Maison Verhoeven, Groote voorraad Chapelleriehoeden. Rouwleveranties binnen 24 uren. ontvangen wij steeds door onze relatiën met de voornaamste buitenland- sche huizen en door onzen enornien omzet kunnen wij IJ steeds het nieuwste en goedkoopste leveren. Pensmarkt 30 's-HERTOGEPülïOSCH Teïef. 5S8< ÉÈÉÉ#/- -ifHÉ De gezondheid hangt veel meer af van de voorzorgen dan van de middelen. Het is zeker dat de meeste ziekten zou den vermeden worden, indien wij minder onvoorzichtigheden begingen en indien wij iets meer de regelen der. hygiëne betracht ten, vooral der inwendige hygiëne, te weten van het bloed en der zenuwen, die, men bedenke dit wel, de twee factoren van het lichaamsevenwicht zijn. De seizoens veranderingen, de groei, de keer der jaren, het overwerk, de zorgen oefenen dadelijk hun invloed er op uit. Men bemerkt het aan de ongemakken die men ondervindt wanneer een dier oorzaken zich voordoet. Die ongemakken verraden een bederf van het bloed of een verzwakking van het zenuwstelsel, die, wanneer zij erger wor den, langzaam op bloedarmoede en neu rasthenie uitloopen. Die verschillende on gemakken en hunne gevolgen zouden in het geheel geen vat op ons hebben, in dien wij de voorzorg namen regelmatig een kuur met de Pink Pillen te doen, want deze kuur vormt de krachtdadigste maatregel van hygiëne voor het bloed en het zenuwstelsel. De Pink Pillen zuiveren en verryken het bloed en onderhouden den weerstand der zenuwen. Onafhanke lijk van haar altijd weldadige werking, heeft een kuur met de Pink Pillen dit waardeerbare voordeel, geen bijzonder regiem te vereischen en weinig kostbaar te zijn. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f 9 per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Nassaukade 314 Amsterdam voor Heusden en Om streken bij G. Malingré, drogist te Heus den de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk en verder bij verschillende Apo thekers en goede Drogisten. BINNENLAND. De schippers die naar Duitschland varen moeten thans te Lobith hun koffie, thee, olie, suiker, zelfs hun melk achterlaten. Bij hun terugkeer kunnen ze alles weer meenemen. Verscheidene schippers zien nu van een reis naar Duitschland af. Beschuit. Naar men ons meldt, is er ernstig sprake van, dat er binnenkort geen bloem meer zal worden verstrekt voor de vervaardiging van beschuit. Een comité, bestaande uit afgevaardigden van alle Prot. kerken in ons vaderland, heeft het verzoek gericht tot alle kerke raden der Protestantsche gemeenten in Nederland op Zondag 7 dezer van den kansel te laten voorlezen een «getuigenis der gezamenlijke Prot. kerken in Ned. uitgaande tot overheden en volkerenten bate van den vrede. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's-Bosch het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags geo pend van 10 tot 1 uur. Hengsten type trekpaard. Ie prijs flOO en zilveren medaille, Hip- poerite van Wed. J. B. Timmermans te Moergestel. 2e pr. f75 en zilveren me daille, Rigolo van B. Wouters te Gilze. 3e pr. f 50, l'Orphelin van Wed. A. van Erp te Oss. 4e pr. f25 Mellon de Vlezenbeke van de Ass. te Oirschot. 5e pr. f 25, Dra gon de l'Herse van Ass. de Volharding te Boxtel, 6e prijs f25, Carbo van de ver- eeniging te St. Anthons. Merriën type trekpaard. Ie prijs f 80, Dora van J. Coppens te Rosmalen. 2e pr. f 60, Zeila I van L. van Mensvoort te Liempde. 3e pr. f 50, Bella van M. Cox te Woensel. 4e pr. f 30, een merrie van Van Thiel te Beek. 5e pr. f 20, een merrie van Van Heijst te Oirschot. 6e pr. flO, Emma van A. v. Abeclen te Best. Hengsten type tuigpaard. Ie prijs flOO, Cicero van Gebr. Oerle- mans van der ^chans te Drongelen. 2e pr. f 75, Martin van A. J. de Roon te Capelle. 3e pr. f 50, Belfried van de Coöperatieve Vereeniging te Meeuwen. Merriën type tuigpaard. Ie prijs f 80 en een verguld zilveren medaille, Zarif I van L. C. Punt te Klun- dert. 2e pr. f 60, Elisabeth I van Wed. H. van Boxtel te Boxtel. 3e pr. f 50, Aafke van C. van Rooij te Tilburg 4e pr. f 30, Aline van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. 5e prijs f 20, Augela van C. Crezee te Klundert. 6e pr. flO, Cor van J. van Vollenhoven te Tilburg. 