ULANDBOUW- WINTIKSCDOIL Bericht ras Jazet. BOUWLAND re ZAAIGRANEN. A. ?ÖS-VAN MERSBERGEN, UTRECHTSCUE JUKHS Lichtbesparlng. WILLEM QUAADVLIET 4-Jarig Houtgewas dit isHET Adpes publiek verhuren te DORDRECHT. Notaris J« Mc C* PAAP publiek verkoopen Openbare Verhuring Notaris J. M. C. PAAP Wintertarwe, Wintergerst en Roggevariteiten, Notaris J. M. C. PAAP Notaris VAN GENDT Hierna nemen de nieuwe leden zitting en worden de notulen der vorige verga dering gelezen en goedgekeurd. Een adres van het onderwijzerspersoneel in zake salaris-verhooging, wordt aange houden tot de herziening der jaarwedden aan de orde komt. Tot Wethouder wordt herkozen met 5 stemmen, en 1 stem blanco, de heer J, L. Maijers. De Voorzitter wenscht den heer Maijers geluk met zijne herbenoeming en hoopt dat het hem gegeven moge zijn nog vele jaren onder voortdurende gezond heid zijn beste krachten te mogen aan wenden in het belang der gemeente Sprang. Weth. Maijers dankt in de eerste plaats den Voorzitter voor zijn welwillende woor den en ten andere den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen. Spreker ver klaart zijn benoeming aan te nemen en hoopt als tot hiertoe ook in 't vervolg de belangen der gemeente te behartigen zoo veel als in zijn vermogen is. Hierna wordt overgegaan tot benoeming vah twee leden der commissie tot wering van schoolverzuim. Met algemeene stem men worden herbenoemd de heeren J. C. Kleijn en F. Maat. Ten slotte wordt de staat van oninbare posten over 1916 vastgesteld op een be drag van f7.14. Hierna wordt de vergadering gesloten. A.s. Dinsdagavond 8 uur zal voor de leden der Chr. Prot. vak vereen, van leerbewerkers alhier optreden haar Bonds- secretaris, met het onderwerp »Een blik achterwaarts en nu vooruit. Daar de steenkolencoöperatie, ver bonden aan de Afd. »Patrimonium« alhier niet als handelaar kon erkend worden, is aan haar leden eerie reductie van 5 cent per halve H.L. toegestaan. Vlijmen. Bij de firma v. Wagenberg- Testen alhier is ingebroken. Al wat van hun gading was hebben de dieven mede genomen, tot zelfs een handdoek met een stuk zeep. Een aanzienlijk bedrag aan geld werd ontvreemd, benevens vele voor werpen, o.a. een klok en een fiets met lantaarn. De inbraak geschiedde reeds voor middernacht, terwijl op korten afstand een militaire wachtpost staat. Vergadering van den Raad der gemeente Heusden op Dinsdag 4 September jl. des avonds 7.30. Waarnemend Voorz. de heer Chr. de Jongh. Secretarisde heer H. J. v. Eggelen. Afwezig met kennisgeving: de heer L. J. Veerman, Agenda. 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Beëediging van de heeren G. v. Ever- dingen en H, Prins. 4. Benoeming wethouder wegens perio dieke aftreding van den heer G. v. E verdingen. 5. Voorloopige vaststelling der rekening van het levensmiddelenbedrijf en der gemeente-rekening over 1916. Nadat de waarnemende Voorzitter de vergadering heeft geopend, leest de Secre taris de notulen der vorige vergadering. Toen deze aan de goedkeuring van den Raad werden onderworpen, maakte de heer Van Andel aanmerking daarop. Zijn voor stel, in de vorige verg. aangenomen, bedoelde Vervolgens wordt overgegaan tot de wet houders keuze. De heer Van Everdingen wordt her kozen met 5 stemmen tegen 1 op den heer Veerman. De benoeming aanvaardende en bedankende voor het in hem gestelde vertrouwen, neemt de heer Van Everdingen als loco burgemeester op den Voorzitters zetel plaats om verder de leiding van de vergadering op zich te nemen. De heer Vos brengt als rapporteur der commissie van onderzoek verslag uit over de gemeente-rekening 1916 en het levens middelen bedrijf. Spreker roemt de accura tesse en nauwgezetheid van het Dag. Be stuur. De inkomsten bedroegen f 25.872.786 en de uitgaven f25.517,135 zoodat er een batig saldo is van f 