NIEUWSBLAD voor het Land van neusden en Altsna, de Langstraat en de Bommelerwaard. No, 3741 Zaterdag 19 Januari Zwakte, Rheumatiek, Wormen Influenza Abdijsiroop A. VAN DER HEULEN ZONEN Complets Wniii-ivicktiijM. Hoest iaagzuur, Betoger!], Stoftorderjj, B«ddwf«brUk. Ververstraat 25, 's-BOSGfL Schoonmaak- en Huishoudelijke Artikelen. A. G. v. d. HEIDEN, Geen ziekte of pijn ïiTgij Hoofdpijn Gebruik Verouderde Keelpijn, Gal en slijm worden Ënersan-tabletten Overspanning, Winterhanden ÏÏIÏÏRHÏÏTtnrrtl llllllllllllllllllllllllllllllllllllloül (llliillTl fil Pensmarkt 22 24 's-HERTOGENBOSCH, Telef. 571 Ameublementen voor Salons, Eetkamers, Slaapkamers, Kantoren en Veranda's. TAPIJTEN, LINOLEUMS GORDIJNSTOF FEN, BEDDEN, MATRASSEN, DEKENS. Commissionnairs in Effecten. is beslist het BESTE en GOEDKOOPSTE adres voor Galanteriën, Kramerijen, Kinderspeel goederen, School-, Schrijf- en Teekenbehoeften. HIET BE IM BE ETJüLJ^E. BEHOORENDE BIJ HET BUITENLAND. Een gemengde Britsch-Fransche com missie bereidt een plan voor om na het einde van den oorlog de tegenwoordige frontlinie van de zeekust tot de Alpen in een heirweg te veranderen ter herinnering aan den tegenwoordigen oorlog. Alle in deze streek verwoeste dorpen en steden zullen blijven zooals ze zijn en aan beide zijden van den weg door bosschen omgeven worden, die ook de kerkhoven van beide partijen omsluiten. De Engelsche Auto mobile Association en de Touring Club de France zullen het plan uitvoeren. («De Kampioen«). o Elzas-Lotharingen. Berlijn, 16 Januari. Naar de Norddeut- sche Allgem. Ztg. meldt heeft prof. Hans Delbrük zich tegenover een Amerikaansch journalist als volgt uitgelaten Wilson's boodschap van 8 dezer had, ondanks de vele fouten die zij bevat, eeu flinke stap naar den wereldvrede kunnen beteekenen, indien zij niet bewees dat de opvattingen van den president over Elzas Lotharingen volslagen onjuist zijn. Hij zegt dat het onrecht, 't welk Pruisen in 1871 Frankrijk heeft aangedaan, goed gemaakt behoort te worden. Hij vergeet echter dat E. L. een door een bijna uit sluitend Duitsche bevolking bewoond land is, dat Frankrijk ten tijde van zijn over macht stuksgewijze van het Duitsche rijk heeft losgerukt, het laatste gedeelte in 1792. Het was dus slechts een desannex atie toen E. Lniet bij Pruisen, maar bij het Duitsche rijk terug kwam, Men stelt nu een algemeene volksstem ming voor, maar de Duitschers willen die niet omdat zij uit beginsel niet kunnen toelaten dat een deel van het rijk beslist of het tot het rijk wil behooren of niet, evenmin als bijv. de Ver. Staten in 1869 wilden dulden dat de Zuidelijke staten zich van de Unie afscheidden. o Een Zweedsch oordeel over Engeland'* «ogen blikkelijke positie. Het Zweedsche Aftonbladet onderwerpt Engeland's positie aan eene nadere be schouwing, waaraan het navolgende ontleend wordt«Engeland heeft door de vorming van een groot leger de krijgskans niet kunnen keeren, terwijl de Engelsche heer schappij ter zee gebroken is. Hoe de oorlog ook formeel moge uitvallen, de absolute en intensieve ondergang van Engeland als beheerscher der zeeën kan noch door rede voeringen, noch door diplomatieke kunst stukken verborgen worden. Engeland's moeilijkheden zullen zich na den oorlog eerst goed doen gevoelen. De heerschappij van Engeland, in haren tegenwoordigen vorm kan geen tegenslag nog minder een nederlaag verdragen. Dit zou niets minder beteekenen dan het begin van den onderr gang van Engeland's koloniale heerschappij en derhalve moet de oorlog dan ook wor den voortgezet. In dit zwakke punt moet ook de verklaring worden gezocht voor het feit, dat alle Engelsche uitspraken zoo overtuigend klinken ten opzichte van de overwinning, niettegenstaande de Entente 3X jaar lang onophoudelijk nederlagen heeft geleden. Bluf is de hoeksteen der Engel sche staatspolitiek.