Te koop gevraagd een TREKHOND Dr. VAN MENS is van 13 lot en met 29 Augustus niet te consulteeren. TE koop: OPENBARE VERKOOP VASTE GOEDEREN. IWaFWRIING VAN WEI- EN BOUWLANO 10 perceelen Naweide in Andelerbroek. het Fruit in den boom gaard bij de Openbare School. Notaris A. SCHAAP Atelier voor Moderne Fotographie JOZ. DE JONG KGRKBOËKEN M. U.L. 0. Schooi te Heusden. £«n aankomend Bakkersknecht of -leerling, ff. Testament met psalmen ei ff. Testament net Psalmen en Gezangen. dagmeisje Notaris RIETR A publiek verkoopen den hoogomkaden Hooi- en Weipolder Het fruit van den boom gaard achter de woning van v erkoopster pim. 40 appel- en 40 perenboo- men. Gorinchem. L. J. VEERMAN, Heusden. HET GEMEENTEBESTUUR VAN HEUSDEN. Notaris VAN GENDT veilen, Een solide Woonhuis niet werk plaats, schuurtje en tuin, Notaris J. M. C. PAAP publiek verhuren: A verpachten B verkoopen publiek verköopen: (Let op liet juiste adres.) Speciaal ingericht voor vergrootingen. In ruime keuze voorradig' bij den Boekhandelaar Voor de inschrijving van nieuwe leerlingen op den cursus, die 4 .September a.s. aanvangt, behoort aangifte te geschieden ter Gemeente-Secretarie vóór I September a.s. aandacht op, dat ook thans aan de industrie nog geen toewijzingen van kolen, kunnen worden gedaan, aangezien de met Duitsch- land loopende onderhandelingen inzake de voortgezette levering van de noodige steen kolen nog niet tot eenig definitief resultaat hebben geleid. o De pctrolciim-iiood. De toeweizingscommissie voor petroleum deelt mede, dat tengevolge der door de oorlogvoerende mogendheden genomen be sluiten, nieuwe aanvoeren van petroleum in afzienbaren tijd niet te verwachten zijn. Dientengevolge acht genoemde comissie het noodzakelijk de afleveringen van petroleum tot het uiterste te beperken. Tot nader beschikking kan geen petro leum meer verstrekt worden aan particu lieren voor huishoudelijk gebruik, terwijl leveringen ten behoeve van industrie en transport slechts in zeer beperkte mate, met het oog op de beschikbare voorraden, zullen kunnen geschieden. Groote vechtpartij. Uit Rotterdam wordt gemeld Zondagavond ongeveer 9 uur ontstond in een café aan den Schiedamschedijk, nabij de Schildersteeg een vechtpartij tus- schen eenige bezoekers, aan welk handge meen twee agenten van politie een einde wilden maken. Zij gingen het café binnen en haalden een paar der vechtenden naar buiten, doch nauwelijks waren zij met hun arrestanten op straat, of van alle zijden drong het publiek op en trachtte de arres tanten te ontzetten, waarbij met steenen en flesschen gegooid werd, zoodat de agen ten zich uit zelfverdediging met hun rug tegen den muur moesten plaatsen, waar na zij de sabels trokken en er op insloegen. Het bleek echter dat tegen de kwaadwillige massa deze verdedigingsmiddelen niet vol doende waren en de politiemannen daarom hun revolvers op de opdringende menigte afvuurden. Twee agenten kwamen hun ka meraden te hulp en gebruikten de sabel. Inmiddels was getelefoneerd, in verband met het vallen van een tiental schoten uit de politierevolvers naar het bureau Groote Paauwesteeg en de inspecteur van politie B. G. Meijer alsmede de inspecteur-titulair A. C. Krol rukten naar de plaats des gevechts met een twaalftal agenten1 Zij werden begroet met een regen van steenen, dakpannen en bierglazen, wat den inspecteur Meijer aanleiding gaf, den aanval met de sabel te commandeeren en na een half uur chargeeren was de rust ter plaatse her steld, waarbij de omgeving door de politie werd afgezet. Het gerucht liep wel, dat er dooden waren gevallen, maar er bleken een aantal personen langs den grond kruipend een goed heenkomen te hebben gezocht, toen sabels en revolvers gezamenlijk aan het werk togen. Tot vannacht 3 uur heeft een sterke politiemacht op den Schiedamschedyk ge surveilleerd. o Nog minder treinen. Als noodzakelijk gevolg van de kolen- schaarschte zal het aantal personentreinen bij de Staatsspoor binnenkort nog aanmer kelijk