Vreest geen examen Geneesmiddelen Dit is van belang voor u. Overtollig urinezuur. 3)Ik twijfel er niet aan, dat een voor beide partijen bevredigende overeenkomst getroffen zou kunnen worden die elke ge dachte aan geweld buitensluit, die geen angel, geen ontstemming achterlaat«. Misschien slaan die woorden op een on bestemde toekomst, en ook dan zijn zij niet zonder belang. Maar het is niet ge heel uitgesloten, dat zij een toespeling be vatten op een plan, dat al spoediger onder zekere voorwaarden voor verwezenlijking vatbaar zou kunnen zijn, iets van een min of meer officieelen wapenstilstand tusschen Rusland en de middenrijken bijvoorbeeld. Zou het tegen het verdrag van Londen indruischen, dat de geallieerden het sluiten van een afzonderlijken vrede verbiedt? Te gen de letter van dat verdrag niet, want een wapenstilstand is nog geen vrede. Hoe dat zij, het was wel van pas, dat de rijkskanselier in dit verband den nadruk op de eendracht tusschen de centrale bond- genooten onderling legde. Want de uit lating van graaf Czernin, den Oostenrijksch- Hongaarschen minister van buitenlandsche zaken, waarin hij verklaarde, dat de mo narchie geen veroveringsplannen tegen Rus land koesterde, had bij de geheele Oosten- rijksche en Hongaarsche pers onverdeelde instemming gevonden. Maar de inlijvingspartijen in Duitschland waren daar tegenopgekomen. De Duitsche regeering heeft rtu betoogd dat zij met deze partijen niet meegaat. Rusland kan dus, als het vrede wil, aankloppen bij de centrale en zal een geopend oor vinden. Of het de hand der verzoening zal aan grijpen? De toekomst zal het leeren. Dit is van belang voor u, want het zou wel buitengewoon zijn, indien gij u niet van tijd tot tijd over uw gezondheid hadt te beklagen. Gebeurt het u bij voorbeeld niet dat gij vermoeid zijt zonder juist te weten waarom Is uw spijsvertering altijd even gemakkelijk en laat uw eetlust som wijlen niet te wenschen over Is uw slaap niet dikwijls onrustig, zoodat gij, wanneer het uur van opstaan slaat, nog vermoeider zijt dan toen gij gingt slapen Al de ver schijnselen zijn ongetwijfeld ernstig genoeg dat gy er eenige aandacht aan wijdt. In de eerste plaats moet gij, als zij zich voor doen, u er aan gewennen u zelf af te vragenHebt gij u in den laatsten tijd niet meer of min overwerkt? Hebt gij u niet eenige buitensporigheid te verwijten Of wel, zijt gij niet ten prooi aan zorgen of verdriet Zonder zelfs zoo ver te gaan, zijt gij zenuwachtig of ontstemt door plot selinge tesnperatuurs wisselingen of ver anderingen van het weer Welnu, hoe onbeteekenend dit u ook schijne, al deze oorzaken, die dikwijls samengaan, hebben een zeer slechten invloed op uw gestel, hoe krachtig dit ook zijn moge. Het ge voel van vermoeienis, langzame spijsver tering, slaaploosheid verraden een orga nische verzwakking, daaruit voortkomend dat overwerk, buitensporigheden, zorgen, ongestadigheid, door u tot handelen te noodzaken om uw physiek evenwicht te bewaren, den rijkdom van uw bloed heb ben bedorven en uwe zenuwkrachten heb ben aangetast. Gelooft ons dus. In plaats van zoo te willen voortgaan, moet gy uw bloed vernieuwen en uwe zenuwkrachten herstellen door eenvoudig eenige doosjes Pink Pillen te nemen. Gij brengt zoo langs natuurlijken weg een heilzame reactie te weeg in geheel uw organisme, want de Pink Pillen zullen in zeer korten tijd aan uw bloed zijn verminderden rijkdom terug geven en uwe zenuwen versterken. Deze pillen worden in der daad sedert langen tijd gewaardeerd om hunne merkwaardige eigenschappen als hersteller van het bloed en versterker der zenuwen. Dikwijls hebt gy de voorbeelden hunner krachtdadigheid kunnen lezen. Gij kunt overtuigd zyn dat deze krachtdadigheid zich op u even sterk zal doen gevoelen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Nassaukade 314 Amsterdam voor Heusden en Omstre ken