Minister Asquith zal dan ook het re sultaat van lord Derby's recruteerings- cainpagne bekend maken. Zoo hij mis schien niet alle cijfers zal noemen, dan zal hij toch genoeg zeggen om de par lementsleden in staat te stellen een oordeel te vormen. Leden van alle partijen wachten in grootste spanning het resultaat af. De Frankfurter Ztg. zegt dat het een Daitsche fabriek is gelukt, goed bruik bare autobanden uit kunstmatig be reide rubber te vervaardigen. De Duitsche pers hecht veel gewicht aan deze uitvinding. In de Vossische Ztg. wijdt een deskundige er een arti kel aan en zegt het niet onmogelijk te achten dat we voor een omwenteling in de rubberwinning staan. Volgens gerucnten van Oostenrijk- sche zijde hebben Duitsche duikbooten voor Sebastepol 2 Russische transport schepen en 1 kanonneerboot doen zin ken verder zou een Britsch oorlogs schip in de haven van Argos Grieksche transportschepen hebben getorpedeerd. De President van China heeft zich laten welgevallen tot Keizer van het Chineesche Rijk te worden gekozen. Wij lezen daaromtrent: Een telegram uit Peking meldt, dat de raad, na een besluit te hebben ge nomen over de verandering der regee ring, Joean-sjikai heeft uitgenoodigd den troon te bestijgen. Deze weigerde eerst, maar, nadat het verzoek herhaald was, aanvaardde hij het, onder voor behoud, dat hij als president van de republiek verder zou regeeren, totdat het geschikte tijdstip voor de kroning zou zijn aangebroken. Het drievoudig verbond van de groote Engelsche vakvereenigingen der mijn werkers, spoorwegmannen en transport arbeiders is Donderdag in een gemeen schappelijke vergadering van de be sturen der drie organisaties bekrachtigd. Dit verbond is de krachtigste orga nisatie voor gemeenschappelijke actie, die ooit in de geschiedenis van het vakvereenigingswezen heeft bestaan. Het omvat anderhalf millioen arbei ders, waarvan 800.000 mijnwerkers zijn en de overige tot de beide andere fe deraties behooren. Men vreest ernstig vo >r hongersnood in Griekenland en de regeering vestigde de aandacht van Engeland op de ern stige gevolgen van het uitvoerverbod niettegenstaande de bestellingen in Amerika. iJe dienst van verscheidene stoomvaartmaatschappijen zelfs die door de regeering gesubsidieerd voor de ver zekering van den postdienst, moet wor den beschouwd als geschorst. De Britsche legatie publiceerde een lijst van artikelen, die ter zee kunnen worden in beslag genomen en aan een prijzenhof onderworpen tenzij zij ver gezeld zijn van een consulair bewijs, dat zij niet van vijandelijke afkomst zijn. De volgende officieels mededeeling ia in de Duitsche pers verschenen „De regeering der Vereenigde Staten heeft aan het gezantschap te Washing ton den wensch te kennen gegeven aan de Duitsche regeering tot terugroeping van de militaire en marine-attaché's. Bijzonderheden van de Amerikaansche regeering in verband met dit verzoek zijn niet gegeven, noch is bekend op welken grond Amerika tot dit besluit is gekomen." octopus, die alles smoort, wat met hem in aanraking komt, en zelfs geen eerlijke octo pus is. Mij dunkt, ik kan wel buiten hem leven. En nu zal ik eens zien, dat ik wat te eten krijg. Er is één ding, dat de oude heer niet weet, en dat is, dat men in Soho heel goedkoop kan eten." Op de trap moest hij plaats maken voor een vrouw, die naar boven kwam en een oogenblik ontmoetten hun blikken elkan der. Slechts etn oogenblik, maar Charles bleef neg een poosje staan toen 't geritsel van haar japon reeds had opgehouden, en een deur op het bovenportaal was dicht geslagen. Zijn oogen glinsterden. Opeens kwam hij tot zichzelf, ging de trap verder af, en bleet in het voorbijgaan even in den winkel staan. „Wie had ook weer de kamer tegenover de mijne?" vroeg hij losweg. De dikke juffrouw wierp hem een eigen- aardigen scherpen blik toe. „Dat heb ik u