NIEUWSBLAD voor kt Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de No. 3686. Zaterdag 1 Juli. Valt Uw haar uit?™® HOOFDPIJN LEVETOGEN Firma JAN W. LIPPUS, PUROLZEEP. UITHOODIGIHG» Hinthamerstraat 10, bij de Markt, 's-BOSCH, Bondsreparatieinrichtinq van Rijwielen en Motoren. „OPEL" en „PHE SUN" Motorrijwielen. „CERES" en „GAZELLE" rijwielen. Moter- en rijwielbanden. Hiermede berichten wij de ontvangst der bekende sorteering Stioolioede» voor Heeren en Kinderen. Aanbevelend, BEHOORENDE BIJ HET BUITENLAND. Luchtaanvallen als geneesmiddel. »Er is tenminste een Erigelschman« zegt de »Daily News, »die van den lucht aanval op Londen voordeel heeft gehad. Hij was, na twee jaren dienst aan het front, ernstig verminkt en stom ontslagen en hij was juist op weg naar het recru- teerings-bureau, toen plotseling een bom in zijn omgeving neerviel. Een jong meisje werd dichtbij hem getroffen en hr ging haar helpen, toen hij tot zijn ver bazing de woorden uitsprak Wat scheelt er aan, kind Ik geloof, dat hij aangenomen is voor den dienst in het land.« Er zijn vele dergelijke gevallen bekend waarin oud-soldaten door opwinding de spraak terugkregen zooals b.v. de man, die weder spreken kon, nadat het schip waarop hij zich bevond, getorpedeerd was terwijl hij te voren volkomen oorlogsstom was geweest. Onlusten te Düsseldorf, Stettin, Cleiwitz en Hindenburg. Te Düsseldorf, Stettin, Cleiwitz en Hin denburg zijn honger-onlusten voorgekomen Volgens de officieele mededeelingen kwam te Düsseldorf een troep jongelui, kinderen en vrouwen bijeen, die de winkels waar levensmiddelen verkocht werden, plunder den. Er zou vooral alcohol gestolen zijn Een groot deel van de levensmiddelen zijn op straat geworpen en vertrapt. Vreemdelingen, die tot de vijandelijke naties behooren, hebben aan de onlusten deelgenomen en werden door de burger! beschermd. De staat van beleg werd af gekondigd. Vele lieden werden gevangen genomen en door een speciale oorlogsrecht bank tot zware gevangenissraffen veroor deeld. De onlusten zijn volkomen onderdrukt, zonder dat de militairen behoefden op te treden. Te Gleiwitz en te Hindenburg werd wel militaire hulp ingeroepen, doch gescho ten werd er niet. Alle vergaderingen zijn verboden. Er is ook hier sprake van ophitsing door vreemdelingen. Te Stettin werden verschillende lieden, die gevangen genomen werden deze onlusten hadden op 18 en 19 Juni plaats tot zware straffen veroordeeld. De papierschaarste. De »Lokal-Anzeiger« klaagt steen en been over de onvoldoende verzorging der couranten met drukpapier. In den laatsten tijd heeft het blad herhaaldelijk te weirug papier ontvangen. Het ergst was het wel gesteld met het jongste Zondagsnrnmer, dat. in zoo klein formaat moest verschij nen, dat ongeveer twaalf pagina's met ad vertenties niet konden afgedrukt worden. Het is begrijpelijk dat de pers op deze wijze in een onhoudbaren toestand moet geraken. Ook het Berliner Tageblatt® spreekt van den aonhoudbaren toestand«, waaraan de minister van binnenlandsch zaken, dr. Helfferich, voornamelijk schuldig is. Dage lijks moeten honderden schriftelijke, tele fonische en telegrafische berichten blijven liggen en de tijd is niet ver weg meer, dat zelfs de vele officieele mededeelingen niet meer of nog slechts verkort zullen kunnen afgedrukt worden. De lezers kla gen, dat de bladen steeds meer in uni form verschijnen en het blad heeft vele verzoeken ontvangen van abonnés, die ad vies vragen, op welk neutraal blad zij zich het best kunnen abonneeren. Het pacifisme in Frankrjjk. GENEVE. Volgens mededeeling van den Parijscheri prefect van politie zijn in de laatste dagen in de omgeving der Parijsche stations 1200 personen wegens pacifistische propaganda gearresteerd. o De bekende Lord Abinger is, naar de Times mededeelt, in het huwelijk getreden met madame Steinheil, welke zooals men zich herinneren zal de vertrouwe linge van den President der Fransche Republiek, Felix Faure, was en verdacht werd van moord op hare moeder en op haren