Zaden VERKOOPING VAN H00IT0EMMT. ZAAIGRANEN. W. LA GROUW. tuiiiiiir Afd. HEEREN- EU KINDERKLEEDING. OPElIiS HERFST- en WINTERSEIZOEN Denii-salsons Overjassen (oslnutns enz. Wordt gevraagd 4-Jarig Houtgewas „ADEK"-Rijwielen EIKELS EN KASTANJES Wintertarwe, Wintergerst en Roggevariteiten, ÏLBM C. J. SCHELLENS, Tilburg. gevraagd C. VAN BEUSEK0M, openbaar verpachten, Uiterwaard en andere gronden aan de Noord zijde van de Bergsche Maas, (vak Heleind Drongelsche Veer). publiek te verkoopen De Hooitoemaat van de aanplemping bij de Con- servenfabriek, de Prins Hendrikkade, het terrein van den hoogen steiger tot de scheepswerf, en het bastion Hollandia. C. G. DE JOm te Almkerk, Notaris J. M, CL PAAP. publiek verkoopen Steeds flinke voorraad. WH SM ELK.® H@®¥®] De nieuwste stuffen en modellen voorhanden voor: geldregeling om billijk te zijn tegenover hen, die voor hun kindereu openbaar onder wijs begeeren. Ammerzoden. Door den gem. veldw. van Bokhoven is te 's Bosch dezer dagen een trui opgespoord en inbeslaggenonien af komstig van den gepleegden diefstal bij de firma P. Bazelaar alhier. Aalst. De heer H. Rüger alhier is tijdelijk benoemd als onderwijzer aan een openbare school te Zalt-Bommel. Beneden-Langstraat. Al is het nog vroeg om de winterprovisie op te doen, toch worden met het oog op te nemen regeeringsmaatregelen inzake het vervoer, thans reeds druk aardappelen, bijzonder eigenheimers, afgeleverd. De prijs variceert van f 4.tot f 5.per H.L. Dassen. Benoemd tot Wethouder de Heer A, A. H. van Honsewyk, aftredend. Tevens werd in de laatste vergad. bepaald, onder nadere goedkeuring van H. H. Ged. Staten, het tractement voor de Wethouders van f 65 te brengen op f 100. Drnnen. Door den Gemeenteraad is besloten de tractemeriteri van de Hoofden en de onderwijzers der scholen te brengen, zooals die door Gedep. Staten is voorge steld en de huurwaarde eener woning te stellen op f 100.~r- Tevens werd benoemd tot Wethouder de heer L. Eishout en zulks in plaats van de heer J. van Dal, die aan de beurt van aftreding was. Genderen. Door de afdeeling van de V. P. N. alhier zijn in de afgeloopen week verzonden 1134 kippen- en 27 eendeneieren, totaal 1161 stuks. In het hulppost- en telegraafkan toor is dezer dagen een spreekcel geplaatst voor de telefoon, zoodat hier binnenkort ook gelegenheid zal zijn voor het voeren van telefoongesprekken. Dinsdag werd alhier in het Recht huis eene vergadering gehouden van de gemeente- en waterschapsbesturen in de gemeenten Meeuwen, Drongelen, Genderen en Wijk c. a. in verband met de aanhan gige Spoorwegplannen. Reeds vroeger was voor deze zaak een commissie benoemd onder voorzitterschap van den Heer Brune, Burgemeester van Genderen, Meeuwen en Drongelen, die nu mededeeling deed van wat tot hiertoe was gedaan. De voorzitter kon zeer belangrijke rap porten uitbrengen. Hij herinnerde aan de verschenen brochure »Het Zuidelijk deel van het Land van Heusden en Altena en de Spoorwegverbinding« welke aan ver schillende colleges verzonden was en die zooals uit schriftelijke en mondelinge be tuigingen gebleken was, een veelszins gunstig onthaal gevonden had. Van anderen aan vankelijk met succes bekroonden arbeid werd door den voorzitter en ook door an dere commissieleden gewag gemaakt. Men besloot dat de Commissie haar aanvankelijk succesvollen arbeid zou blijven voortzetten, in de hoop dat spoedig de spoorlijn ons uit ons isolement verlossen zal. 