ring de reden waarop rij steunt juist zou aa i geven, ofschoon de groote twij fel waarmede het incident geoordeeld is, zelfs aan de strengste rechtsopvat- ting getoetst geen voldoenden grond biedt om hun zulke schuld ten laste te 1 ggen. De Vereenigde Staten gaf niet de personen op, op wier uitspraak zij zich beroept, waaraan meer waarde gehecht wordt dan aan het opperbevel van de keizerlijke en koninlijke marine. Ook omtrent het aantal en het lot van verdere Amerikaansche burgers die zich toen aan boord van „Ancona" bevonden, ontbreekt elke toelichting. De Oostenrijksch-Hongaarsche re geering is echter met het oog op het feit, dat de Amerikaansche regeering positief heeft verklaard, dat er onder danen van de Unie schade hebben ge leden, in principe bereid met de Amerikaansche regeering van gedachten te wisselen. De „Times" verneemt van 15 dezer uit Saloniki: Er heeft een groote concentratie van vijandelijke troepenmachten plaats tus- schen Monastir en Vjenali. Hun aaDtal wordt geschat op 400.000 Oostenrijkers en Duitschers en 40 000 Bulgaren. Men zegt, dat zij ook een aanzienlijke hoe veelheid cavalerie bij zich hebben. Het hevige gevecht bij het Doiranmeer en Gradets duurt voort. De Engelsche loop graven werden tegelijk aangevullen. Met behulp van Engelsche versterkin gen, die spoedig aankwamen, werden de vijandelijke aanvallen afgeslagen. Het weer is zacht, een dichte mist om geeft ai gedurende tien dagen Saloniki en de Golf bij die plaats. Niettemin komen er dagelijks onafgebroken troe pen en munitie aan. De Bulgaren lie ten na twee aanvallen op de linies 8000 man op het slagveld, gedood en gewond, door het gecombineerde vuur der Engelsche artillerie, geweren en mitrailleurs, dat gericht was op de troe penmassa's, welke tot op 500 yards ge naderd waren. De Bulgaren snelden over een afstand van 300 yards dezen moord- dadigen loodregen in. De overlevenden konden niet meer dichter naderen en sloegen op de vlucht, welke in een panischeu terugtocht overging. e En- gelschen en Franschen trekken in orde en regelmaat terug. Men gelooft thans dat de Bulgaren het Grieksch grond gebied niet zullen betreden uit vrees, dat een voortzetting van het offensief Griekenland vijandig zal stemmen. Alleen de Oostenrijksche en Duitsche legers zullen den strijd tegen de geal lieerden aan de Grieksche grens voort zetten. De „Daily Chronicle" verneemt uit Athene, dat drie Duitsche divisies aan de Stroemnitza zijn verschenen en dat een vierde divisie naar de Oost-Mace- donische grens ging. Het leger van von Mackeusen is te verzwakt door de he vige verliezen om het offensief te her vatten. De openbare belangstelling is ver deeld tusschen de naderende verkiezin gen en de mogelijkheid van belangrijke gebeurtenissen aan de grens. Onwaar schijnlijk is niet een stilzwijgende wa penstilstand tusschen de oorlogvoeren den tot na Zondag, teneinde de Griek sche kiezers in het operatiegebied in staat te stellen hun nationalen plicht te vervullen. De geallieerden begunstigen dit denk beeld en het is zeer waarschijnlijk dat de Duitschers eveneens de schikking •uilen aanvaarden om van vijandelijk heden af te zien zoolang de verkiezin gen aan den gang zijn. Ongeveer een half millioen personen hebben geteekend op het adres aan graaf Tisza, betreffende den hongers nood in Hongarije. Daarin doet men uitkomen dat de regeering misslag op misslag beging en dat de komende winter den toestand nog erger zal ma ken dan de vorige. Een Amerikaansch oorlogscorrespon dent, William G. Sheperd, heeft uit Saloniki het volgende gemeld over de krijgsbedrijven op het Gallipoli schier eiland „De Turken vechten als fatsoenlijke lieden. Dat wordt erkend door alle Briteche officieren