355.65. Spreker acht dit wel niet rooskleurig, vroeger was het f1200.maar door de ernstige en dure tijden kon het moeilijk anders. De uitgaven voor het Levensmiddelen bedrijf bedroegen f7161.366 en de inkom sten f 6460.64 zoodat dit een nadeelig slot geeft van f700.726. Toch is spreker iets opgevallen t.w. de opbrengst van de stadsmest, slechts f 65. tegen anders f100.A f200,—. Er is voorraad genoeg. Zou adverteeren nie raadzaam zijn, terwijl er overal groot ge brek aan meststoffen is? De Voorzitter zegt, de heele boel wordt opgeruimd naar Helenaveen. Er was nie veel animo voor. De heer De Jongh (weth.) merkt den heer Vos op, dat het nadeelig slot op het levensmiddelenbedrijf f'1000.hooger moet worden geraamd, wijl de gemeente dat bedrag heeft bijgepast. Ook gaat het slechts over een tijdvak van 4 maanden. Het tekor is dus feitelijk f1700.725. Ingekomen a. Een schrijven van den heer L. J. Veerman, dat hij door uitstedigheid ver hinderd is de vergadering bij te wonen. b. Een brief van Ged. Staten, houdende goedkeuring, betreffende het kohier van den Hoofd. Omslag 1917. c. Dankbetuiging van de directie der Heusdensche gasfabriek in zake medewer king tot verhooging van den gasprijs, Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Akkerhuis. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. ds. Middelkoop uit Nijkerk. Uitwijkvm. 10,30 en nm. 3 u. ds. Herma- nides. Gobius du Sart. Aangiften van nienwe leerlingen, niet beneden 16 jaar, worden ingewacht bij ondergeteekende tot uiterlijk 15 Sep tember a.s. Programma's en inlichtingen verstrekt de Directeur, J. A. VAN RIEL. PREDIKBEURTEN 9 September. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm 6 u. ds. H. v. d. Zanden uit Harmeien. niet, om de heining bij de scheepswerf te I Babyloniënbroek, vm. 10 u. ds. Van Asch Kantongerecht te Hensden. Uitspraak 6 September '17. Overtr. Leerplichtwet (2 maal) H. K. te Vlijmen 2 X f 3 of 2 x 2d. Overtr. militieverord. J, d. V. te Wer kendam f 3 of 2 d. Overtr. Springstierenregl.M. en A. v. II. te Oudendijk vrijspraak G. J. v. M. en J. W. v. M, te Dussen, ieder f3 of 2 d. Loopen op eens anders grond J. S. te De Werken f5 of 5 d. Loopen op beplanten grond J. M. te Oudheusden f 3 of 2 d. Vee laten loopen op bezaaid land J. A. v. M. te Genderen f5 of 10 d. K. deJ. te Werkendam f10 of 5 d. In dronkenschap orde verstoren A. P. S. te Dussen f10 of 10 d. Openb. dronkensshap P. V. en H. V. te Almkerk ieder f3 of 2 d. Gekleurde zijglazen W. H. v. O. te Raamsdonksveer f2 of 1 d. Rijwiel zonder lichtA. J. A. S. te Andel en J. S. te Werkendam ieder f 4 of 2 d. Overtr. trekhondenwetT. v. d. L. te Herpt f 2 of 1 d. StrooperijJ. v. d. D. te Heusden f 5 of 1 md. T.S.W. v-. L. te Goirle f 2 of I week T.S. te Werkendam, zal Woensdag 26 September 1917 nam. 2 uur precies, in het café Wed D. L. v. d. WIEL,« aan den Sasdijk te DE WERKEN, Voor het Kroondomein, rentambt »Wer- kendam«, 39.02.41 H.A. 4-jarig Hout gewas. Alles in perceelen en omschreven bi boekje, dat op aanvrage te bekomen is ten kantore van den Notaris. VAN Burgerlijke Stand. Heusden, van 4 tot 7 Sept. Ondertrouwd Franciscus Ti essen 27 j te Drunen en Maria van Hooft 21 j te Heusden. Werkendam. Geboren Hendrika Cornelia, d. v. F. A. Kusters en G. C. v. BrakelPieter Jacob, z. v. C. Hovestadt en A. E. Ver schoor. Getrouwd P. M Versteeg 33 j. met 3. C. Kant 22 j,F. Peeters 23 j. met M. v. d, Heuvel 16 j. Overleden J. A. C. Groeneveld 1 j. op Donderdag 13 September 1917, 's voormiddags elf uur (zomertijd) bij de Wed. J. C. HEIJKOOP aldaar, voor den Heer A. VAN DE KOPPEL Sr. te Ilseistein en voor den Heer M. A. VAN DE KOPPEL Gz. te Arnhem, voor de zeven jaren 1918 -1924 van perceelen bouwland in den Emmikhoven- schen Polder, Ganswijkschen Polder, Z,- Holl. Polder en Uppelschen Polder, ten overstaan van den Notaris J. J. VAN DER KAADEN te Almkerk, I. de 4 morgen bouwland 't eind Steegje, in 4 perceelen. de 14 hond, in 3 perceelen. 