VERGADERING Aller oogen zijn thane op Grieken land gericht. Wat zal dit land gaan doen? Zal het zich laten intimideeren door de pressie der geallieerden of zal het partij kiezen voor Duitschland? Op dit oogenblik is het nog niet met volslagen zekerheid te zeggen, hoe wel het laatste bet waarschijnlijkst lijkt. Dan wordt het lot van Servië nog be- droevender dan het reeds is. Het land zelve is voor het grootste deel in vij andelijke handen en de troepen hebben slechts één uitweg naar Grieksch ge bied. Als nu het land der Hellenen zich aan de zijde der centralen schaart dan is het Servische leger geheel ver- loreu. Ooch ook voor Griekenland ziet de tonkom3 er donker uit. Kiest het partij tegen de geallieerden dan zal de machtige Eugelsch-Frausche vloot vele der voornaamste steden tot gruis schie ten en de verschillende eilandjes, waar uit het rijk bestaat zullen de aanwezig heid vau het zware scheepsgeschut dan eveneens wel spoedig bemerken. Een der correspondenten van „De Tijd" in België bericht: Het aandeel van Brussel in de nieuwe oorlogscoutributie bedraagt 27 millioen. Ter verkrijging vau deze som, welke aan de belanghebbende gemeentebestu ren door een consortium van bankiers werd voorgeschoten, is een nieuwe be lasting der geheele bevolking der stad Brussel noodzakelijk. Deze belasting zal, behoudens goedkeuring der besten dige Deputatie van Brabant, verdeeld worden over: personeel, onroerende goeder n, patenten en belasting op de maatschappijen. De gemeenteraad van Brussel heeft, in overleg met genoemd consortium van bankiers, besloten, om aan de be lastingschuldigen uitstel van betaliug te verleenen, tot 6 maanden na het sluiten van den vrede als uitersten termijn. De I'aliaansche minister van justitie Orlando verkl arde in een door hem te Palermo gehouden redevoering, dat de reden, waarom Italië op een ongun stig oogenblik deelnam aan den oorlog was, dat het wist, dat het zijn eigen doodvonnis zou leekenen, als het niet mededeed. Orlando verklaarde met nadruk, dat Italië zich had aangesloten bij de Triple Alliance om het machtsevenwicht in Europa, dat de volken had in staat gesteld om 40 jaren lang naast elkander in vrede te leven, te helpen handhaven. Hij wees verder op Oostenrijksch ontrouw als bondgenoot en op Duitsch lands dwaze trots, die het land deed geloovendat het tengevolge van de een of andere mystieke kracht met ge weld van wapenen een zending had te volbrengen- Dientengevolge kon Italië zich niet afzijdig houden en voelde het zich gedrongen zich aan te sluiten by de naties, die streden voor recht om te leven. Orlando verklaarde, dat Italië solidair was met de geallieerden en dat een afzonderlijke overwinning en een af zonderlijke vrede onmogelijk waren. Omtrent de munitie aanmaak in En geland heeft Lord Murray, directeur van de recruteeringen voor den munitie aanmaak, in ejn onderhoud met een correspondent van de „New-York Times" gezegd, dat de toevoer van |Britsche munitie zou toenemen tot Duitschland was verpletterd. De arbeiders werkten 60, 70 en in bijzondere gevallen .100 uren in de week. Het werk dat gereed kwam was het beste ter wereld. De machinefabrieken in het Britsche het spreken kunnen krijgen." „Ik vrees uwe slagen niet," zeide de creool. „Slaan? dat zal ik niet doen, maar ik zal van de ponjaard gebruik maken," zei Giddings. „Van uw ponjaard?" vroeg de creool