7e pr. f 10, Agretta I van R. van Erp te Oss. Een medaille aangeboden door H. M. de Koningin voor het beste paard geschikt voor het fokken van artilleriepaarden werd toe gekend aan Aline van Gebr. Oerlemans van der Schans, voornoemd. Na afloop van deze nummers werd nog een concours-hippique gehouden vanwege de Draverij- en Renvereeniging Brabant te Boxtel, nl. een concours voor het schoon ste geheel van aangespannen paarden van eigenaren, aangesloten bij de Hengsten- associaties Oirschot en Boxtel, waarbij 25 prijzen waren uitgeloofd, waarvan 14 wer den toegekend en een concours voor luxe eenspannen, waar de eerste prijs, een gou den medaille en flO voor den koetsier werd gewonnen door Rainbon van J.« N. A. Jansen te Tilburg 2e pr. verguld zilveren medaille en f 7.50 voor den koetsier, door Bertha van Leo van Loon te Tilburg. 3e prijs zilveren medaille en f5 voor den koetsier door Telpie van Dr. C. P. J. Hoek te Helvoirt en 4e pr. zilveren medaille en f2.50 voor den koetsier door Nora van A. Sterner te Tilburg. Bestuursprijzen door Cor van J. van Vollenhoven te Tilburg en Mie van A. J. van den Akker te Vught. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand September 1917 ingelegd fjl 6109.51Terugbetaald f 9897.17 De controle-commissie voor de sta tionsversieringen in 1917, heeft o. m. toe gekend de verguld zilveren medaille voor het diploma le klas aan het station Drunen- Heusden. Deze stationsversieringen zijn uitgegaan van den A. N. W. B. Van de reliefcommissie passeerden Vrijdagmiddag een sleep, met 5 zwaar geladen schepen achter zich, in de richting van België. De schepen waren genum merd 3307, 3412, 3413, 3414 en 3501. Werkendam. In de laatst raadsver gadering is het besluit om 10 houten nood woningen te bouwen weder ingetrokken, Zoo spoedig mogelijk zal het terrein bij den nieuwen weg bebouwd worden. Voorts is besloten het bouwen van een postkantoor in den Biesbosch niet te gunnen. Naar wite vernemen, zal door den dokter van het"militair hospitaal binnen kort een cursus worden gegeven in de verbandleer. Door de bakkers alhier is heden middag besloten voortaan Dinsdags en Don derdags niet te bakken. De collecte der «Neerbosch-centcc heeft over het 3de kwartaal opgebracht f 6.25. Door de kolenschaarschte is weer een boot van de firma Fop Smit's ree- derij stil gelegd, zoodat er nu slechts twee diensten zijn van Rotterdam en Gorinchem. Ook is de Postdienst van Werkendam naar Gorinchem, die anders per boot plaats had, gewijzigd, alles gaat nu via Sleeuwijk naar Gorinchem. De Buslichtingen zijn 's mor gens 4.45 en 11.50 en 's middags 4 uur en 45 minuten. Gisteren was er voor de Militaire oefening een pontonbrug over de Merwede geslagen, waarover de 9de lnf. Brigade marscheerde. Na Gorinchem rond getrokken te zijn kwamen ze weer over de brug terug en mascheerden in de rich ting van Geertruidenberg. 's Avonds werd de brug opgebroken. Aalburg. Aan den heer W. Knoop, benoemd tot tijdelijk hoofd der school te Nederhemert, is eervol ontslag verleend als onderwijzer alhier en in zijn plaats tijdelijk benoemd de heer J. H. Rüger te Aalst. De heer Van Gooi, bouwkundige, kwam Dinsdag 1.1. bij zijn bezoek aan het werk der openbare school alhier, dat onder zijn directie wordt uitgevoerd, tot de on aangename ontdekking, dat hij zijn gouden horloge en 't grootste deel van de ketting vermoedelijk bij 't afstappen van de fiets tusschen Woudrichem en hier was kwijt geraakt. We hopen, dat het verlorene in handen van een eerlijken vinder is ge komen. De landbouwer A. Mans vond Don derdag een 1-jarig kalf in de sloot bij zijn weide verdronken. Andel. Op verschillende plaatsen wer den de afgeloopen week kool en aardap pelen ontvreemd, terwijl ook bij Mej. de Wed. S. eene partij brandhout werd ver mist. Elke week wordt hier door een of meer landbouwers een hunner beesten ge slacht en voor 40 tot 50 cent per half K.G. verkocht.