eeerencostüui HEEREN HUIS avöndteekenschoöl openbare jmoping. ihffi j. j. ms ki smdeü WEILANDVERHURING. ERFHUIS. notaris j. j. m oei mm meubelen en huisraad, SUIKERBIETENPULP. 1 Het tocht! TfflMeüen Uit de hand te koop sü Staat ter dekking BANUS EX TURBAN' HEI WOOiiHUiS publiek verhuren: H. A. BONSEL, Veiling-Vereenigingen en H.H. Kweekers. DIENSTBODE, tëtkööpt Tentoonstelling van het Teekenwerk. Notaris J. M. C. PAAP Notaris KNOOK te Andel, om contant geld verkoopen Accountantskantoor van 's-Hertogenbosch, M. G. BOOT. Zak: kien- en Ba.len.lna.n.d.el, Telef. Int 170 en 240. - MEPPEL. een prachtig zwart e» een huis met tuin, Veevoederbureau Rotterdam v. d. Prov. Z.-Holland, Zeeland N.-Brabant. Door heldere, sprekende lichtbeelden opgehelderd, toonde de heer G. ons in die voordracht den verbouw van rijst en suiker- van rubber, tabak en thee. Van 't begin tot het eind dat is van den aan plant af tot aan de verpakking ter ver zending toe. Wat er alzoo omgaat in die produkten, wat ze beteekenen voor de wereldmarkt werd daarbij duidelijk aangetoond. Zeker, het was eene mooie lezing, die wel beviel, als bleek uit het krachtig applaus, waarmee ze door het publiek werd ontvangen. Er worde nog bijgevoegd, dat een 75 a 80 tal hoorders tegenwoordig waren- waaronder nog al eenige dames- welke zeker dankbaar waren voor het lesje in het zetten van thee, dat haar mede werd gegeven. Nederhemert, 25 Maart Waren de prijzen der weilanden het vorige jaar reeds hoog, bij de alhier dezer dagen door den dorpspolder Nederhemert benoordende de Maas gehouden verpachting was er veel animo en werden nog aanmerkelijk hoo- gere prijzen besteed. Voor een perceel weiland van 2 H. A. groot wat verleden jaar 368 gulden opbracht besteed men nu 578 gulden in totaal werd door den den dorpspolder ongeveer f 1300 voor hun weiland meer gemaakt dan het vorige jaar. Raamsdonkveer. Bij de gehouden stemming van een lid voor den gemeente raad waren uitgebracht 576 geldige stem men. Hiervan kreeg de heer J. Dorrenboom 262 stemmen, de heer A. Lankhuijzen 314 stemmen, zoodat gekozen is de heer A. Lankhuijzen. Mej. v. S. geraakte met haar bee- nen bekneld tusschen twee vaten, waarbij zij zich zoodanig bezeerde dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Sprang. Ten nadeele van V. werd achter zijn woning een hekken weg ge haald. Des anderen daags is het in den Meerdijk teruggevonden. Zou de dief in zijn werk gestoord zijn Wegens een defect aan de machine, ontstond Zaterdag j.l. een heele vertraging in het verkeer van den stoomtram der H.B. Men kon niet verder voor dat een machine tot assistentie uit Drunen ter plaatse was aangekomen. Znilichem. Bij de Donderdag ge houden verpachtingen van wegen, dijken, enz. voor de gemeente Znilichem brachten deze f824 meer. op dan in 1917. En kele perceelen zijn ruim 50 pet. duurder verpacht dan het vorige jaar. Vergadering van den Raad der gemeente Heusden, op Maandag 25 Maart 1918 des namiddags 2.30 uur. Punten van behandeling. 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel B. en W- tot het aangaan eener geldleening van f 6000.tot dek- ding der kosten tot uitvoering der distri- butiewet. 4. Voorstel B. en W. tot aanschaffen van een paard voor de gemeentereiniging. 5. Voorstel B. en W, om dit jaar de kermis weder niet door te laten gaan. 6. Aangehouden ontwerp-verordening tot wijziging der bouwverordening. 7. Verzoekschrift inzake distributie van regeeringsgoederen. 