beangst. „Hadt gij dan zooiets niet verwacht?" spotte Giddings. Hij trok zijn ponjaard en zette dien den creool op de borst, ter hoogte van het hart. „Als gij niet onmiddellijk antwoordt, dan doorboor ik u het hart," zeide hij ruw. „Vooruit dan maar,' zeide de creool spottend. „Denkt gij dat ik niet durf?" „Dat zult gij niet doen, om niet voor altijd mijn mond te sluiten. Giddings zag hem aan. „Mijn tijd is kostbaar, spreek, als gij niet onmiddellijk wilt sterven. Hoe heet gij De creool gaf geen antwoord. „Spreek," hield Giddings vol. De creool sprak niet. „Gij denkt aan een spoedigen dood, maar dien zult gij niet hebben." „Ik wist wel, dat gij mij niet zoudt dooden," spotte de creool. „Neen, maar ik zal u pijnigen. Ik wil uw mond niet voor altijd sluiten en toch zeker van u zijn." „Ha, eea nieuwe bedreiging," riep de creool. „Spot niet." „Wij zullen zien," grijnsde de creool. Die lach ging spoedig over in een kreet van smart. Giddings had hem de dolk in het oog gestoken. De ongelukkige huilde van pijn. „Gij ziet, dat ik het ernstig meen, spreek nu, als gij het andere oog ook niet wilt verliezen." rijk werden op merkwaardige wijze in gericht voor den oorlog. Op de werk plaatsen waren dag en nacht meer dan een millioen mannen en vrouwen werk zaam. De snelle inrichting en uitbrei ding der fabrieken en de bijeenbrenging van machines en werkkrachten vormde een ongeëvenaard record. Te Leeds waren nu 500 werkplaatsen, terwijl er aan 't begin van den oo log geen enkele was. In een ander gedeelte van Engeland gebruikte een groote wapenfabriek thans 60 000 personen tegen een gering gedeelte daarvan vóór den oorlog. Een gieterij in Schotland zal een terrein van 200 morgen beslaan. Met den bouw van deze geheel nieuwe inrichting werd zes wekan geleden be gonnen, maar het werk vordert zoo snel dat het de volgende week gereed zal zijn. Zoo gaat het in het geheele land. Eau ander sprekend teeken is de vaste wil en de energie der arbeiders, in het bijzonder van de vrouwen. Ook de vrijwillige krachten bewijzen belang rijke diensten, o. a. mannen van zaken, die medewerken aan het succes. Plaatselijk Nieuws. Heusden 24 Nov. Door den landbouwer A. Bruijsters is op den Westakker ond r Oudheusden een knolraap geteeld, die het kolossale gewicht had van 18 pond. Donderdag 25 Nov. hoopt des avonds ten 6 uur in de Geref. Kerk alhier op te treden, de Weleerw. heer ds. de Bruijn van Oud-Vossemeer. De dekknecht A. van B. uit Heesbeen, vertoefde een oogenblik in een café nabij de Wijksche pooit. Toen hij daarna met zijn fiets naar huis wilde gaan, kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat zijne nieuwe solarlantaarn was verdwenen. Van het geval is aangifte bij de politie gedaan, tot heden echter zonder gevolg. Aalburg- Donderdag a.s des avonds om half zeven, hoopt alhier in de Ned. Herv. Kerk op te treden ds. Dekker uit Neder-Hardinxveld, teneinde een rede te houden over de Gereformeerde Zendings- bond. Rcnedeu-Liaiigstraat Vette kalveren gaan iets vlugger van de hand nu de voorraad in vette varkens grooter wordt, worden deze ook eenigzins lager omgezet. Nuchtere kalveren worden iets prijziger 5 biggen blijven stationair. Men besteedt voor vette kalveren 50 a 60 cents per k g., vette varkens 50 a 52 cents per halve k.g., nuchtere kalveren f 12 a f 18, biggen f 11 a f 16. schapen f 16 a f 24 en konijnen f 0,80 a f 2,00 