en soldaten, die er varing hebben van het vechten aan de Dardanellen en in Gallipoli. Het Brit- sche kamp te Saloniki bevat een groot aantal lieden, die tegen de Turken in het veld zijn geweest nu in dezen oorlog, en met velen hunner heb ik gesproken. Vandasg in de tent van een Iersch regiment gezeten, hoorde ik de Iersche officieren de Turken prijzen. „De Turken zyn verduivelde strijders, maar zij vechten altijd fatsoenlijk" zeide een Iersche kapitein. „De Duit schers stonden nooit een wapenstil stand toe voor het begraven van de doodenmaarde Turken hebben nooit ge weigerd zoo'n wapenstilstand toe te staan. Vechten tegen de Turken be- teekent altijd hard, maar eerlijk en be schaafd vechten." „Op zekeren dag" zoo vertelde een andere officier „plaatsten wij zonder het te beseffen, een van onze batterijen te dicht bij een hospitaal. Dit kwam door een vergissing bij het bevelen. De Turken merkten dat het eerst en seinden ons per heliograaf Wij zullen genoodzaakt zijn heel dicht bij uw hospitaal te schieten, indien gij de bat terij niet uit de buurt verwijdert." „Natuurlijk" aldus ging de officier voort „zagen wij onze vergissing in en wij seinden terug, dat wij de batte rij zouden verplaatsen, hetgeen ook geschiedde." „Ik heb hen eens een merkwaardig ding zien doen" zeide een derde officier. „Bij een wapenstilstand om de dooden te begraven vingen wij eeü helio- graafsein op, gesteld in het Fransch. Het luidde: „Eer aan alle soldaten; schrik aan alle politici." Een ander maal werd een van onze officieren van gezondheid in het been gewond; hij viel in het gezicht zoowel van de Turk- sche als van de Britsche loopgraven. De Turken stelden ons onmiddellijk in de gelegenheid hem weg te dragen en daarna zonden zij ons een heliograafsein, waarin zij hun excuses erover aanbo den, 't speet hun dat een van hun sol daten den geneesheer voor een gewoon krijgsman had aangezien." „Zij hebben ook aan onze comp. excuses gemaakt" zeide een andere officier. „Een van hun granaten raakte een motor ambulance; en toen deTurken zagen wat zij gedaan hadden, seinden /.ij ons, dat het hun, leed deed, dat het een vergissing was geweest en dat hot hun erg speet." „Gallipoli is, met dat al, vreeselijk, zei een van de officieren. Het is als een nauwe richel, waarop twee man aan het vechten zijn. De partij die het eerst verzwakt, wordt in zee gedreven. Geen van beide partijen kan troepen terugroepen, want dan zou de tegen partij de overhand krijgen en de sterk- sten zouden de zwaksten de zee indrij ven. Gallipoli is het bloedigste en het vreeselijkste slagveld, dat de geschiede nis kent. Het zal in de geschiedenisboe ken vermeld blijven als een naam der verschrikking, zoodra alles maar bekend zal wezen." Uit Washington wordt d d. 17 Decem ber geseind: De Oostenrijksche nota is hier nog niet ontvangen. Het is bekend, dat de regeering de nota, indien zij is gelijk zij in perstelegrammen is weer gegeven, als volkomen onbevredigend zal beschouwen. En indien Oostenrijk in zijn ver meende houding volhardt zal dit het afbreken van de diplomatieke betrek kingen tengevolge hebben. Men meldt, dat er mogelijk een tweede nota aan Oostenrijk gezonden zal worden, waarin de oorspronkelijke eischen, zonder dat de Amerikaansche regeering in ge dachten wisseling treedt. Deze nota zou nog sterker aandringen op onmiddellijke aanneming van die eischen. Volgens berichten uit Santa Cruz, zijn op de Salomons-eilanden (Australië) 4000 inboorlingen ten gevolge van de droogte omgekomen. Sommige dorpen zijn geheel ontvolkt en er is niemand over, om de dooden te begraven. Aan de Engelsche bladen wordt ge meld, dat de Grieksche regeering alle Grieksche schepen boven de 1500 ton