verminderd worden. o Zakkenrollers. In bijna alle steden zijn zakkenrollers aan het werk. In Den Haag rijden de trams zelfs met waarschuwingsbordjes «Past op de zakkenrollers**. Warmte zonder brandstof! In de laatste tijden van gebrek aan brandstoffen hebben we meermalen kunnen lezen van personen die er in geslaagd waren een apparaat te vervaardigen dat een aan zienlijke besparing geeft aan brandstoffen. Een koperslager, te 's Gravenhage, kwam den «Residentiebode** uitnoodigen eens een kijkje te komen nemen in een wasch- en strijkinrichting, waar een door hem ge construeerd apparaat was opgesteld, dat volgens zijn zeggen een besparing aan brandstoffen gaf van 100%, zegge en schrijve honderd percent Een soort woriderapparaat dus, dat brandstof gebruikt, maar eigenlijk geen brandstof gebruikt! Nieuwsgierig als we waren, togen we, schrijft het blad, naar de aangeduide wasch- en strijkinrichting waar de man ons zijn vinding toonde. Werkelijk zagen we hier, dat het apparaat geen brandstof gebruikte, niettegenstaande er toch brandstof werd verbruikt 1 Hoe dit mogelyk is, kunnen we niet nader verklaren, maar in elk geval is het zoo, Het spreekt van zelf, dat de vinder, toen we hem om nadere inlichtingen vroegen, weigerde die te geven. Alleen deelde hij mede, dat ook twee trchnici het toestel hadden gezien, en dat er patent was aan gevraagd. Als we nu nog koude lijden in den winter, dan ligt het niet aan de uitvinders1 Wc moord in dc Alcxander-kazcrne in Den Haag. De Haagsche recherche heeft in de Doelen kazerne te Leiden aangehouden den 23-ja- rigen wachtmeester Van den Bergh, die tijdens den moord op den adjudant-onder officier Galle in de Alexander-kazerne was. De beklaagde ontkent alle schuld. PLAATSELIJK NIEUWS. Heusden. Op de officieele lijst der controle-stations van den A. N. W. B. rondrit komt «Concordiaalhier voor, als door 128 deelnemers te zijn bezocht, welk aantal is vastgesteld bij de laatste opgave der lijst in «De Kampioene* van deze week verschenen. Het aantal toeristen in de vorige drie weken bedroeg 58. Op het erf bij A. v. D. werd maan dagmiddag een pomp van zijn slinger be roofd. De politie stelde direkt een onderzoek in. Hebben we hier weer met baldadigheid of diefstal te doen Bij den verkoop van hooitoemaat onder Hedikhuizen, Engelen, Vlijmen en Baardwijk, toebehoorende aan de Godshui zen alhier, zijn fabelachtig hooge pzijzen besteed. In het algemeen werd 107 pet. méér gemaakt in het afgeloopen jaar. De schaarschte en duurte aan car bid, kaarsen en olie heeft aan de wielrij ders wat meer vrijmoedigheid gegeven om des avonds zonder licht te rijden. Wij voor ons zouden zeggen, dat ook deze proef uit nemend is gelukt, want van ongelukken van rijden zonder licht vernamen we tot dus ver nog niet. Dit neemt echter niet weg, dat de politie de overtreders der bestaande bepalingen, zonder waarschuwing verbaliseerd. Wiel rijders opgepast Gisteren passeerden hier weder 4 schepen met levensmiddelen uit Amsterdam, koers zettende naar België. Werkendam. In de jongste gemeente raadsvergadering werd o. m. besloten voor den toegangsweg om het te bouwen Post kantoor in de Biesbosch eene geldleening aan te gaan van f 21.000.en voor kasgeld eene dito van f 5000. Nog kwam ter tafel een adres van de directie der gasfabriek alhier, waarin deze vergunning verzocht de in de concessie be paalde gasprijzen met 5 cent per M8 te mogen verhoogen, voor zoover betreft het door het Rijkskolendistributie-bureau ge stelde rantsoen, en voor een eventueel hooger gebruik te mogen berekenen voor de eerste 10 M8 per maand 50 p.ct. boven den ver hoogden prijs en voor de volgende 10 M8 100 p.ct. Als de Raad in deze verhooging niet bewilligde, zou de directie zich genoodzaakt zien de exploitatie te staken. Na een geheime zitting werd door den Raad besloten aan de directie der gasfa briek het volgende antwoord te zenden Onder voorbehoud, dat dit in geen enkel opzicht mag praejudicieeren op de rechten