FLINKE MEID Kantoorbediende Riet- en Bi Circa 7 Ei. RIET en 65.72 i BITTERCEWAS, Hooiland veilen en verkoopen: ERFHUIS publiek verkoopen: Inboedel Hout- en Rietgewas. Bf Lüt I De veertig jaren. Notaris RIETRA te Dussen, publiek verpachten: TE GIESSEN'. Notaris KNOOK te Andel, op DONDERDAG 14 OCTOBER 1915, Landbouwgereedschappen, I vier-jarig Merriepaard Notaris J. M. C. PAAP, Notaris J. M. C. PAAP, DRAISMA-vanVALKEMBURG'S'- e A •iLEVERTRAAI te Werkendam en DeWerken. onder DEWERKEN. De Notaris G. M. N. DE RÜYTER publiek verkoopen: publiek verkoopen: Ruim 25 Hectaren Teen-ofLotband, r De oudste van de twee werd zwaar gewond door de soldaten naar het ge sticht Calvariënberg te Maastricht over gebracht. Omstreeks middernacht daar aangekomen, overleed zij tegen half vijf in den ochtend. Een geweerkogel had haar onder het hart getroffen en was tot in het ruggemerg doorgedrongen. De vróuw, zekere Maria Lambertina Nahon, was afkomstig uit de Belgische gemeente 's-Gravenvoeren, 41 jaar oud en ongehuwd. PlaatselUk Nieuws. Heusden 13 Oct. De weduwe J. Brouwers ontving heden het bericht dat zij door middel van den tusschenpersoon van de ouderdoms-rente ten postkantore alhier f 60.kan ontvangen. Een buitenkansje dus. Werkendam. Ook in onze gem. te deWerken c.a. wordt regeeringsspek ver kocht. De burgemeester heeft ds? prijzen als volgt vastgesteld: Vet versch spek en vette lappen 62£ cent, gerookt spek, doorregen spet, doorregen lappen, krabbetjes en kluiven 55 cent, mager vleesch, reuzel, versche worst, gehakt en carbonade 60 cent, rollade 65 ct. en biefstuk 70 cent. Alles er pond en k contant. De burgemeester oudt zich aanbevolen tot het in ontvangst nemen van klachten betreffende het niet aanhouden van bovengenoemde prijzen. Beneden-Langstraat. De handel in vette kalveren is lusteloos, doch naar vette varkens bestaat levendige vraag. Nuchtere kalveren gaan ook slechts matig, maar biggen worden weder hooger omge zet. Men besteedt voor vette kalveren 60 70 cent per k.g., vette varkens 53 55 cent per halve kg. nuchtere kalveren f 10 k f 15 per stuk en biggen f 14 f 18. Capelle. Zaterdagmorgen werd bin nen deze gemeente een bankbiljet van aan zienlijke waarde gevonden. De eigenaar kan ter secretarie inlichtingen bekomen. Gravemoeiv Het is voor deze gemeente een buitengewoon goed fruitjaar. De oogst van appels bereikt zelfs eene on gekende hoeveelheid, terwijl dit fruit ook uitermate prachtig kan heeten. De handel gaat wel niet als wenschelijk is, maar niet temin bestaat er nog al eenige verzending op Duitschland, waarvoor 7 sl 9 cent per K.G. wordt betaald. Herpt. Het schijnt een bijzonder fruitjaar te zijn, want van één appelboom bij den heer A. Grevenbroek alhier werden niet minder dan 14 en een half mud zoete appelen geplukt genaamd „campagne zoet.' Kaatsheuvel. Van j.l. Zondag nacht op MaanJag werden bij W. S. te Loonschendijk een haan en enkele kippen ontvreemd. Tot nogtoe geen spoor van daders. Werd reeds medegedeeld dat dezen winter in deze gemeente een tuinbouw- en handelscursus wordt gegeven, thans kan bovendien nog gemeld worden, dat er ook ein handbouwcursus; zal gehouden worden. Dezer dagen werden H. en M., ver dacht van brandstichting, doordemarechaus- sée naar 's-Bosch overgebracht. Nederhemert. In den aardappel- handel schijnt thans eenig leven te zijn gekomen. Maandag werd een schip geladen, waarbij voor de Eigenheimers f 2.50 en voor de Blauwen f 3.besteed werd. Bij den bedrijfsboer Rozenboom op het Eiland is geen gebrek aan spek. Be halve een reuzen varken van ruim 600 pond zijn er 6 andere voorradig tot een gezamen lijk gewicht van 1900 pond. Tot