Kleine geheimen. Uitputting der nieren De liefde die er tusschen man on vrouw bestaat, is, zegt men, in omgekeerde reden tot het aantal geheimen dat de een voor den ander heeft. Dit is zeker waar en in het algemeen kan men zeggen dat alle lie den die een goed hart hebben, die liefhebben, niets voor zich zeiven willen houden wat anderen kan interesseeren, geruststellen en verlichten. Aan dat gevoelen gehoorzamen zij, van wie wij brieven met getuigschriften van genezing door Pink Pillen ontvangen. De schrijvers dier brieven verzoeken ons dezen te publiceeren met de bedoeling aan hen die lijden, zooals zij zeiven hebben geleden, I geleid een goeden raad te geven. Met die be doeling zond Mej. Mortelette, 127, rue de Beauvais, te Amiens (Frankrijk), ons de volgende mededeeling e.Ten gevolge van verdriet en tegenspoe den was mijn gezondheid zeer slecht ge worden en had de bloedarmoede mij on dermijnd. Ik zag er vervallen uit en at bijna niet meer. Niet alleen had ik een afkeer van het eten, maar ook een tegenzin, daaruit voorkomende, dat mijn maag mij te zeer deed lijdeh door het verteeren dei weinige spijzen die ik gebruikte om mij te voeden. Ik was erg vermagerd en zóó zwak dat mijne beenen weigerden mij te dragen en ik ongeschikt was zelfs licht werk te doen. Ik heb vele middelen gebruikt zonder een verbetering waar te nemen en besloot eindelijk de Pink Pillen te nemen, die mij van verscheidene zijden waren aan geraden door personen die ze met succes hadden genomen. Ik kan met zooveel lol getuigen over de behandeling met de Pink Pillen dat ik u toesta mijn getuigenis te publiceeren en zoo mijn genezing ten voor beeld te stellen aan de ougelukkigen bloed- arme vrouwen, die zich tot nu toe niet van hare ziekte hebben kunnen genezen.» Wij voegen hieraan toe dat de behan deling met de Pink Pillen niet kostbaai is, want zij geneest spoedig en is in het minst niet ingewikkeld, daar er geen enkele bijzondere leefregel bij nood'g is. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, schele hoofdpijnen, neurasthe nie. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar fl .75 per doos, en f9 per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam voor Heusden en Omstre ken bij G. Malingrè, Drogist te Heusden de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk en verder bij verschillende Apo thekers en goede Drogisten. pen mochten vertrekken als gewoonlijk zulks op eigen risico. Het Duitsche wachtschip Liebenfels der Hansa-lijn dat te Charlestown, (South Caro lina) sedert het begin van den oorlog voor anker heeft gelegen, begon gistermorgen te zinken. Men gelooft dat in den romp een gat is geboord. De kapitein weigerde de hulp van sleepbooten. o De »Amiral Magone. Uit Parijs wordt geseind, dat het Fran- sche ministerie van Marine officiëel mee deelt, dat het s.s. »Amiral Magone dat rond 900 man teoepen naar Salonikl ver voerde, en door den torpedojager Are be- werd, op 25 Januari door een vij andelijken onderzeeër is getorpedeerd. Het stoomschip zonk in 10 minuten. 109 man werden gered door den begeleidenden tor pedojager en den torpedojager »Bombarde«. Deze laatste kruiste in de nabijheid en kwam, evenals zeven visschersvaartuigen met groote snelheid aanvaren. De commandant van de Amiral Magon alsook de aan boord aanwezige troepen bielden zich voortreffelijk. De staf en de bemanning van de »Arc« legden de groot ste opofferingsgezindheid aan den dag Lieden van deze boot wierpen zich in zee om ondanks het slechte weer de soldaten te helpen, die het schip naderden, en om hen aan boord op te nemen. De meeste slachtoffers werden door de ontploffing ge dood. De »Amiral Magon« was in 1904 gebouwd en mat 5506 bruto ton aardappelen zoo zuinig mogelijk te zijn, wekelijks slechts drie- of viermaal aard appelen te gebruiken en de 'overige dagen dit voedingsmiddel door andere, met name rijst, te vervangen. BINNENLAND Een nieuw kanon. De Duitschers hebben, naar men uit goede bron verneemt, over de lijn Hoey- Leuven naar het front getransporteerd