voor Het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard LG. MORTIER ZONEN HAARDEK en KACHELS Gloria TULHAARDEK. Tijdgeest Obligatiën. Uf I Wat niet ontbreken mag 51oo|teFbal£em Groote voorraafl van ie nieuwste modellen Writer a. Hoofdkantoor Wijnhaven 15 te Rotterdam ea bij EI Aptei. 51oo$teFbal$em 51oo$teFbalfem ipooftepbalfem Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3513. Zaterdag 13 November 1915 JA ARS MA's HUISHOÜD-VULKACHELS, Reuklooze Petroleumkachels, enz. Premietrekkingen volgens aanwijzing der Nederlandsche Staatsloterij f2.50f5.— flO.— f20.— f25.— Geïllustreerd Zondagsblad in geen hnisgezin op geen boerderij in geen werkplaats op geen schip UNB JlÖ Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regela 50 ct. Elke regel meer 71/» ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag middag 12 uur ingewacht. eenigingen in Engeland waarbij ander half millioen mannen zijn aaugesloten. Naar officieel uit Londen gemeld wordt, is het transportschip „Mercian" dat op de heenreis was, door een Duit sche duikboot in de Middellandsche Zee met geschutvuur aangevallen. Het schip is niet gezonken en be- zegt, dat Duitschland door den oorlog reikte veilig de haven 23 man aan gedwongen wordt, niet alleen zuinig boord zijn gedood, 50 zijn gewond en om te gaan met de aanwezige voorra- 30 worden er vermist, den, maar ook zooveel mogelijk partij Buitenland. De „Nordd. Allgemeine Zeitung' te trekken van alle vruchtbare grond- Admiraal Tsengjuchen, de militaire oppervlakte. Veel meer dan tot nu toe gouverneur van Shanghai, is Woensdag is geschied, moet de bodem voorland- toen hij zich per auto naar het Japan- bouw en vruchtenteelt geschikt worden sche consulaat begaf om daar de re gemaakt. Verschillende landeigenaren ceptie ter gelegenheid van de kroning en ook de oorlogscommissie hebben bij van den Mikado bij te wonen, ver den aanvang van het jaar een deel moord door twee anti-monarchisten, der braak liggende gronden laten be- die achttien revolverschoten op hem bouwen, maar nu het derde oorlogs- losten. jaar intreedt, moeten alle krachten Ook de secretaris van den admiraal ingespannen worden om het uithonge- is ernstig gewond. ringsplan van den vijand te doen mis- lukken. Naar de Kölnische Zeitung meldt, In 1913 werd officieel vastgesteld, heeft kardinaal Hartmann bericht ont- dat alleen in Groot-Berlijn ongeveer vangen, dat de Duitsche keizer de 18000 H.A. grond braak liggen, en doodstraf, in Belgie gewezen tegen de daar het bouwbedrijf sedert het uit- gravin van Belleville, mej. Thulier en breken van den oorlog zoo goed als Louis Severin, heeft gewijzigd in le- stil staat, zal dat oppervlak intus- venslange tuchthuisstraf, wijl de paus schen wel niet veel kleiner zijn ge- hun voorspraak was geweest. worden. i Het feit, dat op de noodzakelijkheid De Times meldt dat Rusland in de om ons voor het derde oorlogsjaar Vereenigde Staten oorlogsbestellingen voor te bereiden, wordt gewezen, be- ten bedrage van 57 millioen dollars wijst wel, dat door de redactie van het heeft geplaatst. Een maatschappij moet regeeringsorgaan nog niet aan een alleen voor 120 millioen gulden aan spoedigen vrede wordt gedacht, zegt munitie leveren, waaronder een mil de „Vorwarts", die het bovenstaande Hard geweerpatronen. Een andere firma aanhaalt. heeft met de Russische regeering een contract gesloten voor vier en-een-half Te Boekarest worden er voorberei- millioen meter laken voor overjassen. dingen getroffen voor de samenkomst van de koningen van Roemenie, Grie-1 Uit New-York wordt gemeld, dat de kenland en Bulgarije. stroom van goud, die New-York is De bijeenkomst heeft ten doel een binnengevloeid, om de oorlogsrekenin- gemeenschappelijke behandeling der gen van de geallieerden te betalen, Balkan-kwestie. zoo groot is, dat de regeering geen