by G. Malingré, Drogist te Heusden; de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwyk en verder bij verschillende Apo thekers en goede Drogisten. BUITENLAND. In de Ryksdagcommissie is medegedeeld, dat alle deelnemers aan de Stockholmsche conferentie, dus ook de Duitsche socialis tische minderheid, passen zullen krijgen. Keizer Karei bevindt zich in Zuid-Tirol en wordt daar geestdriftig ontvangen. Lloyd George zal 21 Mei in het Lager huis de voorstellen inzake de Iersche kwestie mededeelen voorts in zake een kiesrecht hervorming wat betreft een nieuwe indee ling der zetels en vrouwenkiesrecht, waar over alle partijen het reeds eens zijn. In de gevangenis te Odessa is zelfbestuur ingevoerd. De gevangenen kozen zich uit hun mid den een bestuur om de orde te handhaven en de organisatie te leiden. Dit bestuur heeft het recht, onbewaakt in de stad rond te wandelen. De cellen zijn niet meer afgesloten, omdat alle gevangenen hun eerewoord gaven, zich aan het zelfgekozen bestuur te onderwerpen. Op een gehouden bijeenkomst werd besloten de nieuwe re geering te erkennen. De »Neue Freie Presse« wijst met ver ontwaardiging het denkbeeld af van het Engelsche blad »Saterday Revieuw« dat een afzonderlijken vrede met Oostenrijk wil, nadat dit afstand gedaan heeft van gebied in het Zuiden. Het Oostenrijksche blad noemt dit aanbod een laagheid en betoogt de onaantastbaarheid van het ver bond met Duitschland. Als de Russische arbeiders-raad de voor den oorlog gesloten Entente-verdragen wilde publiceeren, zou blijken dat daarin reeds tot vernietiging van de monarchie was besloten. Even voor hetontslagnemen van den Russischen minister van oorlog Goetschkof hebben ook de Russische generaals Broesiloff en Goesko hun ontslag ingediend. Als een nieuwe minister benoemd is, zal erover beslist worden. Broesiloff klaagt over de tuchteloosheid zijner troepen. De berichten over den ernstigen toestand in Rusland hebben in de Entente-landen diepen indruk gemaakt. Te Malmo zijn uit Zwitserland 253 Rus sische socialisten aangekomen op weg naar Rusland, waar zij voor den vrede willen werken. Van Duitsche zijde wordt de vernietiging van het luchtschip L. 22 erkend. o In Londen staken de busbestuurders nog. Het ongemak is groot. Men ziet geen enkele omnibus rijden. Enkele munitiear beiders en machinisten zijn weer aan het werk gegaan. In het Noorden des lands zijn evenwel nieuwe stakingen uitgebroken Men verwacht een streng optreden der regeering. Urinezuur, weinig bekend in de dagen van eenvoudige, natuurlijke leefwijze inde buitenlucht, is een vergift binnen het menschelijk lichaam gevormd door over werking, het gebruik van vleesch, zorgen, laat naar bed gaan en gebrek aan rust. Als gij u gedrukt en moedeloos gevoelt, zwak, zenuwachtig en vermoeid, gij last hebt van hoofdpijn en aanvallen van duizelig heid, is het waarschijnlijk, dat zich te veel urinezuur in het gestel ophoopt. De nieren dienen al het overtollige urinezuur uit het bloed te filtreeren. Rugpijn en abnormale waterloozing zyn het eerste protest van zwakke nieren, en bij verzwakte nieren heeft urinezuur spoe dig de overhand. Dan bestaat gevaar voor niergruis, rheumathiek, spit, ischias, water zucht of verharding der aderen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen versterken zwakke nieren, maar bij minder zware voeding, en meer frissche lucht, lichaams oefening en slaap werkt het geneesmiddel spoediger. Vrij drinken van water is ook behulpzaam. Eoster's Pillen werken rechtstreeks op de nieren en helpen deze om de vergiftige afvalstoffen behoorlijk te verwijderen. Dit geneesmiddel regelt de urine-organen en is van groote waarde bij niergruis, -steen waterzucht, reumathiek, rugpijn, spit, en alle urinezuurkwalen. Wacht u voor namaak onder gelijklui dende namen. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen dragen de handteekening van James Foster op de verpakking en zijn verkrijgb. bij alle goede drogisten a fl.75 p. doos of f 10p, 6 doozen. BINNENLAND. Twee visschersvaartuigen in den grond geboord. Donderdagochtend 4 uur zijn twee vis- schersschepen, MA 166 en MA 45, door een Duitsche duikboot 15 16 mijlen van Scheveningen in den grond geboord. De bemanning van de MA 166 is aan den Hoek van Rolland aangebracht. Van de bemanning van de MA 45 is tot dusver niets bekend. Indien de plaatsopgave juist is, dan is de vernieling geschiedt buiten het Versperde gebied en buiten onze terri toriale wateren. Provinciale Staten. In de a.s. Zomerzitting komt ook aan de orde Ontwerp-besluit tot opheffing van het waterschap 3>de Eethensche en Meeuwensche Zeedijk Zwitsersch Gezantschap. De Zwitsersche Bondsraad heeft besloten voor den duur van den oorlog te 's-Graven- hage een eigen gezantschap te vestigen. De leiding van de zaken zal worden op gedragen aan Dr. Paul Ritter, tot nu toe gezant te Washington. o De crisis aan oorlog. De heer Marchant heeft Maandag in de avondvergadering der Tweede Kamer verlof gevraagd, vragen te mogen richten tot den tijdelijken voorzitter van den minis terraad betreffende de voorloopige voorzie ning in de crisis aan het departement van oorlog en de maatregelen, door de regeering genomen ten aanzien van de oproeping der landstormjaarklasse 1908. Het bericht, dat de minister van marine last heeft gegeven de oproeping der land stormjaarklasse 1908 te doen doorgaan en dus weigert de aangenomen motie-Marehant uit te voeren veroorzaakte in de Kamer gisteren nogal opzien. Vrij algemeen is men vkn oordeel, dat de Kamer, en speciaal de heer Marchant niet zonder meer in het besluit der regeering mag berusten. Men verwacht dus spoedig een nieuwei| stap in de Kamer. Hierbij doet zich dan de pikante omstandigheid voor, merkt de »Tel op, dat de heer Marchant in conflict zou moeten komen met zijn zwager minister Rambonnet. PLAATSELIJK NIEUWS. Staf kwartier, 16 Mei 1917. IVe Divisie. Sectie 1. No, 5346 G. 1 Bijlage, Ik heb de eer U hiernevens te doen toekomen een communiqué betreffende de door mij uitgevaardigde »Verordening« tot beperking 'van het drankmisbruik. Beleefd verzoek ik U bijgaand commu niqué in Uw blad te willen plaatsen. De Generaal-Majoor, Divisie-Commandant, op last De Chef van den Staf. Ter beperking van het drankmisbruik is het noodig geacht in het in staat van beleg verklaarde Noordbrabant en Limburg algemeene bepalingen vast te stellen ten opzichte van de openings- en sluitingsuren van de koffiehuizen en verdere gelegenhe den, aan welke ingevolge de Drankwet vergunning is verleend, en die voor het publiek toegankelijk zijn. Overeenkomstig de bevelen van den Commandant van het Veldleger is dienten gevolge, door den Commandant der vierde divisie, voor het gebied alwaar deze het militair gezag uitoefent een verordening uitgevaardigd. Het openingsuur is voor de koffiehuizen in alle gemeenten van dat gebied gesteld op acht uur 's morgens het sluitingsuur voor het meerendeel der gemeenten op tien uur 's avonds, voor enkele één uur later. Aan enkele of aan meer koffiehuizen kan, op voorstel van den burgemeester der gemeente, door den commandant der vierde divisie toestemming worden verleend eerder te openen of later te sluiten, en dit op bepaalde dagen of wel meer in algemeenen zin. De eigenaars zullen zich daartoe moe ten wenden met opgaaf van redenen waar om, tot den burgemeester hunner gemeente. Wachtkamers, die dienen voor reizigers, behoeven eerst te sluiten uur na aan komst of vertrek van den laatsten trein, tram of boot. Het openingsuur houdt eveneens rekening met de eerste reisge legenheid. want er bestaat een middel, dat geheel bevrijdt van zenuwachtig heid, een middel, dat u kalm maakt en kalm houdt, terwijl uw geest helder blijft. Mynhardt's Zenowtabletten, wetenschappelijk samengesteld en beslist onschadelijk, genezen u van zenuwachtigheid. Per koker 60 ct., 3 kok. f 1.70. Fabrikant A.MynhardtPharm. fa briek Zeist. Bij Apoth. en alle Te 's-Hertogenbosch Gebr, Ver hees, Orthenstraat B. 89 en V ach terstraat 430 en Apoth. Dr. Lam- mers en IndemansWaalwijk Apoth. Fa. P. J. van Gils; Wer kendam J. S. Frderiks, Drogist. Heusden. 