kantoorbediende ten postkantore te Woudrichem is met vaste aanstelling benoemd de heer J. Kuijpers alhier. Raamsdonksveer. Maandag avond omstreeks 9 uur ontstond er nabij de Veersche Haven twist tusschen eenige militairen en de Gebrs. van Biezen, met het treurig gevolg, dat Joh. van Biezen, 33 jaar oud, door een der militairen met een mes zóó hevig in de borst gestoken werd, dat hij dood neerviel. Het mocht de politie noch de burgerij gelukken den dader te arresteeren, daar de soldaten ge- gebruik maakten van de ontsteltenis om zich ijlings te verwijderen. Nadat alle in Geertruidenberg ingekwartierde militairen om 11 uur waren aangetreden, en een voor een geïnspecteerd, viel op een tweetal ver denking en werden die in voorarrest gesteld. Het onderzoek wordt ijverig voortgezet, waarvoor het gerecht uit Breda hedenavond arriveerde. De getroffene laat een vrouw en 3 kinderen na. Met ingang van 1 Nov. is de heer G. van Arendonk, onderwijzer aan de O. L. School alhier, benoemd tot onderwijzer aan de R. K. bijzondere jongensschool te Ooster hout. De leverantie der steenkolen voor het a.s. winterseizoen is aangenomen door J. Schaap te R'dorp. Waspik. Door het springen een er pomp werd de heer Rubbens, bierbrouwer alhier, zóó ernstig aan gelaat en handen verwond, dat de hulp van dr. Smits noodig was. Zondag j.l. 10 dezer maakte onze predikant dr. J. C. S. Locher aan de ge meente bekend dat hij een beroep* ont vangen had naar de gemeente Leiden. Burgerlijke Stand. Heusden, van 512 Oct. Overleden: Leonardus van der Vel den, 2 w. Werkendam, van 17 Oct. Geboren: Teunis Gerardus. z. v. J. Klop en A. A. den Haan Paulina, d. v. C. H. Walraven en J. de Vries Antonie, z. V- H. van Drunen en A. IppelAdrianus Jan Jasper, z. v. J. 1. van Woerkom en A. Coelen. Overleden: Maaike Damen, 83 j., wed. van G. Ottevanger. Poederoijen, van 130 Sept. Geboren: Joost,z. v. G. van de Laar en C. M. van den OeverAdriana, d. v. G. van Giessen en C. Hasselman; Jo hanna Cornelia, d. v. A. Kolbach en B. CrielaardJenneke Cornelia, d. v. K. van Zanten en D. van Anrooij Arie, z. v. J. M. Vernooij en T. Brienen Leentje, d. v. G. Schreuders en J. van de Pol. Overleden: Maria Loef, 20 j.; Jan na van de Werken, 3 w.Willem Wil- lemse van Ballegooijen, 76 j., wedn. van M. KeinemansDirk Bok, 78 j., wedn. van L. van Tuijl. Meeuwen, van 130 Sept. OndertrouwdJan Bouman, 33 j. en Johanna Lankhaar, 30 j. Getrouwd: Dirk Voulon, 36 j. en Johanna Bouman, 30 j. Geboren: Wilhelmina Clazina, d. v. H. Lankhaar en J. van ArkelCorne- lis, z. v. A. Doedijns en L. de Kloe Maria Antonia, d. v. C. Schelle en C. Hofmans. Wijk c.a., van 24 Sept.7 Oct. Ondertrouwd W. Schouten, 36 j. en C. Gijben, 26 j.M. Mans, 19 j.en G. van Giessen, 22 j. Geboren Prederik, z. v. J. B. Wit- tebol en A. Mans; Zoetje, d. v. A. Michaël en P. Mans; Adriauus, z. v. P. van Tilburg en K. Kuipers. Overleden: H. v. d. Pol, 7 m. Sprang, van 130 Sept. Getrouwd: Pieter Verschuren, 42 j. en M. A. Treffers, 38 j. Geboren Adriana, d. v. J. Versteeg en A. van PeerCornelia Maria, d. v. D. J. de Bie en W. A. SchaapMa- chieltje, d. v. K. J. Varossieau en M. van IerselHuibertus, z. v. W. J. Goed hart en W. van der Schans. Overleden: W. Kuijpers, 77 j.Hen drik J. Zwart, 45 j., echtg. van J. van den Hoven. Binnenland. Te Winschoten zou Vrijdagmorgen de in Augustus buiten dienst gestelde kommies-titulair der posterijen en te legrafie J. O. S., door deu rechter-com- raissaris worden gehoord. Zijn verzoek, om zich even te mogen verwijderen, werd ingewilligd, doch hij kwam niet terug en thans wordt hij nu overal ge zocht. Het opvragen van alle, althans de meeste Spaarbankboekjes