TE KOOP: ff ad jememaarj Notaris VAN GENOT, Openbare verhuring. IHIK J. AVANDER KAMEN Uiterwaardsch Nagras. Adres: A. v. d. SLUIS, Kruisstr. 34, 's-Bosch. 3° N N WEDER VERKRIJGBAAR. Aambeien. Keukenmeisje, publiek verkoopen: VOORLOOPÏGBERICHT. Veldvrnclitea veria-uren Notaris J. M. C. PAAP publiek verhuren (GEEN VAK-WERKLIEDEN) GEVRAAGD. PIJNLOOS. Oppert 156, Rotterdam. H h s M H N 3 Het vroege Fruitgewas, zooals gemerkt, Dassen. Bij de op 9 Juli gehouden stemming ter verkiezing van 4 leden van den gemeenteraad werden uitgebracht 354 stemmen waarvan 1 van onwaarde. Vol strekte meerderheid 178. Hiervan verkregen A. H. v. Honsewijk (aftr.) 163 stemmen. G. van der Koppel 197 L. van der Pluijm 191 t> T. A. van der Pluijm 144 G. van Suilicum 132 Zoodat herkozen zijn de heeren G. van der Koppel en L. van der Pluijm. De herstemming tusschen de heeren A. H. van Honsewijk, T. A. van der jPluijm en G. van Suilicum zal plaats hebben op 19 Juli a.s. Herpt. Den laatsten tijd werd uit het bosch, behoorende aan de gemeente en gelegen aan den dijk, telkens hout gesne den. De commandant der marechaussees te Heusden, had het geluk zekeren N. uit Heusden op heeterdaad te betrappen met het snijden van »boonenstaken.« Wij vreezen voor N. dat het dure boonen- staken zullen worden. Het plukken der zwarte bessen is in vollen gang. De opbrengt is goed en de prijs zeer hoog. De prijs liep gisteren tot 31 cent per K.G. Voor deze gemeente moet de voor de Regeering opgevorderde wol worden ingeleverd op Donderdag 19 Juli e. k. aan het lokaal get. Z no. 90 te Heusden. Nieuwendijk. Dinsdag j.l. werd alhier een keuring gehouden voor het Nederlandsch Rundvee Stamboek: goedgekeurd werden 4 koeien 2 koeien van H. Coesee, Sjanna no. 24347, Ada no. 24248, 2 van A Snoek Wz., no. 24249 en no. 24250. Sprang. Binsdagavond 8 uur a.s. za in het Gereformeerd kerkgebouw voor de afd. Patrimonium alhier optreden de heer W. Strijbis van Amsterdam met het on derwerpDe noodzakelijkheid van de Chr vak organisatie in dezer tijden nood. In den nacht van Maandag op Dins dag hebben enkele koeien, die uit de weide waren geloopen, aan het oosteinde alhier op verschillende akkers de vruchten plat- geloopen. Door baldadige lafaards moet het hek van het weiland zijn opengezet. Veen. De aardappelen zijn de laatste dagen wel in prijs teruggegaan, doch ze zijn dermate in groei toegenomen, dat de uitkomst goed blijft. Men besteedt althans tot f 6 per H.L. Voor de groene noten wordt door commissionnairs thans tot 15 cent per Kg besteed, wijl er veel voorraad is valt de pluk nog al mee. Ze worden alle aan de veilingplaatsen afgeleverd. Bij de Donderdag gehouden stemming voor een lid van den Gemeenteraad werden uitgebracht 78 stemmen. Gekozen werd de Heer C. G. Timmermans, welke 40 stern- verwierf, terwijl de Heer C. G. Koolhaas 35 stemmen ontving. 3 stemmen waren van onwaarde. Zalt-Bommel De herstelling van den St. Maartenstoren alhier, waarmede in Augustus 1907 werd aangevangen, zal in Augustus a.s. gereed zijn. In de eerste helft van September e.k. zal de oplevering van het werk aan de Gemeente, met eenige plechtigheid plaats hebben. De Rijkslandbouwwinterschool te Dordrecht. Met genoegen kan worden geconstateerd, dat de oproep den vorigen zomer in de verschillende bladen inzake het landbouw- vakonderwijs in Zuid-Holland en Noord westelijk Noord-Brabant succes heeft ge had. Het gevolg is geweest, dat een 24 tal jongelui, grootendeels uit den boeren stand, de lessen in de eerste klasse der Rijkslandbouwwinterschool te Dordrecht heeft gevolgd. Zooals bekend duurt de cursus aan de Dordtsche school twee achtereenvolgende winterhalfjaren en worden alleen