BOUW- en WEILAND, Hot ei Rietgewas. KROONDOMEIN. verkocht (32 Wilgen en 11 Canadapopnlieren, Bij Inschrijving Een perceel WEILAND, HET NIEUWSBLAD Hotel JAN GEERTZEN. Uitgever L. J VEERMAN St. Jansstr. 's-BOSCH. Openbare Verkooping Notaris J. M. C. PAAP, Polder Kroon en Zalm, Restauratie den geheelen dag. Voor een betere spijsvertering. Notaris J. M. C. PAAP verkoopen Bouw- en Weiland, op den 4en NOVEMBER a.s.: te KOOF of te HUUR Biesheuvel onder Wijk, PAARDEN en RIJTUIGEN. DE ZWERVER, LIEFDESSTRIJD SOMNABULE. a met 1 cent tal worden verlaagd en gebracht op 12 cent. Zoo ook zal dan het tarwebrood, thans buiten de broodkaarten geleverd voor 15 cent, verkocht worden voor 14 cent. Waar eenparig verklaard werd dat het onmogelgk was 150 K.G. goed doorbakken tarwebrood uit 100 K.G. regeeriagstarwe te halen, werd 5 percent speling op het gewicht toegestaan. In den nacht van Vrijdag op Zater dag is op de scheepswerf alhier diefstal met braak gepleegd. De brandkast werd gefor ceerdde dieven hadden daar echter wei nig succes mede, daar ze alleen voor hen nietswaardige papieren bevatte. Ook de lessenaars zijn doorzocht, uit een er van is een bedrag van ongeveer één gulden aan klein geld ontvreemd. In teekenkamer en lokalen is alles dooreen geworpen. De po litie stelde een nauwkeurig onderzoek in. In denzelfden nacht is een poging tot in braak gepleegd aan de gasfabriek. Een ruit werd daar uitgesneden, waardoor een gren del van de deur naar 't kantoor kon wor den teruggeschovenOf de heeren inbre kers" toen onraad bespeurd hebben, is niet bekendgeconstateerd kon worden, dat alleen poging tot braak had plaats gehad en geen bezoek aan 't kantoor was afgelegd. Gedurende de afgeloopen week, zoo meldt men aan de „N. R. Ct." werden op de Beneden-Waal gevangen: te Gorinchem 2 Noordsche zalmpjes, wegende 34 pond te Woudrichem een partij snoek, baars, paling en witvisch 5 te Brakel een partij witvischte Herwijnen een partij snoek te Zaltbommel een partij snoekte O pijn en een partij snoekte Rossum een partij snoek en witvisch te Varik een partij wit- visohte Bato's Erf een partij witvisch. Aan de vischmaakt te Gorinchem be steedde men voor de Noorsche zalm 70 ct. per pond. Wederom is er van Tiel tot Gorinchem geen zomer- of winterzalm ge vangen. Verslag van de openbare vergadering van den Raad der gemeente Capelle op Zater dag den 16 October 1915, des namiddags om 2 uur. Tegenwoordig de burgemeester C. H. L. V. Valter, voorzitter, en alle leden. Aan de orde: 1. Beëediging raadslid Oerlemans. Nadat de heer Oerlemans in handen van den Voorzitter de vereischte eeden heeft afgelegd verklaart de Voorzitter hem voor geïnstalleerd, terwijl hij hem feliciteert met zijn herbenoeming tevens de hoop uitspre kende, dat hij nog vele jaren met hem zal mogen samenwerken. 2. Beëediging Secretaris-Ontvanger. Nadat de nieuwbenoemde secretaris, de heer Jac. r. d. Lely de vereischte eeden heeft afgelegd, feliciteert de Voorzitter hem met zijne benoeming en hoopt, dat hij een waardig opvolger mag zijn van den over leden secretaris Verhoeven. De heer v. d. Lely dankt den Voorzitter en de leden voor het in hem gestelde ver trouwen en geeft de verzekering, dat hij zijn krachten naa; beste weten voor de ge meente zal besteden. De Secretaris leest daarop de notulen der vorige vergadering, die onveranderd worden vastgesteld. 3. Ingekomen stukken Schrijven van h.h. Ged. Staten dezer provincie, houdende goedkeuring benoeming van den Secretaris tot Ontvanger dezer ge meente. Schrijven van Ged. Staten, houdende vast stelling der gem.