^ Gebrek aan voldoende voedsel is ook hier de oorzaak. Beneden-Langstraat. Bij de gehou den verkoopingen van griendhout werden dit jaar betere prijzen gemaakt dan het vorig jaar en liepen deze tot f700 per hectare. Het rietgewas bracht evenwel nog niet de normale prijzen op en zeker niet hetgeen door hagelslag geleden had. Delwijnen gem. Kerkwijk. Alhier zijn door de politie een paar personen aangehouden welke verdacht worden zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van jjzerdraad staande langs een weiland van den landbouwer A. v. L. Een schoen maker uit Vlijmen welke zoo vrij was dit draad op te koopen is eveneens aangehou den en zal dit muisje nog wel een staartje voor hen hebben. Drongelen. Tot lid van het Hoofd bestuur van den Bond van Rijwielherstel lers en Handelaars in Nederland werd op de Dinsdag j.l. te Tilburg gehouden Algem. Verg. gekozen de heer C. G. Nieuwkoop alhier. Naar wij vernemen, zal alhier bin nenkort een hulppostkantoor gevestigd wor den wat zeer zeker in een groote behoefte zal voorzien. Elshout. In de nacht van Dinsdag op Woensdag hebben dieven hun slag weten te slaan bij de fruit- en groententeelers alhier. Niet minder dan 3 mud appelen en verschillende stuks kool wedlen ont vreemd. Behalve bij den landbouwer P. werd nog bij zes anderen de geheele aan wezige oogstvoorraad in beslag genomen. 's Gravenmoer. Vanwege het Rijk is voor deze gemeente voor de buitengewone diensten in 1916 aan het hulptelegraaf kantoor eene vergoeding toegekend van f125, welke zal worden genoten door de houdster van dat kantoor. Genderen. Verslag van de vergade ring van den Gemeenteraad, gehouden op Woensdag 3 October. Voorzitter de Burgemeester, de Heer Brune. De notulen van de vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken waren er geen. Alsnu was aan de orde de benoeming van een Hoofdonderwijzer voor de Openb. School in het dorp Genderen. Op een alphabetische voordracht waren geplaatstde Heeren de Jong van Mook- hoek, gem. Strijen en Ouburg van Rot terdam, onderwijzers met Hoofdakte en de Heer Verzijl, Hoofd der Openb. School Drongelen. Met algemeene stemmen de Heer Verzijl benoemd, met ingap 1 November a.s. De Heer L. P. Branderhorst bra? mens de commissie daartoe benoemtJfïap- port uit over het onderzoek van de Ge meenterekening en van die van het Levens- middelenbedrijf. Voorgesteld werd de rekening van het Levensmiddelenbedrijf goed te keuren en de Gemeenterekening voorloopig vast te stellen. Aldus besloten. Daarna ging de Raad over in besloten vergadering ter vaststelling van het Kohier van den Hoofdelijken Omslag. Alhier is een tweede vlaszwingel- fabriek verrezen, die van den heer W, v. Wijk Pz. Was zwingelen vroeger winter- arbeid, thans nu het met motorkracht ge schiedt is het heden reeds in vollen gang, dit echter ook voornamelijk wel met het oog op de tegenwoordige hooge vlasprijzen. Ten nadeele van de wed. A. v. d. Beek is in een der laatste nachten van een heining langs een weiland aan de Meer straat alhier 300 Meter ijzerdraad gestolen. Onder voorzitterschap van den heer C. J. Branderhorst had alhier hedenmid dag eene spoedeischende vergadering plaats van leden der Coöperatieve Stoomzuivel- fabriek «Op Hoop van Zegen.Deze ver gadering was bijeen geroepen op verzoek van een aantal leden die beweerden te lagen prijs voor de melk te ontvangen in ver houding met hetgeen door Van den Bergh te Rotterdam wordt betaald. De voorzitter stelde voor den Minister van L. N. en H. telegraphisch op de hoogte te stellen van den toestand van zaken al hier door het gesloten houden der grenzen voor de kaas. Verder indien niet spoedig verandering in den stand van zaken komt de kaasmakerij stop te zetten en de ge tapte melk te verkoopen, waardoor een hoogere prijs voor de melk kan gemaakt worden dan op den thans bestaanden voet van werken. Meenwen. Naar wij vernemen is door de Raad dezer gemeente in zijne ver gadering d.d. 1 Oct. j.l. tot Onderwijzeres aan de Openb. L. School te Babiloniënbroek benoemd Mej. E. Straver te Gorinchem, thans tijdelijk onderwijzeres te Werls Nederhemert. Woensdagmidc vond de voermans-knecht van Bak! met paard en kar op de kade alhi^ het paard van een voorwerp schrot hol sloeg. De voerman sloeg achtéT van den wagen en werd met inwenc kneuzingen aan borst en arm opgenorae Toen het paard tot staan was gebra bleek dat er geen verdere persoonlyi ongevallen waren voorgevallen alsmede ge^j materieele schade was aangericht. Een dezer nachten bemerkten rijks- en gem.