Huishoudster Kindermeisje. I Brandhout, Blokken of Vaamhout, Bericht van Inzet. Joz. de Jong, X. X- Wielrijders J. ELEKAN, II. A. BONSEL, HOQFDKIESDISTR]CJ HEUSDEN. Onze Candidaat, de Heer te VLIJMEN, I komt op Dinsdag 22 dezer, met 1389 stem men in herstemming met den tegencandidaat te Waalwijk, op wien 1149 stemmen zijn uit gebracht. Kiezers, leest weer AANDACHTIG en ON PARTIJDIG het strooibiljet, dat U zal worden toegezonden; dan durven wij vertrouwen, dat een flinke meerderheid onder U ons krachtig zal helpen, om het voorloopig succes van on zen Candidaat te bekronen door de EINDOVER WINNING. 15 Mei 1917. EEN TALRIJKE GROEP KIEZERS. Kindermeisje, 's-Hertogenbosch, zjjnen hartel|jken dank. K. v. d. Velden, Zondags na I uur kantoor gesloten. Accountantskantoor van Tahakshandel Mij. te Amsterdam. Uit het verslag van genoemde Maatsch. N. V. Oscar Rothe vh. Jiskoot, blijkt o. m. dat het vorig jaar werd omgezet voor f 15.700.000— met een bruto winst van f3.962,987,— of netto f3.161.788,—. Op de preferente aandeelen kon worden uitgekeerd 23 pet. en op de gewone aan deelen 76 pet. Nekkramp. Te Amersfoort heeft zich opnieuw een geval van nekkramp voorgedaan, thans bij een jonge vrouw in de Borstraat. o Groote diefstal te Rotterdam. In de werkplaats van de goudsmederij der firma Van .Vugt aan den Plantage weg is een groote diefstal gepleegd. Uit een reistasch werd f150 aan bank biljetten gestolen en uit verschillende laden werden 12 1300 gouden ringen mee genomen. Een groote partij zilveren lepels wordt ook nog vermist. De schade wordt op f 35.000 geschat. BEKENDMAKING. Het Gemeentebestuur van Heusden, MAAKT BEKEND dat in de week van 14 MEI tot 20 MEI 1917, op de navolgende bons ver krijgbaar zijn de dkarbij vermelde regee- ringsgoederen Bon no. 53 2 ons Rijst. 9 54 1 Zeep. 9 j> 55 2 d Bak- of Braadvet. 9 56 3 K.G. Aardappelen. PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden, 16 Mei. Heden middag, ongeveer halfdrie, zal op de scheepswerf van de firma de Haan Oerlemans te water worden gelaten, het s.s. 9THISTED« gebouwd voor Deensche rekening. Het schip, van staal gebouwd, volgens de hoogste klasse van Bureau Veritas' speciaal toezicht, heeft de volgende af metingen Lang 215 voet, breed 34-4 voet, hol '15-6 voet en is van het raised quarterdeck (verhoogd achterdek) type, met verhoogden bak en brugdek en campagnedek. Op geladen diepgang van 14 voet 1 duim, kan het schip ongeveer 1580 ton vervoeren. Het schip wordt voorzien van stoom ankerspil en stoomstuurinrichting, alsmede van 4 stuks stoomwinchen voor te laden en te lossen, waarvan een tevens als ver- haallier is ingericht. Machine en ketels worden te Rotterdam vervaardigd en hebben de volgende af metingen 15" X 25" X 40" en 27" slag. Twee enkele ketels zullen den benoodig- den stoom leveren, en de machine onl wikkeld plm. 600 P.K. Snelheid zal onge veer 9.5 knots bedragen. Wie belangstelle in onze industrie, zal zeker wel eens een kijkje gaan nemen, te meer daar wij in onze omgeving nog nooit een dergelijk schip van die afmeting voor ons te water hebben zien gaan. Werkendam. Naar wjj vernemen zal de suikerfabriek alhier geheel worden stop gezet. Reeds is een gedeelte personeel be dankt, terwijl Zaterdag a.s. nog meer hun ontslag zullen ontvangen. Prov. Ct. Aalst. Door de gemeentepolitie is tegen W. proces-verbaal opgemaakt inzake over treding der distributiewet, het vervoeren van een wagen turf. De turf is inbeslag- genomen. Ammerzoden. Tot directeur van het Levensmiddelenbedrijf