echtgenoot, den bekenden schilder Steinheil. Een Nederlandsch Oorlogsschip in Amerika. BERLIJN, 3 Juli. De Lokal Anz. ver neemt uit BazelVolgens een bericht uit New-York aan de »Matin is in de Ameri- kaansche haven een Nederlandsch oorlogs schip binnengeloopen. Voor de eerste maal sedert tien jaren weigerde de offi cieren aan boord zich uit te laten over de redenen van dit bezoek. Men gelooft dat het schip bestemd is, verscheidene Hollandsche schepen te observeeren, die gereed zijn om uit te varen. Wasch dan Uw hoofd met Deze zeep bevrijdt de hoofdhuid van roos en schil vers, geneest haaruitval en doet het haar groei en.. Per stuk 60 ct., 3 stuks f 1.70. Bij Apoth. en alle Dro gisten. En verder verkrijgbaar bij (zie adreseen in dit blad bij advertentie Levetogen). Van bedelkind tot plankenheldin. Misschien is Engeland het eenige land, waar het mogelijk is, om het in het ver loop van slechts enkele dagen van een bedelend straatmeisje te brengen tot een geestdriftig toegejuichte zangeres. De geschiedenis doet aldus de ronde van miss Mary Connolly, die avond aan avonc in het »Ernpire Theatre® door het publiek wordt vertroeteld, wanneer ze haar liedje komt zingen, getiteld »The dear little Sham rock® dezer dagen moest zij haar laatste coupletje tien maal herhalen De nieuwe zangeres werd ontdekt door Mr. Barney Armstrong, directeur van dezen Londensche schouwburg, die op straat were getroffen door de mooie stem van een be delmeisje op bloote voelen. Het verder verloop is even dramatisch-novellistisch. Hij trok zich haar lot aan, beloofde haar een ruimer inkomen dan haar bedelcenten en toen daarenboven voor haar een recht toepasselijk lied werd gevonden, raakte de jonge juffer spoedig populair. Nu trekt ze volle zalen. Haar loopbaan schijnt gemaakt, want ook de Londensche pers heeft zich harer aangetrokken. Ze werd reeds geïnterviewd. En niets staat dus haar carrière meer in den weg, nu zij zich in een vraaggesprek met een persman heeft laten ontvallen, dat zij slechts bedelde, om geld te verdienen voor haar invaliden broer, die een oorlogs slachtoffer is. Het ruime tooneel-hororarium, dat zij nu in het »Etnpire« verdient wordt voor den afgedankten soldaat bestemd. Méér is tegenwoordig niet noodig, om er te komen dan bloote voeten, sluime rende muzikale gaven, bedelen voor een oorlogs-invalide L. Hjgg pastilles vari Aphotheker |g|j BOOM genezen spoedig en gjfi| zeker Hoofdpijn, Zenuw- en H Schele Hoofdpijn. De Heer H K. Wiellemaker, hoofd der I® school te Biggekerke, schreef over deze pastilles: »Jaren- lang heb ik ontzettend veel last van Hoofdpijn gehad. Er ging bijna geen week voorbij, dat ik niet een hal ven of heelen dag te bed moest blijven. Sedert een vriend te Vlissingen mij op Uwe Pastilles opmerkzaam maakte, heb ik eiken aanval door Uw geneesmiddel kunnen afwenden®. Hoofdpijnpas- tilles van Apotheker Boom zijn verkrijgbaar, uitsluitend in gesloten flacons, 30 en 80 ct. in de meeste Apo theken en Drogistwinkels. Waar niet verkrijgbaar wordt een flacon toegezonden, na ontvangst van 40 of 90 ct. door Firma A. M. BOOM, Arnhem. O BINNENLAND. De Noordzee afgesloten. Dinsdagmiddag te 3 uur had een bui tengewone Ministerraad plaats, waarin naar wij meenen te weten, onder meer de uit weiding van de gevaarlyke zóne in de Noordzee, een onderwerp van behandeling zou uitmaken. (Officieel). Ten vervolge op de be kendmaking van 30 Juni 1.1. betreffende de uitbreiding van de door de Britsche Regeering gevaarlijk verklaarde zóne in de Noordzee, deelt het Ministerie van Bui- tenlandsche Zaken mede, dat de Britsche Staatssecretaris voor Buitenlandsche Zaken aan Hr. Mr. gezant te Londen heeft toe gezegd zich onmindellijk met de Admiraliteit in verbinding te zullen stellen naar aan leiding van de door de Nederlandsche Regeering gemaakte opmerkingen. Ernstig ongeluk. Gistermiddag 5 uur heeft op den Haar lemmerweg bij de Liedenbrug een ernstig ongeluk plaats gehad. De motorrijder Groen uit Amsterdam reed met zijne mo torrijwiel met