voor Hel Land van ileusden en Allena, de Langstraat en de Bommelcrtvaard. 4? BAHLMANN Cie. it mmmmm Mnziek-Instramentenhandel Goosen Swagerman SNAREN Piano's, Orgels, Vleugels. I AIMt KHiSliA I». Mm Heusden. FlaatÉi met schriftelijke praitie. Cons umptie-artikelen. N. G. Keukenschrijver, 's-Bosch, Fabriek van Bedden en Matrassen. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. iVo. 3526* Zaterdag 18 December 1913. Gorinchem. tot uiterst lage prijzen van alle voorhanden voor Dames en Kinderen. Vugbterstraat 17, Tel. 323. Den Bosch. Violen Cello's Mandoline, Githaren, Fluiten, Harmonica's, Mondharmonica's etc. etc. Gramophoons en Platen. Inruilen - Verhuren - Stemmen - Repareeren. Bouwvakken. J. Kraai, Gorinchem, Biljartfabrieken. L. van Tetterode, Dordrecht, Genees-, Verband- en Ontsmettingsmiddelen. K. G. W. de Bosson, Dordrecht, Magazijnen van Dekens, Ledikanten, Meubels, Spiegels, Schilderijen. Tandheelkundige behandeling PIJNLOOS. f 3.— per tand, f 40 - per gebit- Oppert 156, Rotterdam. fit) Ü66Ü6S866666S666IS6É6ÉÉ1I LAURA/A M-èLi£^ Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZAfERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/, ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag^ middag 12 uur ingewacht. Buitenland. De geheele Duitsche pers wijst op het groote belang van de verdrijving van d? Fransch Britsche troepen uit Macedonië. De „Frankfurter Zeitung"Terwijl de opperste krijgsraad der geallieerden het er nog niet over eens is of de met veel lawaai en een snoode rechtsbreuk begonnen Saloniki onderneming moet worden voortgezet, hebben de militaire gebeurtenissen in haar alles meesleepen- de vaart tegen de geallieerden en het hulpleger van Saloniki reeds de beslis sing gebracht. De overweldiging van Servië was een groot strategisch succes, maar na de vlucht van de Fransch Britsche troepen voor het leger van generaal Todorof, zal deze overweldiging van Servië in de geschiedenis van den Balkan in 't naburige Oosten van on vergankelijke beteekenis zijn. Omtrent het Servische leger wordt uit Rome aan de Daily Telegraph be richt De toestand van het Servische leger in Albanië blijfc zich verbeteren. De Servische troepen hebben zich niet op gehouden in Montenegro, doch zijn er alleen doorgetrokken om Albaneesch gebied te bereiken. Drie Servische legers van omstreeks 150,000 man bevinden zich tusschen Skoetari, Durazzo en El- bassan. Nog een 50,000 man zijn in Zuid-Albanië. De Bulgaren zijn niet1 over de Albaneesche grens getrokken, en zijD zelfs eenige kilometers achter uitgegaan. In een verslag dat de Kamer zal aan geboden worden, schat Raoul Peret de oorlogsuitgaven van Frankrijk over de 17 oorlogsmaanden op 30 milliard francs. Ook „Reuter" meldt, dat, naar men aanneemt, de Duitschers niet meer dan 20.000 man voor de vervolging der ge allieerden beschikbaar zullen hebben. Uit Kopenhagen wordt aan het Berl. Tageblatt geseind dat alle Zweedsche rubberfabrieken hun bedrijf stopgezet hebben, daar elke toevoer over zee van rubber door Engeland wordt belet. Dui zenden arbeiders zijn daardoor broode loos geworden alle pogingen om rub ber in zelfs kleine hoeveelheden in te voeren zijn zonder succes gebleven door de weigering van de Engelsche over heid om daarover in onderhandeling te treden. Ook in Denemarken heerscht groot gebrek aan rubber. Er is iets gaande in het Engelsche Kanaal. Reeds sedert eenige weken zijn tientallen Belgische soldaten, die met verlof tot familiebezoek naar Engeland kwamen, aldaar, hoewel hun verlof reeds verstreken is. Nieuwe verlofgangers bleven uit. Als reden wordt opgegeven dat er geen scheepvaart is tusschen Frankrijk en Engeland. Doch