drie beperkt, nieuwe, buitengëwone zware kanonnen, die aan het oog onttrokken waren door groote zeilen. Voor het vervoer worden zeer lange platte ijzeren wagentjes gebruikt, die elk meer dan 30 assen en 60 wielen hebben Twee locomotieven trekken elk kanon, dat geweldige afmetingen heeft. Het transport HoeyLeuven duurde alleen acht dagen. o Kolennood in Duitschland. Uit Paderborn wordt bericht dat het bureau voor prijsbepaling met het oog op den kolennood besloot, dat in geen woning méér dan een kamer verwarmd mag worden. Verder werd de invoering van de 6-uur sluiting der winkels toegestaan en besloten voor Febrari en Maart in te voeren, waarop aan elke familie een centenaar brandstof zal worden verstrekt. Eindelijk zal worden voorgesteld kolen- Bevroren aardappelen. Van deskundige zijde vestigt men er de aandacht op, dat bevroren aardappelen weder voor de consumptie geschikt worden door ze gedurende een etmaal in water te plaatsen van een temperatuur van ongeveer 65 graden Fareiiheit en ze gedurende dien tijd te laten staan in een verwarmde ruimte, zóó dat ze niet te zeer afkoelen. Daarna zijn de aardappelen weer voor gebruik geschikt. Brand. Te 's-Hertogenbosch is Woensdagavond omstreeks half zeven naar men ons seint brand uitgebroken in de sigaren fabriek van den heer A. L. Scheefhals Holla, in de Hinthamerstraat. Het vuur vond gretig voedsel in de sorteerderij en de drogerij Toen de lang niet moderne brandweer eerst na 25 minuten water be gon te geven, stond de geheele boven- verdi ping in lichte laaie vlammen. De belendende bioscoop werd zwaar bedreigd De commissaris van politie riep toen militaire hulpr in. Daaraan alleen was het te danken dat de brand tot het eerste perceel Mee »N. v. d. D.« o Officeel verbod van uit te varen. Men seinde ons gisteravond uit IJ muiden Aan de Nederlandsche stoomschepen Zoelandia, IJstroom en Rijnstroom, gs op last der regeering het vertrek van IJmuidei verboden. Dit verbod strekt zich thans uit tot alle Nedei landsche stoom- en vissche- rijschepen die buiten de territoriale wateren gaan. Het is gegrond op de met 1 Februar in werking tredende, verscherpte duikboo- ten-tactiek van Duitschland. Aan vreemde stoomschepen zal een waarschuwing bij het vertrek gegeven worden Er zal moetei gewacht worden op de vaststelling van een veilige route. o Het ging niet. De Arnhemsche politie heeft als deserteur een landstormplichtige gearresteerd, die was treinen direct hierheen te laten rijden. I weggeloopen om zijn beroep van smokkelaar Wanneer grootere zendingen uitblijven is de sluiting der gasfabriek onvermijdelijk. o Verschillende bijzonderheden. Van Duitsche zijde is dezer dagen ge meld, dat in 1916 de Franschen en Engel- schen 739 vliegtuigen hebben verloren, de Duitschers slechts 221. Havas seint nu, dat de Duitschers m 1916 alleen door toedoen eter Fransche vliegers 417 toestellen hebben verloren, de Franschen verloren 204 vliegtuigen. Amerika neemt maatregelen. Wilson en Lamsing hebben gistesen be raadslaagd en hebben, naar gemeld wordt, reeds zekere stappen gedaan, waarvan de aard echter onbekend is. weer op te vatten. Zijn vrouw kwam voorstellen, hem tegen betaling van f 2000 vrij te laten. Niet tachtig, maar tweehonderd. De Dordrechtsche wethouder De Kanter tevens lid van de tweede Kamer, heeft bi een bespreking der levensmiddelenvoorzie ning in den raad als zijn meening te kennen gegeven, dat de voedselvoorziening in 191 geen 80, maar niet minder dan 200 millioen gulden zal kosten. Hij vreesde, dat de toestand nog moeilijker zal worden dan hi op het oogenblik is. o Onze nijverheid. Daar flesschen door Duitschland tot contrabande zijn verklaard, zal de vol- De broodvoorziening. De minister van Landbouw heeft de burgemeesters aangeschreven, dat vóór het in werking treden der nieuwe regeling inzake de broodvoorziening, de bestaande regeling van de bruinbroodvoorziening de- finititief moet worden afgesloten en op Zondag 4 Februari de voorraad regeerings meel in natura by de bakkers moet wor den