Een der correspondenten van de „N. R Grtheeft een onderhond gehad met Zimmermann, den Duitschen onder- staatssecretaris van buitenlandsche zaken, die, wanneer von Jagow, de staatssecretaris, in het hoofdkwartier is, het departement leidt. L)e correspondent herinnerde, ter in leiding aan het gesprek, dat Zimmer- mann in den aanvang van den oorlog met mr. P. J. Troelstra had gehad. „Hoe verkeerd heeft men mijn woor den uitgelegd!" zei hij. „Alsof ik iets zon hebben gezegd, waaruit men kon afleiden, dat wij Nederland tot iets zooden willen dwingen 1 Ik heb daaraan niet gedacht. Wij denken er niet aan, Nederlands neutraliteit of integriteit of politieke of economische vrijheid in het minst te verkorten. Laat men dat bij u toch goed begrijpen Wij wenschen Nederland, volkomen vrij te laten, te doen wat het wil." „Gelukkig zei hij nog, later in het gesprek op deze kwestie terugko mende begint bij u te lande de overtuiging door te dringen, dat uw land van Duitschland niets te vreezen heeft. Wij willen goede vrienden en buren blijven, en niets meer. Menschen, die in Duitschland wel eens anders hebben gesproken of geschreven, zijn zonder eenige politieke beteekenis." In dit verband liet Zimmermann uit komen, dat men in Duitschland de stipte wijze, waarop Nederland zijn onzijdigheid heeft gehandhaafd en nog hau haaft, gaarne erkent. De correspondent bracht daarop Bel gië ter sprake. „Het is, zeide Zimmer mann, op het oogenblik nog niet moge lijk aan te geven hoe na den oorlog de verhouding tusschen Duitschland en België zal zijn. He is een heel moeilijke zaak Er moet nog een op lossing worden gevonden. Maar één ding staat vast, ging hij voort: Duitsch land moet er voor waken, dat Engeland niet de hand op België legt. België mag geen voorpost van Engeland wor den. Daar zullen wij voor zorgen." „U is er dus van overtuigd, vroeg de correspondent, dat Duitschland in staat zal zijn, te bepalen wat het lot van België zal zijn? Dat Duitschland den ooi log zal winnen?" „O, stellig, was het antwoord. Daar zijn wij in Duitschland allen vast van overtuigd. Wij zullen ons niet de voor waarden laten opleggen. Wij zullen er voor zorgen, dat wat er nu is gebeurd, met nogmaals kan gebeuren. Deze oor log is ons opgedrongen. Daar is in Duitschland ieder van overtuigd, iedereen. Wat zal ik, na al wat daar over gezegd is, nog daartoe zeggen Zoo is onze overtuiging. Wij hebben onze vredelievendheid overvloedig ge toond Wij zijn een vredelievend volk. liet ging ons goed. Wat konden wij met een oorlog winnen? Maar nu wil len wij ook een vrede hebben, die ons tegen herhaling van zulk een oorlog beschermt. Wij zullen volhouden tot dat doel is bereikt. Heel het Duitsche volk is daartoe vast besloten. 1 e derde oorlogsleening is daar weder een bewijs van. Het volk heeft daarin opnisuw getoond, volkomen in de overwinning .e vertrouwen en te verwachten, dat er zal worden volgehouden tot die over winning is behaald." Het gesprek ging verder over den algemeeuen stand van zaken, militair en politiek. De correspondent vat aldus samen wat Zimmermann daarover zeide Wat er van Polen zal worden, is evenmin beslist als wat er met België zal gebeuren. Het ziet er naar uit, dat Bulgarije tegen Servië gaat beginnen. Roemenië en Griekenland zullen wel onzijdig blijven. Het is niet aan te nemen, dat Roemenië, dat zich niet metterdaad aan de zijde van de Entente heeft geschaard, toen Galicië goeddeels in handen van de Russen was en de zaak althans voor Oostenrijk-Hongarije slecht leek te staan, het nu wel zal doen, Roemenië heeft door zijn houding Duitschland gedwongen, nu ook tegen Servië op te trekken. Want het laat nog altijd geen munitie naar Turkije door, en wij moeten met Turkije ver binding hebben. Onbegrijpelijk, dat Roemenië niet anders heeft gehandeld Het is toch zijn belang