zulks kan niet heelemaal juist zijn. De post gaat toch nog steeds per boot. Waarschijn lijker is, dat de scheepsruimte noodig is voor groote troepentransporten. Van andere zijde gaf men de voorstelling, dat opnieuw Duitsche mijnen in bet Kanaal zijn gelegd. De Duitschers moe ten n.l. een soort onderzeebooten heb ben, dat mijnen kan leggen, zonder boven water te komen. Men zegt dat de boot, die nu in ons land geïnterneerd is, een dergelijke boot is. Over de ontploffing in de Belgische Staats kruitfabriek geeft de „Figaro" nog de volgende bijzonderheden Er was ongeveer 250 ton kruit in de fa briek, zoodat de ontploffing zeer hevig was. Een gat is in den grond geslagen van 35 M. diepte. Het geheele gebouw is verdwenen. Onder de slachtoffers is de directeur over de oorzaak weet men nog niets. Wel is, eenigen tijd geleden, in een kist, die uit Amerika kwam, een ontploffinstoestelletje gevonden. •J?-*: De Vereenigde Staten hebben aan Frankrijk een nota gezonden, waarin de wettigheid wordt betwist van de inhechtenisneming door een Fransch oorlogsschip van verschillende Duit schers en Oostenrijkers aan boord van de Amerikaansche stoomschepen „Ca roliha", „Ocama", „San Juan" op weg naar Portorico. In de nota wordt de invrijheid8stelling der Duitschers en Oostenrijkers verlangd. De Engelsche onder-secretaris van oorlog, Tennant, heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat de Turksche strijd krachten op het oogenblik naar schat ting 650 000 man bedragen en dit aan tal misschien nog tot een millioen zou kunnen opgevoerd worden. De „VorwSrts" meldt, dat van de sociaal-democratische fractie uit den Duitschen Rijksdag 65 leden voor het toestaan der nieuwe oorlogscredieten van 10 milliard zijn, en 41 er tegen. Prima kwaliteit eu verdere Ouderdeelen. voor Instrumenten. Driehonderd postzakken met kerst geschenken, door Zweedsche landver huizers in Amerika verzonden aan hun bloedverwanten, zijn door Engeland aan boord van het stoomschip „Helligo- lax" in beslag genomen. De „Times verneemt uit Saloniki De Duitsche gezant te Sofia heeft offi cieel verklaard, dat Monastir onh r- roepelijk in het bezit van Bulgarije is. Een zuiver Bulgaarsch bestuur is inge steld. De Engelsche regeering heeft een supplementaire credietaanvrage voor nog een millioen soldaten aangevraagd. Daardoor wordt het totale legereffectief op vier millioen man gebracht. Stoom-HoufzagerO en -^ichaverö- De correspondent van de „Morning Post" te Athéne gelooft, dat de ver volging der Fransch-Engelsche strijd krachten op Grieksch grondgebied voor namelijk de taak van de Bulgaren zal zijn, daar de Centralen reeds troepen naar Roetsjoek, Montenegro en Albanië hebben gezonden. Stoomkofliehrandei'U en Theehandel. Itiifart- «'ii Qcueufahrii'k. Mechelsche Stoelen van f 1,60, f 1,70 j Massief Eiken Dames Werk- f 1,80 tafeltje met Spiegel van af f 12, Tafels fijn geschilderd, vanaf f 2,50 Massief Eiken Bijbeltafeltje met Waschtafel fijn gesch. vanaf f 4,40 lade van af f 8,50 Massief Eiken Piëdestallen vanaf f i,25 Spiegels Eikenlijst geslepen glas Massief Eiken Theetafels met van af f 1,60 los blad van af f 6,25 Volledige Slaapkamer-Ameublementen, Bedveeren, Kapok, Paardenhaar, Zeegras, Alpengras, Bodtijken, enz. sinds 1893. N.B. Bij plaatsing van 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. UCIHMU Groote WINTERMANTELS lie soorten Houtwaren. Chemisch-, Bacteriologisch Laboratorium. Groothandel in Chemicaliën en Drogerijen, Verbandstoffen en Ontsmettingsmiddelen, (Carbolzuur en Creoline) bij fust en bij kleinere hoeveelheid. Verbandkisten en -trommels in alle grootten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 1