10 3 II. III. IV. V. 2 morgen, in 3 perceelen. Waterhoogte Water. Hoog Sept. 1.19 1.10 1.05 M. II e u s d o n. Laag Water. 0.48 M. N.A.P. 0.39 0.39 vijfhond in Z.-Holl. Polder, in één perceel. VI. 27a Hectare op Boogwerf. VII. 92 Aren aan de Groenesteeg. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris. ADYERTENTIEN. De onroerende goederen van de Erven J. van VUGT, staan met de verhoogin gen in bod Koop 1. De bouwmanswoning no. 40 aan den Oudendijk onder Wou drichem op. f1900. - Koop 2. Het perceel weiland in den Rijswijkschenpolder onder Rijswijk, groot 1.16.70 H.A. opf 2950. De afslag blijft bepaald op Woensdag 12 September 1917, 's namiddags 2 uur in café VAN GOOL te Woudrichem, terwijl inmiddels inlichtingen te verkrijgen zijn en hoogingen worden aangenomen ten kantore van te Werkendam. Het VERKOOPBUREAU voor in Noord-Brabant goedgekeurd Zaad- en Pootgoed biedt aan, de meest gevraagde EXTRA gereinigd, aan regeerings- prijzen. Bij afname van groote partijen reductie. Spoedige bestel ling gewenseht. Alle bestellingen te riekten aan den Secretaris G DE JONG te Almkerk. Engstraat, W. 88. Heusden. voor Rookbenoodigheden. Verkrijgbaar alle soorten fijne sigaren van 3 a 10 ct. tot en met 20 ct. per stuk. Alle soorten sigaretten van 7 tot 1,30 per doosje, Tabak van de be kendste fabrikanten. Groote sorteering tabakspijpen, siga- renpijpen, sigarettenpijpjes, sigarenkokers en aanstekers. Rookt 5 10 15 20 ct. per stuk. Aanbevelend, ALS BOVEN. verplaatsen, maar een andere op den kruin van den dijk te plaatsen, waarvan de kosten op de firma De Haan en Oerlemans zouden vallen. Ook de heer Prins zei, dat er geen sprake van verplaatsing dier heining kon zijn, daar ze volgens de koopakte moest blijven staan. uit Eethen Besoijen, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds, Dierkens. Geref. kerk, geen opgaaf. Doeveren, nm. 2 u. de hr. Clewitz uit Nederhemert. De Secretaris leest daarop uit de vorige Dussen, vm. 10 u. ds. Van Stein Cal- notulen een passage voor, waaruit blijkt, lenfels. dat er wel degelijk sprake in het voorstel Bethen, geen dienst. des heer-en Van Andel is, om de aanwezige ijzeren heining te verplaatsen. De Voorzitter zegt, dat die notulen zon der op- of aanmerking zijn goedgekeurd en wijst er op, dat ook de verslaggever Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. van de Heusdensche Courant van verplaat- Qieasen, vm. 9.30 u. ds. Benders. smg dier heining sprak spreker meent, dat daarin het behandelde juist is weer gegeven. De heer Van Andel zegt dan heb ik dat uit de vorige notulen niet opgemerkt, de bedoeling is de aanwezige heining te laten staan en er een nieuwe te plaatsen op den dijk. Met deze bedoeling blijkt de vergadering accoord te gaan, zullende het besluit wor den geacht in dien zin genomente zijn. De notulen worden daarop goedgekeurd en vastgesteld. Nu voorlezing van de vereischte eeden leggen de herkozen leden de heeren Van Geref. kerk. vm 9,30 en nm. 3 u. ds. W. S. Pontier uit Maasdijk. Chr. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Heesbeennm. 