niet, dat de Russen zich in Konstantinopei vast zetten Aan de Dardanellen staat het uit stekend. Wat de Turken daar verrich ten is verbazend. De geest in hun leger is voortreffelijk en het is uitnemend toegerust. Aan munitie is er voorloopig geen gebrek. Er wordt in Turkije veel aangemaakt, en de grondstoffen zijn er nog voor. Of de Italianen aan de Dardanellen zullen meevechten Niet waarschijnlijk. Ook niet, dat zij elders tegen de Turken in het vuur zullen komen. Aan hun strijd aan de Isonzo en aan de Tiroolsche grens hebben zij de handen vol. De aanval van Italië heeft den oorlog in Oostenrijk eerst waarlijk populair gemaakt. Zoo in het kort was het voornaamste wat Zimmermann in den loop van het onderhoud over den toestand zeide. vier dagen afwezig en nog had zij geen tijding van hem ontvangen. En vandaag was het oudejaarsdag, anders zoo vroolijk en thans? Vader op reis, moeder zoo stil, tante Mie treurig en oom en tante van de pastorie in droefheid over het ver lies van hun lieveling. En zij Hoe smachtend had zij uitgezien naar een schrijven van Army. Maar waar toe zou hij haar ook geschreven hebben Hij had haar immers niet lief! Zij herinnerde zich met welk een zaligen glimlach haar moeder haar eens een kistje had getoond, gevuld met geel geworden papieren. „De brieven van je vader, uit den tijd, toen wij nog verloofd waren." Die zaligheid zou zij nooit leeren kennen. Toen zij uit de lindelaan kwam, zag zij een rijtuig voor de zijpoort stilhouden. Een rijtuig zou Army Zij schudde het hoofd. Dan was immers ook haar vader thuis gekomen. Het was een armoedige, ouderwetsche kast en de koetsier zag er niet al te zinde lijk uit. Klaarblijkelijk was het een huur rijtuig uit het dorp. Zij ging in het kasteel en bleef in de gang plotseling staan, daar zij luid hoorde spreken. Jullui hebt immers niet anders ge wild hoorde zij de scherpe stem der oude barones zeggen. Bij God, ik vind tranen geheel en al overb dig, Cornelia Daar verscheen op de bovenste tred der trap de oude barones. Zij was gehuld in een fluweelen pels, die eens zeer kostbaar moest zijn geweest en haar gelaat kwam, trotsch als immer, te voorschijn uit een zwart kanten omslagdoek, dien zij om het hoofd gewikkeld had. Een Reutertelegram van 29 Sept. zegt Te Parijs beginnen de gewonden te arriveeren uit den slag aan het front in Champagne. Van hen krijgt men de eerste berichten over het begin van het groote offensief. De eer van den aanval te hebben geopend komt toe aan de vermetele koloniale troepen, aange voerd door Generaal Marchand. De mannen renden met onstuimigheid het terrein tusschen de linies over om aan te vallen. Marchand viel met een ge vaarlijke wond in het onderlijf; maar zijn mannen snelden, met een onweer- staanbaren onstuimigheid verder naar de voorste Duitsche linie. Daarbij lie ten zij verscheidene groenen Duitschers die zich in opzichzelfstaande, vooruit geschoven versterkingen bevonden, achter zich. De aanval was zóó over weldigend, dat de Fransche bereden koloniale troepen, onder aanvoering van Marchand's voornaamsten helper, generaal Baratier, voor de eerste maal sinds maanden in den strijd aa i het westelijke front, weer eens in actie konden komen. Het optreden van de^ruiterij is on getwijfeld de verklaring voor het feit dat in zoo korten tijd een zoo groot aantal gevangenen is gemaakt op een zoo klein front Na door de eerste linie van vooruitgeschoven stellingen te zijn heeugebroken, drongen de aanvallers met zóó groote snelheid verder, dat zij niet tegenstaande den verwoeden tegenstand des vijands konden door dringen tot de artilleriestellingen van den tegenstander, waar zij de kanonnen omringd vonden door een heterogene verzameling Duitschers van alle wape- pen, die uit de loopgraven waren ge vlucht, omsingeld werden en gevangen genomen