raad weet, hoe zij al dat goud moet De Bulgaarsche verliezen bedragen versmelten en er Amerikaansche munt na een maand oorlog 100.000 man; van slaan. Aan de bankiers ismedege- 30.000 zijn alleen voor Pirot gevallen, aeeld, dat de essayeurs van den staat voorloopig geen groote goudzei: dingen Kolonel Clerget, de Russische mili- in behandeling kunnen nemen. taire deskundige, maakt gewag van de verschijning aan het Russische frontj Generaal Hughes, de minister van van een nieuw Duitsch gepantserd munitie, heeft medegedeeld dat hij vliegtuig met twee schroeven en een persoonlijk het bevel over deCanadee- motor van 350 P.K. Het draagt twee zen op zich zal nemen wanneer de machinegeweren en heeft een inrichting groote terugdrijving op het Westelijk voor draadlooze telegrafie. front begint. Ik ben van plan, zegt hij, mij bij onze Canadeesche jongens De Temps verneemt uit Sdonikidat aan te sluiten, en hen persoonlijk aan de ellende van de Servische gezinnen, te voeren bij den eindmarsch naar die naar Griekenland zijn uitgeweken, Berlijn, die in Maart zai beginnen, dat alle beschrijving te boven gaat. Deze is gauwer dan velen uwer verwachten, ongelukkigen zijn volstrekt van alle i De bevolking der stad heeft op va- bezit ontbloot. 1 e meesten zijn inderlandslievende wijze den geboortedag lompen gehuld en lijden aan ziekten, van wijlen koning Edward herdacht, tijdens hun vlucht opgedaan. De toe- j Acht duizend man troepen werden door stand van de kinderen vooral is ver-j Hughes geschouwd. 2000 Vrouwen heb- schrikkelijk. j ben deelgenomen aan de collecte op Khaki-dag, ten einde 10.000 pond ster- De Engelsche admiraliteit deelt me- ling bijeen te brengen ter bevordering de, dat de Engelscbe torpedojager van de werving. ,Louis" in het Oostelijk gedeelte van de Middellandsche Zee gestrand en uit elkander geslagen is. Alle opvarenden zijn gered. De „Times" verneemt uit Petrograd dat de Russen opnieuw een reeks van plaatselijke successen in het noorden en zuiden hebben behaald, die teeke nen zijn van de krachtige Russischen verdediging. Van bijzonder belang is de bezetting van de streek van Fran- kendof, Tavassern, drie mijlen ten Westen van Shlock en van de linie ZalaiOlai in het district Mitau. Men verneemt, dat nader bericht is ontvan gen van de inneming van Olai door de Russen. Na den vijand uit Pilners en Laur verdreven te hebben, werpen de Russen hem nu uit Babe en ver ijdelen zijn pogingen om een overtocht over de rivier te forceeren. Uit Kopenhagen wordt bericht, dat de Duitsche regeering van plan zou zijn in Januari a.s., een nieuwe leeni ig van RM. 10 milliard uit te geven. Spaansche bladen maken melding van hardnekkige geruchten die te Gi braltar loopen, volgens welke Engel sche kruisers twee Duitsche duikboo- ten in de straat van Gibraltar in den grond hebben geboord. nen, gedeeltelijk van zwaar kaliber, bestaat uit Fransche vliegtuigen, grocte hoeveelheden koper en munitie, zoo mede vele kisten met geweren. De Ser viërs zijn overhaast weggetrokken onder de spoorwagens, die over een afstand van een kilometer op de rails =)taan, is ook de salonwagen van den kroonprins, die kort voor het oprukken der verbonden legers in de stad heeft vertoefd. De stad, die in vredestijd slechts 6500 inwoners telt, is overvuld met vluchtelingen; zeer vele dakioozen kampeeren in het open veld. Het groote arsenaal is in de lucht gevlogende luchtdruk was volgens een verklaring van een commandant op een afstand van 10 kilometer waarneembaar. Be houdens vele gebroken vensterruiten is de stad onbeschadigd. Het Deensche blad „Politiken" schrijft Het Zweedsche stoomschip „Capella", gecharterd door firma's te Kopenhagen om een lading stukgoederen van hier naar Baumo (aan de Botnische Golf) te brengen, vertrok van hier den 22sten September. Na dien tijd werd van het