der gemeente in de hangende procedure, is de gemeente Werkendam bereid een nader over een te komen verhooging van den gasprijs toe te staan, mits de geheele installatie van het gasbedrijf zoodanig ver beterd wordt, dat een behoorlijke gasleve ring permanent verzekerd is. Baardwijk. In de Vrijdag II. gehouden vergadering van den gemeenteraad werd goedgekeerd de rekening over het afge loopen jaar in ontvangst f 12158.56 en in uitgaaf f 11155,946. Wordt besloten eene geldleening aan te gaan groot f2500 en voor extra werkzaamheden distributie f250 's jaars te verleenen. Beneden-Langstraat Met de mes- terij van varkens en vette kalveren is het treurig gesteld en zijn dientegevolge jonge biggen ook zoo goed als waardeloos. De veehouders worden nu zelf slachter en gaan hun koeien uithallen k 50 ets per K.G. De handel in vee en ook in varkens als anderzins staat zoo goed als stil. Fruit is er dit jaar in overvloed en met de handel daarin gaat het ook tamelijk goed. Dirkjesperen worden thans verkocht aan f 3.k f 3,50, suikerperen aan f 4. per H.L. Vroege appelen doen 11 cent per K.G. af. Drunen. «Bij gebrek aan brood, eet men korstjes van pasteien.ee Bij gebrek aan leder worden hier leeren brandspuit slangen aangevoerd, om daaruit zolen voor pantoffels te fabriceeren. 's-Gravemoer. In de jongste verga dering van den gemeenteraad werd o. m. besloten tot publicken verkoop der eike- boomen in den Lagen Dijk en der struiken om te rooien in de Molensteeg. Hedikhuizen. In de jongste vergade ring van den gemeenteraad werd besloten in zake de salarissen van onderwijzers f 100 boven het minimum te stellen om 2 maal 'c jaars door Dr. Weyers uit Vlijmen eene schoolinspectie te doen houden en daarvoor telkens f 10 toe te kennenaan de veld wachters weder een duurte toeslag te ver leenen aan B. en W. een crediet te ver leenen van f 500, voor uitvoering der distributiewet en met den Polder in onder handeling te treden om den weg te ver beteren tot aan de gemeente Herpt. Herpt. De betere weersgesteldheid dei- laatste dagen komt het binnenhalen van den oogst zeer ten goede. De rogge en erwten, die niet op ruiters hebben gestaan zijn zoo goed als ongeschikt voor 't ver bruik te beschouwen. Tarwe en gerst hebben niet veel geleden, dat valt mee. Onze gemeente zal in vier wij ken worden verdeeld. Wijk A. zal om vatten Bern en de rijksgebouwen wijk B. het dorp Herptwijk C. de buurt van de nieuwe huizen aan de N. V. Heusdensche Bouw Mpij en wijk I). de huizen in de Hoeve. Met de nieuwe indeeling en nummering der huizen is reeds begonnen. Nederhemert. Door de zorg van den Burgemeester is alhier een scheepslading korte turf uit Vinkeveen gearriveerd, welke aan de inwoners worden gedistribueerd. Voor ieder huisgezin is een 125tal turven verkrijgbaar tegen den prijs van 112| ct. - Maandag was de landbouwer Smits op de Arkenswaard bezig om een jong paard op te vangen en bekwam hij bij die gelegenheid onverwachts een slag tegen zijn linkerarm, waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd gekwetst. Dr. Plas uit Am- merzoden verleende heelkundige hulp. De heer W. A. Leenhouts alhier is geslaagd voor het examen Fransch L O Raamsdonk. Door de landbouwver- eenigingen Raamsdonk en Raamsdonkveei en de afdeelingen Geertruidenberg, Raams- donkveer, Oosterhout, Made en Waspik is aan den Minister van Landbouw een adres verzonden om te verkrijgen. lste behoud van zaaigranen 2de be houd van krachtvoeder voor eigen vee 3de behoud van granen voor eigen gebruik 4de contante betaling bij levering van gra nen en peulvruchten. De heer J. N. van Dongen alhier slaagde in Den Haag voor de acte Fransch L.O. Sprang. In deze gemeente hebben in den laatsten tijd verscheidene fruitdiefstal- len plaats gehad. Vrijhoeven-Cappel. Door den gemeen teraad zijn de geloofsbrieven der nieuw gekozen leden in orde bevonden De ge meenterekening over 1916 werd goedge keurd. Tot lid in de commissie tot wering van schoolverzuim is benoemd