zijn. Bijkens een bericht zijn zes Belgen we (ens spionage door een Duitschen krijgsraad te velde ter dood veroordeeld en in tegenwoordigheid van twee sche penen der stad hunner inwoning dood geschoten. De „D. Ct." schrijft: Van Fransche zijde wordt nog ge meld De in Artois en Champagne onder nomen acties worden aanhoudend en krachtig voortgezet en de vooruitgang duurt in Champagne voort. De gebeele eerste Duitsche stellingj die een volmaakte organisatie in lange maanden buitengewoon sterk had ge maakt, is over een front van 25 K.M. volkomen vermeesterd De Fransche troepen vallen de tweede linie in gunstige omstandigheden aan. De Duitschers geven niet twijfelachtige blijken van vermoeienis eu uitputting. Troepen van ettelijke honderden geven zich over. Tengevolge van de verbre king van verscheidene punten van de verbindingslijn heeft men den aanvoer van leeftocht voor de Duitschers drie dagen laug niet kunnen verzekeren. De gevangenen zijn vermagerd. Men krijgt den indruk dat er een zekere wanorde heeischt, zoowel in de linies van den vijand als achter die li nies. In Champagne alleen hebben de Franschen gevangenen gemaakt, die tot 35 verschillende infanterie-regimen- ten behoorden. Bataljons en zelfs com pagnieën, die van een ander gedeelte van het front komen, zijn op zichzelf door den Duitschen bevelhebber in het gevecht gebracht, wat de uitwerking van de verrassing, die de Fransche aan val teweegbracht en de verwarring die erop volgde, bevestigt. Het moreel van de Frauscbe troepen is buitengewoon hoog gestemd De vast beradenheid en de geestdrift, door ge wonden die van het front komen aan den dag gelegd, maken de bewondering van allen die met hen in aanraking komen, gaande. Het schitterende succes dat behaald is, heeft den offensieven geest van de aanvallende troepen gaande gemaakt. Een man en vrouw van Duitsche af komst, voor het burgerlijk Eugelsche gerechtshof beschuldigd van te hebben getracht in verbinding te treden met personen over zee om mededeelingen te doen betreffende de Engelsche vloot, met de bedoeling den vijand te helpen, zijn veroordeeldde man tot fussil- ieering en de vrouw tot 10 jaar dwang- I arbeid. De gevangenen kunnen van dit von- i nis in appel gaan. Tengevolge van overstroomingen dooa de Ganges zijn sedert 29 Augustus in 't Noorden van Britsch-Indië naar schat ting 18,000 huizen vernield, waardoor 80,000 menschen dakloos zijn. Er zijn 46 menschen omgekomen. Nog steeds vallen er zware regens. IMaaéscIijk. ilieims. Frankrijk en Engeland zijn volkomen eenstemmig ten opzichte van het be sluit om militaire maatregelen te nemen ten einde Servië eventueel tegen Bul- gaarsch agressief te steunen. Het aantal der in September door de Duitsche troepen in het Oosten ge- maakte gevangenen en het totaal van den verderen buit bedraagt 421 offi ciereu, 95464 man, 87 kanonnen, 298 machinegeweren en L vliegtuig. In de Beiersche Kamer heeft de mi- nister-presidi nt graaf Hertling Donder dag in een dikwijls door toejuichingen onderbroken rede zijn dank uitgespro ken aan de troepen. Hij zeide: „Niet minder verdienen de Oosten- rijksche wapenbroeders onzen dank, die trouw schouder aan schouder met ons strijden, en ook de Turksche bond genoot; in het bijzonder de dappere Turksche soldaten. De vijandelijke mogendheden zeggen, dat,fwat de wape nen niet vermogen, de duur van den oorlog zal doen; ook die berekening zal verkeerd blijken. Eerst weinige dagen geleden heeft de blijde tijding van bet welslagen der derde oorlogsleening het land doorloopen. Het Duitsche volk is vol vertrouwen en tot alle offers bereid. Voor de arbeiders is hoewel men niet mag voorbijzien, dat velen onder de wapenen zijn geroepen in de meeste industrieën meer werk, dan in de laatste vredesjaren het geval was. Het Duitsche rijk is in staat zijn be volking