8. Wijziging begrooting 1917. Voorzitter P. L. Honcoop. Secretaris H. J. van Eggelen, Aanwezig alle leden, behalve de heer van Andel. Nadat de secretaris de Notulen heeft voorgelezen worden deze onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Ingekomen a. Procesverbaal van kas- opneming, waarbij alle bescheiden en gel den in orde worden bevonden. b. Brief Ged. Staten inhoudende goed keuring Begrooting 1918. c. Brief Ged. Staten waarbij het beroep van de Heeren de Haan en Oerlemans tegen het Raadsbesluit ongegrond wordt verklaard, aangezien genoemde heeren niet aantoonen dat de Bernsche dijk is publieken W6g' d. Brief van den minister waarin het Raadsbesluit van 9 December j.l. wordt geschorst. e. Brief van het bestuur der teeken- school, waarbij aan den Raad wordt kennis gegeven, dat op Maandag 1 April een tentoonstelling van teekenwerk zal worden gehouden en prijsuitreiking zal plaats heb ben, waarbij den raad wordt uitgenoodigd. Het vooorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening van f 6000. wordt met algemeene stemmen aangeno men, nadat de Voorzitter mededeeling heeft gedaan dat dit geld door de Godshuizen zal worden geleend tegen vergoeding van 4 pCt. rente. De Voorzitter vertelt dat het paard der gemeentereiniging is gestorven en met de assurantie-maarschappij is afgerekend en deze f 600.heeft vergoed. Nu wordt den Raad machtiging verzocht tot aankoop van een ander paard, welke machtiging met algemeene stemmen wordt verleend. Het voorstel van B. en W. om de kermis dit jaar niet te doen doorgaan wordt aan genomen. De heer Prins is voor geheele afschaffing, welk voorstel niet wordt ge steund. Besloten wordt tot wijziging van art. 35 der Bouwverordening. Ingekomen is een verzoek van de Com missie tot betere regeling der Distributie, geteekend door den Voorzitter C. Lagendijk en Secretaris W. v. Wijnen. In dit verzoekschrift wordt bij den Raad aangedrongen om te bevorderen dat de distribueering van levensmiddelen geregelder zal plaats hebben. Het is nu een wed loop, wie het eerste is. Daarbij komt dat verschillende winkeliers verklaren, de regee ringsgoederen te moeten bewaren voor hunne klanten en diegenen, die geen klant zijn, wegzenden. Tevens wordt toeslag verzocht op petro leum, brandstoffen en melk en de grens voor deze. toeslag te bepalen tot een inkomen van f1200..Indien nog geen Controleur voor deze gemeente is aangesteld, wordt op zoodanige aanstelling aangedrongen. De Voorzitter geeft in overweging op dit verzoekschrift afwijzend te beschikken, het distributiestelsel kost de gemeente enorm veel geld en nog verder te gaan meent hij te moeten ontraden. De heer Veerman betoogt, dat er in het verzoekschrift toch wel veel waars is en het herhaaldelijk voorkomt dat personen door de winkeliers te leur worden gesteld. Volgens hem verdiende het aanbeveling indien er geen voldoende voorraad is, het rantsoen kleiner te stellen, toch te zorgen dat ieder wat kreeg. Ook de Heer Prins moet erkennen, dat het verzoekschrift waarheid bevat en dat er volgens bewering winkeliers zijn die de regeeringsgoederen achter houden, om ze later met een zoet winstje te verkoopen. De Voorzitter verklaart, dat er geen klanten zijn en de winkelier regeeringsgoe deren moet verkoopen aan ieder die er om komt. Het controleeren van de winkeliers is wel lastig, doch als de menschen mee helpen is dit wel te doen en kan men controleeren hoeveel bons een winkelier heeft en hoeveel goed hij dan nog in voorraad moet hebben. Blijkt dan, dat door den betrokken winkelier ten onrechte »neen« ver kocht is, dan wordt deze van regeerings goederen verstoken. Wat de aanvraag om toeslag betreft deze vraag hoort bij den Raad niet thuis, doch bij de Godshuizen aangezien deze toeslag ook verleenen op petroleum en brandstoffen. Hierna wordt op het verzoekschrift afwij zend beschikt. Tot wijziging van de begrooting 1917 wordt met algemeene stemmen besloten. Öp de vraag van den Voorzitter of nog iemand iets in het midden heeft te bren gen, zegt