-rekening 1914 in ontvangst op f 34260.10s en in uitgaaf op f 33879.35, alzoo met een batig slot van f 380.754. Beide stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Adres van den heer W. G. Treffers alhier namens het comité voor de oprichting van een podium voor het militair muziekkorps, verzoekende een subsidie ad f25 ter bestrij ding der kosten daarop vallende. Na eenige discussie wordt besloten de ge vraagde subsidie te verleenen. Schrijven van den Pensioenraad voor de gem.-ambtenaren, verzoekende aan den klokluider alsnog een aanstelling bedoeld in art. 59 der Pensioenwet uit te reiken, waaraan wordt voldaan. Schrijven van G. M Verhoeven, verzoe kende ontheffing van den aanslag in den H. O. van wijlen zijn broeder M. A. Ver hoeven. Alsvoor van P. C. de Roon, wegens ver trek. Wordt besloten de gevraagde onthef fing te verleenen. Schrijven van het gemeentebestuur van Loon-op-Zand om in samenwerking met deze gemeente en de gemeente Dongen te geraken tot de oprichting eener waterlei ding. De Voorzitter zegt, dat B. en W. hebben gedacht op dit schrijven voorloopig niet in te gaan. De heer Sneep is het hier wel mee eens, doch zou graag een opgaaf hebben van de kosten. Na eenige discussie wordt besloten op gaaf van kosten te vragen. 4. Mededeeling procesverbaal van kas opname. Gebleken is dat de boeken regel matig zijn bijgehouden en dat het ver eischte bedrag ad f 5521.304 in kas aan wezig was. 5. Benoeming lid van de commissie t«t wering van schoolverzuim. De aanbeveling luidt: No. 1, Jac. v. d. Lely; no. 2, C. H. L. V. Valter. Met algemeene stemmen wordt de heer v. d. Lely benoemd. Niets meer aan de orde zijnde en niemand het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Almkerk, van 620 October. Ondertrouwd: Jau Hendrik Aleid Bosch, 25 j en Roelina Alberdina Hui- zinga, 27 j. Getrouwd: D. Hanegraaff, 80 j. en Cornelia van Anrooij, 23 j. Geboren: Adriaan. z. v. J.Burghout en J. C. van M&strigtCorst.iaan, z. v. C. A. Groenenberg en L. van Ooijen Neeltje, d. v. G. van Haaften en G. van Haaften Johanna, d. v. W. Paans en A. Verwoert; Cornelia Antonia, d. v. J, Colijn en M. RomijnJan, z. v. A. Lagrouw en K. A. van Os Antonie Bastiaan, z. v. W. Ouwerkerk en C. de PeuterMaria Cornelia, d. v. C. Verhoeven en A. Duijzer. Overleden: Klaaske Bonkje Buizer, 10 w.Govert Verhoeven, 14 d.Hen drik Vink, 71 j.;' Willem van der Stelt, 72 j. DeWerken en Sleeuwijk, van 1520 October. Ondertrouwd: Cornelia Antonie de Jong, 29 j. en Jannigje Cornelia den Adel, 22 j. Getrouwd: H. Verbeek, 25 j. en J. Kooij, 25 j. Geboren: Johannes, z. v. C. vaD Breugel en C. Groeneveld. Wijk en Aalburg, van 1521 October. Geboren: Jan Huibert, z. v. A. P. de Waal en A. Zijl mans. De beide luitenant-vliegeniers Polis en Hofstee, die voor eenige weken Da- bij de Bilt een ernstig vliegongeluk hadden, vertoeven nog steeds in het St. Antonius-Gaethuis te Utrecht. Luitenant Polis is reeds zoover her steld, dat hij zich vrij kan bewegen en tijdelijk het ziekenhuis kan verlaten. Zijn volledig herstel is spoedig te wach ten. Luitenant Hofstee echter gaat slechts zeer langzaam vooruit. Hoewel het ge vaar als geweken kan worden beschouwd is hij nog niet in staat geweest 't bed te verlaten en 't zal nog geruimen tijd duren, alvorens er van bepaald herstel sprake kan zijn. Itinnenland. De heer C. A. Bus, eertijds vlieger, thans handelaar in oliën, wonende aan de Van Ostadestraat te Amsterdam, was Vrijdagavond