een J0NGMEMSGH publiek te verkoopen: Het HUIS, De BOUWMANSWONING, Openbare Verkooping WEI- en BOUWLAND Bouwland. Hotel JAN GEERTZEN. 1 Ziakelijke bokorincj. Waterhoogte neusden. Friesche en Zeeuwsche Zetpooters, Notaris PAAP te Werkendam, publiek verkoopen: De Notaris J. J. VAN DER KAADEN te veilen en te verkoopen: De Notaris J. J. VAN DER KAADEN verliuren Ongeveer 3 Hectaren BOUWLAND, St. Jansstr. 's-BOSCH. Restauratie den geheelen dag. W. DEN BOK Tz. Notaris Tan Gendt Wei- en Bouwland, Dordrecht. „Noordzee* werden aangebracht. De kapitein deelde mede, dat Maanda - avond 9 nur 5 leden van de beman ning van de „Noordzee", A. Vlieland, L. Vlieland, J. P. van der Plas, T. Heemskerk en J. Kuyt, door de En gelsche politie aan boord van de „Prof. Buys" werden gebracht. Des morgens om 6 uur verliet de „Prof. Buys" Hull. De bemanning van de „Noordzee" kreeg toestemming zich vrij op het schip te bewegen. Al spoedig knoopte A. Vlieland een gesprek aan met den gezagvoerder, wien hij mededeelde, dat hij Christus was en dat hij op de „Noord zee" varende, des nachts plotseling wakker werd en toen met God gespro ken had, die h9m opdracht gegeven had het schip van duivels te zuiveren. Onmiddelijk is hij dan ook daarmede aangevangen. Inmiddels waren L. Vlie land en Van der Plas wakker geworden, die mededeelden, dat zij dienzelfden nacht een roode ster hadden gezien en nu een ingeving hadden om Christus bij te staan bij het verrichten van zijn Goddelijk werk De overige leden van de bemanning waren nog ter ruste, toen zeilen, masten en touwwerk reeds vernield en over boord waren gewor pen. Deze drie mannen zijn groote, zwaar gebouwde zeelieden en hadden blijkbaar door hun kracht veel invloed op de andere personen. Om 8 uur des morgens bleek de geheele bemanning op drie na onder invloed van de drie aanvoerders te zijn gekomen. AlleD togen nu aan 't werk om het schip te zuiveren, zoodat na korten tijd niets anders overbleef, dan 85 ton haring, dat als voedsel dienen moest. De leden der bemanning hadden allen slechts oude kleeren aan en liepen op klompen. In drie leden van de bemanning had de duivel zijn woonplaats gekozen, dus moesten ook deze drie onschadelijk worden gemaakt. Eerst moesten zij bij wijze van straf op commando dansen en dan weder stokstijf blijven staan. Den daarop volgenden nacht werd een hunner het hoofd afgeslagen en ver volgens het lijk onder het zingen van psalmen over boord geworpen. De twee anderen werden overdag met messen toegetakeld en de buiken opengesneden, opdat men zekerheid zou hebben, dat de duivels niet meer daar binnen zaten. Toen ook deze in zee geworpen waren, nam het tiental plaats om een tafel beneden in het schip en werden ge beden gedaan. Een Noorsch stoomschip pikte toen de „Noordzee" op, die hulpeloos rond zwalkte. De bemanning werd aan boord overgenomen, hetgeen zonder verzet geschiedde. Aan boord van de „Prof. Buys" vroeg A. Vlieland den kapitein of deze een bijbel bezat, daar hij bid den moest, doch aangezien deze niet aanwezig was, bad hij gebeden, welke hij uit het hoofd kende. Voor het eten knielden zij allen en zongen in koor een psalm, den Heer dankende voor zijne ingeving. Toen de zon fel scheen, liep Vlieland naar het dek en bleef met de oogen wijd open naar de zon kijken, zeggende: „Die kracht heeft God mij gegeven". Herhaaldelijk zeide Vlieland, dat hoe dichter hij bij de Nederlandsche kust kwam, hoe angstiger het hem om het hart werd; „Zoo zijn de menschen nu eenmaal" voegde hij daaraan toe. Van der Plas zeide eenige malen dat men hen voor moordenaars zou houden en dat er tien jaar op zat, doch dat zijn geweten zuiver was en hij geen schuld droeg. Uit IJmuiden meldt men: Dinsdagnacht zijn hier met het stoom schip „Prof. Buys'5" uit Huil aange bracht 5 leden van de bemanning van den logger „Noordzee V" nl.: P. v. d. Plas, N. Heemskerk, A. Vlieland, L. Vlieland