de Heer Vos, dat de weg nabij de tramhalte bij regenachtig weer een ware modderpoel is. Zoo dit mogelijk was, zag hij hierin gaarne eenige verbetering aange bracht. Het emplacement bij den tram wordt met kolengruis in orde gehouden en verkeert altijd in goeden staat. Mis schien was het mogelijk langs de boomen met kolengruis een smal paadje aan te brengen, waarmee de menschen bij den tram konden komen. De Voorzitter zal laten onderzoeken of er in dezen geest eenige verbetering is aan te brengen. De heer Moll deelt mede dat er met de inkwartiering der militairen zoo wille keurig wordt omgesprongen. Er zijn per sonen die gedurende 6 tot 9 maanden inkwartiering hebben, terwijl andere daaren tegen in 't geheel geen inkwartiering krij gen. De Burgemeester is hierin toch de persooon, waar alles van afhangt, deze wijst de kwartieren aan en de militairen kwartieren ze zelf in. De Voorzitter verklaart, dat de heer Moll zich hierin vergist en dat de Burgemeester niets te zeggen heeft, daar Heusden in staat van beleg is en de militairen -de baas zijn. Daar niemand meer het woord verlangd sluit de Voorzitter de vergadering. Kantongerecht te Heusden. Uitspraak 22 Maart '18. Mol vangenL. J. v. D. te Almkerk 2maal f 0.50 of 2 w. Tsch. Mol vervoeren C. J. v. D. te Almkerk en M. V. te Ammerzoden ieder f2 of 2d. Overtr. militieverord. C. S. te Almkerk f 1 of 1 d. C. C. v. d. P. te Rijswijk f2 of 2 d. Overtr. visscherijwetJ. C. B. en A. J. S. te Woudrichem ieder f15 of 10 d. J. S. te id. flO of 2 w. Tsch.; A. V. te Veen en A. C. v. O. te Werkendam ieder f3 of 2 d.J. F., J. M. F., A. F. te Hedikhuizen en Th. v. H. te Herpt ieder f4 of 2 d.(bij niet uitlevering zegen f10 of 10 d.) Jachtwet: W. O. te Uitwijk f 10 of 10 d. J. M. te de Werken f 5 of 3 d. Art. 460 Sr.W. O. en G. A. S. te Uitwijk ieder f3 of 2 d. ArbeidswetL. G. C. V. te Heusden lOmaal f 1 of lOmaal 1 d. E. v. d. H. te Haarsteeg f5 of 3 d. Strooperij F. K. te Herpt f2 of 2 d. Hout vervoeren W. R. te Giessen en W. O. te Uitwijk ieder f I of 1 d. Motor- en rijwielregl. J. A. P. te Baardwijk f 5 of 3 d. N. d. K. te Herpt, M. C. P. te Drunen en H. W. te Giessen ieder fl of 1 d. L v. d K. te Meeu wen f5 of 5 d. Art. 455 3° Sr.L. v. d. K. te Meeu wen f 15 of 10 d. Prov. wegenregl. A. v. d. S. te Almkerk f 3 of 2 d. Visscherijwet (verzet) N. v. O te Heus den vervallen. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. 22 Mrt. 1.17 M. 23 1.20 24 1.08 25 1.15 Laag Water. 0.44 M. N.A.P. 0.60 0.58 d 0.66 Hoe gemakkelijk haalt men zich daardoor niet verkoud- pü heid en heesdiheid op den hals. Wybert- tabletten be- jpj schermen daarvoor het aller- beste. Sedert 70 jaar bekend en beroemd. ADVERTENTIEN. Mevr. MIDDELKOOPv. d. Hoek te C a p e I I e vraagt tegen 1 Mei eene bekend met de keuken. voor middelmatig persoon, slechts tweemaal gedragen. Te zien en te bevragen bij B. MEERMAN, Herptsche poort Z 34, HEUSDEN. TE HEUSDEN: een zeer gemakkelijk ingericht met jalousiën, op mooien stand, voorzien van gas, wel- en regenpomp. Beneden kamers en suite, voorkamer, kelder, keu ken, schuurtje en tuin. Boven 2 flinke voorkamers, achter 3 kleine kamers, keu ken en flinke zolder. Bi ieven onder letter M. aan het Bureau van dit blad. te H E S D E N. der leerlingen van den cursus 1917/1918 op MAANDAG 1 APRIL des n.m. van 124 uur. Toegang vrij. Prijsuitreiking des avonds 7 uur. HET BESTUUR. Afd. N.-BRABANT. De keuringen van merriën zullen dit jaar plaats hebben te Eindhoven op 17 Mei. Mill 21 Mei. Oss 22 Mei. 