's-Hertogenbosch. Naar wij met zekerheid vernemen is tot Burgemeester dezer Gemeente benoemd Mr. F. J. van Lanschot, griffier bij het Kantongerecht alhier. Herpt. Met het rooien der aardappelen is men algemeen begonnen. De uitkomst is goed. In sommige soorten zijn even wel veel rotten. Door A. D. Baaijens werden Eigen heimers gerooid van respectabele grootte. Er werd een aardappel gevonden die ruim 9 ons zwaar woog. Van 5, 6 en ook 7 ons had hij er verschillende bij. Gisternacht heeft men ten nadeele van den landbouwer B. alhier, een hoeveel heid draad van een heining losgemaakt en meegenomen. Zooals men weet, is dit draad tegenwoordig zeer duur. Opgepast I Het loof der knolselderie wordt op gekocht tegen 14 cent per K.G. 't Vorige jaar wat dit 7 ct. per K.G. 't Is een reu- zenprijs en de bezitters maken er goede zaken mee. Voor den oorlog werd dit loof gewoon op de mestvaalt geworpen. Kaatsheuvel. Alhier is eene Coöpe ratieve Slagerij opgericht die nog deze week geopend wordt. De prijzen zijn 50 cent per pond voor vleesch met been 60 x> zonder en 65 x» biefstuk. Sleeuwijk. Bij enkele candidaatstel- ling is tot lid van den gemeenteraad ge kozen de heer P. Verdoorn, ter vervulliug der vacture ontstaan door het vertrek van den heer J. van der Meijderi. Sprang. Jl. Dinsdagavond kwam de Chr. Prot. vak-vereeniging van Leerbewer- kers alhier in vergadering bijeen. Na ope ning door den voorzitter en het lezen der notulen verkreeg de heer W. Strijbis Pzn. van Amsterdam het woord. Spieker zou behandelen het onderwerp »Een blik ach terwaarts en nu vooruit.Na een korte inleiding schetste spreker de noodzakelijk heid van organisatie, vooral in dezer tijden nood. Het deed spreker genoegen, dat het stekje onlangs met medewerking der afd. »Patri- monium« geplant, flink in de hoogte schoot. In dezen tijd beginnen de arbeiders te gevoelen de noodzakelijkheid van het ver- eenigingsleven. Vervolgens wees hij op de taak der organisatiedeze bestond niet alleen in het voeren van loon-acties, ver korten arbeidsduur enz., maar ook de zede lijke belangen in dezen crisistijd moeten door de organisatie bepleit worden. Daarom, hand aan* hand voorwaarts wat wij alleen op het sociale terrein niet kunnen, dat gezamenlijk doen. Steeds moet door ons de solidariteitsgedachte bepleit en besproken worden. Aan het slot wees Spr. er op, dat door deze afdeeling reeds prac- tisch werk was verricht, wat tot goede resultaten geleid had. Met een opwekkend woord sloot spreker deze boeiende rede. Het voorloopig bestuur werd bij aclama- tie tot vast zittend bestuur benoemd hier aan werden nog toegevoegd A. Hoevenaars en J. Fings. Het ledental groeide op deze vergadering tot 95 leden. Door den heer Strijbis werd met dank zegging gesloten. Veen. Met het rooien der late aard appelen wordt langzamerhand een begin gemaakt. Over 't algemeen mag men over de uitkomst tevreden zijn. Die der bravo's vooral is goed, Ook de kwaliteit valt mee. Voor bravo's wordt betaald tot f 5.per H.L. De 12 hooge boomen in de straat, toebehoorende aan den heer B. zijn neer geveld. Ze maakten een sieraad uit van de straat, doch wijl ze bij zwaren wind gevaarlijk werden voor de omgeving, heeft de eigenaar ze laten vellen. Dinsdagmiddag werd door vele be woners een zonderling geruisch waargeno men. Enkele seconden hield het aan, daarna vernam men een groote knal. Waar dit eigenlijk van afkomstig was, kan niemand begrijpen. Burgerlijke Stand. Heusden van 1114 September, Getrouwd M&rtinus v. Wees 23 j. en Johanna Gerada Baaijens 27 j. Werkendam. Geboren: Jan z. v. H. Visser en T. BloklandAdriana d, v. Ant. Klootwijk