zijspanwagen, waarin zijn vrouw en zijn twee kinderen gezeten wa ren, tegen de electrische tram, uit Haarlem komende. De vrouw was op slag dood. Den man werden de beide beenen afgereden, en zijn elfjarig zoontie verloor één been. Het meisje bleef ongedeerd. Het lijk van de vrouw werd naar Halfweg gebracht. De beide zwaargewonden zijn naar het gast huis te Haarlem vervoerd. De toestand van den man is ernstig. Men vermoedt, dat de verbindingsas tusschen zijspanwagen en rijwiel gebroken is. Het is al veel meer voorgekomen dat op deze plek bij Halfweg ongelukken met doodeljjke afloop hebben plaats gevonden. Voortdurend richt de burgemeester een schrijven aan den Raad van Toezicht op de Spoorwegen om den toestand te ver beteren. Maar zonder gevolg helaas. In de laatste 3 jaren waren er 5 on gelukken geschied met doodelijken afloop en voorspeld werd dat er nog veel meer zouden geschieden. Een geheele omlegging en vooral een geheele afscheiding van de trambaan acht men dan ook te Halfweg, waar iedereen zeer onder den indruk van dit ongeluk op den Rijksstraatweg in die gemeente is, de eenige afdoende verbetering. o Raadselachtig geval. Zaterdag j.l. lag in de Noord onder Pa- pendrechtschen wal het tjalkschip DTwee Gebroeders®, schipper G. Vos, gedomici lieerd te Wijk bij Heusden, welk vaartuig, geladen met mais, Chili-salpeter en haver, bestemd is voor Leur. Familieleden van den schipper vonden het vaartuig onder Zwijndrecht boven de spoorburg. Daar het hun opviel, dat het met gevouwen zeilen lag en een indruk van verlatenheid maakte, stelden zij aan boord een onderzoek in. Het bleek, dat er sporen van braak aanwezig waren in het achteronder. De schipper was nergens te vinden (wel diens kleeren), zoodat niet kon worden nagegaan of iets vermist werd. De knecht bleek eveneens verdwenen te zijn met medeneming zijner spullen. Waai er aan een ongeluk en diefstal gedacht wordt, is de marechaussée te Papendrecht bezig een onderzoek in te stellen en den knecht op te sporen. Het tjalksch'p is naar de Wolwershaven verhaald, doch zal heden of morgen de reis naar Leur voort zetten. o Maximumprijs vroege aardappelen. De Minister van Landbouw heeft vast gesteld een maximum-kleinhandelprijs voor vroege aardappelen van 11 cent per K.G. o De »Bestevaer« tot zinken gebracht. Te 's-Gravenhage is bericht ontvangen, dat het stoomschip Bestevaer« van de maatschappij Stoomschip Bestevaer® van Ph. van Ommeren te Rotterdam in den af- geloopen nacht door een Duitsche duikboot in de Noordzee tot zinken is gebracht. Door den schokker SCH. 482 zijn te Scheveningen 9 man van de uit 18 per sonen bestaande equipage aangebracht. Volgens verklaring van de aangebrachte schepelingen werd het schip in den afge- loopen nacht te 2 uur, op weg van Londen naar Rotterdam zijnde, door een Duitsche duikboot getorpedeerd het schip was in twee minuten gezonken. Daardoor was er slechts tijd geweest om één der sloepen te vieren. o In beslag genomen. Bij onderzoek ingevolge bepalingen van de distributiewet, heeft de rijkspolitie te Oostzaan in de pakhuizen van den fourage- handelaar D. D. aldaar belangrijke hoeveel heden rijst ontdekt, welke, zooals gebleken is, aan de distributie te Amsterdam ont trokken zijn. Bij nader onderzoek is ge bleken, dat de rijst bij kleine hoeveelheden werd verzameld en naar Oostzaan vervoerd. De voorraad is in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt. Het gebruik van leidt tot verhooging van de ener gie, versterking en opfrissching van lichaam en zenuwen, ver drijft bloedarmoede en zwakte kwalen. Bussen van 90 ct. f 1.75, f 4.25, f 8.25. Bij Apoth. en alle Drogisten. Te 's Hertogenbosch (Jebr. Verhees, Orthenstr. B. 89 en Vuchterstr. 