te Win schoten door de Rijkspostspaarbank, wordt met deze zaak in verband ge bracht. De zaakgelastigde der Nederlanden te Sofia is na het vertrek der vertegen woordigers van België, Frankrijk, Groot- Brit'.nnië, Italië, Montenegro, Rusland en Servië, belast met de behartiging van de belangen dier landen in Bul garije. Het Stbld. no. 426 bevat een Kon. besluit van 8 dezer, houdende verbod van uitvoer van eieren. De uitvoer van eieren is verboden van den dag der afkondiging van dit besluit. Het „Hbld." heeft inzake de militaire censuur op particuliere brieven, in Amersfoort uitgeoefend, de volgende inlichtingen ontvangen: „Bij besluit van den opperbevelheb ber van 1 Maart 1915, is aan den com mandant van het interneeringsdepot „Amersfoort" gedelegeerd de bevoegd heid, vermeld in den 2den zin van art. 38 van de wet op den staat van oorlog en beleg. Die zin luidt: „Het militair gezag is mede bevoegd in beslag te ne men elk stuk, aan de post of audere instelling van vervoer, dan wel aan de telegraaf toevertrouwd, en daarvan in zage te nemen", (Amersfoort, Soest, Zeist en Leusden zijn, in verband met de nabijheid van de interneeringskam- pen, in staat van beleg verklaard). „Nu was gebleken zoo vernamen wij dat de burgerij van Amersfoort in bedenkelijke mate ontvluchtings plannen van geïnterneerden in de hand werkte. Deze week nog werd aan een gehuwde Hollandsche winkelierster te Amersfoort het verblijf ontzegd, wegens het opzettelijk verstrekken van burger- kleeding aan een geïnterneerde en het gelegenheid geven om die kleeding aan te trekken. De man ontsnapte, doch werd te Rotterdam aangehouden. En ongeveer veertien dagen geleden geschiedde hetzelfde met een Amers- foortsch winkelier. „Ofschoon art 38 den militairen een sor de bevoegdheid geeft, van alle brie ven kennis te nemen,geschied dit slechts bij adressen, die den censor verdacht lijken, omdat er bijv. veel Belgen komen of wel het geschiedt om dergelijke adressen op te sporen. Men vestigde er nog onze aandacht op, dat de mi litairen, die met den censuur belast zijn, een eed van geheimhouding hebben af gelegd." De VI. Ct. schrijft De lyken der beide verongelukte soldaten, slachtoffers van den electri- schen draad, zijn Zaterdagmorgen per tram van Oostburg en daarna per boot en trein naar Friesland overgebracht. Twee kransen dekten de baar. De deel neming der soldaten in dit noodlottig doodsgeval was groot. Bij tientallen brachten zij een bezoek aan de lijken hunner gestorven kameraden. De man schappen der compagnie van het 9e en 20ste regiment, waartoe de gevallen soldaten behoorden, hebben besloten elke week 4 centen van hun soldij af te dragen gedurende de verdere mobi lisatie aan de wed. De Jong, te Hee renveen, vrouw van den verongelukten soldaat De Jong. De compagnie telt 250 man. Voorwaar, een edele daad. Naar het „U. D." verneemt, heeft een ingezetene van 67 jaar zich laten inschrijven als student aan de Utrecht- sche Hoogeschool, om de colleges te volgen van de medische faculteit. Het is een gepens. Indisch ambtenaar, die zich aldaar gevestigd heeft en nu nog hoopt het artsdiploma te halen, een studie, waartoe hij zich altoos bijzonder voelde aangetrokken, maar die hij door den loop der omstandigheden niet op jeugdigen leeftijd kon beginnen. Als gepens. ambtenaar heeft hij nog de ambitie de roeping zijner jonge jaren te volgen. Vier zijner zonen zijn reeds practiseerende artsen, een hunner is specialiteit in Utrecht. De vader gaat op 67-jarigen leeftijd nog probeeren, zich bij dit viertal te voegen. Het vliegongeluk, waarbij de luito nants Hofstee en Polis betrokken waren, heeft, blijkens hun