Als gij U J. U. AUËR, voederbieten" Notaris m GEIT it Neusden. PIANO Electrische Kerkorgelfabriek, Fraaie Donzen, Gewatteerde, Fantasie en Wol len Dekens. BEDDEN MATRASSEN. Kloosterbalsem Gevestigd Te koop gevraagd A. STANDAART - ROTTERDAM. W. A. v. d. DONK, WINTERVOET E PIANO of ORGEL. Telefoon Int. 9667. J. B. MEIRESONNE en G. H. MEIRESONNE-BAX Inzet en Toeslag VEILEN: - 5J -Moeders Gorcum Den Haag. geïnstaleerd. Op een hartelijke wijze werd de heer v. Omroeren toegesproken, terwijl spreker er vertrouwen instelde, dat hij in alle opzichten een goed rechter zal zijn. De toegesprokene dankte den heer v. Ever- dingen voor zijn hartelijke en welgemeende woorden, terwijl voorzeker ook hen een woord van dank toekomt voor de zoo rich- tige waarneming van dit ambt, gedurende deze vacature. Werkendam. Door den hoogen wa terstand zijn hier vele grienden, die gehakt moeten worden, onder water geloopen, zoodat er nu verscheidene hakkers zonder werk loopen. Het is te hopen, dat het spoedig mag veranderen. Andel Uit een z.g. »Iichterwaarin ver schillende materialen voor den uitkijktoren, hebben dieven vier oliepakken en andere zaken gestolen. »Het Rijkdekt de schade. Van de dieven is tot heden nog geen spoor ontdekt. De veerman B. ontsnapte Woensdag aan een wissen dood. Bij het afladen der melkbussen in een roeiboot sloeg de zwaar geladen kar plotselieg achterover. De broer van bovengenoemden B. had de tegen woordigheid van geest hem met een ruk weg te trekken, zoodat hij alleen met een nat pak vrij kwam. Drongelen. Dinsdag 22 Jan. jl. heeft de burgemeester dezer gemeente, de edel achtbare heer Brune, een lezing gehouden over de nieuwe kieswet en de evenredige vertegenwoordiging. Een zeer talrijk pu- pliek was komen opdagen en we mogen gerust zeggen, dat de heer Brune succes heeft gehad, want in duidelijke en eenvoudige woorden heeft hij deze moeilijke kwestie uiteengezet. Na afloop richtte de heer Jac. de Haan een woord van dank aan den geachten spreker. Genderen. Woensdagavond hield de Edelachtbare Heer Brune alhier voor een belangstellend gehoor zijn aankondigde Le zing over »de Evenredige Vertegenwoor diging». Op zeer heldere wijze werd uit eengezet en met voorbeelden aangetoond, hoe voortaan de verkiezingen geschieden zullen. De belangstelling der hoorders be wees wel, hoe hun aandacht door het ge sprokene getroffen werd. De opkomst had, als naar gewoonte, grooter kunnen zijn, Loon-op-Zand. Hedennacht is de mili tair H., die morgen naar 's Bosch zou ge. bracht worden tot het ondergaan van 1| jaar gevangenisstraf uit de provoost gebroken- Natuurlijk worden alle nasporingen gedaan om zijn schuilplaats te ontdekken. Meeuwen. Donderdagavond jl, had alhier de aangekondigde openbare lezing door onzen geachten Burgemeester, de heer L. F. Brune, plaats. Een zeer groot aan tal belangstellenden, waaronder ook dames, waren opgekomen, zoodat de zaal van den heer Smits stampvol was. Op glasheldere en zeer aangename wijze werd door den geachten spreker het nieuw kiesstelsel uiteengezet. Een en ander werd met onverdeelde aandacht door de aan wezigen aangehoord, daardoor blijk gevende de lezing in alle deelen te kunnen volgen. Wij meenen hierbij dan ook, dat een woord van dank aan onzen geachten Bur gemeester, voor zijn mooie en hoogst nut tige uiteenzetting van het nieuw kiesstelsel, niet mag onthouden worden, en brengen hem de ook dien welverdienden dank, na mens de geheele gemeente. Tegen Woensdagavond had de afd. Meeuwen, der N.