In onze magazijnen vindt U steeds een keur collectie der modernste modellen voor vanaf het fijnste genre tot de meer goed- koopere soorten. ZööwqI maatwerk als confectie. ÖoK in motorjassen zijn wij ruim gesorteerd. H. HOLLEN KaMP C°. Vughterstraat, 's-HERTOQENBOSCH. i Het is beter voor zijn gezondheid dan voor zijn ziekte te zorgen Behalve op oogenbiikken dat zij ernstig gevaar loopt, legt men in den regel ten opzichte van zijn gezondheid een volmaak te onverschilligheid aan den dag. Men wil er zich geen rekenschap van geven dat, even goed als de machine waarvan men zich voortdurend bedient, het menschelijk ge stel, om altijd met dezelfde regelmatigheid werkzaam te kunnen blijven, zorgvuldig moet onderhouden worden. Zelfs de krachtigste gestellen zijn, als zij verwaarloosd worden, niet vrij van de kleine kwellingen die hen langzaam ver slijten en hen ten slotte geheel verwoesten. Geeft er u dus wel rekenschap van dat, die kleine kwellingen, die zich voordoen onder den vorm van hoofdpijnen, van maag pijnen, van slechte spijsvertering, van slape loosheid, enz., meer verdienen dan minach ting. Zij zijn een ernstige aanduiding dat de bronnen van uwe krachten en van uw weerstand, het bloed en de zenuwen, niet meer volmaakt zijn, dat de verschillende organismen er niet meer alle voedende stoffen uit kunnen putten, die zij noodig hebben. En wanneer gij dan niet die bronnen hernieuwt en versterkt, zullen uwe krachten zich ten lange leste uitputten. Bovendien is het zeer eenvoudig en wei nig kostbaar, het bloed zijne krachten te doen bewaren of die er aan terug te ge ven en de zenuwen in goeden staat te on derhouden. De Pink Pillen, ter juister tijd genomen voornamelijk bij de sei zoensveranderingen brengen dat zeer goed ten uitvoer. Zij herstellen het bloed door het gehalte aan roode bolletjes er van te vermeerderen, zij stalen de zenu wen en geven aan de vermoeide gestel len nieuwe krachten en weerstand. Hun gebruik maakt geen specialen levensregel noodig. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f 9 per zes doozen, bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Nassaukade 314 Amsterdam voor Heusden en Om streken bij G. Malingré, drogist te Heus den de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk en verder bij verschillende Apo thekers en goede Drogisten. De geallieerden-conferentie. Generaal Alexejew zeide in een inter view met journalisten, dat het nog niet vastgesteld was dat hij zich naar Parijs zou begeven om deel te nemen aan de conferentie der geallieerden. Persoonlijk wenschte hij van deze moeilijke zending verschoond te blijven. De generaal was van meening, dai Petrograd tot aan de lente niet door eenig gevaar bedreigd was. De door de regeering ontworpen ontruiming van Petrograd behoeft geen paniek onder de bevolking teweeg te brengen. o Een verklaring ran Von Kiihlniann Von Kuhlmann verklaarde te Boedapest, dat Duitschland er niet aan denkt na den oorlog agressief op te treden op het gebied der handelspolitiek. Duitschland en Oos tenrijk staan op het standpunt, dat een economische oorlog na den oorlog absoluut uitgesloten is. Men moet alles in het werk stellen om zoo snel mogelijk weel de oude betrekkingen aan te knoopen. Wat Amerika doet. De correspondent van de »Times« te Washington bevestigt, dat de regeering beslag zal leggen op 200 millioen dollars Duitsch geld in de Vereenigde Staten. Dit geld zal geconverteerd worden in obligaties van de vrijheidsleening. De kanselierscrisis. De «Deutsche Tagestzg.« bevat een hoofd artikel getiteld »De Rijkskanselier blijft aan.