alhier is benoemd de heer J. de Leeuw ambtenaar der gemeente secretarie. Beneden-Langstraat. In vette kal veren is zeer geringen voorraad en be trekkelijk geen handel. Vette varkens wor den opgeruimd tegen 64 ct. per pond, schoon gewogen. Biggen zijn goedkoop en gelden f 4 a f 8 per stuknuchtere kal veren doen f8 a f 12 af. Nu er meer gras komt gaan jorige lammeren vlugger en betaalt men deze f8 a f 10 per stuk. Elshout. In de alhier gehouden raads vergadering werd besloten aan den Volon tair ter gemeente-secretarie, voor zijne werkzaamheden met de distributie, eene jaarlijksche toelage van f 300 te verleenen voorts de lesuren in de nuttige handwer ken met 2 te vermeerderen en het salaris der onderwijzeres met een derde te ver- hoogen. 's-Gravenmoer. Maandagmorgen ont stond een begin van brand in het huis bewoond door den bakker C. Rutters aan de Vaart. Door het kordaat optreden der brandweer werd voorkomen, dat het geheele huis in asch werd gelegd. Toch is de schade aan het dak aanzienlijk. Bij het redden van den inboedel ging eveneens veel verloren, of beschadigd. De brand is vermoedelijk aan een schoorsteen ontstaan. Openbare Vergadering van den Raad der gemeente 's Gravenmoer. Afwezig is de heer C. Bosman. De heer D. Smits, burgemeester, opent de vergadering en stelt na voorlezing en vaststelling der notulen en mededeeling van verschillende ingekomen stukken, o.m. aan de orde v 1. aanbieding der verslagen volkshuis vesting, lager onderwijs, commissie tot wering van schoolverzuim, gemeenteverslag en gezondheidscommissie, alles over 1916. 2. procesverbalen kasopneming ontvan ger, armbestuur en levensmiddelenbedrijf op 22 Maart j.l. 3. adres mej. G. Beunis, in zake ver hooging jaarwedde als telephoonhoudster deze jaarwedde wordt met f15,ver hoogd. 4. adres onderwijzend personeel der openbare lagere school, houdende verzoek tot een duurtetoeslag voor 1917 de heer Pruissen ontvangt f60.— en mej. de Jonge f40.—. 5. mededeelingen inzake de uitvoering der werkzaamheden tot verhooging en ver zwaring van de kaden der Dongepolders en bespreking over uitdieping der haven. 6. voorstel van B. en W. tot verhoo ging van het salaris der directrice van het levensmiddelenbedrijf met f125,in gaande 1 April j.l., welk voorstel wordt aangenomen. 7. vaststelling primitief kohier van den hoofdelijken omslag over 1917. 8. vaststelling eener verordening op het broodgewicht. 9. alsvoor tot verbod van het voeren van rogge aan het vee. 10. ontslag-aanvrage van den heer N. E. van Heioma als gemeente-ontvanger dit ontslag wordt met ingang van 1 Juni eervol verleend. 11. vasstelling der borgtocht voor den nieuw te benoemen titulariswordt be paald op f2000, 12. benoeming gemeenteontvanger als zoodanig wordt benoemd de heer A. van Eersel J.Mz. alhier. 13. benoeming armmeester, tengevolge van het overlijden van den heer A. Dek kers als zoodanig wordt benoemd de heer P. Bakkeren. 14. Uitbreiding der levensmiddelen commissie daaraan wordt de heer A. Kielen toegevoegd. 15. verzoek van de N. V. Stoomtouw- slagerij en Spinnerij tot aankoop van een strookje grond aan de haven wordt be sloten tot dien verkoop over te gaan. 16. rondvraag: de heer Verhagen be spreekt de waterloozing op de Donge. 17. sluiting der vergadering. Meeuwen. Vergadering van den Raad dezer gemeente, gehouden 7 Mei 1917 Tegenwoordig 5 leden. Voorzitter de heer D. F. Brune, Bur gemeester. Secretaris de heer J. P. Sprong. 1. Ingekomen eenige stukken, welke voor kennisgeving worden aangenomen. 