per stuk. Capelle. De collecte voor de in-en uitwendige zending heeft in de Ned. Herv. Kerk alhier opgebracht f 13,50. Kapitein Brouwer alhier, viel te Kaatsheuvel van zijn paard, waardoor hij zijn been brak Per auto van Notaris Mid delkoop werd bij naar zijn kwartier ver voerd. Naar men verneemt zal de zangver- eeniging ,,'t Rozeknopje" half December een uitvoering geven. Bij A. S. alhier werden in den nacht van Zondag op Maandag enkele kippen ge stolen. Men vermoedt, dat een hond de dader is. J. d. L. alhier kwam met zijn fiets in botsing met een wagen, waardoor hij over den weg werd geslingerd. Het voorste wiel van zijn fiets werd in elkaar gereden. kaatsheuvel- In de j.l. gehouden Raadsvergadering dezer gemeente is tot hoofd der o. 1. school in „de Moer" be noemd, de heer E. G. Verhelst uit Ge wande (gem. Empel) en tot onderwijzeres aan die school mej. J. Surig alhier. Eerst genoemde met algemeene en laatstgenoem de met 9 van de 12 uitgebrachte geldige stemmen. „Monster, ik zal mij wrekenhuilde de creool, terwijl het bloed hem langs de wang liep. „Vooruit, ik kan riet langer wachten, pas op als gij liegt I Hoe heet gij „Jeromino". „Waarom hebt gij Gray opgezocht O, mijn oog, mijn oog." „Spreek, als gij niet wilt, dat ik ook het andere uitsteek, eu u hier achterlaat aan een zekeren, langzamen, verschrikkelijken dood ten prooi." „Vervloekt monster." „Spreek," zei Giddings, de bebloede dolk weer te voorschijn halende. „Ik kan niet." „Dan verliest gij uw oog." „Ik heb gezworen te zwijgen." „En ik zweer u te spreken." „Wreedaard." „Dwaas die gij zijt, te denken dat gij tegen mij zijt opgewassen; ik ben lang ge noeg in de prairiën geweest." „O, mijn oog, mijn oog." „Sp.eek." „Ik werd gezonden door het opperhoofd der Apachen." „Door wien?" „Door Christobal." „Goed, waarom „De Apachen zullen de karavaan aan vallen." „Duivelech. wanneer?" Over a ht dag n." Dus heb ik nog tijd genoeg. Gray is dus een verrader?" vroeg Giddings, verrast door dit nieuws. „En een vriend der Apachen." „Bestaat de mijn dan niet?" „Neen." „En hij voert de expeditie dus alleen de wildernis in „Ja, de scalpen zullen voor de Apachen zyn, het geld is voor hem." Meeuwen. Ia verband met het overlijden van den heer J. W. de Graaflf, lid van den Raad dezer gemeente, ia door Burg. en Wethouders bepaald, dat ter ver vulling der ontstane vacature, de verkie zing zal plaats hebben op Vrijdag 3 De cember a.s., de stemming en herstemming zoo noodig op 16 en 21 December d.a.v. Raatiisdonk. De heer A. van Iersel verstuikte zich den voet op het erf der ouderlinge woning. Dr. Smits verleende hulp. Zaterdag 1.1. hield de paardenverze- kering t ij J. Boom Staal een algemeene ver gadering. Notulen goedgekeurd. Ontvangsten f 2059.53. Uitgaven f 651,25. Batig saldo f 1408,28. Aftredende bestuursleden J. C. Schoenmak rs, A. C. Timmermans en N. van Dongen allen herkozen.Inleggeld nieuwe leden: Paarden boven 2 jaar f 10, beneden 2 jaar f 5. Omslag bepaald op pCt. Be sloten in 't vervolg geen maximum prijzen meer te bepalen. Door de afdeeling der Raifeissenbank werd in de oude o. 1. school te R'veer een algemeene vergadering gehoudtn. Terwijl het ledenregister door 28 leden geteekend werd, had de uitreiking der statuten plaats. