De Pink Pillen zijn heilzaam voor de vrouw op alle leeftijden. De Pink Pillen 31 Maart 1916 Hiervan zal de blijvende rente 2 millard mark bedragenDit be drag is ontstellend. Denk eens in. Het rentebedrag dat het Rijk vroeger had op te brengen was 177 millioen, waar bij dan 60 millioen voor aflossing kwam. Dat leek toen al hoog en men had moeite het op te brengen. Maar nu heeft het niets. De oorlog kost aan het Duitsche rijk eiken dag 70 millioen mark. Iedere dag dat de oorlog wordt voortgezet beteekent dus de blijvende renteschuld van 3.5 mil lioen mark. Stel dat de oorlog wordt voort gezet tot 1 November 1916 dan komt Duitschland te staan voor de totale schul denlast van 78 millard mark dus een blijvende rente van bijna 4 millard mark Wel behoeft dit niet tot een staatsbank roet te voeren. Maar als rnen weet dat het nationaal vermogen van Duitschland 250 milliard Mark bedraagt zal men toch moeten toegeven dat het zoo niet kan voortgaan. Wat zullen alle oorlogvoerende landen onder hun stijgende schuldenlast te zwoegen hebben. Als een raadsel ligt de toekomst voor ons. Hoe de reuzenlasten van deze bloe dige oorlog verdeeld zullen worden, niemand kan het zeggen. De volkeren zijn verarmd op onrustbarende wijze. Alleen dit lijkt zeker de neutrale landen die zich buiten den oorlog weten te hou den, hebben een voorsprong. De moeilijke langdurige mobilisatie zal haar vruchten in deze dus wel afwerpen. PLAATSELIJK NIEUWS. HEUSDEN. Op de voorjaarskeuring van springstieren, Vrijdag 17 Maart alhier gehouden, werden 61 stuks aangeboden waarvan werden goedgekeurd Uit de gemeente Drongelen, 1 driejarige en 2 eenjarige zwartbonte van Gebr. Oerlemans v. d. Schans. 1 zwartbonte oud 16 maanden van P. Nieuw koop. 1 zwartbaard oud 14 maanden van D. Vos. Uit de gemeente Nieuwkuik. 1 zw.bonte 22 maanden van G. de Gou. 1 zw.bonte 16 maanden van J. van Eg- gelen. Uit de gemeente Wijk. 2 zw.bonte 1 en 2 jaar van W. Hoeve laken. 1 roodbonte oud 18 maanden van P. Lakerveld. 1 zw.bonte oud 14 maanden van B. de Waal. 1 zw.bonte oud 15 maan den van Adr. Hoevelaken. Uit de gemeente Hedikhuizen. 2 zw.bonte oud 28 en 18 maanden van de Wed. Branten. 1 zw.bonte oud 16 maanden van de Wed. van Veldhoven. Uit de gemeente Vlijmen. 3 zw.bonte oud 28, 20 en 16 maanden van C. Nooten. Uit de gemeente Herpt. 1 zw.bonte oud 2 jaar van J. C. van Bokhoven. 1 bl.bonte oud 14 maanden van Jac. de Wilt. 1 zw.bonte 26 maanden van Jac. van Oudheusden. Uit de gemeente Oudheusden. 1 zw.bonte oud 17 maanden van de Wed. Buis. 1 zw. bonte ood 14 maanden van J. van Boxstel. 1 zw. bonte oud 2 jaar van dezelde. 1» IVJ Uit de gemeente Genderen. 1 zw.bonte oud 16 maanden van P. Klein. 1 zw.bonte oud 17 maanden J. van den Heuvel. 1 zw.bonte oud 20 maanden van E. van der Beek. 1 zw.bonte oud 18 maanden van C. J. Branderhorst. Uit de gemeente Engelen. 1 zw.bonte oud 2 jaar en 1 zw.bonte oud 16 maanden van J. de Haas. Uit de gemeente Bokhoven. 1 zw.bonte oud 18 maanden van de gemeente Bokhoven. WERKENDAM. Naar wij vernemen, hoopt ds. J. Boeyenga Zondag 30 April afscheid van zijne gemeente te nemen. 