AGENTEN Kotarls VAN GENDT le Neusden, EEN RUIM WOONHUIS Inboedel, P. J. Schetselaar, KUNSTTANDEN kapitalen beschikbaar RIJTUIGEN: veilen. Notaris J. M. C. PAAP Notaris CANTERS Notaris J. M. C PAAP Behandeling geheel pijnloos. Gouden of Zilveren slootjes. L1. VEESMAK, Heusden. Geeft uit Spaarboekjes 4°j0 rente. VERKOOPEN Een gedeeltelijken Billijke prijzen. Spreekuren 9—5, GROOTE KEUZE. Kantoor: GORIXCHEM, Molenstraat. weldra omgespit zijn en, naar wij hopen, goede vruchten dragen. Wij weten niet wat de aanstaande win ter ons baren zal, maar de vele maatregelen van hoogerhand genomen, maken dat ieder zooveel in zijn vermogen, moet medewerken aan het »te kort« tegemoet te komen. Werkendam. Zondagnacht is er in gebroken in het veerhuisje van de Heus- densche Stoomboot Maatschappij. Er wor den 5 zakken met meel vermist, die be stemd waren voor de gemeente Almkerk. De daders zijn nog niet bekend. Ook zijn er bij verschillende personen kippen ont vreemd. Maandagmiddag reed hier een mi litaire auto in volle vaart door de straat. Om den hoek van de Molenstraat geraakte de 16 jarige Groeneveld fietsende er onder en werd zwaar gekneusd, op een voorbij gaande wagen weggereden naar het mili taire Hospitaal. Na verbonden te zijn werd hij naar zijn ouderlijke woning ver voerd. Ook zijn fiets is geheel stuk ge reden. Door de gemeente veldwachter is proces-verbaal opgemaakt. De vorige week werd van een land bouwer op den polder Maltha, ongeveer 14 H.L. zaaihaver ontvreemd. Thans is de haver onder Sleeuwijk teruggevonden. Van dader(s) geen spoor, De politie doet onderzoek. Door Ds. C. Veltenaar van Suawoude is voor de roeping naar de Ger. Kerk B alhier bedankt. Tot onderwijzeres aan de chr. school alhier is benoemd Mej, D. Bogers alhier. Door de Chr. Jong. Ver. »Andreas« alhier zal op het militaire sportterrein op Hemelvaartsdag een zendingsfeest worden gehouden. Andel. In de Zaterdag gehouden raads vergadering werd besloten aan den Teleph.- Kantoorhouder alhier een toeslag ven f20 te verstrekken, terwijl aan dokter Giesberts, belast met de armen-praktijk, een toeslag van f 50 werd verleend. Vorige week werd eene melkkoe van den landbouwer P. de F. verdronken gevonden. In dezen duren tijd een belang rijke schadepost. Beneden-Langstraat, Voor het hooi, waarvoor men vóór eenige weken tot f 90 per 500 K.G. betaalde, besteedt men nu slechts tot f 40. Voor de vasthouders is dit een tegenvaller, terwijl de handel bo vendien slap is. De weiden leveren voor dezen tijd reeds overvloed van gras. Drongelen, 29 April. Onze dorpsge- nooten, de heer L. den Drunen en mej. Y. Millenaar, leerlingen van de Rijksdag normaalschool te Waalwijk, zijn bevorderd van de 2e naar de 3e klasse. In den nacht van Vrijdag op Za terdag zijn bij W. v. G. alhier een 15- tal kippen spoorloos verdwenen, terwijl in den nacht van Zondag op Maandag bij W. B. alhier 3 kippen en 7 kuikens zijn verdwenen. Waarschijnlijk heeft men hier met het een of ander roofdier te doen, daar bij laatstgenoemde nog 3 dood gebeten dieren zijn gevonden. Herpt. Onze boterfabriek zal eerstdaags telefonisch met Heusden worden verbonden, hetgeen dan voor de betrokkenen van groot gerief zal zijn. Nederhemert. Zaterdagmiddag barste boven deze gemeente een kort doch hevig onweder los gepaard gaande met zware regen. In het mastbosch sloeg de bliksem in een Iepenboom welke geheel doormidden gescheurd werd terwijl hij daarbij groo- tendeels werd vernield. Op den Nederhemertschenwaurd op het eiland is een rund van de landbouwer van der Wiel uit Vlijmen dood gevonden, tengevolge van krampvuur, terwaarde van ruim f 200 