verklaringen, onder de volgende omstandigheden plaats gehad. Op een hoogte van 1200 a 1300 meter bemerkten zij, dat de motor haperde. Zij hebben nog getracht, tijdeus de vlucht het euvel te verhelpen, maar toen daarvan de onmogelijkheid bleek, besloten zij tot het doen van een nood landing. Luitenant Hofstee had een terrein in het oog gekregen, waar hij zonder eenig bezwaar meende te kun nen neerkomen. Van een hoogte van 300 en 400 meters bespeurde de be stuurder evenwel plotseling een heg, waarvan de aanwezigheid hem op groo- ter hoogte ontgaan was, waardoor hij genoodzaakt was, spoedig een andere landingsplaats te kiezen. Hij heeft toen nog getracht, de machine in andere richting in veiligheid te brengen, maar deze begon in haar sterke daling hevig te schommelen. Wat er in de laatste oogenblikken, even voorafgaande aan den val, geschied is, weten de officieren zich niet meer te herinneren. Beiden maken het thans heel goed. Luitenant Polis mag de volgende week in het ziekenhuis al een oogenblikje loopen, en ook de toestand van luite nant Hofstee is zeer vooruitgaande. De patiënt heeft, behalve eenige aandoe ningen, die het gevolg zijn van inwen dige kneuzingen een gebroken dijbeen, waarvan de genezing goed vordert. De generaal van het Leger des Heils heeft vijf motorambulancewagens, die hij uit Canada had ontvangen, aan de Russische regeering aangebodenze zijn in dank aanvaard. De marechaussee heeft te Nispen 17 Belgische smokkelaars aangehouden, die ieder 50 kilogram bloem vervoer den. De Nederlandsche regeeriDg heeft in de Vereenigde St. 20 Curtiss-aereplanes aangekocht. De aankoop geschiedde na een reeks van proefnemingen met dit type machine, gehouden te Los Angelos. Bij' Koninklijk besluit is bepaald dat in alle tenuen bij de grijze uniform alle gekleurde kragen, petbanden en schouderbedekkingen vervangen wor den door grijze kragen, petbanden en schouderbedekkingen met biezen in de oorspronkelijke kleur. ilarktberichten. 's-Bosch, 8 Oct. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 45880 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van fl.40 tot fl.45 per K.G. Haantjes, f 0,601,50 per stuk. Amsterdam, 8 Oct. Op de veiling waren de prijzen als volgtKipeieren f 8,00 a f 10,Eendeieren f 7,60 a f 7,85 per 100 stuks Ganseieren f ,00 per 100 stuks Aanvoer 18240 stuks. Middenprijs per 100 stuks f 9,08. Jonge hanen f0.55, oude hanen f 0.74 tot f 1.40, oude kippen f 0.73 tot 1,70. konijnen f 0.42, f 1.70 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 8 Oct. 0.87 M. 0.26 M. -f N.A.P. 9 0.93 0.35 10 0.90 0.25 11 0.81 0.22 Waterhoogte Maastricht (brug) 11 Oct. 0.72 M. beneden 0. 12 0.72 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 11 Oct. 1.47 M. boven 0. 12 n 1.42 Alle vrouwen gaan den veertigjari gen leeftijd met angst te gemoet. Dat is koketterie, zult gij zeggen. Neen, de vrouw is angstig omdat zij weet dat weldra het onverbiddelijke tijdstip na dert waarop storingen zich voordoen die kenteekenen zijn van een ingrij pende verandering in haar bestaan. Van daar komt haar zwaarmoedigheid en haar angst. Reeds ondervindt zij hoofdpijnen, zenuwoijnen, flauwtes, op stijgingen. Haar eetlust is zeer ver minderd en zij is zeer zenuwachtig. De vrouwen moesten niet angstig zijn. Indien zij haar bloed rijk en zuiver kunnen houden, kunnen zij dit gevaar lijke tijdperk van den kritieken leef tijd trotseeren zonder dat zij behoeven te lijden. Het gebruik der Pink Pillen zal haar helpen haar bloed in een staat van rijkdom en zuiverheid to onderhouden en haar zenuwstelsel versterken. Men moet niet wachten met de Pink Pillen te gebruiken tot de