde een bezoek kan komen brengen. Array keek de oude Sanna, wier oogen met een duidelijken blik van haat en min achting op het jonge mejsje gevestigd waren, dreigend en gebiedend aan. Mama, begon Army, terwijl hij een stoel nam en dien naast zijne verloofde plaatste, Liesje's vader verzoekt u om een onderhoud en zou het zeer waardeeren, indien u hedenavond met Neilv hem een bezoek bracqt, ten inne gemeenschappe- kermis al of niet gehouden zal worden. De reden van deze behandeling was 't indienen van een tweetal requesten, een van de Middenstandsvereeniging en een van inge zetenen, waarbij alsnog verzocht werd het besluit tot het niet laten doorgaan der ker mis in te trekken. Na breedvoerige be spreking werd op voorstel van den heer Meyer besloten de beide adressen voor kennisgeving aan te nemen, zoodat daar mede het eerder genomen besluit gehand haafd blijft. Bij het j.l. te's Bosch gehouden concours van aangespannen hengsten en merriën, uitgeschreven door de Prov. Regelingscom- missie voor de Paardenfokkerij, werden uit deze streek o. a. bekroond: Merriën, type tuigpaard: „Zechine I", van A. Snoek Wzn te Alm- kerk, f 50 en „Nelly", van J. vanBergeijk te Wijk f 20. Hengsten, type tuigpaard. „Cicero" van Gebr. OerlemansVan der Schans te Drongelen f 75 en „Rinaldo" van A. Verschoor te Almkerk f 50. Binnenland. %'ereenis;de Vergaderingvau dc beide Kamers op Dins- das 21 September 19t5 tot opening van de gewone zitting der Staten- Gieneraal. Voorzitter de heer J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst. Hare Majesteit de Koningin, verge zeld van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden ten 1 uur in de vergaderzaal binnengeleid, neemt plaats op den troon en houdt, terwijl Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins naast Haar gezeten is, de volgende rede Mijne Heeren Nu Ik weder in Uw midden ben is het Mij een behoefte allereerst open lijk uit te spreken, hoezeer Ik vervuld beu van dankbaarheid dat ons vader land vrij is gebleven van de verschrik kingen van den oorlog die nog steeds geen einde neemt. De vaste wil van regeering en volks vertegenwoordiging om onze zelfstan digheid te bewaren en de plichten der neutraliteit stipt na te komen, vindt alom waardeering. Onze betrekkingen met alle buiten- landsche mogendheden bleven van vriendschappelijken aard. Zee- en landmacht blijven gereed ter bescherming onzer nationale be langen. De dienst hier te lande en in de koloniën vereLchte onafgebroken inspanning. De herinnering aan hen, die daarbij het leven lieten, vervult Mij met weemoed. Met bijzondere waardeering gedenk Ik de vele man nen, die door de vervulling van hun plicht, nu reeds zoo geruimen tijd ver stoken zijn van de uitoefening van hun beroep, de behartiging hunner zaken en de samenleving met hunne gezin nen. Ofschoon ook thans het economi sche leven nog sterk gedrukt wordt door den toestand waarin Europa ver keert, kan er toch met voldoening op worden gewezen, dat de land- en tuin- bonw over het algemeen in gunstigen toestand verkeeren. Door samenwerking van de Regeering met de georgani seerde belanghebbenden in verschillen de takken van bedrijf konden voor Handel en Nijverheid de nadeelige gevolgen der verschillende moeilijkhe den worden beperkt en de zaken zoo veel mogelijk in gang worden gehou den. J e Nederlandsche reederij leverde, lijk onze Welzeker, Army! Indien het weder het toelaat. Inmiddels was Sanna teruggekeerd. Mevrouw de barones kan vooruit geen tijd bepalen, deelde zij mede, doch verzoekt mijnheer den baron hedenavond een oogen blik bij haar te komen. Het spijt mij, Sanna, maar heden avond ben ik niet vrij, daar wij beneden in den molen ons verlovingsfeest vielen hoor je, Sanna? Beneden in den molen. Tevens doet het mij leed, Sanna, dat mevrouw de barones hoofdpijn heeft en wij dus haar tegenwoordigheid bij het feest moeten missen. Voor het overige bevelen mijn verloofde en ik ons aan enwenschen haar beterschap. Si Signor! siste de oude en ver dween. Het gevoel van haar pijnlijken toestand drukte Liesje zwaar. Wat zouden haar ouders en tante zeggen, als zij vernamen, dat de grootmoeder van Army haar op den dag der verloving zelfs niet had willen zien Doch zij had niet anders gewild. Zij zou nooit klagen, had zij immers beloofd. Ja, als hij haar liefhad, dan Ik moet naar huis, sprak zij, terwijl zij opstond. Het stokte haar in de keel, alsof zij stikken moest. Wat ben je gehaastWaarom zoo spoedig? vroeg Army. Ik wil thuis het bericht brengen, dat mama en Nelly komen, stamelde zij. Hij nam zijn uniformpet van de tafel. Blijf toch liever, verzocht zij. Ik kan zeer goed alleen gaan. Kom maar tegelijk met je moeder. Hij haalde ongeduldig de schouders op. Wordt vervolgd). Postkantoor te Heusden. Lijst van de onbestelbare brieven en briefkaar ten, waarvan de afzenders onbekend zijn.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2