Waarschuwing. publiek verpachten: H 0 01G R A S. circa 42 Hectaren Hooigras, publiek verkoopen Klaver. MS J. J. VAN DER KAADEN HOOILAND. De Ms J. J. m der Hei Nieuwe en twfeètads RIJWIELEN. J. v. d. MEER, RENDEREN. (N.B.) HUISVROUW T© koop Gewassen te velde, landbouwers in jY.-Brabant Da Sleutel ie; G-ssoadheid. Pink Pillen. een net dienstmeisje. Hondenkar op veeren, KEURING Aardappelen, Erwten, Haver en Tarwe. Steeds voorradig: Bendoa or Qadordselea. Tweede Meid, Bestuur der Domeinen. Openbare Verkooping in het openbaar verkoopen: Uiterwaardsch Hooigras. Notaris J. M. C. PAAP, te verkoopen: te verhuren Arnhem op Hemelvaartsdag te houden 28ste Bondsjaarvergadering als aigevfardigde aan gewezen de leden M. Genuït en D. de Roon. Maandagmiddag sloeg een paard ge spannen voor een militaire fouragewagen op hol. Het 7-jarig zoontje van C. v. H. raakte tusschen den wagen en een muur bekneld. In bewustelorzen toestand werd hij opgenomen en bij zijn ouders binnen gedragen. Wer$ eerst het ergste gevreesd, la?er bleek dat hij met den schrik en een hoofdwond vrij kwam. WIJK. Bij het afschieten van een pistool had zekere P. v. D. het ongeluk zijn linkerhand te treffen. Bij geneeskun dig onderzoek bleek de kogel zeer diep in de hand gedrongen, zoodat hulp eerier spe cialiteit noodzakelijk bleek. Een groot aantal vrouwen zijn door de bloedarmoede ondermijnd. De bloedarmoede komt voort uit slapte van het bloed en gebrek aan bloed. Het is in dit gebrek der hoedanigheid en in dit te kort der hoeveelheid van het bloed dat het uitgangs punt ligt van ongelukkige en met lijden overvulde levens. De ongelukkige bloed- arme lijdt noodwendig aan velerlei kwalen en haar leven is een waar martelaarschap het leven heeft voor haar geen bekoring, iedere dag brengt haar nieuw lijden. Ge looft gij dat zij lust in het leven heeft, die arme vrouw, die voortdurend gedrukt gaat onder een vreemdsoortige matheid, dat arme meisje die door het minste werk bovenmatig vermoeid is en die altijd het eind harer krachten nabij voelt Ziet gij niet dat de verandering harer trekken haar uitputting aanduidt, dat haar moeielijke gang, haar vermoeide houding, dat alles een ellendigen gezondheidstoestand bewijst De vrouwen willen, ongelukkigerwijze, geen aandacht wijden aan de eerste verschijn selen der zwakte. Zij zullen zich later wel verzorgen en zij rekenen er te gemak kelijk op dat hare krachten van zeiven zullen terugkomen. O, welk een ernstige dwaling 1 Hoe langzamer het kwaad komt, hoe langer het zal noodig hebben om weg te gaan en in den tusschentijd heeft de zwakte in het tengere vrouwelijke orga nisme verwoestingen te weeg gebracht, die de krachtigste gestellen erg aantasten. Er moet onmiddellijk gehandeld worden. Zoodra de vrouw bemerkt dat hare krach ten een weinig wankelen, moet zij zich onderwerpen aan de behandeling met de Pink Pillen, die het bloed zullen verhinde ren nog meer te verarmen. De Pink Pillen geven bloed met iedere gift en geven aan de verzwakte organen alles wat noodig is om de kracht der beste dagen terug te vinden. De Pink Pillen zijn het beste versterkingsmiddel voor de vrouwelijke organismen. Zij geven eetlust, zij geven krachten, zij versterken de maag, bezorgen een goede spijsvertering zij ver