-Brab, Maatsch. v. Landb, haarleden opgeroepen tot bijwoning eener lezing door den heer Bril, in zake vee- voedering. Groot was de opkomst, niet minder de belangstelling. Een uitvoerig en zeer waardeerend ver slag geven wij in het volgend nummer. Nederhemert. Tengevolge van den hoogen waterstand vertoonen zich dage- lijksch, nu de mollen duur zijn, mollen- vangers op de niet onder geloope weilanden, terwijl ze in een bootje gezeten zich niet ontzien de aldaar opgevluchte hazen te schieten. Het kost de politie zeer veel moeite deze personen in handen te krijgen. Doch mocht het deze week de veldwach ters Kerkhoven en De Weerd, met behulp van een politiehond gelukken op het land goed van den heer v. Wassenaer een vier tal personen te bekeuren, alsmede een aantal mollen in beslag te nemen. Sprang. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Schooi alhier den heer H. Vreug- denhil. Wijk. Op Donderdag 31 Jan. a.s. hoopt de WelEdele Heer P. J. Dam Can- didaat-Notaris en Wethouder te Hilversum, in het oude schoollokaal alhier, te spreken over de Evenredige Vertegenwoordiging en de politieke toekomst. Blijkens de gehouden veeteeling waren in deze gemeente in 1917 1253 en in 1918: 1159 runderen aanwezig dus een bewijs dat de veestapel achteruitgaat. Waalwijk. Zekere C. W. is op ver moeden van diefstal in de looierij van den heer P. v. L. door de politie gearresteerd. Hij had eene hoeveelheid leder verborgen om het later mee te nemen, waartoe de kans evenwel niet gegeven werd. Thans is hij weer, voorloopig op vrije voeten gesteld. afgemat gevoelt en lijdt aan voort durende vermoeidheid, vermage ring, bloedarmoede of verlies van krachten, gebruik dan bijtijds ttijiihanlt's Levetogen. Dit is een zeker geneesmiddel. Sterkt lichaam eu zenuwen. Bussen v. f 0.90, f 1.75, f 4.25, f 8.25. Verkrijgb. hij Apoth. en Drogisten. Kantongerecht te Heusden. Uitspraak 24 Jan. '18. Overtr. leerplichtwetP. v. d. O. te Werkendam f4 of 2 d. Overtr. prov. wegenregl. G. v. d. B. te Dussen f 3 of 2 d. Rijden met vuile wielen C. R. te An del f 5 of 5 d. Overtr. drankwetJ. S. te Elshout f 5 of 5 d. G. S. te id. f20 of 10 d. Overtr. ijk wetJ. A. O. te Meeuwen f 3 of 2 d. Overtr. mil. verord. slachten A. H. V. te Andel f3 of 2 d. L. v. T. te id. vrijspraak; M. C. en H. v. W. te id. ieder f3 of 2 d. Houthakken W. d. G. te Almkerk f 4 of 2 d. Trekdier onbeheerd J. P. te Drongelen en H. B. te Heusden ieder f 3 of 2 d. Straatschenderij A. G. v. d. S. te Werkendam f5 of 1 w. T.S. Rijwiel z. lichtA. V. te Schelluineri, D. B. te Werkendam, M. v. d. S. te de Werken c.a., J. A. d. B. te Almkerk en P. H. v. G. te Dussen, ieder f 1 of 1 d. usvonMB 3*a»3< PREDIKBEURTEN. 27 Januari. Geref. kerk, A vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Geref. kerk B, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. Bosch uit Almkerk. Chr. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Ewoldt. Dugteren uit Heusden. Besoijen, vm. 10 u. ds. Dierkens. Geref. kerk, geen opgaaf. Doeveren, vm. 10 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hofi. Dussen, vm. 10 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 1.30 u. leesdienst. s-Gravemoervm. 