opgenomen, ten einde eventueele ver verschillen met den administratieven voor raad te kunnen constateeren. Op den voet van deze opneming zal dan met de jakkers kunnen worden afgerekend. De afrekening voor het ongebuilde mee zal in het vervólg geschieden op dezelfde wijze, als ze tot op heden plaats vond De meelfabrikanten en molenaars zullen derhalve van de bakkers den lagen meel- fjrijs ontvangen, terwijl zij den toeslag volgens de bestaande regeling bij het Rijk kunnen declareereri. o Een jongetje van een met zijn vaartiug ui de Linge liggende schipper geraakte Zondagmiddag in een wrak. Na veel moeite werd het ventje door een tweetal militai ren gered. o Moord te Zevenaar. De soldaat A. Jansen uit Oud-Zevenaar, in garnizoen te Arnhem, had wegens over lijden van zijn vader 14 dagen verh.f ont vangen. Zondagavond moest de nog jonge man weer in zijn garnizoen terug zijn. ilij had echter een sievigen borrel gedronken, en wilde juist in den laatsten avondtrein stappen, toen deze vertrok. Het noodlottig toeval wilde, dat hij nog wat ging ronddolen verschillende café's werden bezocht en ten slotte geraakte hij verzeild (in volle uit rusting) buiten het stadje op 't Grieth. Nabij een'café aldaar kreeg hij twist met B. Roelofsen, gehuwd en vader van zes kinderen, iemand die nog al eens te veel drank gebruikte en ook niet meer nuchter was. Er schijnt op den donkeren landweg nog wat gevochten te zijn even later viel een schot. Buurbewoners vonden R. met borstwond op den grond liggen. De een bedelaar.»Als de Lichtmiskeerskens door de sneeuw gaan, gaan de koeikens vroeg naar de wei.« Een trouwe kat. Ruim een jaar geleden werd tijdens den watersnood van den veehouder T. te Zui- derwoude een kat gered, nadat deze 14 dagen op zolder had gezeten, 't Beestje werd naar Monnikendam gebracht en aan Thans regeeringszeep het gastvrije gezin, waar de familie T. onderdak kreeg, ten geschenke gegeven. Nu komt er ijs in sloot en vaart en op een morgen van de vorige week vroeg poes om binnengelaten te worden in de oude woning, waar 't beestje natuurlijk weer van harte welkom was. De haven van New-York werd eergiste- gende week een der machinale ovens van renavond gesloten. Geen stoomboot mocht I de N. Y. Van binnenvallen of vertrekken, daar er bericht Delft moeten was gekomen dat Duitsche geïnterneerde vijf stoombooten pogen zouden zee te kiezen, zijn Te middernacht is een politiemacht naar slechts gedeeltelijk. Deventer's glasfabrieken te worden stopgezet. Van de ovens, die met handenarbeid werken, er twee gedoofd en werkt er een Groote snoeken. De visscher D. v. H. te Axel ving in November een snoek van 19 pond. Tuei hij echter een paar dagen later dit beestje zou verzenden, bleek hem, dat het veel dunner was geworden. De snoek had toe< een karper van ruim 2 kilo uitgespuwd Wat een roofdier In de maand December mocht het dien zelfden visscher gelukken, een nog groote ren te vangen. Dit exemplaar woog £6 pond Het was een prachtige visclihij had een lengte van een 1.10 M, een dikte van 55 c M. Een wijze tot voorkomen van uitputting der nieren is het vermijden van kouvatten en dit is niet moeilijk. Leef in goed ge ventileerde kamers, blijf nooit in natte kleeren zitten en ga nooit zonder van heete kamers in de kou. Andere voorzorgen zijn lichaamsoefening, regelmatige slaap, geregelde gewoonten, geen te zwaar voedsel, genoegzaam zuiver water en als dubbele beveiliging Foster's Rugpijn Nieren Pillen om de nieren in goeden staat te houden. De nieren hebben veel te lijden van een hardnekkige kou of plotseling kouvatten. Zij hebben dan extra veel vergiften af te de dokken gezonden, waar vijf schepen der Hamburg-Amerikalyn zijn geïnterneerd. Gisterenmorgen is de haven heropend. De autoriteiten hebben verklaard, dat sche- o Nood en schaarschte. Ook de burgery van Rotterdam is op het hart gedrukt met het gebruik van een man werd naar het ziekenhuis vervoerd, maar bleek reeds bezweken. De vermoedelijke dader was er vandoor gegaan en werd gisterochtend nabij het station