29 Maart a,s. hoopt voor de Nuts leden op te treden de Heer H. Dekking. ALMKERK. Ter gemeente-secretarie alhier zijn kosteloos verkrijgbaar, blanco verzoekschriften om jacht, visch en hen- gelakten. Belanghebbenden, die op tijd hunne akte wenschen te ontvangen, wordt bekend gemaakt, dat zij hunne aanvrage vóór den eersten April a.s. inzenden aan den Edelachtbaren Heer Burgemeester, alhier. ANDEL. Van de 6 landstormplichtigen uit deze gemeente werden er 3 goedge keurd en welN. van Os, H. Straver Az. en P. Naaijen Pz. Bij de gisteravond gehouden verhuring van weilanden, toebehoorende aan de Herv. Kerk, was de totale opbrengst 50°/0 hooger dan het vorige jaar. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar aardappelen komt meerdere vraag, bijzonder naar pooters. Men besteedt tot f 4.per H.L, en voor pooters f3. BAARDWIJK. De Raad dezer ge meente besloot in Juli 1915 tot onder- handschen verkoop van twee oude klokken, zich bevindende in den gemeentetoren al daar, voor f 900. Hiertegen rezen bezwaren van de zijde der Ned. Herv. Gemeente, die van de klokken of van één er van gebruik maakte voor het luiden hij verschillende plechtige gelegenheden, als bij het oproepen der geloovigen tot kerkgang, bij begrafenissen enz. Gedep. Staten van Noord-Brabant ont hielden daarop bij besluit van 1 December j.l. aan het Gemeenteraadsbesluit hunne goedkeuring en bij een heden in de open bare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur medegedeeld kon. besluit is het door den gemeenteraad tegen het besluit van Gedep. Staten ingesteld beroep ongegrond ver klaard, uit overweging, dat zoowel met het oog op het belang der Ned. Herv. Ge meente te Baardwijk als uit historisch- monumentaal oogpunt bezwaar bestaat tegen verkoop der klokken en hiertegen over door den gemeenteraad niet aanneme lijk is gemaakt, dat het plaatselijk belang, waaronder in dit geval blijkbaar het finan cieel belang der gemeente is te verstaan, den verkoop rechtvaardigt. CAFELLE. Bij de op 13 Maart j.l. door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente gehouden verpachting is de voor ste aanwas van het Vaartje gelegen ten oosten van het Veerpad onder Nederveen Capelle en het Waardje voor den tijd van 4 jaren verpacht voor f 40 's jaars en éenige landerijen benevens de bermen der wegen voor den tijd van twee jaren voor f 618. 's jaars. In den tuin van A. v. A. alhier zijn in den nacht van Dinsdag op Woensdag eenige vruchtboomen uit baldadigheid beschadigd. Dader onbekend. De landstormplichtigen der jaarklasse 1912 L. Koenen, Th. A. Konings, J. Molegraaf, J. Paans, G. Rosenbrand en A. Wagemakers zijn op 9 dezer te 's-Her- togenbosch ingelijfd bij het Depot der 2e Infanteriebrigade. DUSSEN. Op den 8 Maart j I. te 's Bosch plaats gehad hebbende keuring der landstormlichting 1911 zijn van de 9 een afgekeurd. GAMEREN. Op de heden gehouden verpachting van hooi- en weiland toebe hoorende aan de Ned. Herv. Kerk worden buitengewone hooge prijzen besteed. Daar hier veel voor den handel gehooid wordt zal, indien er nog wat verdiend moet worden, de prijs in't najaar ongekend hoog moeten zijn. De totale opbrengst was verleden jaar f 6326.Hetgeen nu besteed wordt be draagt f8738.