nog niet verteld," ant woordde zij kortaf. Charles aarzelde. „De jonge dame, die zooeven naar boven ging „Dat is zij," sprak de juffrouw. „Zij?" vroeg Charles. „Het is haar kamer," antwoordde zijn huisjuffrouw, nog korter, en ging achter in den winkel. „O," zeide Charles, terwijl hij de straat op ging. „Groeit er van dat soort hier in de buurt?" dstchi hij, terwijl hij een oog nblikomzich heen om te overleggen, waar hij zou {ei „Nu h bp biij. da' ik hieT b*-u a o üi uk ui n f r Er hebben na de aankondiging con ferenties plaatsgehad tusschen de mi nisters van buitenlandsche zaken, ma rine en oorlog. Omtrent den nieuwen chef van Joffre's staf lezen wij Generaal Castelnau, door generaal Joffre als zijn onmiddellijken mede werker uitgekozen, genoot reeds voor den oorlog een algemeen vertrouwen in het leger en had toen al den naam van een goed tacticus. Sedert het begin van den veldtocht heeft hij zijn repu tatie schitterend gehandhaafd. Aan hem is de overwinning bij Nancy te danken. Hij was het, die de Duitsche troepen belet heeft, deze onversterkte stad bin nen te rukken. Later heeft hij deelge nomen aan den slag in Vlaanderen, die den Duitschers voorgoed dan weg naar Galais heeft afgesneden. Daarna heeft hij, in September en October, de krijgs verrichtingen in Champagne geleid. Castelnau had vijf zoons aan het front. Twee zijn er gesneuveldeen derde is zwaar gewond. Behalve fabrieksgebouwen zijnnabijge- Engelsche bladen schatten het aantal legen huizen van bet werkliedenper- recruten, dat ingevolee Do k soneel vernield. Er zijn 110 dooden, stelsel geteekend heeft voo^ "fi3 onder wien 103 Belgen en ongeveer tairen dienst, op ten naastAnhü1©1111*!" 1000 gewonden, waaronder velen licht, lioen. -1 mi Het Wolflf-bureau seint aan de N.R.Ct, een overzicht Tan de verklaring, die lord Robert Cecil den 2en Dec in het Lagerhuis heeft afgelegd over maat regelen om te beletten, dat in Neder land ingevoerde oliën en vetten naar Duitschland gaan. Het agentschap merkt, naar aanleiding van deze maat regelen en van het onderzoek, dat En gelsche accountants op geregelde tijden in de boeken van Nederlandsche Mar garine fabrieken zullen instellen ten einde te kunnen nagaan wat er met het product der fabrieken gebeurt, op De Nederlandsche margarinefabrikan ten zullen dus voortaan voor Engeland moeten werken en de Engelsche re geering gaat te werk gelijk die particu liere ondernemers, welke grondstoffen tegen betaling van loon aan zelfstandige werklieden leveren en dan het product verkoopen. Dit stelsel voert de Eugel- sche regeering hier tusschen zich zelf en het tot dusver economisch onafban- kslijke en onzijdige Nederland in. Zoo is de strijd van Engeland voor de vrij heid van kleine staten ook op dit ge bied ironie. De door de Duitsche regeering, vol gens Het Vaderland, ingestelde maat regel, dat in het verkeer met Belgie alleen briefkaarten met ingedrukten postzegel gebrnikt mogen worden, heeft ongetwijfeld ten doel, te voorkomen, dat mededeelingen aan het oog van de censoren ontgaan door deze onder den opgeplakten postzegel te schrijven. Deze maatregel is, evenmin als eenige andere in het verkeer met Bel gie, weliswaar niet in overeenstem ming met de internationale Postcon- ventie, doch de Duitsche regeering schijnt, evenals de Eugolsche regee ring van meening, dat deze conventie een vredesverdrag is, dat in tijden van oorlog geen algeheele toepassing vindt. De Daily Chronicle verneemt uit Sa- loniki Een buitengewoon verhaal in ver band met de vermeesterde Fraosche duikboot Turquoise heeft mij uit Kon- stantinopel bereikt. De duikboot werd daar vertoond en verschillende officie ren van den Turkschen staf brachten een bezoek aan boord. Daar zij gaarne wilden zien hoa het vaartuig bediend werd, zonden zij om den gevangen ge nomen Frauschen machinist. De laatste liet, toen