2,30 u. ds. Ewoldt. teren. Heden overleed plotseling onze geliefde Vader Jacobus Nicolaas van Rijswijk in den ouderdom van bijna 87 jaar. C. v. d. Pol-van Rijswijk, Eindhoven. A. van Rijswijk, Heusden. K. A. van Rijswijk, 's-Gravenhage. Eindhoven, September 1917. te Werkendam, zal op Dinsdag; 11 September 1917, des namiddags 6 uur, in het café »ZWETS« aan den Sasdijk, onder De Werken, voor de 7 jaren 1918 a 1924, onder Werkendam, in de Weeren, over de Bakkerskil, A. Voor Mejuffrouw A. C. van Dusseldorp, 4.44.60 H.A. bouwland, kadaster sectie H., no. 697, laatst in huur bij J. v. d. Schoot. B, Voor Mevrouw de Weduwe Prof. Dr. II. Traube-Vinck Blok, 2.06.20 H.A. bouwland met kade, genaamd ede 14 hont« in Brouwersweer, kadaster sectie H., nummer 696, laatst in huur bij A. v. d. Assem. Inlichtingen te bekomen van het perceel sub A bij den Heer B. v. d. Heuvel te Werkendam en van liet perceel sub B bij Het gebrek aan Petroleum maakt het gebruik van Electr. Zak- en Fietslampen noodzakelijk evenals Carbid Lampen voor fiets, huis en stal verlichting. Door vroege inkoop kan ik nog tegen zeer lagen prijs leveren le kwal. Carbid, Electr. Zaklampen in diverse modellen, Batterijen en Gloei lampen, Carbid, Olie en Kaars Lantaarns. Verder een prachtige sorteering diverse Bellen waaronder fijne Bandbellen, Eng. zijde Koortnetten, Jasbeschermers, Gezondb. Zadelkussens, Bagagedragers, Voetpompen, Pedalen, Kettingen, enz. Nog enkele Banden disponibel 1 beleefd aanbevelend, A. DE GRAAFF, Bondsrywielhersteller, Babiloniënbroek. P.S. Te koop een »Eysink« Motorrij wiel l3/i P.K. hoogsp. magneetontsteking, compleet met banden, achterbanden »Mi- chelin«, nog als nieuw. »Babi!onia« Rij wielen, met prima banden. MUZIEKLEERAAR 's-Bosch heeft nog' eenige uren beschik-(den Heer C. J. Visser, aldaar en van alles baar voor Heusden, tot het geven van Zang-, Piano-, Orgel- Fheorielessen. ten kantore van den Notaris. en Everdingen eri Prins in banden van den \Nieuwendijk, vm. 9.30 en nm. 5,80 u. waarn. Voorz. plechtig hun eed af, waarna I D Fe Bruin- ze door den heer De Jongh gecomplimenteerd %aam8<lon,f> V1Q- 9,30 u. ds. Holland, worden. 'mpnnrieiHeerd Raamsdonkveer nm. 2,30 u. ds. Holland, te HEUSDEN, bericht, dat het huis met schuur en erf te Almkerk van de erven G. STRAVER, bij inzet en hooging staat op f 2200. De TOESLAG blijft bepaald op Don derdag; 13 Sept. e.k., n.ro. 3 uur precies (zomertijd), ten huize van Wed. J. C. HIJKOOP te A Imke r k. „NOOKD-BRABANT" Provinciale Onderl. Verzekering- Maatschappij van hengsten en stamboekmerriën. Directeur J. G. NOLLEN, Zevenbergen. De Directeur van g.n. Maatschappij is bereid indien het verlangd wordt hulp te veileenen hij opzegging in eene andere Verzekering-M'j. gekocht aan onder staand adres vol doen altijd! Prijzen van 3 tot 10 cent en hooger. cNeemt proef ar? vq S3 3 H 9 5T 9 W Sleeuwijk, vm. 10 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds. Vreugdenhil. Veen, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspikgeen opgaaf. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 6 u. dr. Wijk, vm. 10,30 u. ds. Gobius du Sart. Heusden, nm. 5 u. ds. Ruijsch van Dug- teren. Werkendamvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. G. J. v. d. Pol. Geref. kerk, A vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. E. J. Koppe uit Wester Emden. Geref. kerk B, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. d. hr. Verbaren uit Rotterdam. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 u, en nm. 6 u. Aalburg, vm. 10,30 u. ds. Ewoldt. Aalst, vm. 9,30 u, ds. Japeben. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. v. d.Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooij- mans. Capelle, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. ds. Koster Drongelennm. 2,30 u. ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hofï Gameren, Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feykes. s-Gravemoervm. 9,30 u, en nm. 2,30 u. ds. Van Meer. Herpt, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- Loomchendijk, Meeuwen, vm. 9,80 u. ds. v. d. Pol. Ger. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. leesdienst. Nederhemert, Nz. vm. 10 en Zz. nam. 3 u. ds. Verloop. Rijswijknm. 1,30 u. ds. Benders. SIGAREN Van ouds bekende merken. et>

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 3