—. KERKDRIEL. Aangaande de zeer ernstige mishandeling van den veldwachter Tersteeg,. vernemen wij nader, dat het hier een wraakoefening betreft. Tersteeg trof ongeveer eon jaar geleden den als verdachte gearresteerden Kooyman aan in militaire uniform, tot het dragen waarvan hij niet bevoegd was. K. werd deswege gestraft, en moet later de be dreiging hebben geuit: »Ik zal hem er wel voor krijgen Zondagavond j.l. trof K., vergezeld van drie kameraden, den veldwachter, die op surveillance was, aan. K. moet Tersteeg toen met een mes aangevallen en hem zeer ernstig gewond hebben. De kamera den van K. liepen door zonder iets tot ont zet van T. te hebben gedaan. Ook tegen hen is een gerechtelijk onderzoek aange vangen. »Tel.« Heden namiddag ontstond een begin van brand op de boerenhofstede van den landbouwer De R., dat zich dreigend liet aanzien, daar de vlammen reeds uit het dak sloegen. Door de spoedige hulp der buren, en eenige veldarbeiders mocht men er in slagen de vlammen te blusschen en zoo doende een ernstig onheil te voorkomen. KAATSHEUVEL. J.l. Dinsdagavond ten zeven ure heeft Dr. de Lind van Wijn gaarden uit Rotterdam in de kerk a/d Loonschendijk een gloedvolle rede gehouden in 't belang van 't Christelijk onderwijs en wel naar aanleiding van Ps. 45 vers 4 en 5. Het was er druk bezet. De gehouden collecte ten bate van reeds genoemd onder wijs heeft ongeveer f17.opgebracht. MEEUWEN. Naar we vernemen hoopt Ds. J. v. d. Pol alhier 2 April a.s. zijn intrede te prediken, na bevestigd te zijn door zijnen vader, Ds. G. J. v. d. Pol, van Werkendam. NEDERHEMERT. Bij de gehouden verpachting van weidescharen op de Ar- kenswaard werden zeer hooge prijzen be steed. De koescharen golden van f 90. tot f 99.De paardescharen liepen van f110.— tot f 130.—. NTEUWENDIJK. In de gehouden vergadering der schoolvereeniging alhier deed de secret. C. v. Helden het jaarver slag, waaruit bleek dat het ledental 170 en het aantal schoolkinderen byna 300 be droeg. Ook het fanantieel versl. van den Pen- nigm. R. A. Koekkoek getuigde van voor uitgang. Daarna gaf de Weleerw. Heer Ds. De Bruyn eene schoone lezing over sDe beteekenis van de school met den Bijbel waarop een leerzaam debat volgde. Daar niemand meer iets te vragen had werd deze vergadering door Ds. De Bruyn gesloten. Door de vereeniging ter oprichting van een Coöp. stoomzuivelfabriek is aan gekocht de stoomzuivelfabriek met maal derij van Mej. A. J. den Dekker alhier, voor de som van f 14500. Besloten is de fabriek Altena te noemen. Op de gehouden jaarvergadering van de Land bouw vereen. >Vooruitgang al hier, zijn tot bestuurleden herkozen J. C. Ottevanger en A. v. d. Steltterwijl tot leden voor het hoofdbestuur in de Noordbr. Maatsch. van Landbouw zijn gekozen L. Branderhorst en W. Snoek Az. OUDHEUSDEN. Door P. van der Pol alhier is eene proef genomen met de aardappels in den grond te laten overwin teren. Hij heeft ze eerst nu gestoken en een mud goede wolkammers was het be schot op een klein gedeelte grond. Of het hem ook gelukt zou zijn, als het flink gevroren had, kan met recht betwij feld worden. RAAMSDONK. Op de gisteren ge houden veemarkt waren gevoerd 43 bees ten en 19 manden varkens. De handel was vrij levendig. Premiën vielen ten deel aanB. Achterberg, A. Schellekens en M. de Bruin (elk 2) en Mej. de Wed. de Bont, W. Boons, J. Boons, B. Langer- werf, C. Bink en P. C. de Wit (elk 1). RAAMSDONKVEER Bij Kon. be sluit van 11 dezer is met ingang van 16 Mei, benoemd tot directeur van het post en telegraafkantoor alhier, de Heer A. P. F. Duynstee, thans in gelijke betrekking te Geertruidenberg. SLEEUWIJK. Zaterdag j.l. slaagden voor het toelatingsexamen aan de dagnor maalschool te