2. Vervolgens wordt aangeboden het verslag van den toestand der gemeente over 1916, alsmede het verslag ingevolge art. 52 der Woningwet. 3. Daarna wordt overgegaan tot de vaststelling van het kohier van den hoof delijken omslag, dienst 1917, bedragende ruim f2700.—. 4. Aan de orde komt thans de benoe ming van een Lid van de Commissie tot Wering van schoolverzuim te Meeuwen. Door Burgemeester en Wethouders wordt daartoe aanbevolen de heer Pruim, hoofd der school. Met algemeene stemmen wordt de heer Pruim daartoe benoemd. 5. Ten slotte wordt besloten tot wijzi ging der Begrooting dienst 1916, aange zien gebleken is dat verschillende posten van uitgaaf te laag blijken geraamd te zyn. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Nederhemert. Tot lid van de com missie tot wering van schoolverzuim alhier is benoemd de heer W. Knoop. - De geërfden van den Dorpspolder Nederhemert hebben in hunne l.l. gehouden vergadering besloten de Kade en Molen straat als grindweg te doen vervallen en deze door een straatweg te veranderen en is hiermede een begin gemaakt. Oud-Heusden. 14 Mei. Op de heden te Waalwijk gehouden premiekeuring van één- en tweejarige stieren behaalde de éénjarige stier van de Vereeniging 9Nooit Gedacht* gevestigd alhier de vierde prijs. Daar deze stier (geen stamboekstier) in aanmerking kwam met slechts ingeschreven stamboekstieren wordt de vereeniging van harte geluk gewenscht met het succes, vooral te meer, daar deze slechts uit nood ge-J dwongenmoest worden opgericht. Minder gelukkig is de stamboekvereeniging te Elshout, daar deze vereeniging, na slechts kort in het bezit van een stier te zijn, genoodzaakt was deze te doen afmaken wegens kwaadaardigheid. Woudrichem. Door het bestuur der Land- en Tuinbouwvereeniging 9Land van Altena« werd in café van Gooi, een ver gadering gehouden tot regeling van den verkoop in den a.s. zomer van aardappelen en fruit en groenten voor uitvoer naar 't buitenland. Op de vergadering was mede aanwezig de veilingscommissie voor Noordbrabant, waarvan de heer Snellen, secretaris dier commissie, met de exporteurs de zaak nader besprak, om zoodoende op de hoogte te komen, wie van hen in de termen valt om ook dit jaar als exporteur in aanmer king te komen. Verder werd nog besproken de grens scheiding der districten en de mogelijkheid tot oprichting van een veiling te Veen, welke echter om verschillende redenen moeielijk tot stand te brengen zal zijn. Na rondvraag van den voorzitter werd de vergadering gesloten. Zalt-Bommel. 14 Mei. Van J. Meyers Scheepsbouwmaatschappij alhier, werd he den met goed gevolg te water gelaten het vrachtstoomschip 9Balho!m« Bergen, groot 1550 ton gebouwd, voor Noorsche rekening en bestemd voor de gewone vrachtvaart. Het schip krijgt een machine van 750 P.kr. en wordt hier verder geheel afge werkt met stoomlaadlieren, laadderricks en de moderne inrichting voor snel laden en lossen. Marktberichten. '8 Hertogenbosch. 14 Mei. Op de heden gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 46 stuks. Eerste kwaliteit gold van f 0,96 tot f 1,02 tweede kwaliteit van f 0,90 tot f 0,96, derde kwaliteit van f 0,84 tot f 0,90 per K.G. Waalwijk. 12 Mei. Op de veemarkt viel veel beweging op te merken'. Bi flinken aanvoer van hoornvee werden prij zen voor melkkoeien en dito vaarzen van f 250 tot f 345 bedongen. Schapen en lammeren gingen vlug van de markt, ruim 120 stuks werden verkocht aan hoogere prijzen, weilammeren f6,50 k f 10 per stuk, jonge varkens 85 stuks f6 f 14 per stuk. Eieren f8,25 f8,50 per 100 stuks. Groenten met meer aanvoer maar duur. OOSterhOllt. Boter f2.20 a f2.24 p. kg. Eieren 32 a 35 ct. de „4 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 11 Mei 1.26 M. 0.56 M. N.A.P. 12 9 1.22 9 0.53 9 9 13 9 1.27 9 0.49 9 9 14 9 1.26 9 0.49 9 9 Rivierberichten. Op 15 Mei. in meters in cM. 