hij zijne kameraden verliet, een briefje achter, waarin hij hun vaarwel wensebte en dat bij besloot met de woorden: Vive la patrie 1 To n de Frauschman aan boord van de duik boot was, bracht hij de machines aan den gang. De duikboot ging er van door en zonk. De zes Turksche officie ren aan boord en de Frauschman ver dronken. Volgens de New. Statesman hebben eenige Engelsche kapitalisten hun hoofd kantoor naar Nieuw-York verlegd en in Londen slechts een klein filiaal aange houden, teneinde de oorlogswinst- en ander# belastingen in Engeland teont- iuiken 1L t blad zegt ook, dat niemand die iei on de hoogte is van liet geheime onderzoek dat de regeering er naar beeft ingesteld, weet op hoe ruime schaal Engelschen hebben gedaan aan handeldrijven met den vijand. Het blad veroordeelt ook de Engelschen, die toen de admiraliteit schepen ging opvorderen, hun schepen aan het buitenland heb ben verkocht of onder vreemde vlag hebben laten varen, waarbij ze veelal dienst deden om den vijand van aller lei te voorzien. Meer dan honderd schepen, verneemt het blad, zijn op die wijze als Noorsche schepen ingeschre ven vele andere kwamen onder Ameri kaansche, Italiaansche (voor Italië ten oorlog ging), Grieksche, Deensche of een andere vlag. Bijna de geheele plaats Hopewell (Ver Staten) waar kruitfabrieken ge vestigd zijn, is door brand vernield. De fabrieken zijn gespaard gebleven. De regeering zond troepen om hulp te ver- leenen. Dicht bij de kruitfabrieken zijn twee personen gearresteerd, die ontplof- fiugsmiddelen in bun 1 ezit hadden. Men vermoedt, dat het Duusche agen ten zijn. Omtrent den strijd in Servië lezen wij De correspondent van de „Petit Pari jen" seint, dat de Bulgaren met een aanzienlijke macht en vermoedelijk ondersteund door Duitsche artillerie mét groote heftigheid een aanval deden in den sector Rako7oCostarinoOs- maullMeimisli op den linkervleugel der Britten. De zware Fransche artillerie en de bergartillerie slaagden er in door versperringsvuur en het vuur der mi trailleurs het Bulgaarsche elan te bre ken, waardoor de terugtocht van het Engelsche front ©p de tweede linie mogelijk werd. Wij ontruimden in uit stekende orde het noordelijk deel van de stelling bij Demir Kapoe. Aan het Engelsche front is het thans rustig. De Engelsche verliezen sinds het gevecht van Maandag zijn niet be langrijk, terwijl die van de Bulgaren zeer zwaar moeten zijn. De Fransche staf deed de volgende mededeeling omtrent het terugtrekken der Franscben en Engelschen: „Daar het Servische leg^r voor het oogenblik niet meer medetelt, was ons blijven op Servisch grondgebied niet langer noodig. Wij weten, dat de Bulgaren de bezetting van het gebied, dat door de geallieerden is verlaten, voorstellen als een groote overwinning. Het succes be staat echter alleen daarin, dat zij ter rein hebben bezet, dat hun door ons niet meer betwist werd, U kunt met de meeste beslistheid de berichten, dat de Engelschen tegenslagen hebben on dervonden, tegenspreken." Een vrij sterke bende comitadji's drong Vrijdag door op Grieksch grond gebied met het doel den spoorweg af te snijden. De Grieksche autoriteiten namen echter, in samenwerking met de geallieerden, de noodige maatregelen om den aanslag te verhinderen. ZonJagmorgen is er in de werk plaatsen van de kruitfabriek der Bel gische regeering te Graville, een voor stad van Havre, waar granaten worden gevuld, een geweldige ontploffing ge weest. Het werk was in vollen gang. Een der „Tijd" correspondenten in België bericht: Reeds drie weken geleden begonnen door Luxemburg en over Luik, voorul 1 ij nacht, ontz giijke Hsche troepen bewegingen van het Oosten naar het Westen. Nog grooter masse's schijnen van Metz uit in de richting Soissons te zijn gezonden en worden langs het ge heele front in het Westen verdeeld. Deze troepenbewegingen, die