Sproeten Notaris VAN GENOT 225 Canada- en Wilgenboomen. aankomend Smidsknecht, is voorioopig uitgesteld. Openbare verhuring. Mn J. JJÜlu KMOEN L 1MIJ11S, Kastranden en Kastpapier INSTITUUT HENRI AMAND Nationale ramvvkkee\h;im; Keukenmeisje, 8ËBI\ Elllt-, fcEllr BERICHT. verhuren. Boekhandel L. 1, VEERMAN. Kapitaal en Reserve» f0 900 000.-. KANTOOR GORINCHEM i (Gorinchemsche Bank). i KLÜIS-INRICHTING veilen, zonder beraad Directie: J. F. BEERLING Jr. 1 Mr. A. DEN DEKKER. Gameren. Handel in nieuw hooi he den buitengewoon levendig. Gisteren werd er veel opgekocht voor directe levering. Wit hooi 1 35 en f 40 klaverhooi f 35, alles met veel animo. Kaatsheuvel. Uitgebracht 455 gel dige stemmen. Volstr. meerdergeid 228. H. Bresser 251, W. Brok 76, J v. Lier 283, J. v. Rooy 194, A. M. Rijken 209, F. Teulings 236, B. Vesters 40, J. C. de Wijs 108. Gekozen H. de Bresser, J, v. Lier en F. Teulings. Herstemming tusschen de overigen. Meeuwen. Vergadering van den Raad dezer gemeente, gehouden 30 Juni 1917. Tegenwoordig 5 leden. Voorzitter de heer D. F. Brune, Burge meester. Secretaris: de heer J. P. Sprong. I. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen De goedkeuring van Ged. Staten op de wijziging van de verordening op het levens middelen bedrijf, de wijziging der Begroo ting 1916 en het kohier van den hoofde- lijken omslag. III. Verder wordt medegedeeld het proces-verbaal van kasopneming gehouden by den Gemeenteontvanger, waarbij blijkt dat alles in orde is bevonden. III. Daarna wordt overgegaan tot de benoeming van leden van het stembureau, met het oog op de aanstaande stemming van den Gemeenteraad. Tot leden worden benoemd de heeren P. de Raad en W. Lankhaar Czn., tot plaatsvervangende leden Adr. Straver Wzn, en G. Boom, tot vierde lid ingevolge de Gemeentewet A. L. de Graaff. IV. Vervolgens wordt besloten aan te gaan eene geidleening groot f 2000 ter bestrijding van de uitgaven voortvloeiende uit de distributie van levensmiddelen. Na behandeling van nog eenige andere van minder belang zijnde zaken, sluit de voorzitter de vergadering. Raamdonkveer. De heer L. Kleij- mans, gemeenteontvanger alhier, heeft met 1 September ontslag aangevraagd wegens verandering van betrekking. Terwijl de familie C. Honcoop in 't veld was heeft een dief ruim f 200 ge stolen. De 17-jarige P. van Delft wert door een drijfriem in de groentendrogeri van den heer Van Dongen Forman ge grepen en rondgesleurd. Gelukkig brak de riem en had Dr. Lips slechts een gekneus- den arm en verwond hoofd te verbinden Sprang. Tot hoofdonderwijzer aan de Christelijke school alhier is benoemd de heer A. Kool te Pernis. Onze vroegere predikant Ds. D E. J. Huphes thans te Wanswerd ontving een beroep van Montfoort. Den 6-jarigen J. H. was met zijn 4-jarig broertje aan 't spelen. Op 't laatst kregen ze ruzie waarbij de jongste een hout nam en zyn broertje een gat in het hoofd gooide, welke wonde door dr. v. d' M. verbonden werd. Toen vrouw van D. haar geit wilde melken, vond zij dezen besten melkgever dood in den stal liggen. Voor een ar beidersgezin in dezen duren tijd een heelen slag. Veen. Bij de Donderdag gehouden verkiezing voor 3 leden van den Gemeen teraad zijn gekozen de heeren C. L. v. d. Pol en D. Jiskoot, en moet eene herstem ming plaats hebben tusschen de heeren C. G. Koolhaas (aftr.) en C. G. Timmer mans. Met de aflevering der nieuwe aard appelen gaat het de laatste dagen nog al druk, vooral omdat de pryzen nog al hoog blijven haast men zich om maar spoedig op te ruimen. De vraag in de steden overtreft evenwel het aanbod, Men besteedt deze week tot f 7.50 per H.L. De prijs is nu 11 ct. per Kilo. Met den pluk der groene noten werd Donderdag een begin