's-Hertogenbosch 1.97 -I- N.A.P. val 1 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 1.97 9 9 val 1 9 (Maas) 1,08 9 9 was 3 Crévecoeur (Dieze) 9 9 val 0 Crévecoeur(Maas) 9 9 val 0 St. Andries (Maas) 2.48 99 val 6 St. Andries (Waal) 4.36 9 9 was 1 Venlo 10.06 9 9 val 12 Maastricht 41.95 99 val 3 Keulen 2.92 99 val 3 Nagekomen berichten. Landstorm jaarklasse 1908. (Officieel). De minister van marine ad interim minister van oorlog, heeft aan de commissarissen der Koningin telegrafisch verzocht den burgemeesters nog vandaag te seinen, dat de oproeping der landstorm jaarklasse 1908 voortgang moet hebben, overeenkomstig de ministerieele aanschrij ving van 20 Maart jl. ADYERTENTIEN. De Heer en Mevrouw DE HAAN-ODÉ hebben het genoegen U kennis te geven van de geboorte van hunne dochter Heusden, 15 Mei 1917. Ondergeteekende brengt bij deze, niet alleen aan de kiezers die stem op hem uitbrachten, maar ook aan allen, die op welke wijze dan ook, zijne candidatuur steunden, NOTARIS CANTERS. Drünen, 12 Mei 1917. gevraagd boven de 30 jaren. Brieven onder letter R. aan het bureau van dit blad. Gevraagd een bekwaam niet beneden 16 jaar, goed kunnende Ma zen, Naaien en strijken, van 's morgens 7 tot 's avonds 8 uur. Adres Mevr. DE HAAN, Scheepswerf Heusden. van één of meer* vrachten te leveren Juni tot Augustus. Brieven letter B. Bureau v. d. Blad. De Notaris W. A. M. KALKMAN te Woudrichem, maakt bekend, dat het te zijnen overstaande geveilde Huis, Schuur. Bakhuis en erf, Tuin en Boomgaard, aan den NIEUWENDIJK onder Almkerk, in bod staat Perceel 1 op f 600. 9 2 9 - 1560. 9 3 9 670. 9 4 9 - 310. De toeslag blijft bepaald op Zaterdag 19 Mei 1917, des avonds om 6 uur, Zomertijd, ten herberge van M. VAN DEN HEUVEL te Nieuwendijk. U Iaat u toch met Pinksteren foto grafeeren bij Eind B. 114 2de huis vanaf de Waterpoort GORINCHEM. Ter gelegenheid van het Pinksterfeest geven wij bij 7 portretten een aardige verrassing cadeau. Een Rijwiel koopen is een zaak van vertrouwen. Ik lever le kwaliteit Rijwielen en Onderdeelen tegen zeer concur- reerende prijs. Rijwiel en Banden één jaar gegarandeerd zonder bijbetaling. Agent der beroemde merken Simplex-, Raglan-, Fiscal-, Göricke-, Trans- valia- en Heclatangent-Rijwielen. k contant 10% korting. Oude Rijwielen ruil ik tegen hoogen prijs in. Steeds voorradig 9Vredestein« en andere Banden, vanaf f4.tot f 7.50 per stuk. Zes stuks nog in zeer goeden staat zijnde gebruikte Rijwielen, waaronder één Jongens- en één Meisjes-Rywiel," bied ik voor zeer lage prijs te koop aan. Beleefd aanbevelend Rijwielhandelaar, WIJK, bij Heusden. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Havenstraat 5 (nahy het station) 's-BOSCH. ADVIES en BIJSTAND met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, nalatenschappen, boedelschei ding, voogdij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, ma ken van Contracten, Requesten, enz. enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvor deringen in der minne, worden geen kosten in rekening gebracht. Hertogstraat 3 en 5 Telefoon 441 belast zich met alle accountants werkzaamheden. t 9 MEDEKIEZERS G. R. van der Ven

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 3