voor lel Land van flensden en Aliens, de Langstraat en de fiommelerwaard. No. 3765. Zaterdag 13 April. zwakte, Maagzuur, ,,1Klü„ Enersan tabletten Wormen Als gij U afgemat Hoest Rheumatiek, jichl, Kloosterbalsem Qeen ziekte of pijn Hoofdpijn Gebruik Verouderde hoest, keelpijn, ontstoken keel opgezette amandelen, pijn bij het slikken. Neem Mijnhardt's GLORIN -tabletten. mamamm Per doos 40 ct., 3 d. f l .10 (lal en slijm Overspanning i onrust, kan blijven bestaan, Keurige bewerking. Neemt proef. BEHOORENDE BIJ HET BUITENLAND. Een vaste beschuldiging van de Duit- schers is, dat de Engeischen de troepen uit de overzeesche gebieden het spit voor zich laten afbijten en hen op de plekken, waar het 't heest toegaat, in het vuur brengen. Eenige malen heeft Reuter dit met cijfers tegengesproken. De Echo de Paris komt nu met een overeenkomstige aanklacht. Dat blad meldt als merkwaardigheid, dat in de eerste dagen van het offensief in het Westen alle bestormingstroepen uit Pruisen bestonden en voegt daarbij, dat hiertoe vroeger meest mannen van Baden, Saksers, Wurtemberg en vooral Beieren dienden. Bovendien leest men in het Fransche blad, dat de Badensche regeering heeft bekend gemaakt, dat ze de verlieslijst wat inwoners van dat hertogdom aangaat, niet meer openbaar zal maken. De echtheid van llembraiid-teekeningen. In de laatste jaren is meermalen de vraag gesteld of niet onder het buiten gewoon groot aantal reekeningen, die thans op Rembrand's naam staan, een groot deel onecht zijn. Deze vraag wordt be antwoord door den Duitschen Rembrand- kenner, den Heidelbergschen professor Carl Neurnan, in een boek, waarin hij de schoonste der bestaande teekeningen van den grooten meester reproduceert Volgens Prof. Neumann is het zeker, dat er vele onechte, zonder grond aan Rembrand toe geschreven teekeningen zijn. Het bewijs daarvoor is het feit, dat dezelfde teeke ningen in meer dan één exemplaar voor komen, hetgeen de professor in zijn boek aantoont. Yrcdcsstrouniiiig in (lc Itaiiaanschc Kamer Naar de »Köln. Ztg, van de Zwitsersche grens verneemt, maakt de correspondent van de Secoiote Rome melding van een sterke strooming in parlementaire klingen naar den vrede. Het plan zou bestaan tot het opzetten van een vredesactie bij de aanstaande bespreking der buitenlandsche politiek. De Eiigelsche rlicgcropleidiiig. (Berlijn Part. Tel.) In de laatste regen achtige dagen bevatten de avond-berichten onzer meest vooraanstaande troepen her haaldelijk de opmerking »Levendige eigen, geringe vijandelijke vliegerbedrijvigheid.« Deze in vergelijking met vroeger en met vijandelijke courantenberichten nauwelijks te begrijpen tegenstelling is te verklaren uit de mededeeling van een voor weinige dagen neergeschoten Engeischen vlieger. Deze vertelde, dat zijn geheele militaire opleiding in twee en zijn opleiding voor den vliegdienst in drie weken geschied was. Reeds vijf weken na zijn indienst treding heeft men hem naar het front gezonden. Hierdoor is het duidelijk, dat de geweldige verliezen van het Engelsche leger zich ook reeds bij de vliegerafdeelingeri door gebrek aan aanvullingstroepen doen gelden, zoodat de ongenoegzaam geschoolde jonge Engel sche vliegers tegen hun in den strijd ge oefende Duitsche tegenstanders moeten uitgezonden worden. Dc Ieren als slachtoffer. Volgens een mededeeling in de «Berl. Lokal Anzeiger« offert Engeland bewust de Iersche troepen op. De Ieren dienen steeds ter aanvulling van andere troepengedeelten. De bloedige verliezen zijn dan ook ontzag lijk, Hoogere Iersche officieren zijn van meening, dat het inzetten der Iersche troe pen aan de hoofdbrandpunten van den strijd met opzet geschiedt. Een nieuwe vredespartij in Erankryk. Uit Genève wordt aan de «Germania« bericht»De positie van Clemenceau schijnt door de oprichting der nieuwe partij «Coa lition Republicainea buitengewoon verzwaard. Het partij-program heeft in beginsel in de vier, door de Centrale mogendheden