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren A. J. Lankhuizen, A. Kommers en D. Ko- nings A.zn., tot plaatsverv. bestuursleden de heeren D. Timmermans en A. J. Konings, tot leden van den Raad van Toezicht de heeren F. A. van Seters, C. Sagt en J. G. Knaap en tot kassier de heer C. F. Kom mers. Sprang. Door het bedanken van den heer Zwart is bij den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk een tusschentijdsche vac- ture ontstaan. Sleeuw'ljk. Donderdag a.s. des avonds ten zeven uur, zal ds. G. W. Ak kerhuis in de Geref. kerk alhier eene rede houden in het belang van het christelijk onderwijs. Neen. Met den handel in het fruit gaat het niet vooruit. Eris geen kooplust en daarbij de prijzen laag. Naar men ver neemt zouden ongev er nog 3000 H.L. zure appelen bij dekooplieden aanwezig zijn, welke nog moeten verkocht worden. Hoewel het weder de laatste dagen de aflevering der suikerbieten belemmert, zijn ze toch flink opgeschoten. Een drietal sc epen werden reeds verzonden, terwijl er nog twee onder de lading liggen. De fair- bank bewijst hiervoor goede diensten en voor de boeren is er nog voordeel aan ver bonden. Nrlflioeven-Cappel Maandag 22 Nov. 1.1. had een algemeene ledenver gadering plaats van het „Groene Kruis" in de Openbare School alhier. De vier aftre dende bestuursleden zijn allen herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het vertrek van ds. Brummelkamp, eveneens is voorzien. IViiapik. Zondagavond gaf ons tooneelgezelschap „En're Nous" in de zaal van den heer Henri van Iersel een zeer goed geslaagde winteruitvoering. Nadat de heer J. Brokx P zn. als voorzitter het tal rijke publiek had welkom geheeten, speelde onze harmonie, onder leiding van den be kwamen directeur, den he«r P. v. Kruiten, de twee eerste nummers van 't programma j op waarlijk verdienstelijke wijze, waarna het woord kwam aan „Entre Nous" met het treurspel „Simon Furchi". Het zou ons te ver voeren, indien we dit stuk in de finesses zouden volgen. De moeilijke hoofd rollen van Simon Furchi, Geronirno en Julio werden uitmuntend vertolkt, doch ook Van de Werve, Deodati en Van Schoon hoven speelden hun rollen meesterlijk. Met spanning volgde het publiek elk bedrijf, een speld kon men hooren vallen, nu en dan werd een traan even weggepinkt uit een damesoog bij het zien van boeiende tafreelen, die in d't echoone drama ver scheidene voorkomen, 't Luid applaus dat elk bedrijf volgde, getuigde van den by val, dien het stuk vond. De heer J. Brokx richtte een woord van dank tot bet publiek en den directeur en leden der harmonie, waarna hij „Entre Nous zijn warmen dank bracht voor het schoone spel, dat de vereeniging had doen aanschouwen. Giddings lachte. „Dat is ook mijn plan „Het uwe? riep de creool uit. „Ja, de leden der expeditie zullen bet leven er bij inschieten, omdat ik hun geld moet hebben. De mannen zijn nog groo tendeela trouw, ik zal morgenavond tot den aanval overgaan en de Apachen komen te laat. Ziehier de premie voor uw ver raadzei Giddings en stootte hem den dolk in het hart. Jeromino was op slag dood. Giddings veegde de dolk af „Hem heb ik voor altijd het zwijgen opgelegd," mompelde hij. Hij verborg het lijk in het hooge gras, stak de dolk van het sl chtoffer in de wond, ging toen weer behoedzaam naar het kamp terug, en sliep spoedig in. IX Het voordeel vau het verraad. Den volgenden morgen vervolgde de karavaan zijn weg. Gray was heel opge wekt en de drie bankiers moesten voort durend lachen om zijn opmerkingen, zoo