« o üe strijd ter zee. Een Duitsche onderzeeboot, onder com mando van den oberleutnant ter zee Louis Lohs heeft in het Engelsche Kanaal 5 stoomschepen en 3 visschersvaartuigen met een gezamenlijken inhoud van 21.000 bruto tons tot zinken gebracht. Op één na wa ren alle stoomschepen bewapend en diep geladen. Hieronder bevonden zich het Engelsche bewapende s.s. «Jolanthe®, 3081 bruto tons, alsmede het bewapende Eng. tank stoomschip «Arca®, 4839 bruto tons, dat uit een sterk begeleid tankstoomschepen-- convooi werd weg geschoten. De visschers vaartuigen waren van Engelsche nationali teit en droegen de namen «Gratitude b.m. 25«, «Varuna b.m. 43« en «b.m. 201 In de Ver. Staten is een wetsontwerp ingediend tot inschrijving bij het leger van alle mannen boven de 20 jaar. De maatregel bedoelt, de aanbevelingen van generaal Crewder te verwezenlijken, die ieder jaar zoo lang de oorlog duurt, 700.000 man ten behoeve van het leger bijeengebracht wenscht te zien. KAN BLIJVEN BESTAAN, indien slechts het goede genees middel wordt aangewend. afgemat gevoelt en lijdt aan Voort durende vermoeidheid, vermagering, bloedarmoede of verlies van krach ten, gebruik dan bijtijds Mijnhardt's Leve togen. Dit is een zeker geneesmiddel, Sterkt lichaam en zenuwen. zs3 Bussen 90 ct., f 1.75, f 4.25, f 8.25 Mijnhardt's Hoofdpijntabletten hmm»b Per koker 45 ct. Beginnende en verkoudheid. Neem Anga-bonbons. Doos 35 en 70 ct. hoest, alsmede kinkhoest en slijmhoest bij kinderen. Gebruik dan ANGA SIROOP Per flacon f 1.40. 3fl. f4. jicht, spier- en gewrichtspijn, pijn in de ledematen, influenza, aange- zichtspijn en kiespijn. Gebruik SAN APERIN-tabletten Per koker 60 ets. 3 k. f 1.70. ontstoken keel, opgezette amandelen, pijn bij het slikken. Neem Mijnhardt's Glorin-tabletten Per doos 40 ct. 3 d. f 1.10. Maagpijn, maag water en oprisping, geen eetlust, slechte spijsvertering. GebruikMijnhardt's Maagtabletten.. iPer koker 60 ct.3 k.fl.65. verwijderd door Mijnhardt's Lax- eertabletten. Deze tabletten zijn bloedzuiverend, regelen den stoel gang. Per doos 40 ct. 3d.fl.10. Bloedvormeode licht verteerbare staaitabl., tevens eetlustopwekkend. san» Per kokerfl.,3kok. f2.85. Zenuwachtigheid, slapeloosheid, on rust, gejaagdheid, examenvrees. Mijnhardt's Zermwtabletten. mstismaasi Per koker 60 ct. 3 k.f 1.70. kinderen en volwassenen. Neem Enfan-worm bon bons. Per doos 35 ct 3 d. fl. en wintervoeten, ruwe huid, bar sten, kloven en springende lippen. Gebruik FUROL. Let hij koop op de naam van den fabrikant A. MIJNHARDT, Pharmac. Fabriek ZEIST. Bij Apoth. en alle Drogisten. Te 's-Hertogenbosch Gebr. Verhees, Orthenstraat B 89 en Vuchterstraat 430 en Apoth. Dr. Lamers en Inde mans; Werkendam J. S. Frederiks, Drogist. Blijkens telegrammen uit Helsingfons zijn de Finnen zeer ontevreden over de weige ring van de Russische regeering om haar troepen uit Finland terug te trekken, niet tegenstaande zij de onafhankelijkheid van Finland heeft erkend. Als gevolg van de opwinding komt het herhaaldelijk tot botsingen met roode gar des, vooral aan de Zweedsch-Finsche grens, waar de Finnen de Russische passen niet meer erkennen. Te Tornea zijn bloedige gevechten geleverd ten slotte hebben de Russische grenswachten het douane-kantoor met machinegeweren bezet. o Te Stockholm is bericht ontvangen, dat Lenin voornemens