omstreeks 7 uur in een zaak aan den Overtoom aldaar. Daar ontving hij telefonisch 't verzoek op een bepaalde plaats te komen. Bus heeft zich toen verwijderd en is sedert spoorloos verdwenen. Hij was in het bezit van f 12.000 aan bankpapier I)e politie, bij wie aangifte van deze ge heimzinnige verdwijning werd gedaan, vermoedt, dat hier misdaad in het spel is. De recherche heeft totnogtoe tever geefs gepoogd den verdwenene^op* te sporen. In ons laatste nr. hebben we melding gemaakt van een 53-tal zandsteenen paalkoppen, die voor Duitschland be stemd waren, en die naar bij onderzoek bleek ongeveer 3000 liter benzine be vatten. Het is de politie te Rotterdam ge lukt in Nijmegen te arresteeren H. M. van B. fabrikant van een soort bederf werend middel voor steenen, wononde Groenstraat 350 te Nijmegen. Het bleek dat deze heer in een pakhuisje in de Bothastraat aldaar de paalkoppen heeft vervaardigd en de benzine er in ge stopt heeft. Een broer van dezen fa brikant, die bij de gevangenneming van z'n broer gevlucht is, wordt opge spoord. Op grond van de verkregen gegevens omtrent de opbrengst van den oogst, kan van uitvoer van aardappelen geen sprake zijn. Daardoor zal ook beschik baarstelling van aardappelen door de aardappelenvereeniging niet kunnen geschieden. Het zal dus volmaakt overbodig zijn, verzoekschriften omtrent het verkrijgen vin uitvoer of het beschikbaar stellen van aardappelen tot den minister van landbouw, nijverheid en handel of tot de rijkscommissie van toezicht te rich ten. loor een betere voeding;. Tal van lijders aan bloedarmoede zijn alleen ziek doordat zij een maag heb ben die slecht werkt en hen geen vol doende voeding bezorgt. Dan put het bloed zich uit om dat gebrek aan vosd- sel goed te maken, want er wordt al tijd gevraagd en men vervangt nooit geheel wal er aan ontnomen is. Zoo is )er ten slotte altijd een tekort en dit tekort openbaart zich bij den zieke door de groote zwakte en de ongemak ken die met den toestand van bloed armoede gepaard gaan, als bleekheid, benauwdheid, hartkloppingen, schele hoofdijijnen, oorsuizingen. Om de goede werkiDg te verzekeren van een maag die, zooals men dit zou kunnen zeggen: „niet meer luisteren wil", is het beste ter bereiking van een zeker, snel en weioig kostbaar re sultaat: een kuur der Pink Pillen. De behandeling is niet omslachtig, want zij bestaat uit het innemen van 2 of 3 pillen per dag, tegelijk met de maaltijden. Eenige dagen dier behan deling zijn in zekere gevallen voldo9n de om de genezing van een slechte maag te bewerken. Wij heboen over dit onderwerp dui zenden getuigschriften gepubliceerd, maar daar wij er nooit gebrek aan heb ben, brengen wij heden onder uwe oogen den brief dien wij hebben ont vangen van mej. Marie Louise Boichot 9, rue des Batignolles, te Parijs. „Het verheugt mij zeer u te kunnen berichten, schrijft zij, dat uwe uitmun tende Pink Pillen mij volkomeu gene zen hebben van een maagziekte die mij verschrikkelijk had doen lijden en die mij tot een ernstigen graad van bloed armoede had gebracht. Niet alleen lijd ik niet meer aan mijn maag, maar ge heel mijn gezondneidstoestand is uit muntend." Verkrijgbaar X f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, DaCostakade 15, Amster dam voor Heugden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de fiiina P. J. van Gils, Apotheek te Waal wijk, en verder bij verschillende apo thekers en goede drogisten. van onder ALllliERk. te Werkendam, zal op Woensdag; 3 Kovember 1915 bij Inzet, en