gulden. Ongeschikt voor de consumptie is het op de gebruikelijkewijze nadat de huid was afgedaan, onder politie toezicht begraven. Dezer dagen zijn aan den bol in deze gemeente niet minder dan drie scheeps ladingen aardappelen geladen respectievelijk uit de naburige gemeenten Bruchem, Kerk wijk, Del wijnen, Well en welseind bestemd voor de distributie te Rotterdam en 's-Hage. Raamsdonk. Te Geertruiden berg zal op 9 Juni a.s. een openluchtmeeting ge houden worden van den R.K. Werklieden- bond. Als sprekers zullen optreden de heeren Pastoors, Mutsaers en Krijgsman. Sprang. Door den schoenmaker S. alhier werd een nest jonge konijntjes (4 weken oud) verkocht voor fl.per stuk. Zeker een buitengewoon hooge prijs, voor een gewoon soort konijnen. Op 13 November 1.1. is het bestuur der coöp broodbakkerij »De Broeder Hulp« (onwettig) geschorst en ontslagen. De gevolgen van deze schorsing en ontslag waren, dat zij met het zittingnemend be stuur een procedure aangingen. Dóór da rechtbank is uitspraak gedaan en heeft het eerst zittend bestuur in zijn functie hersteld. J. h. Vrijdag 26 April is door de rech terlijke macht deze uitspraak bekrachtigd zoodat thans het oude bestuur weêr zitting heeft. Vergadering van den Raad der Gemeente Heusden op - Maandag 29 April des n.m. 2Va uur. Voorzitter P. L. Honcoop. Secretaris H. J. v. Eggelen. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Ingekomen is: 1. Een schrijven van den heer Posma, Hoofd der school van M U.L.O. waarin hij den Raad dank zegt voor zijn salarisverhooging. 2. Proces-verbaal van kasopneming bij den Gemeente-ontvanger, waaruit blijkt dat alles in orde is bevonden. 3. Een schrijven van Mej. de Bruin, onderwijzeres der M.U.L.O, waarin zij hare ontslagaanvrage bevestigt. Besloten wordt deze stukken voor ken nisgeving aan te nemen. Nu komt aan de orde punt 3, de le noeming van een onderwijzeres voor de M.U.L.O. Op de voordracht staan 1. Mej. E. Knoop, Nederhemert. 2. J. Huyskes, Arnhem. 3. G. Louwaars, Moerdijk. Voorgelezen wordteen schrijven van het Hoofd der M.U.L.O. waarin wordt ver klaard, dat de informatie's van alle 3 de sollicitanten zeer goed zijn, doch Mej. Knoop, die hare Hoofdacte heeft en binnenkort examen hoopt te doen voor acte M. O. Fransch zijns inziens de voorkeur verdient. Een schrijven van den heer Schoolopziener, waarin hij zijn goedkeuring hecht aan het schrijven van den heer Posma en aan den voordracht. De heer v. Andel stelt voor, alvorens tot eene benoeming over te gaan, eerst aan Mej. de Bruijn ontslag te verleenen Met algemeene stemmen wordt besloten, dit ontslag eervol te verleenen. Daarna wordt tot stemming overgegaan en Mej. Knoop met algemeene stemmen benoemd. Het voorstel van den heer Moll tot ver hooging der jaarwedde van den heer Ver hoeven, Hoofd der O. L. school, komt nu in behandeling. De Voorzitter deelt mede, dat het voor stel van den heer de Moll door het Dage- lijksche Bestuur is overgenomen, en dit de verhooging op f 225.per jaar zou wil len stellen, zoodat het salaris van genoemde Hoofd dan op f 1775.komt. Met algemeene stemmen wordt deze ver hooging toegekend. Nu rest nog de sala risregeling van het onderwijzende personeel. De Voorzitter meent dat door de toege kende verhoogingen, aan het verlangen van Ged. Staten is voldaan en deze zaak hier mede is afgedaan. De Raad kan zich met deze meening vereenigen. Mededeeling wordt gedaan van een schrij ven van Ged. Staten, om de bestaande bouwverordening te wijzen en een schrijven van de Gezondheidscommissie, waarin wordt medegedeeld, dat de Commissie bezig is om in de Bouwverordeningen van de ge meenten