gevat en scherp waren ze. Giddings zag hem spottend aan en dacht: „Gij zoudt zeker niet lachen, als gij wist wat er van nacht zal gebeuren." Onderweg naderde hij den hoofdman der mijnwerkers en zei„Van nacht." „Van i acht." was het antwoord. „Ik zal het toeken geven." „En de Italianen." „Als zij zich niet overgeven, dan worden zij gedood." De hoofnman antwoordde niet. De tocht werd zonder ongelukken voort gezet, in den middag bereikte men de vallei der Nadadores, en daar doorheen werd de reis voortgezet. Gedurende de afgeloopen week, zoo meldt men aan de N. R. Ct., werd op de BeDeden- Waal gevangen van T e' tot Gorinchem geen enkele zalm, te Woudrichem een partij snoek, baars en witvisch, te Herwijnen een partij snoek, te Haaften een partij snoek, te Opijnen een partij snoek, te Brakel een party snoek, te Rossum een part'j witvisch, te Bato's Erf een partij witvisch. Al het gevangene wordt naar elders ge zonden, zoodat er geen prijs bekend is. De palingvangst is vooreerst als afgeloopen te beschouwen. Houting mag niet meer gevan gen worden. De vangst is dit jaar zeer ge ring geweest. van «len Raad der gemeente Heusden op Vrijdag f9 Nov. j.l. des avonds 7.30 uur. O VoorzitterBurgemeester Honcoop. Secretarisde heer H. J. v. Eggelen. Aanwezig alle leden. o Agenda: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededee'ing van ingekomen stukken. 3. Vast.-telling ge ueente-begrooting 1916. 4. Voorstel van B. en W. verhooging maximum-heffing hoofd, omslag met f-500. 5. Voorstel van B. en W. verhooging weekloon gemeente-arbeiders en c. q. wijzi ging voorloopige pensioensgrondslag. 6. Verzoek firma De Haan Oerlemans om aankoop stukje gemeentegrond bij de scheepswerf. 7. Rekeningen over 1914 en begrootingen 1916 der Godshuizen. 8. Reclames Hoofdelijken Omslag. Nadat de Voorzitter de vergadering heeft geopend leest de Secretaris de notuler der vorige, welke onveranderd worden goed gekeurd en daarna vastgesteld. Ingekomen stukken B. en W. stellen voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen Aangenomen. c. Idem gem.-rekening 1914. Bij de vaststelling van de begrooting 1916 brengt de heer van Andel al."' rapporteur van de commissie hulde aan het Dag. Best. voor zijn accuraat beheer, maar wenschte op den post havengelden (kaaigeld) eene bemerking te maken. De heer Van Andel geeft zijn verwon dering te kenneo, dat niettegenstaande het drukker scheepvaart bezoek aan onze haven het bedrag van havengelden nog maar steeds 1 875 blijft. De Voorzitter deelt mede, dat de inning der haven en kaaigelden voor een aantal jaren, van jaar tot jaar is verpacht onder voorwaarde, dat de pachter na opzegging van 3 maanden kan worden ontslagen. Ofschoon Z. E. A. vreest, dat de nieuwe pachter geen hoogere pachtsom zal betalen wil hij het wel eens probeeren. De heer Van Andel bestrijdt deze mee ning. Veel, zegt spreker, wordt thans aan gevoerd voor de Buurtspoorwegen vooral grint en zand. Ook de Conservenfabriek beeft drukken aanvoer. Soms komen er schepen van 150 last, die f 9 havengeld moeten betalen, terwijl de pachter slechts f 3 per week behoeft te storten. Tot een nieuwe verpachting tegen het einde van het volgend jaar, wordt met al gemeene stemmen besloten. De gemeentehegrooting wordt vastgesteld op 1 23.018.005 Daarna wordt punt 4 der agenda, ver hooging van den hoofd, omslag aangenomen „Deze vallei