met het vervoer van geweldige artillerie en groo te voorraden ammunitie gepaard gaan, schijnen in verband te staan met ernstige gebeurtenissen, welke op het westelijk oorlogsterrein worden voorbereid. Naar men verneemt, wordt het ant woord van Oosten rijk-Hongarije op de nota der Amerikaansche regeering be treffende de Ancona voor 20 dezer ver wacht, daar anders het afbreken van de diplomatieke betrekkingen zeker zou zijn. Donderdagavond is te Berlijn een reusachtige manifestatie voorden vrede gehouden. Duizenden namen daaraan deel. De trams moesten stilhouden de politie had drie uur noodig om de orde te herstellen. H. Den volgenden morgen zat Charles Freek eeD Engelschen bokking van zeven en een hal ven cent te eten, en keek tegelijk de advertenties van een courant door. Eindelijk legde hij een beetje gedrukt de courant neder, en ging naar den winkel, waar zijn hospes juist bezig was, alles voor den verkoop in orde te b engen. „Goeden morgen, juffrouw Bloom," zeide hij opgeruimd. „Ik kijk uit naar een baanije." De dikke vroiw keek hem achterdochtig aan. „Och, loop heen," zeide zij, „ik heb het druk." Charles knikte. „Dat is best," zeide hij. „Ik wou, dat ik ook zoover was. Ik zoek werk. om er geld mee te verdienen. Wat zou u mij aan raden?" Juffrouw Bloom keek naar de bijzonder goed-gemaakte, fonkelnieuwe kleeren van den spreker, naar zijn blanke huid, zijn wel verzorgd hoofd en keurige handen, en haalde de schouders op. „U moest naar uw vrienden gaan," begon zij. „Die "heb ik niet, althans, ik geloof het niet," zeide Charles. „En ik ben in geen geval van plan, daar een onderzoek naar in te stellen." „Geen vrienden?" zeide juffrouw Bloom verbaasd, „en u woont in Pall Mall, en u heeft zulke kl eren en ivoren haarborstels en alles." „Ik woon niet in P 11 Mali, maar bier," a lit oo d- Charles glimlach-i d. „Eb van de ha ri-ort-n jB, dal ib een vegissing. Maar deze kleeren zullen gauw genoeg oud zijn, en dan heb ik geen andere. Om de waar heid te zeggeD, heb ik een plotselingen klap in geldzaken gehad, en alles verloren. Ik moet erop uit om mijn brood te verdienen, met een stukje kaas erop, en nu en dan een van uw heerlijke bokkingen. E de vraag is, hoe? U kent Lenden beter dan ik. Wat j raadt u mij Juffrouw Bloom scheen eenig vertrouwen in hem te krijgen en zag hem goedkeurend aan. „Ja, wat kunt u doen?" vroeg zij. „Dat heb ik mijzelf ook al afgevraagd, terwijl ik de kolommen van een half dozijn couranten heb doorgeworsteld," antwoordde Charles. „Niets van hetgeen in die adverten tie gevraagd wordt, vrees ik. Ik ben nooit drukker of letterzetter geweest, of lakei of tuinier, of iets wat verlangd wordt Maar ik ben jong en sterk, en vooral gewillig. Ik kan roeien, en voetbal spelen, en een auto besturen Juffrouw Bloom keek op „Kan u een auto besturen rroeg zij. „Nu, als het ernst is, en ik heelemaal weet, wat ik aan u heb, wordt dan taxi-koetsier." „Taxi koetsier vroeg Charles. Juffrouw Bloom knikte. „Ja, ik heb wel eens gehoord, dat taxi koetsiers doen niets dan rooken en wedden en de couranten lezen, als zij ons tenminste niet overrijden, en dat zij altijd een sove reign in den zak hebben." Charles dacht een oogenblik na. „Dat zou mij wel lijken," zei hij einde lijk. „Hoe kun je daar bij komen?" „Je moet een vergunning hebben, en je moet een cursus meemaken om de straten en al wat er verder bij hoort, te leeren. Maar de aanstaande van mijn nichtje zou u er meer van kunnen vertellen dan ik. Hij lp er juist z»-lf in et- bez g." „Wel, breng mij dan in ken ris met den aanstaande van uw nichtje, dan maken wij dat zaakje samen in orde," zeide Charles opgeruimd. „Ik geloof werkelijk, dat dit een prach Havas meldt uit Athene, dat Grie kenland de eischen van de Entente be treffende den militairen toestand van het expeditiekorps zou inwilligeneen gedeelte van