is als voorzitter van den raad van volkscommissarissen af te treden. Trotzky zou dan in zijn plaats komen. BINNENLAND. Koffie vrijgegeven! Van de koffie, aangevoerd djoor het stoom schip Orior, zijn dank zij de bemoeiingen van de N. O. T., 9250 balen vrijgegeven. Brandstoffenkuoeieryeu. Door een toevallige omstandigheid is men op het spoor gekomen van groote knoei erijen op het kantoor der Brandstoffen- commissie te 's-Gravenhage, en als gevolg van een daarop ingesteld onderzoek zijn drie klerken, werkzaam op dit kantoor, gearresteerd. Zij werden verdacht reeds eenmaal ver kochte en weder ingeleverde brandstoffen- bons opnieuw te hebben verkocht en zich aldus tot groote bedragen aan oplichting te hebben schuldig gemaakt. Uit den aard der zaak is onmogelijk na te gaan, hoe groot dit bedrag in totaal is. De aangehoudenen zijn na verhoor weder op vrije voeten gesteld. Zoowel vanwege de politie als ten kantore van de Brandstoffencommissle wensehte men omtrent het gebeurde geen inlichtingen te verschaffen. N. v. d. D. o Winkeldieven gearresteerd. Bij de firma Van D., die in de Indische buurt te Amsterdam een schoenwinkel ge vestigd heeft, kwam het in den laatsten tijd bij herhaling voor, dat een man en vrouw schoenen uit haar winkel ontvreem den. Ten einde.de hand te leggen op de daders, liet de heer van D. een zijner fa milieleden, een rijksveldwachter uit de pro vincie, overkomen. En inderdaad gelukte het hem, 1.1. Zaterdag de dieven aan de politie over te leveren. Zaterdag vervoegden zich namelijk «de heer en mevrouw J.« met hun kind bij den schoenwinkelier, en terwijl zij juist 3 paar schoenen wilden ontvreemden, betrapte de veldwachter hen op heeterdaad. J. met zijn vrouw werden naar het politiebureau overgebracht. Uit het vorhoor bleek, dat J. meerdere voorwerpen uit verschillende magazijnen bad ontvreemd, waarop door de recherche een huiszoeking in zijn woning in de Jan van der Heydenstraat werd gedaan. Daar werden een groot aantal voorwer pen w. o. een bontstel van ca. f 160, afkomstig uit «Bijenkorf® en Bazar, in be slag genomen, waaruit ten overvloede J.'s schuld ten aanzien van de veel voorkomende winkeldiefstallen blijkt. J. en zijn echtgenoote zijn ter beschik king van de justitie gesteld. Tegenspoed op het meest kritieken «ogen blik. De heer B. de H., adjunct-bouwkundige bij den oudheidkundigen dienst in Ned.- Indië, nam Dinsdagavond, met de electri- sche spoor uit Den Haag te Rotterdam aangekomen, op het hofplein een stalio- neerênd rijtuig en liet zich naar het Groote Kerkplein rfjden, om van een daar wonend vriend afscheid te nemen, alvorens zich op de Nieuw Amsterdam voor New-York in te schepen. De koetsier kreeg order om te wachten. Toen de heer De H. een half uur later het huis van zijn vriend verliet, was de koetsier met het rijtuig verdwenen, in welk rijtuig de heer De H. had achtergelaten zijn koffer, inhoudende onder goed, enz. en bovendien een aantal offici- eele stukken, bestemd voor den consul- generaal te New-York en voor de regeering in Ned-Indië. Verder lagen in het rij tuig nog een paar plaids en een paar parapluies. De politie werd onmiddellijk in den arm genomen en dezelfde nacht om 2 uur werd de koetsier van het rijtuig gevonden en aangehouden. In de woning van dezen man, B. 