op W oensdag; IO lioveniber f 915 bij toewijzing, telkens des namiddags 2 uur, te Sleeuwijk, in het café „Sprenger" Voor den Heer G. J. P. ALTING BöSKEN, 12.43.9? H A. uitmuntend aaneengelegen onder Almkerk, in den Hons- wijkschen polder, ter plaatse genaamd „de Roef", in 6 perceelen, combinatiën en massa. Breeder bij biljet omschreven. Inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, alwaar de kadastrale kaart ter in zage ligt. Bij Kon. Besluit van 21 October 1915, is de uitvoer van nikkelen en bronzen pasmunt van het Koninkrijk der Ne derlanden verboden. te Werkendam, zal op Donderdag; 38 October 1915, nam. 3 uur, in ;het Café WINK" aldaar, publiek verkoopen a. 37.89.88 H.A. 4-jarig Houtgewas en b. 30 H.A. Rietgewas, op- en aan „de Bloem plaat of de Dood", onder Made en Drimmelen. Voorts: c.plm.42 HA. 4-jarigHoutgewas, d. 6.75 H.A. 3-jarig Houtgewas, en e. ruim 8 H.A. Rietgewas, onder Emmikhoven, JJitwijk, Hardinxveld, deWerken, Sleeuwijk, Werkendam, Meeu wen, Veen, Nederhemert, Almkerk, Rijs wijk en Andel. Alles omschreven bij boekje, dat gratis verkrijgbaar is ten Kantore van den Nota ris en op aanvrage franco door hem wordt toegezonden. llnrklbericitte» Ifiurgeriyke Stand. Werkendam, van 1522 Oct. Ondertrouwd: H. Pruissen, 22 j.en Chr. W. Mol, 23 j. Geboren: Gijsbert Jan, z. v. D. Schmidt en F. van der Stelt. Rentambt- Werkendam Bij inschrijving zullen worden staande op den onder Werkendam, aan den baden weg en nabij vaarwater. Gedrukte voorwaarden worden op aan vrage franco toegezonden door den Rent meester te Dordrecht, Spuiweg 88g. om te weiden of te bebouwen genaamd „de 17 honden", gelegen in den groot -4.3i.oO II-toebehoorende aan den Heer J. v. Bleijswijk Tierens Verha gen te Utrecht. Verdere inlichtingen te verkijgen bij M. van Dijk, Opzichter te Meeuwen. Inschrijvingsbiljetten vóór 1 November e.k. inleveren hij Van Dijk, te MeeuweD. Geregelde Stoombootdiensten %;an Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Tei Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure 's-Bosch. t Goederen voor Delft, Vla.ar dingen. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Soheurs, Zieke 27 en 28. Ir. toriaatiën van bovenstaande diensten in ta winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. (ALS11 iA-VAN VALKEMBUR( ••iLEVI Verkrijgbaar te: Heusden, bij G. Malingré. Almkerk, bij Mej. S. van Drunen. Dussen, bij J. J. Paes. *ileeuw|ik, bij J. v. d. Linden. Werkendam, bij J. v. d. Werff. W oudrichem, bij J. Struick Czn. voor het Land van Heusden en Altena, Beneden Langstraat en Bommelerwaard. heeft een groot aantal abonnés op alle plaatsen gelegen in bovengenoem de streek en is in HemdenWijk, Aal burgVeen, AndelWerkendam, Alm kerk, NieuwendijkMeeuwenDussen, Babiloniènbroek, Eethen, Drongelen, Oender en, Sprang, Vrijhoeve-Cappel, s-Grevelduin-CapelleRaamsdonk(veer s-Gravenmoer enz. enz. de Courant voor H. H. ADVERTEERDERS draagt conditiën! Uit 's-Gravenhage meldt men aan de ,D. Ct." Het dossier van den rechter commis- aris, belast met de instructie in detchyen lammeren, 67° varkens, /.aak van de Katwyksche visschers, ver- 104, kw. 92 cent. kalveren \e kw. noiekwa 90 ct. dacht van moord op drie hunner ka- schapen le kw 92, 2e kw. 82 et. vette varkens 97 a meraden aan boord van de „Noordzee i 94„e(: liehtrori, 88 et-Per küo- is thans in handen gesteld van de tbuit O0 Biggen f .0 a .0 per week. Psychiaters de beeren Plet en Dekna- tel, resp. Directeur van het krankzin nigengesticht te Loosduinen en