's-Bosch 22 Mei. Helmond 23 Mei. Boxmeer 24 Mei. Eventueele juiste afstammingsbewijzen moeten worden medegebracht. Aangifte met opgave van eigenaar, naam van het paard, keuringsplaats, en bij offi- cieele afstammingsbewijzen, naam van den fokker en afstamming, worden vóór 16 April a s,, ingewacht bij den Secretaris, A. BAX Gz. Zevenb. Hoek. P.S, Voor aangifte na dien datum moet de gewone boete betaald worden. op alle werkdagen bij ADR. STRAVER Wz. te B.-BROEK de zwaar en elegant gebou wde Stam boek en Premie Voshengst 77 V No. 132 N.Stg. Vader WODAN, No. 38 N.Stg. Moeder VOS IX, No. 201 N.Stg. DEKGELD f 20,— en f 10, - bij gebleken drachtigheid. Deze hengst zal ook 2 dagen in de week, en wel op Dinsdag en Vrijdag, ter dekking staan hij L. G. VAN DER BEEK te Gendere n, te beginnen op 16 April en eindigende 5 Juli a. s. Te betalen bij eerste toelating. te Almkerk, zal op Zaterdag 30 Maart 1918 bij inzet en Zaterdag 6 April 1918 bij afslag, telkens des avonds 6 uur, bij M. VAN DEN HEUVEL te Nieuwendijk, in het OPENBAAR VERKOOPEN met erf, tuin en grond, staande en gelegen te Almkerk a. d. Nieu wendijk, kad. bekend op sectie F nummer 297, groot 4 aren 10 centiaren. Aanvaarding en betaling der kooppen ningen op 31 Mei 1918. Inlichtingen te bekomen bij den Notaris. te Werkendam, zal aldaar Woensdag 3 April 1918 des namiddags 2 uur precies, in het café >ZWETS«, voor het seizoen 1918, PUBLIEK VERHUREN: onder Werkendam, in perceelen Ongeveer 11 H.A. weiland op Klein Zalmpjea 18 op den Pan- nekoek« 40 op »Kei- zersguldenwaardt en »Buiten-Noord.« Aanwijzing op alle werkdagen. zal op Donderdag 4 April a s nam. 3 uur, in Café HEIJMANS te Den Hill, voor 4 jaren: WEILAND 4.15.80 H.A. onder Eethen, voor het sei zoen 1918. 1.75.60 in de Oost hengmeng te Meeuwen. 0.31.20 aan den Hill te Meeuwen. 1.60.70 te Dussen. 1.91.30 daarnaast. 3.35.60 aan de Hillsche Kade te Meeuwen, groot 8.50 Aren aan den Hill te Meeuwen. Inlichtingen bij den Heer J. K, VOS te den Hill. Zie biljetten. te ALMKERK zal op Donderdag 4 April 1918 des voormiddags 10 uur, ten huize van H. MOUTHAAN, te Almkerk in het dorp, als kasten, tafels, stoelen, bedden, ledikant, matten, kleeden, spiegels, kachel, glas- en aardewerk, schilderijen, waschmachine, lam pen, naaimaschine, raamhorren, kruiwagen, spade, vogel- en duivenkooien, eenig antiek koper en tinwerk, antieke aarden- en por- celeinen schotels, een collectie planten, potten, kuipen, teilen, oud ijzer- en koper werk, en wat verder te voorschijn zal worden gebracht. Te bezichtigen 1 uur vóór den verkoop. Hertogstraat 3 en 5 Telefoon 441 belast zich met alle accountants werkzaamheden. In den komenden winter zal pulp in Nederland slechts afgeleverd worden hetzij als contractpulp, hetzij als negotiepulp. Contractpulp kunnen ontvangen zij, die suikerbieten op contract (of als lid eener coöperatie) zullen leveren. Deze moeten zich ten spoedigste tot hunne suiker fabriek wenden voor het afsluiten van eene pulpovereenkomst. Negotiepulp mag slechts afgeleverd worden aan hen, die als daartoe gerechtigd door liet Veevoederbureau hunner woonplaats zijn erkend geworden en te wier be hoeve vervolgens een toewijzingsbillet is uitgeschreven. Zij die negotiepulp in den komenden winter wenschen te betrekken, moeten be ginnen een verzoek tot erkenning uiterlijk 1 Mei a s. in te dienen bij dat Vee voederbureau. Formulieren a 5 cents en verdere inlichtingen zijn daar te bekomen. Zij die zich op een der vorenaangeduide wijzen noch voor contract pulp, noch voor negotiepulp tijdig hebben aangemeld, kunnen in den aanstaanden winter geen pulp bekomen. Contract- en negotiepulp kunnen niet door denzelfden persoon worden aangevraagd. Heb nog voorradig »LA PLATA« en andere soorten zakken. BIJ olie apothekers en drogisten Wybert Merriëndie verkocht zijn worden be schouwd als drachtig. JUTEZAKKEN. Vraag bemonsterde offerte.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1918 | | pagina 3