in haar ressort meer eenheid te brengen. De voorgestelde veranderingen leggen voor de Leden ter inzage opdat in een volgende vergadering, dit onderwerp beter kan worden behandeld. Een schrijven, met begeleidende staten en teekeningen van de heeren de Haan Oerlemans, waarin wordt voorgesteld, den wal vanaf de Herptsche poort tot aan de Oudheusdensche poort te sloopen, met den vrijkomenden grond de gracht te dempen, om op deze manier bouwgrond te verkrij gen, wordt voor kennisgeving aangenomen en ook dat voorstel wordt tot een volgende vergadering uitgesteld. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Aanhoudiug poststukkeu. De Directeur van het Postkantoor alhier verzocht ons de volgende mededeeling op te nemen De door de Duitsche Autoriteiten in be slag genomen post voor en over Engeland welke 19 Januari 1917 werd verzonden met het ss. Prins Hendrikder Stoom vaart Maatschappij »Zeeland« en te Zee- brugge moest worden gelost, is thans, voor zoover niet aangehouden, naar hare be stemming doorgezonden. De aangehouden stukken zijn door deze Autoriteiten aan het Prijsgerecht te Hamburg verzonden. Aanvragen tot het vrijlaten der in be slag genomen stukken moeten u i t e r 1 ij k 2 2 Mei a.s. bij genoemd Prijsgerecht worden ingediend door een te dier stede bevoegd Duitsch advocaat, onder overleg ging, voor wat de aangeteekende stukken en waardezendingen betreft, van de door de postkantoren van afzending voor deze stukken afgegeven ontvangbewijzen. Ter bevordering van eene spoedige over komst naar Hamburg van de op deze aangelegenheid betrekking hebbende brieven, verdient het aanbeveling de verzending daarvan te doen plaats vinden op den voet van aangeteekend expresse-stuk. De afzenders der aangeteekende stukken en waardezendingen zijn, voor zoover zij bekend waren, door het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie bereids omtrent de inbeslagneming hunner stukken ingelicht. o Op verzoek plaatsen wij onderstaande missive algemeen aan de Burgemeesters toegezonden 's-Hertogenbosch, 24 April 1918. Onderwerp Peulvruchten voor uitzaai en pootaardappelen. Naar aanleiding van eene door mij ont vangen aanschrijving van Zijne Excellentie den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heb ik de eer Uwe bijzondere aan dacht te vestigen op de bekendmaking van dien Minister dd. 4 April jl. No. 8527, opgenomen in de Nederlandsche Staats courant van 4 April jl., en op de circulaire van dienzelfden Minister dd. 9 April 1918 No. 8441, opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant van gelijke dagteekening. Immers wordt er in laatstbedoelde cir culaire op gewezen, dat het voor de ge meenten en hare ingezetenen van het allergrootste belang is, dat de gemeente besturen, zooveel als dat nog mogelijk is, aardappelen, peulvruchten en groen ten doen verbouwen, op gronden, die nog niet voor den verbouw van voedingsgewas sen in gebruik zijn, met inbegrip van gras land, omdat in de gemeenten, waar dit geschiedt, aan het deel der bevolking, dat niet in staat is zelf de genoemde produc ten te verbouwen, een toeslag op hun Regeeringsrantsoen in uitzicht is gesteld. In de eerstgenoemde bekendmaking dd. 4 April jl. vestigt de minister met nadruk de aandacht van belanghebbenden er op, dat zij, die in staat zijn aardappelen, bruine boonen en groenten te teelen, doch dit nalaten, door den Minister worden gewaar schuwd te zullen worden buitengesloten van de distributie dezer artikelen. Gaarne verklaar ik mij bereid aan de gemeenten, die zelf nog peulvruchten wil len verbouwen, het daarvoor benoodigd zaaigoed op hare aanvragen te