netto heeft opgevorderd. Men zegt, dat zij levensmiddelen uit Amerika moeteD overbrengen. Grieksche schepen, die leeg waren of lagen te laden, hebben last gekregen, dadelijk naar de reede van Hampton te gaan. De Lokal Anzeiger verneemt uit Lugano, dat de verliezen van het expe ditionaire leger volgens berichten uit Saloniki tot nu op 35,000 man worden geschat. De zwaarste hebben de Fran schen geleden. De verliezen der Eugel- schen waren minder zwaar, daar op hun terugtocht naar de Grieksche grens zij in het bezit waren van de geheele tweede verdedigingslinie. De Times verneemt uit Athene: De geallieerden hebben te Saloniki een aantal Serviërs uitgerust en zijn van plan hen te gebruiken. Twee Ser vische bataljons zijn bij een Engelsche ingedeeld. Vele andere Servische vluch telingen hebben vergunning gevraagd, om bij het le er van de geallieerden te dienen. De Grieksche regeering heeft bevel gegeven, om 1000 Serviërs, die bij de grens te Fiorina ontwapend wa ren, hun wapenen terug te geven en aan alle Servische soldaten, die het Grieksche gebied binnenkomen, ver gunning te geven om met hun wape nen vrij te gaan waar zij willen. Uit Sofia wordt gemeld, dat een nieuwe lichting onder de wapens is ge roepen, bestaande uit manschappen die totdusver van den dienst wuren uitge sloten, rekruten uit de bezette Servi sche distrikten, eu jongemannen van 19 jaar. De nieuwe troepenmacht wordt op 150,000 man geschat. In militaire kringen te Rome ver wacht men, volgens het Parijsche Petit Journal, dat de Italianen weldra 80.000 man troepen in Albanië zullen landen. Plaatselfik \ieuw». kfleusden, 18 Dec. Door het College van Regenten der Gods huizen is, met het op? op het periodiek aftreden van het Lid -laa van Everdingen eene aanbeveling opgSi^Njt, ter benoe ming door den (^meentenw^Ss^^ü ge steld is als le candidaat de ïfêir Everdingen en als 2e caniidaat de heer W. C. Friedli. Door Notabelen der Herv. Kerk is, bij periodieke aftreding, herkozen als Kerk voogd de heer G. van Everdingen. Werkendam Door de Chr. Ger. Gemeente alhier, is een beroep uitgebracht op ds. Jongeleen te Noordeloos. Aalburg Op een verzoek van en kele bewoners uit de Polsstraat, welke had- deD verzocht om ook hunne brieven 's avonds in de bestelling op te nemen, is een gunstig antwoord ontvangen. BesoUen- Woensdagmorgen wilde M. Pulles op de in volle vaart zijnde tram springen. Hij sprong mis en kwam er on der, met 't ongelukkig gevolg dat zijn been werd afgereden. Capelle. Woensdag j.l. werd in deze gemeente een bankbiljet van aanzien lijke waarde gevonden. De eigenaar kan ter Secretarie inlichtingen bekomen. Vrijdag j J. gaven de militairen alhier in de zaal van L. van Dongen ter afecheid een uitvoering met bal. Tot notabel bij de Ned. Heiv. ge meente alhier, in de plaats van A. H. de Bruijn, is gekozen J. Huijsman. De aftre dende notabelen C. de Roon en A. W. Heijmans werden herkozen. Tot ouderling en diaken zijn herkozen resp. J. A. Verheijden en J. Rozenbrand, ouderl. en A. J. Verhoeven en G. Koenen, diaken. Drongelen. Door den hoogen wa terstand is de weg van hier op Besoijen onder geloopen en deze communicatie ge stremd. kcndereii- Bij de in de Ned. Herv. Kerk gehouden verkiezing zijn herkozen tot ouderling de heer J. van Vuren en tot diaken de heer G. Vos Hz. lessen. In de j.l. gehouden raads vergadering is alhier tot Wethouder geko zen G. Jungerius, die verklaarde zijne be noeming aan te nemen. In de 1.1. Vrijdag gehouden verga dering van Notabelen der Ned. Herv. Kerk, is tot kerkvoogd gekozen de heer Govert Westerlaken. Uaiueren. De laatste suikerbieten zijn gisteren geleverd, althans scheep ge daan Door de Bondsfabrieken werden dit jaar zooals we in 