gewaakt. Naar men verneemt zijn dit seizoen veel noten ge groeid. Van prijs werd nog niet gehoord. Ze worden opgekocht voor Engeland en te Rotterdam gereserveerd. Waalwijk, 4 Juli. Heden werden uitgebracht 520 stemmen. Van onwaarde 8. Volstrekte meerderheid 257. Hiervan verkregenW, Brekelmans 366, Jac. Gragtmans 273, H. v. Iersel 292, J. v. Riel 277, Ph. Timmermans 227 stemmen, zoodat de vier eerstgenoemde heeren ge kozen zyn. Wondrichem. Bij de heden alhier gehouden raadsverkiezing werden uitge bracht op de heeren Bong 104, Kalkman 34, Kentie 67, van Straten 107 en Viveen 14 stemmen. Alzoo gebozen de heeren Bong en van Straten. Zaltbommel, 3 Juli. Bij de heden gehouden verkiezing van vier leden voor den gemeenteraad werden uitgebracht 468 stemmen, van onwaarde 11, volstrekte meerderheid 229. Uitgebracht werden op W. van Lookeren Campagne (aftr.) 256, J. J. H. Grolle (S. D. A. P.) 252, A. C. Kaasjager (aftr.) 254, R. P. v. d. Pant (aftr.) 238, M. v. d. Vegte (aftr.) 229 zoodat de vier eersten gekozen zijn. Zondagavond gaf de Harmonie »Euterpe« in den tuin van het Nut een concert ten bate der afdeeling Zaltbommel van het Centraal Genootschap voor Kin- derherstellings- en Vacantiekolonies. Een welverzorgd program werd afgewerkt. De muziek voldeed ten volle. De netto opbrengst ad f 59.70 is aan de afdeeling afgedragen, Het zwakke, behoeftige schoolkind steunen, is werkelijk een mooi doel. Waar reiskosten voor de uit te zenden kinderen zoo belangrijk zijn gestegen, is dit bedrag een ware uitkomst. Door den polder Zaltbommel werd verpacht het notengewas in den polder. De opbrengst was f 258. Waar de grootste helft der noteboomen voor het Rijk is ge rooid, mag de opbrengst belangrijk heeten, daar in 1916 van een dubbel aantal boo men de opbrengst was f 348. Zuilichem. Op den voor 14 dagen door den venter C. van Tongerloo in de Waal gevangen reebok is door de politie, op last van den officier van justitie, beslag gelegd, daar het dier in gesloten jachttijc is gevangen. Het Rijk heeft den reebok nu aan de Rotterdamsche Diergaarde ge schonken, waarheen hij Dinsdag vervoerd is. Nederhemert. Met ingang van 15 Juli is door Gedeputeerde Staten van Gel derland tot voorzitter-poldermeester van den dorpspolder Nederhemert benoorden de Maas, benoemd W. A. Bouman alhier. Zomer- bij kinderen en volwassenen. Gebruik ENFAN-wormbonbons. Dit is een afdoend middel. Doos 30 ct. Bij Apoth. en alle Drogisten. En verder verkrijgb. bij (zie adressen in dit blad ad ver. Le vetogen). Burgerlijke Stand. Heusden, van 3 tot 6 Juli Ondertrouwd P. F. v. Duijsen, 19 j en P. R. Bogaert 17 j.; P. F. Lefeber 20 j. en M. C. v. Duijsen 21 j. Nederhemert, over de maand Juni Geboren Marinus, z. v. J. D. v. d. Oever en W. van Rees. Overleden Goderd Hendrik Volbeda 10 j. Genderen, over de maand Juni. Geboren: Arie, z. v. W. Saakes en J v. Andel. Getrouwd: N. Francken en A. Brune; G. C. Straver en Tr. v. d. Kolk. OverledenG. de Bruijn 70 j. 's Gravemoer, over de maand Juni. GeborenAdriana, d. v. D. J, v. d. Sar en P. J. v. Dongen Catharina Christina, d. v. J. v. Dalen en H. v. Dongen. Overleden Sara Catharina v. Dongen, echtgen. v. P. Kielen 27 j Johan Cor nelis Dekkers 42 j. Andel over de maand Juni. Geboren Teunis z. v. P. Hoesen en A. Kloot. Overleden P Naaijen 50 j. te Bergen- op-Zoom. GehuwdChr. ten Hagen 32 j. naet P. van Andel 31 j. Almkerk over de maand Juni. Geboren Jacob z. v. ,1. Bouman en A. v. MastrigtMarinus z. v. A. Pellikaan en C. VerleeJohanna d. v. Z. Wijnans en AE. v. der SteltGijsbert z. v. A. van Andel en J. H. v. GooiGrieta d. v. D. Dekker en A. v. SprangStofïelinus z. v. N. K. de Wit en M. RoubosEi- mert Hendrikus z. v. D. v. d. Mooren en