tot aan den volgenden oogst geheel voldoende te voeden. Men mag niet verzwijgen, dat de oorlog in Beieren zoowel wat de gemeenschap als de in dividuen betreft, offers heeft gevraagd; die offers zijn met vaderlandslievende toewijding gebracht. Ook op economisch gebied staat het geheele volk vastbesloten bij keizer en rijk, bezield door den vasten wil om stand te houden tot een eervolle waar borg voor een duurzamen vrede is be vochten." Heusden 2 Oct. Donderdag had van 5 tot 6 uur de aan- gokondigde militaire muziekuitvoering plaats op de vischmarkt. Vele militairen en ook burgers waren saamgestroomd om van de opgewekte tonen te genieten. Jammer dat Let weer niet beter mee werkte. Beneden Langstraat. Het rooien der aardappels is in vollen gang. De uitkomst evenals de kwaliteit is zeer bevredigend. Alleen de bravo's zijn over het geheel klein van stuk gebleven. De handel is nog niet druk. Men besteedt voor eigen heimers f 2,00 a f 2,25, bravo's f 2,50 a f 2,75 en zeeuwen f 3,00 per H.L.; zand- soorten f 2,00 a f 2,25. Aliilkei'k- De najaarspaardenmarkt alhier, zal a.s. Vrijdag 8 October gehouden worden. Kaatsheuvel. Het postkantoor alhier is alleen voor militaire zaken ge opend des namiddags van 1 tot 2 uur en van 4 tot 5 uur. Deze week heeft de uitvoer van brood uit deze gemeente naar België, be langrijke stagnatie ondervonden, door tij delijke grenssluiting. Gelukkig is er spoedig verandering gekomen, hoewel 't vervoer nog ver van geregeld is. Door B. en W. dezer gemeente is voor de benoeming van onderwijzer aan de o. 1. school in de kom L. J. van Horst, thans te Berkdijk, no. 1 op de voordracht geplaatst. Sommige militairen hebben dezer dagen de ruiten bij C. S. en bij J. M. alhier ingegooid, alsmede den voorbijgangers last veroorzaakt. Sedert hier militairen zijn, wordt vaak over de trotoirs gereden, hetgeen zeer gevaarlijk is. Zoo werd o.a. zekere de Vr., terwijl hij uit een dam kwam rijden door een militair aangereden, waardoor zijn fiets aanzienlijk werd beschadigd en hij vrij ernstige kneu-dngen opliep, zoodat genees kundige hulp noodzakelijk was. B. en W. hebben den hesr C. Riozzi, eigenaar van de welbekende „Imperial" Bioscoop, vergunning verleend om zijn tent in den tuin van v. d. A. alhier, op te slaan, teneinde 's wekelijks drie voorstellingen te geven, n.l. op Zaterdag, Zondag en Maan dag. Dit dient als uitspanning voor de hier vertoevende militairen. Deze week heeft ds. Japchen, Her vormd predikant a. d. Loonschendijk, een beroep naar Barneveld ontvangen. N ie uwe lid Ijk- Bij de in aanbouw zijnde boerenstelling van den reer Andr. Middelkoop, zijn tusschen Zaterdag en Maandag de steigertouwen afgesneden. Hoe gemeenI llaamsclonk. De heer P. van Don gen kreeg een balk op den voet, waardoor hem een ijzeren pen in 't been drong. Ge neeskundige hulp was noodig. De paarden van den landbouwer A. Broekmans werden dartel door de muziek van doortrekkende militairen. B. geraakte er onder en bekwam een gapende hoofd wonde en beenkneuzingen, die door den militairen dokter vlug werden verbonden. Het is uit bezorgdheid voor u, mama, die niet gewoon zijt te reizen. En dan, in zulk een weer Reizen Zij wilde op reis gaan Eén oogenblik werd Liesje's hart door een gevoel van blijdschap verlicht. Noodzakelijk gevolg van de handel wijze van u en Army. Maar koester geen onnoodigen zorg. Ik ben nog zoo oud en gebrekkig niet. Het is zoo plotseling opgekomen, mama. Het valt mij zoo zwaar u, zonder dat wij ons nader hebben kunnen verkla ren, te moeten zien heengaan. Ik meen zulk een verklaring het minst te hebben uitgelokt, doch te vergeefs. Denk je, dat het mij gemakkelijk valt, heen te gaan Doch onder de voorwaarden, die mij de toekomstige meester van Derenberg stelde, te blijven, dat nooit! Ik ben nog uit de oude, aristocratische schoolNoblesse