30 Mei e.k. zal het der tig jaren geleden zijn, dat de opperwacht meester de heer K. Hoekstra, sedert ruim 5 jaren commandant der hier aanwezige brigade marechaussée, bij het korps in dienst kwam. Het s.s. »Thistedc< gebouwd op de scheepswerf alhier, voor de Nord-Osteso- Rederiet te Copenhagen, waarvan wij in ons vorig nummer een uitvoerig verslag gaven, is Woensdagmiddag te drie uur met goed gevolg en onder zeer groote belang stelling, te water gelaten. Op Donderdag 17 Mei 1.1. werd door de schoenmakers in het Land van Heusden en Altena en van een paar ge meenten uit de Bommelerwaard eene ver gadering gehouden in het café van den heer Smits te Meeuwen, waarin getracht werd eene schoenmakersvereeniging in deze streek op te richten. Als voorloopig bestuur werd gekozen: tot Voorzitter de heer J. Smits alhier; le Secretaris de heer Poulie te Almkerk en 2e Secretaris de heer H. van Her waarden alhier. Baardwijk. Wijl in den laatsten tijd door enkele verhuurders van woningen de huurprijzen zijn verhoogd, is in de verga dering van den Huurdersbond varr 14 de zer besloten hiertegen maatregelen te ne men. Drunen. Dezer dagen werd een al gemeene vergadering gehouden van 3>De Veilings-vereeniging, Drunencc. De op komst was talrijk. Er werd o.m. besloten tot aankoop eener loods. De te verwachten groote aanvoer heeft zulks noodzakelijk en onmisbaar ge maakt. Daarom werd goedgekeurd een grondcrediet van f 3000 aan te vragen en voor f 5000 in loopende rekening te gaan bij de Boerenleenbank. De voorzitter besprak den aanvoer, ver pakking, het noodige werkvolk enz. en deelde mee dat het salaris van den directeur boekhouder op f1000 was vastgesteld. De door den weleerw. heer Willems, kapelaan te Haarsteeg, gehouden lezing, waarin het ontstaan en het doel der vereeniging were uiteengezet en de ondervonden tegenwer king en laster werden ontmaskerd, werd luide toegejuicht. Ook de heer Bax, groothandelaar, die verleden jaar groote inkoopen deed op de veiling, zeide dat hij op de Drunensche vei ling het best eerste klas goed kon vinden en dus bij ondervinding kon verklaren dat het laster was, dat de aanvoer te Drunen slechter was dan op andere veilingen. Genderen. Door de afdeeling van de V. P. N. zijn verzonden in de afgeloopen week 9700 kippen,-! 036 eenden en 21 ganzeneieren, totaal 1075 stuks. In de vergadering van 15 Mei 1.1. is het totaal bedrag van den Hoofde- lijken Omslag gebracht op f 4500. 's-Gravemoer. In eene algemeene vergadering der Tuin- en Landbouwver- eeniging alhier is benoemd tot voorzitten de heer Voorbrijtel. In dezelfde vergadering werden opge nomen de bestellingen voor kalizout en besprekingen gehouden over de verkrijging van pulp en de levering van bessen. Ernstig wordt er over gedacht om alhier eene groente- en fruitveiling te gaan houden. Bij de aanstaande periodieke ver kiezing van gemeenteraadsleden zijn aan de beurt van aftreding de heerenC. Blok, A. Kielen en G. Verhagen. Toen Woensdagavond de jongeling L. Schep van zijn werk te Breda zich hierheen huiswaarts begaf, reed hij aldaar tegen een anderen fietser op, met het ge volg, dat hij in bewusteloozen toestand werd opgenomen en naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Herpt. Op de te Waalwijk gehouden stierenkeuring behaalde de fokvereeniging alhier met haren 1-jarigen stier in de afd. eenjarige stieren, den eersten prijs van f50.