« Het blad zegt daarin dat het alle reden heeft om te gelooven dat dr. Mi- chaelis op zijn post zal blijven en dat daar door de rijkskanselierscrisis van de baan is. Washington, 25 October. De regeering heeft een nieuw crediet van 30 millioen dollar aan Groot-Britannië verleend. Londen, 25 October. De vijand heeft gisterenavond nog een forschen tegenaan val ten Z. van het Houthulsterbosch ge daan. Zijn troepen werden volslagen terug geworpen. Gistermiddag en in den avond deden troepen uit Gloucester, Worcester en Berks hire voorspoedige overvallen tegen 's vijands stellingen tusschen Rocux en Gavrelle. Veel Duitschers sneuvelden en tal van vijande lijke schuilholen moesten het ontgelden. De De Britten bemachtigden een machinege weer. o Havas zegt nog in zijn beschouwing over den strijd aan de Aisne, dat het veroverd terrein thans bevestigd is. De ontzaglijke snelheid van het succes heeft den vijand belet onmiddellijk een tegenaanval in te zetten. De vertraagde komst der reserve was oorzaak dat de onvermijdelijke reactie der Duitschers dezen nieuwe bloedige ver liezen hebben gekost. Havas roemt voorts den moed en het élan der infanterie en zegt dat het fort van Malmaison '10 minuten n& het vertrek uit de loopgraven vermeesterd was. Het aantal gevangenen, 9000 manschappen en 200 officieren, overtreft alle verwachtingen. Onder het materiaal bevinden zich volko men ongeschonden zware batterijen. Het échec der Duitschers bij hoogte 344 zal te samen met den jaardag van de herove ring van Vaux en Douaumont worden her dacht en is een onloochenbaar bewijs van de verzwakking van 's vijands offensieve kracht. BINNENLAND. Bzoodkaart Siste week. De directeur van het Centraal Brood j kantoor maakt bekend, dat de broodkaart van de 31ste week loopt van 27 October tot en met 6 November. o Uitvoer van Paarden. Er was, zegt de Veehandel, een regeling klaar voor den uitvoer naar de centralen van niet minder dan zeventien duizend anderhalf jarige ruins. Op het laatste oogen- blik werd evenwel bericht, dat f 100 per stuk als uitvoerspremie moest worden be taald aan de Export-centrale, en daarop wilden de handelaars niet ingaan. o Stijfsel. Wethouder Wibaut te Amsterdam heeft verklaard, dat minister Posthurna gezegd heeft, dat er absoluut geen stijfsel meer is. Eigenaren van strijkinrichtingen te Am sterdam houden zich overtuigd, dat in Am sterdam nog wel degelijk veel stijfsel is en deze in enorme hoeveelheden ligt op geslagen door personen, die met het wasch- bedrijf niets te maken hebben. o Een fietsdief. Herhaaldelijk werden in den laatsten tijd op stations fietsen vermist. Vooral van de aan het station Nijmegen aangegeven rijwielen bereikten verschijdene niet de plaats van bestemming, hoewel men toch bijna zeker wist, dat alle waren ingeladen De vorige week kwam aan het station Arnhem een heer drie rijwielen in ontvangst nemen. Er waren er slechts tweemen beloofde een onderzoek te zullen instellen, en de heer zou terugkomen. Deze is evenwel niet meer teruggekomen. Inmid dels bleek, dat de door hem afgegeven recu's van een nagemaakt stationsstempel waren voorzien. Nu bleek al spoedig, op welke wijze zoovele fietsen waren verdwe nen. De dief had zich eenvoudig voorzien van een aantal rijwielkaarten, waarop hij het station van bestemming invulde en dan afstempelde met het valsche stempel. Over het perron rondwandelende, scheur de hij van ter verzending gereedstaande rijwielen het vervoerbewijs af en beves tigde er een aan van hemzelf. De fietsen werden dan wel ingeladen, doch kwamen op een ander station aan, waar hij ze tegen afgifte van het in zijn bezit zijnde valschelijk gestempelde bewijs in bezit nam. Met behulp van het thans bekend gewor den signalement is deze brutale dief ein delijk te Amsterdam op heeterdaad betrapt. o Aanhouding verzocht. De Commissaris van Politie in de tweede afdeeling te Utrecht verzoekt namens den vader opsporing, aanhouding en overbren ging herwaarts van Wilhelmina Theodora Smiesing, zonder beroep, geboren 