oblige Om mij gaat zij heen! fluisterde het jonge meisje. Ik geloof, dat Army verwachtte u bij zijn thuiskomst nog te zullen aantreffen.... De oude dame lachte. Dio mioDat zeg je mij nu, terwijl ik op het punt sta in te stappen. Het is beter zóó. Ik heb g:en lust nogmaals den strijd te beginnen. Hij wijst de schitterende carrière, hem door den her tog aangeboden, van de hand. Thans is het te laat, ik ga U kunt blijven, mevrouw de barones sprak een bevende meisjesstem. Nog is het niet te laat. Als de toestand zoo is, dan geef ik Army de vrijheid terug. Ik wist niet, dat hem nog een weg ter redding open stond. Zij sprak niet verder en greep onwille keurig de leuning van de trap. De oude dame deinsde ontsteld terug. Daar hadt gij vroeger mee moeten aankomen, kind, sprak zij koel en bits. Nu kon uw beter doorzicht wel eens te laat komen. Ik wilde hem redden, hem helpen, doch nimmer was het mijn plan zijn geluk ia den weg te staan. Blijf tot hij komt, mevrouw de barones, beduid hem, dat hij geenerlei verplichting aan mij heeft, dat hij elders het geluk kan vinden, dat ik hem niet geven kan. Hij heeft mij immers niet lief. Daar klonken haastige, welbekende voet stappen, en een slanke, mannelijke gestalte voegde zich bij hen. Het jonge meisje zag hem naderen Moest zij hem in dit oogenblik nog zien, de strijd haar nog zwaarder worden ge maakt? Door smart overstelpt verborg zij haar gelaat in de handen. Wat gebeurt hier? vroeg hij opgewon den. Mijn verloofde weent? Zijn verloofde! Welk een naamloos wee reet haar het hart vaneen, toen zij dit woord vernam. Zij is verstandiger dan jij, antwoordde zijn grootmoeder. Nog eenmaal sta je aan een keerpunt, want zij is geneigd terug te treden. Natuurlijk hebt gij haar het vuur aan de schenen gelegd. Neen, Army, kwam zijn moeder tus schen beide, Liesje hoorde toevallig, dat grootmama Wat heb je gehoord, Liesje? Hoe teeder klonk zijn stem. Kon je werkelijk zoo zoo ver standig zijn? Op Maandag 95 Oetckèf l R'veer een rundveemarkt gehouden ue kostelooze standplaatsen en 12 premin f 2,50. Vee1». Aan denlandbouwer v d. P. alhier, werd deze week voor een vierjrig Belgisch raspaard de som van f 100*, geboden. De koop ging evenwel voor lien prijs niet door. Door den heer A. alhier werd en kele dagen geleden zijn rijwiel vermis o de lijn Rotterdam-Gorcum. Ze werdve"* zonden als bagage. Door den eigenan naar men verneemt een eisch tot sela,: vergoeding ingesteld bij de betrokken spó wegmaatschappij. De fiets zal wel gesole. zijn. Voor enkele maanden is in den{ ot der alhier, van den eigenaar B. een go pink spoorloos verdwenen. Ondanks alli nasporingen ook in de couranten, werl V dier tot dusver niet opgespoord. Het is .1 zeker, dat diefstal hier in 't spel is gewscs' Voor den heer B. is dit een aanmer.' lijke schadepost. flouclriohcni- Bij K. B. d.d. Sept. 1.1. is benoemd tot Burgemeester i zer gemeente de heer P. Verhagen. Bij beschikking van den Minis! van financiën is op verzoek in getrokken»1 aanwijzing voor tusschenpersoon voor o' Invaliditeitswet van den heer H. van Sb kum en aangewezen de heer J. Spierr Secr.-Penn. der land- en tuinbouwverea ging, alhier. Itiniieiilancl. Van bevoegde zijde vernemen vij dat onze regeering naar aanleiding w het tre ken van Duitsche luchtscheje over Nederlandsch gebied, een èru/ti vertoog tot de Duitsche regeeriug tee gericht, daarin tevens de verwacht uitsprekende, dat afdoende maatregel, zullen worden genomen, om herhalng van gebiedsschending te voorkomen. Naar Het Volk meldt, zal het hestiu der S. D. A. P., in verband met jet adres van deD Anti Oorlogs-Raad, «ei adres tot de regeering richten, met jan drang, op het goede oogenblik hetini tiatief te nemen tot een conferentieva' neutrale staten ter bemiddeling inde wereldoorlog, of initiatief van ank. landen te