zij tot de eerste klasse toegelaten, die den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt. Het school geld is laag, slechts f 10.per halfjaar. Een toelatingsexamen wordt vereischt, doch behoeft voor hen, die een lagere school met vrucht hebben doorloopen, geen' be zwaar te zijn. Eenige kennis van de prac- tijk van den landbouw is noodzakelijk. Het onderwijs in de beide klassen der Rijkslandbouwwinterschool omvat de na volgende vakken: Kennis van den grond, Grondbewerking, Grondverbetering, Be mestingsleer, Plantenteelt, Zuivelbereiding, Veevoedin, Beoordeelingsleer, Veeteelt, Ge zondheidsleer, Bedrijfsleer en Boekhouden, Scheikunde, Natuurkunde, Plantkunde, Dierkunde, Nederlandsche taal en Rekenen. Bovendien wordt dit jaar voor het eerst onderwijs gegeven in Groenteteelt en Fruit teelt. Bij het vaststellen van den lesrooster wordt zooveel mogelijk rekening gehouden met aankomst en vertrek van trein, tram en boot in alle richtingen. De aandacht wordt er voorts op geves tigd dat behalve de door de Hollandsche Maatschappij van Landbouw dit jaar we derom beschikbaar gestelde beurs, ook thans weer aan een klein aantal on- en minvermogende jongelieden van goeden aanleg een toelage van Rijkswege kan worden verstrekt ter gemoetkoming in de kosten, verbonden aan het volgen der lessen. Spoedige aangifte van candidaat-leerlin- gen is zeer gewenscht. Eind Augustus en begin September zal in landbouwcouranten en plaatselijke bladen per advertentie de uiterste termijn van inschrijving bekend worden gemaakt. Landbouwers, die verdere inlichtingen wenschen, kunnen zich tot ondergeteekende Wenden. Een exemplaar van het vol ledig programma van het onderwijs aan de Rijkslandbouwwinterschool te Dordrecht is steeds op aanvrage te verkrijgen. De Directeur, Dordrecht Juli 1917 J. A. VAN RIEL Nagekomen berichten. meest voorkomende kwaal van onzen tijd. Hij, die bevrijd blijft van aambeien mag inderdaad van geluk spreken, wan de martelingen van jeukende, bloe }ende droge of uitwendige aambeienberoovèn den lijder van alle rust en genot. Weinig menschen ontsnappen aan deze kwaal na den middelbaren leeftijd. Oorzaken van vatbaarheid ervoor zijn erfelijkheid, leverkwalen, gebruik van sterke purgeermiddelen, verstopping, te veel eten of drinken, zittende leefwjjze, en te weinig lichaamsoefening. Vrouwen lijden er dik wijls aan bij zwangerschap, ofschoon de vatbaarheid dan reeds te voren bestond Bij alle vormen van aambeien zijn re gelmatige stoelgang, licht verteerbaar voedsel en zorgvuldige reiniging van groot belang. Ofschoon in ver gevorderde gevallen operaties door sommige autoriteiten wor den voorgestaan, werd opmerkelijk succes verkregen door het gebruik van Foster's Zalf, een spoedig verzachtende, heelende en antiseptische zalf, in het bizonder ge schikt voor aambeien. De eerste aanwending van Foster's Zal doet de prikkeling verminderen en het voortgezet gebruik doet de ontsteking en het bloeden ophouden, en maakt in de meerderheid der gevallen een einde aan de kwaal. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is verkrijgb. bij alle goede drogisten a f 1.75 p. doos. Burgerlijke Stand. Heusden, van 6 tot 13 Juli. Geboren Petrus, z. v. A. Verbeek A. W. Naaijen en Hendrik Cornelis, z. v J. Schop en A. v. Ham. OndertrouwdH. Iiuijpers, 29 j. en M. A. v. d. Broek, 27 j. Werkendam. Geboren Maria Cornelia, d. v. F. C Huijzer en M. E. Plaizier Jacoba, d. v J. v. Oord en M. Schippers Jannetje, d v. M. Meinen en A. Rijkers, wonende te Rotterdam. Dussen over de maand Juni. Geboren Petronella d. v. J. de Pueter en v. A. Verhoeven; Cornelis z. v. T. v. de Water en v. M. H. Dekker Petronella