'van 't H. genaamd en in de Van Speykstraat woonachtig, is de koffer met de vermiste goederen en officieele beschei den teruggevonden. De heer de H. heeft dus nog tijd gehad de Nieuw Amsterdam te bereiken, vóór het oogenblik van vertrek. o Een nieuwe nood, Er dreigt hier te lande, zoo wij wel ingelicht zijn bij alle grbrek dat er reeds is, nog een nood te ontstaan van heel bi zonderen aard, een zandnood. D. w. z. een gebrek aan dat soort zand, dat geschikt is om met cement verwerkt te worden. Men weet, dat daartoe gewoon duinzand niet dienen kan, doch dat dit speciale fijne zand moet worden opgebaggerd uit onze groote rivieren. Nu schijnt zich de moeilijkheid voor te doen, dat de bagger-flrma, welke verre de voornaamste producente is van dat zand, in nauwe relatie staat tot een Duitsche firrna, met het gevolg dat aan merkelijke hoeveelheden van het materiaal van ons land uit naar België worden ge leverd, terwijl degenen, die hier te lande zand moeten verwerken, daarover óf in het geheel niet kunnen beschikken, óf zich dat in beperkte hoeveelheden slechts kunnen verschaffen. o Geen ruudrieesch-distributie. Naar de Msb. uit goede bron verneemt, is geen distributie van rundvleesch te ver wachten. Voor eenige maanden was een regeling voor de distributie van rundvleesch in ge reedheid gebracht, doch zij behoefde toen, daar de prijzen aanmerkelijk waren gedaald, niet te worden ingevoerd. Thans, nu de invoering van vleeschdistributie zeker reden van bestaan zou hebben, blijkt evenwel, dat de kosten daarvan zoo hoog zouden zijn en een dergelijke regeling in de praktijk zooveel bezwaren met zich zou brengen, dat men er niet toe durft overgaan. Wel worden plannen overwogen, om voor de groote massa iets te doen door een I speciaal vleeschartikel, dat het meest door de minder kapitaalkrachtigen wordt ge bruikt, tegen verminderden prijs beschik baar te stellen. o De influenza heerscht vreeselijk op 't oogenblik. Gij lijdt er aan of gij staat er aan bloot. Weet gij de kenteekenen Hier volgen ze rillingen, hoofdpijn, verrhoeidheid, verkoudheid in neus, hoofd of keel, lusteloosheid, pijn in schouders of ledematen. Als de influenza U heeft aangetast, denk dan niet «Het zal vanzelf wei overgaan, maar grijp naar een doeltreffend, krachtig middel, dat U spoedige verlichting en blijvende genezing kan bezorgen. Gebruik daarom tijdig de beroemde TTTTTÏ Óf'.v welke de vastzittende slijm oplost en verwijdert, welke de hoest ver zacht en verdrijft. Indien gij bij de eerste lichte verschijnselen van influenza onmiddellijk de Abdijsiroop gebruikt, kunt gij wellicht het gevaar nog in den aanvang stuiten. Velen roemen dan ook de Ab dijsiroop als een onmisbaar huismiddel bij influenza, hard nekkiger) hoest, kinkhoest, bronchitis, heeschheid, keelpijn, hooikoorts en asthma. Prijs per flacon van 230 gram fl.25, van 550 gram f2.25, van 1000 gram f3.75. Alom verkrijgbaar. Eischt rooden band met onze handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Telegram-adres: DELMOWASTI. Int. Tel. No. 443. Belasten zich met den aan- en verkoop van Effecten op binnen en buiten- landsche beurzen. Verzilveren coupons, buitenlandsch bankpapier en munt. Koopen en verkoopen wissels op binnen- en buitenland, tot de meest concurreerende prijzen. Openen Rekening Courant met rentevergoeding. Némen gelden k deposito met onderpand van Effecten. Geven voorschot op soliede Effecten. Sluiten prolongatiën. Vestigen speciaal de aandacht op hunne noteering van GE- MEENTEGELDLEENINGEN en INCOURANTE WAARDEN, welke Woensdag- en Zaterdagavond verschijnt. Groote sorteering Beelden en Stolpen. Kerkboeken en Rozenkranzen, Leder- en Staalwaren, Byouteriën, Tabak en Sigarenpijpen. Groote sorteering Mondorgels. Zeep, Toiletartikelen enz. Markt 29. 's-HERTOGENBOSCH. BUfQECSEL Van Leeuwen Co.,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1918 | | pagina 5