en L. Kuyt. Zij waren te Huil onder geleide van de Engelscbe politie aan boord van de „Prof. Buys" gebracht en hadden zich gedurende de reis vrij op het schip kunnen bewe gen. Toen de „Prof. Buys" te IJmui den binnenkwam werd de politie, die niet tevoren was verwittigd dat de be manning te IJmuiden zou worden aan gebracht en geen orders had ontvangen hoe met hen verder moest worden ge handeld, gewaarschuwd, dat zich vijf opvarenden van de „Noordzee V" aan boord van het schip bevonden. Deze begaf zich daarop naar het schip en leidde hen geboeid naar het politie bureau. De leider van de troep, degene die zich zelf Christus noemde, wenschte echter niet geboeid te worden, zeg gende: „Ik ben reeds geboeid door God". Als een kind zich vasthoudend aan den arm van een der politiemannen volgde hij de anderen, die zich uiterst kalm hielden en geen woord spraken. Alle pogingen om iets van het vijftal te vernemen waren vruchteloos, daar zij zich in een toestand van verdooving bevinden. Zaterdag 1.1. vermiste het echtpaar G. Scheu te IJselstein hun 2jarig kind. Men zocht in alle richtingen en ging verschillende grachten en sloooten af- dreggen, maar van het kind geen spoor. Eindelijk kwam men op de gedachte, den rijksveldwachter brig.-tit. te Bens- schop J, K. Tobi die in het bezit waa van een politiehond, te verzoeken hen te helpen om het kind op te sporen. Direct liet Tobi den hond lucht ne men aan een oud schortje van het ver miste kind. Het dier ging dadelijk op zoek en kwam tot driemaal toe op de zelfde plaats aan den wal der gracht, welke gelegen is bij de R. K. kerk al daar. Op aanraden van Tobi werd nog maals de dreg uitgeworpen en terstond haalde men het kind op, hoowel he laas reeds dood. Was men direct op de gedachte gekomen den hond te ha len. misschien had men dan het kind nog levend aan de diep bedroefde ouders kunnen teruggeven. Bij een oefening van den vrij willi gen landstorm uit Goes heeft Woens dagavond een droevig ongeluk plaats gehad. De 18jarige korporaal P. Joosse, wo nende te Goes, bevond zich op de spoorbaan tusschen 's Heer Arendsker- ke en Goes, toen de om 7.56 van hier vertrokken sneltrein daar passeerde. De jongeling werd vermoedelijk door een treeplank geraakt, zoodat de dood onmiddellijk volgde. Het lijk werd naar de ouderlijke wo ning overgebracht. Thans zijn 40 van de 50 gasten van het feestmaal te. Gorinchem, die ten gevolge het gebruik der giftige bestand- deelen in een der vleeschsoorten, on gesteld en ernstig ziek werden, allen hersteld, behalve twee, die ook bete rende zijn. De minister van oorlog heeft bepaald, dat de opkomst in werkelijken dienst van de landstormplichtigen der jaar- klass 1914 zal moeten plaats hebben: de niet Israëlieten voor alle provinciën met uitzondering van Groningen en Drenthe op Vrijdag 1 en Zaterdag 2 October, voor Groningen op 1 October voor Drente op 2 October a.s de Is raëlieten voor alle provinciën op Maan dag 4 October a.s. De militaire post te Bennebroek heeft aangehouden 85000 Kilo steenkolen, afkomstig van een steenkolen Maat schappij te Amsterdam, welke niet ge dekt waren door consent. Waterstaatsbegrooting. Op de Waterstaatsbegrooting wordt betreffende de Bergsche Maas en het inrichten van het stoomgemaal te Bern voor inmaling van water in den Bern- schen polder het volgende medege deeld: De bodem van den polder van Bern, het noordelijkst gedeelte van het voormalig waterschap „de Polder van Herpt en Bern", dat door de vorming van de Bergsche Maas van dien pol der werd afgesneden, bestaat uit een laag klei ter dikte van ruim 0.75 M., die onmiddellijk rust op fijn zand, zoo dat de slooten overal tot in de zand laag reiken. Vóór de vorming van de Bergsche Maas kwelde het water in droge zomers onder den Hoogen Maasdijk door naar binnen, omdat zelfs de laagste Maas standen daarvoor nog