de Grieksche troepen zou met het oog op in staat van verdedi ging brengen van Saloniki door de ge allieerden, reeds uit die stad zijn ver wijderd Carrison, de Amerikaansche minister van oorlog, beeft zijn wetsontwerp tot legeruitbreiding bij het Congres inge diend. Het strest om in geval van oor log dadelijk tenminste 500,01)0 geoefen de manschappew beschikbaar te hebben. Het leger zal in vredestijd bestaan uit 141,843 officieren en manschappen en daarnaast zal een weermacht van 400,000 man worden gevormd in drie jaar tijd, door lichtingen van 133,000 man die drie jaar lang een zekeren tijd worden geoefend en daarna nog drie jaar als landweer beschikbaar blijven. Officieus wordt uit Athene gemeld dat de Duitsche regeering aan de Griek sche regeering gevraagd heeft, of de nieuwe faciliteiten die aan de gealli eerden verleend zijn, op de onzijdig heid van Griekenland inbreuk maken. Er is nog geen officieele mededeeling gedaan nopens de gedachtenwisseling tusschen de Duitsche en Grieksche re geeringen, maar ontegenzeggelijk is de toestand buitengewoon netelig, ofschoon er geen reden is om te gelooven, dat de Duitschers de zaken op de spits willen drijven, daar zij de ongewone omstandigheden waarin Griekenland zich bevindt, erkennen. Uit New York wordt dd. 14 dezer omtrent het optreden der Duitschers inzake schending der neutraliteit in Amerika bericht Louis Straube, ^le secretaris van de Labour National Peace Council een pro-Duitsche organisatie is getuige charge geworden en heeft het archief van die organisatie overgeleverd aan den ambtenaar van 't O. M. Deze heeft overvloedig bewijzen aangetroffen van schendingen der Amerikaanschf neu traliteit. Het schijnt, dat van Duitschen kant 3,600,000 gulden is besteed om stakingen in munitiefabrieken in de Unie aan te stoken. Plaatselijk \ieuws. Heusdeii 15 Dec. Het water op de Bergscha Maas blijft nog steeds stijgen. De beide goederenlood sen staan reeds geheel door water ingesloten en de Maas heeft thans bijna de dubbele breedte van in den zomer. Zuster Martha, anders mejnffr. van den Berg, hoofdverpleegster in het Diaco- nes?enhuis, heeft onze gemeente verlaten, om een rustiger tijdperk in den Haag te gemoet te treden, dat haar dan ook gaarne door ieder gegund wordt. In de negen jaren dat zij alhier aan het hoofd der inrichting gestaan heeft, heeft zij een zeer nuttigen arbeid verricht. Steeds bij dag en nacht was zij in het belang der patiënten werkzaam, die haar dan ook dankbaar naöogen. Be halve het vele dat zij tot verbetering der inrichting heeft aangebracht, maakte zij zich ook op ander gebied verdienstelijk. Aan haar initiatief zijn wij verschuldigd, dat de Hervormde Kerk thans een keurige gasverlichting heeft. Eene door haar ont worpen wekelijksche collecte, leidde zeer spoedig tot het gewenschte doel. Ook meer dere verbeteringen werden aangebracht, waarop zij de aandacht wist te vestigen. De naam van „Zuster Martha" zal ainier nog lang in aangename en dankbare her innering voortleven. Beneden Langstraat- De laat ste dagen wordt er nier en daar nog al hooi onteigend. Overigens is er thans wei nig handel. De prijzen houden zich sta tionair. Men besteedt voor eerste soort hooi f 25 a f 26, afwijkende soorten f 20 a f22 en schraal pershooi f 15 a f 16, alles per 500 k.g. Iftesojjen. J. F. had Dinsdag 't on geluk te vallen en z.jn arm te ontwrichten. Capclle. Gedurende de maand No vember 1915 werden aan hulppost- en te legraafkantoor alhier behandeld 2i7 tele grammen, waarv n 123 verzonden en 104 ontvangen. Er werden 194 celgesprekken gevoerd, waarvan 57 vanuit de openbare spreekcel. Vergadering van den Raad dezer gemeente, op Donderdag 16 December a.s. des voormiddags om 10 uur. Te behandelen 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming jlid van het Burgerlijk Armbestuur. 