en E. Klop Mathijs z. v. M. L. van Oord en E. v. d. Schuit. Ondertrouwd G. J. Gerritsen, 24 j. met C. M. van Arendonk 23 j. Overleden: B. C. K. Schilders, 68 j. weduwe van J. Moree L. v. Dijk, 94 j weduwnaar van H. A. de Klerk N. A. Schaddelee, 18 jaren. Brakel, over de maand Aug. Geboren Hendrik z. van A. van Dalen en H. Sieeuwenhoek Gijsbertje d. van W. van Kooy en J. de Vries Evert, z. v. J. de Vries en D. Ernstrang Bart z. van G. v. Veen en J. v. Andel Gijsbert z. van J. Klop en A. Hanegraaf. Overleden A. v. Hemert, 39 j. 's Gravemoer. Geboren Johanna Elisabeth d. v. K. v. Raamsdonk en P. v. DongenJohannes, z. v. P. Bakker en J. Rosebrand. Gehuwd Ant. v. Gooi 30 j. en Jac. W. Heijblom 29 j.Adrianus W. Ver hagen 27 j. en Mar. J. v. Eersel 27 j. Hendr. Kerst 28 j. en Corn, J. Kielen 28 j. OverledenCath. de Krijger, echtgen. v. J. H. van Willigen 74 j. Meeuwen Aug. 1917. Geboren Maaike, d„ v. L. Bouman en M. v. d. Kolk. Getrouwd Dirk v. d. Schans en Maria de Graaft'. Overleden: Arie C. Doedijns 10 weken. Teunis van Nordennen 11 weken. Nederhemert over de maand Aug. Geboren Herman, z. v. J. C. Vos en D. BiesheuvelPeter, z. v. J. A. Verheij en G. C. BiesheuvelLouwrens, z. v. D. Keinemans en J. A. de Jongh. Overleden Marinus van den Oever, 2 maanden. Poederooijen, over de maand Aug. Geboren Huibert Gerrit, z. v. G. v. d. Werken en I. v. d. MaasAnna Geertruij, d. v. G. Koolhaas en N. v. Os; Adriana, d. v. M. v. Giessen en D, de BoefWil- lemina Juditta Maria, d. v. G. v. Giessen en C. Hasselman Jan Hendrik, z. v. C. v. de Werken en C. A. Kolbach Hendrik Adrianus, z. v. G. v. d. Anker en W. v. Veen Jacob, z. v. G. C. Valk en M. van de Werken Corneiis, z. v. G„ C. Haas akker en E. van de Werken. Gehuwd G. v. Ballegooijen 34 j. (wo nende te Veen) met L. A. van Ooijeo 28 j. T. Kouwenhoveri 28 j. (wonende te Ke- dichem met W. Hak 25 j. Overleden G. Biesheuvel 86 j. wed. van Egbert Klop van Emmenes W. P. d. Kam 24 j. (wonende te Vlissingen) echtg. van C. M. Flier. PREDIKBEURTEN 16 September. Geref. kerk B, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. van Velzen uit Middelharnis. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. leesdienst. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Ewoldt. uit Meeuwen. Geref. kerk, geen opgaaf. Doeverennm. 2 u. ds. Ruijsch vanDug- teren uit Heusden. lenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Dekker uit Venlo. Giessen, nm. 1.30 u. ds. Benders. s-Gravemoervm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. ds. Van -Meer. Geref. kerk. vm 9,30 en nm. 3 u. de hr. de Wit, Cand. te Leidschendam. Chr. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Ewoldt. Ger. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. leesdienst. 2 u. ds. Verloop, Nieuwendijk, vm. 9.30 en nm. 5,30 u. ds. De Bruin. Geref. kerk, vm. 10 en nm. 2,30 u. ds. Akkerhuis: Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5 u. dr. v. Esch uit Leeuwarden. Uitwijkvm. 10,30 en nm. 3 u, ds. Herma- nides. Gobius du Sart. Nagekomen berichten. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 14 Sept. 0 80 M. 0.17 M. N.A.P. 12 1.12 d 0.42 13 1.00 0.47 Rivierbe richten. Op 14 SEPT. in meters in cM. 