spreiden in geheel het lichaam een groote levenskracht en geven dat uiterlijk van welzijn dat zeggen doet»Zij is een en al gezondheid! Welke storingen, welke on gemakken zijn er al niet vermeden door de Pink Pillen, op het juiste oogenblik genomen 1 De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f9 per zes doozen bij het Hoofddepót der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij G. Malingré, Drogist te Heusden, de fjrma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, én verder by verschillende apothekers en goede drogisten. BINNENLAND Nadat 5 broeders waren gesneuveld Door de grenswacht te Klazienaveen is aangehouden een Duitscher, die daar over de grens kwam. Hij was woonachtig in een plaatsje aan de Oostenrijksche grens. Vijf oudere broeders van hem waren reeds in Frankrijk en Rusland gesneuveld. Ook hij zou weldra moeten opkomen, maar zijn moeder had hem weten over te halen te vluchten. Zijn vader was er eerst tegen, maar had eindelijk toch zijn toestemming gegeven. Hij was rijkelijk voorzien van geld, vooral bankpapier. Goudgeld ontbrak hem geheel. Hij wilde verder reizen naar Den Haag, waar familie van hem woonachtig was. Kommiezen en militairen hebben in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in de Hilvaren- beeksche heide een gezelschap smokkelaars aangehouden. Dezen droegen kistjes boter. Een twintigtal, allen Belgen, werden ge arresteerd. Toen eenige hunner zich met het mes in de hand wilden verzetten, werd een hunner door een revolverschot van een kommies levensgevaarlijk aan het hoofd gewond. o Kostelooze melk van ons vee. Donderdag kwamen ongeveer 500 koeien over Oldenzaal te Bentheim aan, waarvan vele in zoo'n ongunstige conditie verkeer den, dat ze onmiddellijk moesten worden afgemaakt. De andere koeien werden alle uitgeladen om gedurende een paar dagen in de weilanden weer wat op dreef te komen om het verdere transport te kunnen doormaken. Zoolang deze dieren te Bent heim vertoeven, gaat de stadsomroeper twee keer per dag den volke kond doen, dat onder toezicht de koeien kosteloos gemol ken mogen worden. Bedrog bij de munitie-fabricage. De minister van Oorlog heeft Vrijdag in de Tweede Kamer medegedeeld dat ongeveer 100 fabrieken in ons land bezig zijn met den aanmaak van munitie. Ook daarbij worden veel moeilijkheden onder vonden. Een Hollandsch fabrikant wist hard staal in zacht staal te veranderen, dat makkelijker te bewerken is en leverde daarvan vrijwel waardelooze granaten. Bij deze mededeeling gingen in de Ka mer utiroepen op: »Wie is de schavuit e. d. De minister van Oorlog is echter zoo goedhartig geweest den naam niet te noemen. De landbouwer J. Wijdenes te Opper does werd bij een Zaterdag woedend on- weder door den bliksem getroffen en ge dood. De ongelukkige laat eene vrouw met negen kinderen achter. o Wol uit Duitschland. De uitvoer uit Duitschland van betere soorten wollen manufacturen is wederom toegestaan. Handelsreizigers met monsters bezoeken thans Nederland om reeds nu bestellingen op te nemen voor het aan staande winterseizoen. o Van de grens (V.D,) De Duitschers zijn bezig de geheele pro vincie Luik in staat van verdediging te brengen. Overal worden loopgraven aan gelegd en kanonnen opgesteld. De