steunen. .11 De Gemeenteraad te Amsterdam heeft goedgekeurd een gewijzigde voordracht betreffende de toekenning an pensbe aan wethouders met 24 tegen 10 st«ir men. Door de aanneming dezer gewijzigd 1 voordracht hebben de Amsterdamstl wethouders recht op pensioen tot ec maximum van f 3000. Het pensioen be draagt ten minste f 1000 E.m en ander wanneer de wethoudar ontslag neemt wegens ziekte of ophoudt wethouder te zijn tengevolge van niet herkiezing hij periodieke aftreding als lid van den Raad of als wethouder. Het maximum wordt verkregen na 12 jaren. Bij de Stoomvaart-Maatschappij „Ne derland" is bericht ontvangen van d© agenten te Londen, dat verschillend© colli lading van het ex s.s. „Koningin Emma" aanspoelen aan de kust van Suffolk, welke colli door hun plaatselij - ke agenten in bewaring worden geno men. Zij knikte bevestigend. Ja, snikte zij, al haar zelfbeheersching bijeenverzamelend. Ik wist immers niet, dat de hertog bereid was je te helpen, anders ach, anders ware ik nooit ge komen om ik geloofde de eenige te zijn, die in staat was je te redden. Zoo is het ook, fluisterde hij haar in het oor, jij alleen kunt het, jij alleen. Van af het oogenblik dat ik van hier vertrok, zweefden mij onophoudelijk je blauwe oogen voor den geest en ik dacht aan haar, wier beeld in de familiezaal prijkt, die van kommer en harteleed gestorven is, en wier oogen denzelfden treurigen blik vertoonen. Een somber voorgevoel dreef mij tot spoed aan. Ik wilde je niet verliezen Zeg, ben ik te laat gekomen? Army, Army Is het medelijden, dat je zoo doet spreken? Je weet niet waar van je afstand doet. Ik weet, wat ik behoud het beste, het edelste, het reinste Beneden reed ratelend een rijtuig over het steenen plaveisel, doch het jonge paar, dat aan de trap stond, sloeg geen acht op het geraas. Zij luisterden slechts naar de jubeltonen van hun eigen kloppend hart. De velden stonden in volle lentepracht. Het scheen, alsof het oude park herleefde. Zou niet binnen weinige weken de slotheer van Derenberg een jonge, schpone vrouw als meesteres in zijn voorvaderlijk kasteel binnenleiden De avond daalde neder en een oude vrouw zat aan het venster van haar kamertje en dacht aan het verleden. Doch ook het heden, het bigde heden, tooverde een glim- Te Wijmeer, bij Belliogwolde, heeft de arbeider Eden bij het ploegen op het land van den Heer'Groenevsld eerx pot met eenige honderden in een doek: geknoopte zilveren en koperen munterx van omstreeks 16201630 gevonden- De munten zijn zeer gaaf gebleven. De „N. R. Ct." gaat na of er reden tot demobilisatie kan bestaan, en meen t ach op haar trouwhartig gelaat Waar blijft Lissje toch? vroeg zij bij zichzelve. Liesje! riep zij. Geen antwoord. Zij begaf zich naar den tuin. Als vast genageld bleef zij staan, Hij komt! klonk het haar jubelend in de ooren. Hij komt. Ik heb het licfci t gezien Inderdaad. Daarboven schitterde een licl 1 in het torenkamertje. De oude vrouw moe i zich vastklemmen aan een boom. Goede Hemelfluisterde zij zach t Droom ik dan, droom ik Een tijdlang bleef zij in diep gepeia^ verzonken. Toen liep zij met aarzele nd schreden door den tuin. In de nabijhei van het prieel gekomen, hoorde zij flu? teren. Zij boog de takken terug't droomde niet. Daar zaten zijHaar lieveling, haar Liesi had den arm om zijn hals geslagen en liefdevolle blik, dien de oude, zorgzin vriendin in de oogen las van henr, wit haar dierbaarst kleinood zou worden to- vertrouwd, stelde haar gerust voor de to«_ komst van haar Liesje. God schenke en beware hen de roze en de lente! fluisterde zij, terwijl zij zie onhoorbaar verwijderde De rozen qj de lente EINDE. -i 0 i Was zij dan een halve eeuw jonger ge worden? Was dat Lisette, die slanke ge stalte, die daar stond in het maanlicht?

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2