's-Hertogenbosch 1.95 4- N.A.P. was 0 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 1.95 was 3 Crévecoeur (Dieze) 1.93 was 0 Crévecoeur (Maas) 1.32 x> was 10 St. Andries(Maas) 1.70 was 3 St. Andries (Waal) 3.60 val 8 Maastricht 41.39 was 0 Keulen 2.07 val 2 Op 13 September. Grave 5.28 was 0 Arnhem 8.66 val 4 Heusden. Eene mededeeling aan het publiek te Heusden, dat met ingang van 17 September het Postkantoor alhier des avonds ten half acht gesloten wordtdat ten zeven ure de laatste post alhier aan komt en dat alleen voor telefoongesprekken tot des avonds 9 uur gelegenheid zal ge geven worden. ADVERTENTIEN. In het Land van Heusden en Altena, een gemeubileerde zit- en slaapkamer met pension, liefst bij een onderwijzer. Brieven onder no. 99 met opgaaf van conditiën Bureau van dit blad. door een Suikerfabriek buiten den Bond. Brieven onder No. 44 bureau van dit b'ad. te koop gevraagd, (alleen van ver trouwde adressen) als Klaverzaden, Wortelzaden, Koolrapen zaad, Bie tenzaden enz. enz. Monster en prijs aan IN ZADEN, ARNHEM, Broerenstraat. DE ONTVANGER DER REGISTRATIE EN DOMEINEN te WERKENDAM zal ten overstaan van Notaris VAN GENDT te HEUSDEN op Woensdag 19 Septem ber 1917 des voor middags 10 uur in het koffiehuis »Het Wapen van Amster- dam« van H. VAN STR1EN te Heusden, zonder onraad bij enkele afslag in het om het nagras te hooien in 1917 x Betaaldag 1 Mei 1918. Inlichtingen geeft de Ontvanger te Wer kendam. HET GEMEENTEBESTUUR VAN HEUSDEN is voornemens op Zaterdag den 25 September a.s., voorm. 11 uur precies, ten Raadhuize der gemeente, Het VERKOOPBUREAU voor in Noord-Brabant goedgekeurd Zaad- en Pootgoed biedt aan, de meest gevraagde EXTRA gereinigd, aan regeerings prijzen. Bij afname van groote partijen reductie. Spoedige bestel ling gewenseht. Alle bestellingen te richten aai den Seeretaris te Werkendam, zal Woensdag 26 September 1917 nam. 2 uur precies, in het café Wee D. L. v. d. WIEL,« aan den Sasdijk te DE WERKEN, Voor het Kroondomein, rentambt »Wer- kendam«, 39.02.41 H A 4-jarig Hout gewas. Alles in perceelen en omschreven bi boekje, dat op aanvrage te bekomen i ten kantore van den Notaris. zijn sierlijk sterk sn ioopen licht HOOFDAGENT NIEUWENDIJK. Emailleeren-, Biezen-, Verhuur- eu Reparatie-Inrichting. Wederverkoopers korting 1 Minstens 10.000 Kilo. Betalen beslist hoogsten prijs. Op verzoek komt een onzer reizigers. Telegram-Adres: Schellens. Telefoon 841. Heusden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren, Doopsbediening. Geref. kerk, vm. 9,30 u. lees- dienst en nm. 6 u. ds. Akker huis uit Sleeuwijk. Werkendam, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. G. J. v. d. Pol. Geref. kerk, A vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. André uit Schoonhoven. Aalst, vm. 9,30 u. ds. Japchen. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. AlmkerJc, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Bosch. Andelvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloniënbroek, vm. 10 u. ds. v. d. Pol Besoijen, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. ds. Koster Drongelennm. 2,30 u. ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hofl. Dussenvm. 10 u. ds. Van Stein Cal- Eethen, geen dienst. Gameren, Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feykes. Herpt, geen dienst. Loonschendijk, Meeuwen, Nederhemert, Nz. geen dienst en Zz. nam. Raamsdonk, nm. 2,30 u. ds. Holland. Raamsdonkveer, vm. 9,30 u. ds. Holland Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 10 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds. Vreugdenhil. Veen, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, geen opgaaf. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 6 u. dr. Wijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. d (Maas) 1.31 was 14

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 3