storingen zich voor doen. Men neme bij voorbaat de Pink Pillen, dat is voorzichtiger en dat ver hindert de komst der ongemakken die met die storingen samengaan. Verkrijgbaar k f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, DaOostakade 15, Amster dam voor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waal wijk, en verder bij verschillende apo thekers en goede drogisten. Advertentiën. gevraagd, voor dag of dag en nacht, om met de vrouw des huizes alle werk te verrichten. Loon f 100, Zondags n.m. vrij. AdresW. SPITZERS, Heusden. gevraagd, voor tijdelijk, zelfstandig kunnende werken, op de SCHEEPSWERF te Heusden. zal te Nieuwendijk (Almkerk) 19 Oc tober 1915, nam. 3 uur precies Middelwaarden en Joachimsveld, te Dongen, zal ten verzoeke van Mevr. de Wed. W. FICK te Oosterhout, en de Heeren H. SMITS te Eindhoven, en M. en G. VAN SON te Waspik, publiek Koop 1. Hooi- of Weiland op Joachimsveld onder DeWerken, groot 7.03.50 H.A. Te aanvaarden 1 December a.s. Koop 2. Een vierde in Hooi- of Weiland aldaar, groot 2.99.30 H.A. Gemiddelde jaarlijksche opbrengst over 3 laatste jaren voor dat f 152.75. Betaaldag kooppenningen 15 December a.s. Zitdagen in „Huis Ten Deijl" te Raams- donksveer. Inzet Woensdag SO October 1915. Toeslag Woensdag 3 No vember 1915, telkens des nam. 2 ure precies. Inlichtingen te bekomen bij voornoem den Notaris en den Heer O. WALRAVEN op den Prikpolder. sal ten Sterfhuize van M. DE FIJTER te G16686Q v.m. 10 uur, om contant geld, Een zeer net onderhouden als: Kabinet, Stoelen, Tafels, Kasten, enz. eu diverse als: Wagens, Karren, Ploegen, Eggen, 2- persoons Tilbury. Brandhout, alsmede en 1 Veulen en al wat verder aanwezig is. Te bezicht gen 2 uur vóór den verkoop. Zie Biljetten. te Werkendam, zal op Donderdag 28 October 1915, nam. 2 uur, in het Café WINK" aldaar, a. 37.89.88 H.A. 4-jarig Houtgewas en b. 30 H.A. Rietgewas, op- en aan „de Bloenipiaat of de Dood", onder Made en Drimmelen. V o o r t s: c. 30.78.90 HA. 4-jarig Houtgewas, d. 6.75 H.A. 3-jarig Houtgewas, en e. ruim 8 H.A. Rietgewas, onder Emmikhoven, JJitwijk, Hardinxveld, deWerken, Sleeuwijk, Werkendam, Meeu wen, Veen, Nederhemert, Almkerk, Rijs wijk en Andel. Alles omschreven bij boekje, dat gratis verkrijgbaar is ten Kantore van den Nota ris en op aanvrage franco door hem wordt toegezonden. te Werkendam, zal Woensdag29 October 1915, nam. 2 uur precies, in het Café |„SPREN- GER", te S 1 e e u w ij k, voor 't mes af, bijzonder geschikt voor Schilband, voor den Heer W. P. Kalis en het Oudland van Altena, omschreven bij biljet en notitie, welke laatste op aan vraag aan den Notaris, kosteloos wordt toegezonden. LEEUWARDEN- Verkrijgbaar te: Heusden, bij G. Malingré. itlinkerk, bij Mej. S. van Drunen. Dussen, bij J. J. Paes. ileeuwQk, bij J. v. d. Linden. tVerkendam, bij J. v. d. Werff. Woudrichem, bij J. Struick Czn. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Tei Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure 's-Bosch. t Goederen voor Delft, Vlaardlngen. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Soheurs, Zieke 27 en 28. Irlornaatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. WEEKENBAM. De getting der boter it deze week op de marlet 75 ett., in de winkelt dut 80 eti. pet half kilo. Eieren f 1 50 de 26 ttukt. OOSTERHOTJT, 16 OctBoter f 1,64 a 1,66 per Kg. Eieren f 0.32 en 0,33 de 4 ttukt SLEEUWIJK. De getting der boter bedraagt 82 et per half kilo en die der eieren f 2 00 de 26 ttukt, BESOOIJEN, 10 Oct. De prijs der Boter was heden f 1.65 a f per Kilo. Aangevoerd 25 K.O. Eieren a 8 ct. per stuk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3