behoeven wij maar te volgen om de roijn te bereiken," zei Gray. „'t Zal niet moeieiijk zijn een spoorlijntje aan te leggen," zei Valley. „Er zijr. geen groote hinderpalen te overwinnen, en de baan kan de vallei volgen." Onder den tocht kwam de expeditie aan een riviertje. Aan den eenen kant stegen de bergen loodrecht omhoog, aan de andere zijde was een vruchtbare strook landdaar werdeo de tenten opgericht en het avond maal bereid. Giddings nam hieraan geen deel, Gray was uitgelaten vroolijk, hij wist dat de Arachen in de nabijheid waren. De drie bankiers dachten slechts aan het goud, en ze redeneerden zoolang, dat 'ij het ongeduld van GiddiDgs opwekten die er toe wilde overgaan hen te over vallen. Eindelijk zochten zij hunne tenten op. Giddings wachtte twee uren. De stilte was plechtig. Het scheen of alles in diepe rust was. In werkelijkheid sliepen slechts de Italianen en de drie bankiers. Midder nacht was nauwelijks voorbij, toen Giddings opstond. De hoofdman, de twintig gewa- penden en ongeveer vijftig der mijnwerkers verzamelden zich met de meeste behoed zaamheid. Eenigen naderde de Italianen, die dicht bijeen op den grond sliepen, anderen, waar onder de hoofdman en Giddings naderden de teuten. „Voorwaarts," riep nu Giddings met krachtige stem. De mijnwerkers, die aller gereedstonden, wierpen zich op dit teeken op de Italianen, terwijl de ar deren de tent binnensnelden en zich op de bankiers wierpen. Gray en de anderen, ruw uit den slaap gewekt, wisten niet wat deze aanval be duidde. Ze trachten op te staan en zich te verdedigen, maar het gelukte huil niet, en gebracht van f&500 op f 4000. De gemeen te-ar beidere J. Broysters en H. v. Balkom krijgen een verhooging van hun weekloon, bedragende wekelijks fl. Op het adres van de firma Oerlemans en De Haan om eenige meters stadsgrond, tot uitbreiding barer werkplaats, stellen B. en W voor gunstig te beschikken. Ze berekenen den prijs van den aangevraagden grond op f 3 ppr vierkante meter tot een bedrag van f 287.50 met de bijbehoorende boomen a f 3 per stukmits de uitgegraven steenen stadseigendora blijven, daar die soort stee nen thans niet meer vervaardigd wordt en later bij restauratie der stadswallen kan gebruikt worden. De Raad kan zich volkomen met dit voorstel vereen igen. Tot onderzoek der rekening 1914 en be grooting 1916 der Godshuizen benoemt de Voorzitter een commissie bestaande uit de heeren L. de Mol. H. Prins en G. Vos. Thans wordt de openbare vergadering tot behandeling der reclames van den hoofd. Omslag gesloten en gaat de Raad over in comité-generaal. ^urgci'liike §fan(l Heusden, van 172 f Nov. Geboren: Coruelia Maria, d. v. B. M. Werther en J. v. Iersel. Overleden: Nicolaas van Gorp, 78 j. Werkendam, van 12 tot 19 Nov. Ondertrouwd: Bastiaan Rombout, 38 j en E izabeth van den Oven, 31 j. Getrouwd: C. B. Visser, 29 j. en J. Ippel, 25 j. Geboren: M., d. v. M. Paans en P. H. de Kooter; F. H. P., z. v. C. W. Kieboom en E. P. C. A. van Aken G., z. v. H. Kant en G. J Vervoorn. Overleden: T. Schmidt, 3 j.; H. Kornet, 54 j. echtgeu. van J. Looijen. DeWerken en Sleeuwijk, van 12 tot 19 Nov. Ondertrouwd: Cornelis van Burgel, 27 j. en Adriana van der Stelt, 27 j. Geboren: Pieternella, d v. J. M. v. der Nat en M. van der SteltJannige, d v. W. van Driel en H. Kuijk. RecbfZHkcu. Kantongerecht Heusden. Uitspraken van 18 Nov. 1915. Vee laten loopen