W. E. KagelingJan z. v. L. Buchner en C. Vink Wilhelmina d. v. J. P. Dib- bits en F. KoekkoekGeertje d. v. J. Branderhorst en M. KampJacomijna d. v. J. Ottevanger en J. Verhoeven. Ondertrouwd W. v. Wyk 21 j. met J. v. Herwijnen 24 j. Getrouwd M. v. Wijk 31 j. met A. Spiering 27 j J. v. Rooij 24 j. met A. Biesheuvel 22 j. Overleden J. Versteeg 3 m. Werkendam. GeborenFrangois Pieter z. v. J. A. Vlasblom en M. de Klerk. Overleden C. L. van Oord 88 j. zelfs 1 de donkerste verdwynen door een pot SPRUTOL' Bij alle goede Drogisten. En verder verkrijgb. bij ^zie adres sen in dit blad bij advertentie Levetogen). PREDIKBEURTEN 8 Juli. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. Leesdienst. Aalburgnm. 7 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Bosch. Geref. kerk, geen opgaaf. Doeverenvm. 10,30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. Hoff. Dussen, vm. 10 u. ds. Van Stein Callenfels. Eethen, vm. 9,30 u. ds. van Asch. Gameren, Vm. 9,30 en nm. 7 u. ds. Van Ingen. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. dhr. S. Hempenius van Dordrecht. uit 's Gravenmoer. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. v. d. Pol. Ger. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. leesdienst. 3 u. ds. Feykes uit Gen deren. ds. de Bruin. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Akkerhuis. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. Ds. Knol, emer. pred. te Laren. E. H. Jonkers. Gobius du Bart. Waterhoogte Heusd e n. Hoog Water. Laag Water. 3 Juli 0.00 M. 0.00 M. N.A.P. 4 1.11 0.40 9 5 1.21 0.54 9 9 Rivierbe richten. Op 6 Juli. in meters in cM. 's-Hertogenbosch 1.98 4- N.A.P. val 2 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 1.99 9 9 was 2 9 (Maas) 1.22 9 9 val 11 Crévecoeur (Dieze) 1.97 9 val 0 Crévecoeur (Maas) 1.20 9 val 14 St. Andries(Maas) 1.88 9 val 10 St. Andries (Waal) 3.87 9 9 was 1 Venlo 9.37 9 val 12 Maastricht 41.55 9 val 0 Keulen 2.64 9 9 was 7 Op 5 Juli. Grave 5.76 9 val 14 Arnhem 8.87 9 Nagekomen berichten. Een gruwelijke moord. Maandagmorgen heeft de politie drijvende gevonden op de Merwede een schip, dat geheel verlaten was. Bij nader onderzoek bleek, dat de kast, die zich op het schip bevond, opengebroken was. Een vijftienjarige knecht van het schip is te Rotterdam gearresteerd. Hij bekende den diefstal te hebben gepleegd en den schipper G. V. te hebben vermoord. Later trok hij deze bebentenis in. De politie heeft later het lijk van den schipper onder het schip gevonden, geheel met touwen omwonden, terwijl aan het lijk een zwaar anker was gebonden. AMSTERDAM, 5 Juli (Part.) Heden is bijna overal het werk hervat. Zoowel op de Nederlandsche Fabriek, als bij de firma Verschure en Co. en de ijzergieterij »de Enta« gaat het bedrijf zijn gewonen gang. Ook aan het munitie-bureau en op de ma rinewerf meldden de stakers zich heden morgen weer aan. Zij werden echter terug gezonden en mochten niet aan den arbeid gaan. ADVERTENTIEN. zal op Dinsdagen 10 en 24 Juli 1917, telkens nam. 7 uur precies in Hotel Concordia« te Heusden, bij inzet en toeslag lo. Een solied Woon-en Winkel huis, waarin beklante bakkerij ge vestigd, met erf en schuren aan de Wijkschestraat te Heusden, groot 2 A. 02 c.A. toebehoorende en in ge bruik bij Mej. J. C. M. van Gorp. Te bezichtigen 's Dinsdags en 's Vrijdags van 1012 en 2 4 uur. 2o. Een arbeiderswoning met erf aan de Wal nabij de Oud-Heusden- sche Poort, aldaar, groot 70 c.A., toebehoorende en in gebruik bij H. C. J. Versteeg. Zie biljetten. TE KOOP Mevrouw B1EZEVELD-STAL, Koninginne gracht 96 te 's Gravenhage, vraagt tegen 1 Augustus of 1 September, tengevolge van een huwelijk der tegenwoordige, een Te bevragen op het slot te Rijswijk (N.