aan genomen punten van het program van Wilson, bewilligd. Bijzonder opvallend is het, dat van de annexatie van Elzas-Lo- tharingen geen gewag wordt gemaakt. Het program keert zich heftig tegen de regee- ringspolitiek en veroordeelt de arrestatie der vredesvrienden.c BINNENLAND. DE OUD MINISTER COLIJN ln de Vergadering der Vereeniging van Nederlandsche akkerbouwers. Als Voorzitter der genoemde Vereeniging heeft de Heer Colijn in eene te Rotterdam gehouden vergadering zijne meening gezegd aan de economische toestand en toekomst vaa Nederland. Zonder als profeet te willen optreden, zegt hij als zijne meening, dat de toestand en de toekomst van de ons omringende landen op ons land van grooten invloed zal zijn. Wij zijn nog niet aan het eind van de verdwazing der volken maar al eindigde de oorlog vandaag, dan zullen de lasten na den vrede in alle oorlogvoerende landen vier k vijfmaal zoo hoog zijn dan vóór den oorlog. Minder koopkracht zal hierdoor ontstaan. Verarming zal er zijn. Niet dat het geld weg is maar een goe derenvoorraad van meer dan 300 millard (dus 300 maal duizend millioen gulden) is reeds verloren gegaan en niet het geld maar de goederenvoorraad bepaalt de rijk dom van een volk Ploeveel weduwen en weezen komen er ten laste van de gemeenschap Ontevreden heid zal er komen bij den werkman eri de fabrikant zal niet in staat zijn om het loon te geven dat de werkman vraagt. De vrouwenarbeid, in de oorlogvoerende landen ingevoerd, zal ook eene oplossing vragen. En hoe zal de toestand hier te lande zijn Het antwoord kan niet bemoedigend zijn. Er is geld genoegde voorraad is van 160 tot 600 millioen gulden gestegen. En toch zijn wij arm en er dus slecht aan toe. Het geld heeft slechts ruilwaarde en wanneer er dan niets meer te ruilen valt, heeft het geld zijn waarde verloren. De aanwezige voorraad goederen of de hulp bronnen om ze te produceeren en niet het geld bepaalt de rijkdom van een volk. Hoe gek het moge klinken, wij hebben te veei geld. De duurte in ons land is voor een groot deel ontstaan door dat vele geld en niet door de schanrschte aan artikelen In dit opzicht is het verkrijgen van veel geld eigenlijk eon vloek voor ons geweest Daarom is de toestand ondanks dat vele geld dan ook verre van rooskleurig. Hebt gij u den toestand van den kleinen ambtenaar inge dacht, van hen die vóór den oorlog nau welijks konden rondkomen Dan voelt gij de ellende, die ook in dit land heerscht. En hebt gij gedaclit aan hen die hun be zittingen belegd hadden in Russische fond sen Hoe staat het met onze industrie en nijverheid Dagelijks worden fabrieken door gebrek aan grondstoffen stopgezet dage lijks stijgt het aantal wetkeloozen. Ook hier te lande is de toestand steeds achter uitgaande. Wat moeten wij ai niet aan belasting betalen Ondanks de distributie aan arm en milionair, waart het spook van den honger rond. Onze handel ligt stil, onze havens zijn leeg ook voor ons neu tralen is de oorlog een vloek, en al heb ben enkelen millioenen verdiend, duizenden in ons land zijn armer geworden dan zij vóór den oorlog waren. Ook de prijzen hier te lande, meent spreker, dat er na tien of twintig jaar geen sprake zal zijn van lager prijzen. Wij namen hierboven slechts een be knopt uittreksel uit de goed doorwrochte rede, die met de volgende woorden eindigde Wat het landbouwbedrijf aangaat, wil spr. verkeerdheden rechtzetten. De boer, zegt men, vraagt voor alles te veel, wordt rijk ten koste van den consument. Wat is hiervan nu waar? Onder den verzamel naam hoer vat men alles samen, die aan landbouw en veeteelt doen, die op klei of op zand enz. verbouwen. Hoe is de econo mische toestand van ons vaderland in hel algemeen en in het bijzonder Deels goed of bevredigend, anderdeels slecht. Hoe zal de toekomst zijn Wat de akkerbouw be treft, lijkt spr. de toekomst niet ongunstig. Maar ook al kunnen wij goede prijzen ver wachten, eenige voorzichtigheid zal toch zeer gewenscht zijn. Het