Maashaven". Men herinnert zich, dat de Maashaven van de Qrma Van Uden te Rotterdam, op een mijn gebojien en te Gravesend op strand gezet, op last der Engelsche regee ring niet mocht worden gerepareerd dan onder voorwaarde, dat ze aan een Engel sche firma in huur zou worden afgestaan. Thans verneemt de Tel. uit Londen, dat dit laatste is geeischt, omdat de Maashaven handel dreef voor Duitschland en de firma Van Uden op de Engelsche zwarte lijst is geplaatst en als vijand van Engeland wordt beschouwd. o Een Belgische lichter getorpedeerd. Een van de twee lichters, gesleept door de sleepboot Lauwerzee van Rotterdam naar Londen en 25 Mei uit den Waterweg vertrokken, is naar het Hbld. meldt, in de Noordzee door een Duitsche duikboot ge torpedeerd en gezonken. Met den anderen lichter kwam de Lauwerzee behouden te Londen aan. Menschenlevens gingen hierbij niet verloren. o Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangen: te Gorin- chem 45 zalmen, wegende van 8 tot 28 pond, 83 elfen en 15 finten; te Woudri- chem 54 zalmen, 60 St. Jacobszalmen. 371 elften, 2711 finten, alsmede een partij paling, witvisch en rivierbot; te Brakel 44 zalmen en een partij elftente Haaften 42 zalmen en een partij elftente Hur- wenen 15 zalmen en een partij elften; te Rossum 6 zalmen en een partij elften te Bato's Erf 2 zalmen en een partij elften. Burgerlijke Stand. Heusden van 2330 Mei 1916. Cornelia, Maria, Johana, d. van A. van der Zanden en van A. M. Nooten Johannes, z. v. S. W. A. Metselaar en van C. G. Crombog Wilhelmina, d. v. J. v. d. Leur en van H. Heijkans. Ondertrouwd J. E. Nienhuis, 29 j. en J. M. Rooijakkers, 23 j. Werdendam, 1925 Mei 1916. Geboren Huibertje, d. v. Chr. Slager en J. IppelMaartje, d. v. D. de Kooter en Th. Holster Willem Hendrik, z. v. C. Kamerman en Ch. P. Kozijn Teuntje, Maria, d. v. B. de Haan en M. C. Bies heuvel Jacomina d. v. C. de Heus en A. van der Stelt. Overleden Teuntje Visser, weduwe van Pieter van der Stelt, oud 82 j.Jan Hoegee echtgenoot van Klazina Pellikaan, oud 75 j. Almkerk, 324 Mei 1916. Geboren: Gerrit, z."v. A. A. v. Wijn gaarden en van H. van Rijswijk. Ondertrouwd P. A. van Herwijnen oud 29 jaar met J. S. de Zeeuw oud 26 jaar J. J. v. d. Stelt oud 29 jaar met G. To- lenaars oud 31 jaarG. Smithjes oud 38 jaar met Cornelia Anna Colijn oud 29 j. Getrouwd a. Groenenbergh oud 25 j. met J. van Burgel oud 21 jaarW. Don kersloot oud 34 j. met Z. van den Oven oud 27 jaar Th. van Burgel oud 24 jaar met A. van Drunen oud 20 jaar. Overleden C. P. Rijken oud 41 j. echt- genoote van A, de Graaf. Nederhemert over de maand April 1916. Geboren Teunis, z. v. C. G. van Aalst en F. WijbergPeterke, d. v. C. de Weerd en C. H. Struijk Jan, z. v. G. R. Oomen en M. M. Schaap. GetrouwdB. Meerman, 28 j. en H. v. Eek, 24 j. M. Bracht, 25 j. en L. v. Wijk, 21 j. J. |van Ooijen, 26 j. en C. G. Smits, 25 j. Kantongerecht te Heusden. Uitspraak van 25 Mei 1916. Overtreding LeerplichtwetM. A. v. d. N. te Werkendam, f5.of 10 d. Overtreding visscherijwetY. K. te Woudrichem f 10.of 10 d. Hakken van boomen binnen de groep Woudrichem der N. H. W.J. v. H. te Oudendijk f 3.of 2 d. Rijwiel zonder lichtJ. d. V. te Haar steeg f 3.of 2 d.M. C. v. D. te Dewerken f 4.of 2 d. Voertuig zonder lichtL. G. te Dalem (G.) f5.