11 De cember 1897 te Utrecht en aldaar woon achtig, middelmatig lang, vol aangezicht, blauwe oogen, eenigsliris krullend, blond haar, en bleeke gelaatskleur. Gekleed met donker blauw mantelcostuum, licht gekleurde blouse, zwart kastoren hoed en hooge, zwart lederen rijgschoenen. Zij verliet 25 September heimelijk de ouderlijke woning, sedert wanneer niets meer omtrent haar werd vernomen. Gebleken is, dat zij zich in gezelschap bevindt van een persoon, genaamd Johan nes van der Putten, tegen wien door de Arrondissements Rechtbank te Haarlem d.d. een bevel tot gevangenneming is uitge vaardigd, die nu eens burgerkleeding, dan weder de grijsgroene uniform van sergeant der infanterie, waartoe hij niet gerechtigd is, draagt. Overname in andere dagbladen dringend verzocht. Vermakelijk. Uit Coevorden schrijft men Een niet onvermakelijke geschiedenis speelde zich hier dezer dagen af aan de Duitsche grens. De Burgemeester van het naburige Vor- wald (Duitschland) peddelt zeer gemoedelijk de grens over. Zijn pas was keurig in orde. Herr Vorsteke vertoeft een wijle in ons stedeke en steekt zich in een fon kelnieuwe kleedij. Zijn oude pakje kan hij later wel eens terughalen. Aan de grens: «halt afstappen». Aan de Ne- derlandsche grenswacht is de metamorfose niet ontgaan. Of hij hoog sprong of laag, het corpus delicti moest uit en onder groote hilariteit der omstanders moest de reis in souspantalon vervolgd worden. o Een puntdicht. Te Alkmaar is een zilverbon ontvangen, waarop het volgende puntdicht stond ge schreven Broodnood is het wat wij nu beleven, Noodbrood staat nu op den disch. Niemand nu op te brood te nooden Is wat thans broodnoodig is. o De distributie van Jenever. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal bij de nieuw in te voeren distributie van jenever niet het publiek, doch de han delaar gerantsoeneerd worden. Geruchten over de invoering van z.g. jeneverkaarten zijn dus onjuist. o Mr. Troelstra. DEN HAAG, 24 Oct. Mr. Troelstra was heden na zijn terugkeer uit Stockholm voor de eerste maal weder in de vergade ring der Tweede Kamer aanwezig. De doorvoer van zand en grint. Havas seint d d. 24 dezer uit Parijs De Fransche pers meldt dat de Fran- sche gezant te 's-Gravenhage den Neder- landschen minister van buitenlandsche zaken een nota heeft overhandigd, waarin bij zonderheden zijn vervat betreffende het gebruik voor militaire doeleinden van zand en grind welke van Duitschland door Ne derland en België naar Noord-Frankrijk worden vervoerd. Bij die gelegenheid doet de Fransche regeering opmerken, dat het onderzoek der Nederlandsche afgevaardigden noch als definitief noch als beslissend mag beschouwd worden. Zij zijn immers niet geweest waar het grind en het zand voor militai re doeleinden worden toegepast. De Fransche pers drukt naar aanleiding hiervan haar sympathie uit voor Neder land en hoopt dat de Nederlandsche re geering een voor alle partijen bevredigen de oplossing mag vinden. o Prettig Te Tilburg geraakte hedennacht de elec- trische centrale defect. Er zijn eenige maan den noodig voor het herstel. Men kan slechts weinig stroom voor verlichting krijgen en geen krachtstroom. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint ham er straat 69 te 's-Bosch het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags ge opend van 104 uur. Heusden. Bij Kon. besluit, van 23 dezer is met ingang van 1 November, J van Eek, inspecteur der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen tev.W aal wijk, ontheven van zijn tegenwoord.g be heer en is hij werkzaam gesteld aak' de inspectie der directe belastingen te Am sterdam (4e afdeeling). Dinsdag 30 October des avonds om half zeven, hoopt in de Geref. Kerk alhier voor te gaan in den Dankstond voor het gewas, den Weleerw. Heer Ds Akkerhuis uit Sleeuwijk. Werkendam. De officier van gezond heid dr. van Gelder, heeft een verband- cursus gevormd welke tweemaal in de week des avonds wordt gegeven. Er hebben zich reeds 20 dames als lid opgegeven. Dinsdagmorgen kwam de huisvrouw van den veerman D. ft. alhier tot de ont- dekking dat haar tobbe met waschgoed, die zij in een schuurtje bij het huis had laten staan, dien nacht was ontvreemd. Tot op heden mocht het niet gelukken de(n) dader(s) op te sporen. Aalst. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres, tengevolge van de benoeming van mej. Heijbeek te 's Gravendeel hebben zich 15 sollicitanten aangemeld. Beneden-Langstraat. In den fruit handel komt iets meer leven. Vooral goede soorten late appelen krijgen meerdere vraag. Men besteedt voor appels van 10 tot 13 cent en voor stoofperen van 7 tot 9 cent per K.G. Genderen. De telefooncel is na enkele verbeteringen, die aangebracht zijn, goed gekeurd en wordt nu officieel op 31 Oct. a.s. in gebruik genomen. Loon-op-Zand. Het onderzoek door de Rijkspolitie van den diefstal in de mili taire keuken heeft aan den dag gebracht, dat er twee schuldigen zijn. Daarbij is niet alleen mondvoorraad gekaapt maar ook leer bij den heer C. V., dat onder een heg was verborgen. C. v. d. V., bij wien de beide langvingers waren inge kwartierd, heeft de politie gewaarschuwd. Beiden hebben bekend en zullen voor den krijgsraad terecht staan. Meeuwen Naar wij vernemen zal Dinsdag 30 Oct. a.s. des avonds om 7 uur in het café Smits alhier, als spreker voor de Maatschappij tot Nut van het Al gemeen optreden de heer A. Pruim, Hoofd der School alhier, met het onderwerp »Een vruchtbaar arbeidsveld. De toegang zal vrij zijn, ook voor niet- leden boven 16 jaar. Door den Minister van Waterstaat, is als tusschenpersoon ingevolge de Inva liditeitswet, voor de gemeente Meeuwen aangewezen de heer P. W. Sprong, Gem.- Secretaris alhier. Wijk. Evenals bij de herhaalde oproe ping van een onderwijzer met hoofdacte alhier, waarvoor ten slotte op f 200. boven 't wettelijk minimum 1 gegadigde uit de gemeente zelf beschikbaar was, blijkt wederom de schaarschte aan onderwijzers althans hebben zich voor de vacature te Aalburg, jaarwedde f 600,slechts 2 sollicitanten aangemeld. Veen. In 't begin dezer week werden groote partijen suikerbieten afgeleverd aan de weegbrug, wat zijn oorzaak vond in de extra premie der bieten geleverd voor 20 October. Thans gaat de aflevering even langzaam en denken sommige landbouwers, ze nog in groei zullen toenemen. Door het Rijk is aan de fruitdroo- gers een zekere hoeveelheid lange turf ver strekt, waarmee zij thans wegens gebrek aan cokes, hunne peren kunnen confijten. Dit levert aan verschillende handen werk en levert dit voor velen een goede ver dienste op. Zaltbommel, 23 Oct. Op de gehou den najaarsveemarkt waren aangevoerd 64 runderen en 21 kalveren. Handel traag. Prijzenvette koeien en ossen f 0.55 a f 0.60 per 1/2 K.G., varekoeien f160 tot f200, hokkelingen f120 tot f150, pinken f80 tot f120, kalveren f40 tot f65. Burgerlijke Stand. Werkendam. Geboren Jannigje Cornelia, d. v. J. J. Ruitenberg en S. v. Zanten Adriana Cor nelia, d. v. J. v. d. Mijl en M. E. den Haan Digna Cornelia, d. v. A. F. v. Oversteeg en M. M. de Gelder Johannes, z. v. P. J. v. Berchem en M. v. Driel. Overleden G. C. Leemans 41 weken. de Werken en Sleeuwijk 425 Oct. Getrouwd L. Kant 23 j. met A. Mons- houwer 22 j. H. v. Venrooij 31 j. met A. van der Wiel 22 j. P. van der Nat 21 j. met J. A. de Graaff 18 j. GeborenGovert, z. v. G. W. v. Andel en J. H. Roubos Teunis, z. v. T. v. d. Berg en G. Dubbeldam Woutera Catha- rina, d. v. B. A. v. d. Heuvel en T. van Elzelingen Machiel, z. v. J. Versteeg en Heeren- e» Kinderkleeding

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1917 | | pagina 2