9,30 u. ds. Van Meer. Geref. kerk. vm 9,30 en nm. 2,30 u. de heer W. Bech, cand. te 'sHage. Chr. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. Leesdienst. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Ewoldt. u. ds. Verloop. Nieuwendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. De Bruin. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Akkerhuis. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Gobius du Sart. Burgerlijke Stand. Heusden. Overleden Peter de Rooy, 81 j. Fr. v. Roessel, 74 j., echtg. v. J. Sars. Werkendam. Overleden C. Biesheuvel, 42 j. Rivierberichten. Op 25 Jan. in meters cM. 's-Hertogenbosch 4.58 -|- N.A.P. was 11 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 4.56 was 6 (Maas) 4.41 was 3 Crévecoeur (Dieze) 4.57 was 8 Crévecoeur (Maas) 4 53 was 4 St. Andries(Maas) 610 val 8 St. Andries (Waal) 6.95 val 30 Grave 10.45 val 10 Venlo 14.79 val 18 Maastricht 44.23 val 20 Keulen 4.49 val 20 Op 21 Jan. Arnhem 12.06 val 24 ADVERTENTIEN. Op Vrijdag 8 Februari a.s. hopen onze geliefde Ouders den dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaren in den echt verbonden werden. Dat de Heere hen nog vele jaren in gezondheid spare, is de wensch van hunne dankbare klnderen. Uit aller naam A. ME1RESONNE. Genderen. Heden morgen, omstreeks vier uur, behaagde het den Heere van leven en dood, van ons weg te nemen, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, ANNEKE VAN HELDEN, Weduwe van Antonie van Wijk, na een langdurig, smartelijk, doch geduldig lijden, in den ouderdom van ruim 79 jaren. Diep bedroefd geven wy U hiervan kennis. Jan van Wijk. -Cornells van Wijk Adriana van Wijk- geb Groeneveld en Kinderen. Philippus van Wijk. Anneke van Wijk- geb. Tameris en Kinderen. Gijsbert van Wijk. Zalt-Bommel, Arie van Wijk. Adriana van Wijk- geb. Bouman en Kinderen. Maria van Ooijen- geb. van Wijk. Arie van Ooijen en Kind. Anneke Post- geb. van Wijk. Jan Post. Antonia Maria vanWijk- geb. van Wijk. Wouter van Wijk en Kinderen. Gerdina van Wijk. Cornelia de Haan- geb. van Wijk. Jan de Haan. Aalburg, 17 Jan. 1918. Hedenmorgen omstreeks acht ure overleed na een langdurig lijden mijne geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgdragende Moeder, GOVERDINA LAURINA VAN WIJNEN, in den ouderdom van 59 jaren en 9 maanden. Uit aller naam MART. BOUMAN en Kinderen. Wijk, 23 Januari 1918. te HEUSDEN, Breestraaat W 67, (in het huis vroeger bewoond dooi den Heer G. VOS) Med. Docts. Arts, Spreekuur: 9—10 en V/^—2y3 uur. a contant, een gebruikte Brieven, met opgave van merk en prijs onder no. 50 Bureau van dit blad. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het leveren van Yoederbietenzaden aan onderstaande prijzen. JAAPJESPEEÊN. zware Groenkraag f 5 50 per K G gladde Rosa - 5 25 Rosa du Nord - 5-75 Go!!, vert Groenkraag - 6 00 Met 5 K G. 5 ct. per K.G. korting. Spoedige bestelling gewenscht. Aanbevelend, Wed. A. D BAAIJENS, Herpt. zal op Dinsdagen 5 en 19 Feb. e.k. telkens v.m. 10 u. precies, ten herberge van Mej Wed. v. d. MAADEN te WIJK, ten verzoeke van den heer W. C. den Dek ker cs. bij Een