d. v. P. J. v. d. Pluijm Richardus Johan nes z. v. A. Koenen en v. G. J. v. Din- teren Fijnandus Marinus z. v. J. Pellicaan en v. A. Kant. OverledenG. Eijkhout 57 j. in hu welijk v. F. HakkelH. J. v. d. Oort 3 j. z. v. J. M. v. d. Oort en v. P. J. v. Olst Een levenl. kind v. H. J. v. Bergen en v. H. de WitJ. v. d. Pluijm 69 j. in huwelijk met H. HeijmansEen levenl kind v. J. Verduijn en van J. v. Wijngaar den. Huwelijken A. A. v. Dinteren 28 j en U. Nieuwenhuisen 28 j A. A. van der Pluim 24 j. en A. van den Bosch 23 j. Brakel over de maand Juni. Geboren Teuntje, d. v. B. Pelle en D. v. Gelooven Jan, z. v. A. Versteeg en D. v. d. LindenGeertje, d. v. Anna van Dalen Gijsbert, z. v. E. Versteeg en A. Vervoorn Hermina, d. v. F. v. Hemert en W. v. Gelooven Jantje Jacoba, d. v. T. den Tek en J. M. v. d. Linden GehuwdJielis Schreuders 22 j. met Anneke Versteeg 20 j. Overleden W. van Herson 76 j. wed. van A. van Mourik C. v. d. Watering 42 j. C. v. Wijgarden 40 j., echtg. v. A. C. v. Balen eerder wed. van P. van Weelden. Veeuitvoer en vleeschdistributie. De buitengewone schaarschte aan vee voeder heeft een regeeringsbesluit tot een sterke inkrimping van den veestapel nood zakelijk gemaakt. Ongeveer een half millioen stuks rundvee zullen worden op geruimd. Een belangrijk gedeelte zal le vend worden uitgevoerd, terwijl een ander gedeelte zal worden geslacht ten einde het vleesch te distribueeren, ter vervanging van het varkensvleesch. Het vee zal zoowel naar de geallieerden gaan als naar de centralen. De uitvoer zal zeer geleidelijk geschieden, ook al in verband met het te kort aan spoorwegmateriaal in 't buitenland. Komen er geen belemmeringen, dan zal de uitvoer reeds in Augustus aanvangen. Voor den geheelen uitvoer zullen eenige maanden noodig zijn. Kantongerecht te Heasden. Uitspraak 2 Juli 1917. Vee laten loopen op weiland M. v. L. te Hedikhuizen 2 x f2 of 2 x 1 d, M. V. en J. R. te Veen ieder f'2 of 2d. Overtr. milit. verord. duiven F. J. W. te Haarsteeg f 2 of 1 d. F. H. M. V. te id. terug aan de ouders. Herberg te vroeg open J. K. te Els- hout f 0.50 of 1 d.A. v. d. B. en H. v. H. te id. ieder f 1 of 1 d. Overtr. trekhondenwetN. v. d. D. te Heusden f 5 of 3 d. Nachtrumoer verwekken J. V. te Heus den f 5 of 3 d. Overtr. ArbeidswetL. v. d. H. te Haarsteeg f 5 of 3 d. Openbare dronkenschap en valsche naam opgeven: C. G., zwervende, f5 en f15 of 5 en 15 d. Overtr. visscherijwet (verb, verkl.)J v. A. te Wijk f 3 of 2 d. A. V. te Veen f 15 of 30 d. D. J. B. en R. B. te Woudrichem ieder f 10 of 10 d. Overtr. jachtwet (verzet) A. P. B. te Herpt bekrachtigd. Rijden met rijwiel met lantaarn met gekl. zijglazen B. H. v. d. B. te Wijk f 2 of 1 d. Openb, dronkenschap: L. C. v. d. S. te Oudneusden f10 of 10 d. B. K. te Dussen en J. S. te Heusden ieder f5 o 5 d.D. v. d. V., zwervende, föoflOd Sprangvm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. ds. Vreugdenhil. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 5,30 u. de hr. Kroeskamp uit Utrecht. Uitwijkvm. 10.30 u. ds. Hermanides. Veen, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, v.m. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. E. H. Jonkers. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 6 u. dr. Gobius du Sart. Wijk, vm. 10,30 en nam. 7 u. ds. Gobius du Sart. ADVERTENTIEN. PREDIKBEURTEN. 15 Juli. Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug teren. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm 6 u. leesdienst. Werkendam, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds G. J. v. d. Pol. Geref. kerk, A vm. 9.30 u en nm. 6 u. leesdienst. Geref. kerk B, vm. 9,30 u en nm. 6 u. leesdienst. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. Leesdienst. Aalburg, vm. 10,30 u. ds. Ewoldt. Aalst, Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Almkerk, vm. 9,30 en nam. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Koov- mans. Babyloniènbroek, nm. 2,30 u. ds. Blank hart, Afscheid. Besoijen, vm. 9.30 u. ds. Dierkens. Capedie, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Koster. Geref. kerk, geen opgaaf. Doeveren, vm. 10,30 u. ds. Bastiaanse. Drongelenvm. 9,30 u. ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. Hoff. Dussen, vm. 10 u. ds. Van Stein Callenfels Eethen, nm. 1,30 u. ds. van Asch. Gameren, Vm. 9,30 u. ds. van Ingen. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feykes. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders. s-Gravemoervm. 9,30 en nm. 2.30 u, ds. E. van Meer. Geref. kerk, vm 9,30 en nm, 6 u. ds. M. v. d. Boom, em.-pred. te 's Gravenhage Chr. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Heesbeen, nm. 6 u. ds. Ewoldt. Herpt, geen dienst. Loonachendijk Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. v. d. Pol. Ger. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. leesdienst. Nederhemert Zz. geen dienst en Nz. nm. 7 u. ds. van Ingen uit Ga meren. Nieuwendijk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. de Bruin. Raamsdonkvm. 9,30 u. ds. Holland. Raamsdonkveernm. 2,30 u. ds. Holland, Rijswijk, nm. 2,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 10 u. ds. Visch. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Akkerhuis. Mevrouw B1EZEVELD-STAL, Koninginne gracht 96 te 's Gravenhage, vraagt tegen 1 Augustus of 1 September, tengevolge van een huwelijk der tegenwoordige, een tegen goed loon naar bekwaamheid. een Heerenhuis, in het cen trum van Heusden, bevattende beneden voorkamer, tusschenkamer, achterkamer, kelder, keuken, bijkeuken, tuin, waarin loodsjeboven 3 kamers en beschoten zolder. Brieven onder letter H aan het Bureau dit blad. va Verkrijgbaar bij SCHOUTEN en Fa. JASPERS, Wijk bij Heusden J. J. PAES te DussenW. v. HERWIJNEN te GiessenSCHOU TEN te Andel; DE BOK, te Nieuwendijk. zal op Donderdag; 19 Juli a.s. n.m. 7 uur precies (zomertijd) ten herberge van Mej. G. VOS te Veen, van de boomgaarden van de Heeren C. BLANKERS Az., L. DE BEER, J. BLANKERS Jr. en L. v. d. POL, onder Veen, van de Heeren C. BLANKERS Az., Jac. DUIJSER en Jac. v. WIJK Jaczn. onder Wijk en van den Heer D. DUIJSER onder Genderen. DE VERKOOPING VAN is bepaald op Woensdag 25 Juli 1917. Opgaven van bij te voegen per- ceelen worden tot 16 Juli a.s. ingewacht ten kantore van Notaris J. M. C. PAAP te Werkendam. te Almkerk zal op Zaterdag 14 Juli 1917 des avonds 8 uur (zomertijd) ten huize van J. PRUISSEN te Almkerk, voor den Heer L. VAN BERGEIJK te Meeuwen 2.84.70 Hectaren na weide onder Almkerk in 3 perceelen. te WERKENDAM zal Dinsdag 24 Juli 1917 nam. half vijf precies, in Café SPRENGER te Sleeu wijk, voor den Heer W. P. KALIS om over het nog loopend seizoen '1917 te beweiden, het nagras van de uiterwaarden »de Groesplaat«, »het Klein Gors«, en »het Groot Gors«, onder Woudrichem en Sleeuwijk, in 14 perceelen. Breeder bij biljet omschreven. TELEFOON 11712 per tand, per gebit. Plaatsing mat schriftelijke garantie. N B. Bij plaatsing van 5 Kunsttanden vergoeding van 'eiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. 'TV dart had je me niet meer Maar je hebt me niet dus heb je me nog at/een a/s je gebruikt dan heb je me nooit meer Prijs per doos 15 cent Er bestaat geèn beter middel tegen levend onrein dan /JKKER ARBEIDERS MR DUITSCKLtND a B a a B TIJDGEESTBRIEFJES

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 3