is immers de vraag, in wiens zakken die hooge prijzen terecht zullen komen. Er wordt veel land verkocht, bijna steeds onder hypothecair verband. Kan er niet belangrijk worden afgeschreven, dan ziet spr. de toekomst van de eigenaars en pachters donker in. Met de bedrijven op het zand staat het eenigszins anders. Ook daar zullen er goede prijzen zijn, maar het is de vraag of deze niet geheel genivelleerd zullen wor den door de prijzen der kunstmeststoffen. Voor de zuivelbedrijven ziet spr. geen goede toekomst, die door middel van veefokkerij iets minder ongunstig zal zijn te maken. De naaste toekomst, uitgezonderd voor het akkerbedrijf, laat zich dus voor den landbouw niet gunstig aanzien. Al zal de tij'! dus moeilijk worden, zij zal een bete ren tijd in zich dragen. indien slechts het goede genees middel wordt aangewend. gevoelt en lijdt aan voortdurende vermoeidheid, vermagering bloedarmoede of verlies van krachten, gebruik dan bijtijds MIJNHARDT's LE VETOGEN. Dit is een zeker geneesmiddel. Sterkt lichaam en zenuwen. Buss. 90c. fl.75,f4 25 f8,25 Mijnhardt's Hoofdpijntabletten. Per koker 45 cent. Beginsende en verkoudheid. Neem ANGA-bonbons. aaBsaasse Doos 35 en 70 et. luchtpijpaandoeningen, bronchitis, slaapstorende hoestprikkel, hoest bij ouden van dagen, alsmede kink hoest en slijmhoest bij kinderen. Gebruik dan ANGASIROOF. Per flacon f 1.40, 3 fl. f 4. spier- en gewrichtspijn, pijn in de le dematen, influenza, aangeziebtspijn en kiespijn. Gebruik S AN APERIN-tabletten. Per koker 60 ct., 3 k f f .70. maagwater, oprisping, geen eetlust, slechte spijsverteering. Mijnhardt's Maagtabletten. mjTOSBsai Per koker 60 ct 3 k f 1.65 worden verwijderd door Mijnhardt's La- xeertaoletten. Deze tabletten zijn bloedzuiverend, regeler den stoelgang, sssagssssaPer doos 40 ct., 3 d. f 1.10. Bloedvormende licht verteerbare staaltabh, tevens eetlustopwekkend. swHMEsss Per koker fl. 3 k. f2.85 zenuwachtigheid, slapeloosheid, ge jaagdheid, Examenvrees. Mijnhardt's Zenuwtabletten. Per koker 60 ct., 3 k. f 1.70 bij kinderen en volwassenen. Neem ENPAN -wormbonbons. «asBBBBasa Per doos 35 ct., 3 d. f 1. Let bij koop op den naam van den fabrikant A. MÏJNHARDT, Pharmac. Fabriek ZEIST. Bij Apoth. en alle Drogisten. Rondwandeling door Nederland. Ter aanmoediging van zoodanige reizen heeft de A. N W. B. Toeristenbond voor Nederland, onder zijn contróle een Rond wandeling door Nederland uitgeschreven. REGLEMENT. Art. 1. Alleen leden van den A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland/ kunnen aan de Rondwandeling deelnemen. Art. 2. De deelnemers maken den tocht op eigen gelegenheid zij zijn geheel vrij in de keuze van de route, met dien ver stande echter, dat van elk der vijf wandel wegen 1. Amsterdam Arnhem; 2. ArnhemZutphen en Deventer 3 ZwolleOldenzaal 4. Heerenveen en LeeuwardenGro ningen en Assen 5. Roermond—Maastricht, een aaneengesloten geheel van ten minste 50 K.M. (dus in het geheel ten minste 250 K.M.) te voet moet worden afgelegd, al of niet met een of meer onderbrekingen en onverschillig op welke tijdstippen en in welke volgorde, mits niet vroeger dan 15 Mei en niet later dan 30 September. Reglement roor den Rijwiel-Toeristen Rondrit. De Rondrit kan worden begonnen van 18 Mei 1918 af en moet uiterlijk 18 Sep tember d.a.v. worden beëndigd. Tusschen deze data kunnen de deelnemers op eigen gelegenheid, onverschillig op welke tijd stippen en in welke volgorde, al dan niet met een of meer onderbrekingen, alle of een zeker aantal plaatsen bezoeken, waar dit bezoek, van Bondswege wordt gecontro leerd. De aangifte moet geschieden ten minste 5 dagen vóór men de reis begint aan het Hoofdconsulaat te Amsterdam, waar de Centrale Contróle gevestigd is. Hierbij moeten worden overgelegd een Kampioen- adresstrookje of duidelijke vermelding van naam, Bondsnummer en nauwkeurig adres voorts een onopgepakt portret (3 3 X 3V2 cM) Terzelfdertijd moet het inleggeld f 3.75 worden