430 en Apoth. Dr. Lamers en Inde mans Werkendam J. S. Frederiks, Drogist. De bommen op- Zierikzee. (Officiëeel). Het Ministerie van buiten landsche zaken deelt mede, dat de Brit sche regeering zich bereid verklaard heeft, een nieuw onderzoek in te stellen naar de vraag, of de op Zierikzee gevallen bommen door een Engelsch vliegtuig geworpen kon den zijn. De Nederlandsche regeering heeft aan de Britsche aangeboden om haar de te Zierikzee gevonden bomscherven te doen voorleggen, en haar tevens verzocht aan een Nederlandsche deskundige toe te staan bij het onderzoek van die scherven tegen woordig te zijn. De Britsche regeering heeft geantwoord, dat zij daartegen geen bezwaar had derhalve zal luitenant-kolonel van den Generalen staf, C. van Tuinen, zich voor het bedoeld onderzoek naar En geland begeven. De Belgische en de Fransche regeeringen hebben in antwoord op de vraag der Ne derlandsche regeering, of het mogelijk was dat het voorval te Zierikzee aan een Bel gisch of een Fransch vliegtuig te wijten is geweest, medegedeeld, dat blijkens ernstig onderzoek die mogelijkheid was uitgesloten. De treurige regeling van de aardappel voorziening heeft tot gevolg gehad, dat Zondagnacht in een groot aantal volks tuintjes in den omtrek van Delft danig is huisgehouden door lieden die geen aard appelen hadden kunnen bekomen en zich thans op deze wijze hadden willen voor zien. De aangerichte schade is aanzienlijk, daar de aardappelen nog geen vrucht had den gezet. o De mijnwerkersstaking is opgeheven. Men seint uit Heerlen Alle arbeiders zijn weer aan het werk gegaan, zoowel in de staats- als in de particuliere mijnen. De meeste militairen en marechaussées vertrekken. o Hoe groot de voedselnood voor onze huisdieren in den aanstaanden winter dreigt te worden, kan blijken uit het feit, dat in Limburgsche bladen per advertentie ge droogde eenjarige heide wordt gevraagd tegen f50 per 1000 K.G. Bij bakker B. te Leerdam kwam een reiziger in cigaretten. Verschillende merken had hij te koop en prees ze met echte koopmansijver aan. Een zoontje van B. ook er bij tegenwoordig, vond een soortje van 20 cent te duur en beweerde deze hier te kunnen krijgen voor 15 cent. Om 10 gulden gewed zei onze reiziger aan genomen liet de' oolijke knaap hier op vol gen. De tien gulden stak hij in den zak en samen gingen ze naar de pas geopende zaak van den heer W. v Bruggen Hoog straat en werkelijk kocht de jonge B. be doeld merk voor 15 cent. De reiziger wilde toch zijn 10 gulden terug, de jongen wei gerde. Politie werd er bij gehaald doch daar de weddenschap gewonnen was, was er niets aan te doen. De cigarettenreiziger zal de lust tot wedden wel vergaan zijn. Provinciale Staten van Noord-Brabant. Op de lijst van Ingekomen stukken, te behandelen in de Voorjaarsvergadering, komt ook voor Ontwerp-besluit tot opheffing van het waterschap »de Eethensche en Meeuwensche Zeedijk Verslag alsvoor, over het ontwerp-besluit tot opheffing van het waterschap »de Eethen- sche en Meeuwensche Zeedijk®. Aan de orde gesteld in de volgende vergadering. Brengt een bezoek aan de magazijnen »Minerva« en U ziet dan onzen enormen voorraad en het is U duidelijk waarom wij goedkoop zijn en elke concurrentie tegen ons onmogelijk is. Met onze Reclame Ameuble menten hebben wij dit jaar geweldig succès. Massief eiken Buffet (2 gebogen kastjes glas in koper te zamen en 2 geslepen spiegels) ^q- j-a Massief eiken Tafel en 6 bekleede Stoelen T Ol.öU Bijpassende Fauteuils f 15.50. Salon-, Huis-en Slaapkamer-Ameublementen Massief eiken reclame-Ledikant f23.50. Eiken Theetafels met los blad vanaf f 4 25. Alle soorten Kantoormeubelen. Speciale afdeeling Spiegels en Schilderijen. Groote omzet. Lage prijzen. Prima afwerking. Zorgvuldige verpakking. Goedkoopste Ml Meubelmagazijn MINDERBROEDERSTRAAT 8, 's-BOSCH. TELEFOON 771. Nieuwste systeem. Schriftelijke garantie. Billijke prijzen. Beslist pijnlooze behandeling. Spreekuur alleen Woensdags van 10—3 uur. JACQ. DE BEAVE, R. VAN DER YEER, Méc. Dentist. Speciaal arts voor Mond en Tandziekten. Kerkstraat 44 huis, 's-Bosch. tl 57 Aan concureerende prijs uit voorraad leverbaar. Motor- en Rywielonderdeelen ©o benood.ig-dhed.eii. Aanbevelend, C. G. NIEUWKOOP. BIJVOEGSEL pp JEBES te Implen STROOHOEDEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 5