op eenig weiland: C. V te Dussen en G. W. te Rijswijk, f 4 of 2 dagen. Overtreding visscherijwet (verb, verkl.) M. H. te Genderen, f 5 of 3 dagen. Rijwiel zonder licht: M. v. B. te Wijk, f 5 of 3 dagen J. M. te Elshout f 4 of 2 dagen; D. B. te Sleeuwijk, f 6 of 3 dagenJ. N. te Almkerk f 3 of 2 dageuC. van O. te DeWerkan, f 4 of 2 dagen Openb. dronkenschap: J. B. te Wou drichem, en M. v. d. S. te Werkendam, ieder f 5 of 3 dagenJ. V. te Veen, (verzet), vonnis bekrachtigd. Valsche naam opgeven (verzet) J. P. B., zwervend, vonnis bekrachtigd. Overtreding visscherijwet (verzet): A. T. te Veen, verzet vervallen. Overtr. jachtwet: A. O. te Well, 2 X f 5 of 2 X 4 dagea J. A. v. d H. te Werkendam, en J. H. B. te Uitwijk, elk f 5 of 4 dagen. Overtr. rivierreglement: R G., zwer vend, f 10 of 10 dagen. Overtr. motor en rijwielreglemeut G. A. U. te Eethen, f 3 of 2 dagen. Overtr. wapenwet: (verb, verkl.) J. B. te Woudrichem, f 5 of 5 dagen. Overtr. SpringstierenreglementA. v. V. t8 Woudrichem, en J. H. te Oudendijk,' elk f 3 of 2 dagen; J. D. te Woudrichem, f 2 of 1 dag. Overtr. drankwetC. de C. te Giessen, f 5 of 3 dagen. ze waren ver in de minderheid. Giddings en de hoofdman hielden Bal der vast, en terwijl de hoofdman hem vastbond, onderzocht Giddings de zakken van den bankier. „Geef u over," schreeuwde hij. „Verrader", riep Gray, plotseling den toestand overziende. De bankiers schreeuwden, boden tegen stand, trachten zich te verdedigen, maar vergeefs De aanvallers waren veel te talrijk. In het kamp vocht men met een dolk. De mis adigers deelden de meening van hunne hoofdlieden niet, zij wilden de Italianen niet in leven laten, om niet door hen verraden te worden; zij wilden hen niet overhalen zich over te geven, uit vrees de buit met hen te moeten deelen. Allen werden dus gedood. Ze verdedigden zich moedig. Ze waren vrij zeker, dat zij zouden moeten sterven, maar ze wilden hun leven zoo duur mogelijk verkoopen. Men hoorde kreten van aanvallers, wanhoopskreten van gewonden, angstkreten, het was alsof de duivel zelf hier was losgelaten Plotseling weerklonk door de lucht de strijdkreet der Apachen en honderden Pruine gedaanten sprongen uit de duisternis naar voren en wierpen zich, met de tomahawk in de rechterhand, op de blanken, hen aanvallend als hunne vijanden. Dit veroorzaakte eene verschrikkelijke verwarring. De oude aanvallers wisten niet wat zij moesten doen, tegen wie zij zich zouden verdedigen, niemand wist, wie de bondgenooten der Apachen waren, slechts enkelen dachten direct aan krachtige ver- dedigirg, maar de vijand was veel te machtig. a. Circulaire van het bestuur der ver eeniging voor vreemdelingenverkeer te Arnhem, waarin de Raad in overweging gegeven wordt den bekenden beieraar (heierardier) Jozef Denijn, die zich thans in ons land bevindt en reeds verschil ende carrillons verbeterd heeft met het nazien van ons carrillon te willen belasten. b. Schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring wijziging gem.-begrooting. i jd. Proces-verbaal van kasopneming bij den gem.-ontvanger, waaruit blijkt dat de boeken en geld- n in orde waren. e. Op het adres van de bewoners der Kikkerstraat e. a. tot betere verlichting in hun buurt stellen B. en W. voor een lan taarn aan de Noordzijde van het Wilhel- minaplein ie plaatsen. Aangenomen. Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2