toen hij naar zijn garnizoen wilde gaan, gearresteerd. Het feit, dat aan ver lofgangers geen scherpe patronen worden ver strekt, maakt het er voor den overigens gunstig bekend staanden militair niet beter op. (Hbld.) o Uit Hardingxveld wordt geschreven Niettegenstaande wij niet in den oorlog gedompeld zijn, gevoelen wij toch ten zeerste de gevolgen van de stremming van den handel. Door de weinige gelegenheid om het noodige te vervoeren komt aan vele arti kelen gebrek en worden de prijzen van wat nog te krijgen is, verbazend hoog Door de weinige aardappel voorraad zijn velen op het gebruik van bruine boonen aange wezen, en die liet gebrek aan groene zeep is een groote last. De brandstoffen zijn eveneens duur of niet te bekomen. Steenkolen zyn er al lang niet meer, en de prijs van antra ciet en briquetten is in enkele dagen ge stegen tot t 4 75 en f3.60, een voor bijna niemand te betalen prijs. Een Nederlandsch stoomschip gezonken Uit Londen meldt Reuter dat volgens een Lloyds-hericht het Nederlandsche s.s. Epsilonc, van de Vrachtvaartmaatschappi »Bothnia«, te Amsterdam, gezonken is Het was 21 Dec. van Buenos-Ayres met regeeringsgraan naar Amsterdam vertrok ken. De bemanning werd geland. Uit de oude doos. Aan het N. v. d. D. ontleenen we he volgende De oude ervaringsweerkunde werd neer gelegd in de volgende uitspraken»Is Februari zacht en stil, dan komt de Noor denwind in April.»Een warme Februar een koude lente.e Blazen de muggen in Februari alarm, houdt in Maart de ooren warm.e »St. Peter (22 Febr.) breekt een brug van ijs of legt er een.e Fe bruari mist, geeft hooi in de kist Maria Lichtmis (Vrouwendag 2 Febr] de boeren rekenden alleen met heili gendagen speelde een belangryke rol Hebt voor 't weer goeden moed, als 't op Lichtmis stormt en woedt.»Geeft Lichtmis klaverblad, Paschen dekt met sneeuw het pad.c »Lichtmis donker, de boer een jonkerLichtmis klaar, de boer is hier tot aller genoegen verkrijgbaar, als ook rijst, havermout en bruine boonen. Brandstof is hier evenals elders schaars en slecht. Naar we vernemen zitten de bakkers zonder meel en de militairen zonder aardappelen, 't Is ie hopen dat spoedig aan die benarde om standigheden een einde zal komen. Van de ijsbaan op de Maas wordt, dank zij het mooie winterweer, dag aan dag druk gebruik gemaakt. Reeds hadden door de militairen een paar wedstrijden in hardrijden plaats, waarvoor flinke prijzen werden uitgeloofd. -Een paar militairen en een burger vielen een gat in hun hoofd, foch groote ongelukken kwamen ons niet ter nore. Genderen. Dinsdagmiddag was er ge legenheid feest te vieren op de ijsbaan. Al werkte het weer niet mee, er was veel animo onder de deelnemers aan het hard rijden, ringsteken, enz. Er valt wel te genieten voor de liefhebbers van het schaat senrijden. Toch duurt de vorst wel wat lang. Naar wij vernemen hoopt op Dins- 4 Februari, des avonds om 6 uur in Ie Geref. Kerk op te treden Ds. A. H. Nieboer te Krabbendijke. 's Gravemoer. Voor de lichting 1918 zyn in deze gemeente 8 personen inge schreven. De ingevolge de gemaakte lijst, model A gemeente 202 namen kinderen. Leerplichtwet op- bevat voor deze leerplichtige van voorzorg De strenge winter biedt vooral voor Ie werkende klasse vele nadeelen. De eenige lichtzijde is het ijsvermaak, waar van hier ruimschoots wordt geprofiteerd. Door eenige heeren was jl. Dinsdag boven dien nog een wedstrijd in het hard- en schoonrijilen, opgeluisterd door muziek, ge organiseerd, wat in dezen wintertijd een flinke beweging gaf. Herpt. Dinsdagavond jl. is alhier op gericht eerie ijsvereeniging onder den naam Nooit gedacht.« scheiden, waarmede het bloed door de I Het bestuur bestaat uit de heerenJ. gesloten PlJkman> voorz.J. Buys Adrz., vice- voorz.W. Kuijs, Secr.J. Buijs Thz., Perm.P. Fitters, J. Verhoeven en M, Smits, Commissarissen. Staande de vergadering traden ruim 40 personen als lid toe. Het bestuur is dadelijk actief opgetre den en heelt tegen gisteren (Vrijdag) reeds een ijsfeest georganiseerd. Meeuwen. Openbare vergadering van den Gemeenteraad, gehouden den 24 Jan. 1917, namiddags 7 uur. Tegenwoordig 5 leden. Voorzitter de heer Brune, Burgemeester. Secretaris de heer J. P. Sprong. I. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. II. Ingekomen verschillende stukken, welke allen voor kennisgeving worden aan genomen. III. Op voorstel van Burg. en Weth. wordt met algemeene (5) stemmen beslo ten de jaarwedde van het te benoemen hoofd der school te bepalen op f300. -b ven het wettelijk minimum. IV. Ter tafel wordt alsnu gebracht een verzoek van Mej. Reas, onderwijzeres, strekkende om verhooging van jaarwedde. Op grond van finantieele overwegingen wordt op het verzoek afwijzend beschikt. V. Na behandeling van verschillende reclames hoofdelijken omslag dienst 1916, wordt overgegaan tot de vaststelling van een aanvullingskohier van den hoofdelijken omslag dienst 1916. VI. Nog wordt besloten aan te gaan eerie tijdelijke geldleeriing ad f1500.ter voorziening in kasgeld. Na behandeling van nog eenige andere van minder belang zijnde zaken, sluit de Voorzitter de Vergadering. Tot Notabélen der Ned. Herv Kerk alhier zijn herbenoemd de heeren D. Buuren en P. de Raad. onregelmatige stoelgang en de huidporiëu overladen wordt. Het is de taak der nieren om de ver giften uit het bloed te filtreeren en als zij er niet toe in staat zijn, wordt gij van kwaad tot erger. Urinezuur hoopt zich op en voegt er het zijne toe bij. Onsteking van de nieren, rugpijn, niefgruis, blaas- en urinekwalen, spit, niersteen, ischias, rheumatiek, waterzucht en ongeneeslijke graden van nierzwakte kunnen er het ge volg van zijn. Let bij het eerste teelten van nierzwak te op zorgelooze gewoonten en verander deze onmiddelijk. Geef de nieren de noo dige hulp door haar te versterken en hee- len met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Het eenige, waarop Foster's Pillen aan spraak maken, is dat zij uitsluitend voor. nier- en blaaskwalen dienen, niet voor iets anders. Op elke doos Foster's Rugpijn Nieren Pillen komt het handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen voor Verkrygb. hij alle goede drogisten f 1.75 p. doos of t 10. p; zes doozen. PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Janu ari 1917, ingelegd 1 17655.51. Terugbe taald fl9279 84L Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6018. Van alle zijden zijn we nu door ijs ingesloten. Vrijdag begon de passage naar Nederhemert over de Bergsche Maas. Door het wassen van het water, direct na het vastzitten der rivier, is het ijs aan beide zijden gedeeltelijk ondergeloopen, dat nu weder bevroren, gelegenheid geeft om afstanden, langs het opgeschoven ijs, op schaatsen af te leggen. De was der rivier kwam spoedig tot staan. De rivier blijkt dus niet geheel door een ijsdam te zijn afgesloten, zooals eerst vermoed werd. De avond van Woensdag, door »het Nut« op Concordia gegeven, was een en al succes. We verwijzen voor verder naar het Ingezonden stuk. De Voorzitter v. h. Dep. deelde aan het slot van den avond mede, dat op den eerst- volgenden avond met Dames Mr Kamp zal optreden. De Leden genieten dus wel in dit win- terseisoen. Verscheidenheid van goede krachten. Andel. Op het telephoonkantoor wer den gedurende de maand Januari 59 tele grammen verzonden en 67 ontvangen, boven dien werden 160 gesprekken behandeld. van Tot administrateur van het Levens- middelenbedrijf in deze gemeente is door Burgemeester en Wethouders benoemd de heer P. W. Sprong, ambtenaar ter Se cretarie alhier. Sprang. Door het ziekenfonds verbon den aan de afd. Patrimonium* alhier werd in het afgeloopen boekjaar f 302,30 aan haar zieke leden uitgekeerd. De inkomsten dekten ongeveer de uit gaven. Gedurende de vorige maand werd aan het hulppostkantoor alhier op 's Rijks post spaarbank belegd f2663,25 en terugbetaald f3251 10. Veen. Dat de nieuw opgerichte IJsclub welke de naam is gegeven van »Nooit ge dachte, zich mag verheugen in de sympathie en middelen tot voorkoming

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 2