perceel uitmuntend weiland in liet Hakkeveld onder Wijk groot 2 55.30 H.A. ZIE BILJETTEN. Per doos 15 centen, voldoende voor Liter. Ter overname gevraagd een in goeden staat zijnde gebruikte Piano. Opgave van merk, houtsoort en prijs worden ingewacht onder No. 35 aan het Bureau van dit Blad. Verkrijgbaar bij: SCHOUTEN te Wijk bij Heusden J. J. PA ES te Dussen W. v. HERWIJNEN te Giessen; SCHOUTEN te Andel; DE BOK, te NieuwendijkCOR NET te Werkendam v. HEL- VOORT te Besoijen. Tientallen kerkorgels met schitterend succes door geheel Nederland geplaatst. In de omgeving geleverde instrumenten te Woudrichem, Rijswijk, Veen. Twintig jaar absolute garantie voor soliditeit Zonder ons aan overdrijving schuldig te maken, kunnen wij zeggen dat onze Collectie, wat recente vervaardiging, keus en prijs betreft, op een minstens even hoog peil staat als in geheel normale jaren, van welk feit ieder bezoeker zich gemakkelijk zal kunnen overtuigen. Grijpt dadelijk naar den veelgeroemden Kloosterbalsem als gij gekweld wordt door het ongemak, de jeuk en de pyn van win tervoeten, winterhanden, schrale huid, sprin gende handen, gebarsten lippen, kloven en open plekken. De Kloosterbalsem bijt uiet, verzacht dadelijk, zuivert en geneest. Ziehier een bewijs De Heer H. Gaypers, hakker te Vlierden (N.-B.) verklaarde vZelf door den Kloosterbalsem genezen wan een ernstigebeenwond, behandelde ik s>de wintervoeten van mijn dochtertje met dezen kostelijken balsem. Het resultaat was prachtigSpoedig waren zij genezen. Jaren lang wordt dan ook de PHTTrffïïtnTniTTinïïnHnTïïTïïTnTnTfTïïTTTnïïTïïïïïïïïnTnïnïiïïnB! geprezen bij aambeien, spit, jicht, Prijs per gram 85 ct gram f2.50 den band L. wonden, huidaandoeningen, kneuzingen, stramheid, en rheumatiek. pot van 20 gram 45 ct. van 50 van 100 gram fl.30 van 250 Alom verkrijgbaar Eischtroo- met onze handteekening I. AKKER, Rotterdam. Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. leesdienst Werkendam, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. v. d. Pol. Aalst, vm. 9,30 u. ds Japchen. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. v. d.Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloni'ènbroek, nm. 2 u. ds. Ruijsch v. Capelle, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Koster. Eethenvm. 9,30 u. ds. v. Asch. Oenderen, vm. 9,30 ds. Feykes. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. v. d. Pol. Ger. kerk vm. 9,30 u, en nm. 2 u. leesdienst. Nederhemert, Z.z. vm. 10 en Nz. nm. 2 Raamsdonk, nm. 2,30 u. ds. Holland. Raamsdonkveer, vm. 9,30 u. ds. Holland. Rijswijk, vm. 9.30 u, ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Vreugdenhil. Uittvijk, nm. 2 u. ds. Benders uit Rijswijk. Veen, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds. Jonkers. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Wijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. in D D D S> Aalburg, Rotterdam, Oosterhout, Aalburg, Aalst, Rotterdam, Nieuwaal, Aalburg, Heusden, a/s Uw kinderen /ast hebben van jeuk, is fstg j Uw toev/ucht. k/oscht hun i hoofdjes met iv/xonfeilbaar i middeJ tegen onrein en ter voorkoming daorvon/u&z? \maakt haar en hoofdhuia zuiver, gezond en sterk

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1918 | | pagina 3