— of 3 d. Openbare dronkenschapC. H. P. ge- domiliceerd te Dussen f5.of 3 d. M. v. d. B. te Heusden f15.of 30 d. Hond zonder muilkorfA. v. L. te Ammerzoden f 0.50 of 1 dag. Mollen vervoeren C. K. te Veen f 5. of 2 weken T. S. Marktberichten. VEE en PAARDEN. Rotterdam, 29 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 345 vette run deren, 73 vette kalveren, 193 schapen of lammeren, 813 varkens. Prijzen per X kilo: koeien van 52H tot 6065 c., kalveren van 55 tot 6065 c., varkens van 40/44 tot 48/51 c., ligte varkens van 3335 c. De aanvoer van koeien en ossen was behoorlijk. De handel was redelijk en de prijzen waren weder zeer hoog. Voor en kele beste exemplaren werd zelfs nog tot 2 cent boven noteering besteed. Vette kal veren met kleinen aanvoer. De handel was vrij vlug en de prijzen waren be hoorlijk. Schapen en lammeren met gewo nen aanvoer en zonder handel. De aanvoer van varkens was goed. De handel was tamelijk vlug en de pryzen waren weer iets hooger. In enkele ge vallen werd nog 1 cent boven noteering besteed. Voor de eerste soorten was de markt afloopend. BOTER, KAAS en EIEREN. Rotterdam, 29 Mei, Eieren. Zeeuw- sche f6.757, Overmaasche f77.50 per 100 stuks. GRANEN, enz., MEEL en OLIE. Rotterdam, 29 Mei. Meel. Geduren de de afgeloopen 14 dagen werden van Amer. Patenten tot verhoogde prijzen nog al flinke partijen verkocht, sedert is de vraag weder minder geworden. Deze week kocht de regeering bij inschrijving enkele postjes Amerikaansche Patenten. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. Rotterdam, 29 Mei. Aardappelen. De prijzen waren: Zeeuwsche blauwe f 5.50 6, dito eigenheimers f55.40, dito bonte f5.506, Spuische eigenheimers f 5.20 5.70, bravo's f5,305.75, red star f5.20 f5.50. Tamelijke aanvoer en vraag. OostBrhOüt, 30 Mei. Boter fl.62 k fl.64 per K.g. Eieren 24 25 cent de 4 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 26 Mei 1.18 M. 0.44 M. N.A.P. 27 4.28 0.47 28 1.25 0.55 29 1.19 0.52 ADVERTENTIBN. MEVROUW VAN TIÉNHOVEN, den Haag, vraagt zoo spoedig mogelijk Zich te vervoegen bij Mevrouw SIGMOND- v. Rossum, te Werkendam. Mevr. BOLLv. Kessel, Westwagen straat C 66 Gorinchem, vraagt tegen 1 Aug. of eerder, een van goede getuigen voorzien, tegen hoog loon. Een in goeden staat zijnde met twee groote honden en tuig. Te zien^bij J. VOS, Heidenschhoek, Wijk. De Hoofd-Commissaris van Politie te 's-Gravenhage waarschuwt tegen de han delingen van personen, die nu eens zich verschuilende achter den naam »Haagsch Prijskampkantoor," dan weer achter die van »Versandhaus Mercurius," door middel van advertenties in provinciale en gemeen telijke bladen a. Opwekken tot deelname aan een prijskamp om uit een opgegeven woord het grootst aantal andere woorden samen te stellen b. aanbieden koekkoeksklokken en an dere artikelen tegen matige prijzen (bij vooruitbetaling) te zullen leveren. Het is gebleken, dat relaties met deze instellingen steeds leiden tot schade van het publiek. Het vooruit zenden van gel den wordt ten sterkste ontraden. De Opperw. Heusden, 27-5-16. Hoekstra. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te WAALWIJK zal het Voorgras der gronden in het Winterbed der Bergsche Maas, om te hooien in 1916, wat betreft B. vak Capelsche veer- nitmondings- kanaal 's-Hertogenbosch-Dnngelen ten overstaan van Notaris A. SCHAAP te Waalwijk op Vrijdag 16 Jnni 1916, in het hótel »De Twee Kolommen* by A. GERRIS te Waalwijk. A. vak Capelsche veer-Keizersveer ten overstaan van Notaris B. A. MIDDEL KOOP te Capelle op Donderdag 15 Jnni 1916 in het hótel »De Ploeg« van J. W. TEUNEN te Waspik. Alles breeder bij biljetten omschreven. VAN Het COLLEGE VAN REGENTEN OVER DE GODSHUIZEN te HEUSDEN zal op Zaterdag 10 Jnni 1916, 's voormiddags 9 uur precies, in het Wapen van Am sterdam* nabij de Wijksche Poort te Heusdfn, v onder Hedikhnizen, Engelen, Vlij men en Baardwijk. Nadere inlichtingen geven de opzichters A. /VAN BOKHOVEN te Haarsteeg en P. WAGEMAKERS te Heesbeen. te Werkendam, zal DONDERDAG 15 JUNI 1916, vm. 10* uur precies, in het café «Sprenger* te SLEEUWIJK, onder WOUDRICHEM en SLEEUWIJK, de eerste snede Hooigras in per- ceelen, seizoen 1916. Voor den Heer W. P. Kalis Van DE UITERWAARDEN »het Klein Gors*, ïhet Groot Gors* en »de Groesplaat*, in perceelen als van ouds. Voor den Heer A. Naaijen, Aan en op het Kraaiveld, Van den Eigen Dijk en Kade. Aanwijzer voor de Gorzen A. LEEN MAN, aan den Groenendijk, onder Wou drichem. Breeder bij biljet omschreven. van die wenschen deel te nemen aan de Keu ring van Gewassen te velde, worden verzocht daarvan vóór 15 Jnni e.k. kennis te geven aan een der ondergetee- kenden. Bij de aangifte moet betaald worden f2.50 per H.A. of een deel vaneen II.A. van de aangegeven gewassen. Gewijzigde reglementen zijn verkrijgbaar bij den Heer C. J. J. DANIËLS, Secretaris der Noord-brabantsche Maatschappij van Land bouw te 's-Hertogenbosch. N.B. Ook ROGGE wordt opgenomen mits 200 M. verwijderd van een met het zelfde gewas beteeld veld. De Centrale Commissie, P. DEKKERS te Wouw, Voorzitter. P. J. TIMMERS te Klundert, Secretaris. H. E. HUIZENGA, Rijkslandbouwieeraar te Breda. H. TIMMERS te Steenbergen. A. L. KOTEWEG te Zevenbergen. P. J. ELST te Wouw. te Almkerk, is voornemens om op Woensdag 7 Juni 1916 's voormiddag 10 unr precies, bij de weduwe J. C. HIJKOOP te Alm kerk, in het openbaar Voor den Heer Af. van Dergeijk en anderen ®Vs Hectare te veld staande Klavergewas onder Almkerk. Breeder bij biljetten en inlichtin gen bij den Notaris, te Almkerk, is voornemens om op Maandag 5 Juni 1916, 's avonds 7 uur precies, bij de weduwe J. C. HIJKOOP te ALMKERK, in het openbaar Voor den Heer A. van de Koppel Sz. 5 Hectare Hooiland (de boezem) in perceelen als van ouds. Inlichtingen geeft de Notaris. Aanbevelend, Mr. Smid en Bondsrijwielhersteller, Voor f 1,85 een geheele bezending Mat ten enz. om uw woning gezellig te maken 4 prima kwal. Chineesche Vloermat, fijne mooie kleuren, voor slaapkamer, keuken enz.2 flinke nette Gangmatten1 sterke Deurslijkmat (80 bij 50 c.M.); 4 gekleur de zachte Bedmat, gratis 4 fraaie Wand versiering en 4 fijn Tafelmatje. Wie bin nen 8 dagen Postw. zendt of remb. be stelt, ontv. dit alles en nog extra 4 fraai Stoelkussen, 4 Thee warmer, 4 Kalender, 4 Lkmpekap, 4 fijne Tafellooper, 2 Bood schapmanden of 4 fijn Tafelkleed. Naar buiten zending rembours, Mattenhuis, Prin sengracht 44, A'dam. t

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1916 | | pagina 3