de heer Lut- kien, hoofd der school; tot lid in de schat tingscommissie voor de inkomstenbelasting de heer C. Michael. De hoofd, omslag werd in geheime vergadering behandeld. Voor direct gevraagd bij P. J. VERSCHURE-v, d. VEN, Brood-, Beschuit- en Kleingoedbakkerij, Botermarkt Heusden. Burgerlijke Stand. Nederhemert, over de maand Juli. Geboren Petronella Johanna, d. v. P Kerkhove en C. J, P. A. Freekenhorst. GehuwdG. v. Heemskerk 22 j. met J. de Kuijper 19 j. A. Smits 36 j. met A. v. Ooijen 31 j. Werkendam. Geboren Dirk, z. v. W. v. d. Heuvel en J. A. Kieboom Marinus, z. v. M. Vos en A. v. d. SchuitBastiana Engelina, d. v. L. v. Someren en J. v. Zijl Teuntje, d. v. D. Klop en F. Schmidt. Ondertrouwd: P. M. Verteeg, 33 j met B. C. Kant, 28 j. Overleden J. J. Hoge, 4 d. H. v. d. Wiel, 8 d. ADYERTENTIEN. Gevraagd een bij J. de Klerk, Visscherdijk te WER KENDAM. mak en vertrouwd. Adres W. C. VERHOEVEN—de Wilt, Bakker te HERPT. Oor-, Neus- en Keelarts te 's-Hertogenboscb, Een goedgekeurde Zwartbonte Stier, 18 maanden oud. Te bevragen onder letter B aan het Bureau dezer Cou rant. TE HEUSDEN zal op Donderdagen 30 Aug. en 13 Sept. 1917, telkens nm. 3 u. precies, (zomertijd), ten huize van Wed. J. C. HIJKOOP te Almkerk, bij inzet en toeslag ten verzoeke van de erven G. STRAVER: aan den Vérlaatschen dijk te Almkerk, plaatselijk gemerkt B 90, groot 5 aren 17 centiaren. Voor bezichtiging is de sleutel te beko men bij den heer J. van de Water, srnid, wonende naast bedoeld perceel. te DUSSEN zal te Nieuwendijk (Almkerk) bij M, v. d. HEUVEL op Maandagen 27 Augustus en 10 September 1917, telkens nam. 4 uur precies (zomertijd) op Joachimsveld te de Werken F, '150a, 154, 223, 224, 335 en 364, groot 10.05.90 H A. en 1/3 in rietland aldaar, F. 334, groot 81.50 Aren, in een koop. Een groot gedeelte is best hoog land en zeer geschikt om te bebouwen. Opbrengst voor- en nagras over 1917 f 1642.26. Grondlasten over 1917 f36.25. Betaaldag 24 Dec. 1917. Breeder bij biljetten. TE WERKENDAM zal op Dinsdag 28 Augustus 1917 des avonds 7 uur in bet Café VAN GOOL te Woudrichem VOOR DEN HEER H. A. MULLER voor de 5 jaren 19181922: 1. Het weiland van de Lange Weide op het Hoogland in den Oudenban onder Woudrichem, aan den Almkerksclien grint weg. groot 2.17.27 H.A., laatst in huur bij H. Ottevariger. Voor de 7 jaren 1918—1924: 2. Het perceel bouwland genaamd «Het Eikenpoortje** in den Oudenban on der Woudrichem aan de Vaartsche Steeg Kad. Sectie B. no. 356, groot 1.13.20 H.A., laatst in huur bij C. Vink Az. Jr. 3. Het perceel bouwland genaamd «de 3 hont<* in den Oudenban onder Woudrichem, op het Hoogland, laatst in huur bij G. Nieuwenhuizen. VOOR DEN HEER Z. SMITS, voor de 7 jaren 1918 —1924 4. 2.34.90 H A. bouwland in het Uitwijksveld, aan den grintweg onder Uitwijk, Sectie B. nos. 313 en 314, in 5 perceelen als van ouds. 5. Het perceel bouwland genaamd «de 2 morgen**, naast het vorig perceel onder Almkerk, Sectie B. no. 189, groot I.27 H.A., in 2 perceelen als van ouds. Inlichtingen te bekomen van de percee len 1, 2 en 3 bij den Heer H Ottevanger te Woudrichem en van de perceelen 4 en 5 bij den Heer C. II. Schaap te Rijswijk, en van alles ten kantore van tien Notaris. BURGEMEESTER EN WET HOUDERS van Andel zullen op Vrij dag 24 Aug. 1917, des namiddags 6 uur, in het Raadhuis aldaar, voor die ge meente in liet openbaar te Waalwijk zal, ten verzoeke van Mevr. Wed. L, J. Leijtens te Baardwijk, op Maandag 27 Augustus 1917 des namiddags 3 uur ten koffiehuize van Fr. van Eethen te Baardwijk, om contant geld, Ook gelegenheid tot inschrijving vóór den verkoop. Internationaal Bekroond te Antwerpen 1911. Eervolle vermelding 19111912. Diploma 1916. Zendt een portret en U ontvangt voor reclame een zeer fijn afgewerkte vergroo ting met noten lijst voor 1 T'.SO. (Ook naar zeer oude Portretten.) in alle gewenschte formaten, Van goedkoopo kwaliteit en in luxe-soort.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 3