Direc teurgeneesheer van de bijzondere straf- gevangenis te Scheveningen. Deze 23 heeren zullen hebben te onderzoeken 9 of de verdachten, behalve Vlieland, die U zich reeds in het krankzinnigengesticht 0 te Medemblik bevindt, toerekenbaar voor hun daad zijn. Waterhoogte Hoog Water. Oct. 0.72 M. 0 72 0.64 - 0.53 26 1.05 W aterhoogte 25 Oct. 0.73 26 0.68 In het jongste nummer van het „Alg WATERHOOGTE Politieblad" staat een en dezelfde per-25 Oct. 1.06 soon, zekere J. K., niet minder dan 69 maal gesignaleerd wegens het moeten ondergaan van straffen, hem door den i kantonrechter te Haarlem opgelegd we gens jachtwet-overtreding en wegens het loopen op verboden grond. Totaal moet hij f 1215 boete betalen, daar hij 12 maal tot f 30 en 57 maal tot f 15 boete werd veroordeeld. Heusden. Laag Water. 0.16 M. 4- N.A.P. 0.09 0.02 0.09 minus Maastricht (brug) M. beneden 0. KEULEN (11 u. v.m.) M. boven 0. cl verten tiëu. Naar het „Hbld." uit goede bron 3 minuten van 't Station. verneemt, is de Nederlandsche Plan- STALLING voor AUTO'S, FIETSEN, tenboterfabriek v°rkocht aan Jurgens Vereenigde Fabrieken, voor een prijs uitkomende op 170 pet. van het kapi taal. Aanbevelend, JAN GEERTZEN. In tere, Telef. 436. S3 In eiken Boekhandel teekent men in op de 15e Jaargang van De mooiste Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten over den Europeeschen Oorlog, meestal van ooze eigen foto grafen, en de voornaamste gebeurtenissen in Nederland en in het buitenland, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, begint vanaf heden in dit Weekblad een nieuwe serie romans: Oorspronkelijke roman uit den grooten Europeeschen Oorlog, door FOKKO BOS. Verder in de bibliotheek van „De Prins" de boeiende roman van C. N. en A. M. WILLIAMSON Daarna de nieuwe roman van A. GEOFFROY Alle abonnés z{jn verzekerd. B I WERKEN liAM. üe zetting der boter it deze toetk Of de markt 80 ctt., in de winkelt dut 85 ets. per half kilo. Eieren f 2 0 de 26 ttukt. BESOOIJ EN26 Oct De prijs der Boter wat heden 1 65 f per Kilo. Aangevoerd 25 K.G. Eieren 8 aet per stuk. GORINCHEM, 25 Oct. Op de veemarkt waren aan evoerd 393 runderen, 10 nuchtere kalveren, vette iarkent, 717 biggen, schapen en lammeren De prijzen waren alt volgt: zware kalf koeien f 280 ƒ350 kalfvaarzen f 230 a 240. guiste vaarzen 120 a 150 melkkoeien f 240 a 270 twee-en-een-halfjarige otten f 0 a anderhalf -jarige f 000 a 000, pinken f 01- a 000 gratkalveren f 60 a 80 nuchtere f 20 a 24, schapen f a lammeren f a biggen f 10 a 20 per stuk. Vette var kent a cent per half kilo- Kippen f 0.85 a f 1 30 per stuk. Kieren f 2 30 a f 2 40 per 26 stuks. Boter, 0 80 a 821/2 cent per half kilo BOTTERDAM 25 Oct. Op de veemarkt waren heden a r.gevoerd 307 vette runderen. magere dito 188 vette en graskn'veren. nuchtere kav ren, 3099 biggen. i TT- x i De prijzen rear en als vo'gt runaeren ie Kwai>xzii Va k\ - i xii -i I Nuchtere fokkeuveren f a --.00 idem. voor de b\lm i: wimvir oqi Men abonneert zich door het geheele land bij eiken solieden Boek handelaar of bij de Agenten tegen f3.per jaar voor de gewone, en tegen f5.per jaar voor de luxe-editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan men zich di-ect per post abonneeren tegen toezending van postwissel van f3.75 voor de gewone en f 5.75 voor de luxe editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Amsteldijk 13, Amsterdam. Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 45 platen per week. B

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3