3. Benoeming Administrateur voor als- voor. 4. Benoeming leden voor het Stembureau voor eventueele verkiezingen in 1916. De verpachting van het haven- en kaaigeld in deze gemeente voor het jaar 1916, zal plaats hebben op Zaterdag 18 December 1915, des namiddags 6 uur ten gemeentehuize. M. G. alhier kwam bij het wasschen der glazen van de trap te vallen, waardoor zij zich ernstig aan haar been bezeerde. A. P. viel bij het stoeien in de haven. Zijn broertje kon hem nog juist de hand toesteken en hem daardoor van een wissen dood redden. Oen (leren. Het aantal behandelde tige inval van u is. Waar kan ik hem vinden „U zult hem in de garage van Brixton vinden," zeide juffrouw Bloom. „Dat is Honitc n Street 2, en zijn naam is Wicks." „Mijnheer Wicks en ik zullen het wel eens worden," zeide Charles, zijn hoed op zettend Ik ga hem dadelijk opzoeken. Met een vriendelijken knik tegen zijn huisjuffrouw ging hij op weg. AaD het eind van de straat ontdekte hij op een korten afstand vooi hem een aller liefst vrouwenfiguurtje, dat denzelfden weg opging, en dat hem miD of meer bekend voorkwam, zonder dat hij echter wist, wie het was. „Het is alsof ik dat figuurtje ken, en toch ken ik haar niet", dacht hij, al kij kend naar de bevallige houding, den gang en de keurige hakjes van het meisje vóór hem „Maar mij dunkt, ik zou haar wel willen kennen. Zij is netjes en kalm en flink tegelijk en dat komt weinig voor. Ik wou dat ik, zonder opdringer te zijn, haar eens in het gezicht kon zien." Tot dusverre had de Ham Trust, of eigenlijk bet daarmede verworven geld, Charles gewoonlijk in staat gesteld, om al zijn wenschen tot werkelijk te maken. Van daar dat bij voor het oogenblik den hier Wicks en alle taxi's vergat en voorzichtig afgin'; op zijn doel een kijkje te nemen van de trekken der onbekende. Hoe voorzichtig hij echter te werk ging, toch scheen het voorwerp van zijn opmerk zaamheid dit gevoeld te hebben, want zij begon harder te loopen om uit zijn nabij heid te komen, wat er op scheen te wijzen dat zijn bedoeling begrep n was, doch niet werd goedgekeurd. „Zij schijnt oogen in haar rug te heb ben," dacht Charles. „Ik wil niet brutaal zijn, maar haar gezicht moet ik zien." Een oogenblik later kreeg hij zijn zin. Een auto kwam plotseling den hoek om en dwong het meisje, die juist de straat wilde oversteken, terug te keeren, om zich in veiligheid te brengen, zoodat Charles haar vlak in het gelaat kon zien. Met een snellen, minachtenden blik ver volgde zij haar weg. Hij kreeg een kleur doch was verrukt, want het was het meisje dat hij op de trap ontmoet had, zijn over- buurtje. „Zij is nog mooier dan ik dacht," meende hij. „Welk een blik I En ik had nog niets gedaan 1" Zonder te letten op de duwen en stoo- ten van de voorbijgangers, bleef hij staan om het bevallige figuurtje in haar net tailleur-costuum na te kijken zoolang hij kon. „Hoe komt zulk een meisje bij juffrouw Bloom te wonen vroeg hij zich af, ter wijl hij weer verder ging. Had hij echter naar zijn spiegelbeeld gekeken in een van de groote ruiten van Coventry Street, dan had hij kunnen begrijpen, dat zij, de onbe kende, hem evengoed dezelile vraag had kunnen stellen. Hij deed dit niet, want hij was niet ijdel. Hij wandelde zoo vroolijk voort, alsof hij nog aandeel had in de opbrengst van de Ham-trust, en stapte in een omni bus naar Brixton. HI. De heer Wicks bleek een vriendelijke behulpzame man te zijn, en toen Charles, den verzwakten toestand van zijn financiën vergetend, hem een halven sovereign had gegeven, was hij dadelijk bereid, hem in te wijden in de beginselen van de chauffeurs kunst, en hem den korsten weg te wijzen om een patent als taxi-bestuurder te krijgen. Wordt vervolgd). ud ni uov id it, w;»a dat het mooiste meisje, dat ik hei laatsto jaar ge zien heb."

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2