-politie, dat op de rivier Maas Woudrichemsche visschers met de.j zegen bezig waren te visschen, terwijl zult bij nacht verboden is. Met veel moeite gebruik maken van een roeiboot gelul het de veldwachters zeven personen aan te houden. De zegens waarmede zij visch- ten werden getaxeerd, terwijl het voor hen zelf wel minder aangename gevolgen zal hebben. Bij de gem.-politie is aangifte ge daan, dat ten nadeele van den visscher Van den Oever veertien fuiken zijn ont vreemd, welke door hem in de rivier de Maas waren geplaatst, en wordt hierom trent een onderzoek ingesteld. Sprang;. De openbare vergadering, gehouden te Capelle, op j.l. Dinsdagavond in de zaal van den heer Quirijns, uitge schreven door het bestuur der afdeeling Sprang, waar de heer Strijbis van Am sterdam optrad, mag flink geslaagd heeten. De geachte referent sprak over«Geen DemobilisatieSpreker begon op te mer ken, dat we met «geen demobilisatiecc niet bedoelden te zeggen, dat we niet van harte zouden wenschen, dat onze militairen werden gedemobiliseerd. Dat zouden we liever vandaag wenschen dan morgen. Maar geen demobilisatie moeten we hebben op het terrein der vakbeweging. Lang genoeg hebben de liberaal-economische theorien toepassing gevonden, met als ge volg lage loonen bij lange arbeidstijden, gemis aan een goede rechtspositie. Ook tijdens de crisis zijn onze arbeiders ach teruitgegaan en lijden aan ondervoeding. De waarde van het geld is met ongeveer pet. verminderd, zoodat de loonen met pet. moesten verhoogd worden, wilden arbeiders in dezelfde positie verkeeren voor den oorlog. Met cijfers werd aangetoond, dat slechts een kleine groep van kunnen wijzen op een ver- het geldelijk inkomen met de schoen- en lederbewer- betere arbeidsvoorwaarden eischen. Gestreefd moet wor- r een landelijk afgesloten collectief Iract met goede bepalingen inzake loon, arbeidsduur, regeling der verlofdagen, over werk en ziekteverzekering. Daartoe moeten allen worden gemobili seerd. Alleen door hechte en sterke or ganisatie kunnen verbeteringen worden bereikt. Alleen beginnen we niets; geen Kaïnstaai past ons, maar de naleving van het«Draagt elkanders lasten en vervult alzoo de wet van Christus.Langs vre delievende weg moet met de werkgevers worden onderhandeld. Wij willen den vrede, en zullen eerst den strijd, de werk staking als middel tot den vrede gebruiken als alle onderhandelingen afstuiten op den onwil der patroons. Inzonderheid de naaste toekomst eischt veel van ons. Spr. zet dit breedvoerig uiteen, en wekt ten slotte in een korte pororatie alle aanwezigen op, den arbeid op maatschappelijk terrein te steunen door als lid toe te treden, getrouw de vergaderingen bij te wonen en tot eere Gods en tot heil der arbeiders zijn talen ten en gaven te besteden. De met aandacht gevolgde rede was oorzaak, dat een nieuwe afdeeling werd opgerichtvelen traden als lid toe en een voorloopig bestuur werd gekozen. Ook te Besoijen, waar Woensdagavond eenzelfde vergadering werd gehouden, kon de afdeeling Sprang een flink succes boe ken. De vergaderingen, op gebruikelijke wijze geopend, werden door den heer Strijbis met dankzegging gesloten. Door opschuiving van het winkelraam ten nadeele van V. alhier een pt^° 60 60 de als is ten nadeele van kwatta gestolen. Den heden onbekend. alhier een dief bleef tot Het 5jarig zoontje van H. C. alhier speelde langs de tramlijn. De door den wind voortgeduwde wagen, die op den wissel stond, kwam onverwacht aangerold De wielen gingen het kind over zijn voe. Door Dr. v. d. Meulen werd het deerlijl gehavende voetje verbonden. Uitwijk. Ds. W. L. JJermanides pre dikant der Herv. Gem. alhier heeft toe zegging van beroep ontvangen van de He1 j Gem. te Klevenskerke (Zeeland) en th j naar Boven-Smilde (Drenthe). Veen. Dinsdag j.l. was ons dor Heusden. Dinsdag jl. werd te Boxtel het jaarlijksch concours-hippique gehouden van dekhengsten en stamboekmerriën, van wege de Prov. Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Noordbrabant, waar de prijzen werden toegekend als volgt A.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 2