schip niets meer vernomen, zoodat men vreesde, dat het verloren was. Thans wordt plotseling bericht, dat het door een Duitsche torpedoboot in de Zweedsche territoriale wateren prijs- gemaakt en naar Stettin gebracht is. De „Capella" was noordwaarts langs de Deensche kust gevaren naar Else- neur, van daar naar de Zweedsche kust binnen de nieuwe nationale route naar Kulrunden over Falsterbo, dus voort durend de internationale wateren ver mijdend en blijvend op twee mijlen afstand uit de kust. In den ochtend van 23 Sept. deed de kapitein loodingen ter hoogte v n den vuurtoren van Sandhammer en toen bleek, dat het schip nog in terri toriale wateren was. Twee uren later verscheen een Duitsche torpedoboot, die order gaf, dat het schip zijn koers zou verlaten. De Duitsche officier be groette den kapitein met de woorden: „Ik ben blij u te zien, kapitein, wij hebben al twee dageu op u gewacht." De kapitein protesteerde, maar he schip werd desondanks naar Duitsch land gebracht. De reeders van de „Capella" en de assurantie maatschappij hebben door bemiddeling van den Zweedschen mi nister van buitenlandsche zaken een krachtig protest laten aauteekenen tegen deze schending van de Zweedsche onzijdigheid. In Servië moet een corps amazonen zijn opgericht, waartoe 390 meisjes zijn toegetreden, die bewapend zijn met Mausergeweren, pistolen en dolken en aangevoerd worden door de weduwe Marinowitsj. De „Temps" deelt mede, dat de haven van Z ebrugge, die de Duitschers tot een belangrijke marine basis wilden maken, sedert eenige dagen geheel is verzand en waarschijnlijk voor langtn tijd onbruikbaar zal zijn. Hoogstraat, Gorinchem. met intensieve luchtcirculatie. Volgestort (wettig geoorloofd) blijft gij, indien gij U abonneert op het Deze illustratie brengt wekelijks het voornaamste nieuws van geheel de wereldoorlog in beeld. Abonnementen worden tegen slechts 45 cent per kwartaal (franco per post f 527,) aan het bureau van ons blad aangenomen. Proefnummer gratis verkrijgbaar aan liet bureau van ons blad. IKTUËk El B ILJET. Ondergeteekende wenseht geregeld te ontvangen het tegen den prijs van 45 cent per 3 maanden, (franco per post f 0.525). WOONPLAATS NAAM: ifJIlSP f*1 i In Engeland is thans officieel beslo ten tot de vorming van een drievoudig arbeidersverbond, door de samensmel ting van den bond van Engelsche mijn werkers, van de unie van transportar beiders en van den bond van spoor wegarbeiders, de drie grootste vakver- Volgens berichten in de Temps heeft Italië thans besloten deel te nemen aan den veldtocht op den Balkan. Het zal aan de kust van Montenegro troe pen ontschepen, daar veronderstelt wordt dat Saloniki geen groote troe penmassa's meer bergen kan. De Italia nen willen in de eerste plaats de Mon- tenegrijnen in den strijd tegen de Oostenrijkers steunen en daarna trach ten tegen de flank van Von Macken- sens leger te opereeren. De correspondent van het Berliner Tageblatt op het Servisch gevechtster rein meldt, dat de buit te Kroesjewats behalve uit meer dan honderd kanon- een uitkomst bij ongelukken als brand-, snij- of stootwonden, bui len, zeere plekken, bloedbleinen, kneuzingen, etc., verzachtend, zuiverend, pijnstillend en genezend. een uitkomst voor ouden van dagen. Beproefd wrijfmiddel bij stramheid in de ledematen, spit in den rug, stijve nek, spierver- rekkingen, rheumathiek en rheumatische zenuwpijnen. een uitkomst voor hen die lijden aan aambeien, huiduitslag, dauw worm, springende handen, winterhanden en -voeten, doorloopen, smetten, open plekken tusscheu de teenen of in de oksel. kost per pot van 20 gram 35 ci.s., vau 50 gram 75 ets., van 100 gram f 1 20, van 250 gram f 2.50 Eischt rooden band met onze han iteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. MIKUWSKLAD

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 5