Gorinchem H. A. en M. van der Giezen. SPRANG. De milicien R. kwam bij het voetbalspel zoodanig te vallen dat hij zijn been brak. Per brancard werd hij naar het militaire^ hospitaal te Waalwijk vervoerd. Men meldt ons: In de Dijkstraat alhier kreeg een Ser geant met een milicien ruzie, dat tot hand tastelijkheden overging. Door beiden werden flinke klappen uitgedeeld. Toen de politie er bij kwam zag de Sergeant de kans schoon en koos per fiets het hazepad;zijn vijand liep hem na, en trachtte, hem van de fiets te doen tuimelen, doch zonder resultaat. Het 9-jarig dochtertje van H. viel achterover van een bank, waarbij zy een diepe wond aan haar hoofd opliep welke onmiddellijk gehecht moest worden. TEEN. Door den visscher K. werd Dinsdag in een sloot een snoek bemachtigd, welke ruim 8 pond wooghet was een buitenkansje dat hem circa f 5,00 bezorgde. Dinsdag had alhier de begrafenis plaats van den polderbode van Rijswijk. Velen waren opgekomen om den overledene de laatste eer te bewijzenwel een bewijs dat men met de man veel op had. We kunnen zeggen, hoewel de overledene een nederige betrekking bekleedende, hij toch zeer gezien was, in onze gemeente en bij allen waarmee hij in aanraking kwam. Wie kende niet dien gullen, opgewekten en altijd gedienstigen bode? Hij was een man met dubbele kracht en velen werden dan ook getroffen, toen vernomen werd, dat hij door den dood zoo spoedig aan zijn gezin, waarvoor hij leefde, werd ontrukt. Goof van Rijswijk zal bij velen langen tijd in gezegend aandenken blijven voort leven. Bij K. B. van 17 Nov. 1.1. is aan deze gemeente tot een behoorlijke inrich ting van haar lager onderwijs verleend eene subsidie groot f 400. WOUDR1CHEM. Bij K. B. van 17 Nov. 1.1. is aan deze gemeente tot een behoorlijke inrichting van haar lager on derwijs verleend eene subsidie groot f 1400. WAALWIJK. Het aantal sollicitan ten voor de betrekking van directeur der gasfabriek, is heden bij het sluiten van den termijn, gestegen tot 52. WIJK. Mej. L. van Wijk alhier heeft Dinsdag te Breda met gunstig gevolg exa men afgelegd in de nuttige handwerken. Van den timmerman v. Alphen werd Donderdag middag door een auto der firma de Kroes uit Gorcum een schaap doodgereden, wat voor den eigenaar na tuurlijk een schadepost oplevert. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen be steedTarwe f 10.80 a f 11.75, Haver f7.20 k f8.—, Garst f9.80 a fll.— per H.L.Boter f 0.90 a f per ty9 K.G.Eieren f 1.70 a f 1.75 per 26 stuks Biggen f 13.50 a f 17.50. Aangevoerd 129 stuks. Alle vrouwen kunnen zich beschermen tegen de ziekten, die het zwakke geslacht zoo zwaar treffen, door de Pink Pillen te gebruiken zoodra zij bemerken, dat hare gezondheid te wenschen overlaat. De Pink- Pillen geven bloed en versterken het ze nuwstelsel en nu hebben byna alle ziekten waaraan de vrouw lijdt, de slapte van het bloed en de verzwakking van het zenuw stelsel tot oorzaak. Aan het kleine meisje geven de Pink Pillen de krachten, die haar organisme op den weg der ontwikkeling noodig heeft, en, door het te versterken, beveiligen zij haar tegen de ongemakken, de koortsen, de epidemieën, waarvan zwakke kinderen de slachtoffers zijn. Op den leeftijd waarop het jonge meisje vrouw wordt, op het oogenblik van haar vorming, zijn de Pink Pillen haar bijzonder gunstig, want zij beschermen haar tegen de