't vorig No. meedeelden 2.279.467 kilo's ontvangen, en voor Put- tershoek welke 't laatst werden afgeleverd 578.000 kilo's, z-odat het totale gewicht aan de weegbrug dit jaar gewogen bedraagt 2.857.467 K.G. Gravemoer Als ouderling der Ned. Herv. Gem. is nerkozen de heer A. J. Veuis, terwijl in de plaats van den heer P. Bakkeren, die voor eene herbenoeming als diaken bedankte, is gekozen de heer A. Prins. Naar gewoonte zal de Christelijke zangvereeniging,.Halleiuja"op eersten Kerst avond eene uitvoering houden in de Ge reformeerde Kerk. ftieuwendfik. J.l. Zondag had alhier verkiezing plaats wegens periodieke aftreding /an vijf kerkeraadsieden der Geref. gemeente. De aftredenden W. H. van Hel den, C. v. d. Stelt en A. van Noorioos als ouderlingen, H. de Ruiter en G. Heijblom als uiaken zijn herkozen. De rijksarbeider A. Prins alhier wordt met 1 Jan. a.s. overgeplaatst naar Oosterhout. Sprung. De collecte, gehouden bij den uitgang van de Gereformeerde Kerk, voor de „Vrije Universiteit' te Amsterdam, heeft ruim f 13 opgebracht. Zaterdag 25 December (le Kerstdag) hoopt de Chr. zangvereeniging „Excelsior" alhier, een uitvoering te geven. Voor Notabel bij de Ned. Herv. Ge meente alhier, moet herstemming plaats hebben tusschen de heeren A. Smits (af r.) en W. de Bie. J.l. Donderdagavond gaven de heeren Verhorst, Wierink, Witsen en Licher in het Ned. Herv. kerkgebouw het reeds aan gekondigde kerkconcert. Het prachtig saam- gestelde programma werd op zeer verdienste lijk® wijze uitgevoerd. Zoowel zang, als viool en orgelspel viel in den smaak van het aandachtig luisterend publiek. Waren genoemde heeren niet genoodzaakt naar elders te verhuizen, wij zouden ze een spoedig tot weerziens toeroepen, om onze burgerij nog is op zulk een genotvoilen avond te verga-rten. ¥een- Door het telefoonkantoor al hier werden over de maand November 121 telegrammen behandeld, waarvan 71 werden verzonden en 50 zijn aangekomen. Door de familie V. alhier, werd Woensdag het bericht ontvangen dat haar broeder, welke als knecht aan boord was bij een goederenboot varende tusschen Rotterdam ea Luik, op laatstgenoemde plaats overboord was gevallen en verdron ken. H UL. Bij den heer V. alhier werden deze week op een nacht niet minder dan 12 kippen ontvreemd. Uit de aanwijzingen is wel gebleken, dat men hier met diefstal te doen heeft. Tot ouderling in de Ned. Herv. kerk alhier is benoemd de heer C. B. Vos, en tot diaken, in de plaats van den heer R. v. d. Pol, die als zoodanig bedankt had, de heer G. Bouman C.zn. Beiden hebben de benoeming aangenomen. Voor den landstorm der jaarklasse 1916 dezer gemeente zijn ingeschreven «es personen. Van de dienstplichtigen der militie- lichtiug 1916, zullen deze week vier perso nen uit deze gemeente te 's-Hertogenboach ter inlijving aanwezig moeten zijn, welke alle zijn ingelijfd bij het 17e Regt. Inf. Het rijden van grint voor de ge meente, over den Hoogen Maasdijk is ge gund aan den voerman E. van Berkel te Aalburg voor den prijs van f 0,80 per tub. M. Op de aanbeveling voor Secretaris- Penningmeester van den polder van Wijk, ter vervulling van de vacatnre A. v. d. Beek, die als zoodanig ontslag genomen heeft, zijn geplaatst de heeren: 1. E. Sluijmers. 2. W. Mouthaan. 3. C. B. Vos. Zalf bout) mei. De peilschaal teeken- de Donderdagavond 5.80 M. boven N.A.P. Alle uiterwaarden staan blank. De passage na zonsondergang is weder over de schipbrug hersteld. Er ligt thans een brug van dijk tot dijk met een lengte van 740 M. Het veer bootje met halve pont onder houdt het verkeer met de Tielerwaard, zoolang de brug voor de scheepvaart ge opend blijft. Thans kwam bericht dat boven val was. Raadsvergadering, gehouden te Sprang den 15 December 1915. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent des nam. 7 uur de vergadering. Het nieuw gekozen lid G. L. Vos legt in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af. Na hartelijke geluk- wensch van den Voorzitter neemt de heer Vos zittiDg. De notulen der vorige vergadering worden na lezing goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat Gedep. Staten goedkeuring hebben verleend aan de begrooting voor 1916 en aan het besluit tot wijziging der begrooting voor 1915. Met algerneene stemmeD wordt besloten tot onderhandsche verhuring van een kamer onder het Raadhuis aan T. de Jong over het jaar 1916 voor f 40, De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur voor 1916 wordt, goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op f 2269,20. Tot Armmeester wordt met algerneene stemmen herbenoemd de heer W. J. van Cam pen. Hierna wordt het suppletoir kohier der hondenbelasting, dienst 1915, vastgesteld op f 3.75. Niets mear voor de opsnbare vergadering aan de orde zijnde, gaat de Raad met ge sloten deuren over tot behandeling van hec suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag. Openbare vergadering van den Raad van Meeuwen, gehouden den 15 December 1915, des nam. 6 uur. Tegenwoordig 5 leden. Een vacature. Voorzitter de heer D. F. Brune, Burge meester. Secretaris de heer J. P. Sprong. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Mededeeling wordt gedaan o a. van de gehouden kasopneming bij den Ge eente- Ontvanger d.d. 8 December j.l. welk pro cesverbaal dat daarvan is opgemaakt voor kennisgeving wordt aangenomen. Na onderzoek der geloofsbrief, wordt met algerneene stemmen besloten den heer P. de Raad als lid van den Raad toe te laten. Vervolgens wordt opgemaakt een aanvul lingskohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1915, tot een bedrag van f 200. Alsnu wordt overgegaan tot het benoe men van een lid van het Burg. Armbe stuur t« Babiloniënbroek en Hill. De door B. en W. samengestelde voordracht was samengesteld uit no. 1 G. Boom, no. 2 G. H. Straver. no. 3 J. in 't Veld. Met 4 van de 5 uitgebrachi.e stemmen wordt alszoodanig benoemd de heer G. Boom. De benoemde verklaarde, op de vraag van den Voorzitterj de benoeming aan te nemen. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. iliui'^eriyiie Stand. Werkendam, vau 310 Dec. Ondertrouwd: A. Verhoeven, 30 j. en J H. Klop, 26 j. Getrouwd B. Rombout, 38 j. en E. van den Oven, 31 j. Geboren Anna, d. -v. J. W. van Houweiiugen en L. A. PaansHen- rikus Autoaius, z v. G. van O jen en B. HuismanJacobus, z. v. A. Lee mans en R. Staal. Overleden: Joost Mol, 68 j., echtg. van Anna Maas; Wouterina Hakkers, 78 j Gijsbert Bastiaan van der Wiel, 85 j Jan Hanegraaf, 60 j., echtg. van Cornelia van Gamineren. DeWerken en Sleeuwyk, van 10—17 Dec. Ondertrouwd: Ja x Oostrom, 30 j. wedn. van P. C. Vos en Willendna Adriaanse, 31 j.; Teunis Baggerman, 22 j en Wilhelmina Jacoba van Gel deren, 22 j.; Christiaan Dirk van den Steenbovan, 29 j. en Adriana Anna Bakker, 28 j. Getrouwd: P. C. Schaddelee, 36 j. eu M. Duiser, 33 j.C van Burgel, 27 j. en A. van der Stelt, 27 j.J. Visser, 29 j. en. P. J. Ippel, 28 j. Geboren: Flora Wilbelmina, d. v. F. C. Klop en K de RooverCorne lls, z. v. B. van Noorloos en A. de Vries. Overleden: Anna van Diemen, 63 j., weduwe vau Gerrit Duizer. Capelle, over de maand Nov. Getrouwd: D. C. Werther, 32 j. en J. Spieriugs, 23 j.J. Boezer, 40 j. eu A. A. van Tilborgh, 26 j.G. N. vau Achterberg, 24 j. en M J. Boeser, 22 j. M L. Vermeulen, 36 j. en S. C. de Rooij, 36 j. Geboren Wilhelmiua Maria, d. v. W. M MarceiissenMaria Martina, d. v. A. de Rooij en M. Verhagen Willem, z. v. A. Konings