voldoende hoog waren, zoodat, ofschoon middelen tot inlaten van water ontbraken, in de slooten van dit poldergedeelte voldoen de water aanwezig bleef. Door de vorming van de Bergsche Maas zijn echter de maasstanden zoo veel verlaagd, dat in droge zomers het water uit den polder door de zandlaag naat buiten wegkwelt, met het gevolg dat dan polderwaterstanden worden waargenomen, die aanmerkelijk lager zijn dan de laagste polderstanden, die vóór de vorming van de Bergsche Maas voorkwamen. Het is dan ook begrijpe- lijk, dat de belanghebbenden in droge zomers klagen over watergebrek in den polder en over de schade, die zij daar door lijden. Ten einde in de gegronde klachten van belanghebbende te kunnen voor zien, ware het bestaande stoomgemaal zoodanig te wijzigen, dat het, behalve voor het uitmalen, ook voor het in naaien van water worde geschikt ge maakt. De kosten van de daartoe uit te voe ren werken worden geraamd op f 12.000. Door krachtig remmen van beide chauf- A<ieuu>endijk, Geref. kerk, geen opgaaf, feurs werd erger voorkomen, wel had 1 Pouderoijen, geen opgaaf, een aanrijding plaats, doch de inzit-j nm- 2 u- ds. C. B. Holland, tenden van beide auto's bekwamen geen ^snsdonksveer, vm. 9.30 u.ds. C. B. Holland. letsel. De koninklijke auto was zoodanig beschadigd, dat de Koningin met prin ses Juliana moesten uitstappen en in een inmiddels ontboden andere hof- j auto hun tochtje naar Scheveningen voortzetten. Het politie-bericht omtrent het ge beurde vermeldt, dat de auto uit Utrecht veel te snel zou hebben ge reden en geen signalen zou hebben ge geven. Proces-verbaal is opgemaakt tegen den bestuurder van de auto. Geref. kerk, vm. 9,30 ennm.2u. ds. W. van 't Sant van Voort huizen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 5,30 u. ds. J. Oosterveen uit Geesteren. Uitwijkvm. 9.30 u. ds. W. L. Hermanides. nm. geen dienst. Geref. kerk geen opgaaf. du Sart. Gij hebt allen jonge meisjes gezien Hoog Water. Laag Water. Sept. Het gedeelte van den Leidschen straatweg in het Haagsche Bosch, waar op uitkomt de laan, toegang gevende tot het Huis ten Bosch, blijkt herhaal delijk een gevaarlijk punt te zijn, door- dat vreemde automobilisten niet be- kend zijn met het bestaan van die laan, en deze voorbijrijden zonder signalen te geven. Zoo had Maandag op dat punt een aanreiding plaats tusschen de auto van de Koningin, die met prinses Juliana naar Scheveningen reed en 'n Utrecht sche auto, waarin gezeten de heeren jhr. Schimmelpenninck uit Utrecht, baron van Heemstra, burgemeester van de Bilt, en freule Repelaer uit Utrecht, met een paar kinderen. De chauffeur van de Utrechtsche auto wist niet, dat op dat punt van den Leidschen straatweg een laan uit komt, kon deze door het geboomte ook niet zien en gaf dus geen signalen. waarvan men zegt dat zij een zieke lijke bekoring hebben. Zij bezitten, dat is waar, veel lieftalligheid door hare zachte trekken, hare droomerige oogen, haar doorschijnende huid. Bezien wij haar echter goed, dan maken zij een ongunstigen indruk door haar bleekheid, haar wastint, haar slependen gang, haar weekheid en haar opgebla zenheid. Ook zijn zij ongeschikt tot eenigen lichaams- of geestesarbeid, en kunnen niet de minste inspauning doen. Zijn zij ziek? In den eigenlijken zin, neen, maar het ontbreekt haar aan levenskracht en zij hebben alles wut noodig is om ziek te wordenzij zijn lymphatiek. De beste behandeling die aan déze kandidaten voor allerlei ziekten, en vooral voor de tuberculose, kan geraden worden, is de levenwek kende behandeling met de Pink Pillen voor bleeke menschen, onovertroffen tegen alle aandoeningen die uit de slapte van het bloed en de zwakte der zenuwen voortkomen. Vergeet niet, in het zoo kritieke tijdperk der vorming, dat de kinderen, meisjes en jongens, hun bloed uitput ten. waarvan veel geëischt wordt en dat noodzakelijk op de een of andere wijze moet worden te hulp gekomen. De Pink Pillen zullen hen te hulp komen door hen zuiverder en rijker bloed te geven, door hunne zenuwen te verstrekken en door aan het ge- heéle lichaam een groote levenskracht te bezorgen. De Pink Pillen zijn een krachtige waderbelever van het bloed en uit muntend versterkingsmiddel voor de zenuwen. Zij kunnen de meest uitge putte lichamen herstellen en zijn bij zonder aangewezen voor de behande ling van bloedarmoede, bleekzucht, zenuwziekten, neurasthenie, maagpijnen en rheumatiek. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Piilen, DaCostakade 15, Amster dam voor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waal wijk, en verder bij verschillende apo thekers en goede drogisten. PKEDlkUËUUTUN, 26 Sept. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. leeskerk Pol. Geref. kerk A, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. de Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chi. Geref. Kerk vm. 9.30 en nm. 6 u. preeklezen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. Loonschendijk vm. 9.30 u. ds. Jap- chen. 21 22 23 0.58 0.59 0.75 M. 0.02 M. 0.01 0.16 N.A.P- Waterhoogte 23 Sept. 0.72 24 0.73 WATERHOOGTE 23 Sept. 1.38 24 1.35 Maastricht (brug) M. beneden 0. KEULEN (11 u. v.m.) M. boven 0. Marktberichten. Dussen, 23 Sept. De prijs der boter was heden f 1,52 tot f 1,64. Aanvoer 214 Kilo. Zetting f 1,58. Eieren f 1,90 de 26 stuks. Waalwijk, 24 Sept. Op de veemarkt waren 25 runderen aangevoerd. Kalfkoeien van f i:30.tot f 250Kalf- vaarzen van f 185 tot f 225 Vlugge handel. Biggen aangevoerd 40 stuks. Prijzen van f 15.tot f 22. Prijs der boter van f 1.54 tot f 1.60 per kilo. Aangevoerd 175 kilo. Verder nog 1800 eieren. Prijzen van 8 tot 9 cent. 4dverteutiën. Op een Handelskantoor wordt gevraagd ter verdere opleiding; eene goeden hand schrijvende. Brieven omtrent leeftijd, vorige werkzaam heden enz. onder no. 8034, Bureau van dit blad. le kwal ZEEUWEN, BLAUWE, BRAVO's, EIGENHEIMERS en RED STAR,prijzeneoncurreerend. Tevens om met het najaar te leveren zuiver gesorteerde als: Eigenheimers-, Bravo's-, Blauwe-, Bonte-, Industrie- en Red Star-Pooters, Aanbevelend, Aardappel- en Fruithandel, ALMKP1RK ;N -Hr Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk vm. en nm. ds. Van Diemen. uit Made. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9.30 ennm. 2,30 u. leeskerk. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Zz. nm. 2 u. ds. van Voorst Vader, afscheid. Notaris te Woudrichem, is voornemens op Donderdagen 30 September en 3 October 1915, telkens oes avonds om 6 uur, bij M. VAN DEN HEUVEL te Nieuwendijk, bij inzet en toeslag, krachtens art. 1223 B. W. bericht, dat de Onroerende Goe deren. vaa den Heer L. J. M. DE GRAAFF bij inzet en hooging zijn gebracht: Bouwland aan de Beerenboeksche Straat te Wijk, perc. 1 op f675.perc.2opf2450. Bouwland aan de Rivel, aldaar, perc. 1 op f 600.perc. 2 op f 600. De TOESLAG blijtt bepaald op Donder dag 30 Sept e k v.m. 11 uur pree., ten herberge van D. VAN WIJK te Aalburg. zat aldaar in het Café Wink" bij opbod en aialag op Woensdagen 99 September en 6 October 1915, 's avonds 7 uur get. no. 270 aan den DeWerkenschen dijk, onder de gemeente DeW erken, met Schuur en Stalling voor 16 Koeien en 10 Paarden, Hoouigaard en achter gelegen Bouwland, in den DeWerken schen polder, samen ter grootte van 1.08.50 H.A., in gebruik b'j de Gebrs. Johs. en Jan Ippel Czn. Aanvaarding Land en Tuin blootschoof, de Schuur met Stalling 1 Nov. en de Woning 1 Dec., alles in het jaar 1915. Betaling der kooppenningen 6 Nov. 1915. Dagelijks te bezichtigen. van te DeWerken. te Almkerk, is voornemens om op Donderdagen 30 September en 9 October 1915, telkens 's avonds 9 uur precies, bij M. VAN DEN HEUVEL te Nieuwen- dij k, in het openbaar Voor de Wed. M. LIEVAART te DeWerken. Eene partij uitmuntend gelegen in den Karnemelkspolder onder DeWerken, Kad. bekend op Sectie E no. 134, groot 2 Hectaren, 9 Aren, 60 Centiaren. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. te Almkerk, :s voornemens om op Dinsdag 3® September 1915, 's voormiddags lö uur, bij de Wed. H. DE LORM te Giessen, in het openbaar te Voor de Diaconie der Ned. Herv. Kerk te Giessen. onder Giessen en Elüswjjk voor 7 jaar en in perceelen als van ouds. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. FIRI1A Hofleverancier. Voorstraat 115, Telefoon 22. Singel 147, Telefoon 482. Gemarineerde Haring. Gerookte Dokking. Gerookte llakreel. Versehe Garnalen. Hosselen 111 Gelei. Sardines, Zalm, Kreeften. Filets de llaciuereaux. Filets de Thon in blik. Diverse Heesch waren in blik enz enz. Onze bediende komt iedere Maandag te Werkendam Uwe geëerde orders in ontvangst nemen. 3 minuten van 't Station. de Werken, kadastraal bekend in sectie D PAARDEN en RIJTUIGEN. onder no. 565, ter grootte van 4 aren 48 centiaren, in eigendom toebehoorende aan de Weduwe en Erven M. Lievaart. Inlichtingen ten kantore van voornoem den Notaris. Aanbevelend, JAN GEERTZEN. Interc Telef. 436, Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Slieuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. ds. Vreugdenhil. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. ds. Locher, emir. pre dikant te 's-Gravemoer. Utrechtsche Woudrichem, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Gobius Wijk e.avm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. Heusden vm 10 u. ds. Ruijsch van Dugtereu. Werkendam, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. v. d. Aalst, geen dienst. Aalburg, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooymans. Babyloniénbroek, vm. 9,30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capelle, vm. 9 30 en nm. 5.30 u. ds. Koster. Doeveren, nm. 2 u. ds. Dierkens uit Besoijen. Drongelem, geen opgaaf. Drunenvm. 10 u. ds. van der Hoff. Drimmelengeen opgaaf. ERE' EN BA .ADe zetting der boter it deze oeek op de marlet 75 eti., in de winkels dut 80 etpet half kilo. Eieren 1.25 de 26 ttukt. BESOOIJEN, 20 Sept. De prijs der Boter wat heden f 1.58 a f 1.60 per Kilo. Aangevoerd 50 K.G. Eieren 7 a 7V<i et. per stuk. LAND VAN ALTENA, 24 Sept Aardappelen. Vroege f b f -Blauwe 3a f 3 25 Zeeuwen, f 3 25 k f 3.50, Jammen f f Hooi \e qual. f 21 00 J 22. - Ie qual.(voordt pers) t 16 0 a 17 00 Klaverhooi 19. a 20 fVit ttroo f 11 00 èt f 12 00 Geel dito J 10 if 11. Varkent tot een gewicht van 75 K.G. 33 a 36 ctl. zwaardere 45 a 48 etBoter f 0.70 a 0 80 per half K.G. Keren f 2.— h f 2 20 per 26. ALMKERKDe zetting der boter it deze week op de markt ƒ0 75 in de winkels dut f 0.80 per h. kilo Eieren f 2.05 per 26 ttukt Boter der zuivelfabriek f 1.60. 24 S pi. Zetting der Jj^ter /1.60 KAATSHEUVEL, d, r blo Eieren - a - ct. per stuk. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed-. Tarwe f 9 50 af 10 50 Haverf 5,50 a 6,25 Garst 9. a f 10.25 per H.L. Boter f 0.80 a ƒ0.00 per half K G Lieren f 2.25 a f 2.40 per 26 stuks Biggen f 12,50 a t 18,00. Konijnen f 1 .00 a f 0.00, Kippen f .00 o.oo per ttuk uDAPPL, Dussengeen opgaat. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. T it a r it a mi Gameren, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. v. W. A. JVL IvALjIviVIAiM, Ingen. Geertruidenberg, vm. 10 u. ds. van de Wall Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feykes. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders. '8 Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. E. van Meer. Heesbeen,, geen dienst. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, geen dienst. Nederhemert, Nz. geen dienst. t ra Rijswijk Wz. 'f Schuur en Erf, aan den kildijk, onder STALLING V00r AUTO'S, FIETSEN,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3