bleekzucht en tegen de bloedarmoede, die haar op dat oogenblik bedreigen, en die, indien men er niet op let, indien men ze laat wortel schieten, de oorzaak worden van een leven van lijden. Bij de vrouw regelen de Pink Pillen de werking van alle organen, versterken haar, geven haar eetlust, versterken haar zenuw stelsel, regelen hare tijdverschijnselen en doen haar die heldere tint, dien schitteren den blik en dat uiterlijk van jeugd behou den, die aan een rijk bloed en een vol komen gezondheid te danken zijn. Bij den kritieken leeftijd, eindelijk, be veiligen de Pink Pilllen de vrouw tegen alle ongemakken en ernstige verstoringen, die zich op dat oogenblik voordoen zij helpen haar om zonder gevaar door dat bij uitstek gevaarlijke tijdperk heen te komen. zijn de krachtigste wederbelever van het bloed en de beste versterker der zenuwen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar k f 1,75 per doos en f 9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Da Costa- kade 15, Amsterdam; voor Heusden en Omstreken bij G. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. BINNENLAND. Bommenmakers gearresteerd. Men meldt uit Maastricht aan »de Tijd cc In de Kleine Looyerstraat hadden 3 personen van Russische nationaliteit een kamer gehuurd als zoogenaamde Belgische uitgewekenen. Zij worden verdacht van het maken van bommen, althans de politie heeft materialen, benoodigd voor het maken van dergelijke gevaarlijke instrumenten, op de kamer gevonden en in beslag genomen. Twee ervan zijn met de Noorderzon ver trokken, de derde, dien men verleden Woensdag terug verwachtte, is tot heden niet verschenen. Het huis wordt door de politie bewaakt. Ook de dochter van den verhuurder, met wie een der Russen naar men vertelt, omgang had, is niet terug gekeerd. O De geldleening van 125 millioen. De Tweede Kamer heeft zonder hoof delijke stemming het wetsontwerp tot het aangaan eener geldleening van 125 mil lioen goedgekeurd. o Behoud van onze schepen. De Tweede Kamer heeft heden aange nomen het wetsontwerp houdende verbods maatregelen van den verkoop van Neder- landsche schepen aan het buitenland. o Aardappelen. Men meldt aan de »N. R. C.t, dat Duitschland den doorvoer van aardappelen naar Zwitserland toestaat. Er moet aan bepaalde formaliteiten worden voldaan. De »Zaandijkc. Naar men aan de »N. R. C.« meldt, ligt het stoomschip »Zaandijk« thans op de Theems aan de boeien geankerd. Schip en bemanning zijn in veiligheid. o De booten der »Zeelandc. Men schrijft uit Vlissingen aan de »N.Ct.c: Naar aanleiding van de vrees, die hier bestaat, dat het varen met de raderbooten der Maatschappij Zeelanddie van 18 dezer af den dienst op Engeland zullen onderhouden, meer gevaar zou opleveren dan met de schroef booten, die tot nu toe voeren, hebben wij ons gewend tot een ter zake kundige, die als zijn overtuiging uitte, dat de vrees overdreven is. De raderen der booten liggen niet diep in het water, en schepen die zoo diep liggen zijn tot heden nog niet met mijnen in aanraking gekomen. o De Erigelsche post. Den 18eu dezer wordt het postvervoer tusschen Nederland en Engeland met de booten van de Maatschaopij Zeeland hervat. Het vertrek uit Vlissingen vindt plaats Maandags, Woensdags, Vrijdags en Zaterdags 6 uur voorm. Uit Engeland Zondags, Dinsdags, Donderdags en Zater dags. In verband hiermede wordt de post verzending per Batavierlijn van Rotterdam naar Engeland na 16 Maart gestaakt, —o Köpenick te Soesterberg. De »Tel.