—. Dit is een succes voor de pas opgerichte vereeniging. Het zoontje van den landbouwer B. te Bern vond een geweerpatroon en was zoo onvoorzichtig deze tot ontploffing te brengen. Hij bekwam aan een hand, knie en aangezicht zoodanige wonden, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Moge deze onvoorzichtige daad weer eens tot' waarschuwing aan anderen strekken 1 De vereeniging tot verbetering van het geitenras alhier, werpt reeds zichtbare resultaten af. Behalve, dat in het geiten ras hier heel wat verbetering is gekomen, worden de jonge lammeren, die vroeger naar den vilder gingen, zeer gezocht. Dezer dagen werden 1-jarige geiten verkocht aan prijzen van f16.f 17,50 en f 19. per stuk. Kwam daar vroeger eens om Moge dit een aansporing zijn voor de ver eeniging om op den ingeslagen weg voort te gaan. Er is in deze richting nog veel te doen. De »koe van den kleinen man« moet tot nog hooger peil van ontwikkeling gebracht worden. Nederhemert. Door Stemgerechtigde Ingelanden van den Polder Nederhemert is de volgende voordracht voor Poldermees ter vastgesteld le Cand. O. van de Werken (aftredend). 2e G. van Everdingen. 3e Jac. de Wilt. Sprang. Onder vele blijken van be langstelling vierde jl. Zaterdag de echte lieden R. Timmermans en Maria Quirijns, R. v. Drongelen en J. Vos hun zilveren huwelijksfeest. Jl. Maandagavond trad voor de afd. «Patrimonium alhier op de heer G. W. Tjerkstra, inspecteur der Groninger brand waarborg Maatschappij. In den breede werd door spreker stilgestaan bij de speci ale afdeeling voor »Patrimoniumleden«. De verschillende vragen door de leden gesteld werden beantwoord. Het bestuur werd opgedragen vooi.' de verdere afwerking der zaken te zorgen. Veen. Bij het slootje springen had de 10-jarige T. het ongeluk in een ijzeren voorwerp te vallen en liep een zoodanige wonde aan zijn hoofd op, dat hiervoor ge neeskundige hulp werd ingeroepen. Door den rijksveldwachter Bretveld alhier is bij een inwoner een valschen gul den in beslag genomen. De gulden is goed nagebootst, doch het randschrift ontbreekt. Waalwijk. Op de jl. Maandag 14 dezer alhier gehouden premiekeuring voor springstieren werden de volgende stieren bekroond Eenjarige stieren. le prijs f70.een zwarbonte van de Fokvereeniging te Herpt met 75.7 punten voor afstamming. 2e pr., f 60.een zwarbonte van de Fokvereeniging te Waspik met 73,1 p. en 5 p. voor afstamming. 3e pr. f50.een zwartbonte varr C. Donken te Besoijen met 78 p. en 3 p. voor afstamming. Tweejarige stieren. le pr. f70. een zwartbonte van de Fokvereeniging te Almkerk met 76.8 p. en 3 p. voor afstamming. 2e pr. f 60.een zwartbonte van Wed. G. Verhoeven te de Werken met 75.7 p. en 3 p. voor afstamming. 3e pr. f 50.een zwartbonte van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen met f74.7 p. en 4 p. voor afstamming. 4e pr. f 40.een zwartbonte van Wed. Jac. Branderhorst te Eethen met 75.4 p. en 3 p. voor afstamming. Aan de stier van de Fokvereeniging te Genderen werd nog een bijdrage van f 25.— toegekend. Driejarige of andere stieren werden niet aangeboden. Wijk. Tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare school alhier is benoemd de heer A. van Rijswijk alhier. van Apotheker Boom. Aambeienzalf 50 ct. Asthmapoeder 90 ct. asthmacigaretten 90 ct. Hoestpillen 60 ct. Hoofdpijnpastilles 30 en 80 ct. Laxeerpillen 25 en 50 ct. Maagpoeder 75 ct. 1 I Verkrijgbaar in de meeste j 1 Apotheken en Drogistwinkels 1 in gesloten verpakking. Kantongerecht te Hensden. Uitspraak 17 Mei '17. Overtr. LeerplichtwetJ. v. E. te Dus- se n en A. K. te Rijswijk ieder f3 of 2d. Overtr. IJkwetC. J. te Werkendam f3 of 3 d. Sterkendrank schenken aan minderjari gen M. v. H. te Almkerk f40 of 20 d. Overtr. prov. wegenregl.F. P. en M. P. te Geertruidenberg beiden vrijspraak, Overtr. motor- en rijwielwetG. S. V. te Dussen f5 of 3 d. Overtr. visschery wetC. K. te Veen f5 of 3 d. J L

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 2