toegezond .n per postwissel, waarop naam, Bondsnummer (dit komt voor 't Kampioen-adresstrookje en op de lidmaatschapskaart) en adres moeten wor den vermeld, alsmede de woorden «Voor den Rondrit. Men ontvangt binnen 5 dagen een be wijs van deelneming en een boekje met beschrijving van den weg en alle benoo- digde gegevens, en voorts evenveel zegels als er contióleplaatsen zijn, alle voorzien van het volgnummer, waaronder men voor den Rondrit is ingeschreven, alsmede 20 blanco dagberichtkaarten. Maar het goud blijft. In het begin dezer week hebben de ambtenaren in de buurt van Heerlerbaan, twee Duitschers aangehouden, H. H. en L. W. genaamd, die bij visitatie in het bezit bleken te hebben 3 gouden heeren remontoir horloges met zware kettingen, 3 gladde gouden ringen en 4 kostbare brillantringen ter waarde van f 350 elk, 1 20dollarstuk, 4 lOdollarstukken, 1 5dol- larstuk, 1 Engelsch pond, 1 20markstuk en 1 lOmarkstuk. In hun schoenen hadden de heeren nog verborgen 136 gonden tientjes en 96 gouden vijfjes. Ook bleken zij in het bezit van een partij tand-rubber. Het waardevolle vrachtje werd aangehouden, en de vervoerders in arrest gesteld. Nabij Ottersum werd een Duitscher aangehouden die 99 gouden tientjes en 26 gouden ringen op zijn lichaam verborg en bij zich droeg. o bewapende spionnen. Door de militaire kommiezen uit IJzen- dijke werden een drietal heeren gesnapt, aldus meldt de Tel., die verdacht worden spionnagediensten te verrichten. De heeren zijn allen voorzien van gummi-handschoenen en laarzen en gewapend met browning- revolvers. o De moord op .Maria Kcssels. Naar het Dbld. v. N.-Brab meldt, zal de thans nog in het huis van bewaring te Breda verblijvende Br., die voorgaf de moordenaar van Maria Kessels te zijn, binnenkort wederom op vrije voeten worden gesteld. Er is door de psychiaters Swaep en Kaspari, een onderzoek naar zijn geest vermogens ingesteld, met het resultaat, dat is gebleken, dat de man niet geheel nor maal is en zich slechts inbeeldt de moor denaar te zijn. De man heeft langen tijd omgang ge had met een zwager van v. L den koster der kerk waarin het meisje is vermoord. Met dezen heeft hij meermalen over den moord gesproken en is zoodoende op de hoogte gekomen van alle bizonderheden. Er worden pogingen aangewend den man in een gesticht te plaatsen. o Door gebrek aan werk zijn aan de suikerfabriek Hollandia, te Gorinchem, on geveer 100 werklieden ontslagen. BEJgHHHi ét mm 55 Qè fel bl G <U u, O m cu m O O G CU tn CU cu X 'f. G G CU u V <-4-1 O K-> G G CU .B B 'c o O ■f. ■4—i '3 S-4 O O GD Depót te Doorn: Mej. J. M. VAN BEEK, Kampweg A 121. Te Driebergen kunnen de goederen bezorgd worden bij J. VAN BEEK, Schoolstraat 25. Depót te Heusden Gez. VERSCHUERE Botermarkt O 76. Waar kinderen zijn, behoort ook Kloosterbalsem te zijn MOEDERS, het is een verstandige voorzorgs maatregel een pot van den veel geroemden Kloosterbalsem in huis te nemen, want die komt elk oogenblik van pas. Kinderen hebben dikwijls een of ander klein ongelukje en dan geeft de Kloosterbalsem dadelijk uitkomst. De Kloosterbalsem verzacht heerlijk, stilt de pijn, zuivert en geneest bij snij- en stootwonden brandblaren, ontvellingen, builen, bloedbleinen, zweren, uitslag, dauwworm, winterhanden en -voeten, springende handen, smetten, kneuzingen en spierverrekkingen. Koopt dus onmiddelijk een pot H!HinnTiTT!nninnTnffnnTnTnTTnTTTTTTnTn!TT!TnnnT!in*THWBi Heerlijk wrijfmiddel bij rheumatiek, jicht, podagra, stramheid iu de ledematen stijven nek, spit in den rug. Bederft niet Prijs per pot van 20 gram 45 cent, van 50 gram 85 cent, van 100 gram f 1.30 en van 250 gram f2 50. Alom verkrijgbaar. Eischt FOOdeil b&Ild met onze handteek.L. I. AKKER, Rotterdam. Nieuwsblad Te 's-Hertogenbosch. (Jebr. Verhees, Ortheiistraat, B. 89 en Vuchterstr. 30 en Apoth. Dr. Lamers en Indemans Werkendam J. S. Frederiks, Drogist. Ti

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1918 | | pagina 5