« schrijft Souvent le vrai peut paraitre invraisem- bable, en al mag de roemruchtige kapitein van Köpenick ook al zónder ijzeren kruis naast zijn schoenmakerspikkel gesneuveld zijn, vfür's Kaiser und Vaterlandc zijn geest leeft voort en openbaart zich telkens weer in andere individuen en andere landen. Sinds verleden Vrijdag mag ook het Nederlandsche leger op zijn Köpenickschen >Hauptman« wijzen. Alléén en dit moet dadelijk gezegd, dezen even dapperen als weinig anthentieken kapitein ter eere, dar hij, wel verre van zich aan oplichterij te hebben schuldig gemaakt ten nadeele van een of andere publieke kas, aan den Nederlandschen Staat feitelijk 'n vrij aardig profijtje heeft bezorgd. Dien Vrijdag dan hebben we nu be loofd of nietdat we geen namen van personen of plaatsen zouden noemen? zou generaal Onne een bezoek brengen aan het militaire vliegkamp te Soesterberg. Bij zijn aankomst stond er een auto klaar, een pracht van een auto, écht iets voor een generaal, met 'n Belgischen geïnterneerde als chauffeur, en als palfreniereen kapitein van het vrijwillig automobielrijders- korps. keurig in z'n spiksplinternieuwe uniform Wie is u vraagt de generaal. Militair saluut, correct, hoekig, »schnei- dig« zouden ze te Köpenick-zelf zeggen - Kapitein Braams. Gezicht van den generaal, 'n combinatie van een vraag- en een uitroepteeken Kapitein Braams Nooit van ge hoord Waar komt u vandaan Het antwoord op deze minder bescheiden vraag, liet in zóóverre aan duidelijkheid te wenschen over, dat.... tien minnten later kapiteinBraams uit zijn mooie uniform was geschud. o De bewoners van de Fahrenheitstraat en omgeving te 's Gravenhage werden gis terenmorgen tegen 9 uur opgeschrikt door een hevigen knal, tengevolge van een ont ploffing, welke plaats greep in de chemi sche fabriek van den apotheker den heer Furnée, in genoemde straat. Toen de knecht van den heer F. aan de fabriek kwam en de straatdeur opende, had de ontploffing plaats. De man werd tegen een vat geslingerd en bekwam brand wonden. De buitenmuur van de fabriek werd ontzet, de tusschenmuren stortten in, en het dak werd geheel uit zijn voegen gerukt. In een vertrek op de bovenver dieping waar chloor-ethyl wordt bewaard, ontstond brand, welke door de brandweer met 2 stralen werd gebluscht. Van huizen aan de overzijde der straat sprongen hier en daar ruiten stuk. o Het aantal pokkengevallen te Amsterdam is nu al tot boven de 30 gestegen, en in breede kringen maakt men zich ongerust. Een Amsterdammer filosofeert altijd, en thans redeneert hijwe hebben gehad oorlog, we hebben gehad overstrooming, komt er nu nog epidemie bij, dan is de beker der ellende vol. Inmiddels wordt de angst van het pu bliek al op verschillende manieren geëx ploiteerd. Met een brochure tegen het pok- kengevaar wordt druk gecolporteerd, en een assuradeur heeft al een verzekerings maatschappij opgericht, die geld zal uit- keeren aan de weduwen van iemand, die aan ziekte, die epidemisch heerscht, sterft. o Jubilés bij den Provincialen waterstaat. De heer H. J. L. M. van Schevichaven, hoofdingenierur van den provincialen water staat in Noord-Brabant, zal op 1 April a.s. den

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 2