-Br.) tegen goed loon naar bekwaamheid. Gevraagd een Prot. godsdienst, bekend met hoefbeslag en kachelwerk, tegen half Augustus, bij A. VAN WIJK, Wijk bij Heusden. Mr. Smid. De publieke verkooping van het vrucht gebruik der negen huizen te De Werken aan den Sasdiik, aangekondigd tegen 12 en 19 Juli 1917, Notaris J. M. C. PAAP, Werkendam. te Almkerk zal op Zaterdag 14 Juli 1917 des avonds 8 uur (zomertijd) ten huize van J. PRUISSEN te Almkerk, voor den Heer L. VAN BERGEIJK te Meeuwen 2.84.70 Hectaren naweide onder Almkerk in 3 perceelen. Baarmoeder-, Eierstokken-, Huid-, Urine- en alle Geheime ziekten (ont steking, vernauwingen), Onmacht, Ver stopping, Bloedarmoede, Aambeien, Hoest, Bronchitis, Asthma, Jicht, Zin king, Zenuwpijn, volkomen genezen door plantenuittreksels van Dr. DAMMAN. Vraagt met opgave voor welke ziekte, een der grat. broch. No. 94 met bewijzen aan Snabilfe, Apoth. Groote Mart 7, Rotterdam. -M gekocht aan onder staand adres vol doen altijd! Prijzen van 3 tot 10 cent en hooger. cWeemt proef s. v. p. Aanbevelend, Botermarkt N. 88. HEUSDEN f» s H sa sa ST Pension geneest het van ouds bekende Instituut »AMAND« Inrichting voor SPRAAKGEBREKKIGEN. Prospectus gratis. Betaling na genezing. Billijk Ook schriftelijke Cursus met toestel, eenvoudig per post. Prinsen Bolwerk No. 52 Haarlem. PRIVAAT-CURSUS EN CO NSU LT B E H AN D E LI N G. Gratis advies over geneesmethode aanbevolen door Doctoren, Militaire Autoritei ten en andere bevoegde personen; ook Zondags te spreken. ll^^gpigcï^^ginüiruiiiiiicügtiügi»natsw[^i^^i^iiiTiïii^giïginigi^i^EffgpnacïïgDT0p!0ci0i^cngEf0OiTgii^Giiaii-><| HANDELSCREDIETEN REKENING COURANT EN DEPOSITO. INCASSEERINGEN OP BINNEN |j - EN BUITENLAND. VREEMD GELD. EFFECTEN EN COUPONS. ADMINISTRATIE VAN VERMOGENS. - j|EMOCïBgSïiïlCiflti^ln0TOh3^Gï0IH01n01i^ln0TOCïSlGïrJtni'ilnaB0Cri0Di01iïHlnBlmgBfilln0Ci01ïmlgfat?iTatnFDL;?aii:i0| Heusdenvm. 10 en nm. 5 u. ds. Ten Bokkel Huinink uit Well. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. Ds. J. N. Lindeboom uit Zeist (vm. bed. H. A.) Werkendamvm. 9,30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Geref. kerk, A vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds, R. W. de Jong van Broek op Langendijk. Geref. kerk B, vm. 9,30 u. en nm. 6 u3ds. de Way van -A.xg1 Aalstnm. 2 u. ds. Japsen uit Poede- roijen. Almkerkvm. 10 u. dhr. J. Smit, Dia koon te Heemstede, Andel, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooy- mans. Babyloniënbroek, vm. 9,30 u. ds. Blank- hart. Besoijen, vm. 9.30 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Koster. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feykes. Giessen, vm. 2.30 u. ds. Benders. s-Gravemoernm. 2.30 ds. E. van Meer. Geref. kerk, vm 9,30 en nm. 6 u. dhr F. L. Bakker, cand. te Amsterdam. Chr. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Heesbeen,»geen dienst. Herpt, geen dienst. Loonschendijk, vm. 9,30 u. ds. v. Meer Nederhemert Nz. geen dienst en Zz. nm. Nieuwendijk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. Raamsdonk, nm. 2,30 u. ds. Holland. Raamsdonkveer, vm. 3,30 u. ds. Holland Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 10 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. ds. Vreugdenhil. Uitwijk, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Veen, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. dr. Tjalma Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, v.m. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 6 u. dr Wijk, vm. 10,30 u. ds. Gobius du Sart. bÈ Ut Qï Ut O ae O O Ut SIGAREN Van ouds bekende merken. Tïïl SB H <T> CT 1111111 Stotteren 1 r.i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 3