en J. vau Campen Arie, z. v. A. Taktor en H. TactorJacob, z. v C A Spranger3 en C. van MastrigtKrijn, z. v. M. J. v d. Helm, en I. B. Visser. Overleden H. G. van Dommelen, 52 j.; A. v. d. Mast, 79 j.; P. H. Ro- senbrand, 1 m. Drongelen, over de maand Nov. Geboren Adriaan, z. v. N. Schilders en C. A. van Meel. Wijk, van 10—16 Dec. Ondertrouwd: W. Kerkwijk en L. Verbeek. Getrouwd G. Versteeg en J. A. de Waal. Overleden: J. Versteeg, 86 j. H**ebezaken. kantongerecht Heusden. Uitspraken van 16 December 1915. Openb. dronkenschap: M. H., Heus den, G. V., Almerk, J. V., Veen, ieder f 5 of 3 d., H A., v. S., Herpt, f 15 of 3 d. Overtr. VisscherijwetP. D., Babij- loniënbroek, f 5 of 3 d. teruggave war garen bevolen. Overtr Leerplichtwet: B. van B., DeWerken, f 5 of 3 d. StrooperijT. de V., Werkendam, f 3 of 2 d., F. C. van O., Werkendam, 4 weken t. s. met 1 j xar proefiijd. Overtr. Springstierenreglement: M. van D., Alinkerk, f 5 of 3 Overtr. motor- en rijwielwet: W. S. W.zn., Nieuwendijk, f 3 of 2 d. Overtr. jachtwet: J. van A., Veen, f 4 of 2 d. Vee laten loopen op weiland F. S., Rijswijk, f 5 of 3 d. Rijden met vuile wielenH. D., Sleeuwijk, f 3 of 2 d. Nachtrumoer verwekken T. G., Wer kendam, f 10 of 3d., P. C. van O., Werkendam, f 10 of 4 weken t. s. Ingezonden. J.l. Dinsdag 14 December, hield de Jonged.-Vereen. „Dient den Heere", haar jaarlijksche uitdeeling. Aan 26 huisgezinnen werden de navolgende kleedingst ukken uitgedeeld 1 paar manskousen, 2 paar vrouwen kousen, 6 paar kinderkoueen, 4 vrouwen hemden, 6 manshemden, 4 meisjeshemden, 5 jongenshemden, 4 boezeroens, 6 lakens, 12 sloopen, 9 witte kinderschorten, 8 bonte kinderscnorten, 4 sporthemden, 18 rokjes, 10 kinder broekjes, 6 vrouwensohorten, 9 zakken, 8 dassen, 1 truitje, 1 borstrokje, 1 plooirokje, 1 blousje, 5 jurken, tezamen 131 stuks, benevens eenige kruideniers waren. De vereeniging zegt allen, die uit blijk van belangstelling hun steun hebben ver leend, hiervoor hartelijk dank en blijft zich bij voortduring in aller milddadig heid aanbevelen. Namens de Vereeniging: De Presidente, G. F. GEZELLE MEERBURG. Heusden. Miiucuiaod. Uit Weenen wordt gemeld, dat de bekende loeraar in het volkenrecht, de oud-professor der Weensche universiteit Lammasch, in de Neue Freie Presse een artikel gepubliceerd heeft over de neutraliteit van Nederland. Hij betoogt daarin, dat het Nederland tot den hoogsten roem strekt, in den wereld oorlog aan de opvattingen van den tegenwoordigen Minister van Buiten- landsche zaken Loudon zooals de minister deze in zijn voor 25 jaren verschenen boek over de drie bepa lingen van het Washingtonsche Ver drag uiteenzette vastgehouden en deze s rikt doorgevoerd te hebben. Voorzeker, vervolgt de schr. is bet voor den minister niet gemakkelijk ge weest zijn program ten uitvoer te bren gen. Maar terwijl hij onverstoorbaar den weg betrad, dien hij naar zijn weten schappelijke overtuiging voor denjuis- ten hield, behoedde hij zijn vaderland voor ernstige gevaren en gaf het een nieuwe aanspraak er op, het middel punt van alle vreedzame pogingen tot heil der menschheid te blijven. De Amerikaansche gezant in Den Haag, dr. Henry van Dyke, heefi 25,000 gulden ontvangen va het Belgische Steuncomité te New-York, ten bate van de geinterneerde Belgische militairen en hun vrouwen en kinderen. Hij heeft dit geld overgedragen aan het comité, dat zorgt voor de Belgische geïnter neerden, waarvan de heer Omer Buyse, te Amersfoort, de directeur is, en dat onder voorzitterschap staat van den Belgischen gezant, baron Fallon. De „Tel." schrijft: In parlementaire kringen loopt het gerucht, waarvan wij echter onder eenig

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2