verstrekken. Particulieren, die ingevolge de Minister- ieele bekendmaking van 4 April 1.1. ver plicht zijn peulvruchten te verbouwen, kun nen zich wenden tot U, ter bekoming van eene zaaibon om daarop van de Noordbra- bantsche Maatschappij van Landbouw Secretaris de heer C. G. de Jong te Alm kerk het noodige zaaigoed te kunnen betrekken. U gelieve er dan toezicht op te doen houden, dat deze personen, het aan hen verstrekte zaaigoed ook werkelijk voor den uitzaai gebruiken. Ik moge U beleefd verzoeken aan het vorenstaande voor zoover noodig openbare bekendheid te geven. De Itegeerings-Commissaris voorde Rijksgraaninzameling in de provincie Noordbrabant, WAGENAAR. Burgerlijke Stand. Heusden. Overleden J. C. v. Eggelen 22 j. Water hoogte H e u s d e n. Hoog 26 April 27 28 29 Water. 1.28 1.39 1.47 1.76 M. Laag 0 74 M. 0.85 0.89 1.38 Water. N.A.P. Rivier berichten. Op 30 Apr. in meters 's-Hertogenbosch 2.78 4- N.A.P. Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.75 9 (Maas) 2.73 Crévecoeur (Dieze) 2.77 Crévecoeur (Maas) 2.81 St. Andries(Maas) 4.97 St. Andries (Waal) 4.82 Venlo 1.349 Keulen 2.91 Op 29 Apr. Arnhem 9.61 i» in cM. was 32 was 32 was 33 was 32 was 34 was 31 was 39 val 31 val 47 was 91 ADVERTENTIES. Mevrouw GEORGE PERK te Oisterwijk, klein gezin, groote wasch buitenshuis, vraagt eene nette JLMenstbode, P. G., van goede getuigen voorzien, goed loon en verval. Inlichtingen geeft mej. Van der Schans, de vroegere dienstbode, wonende te Sprang bij de groote kerk en Mevr. Perk zelf. Een notaris heeft verschillende voor le hypotheek op landerijen. Aanvragen onder no; 744 aan het bureau dezer courant. gevraagd, Voor het verzamelen van een ten plat- telande veel voorkomend product worden soliede personen gevraagd. Brieven onder no. 96 aan het Bureau dezes. zal op Dinsdagen 7 en 21 Mei e.k. telkens vm. 10 uur precies, ten herberge van D. VAN WIJK te Aalburg, bij inzet en toeslag ten verzoeke van Mej. Wed. Joh. MansVan Zijdeveld met stal, erf, boomgaard en bouwland, te Aalburg, groot 67 A. 40 C.A. Zie biljetten. TE WERKENDAM, zal op Zaterdagen 4 en llMeil918, bij inzet en afslag, telkens des avonds te zes uur (zomertijd) in café VAN DEN HEUVEL, aan den Nieuwendijk onder Almkerk, PUBLIEK VERKOOPEN: Voor de Erven van Mej Wed. J. Moree Schilders Koop 1. Het Huis, bestaande in 2 woningen, no. 75 en 76 met erf en tuin, aan den Buitendijk onder Almkerk, groot ongeveer 5.39 aren. Koop 2. Het Huis, in tweeën bewoond, get. 77 en 78 met schuurtjes, erf en tuin, groot ongeveer 6.72 aren, Koopen 3 en 4. Een perceel Boom gaard, geschikt voor bouwterrein, tegen over koopen 1 en 2, elk groot ongeveer 3.45 aren. Aanvaarding en betaling 8 Juni 1918. Breeder bij biljet. Inlichtingen ten kantore van de Nota rissen Rietra te Dussen en Paap te Wer kendam. NIEUWE HARMONICJMSCHOOL. Theoretische en practische handl. voor zelfonderricht, met gebruikmaking van bet systeem de Sonnaville, in drie afleverin gen. Afl. I bevat theorie en 228 pract. oef. II 9 277 alsmede 150 Pedaaloefeningen en de analyse eener Fuga door Joh. Besselaar Jr. Prijs per afl. f 0.75, cpl. ing. f 2 25, cpl. geb. f2.75. Ook in gebruik bij de Ned. Mij. van Toonkunst. Alom verkrijg baar. Duizenden verkocht. Franco toe zending na ontvangst van postwissel dooi den uitgever, JOH. DE HEER, Rotterdam, Schiekade 210. te Drunen, zal op Dinsdag 7 Mei 1918, des voormiddags 9 uur precies, ten sterfhuize van Mevr. de Wed. C. M. MALINGRÈ-HEIJLIGERS te Heusden, ten verzoeke van bare erfgenamen a contant hoofdzakelijk bestaande uit Buffet, Tafels, Stoelen, Canape's. Speeltafeltjes, Spiegels, Schilderijen, Vloerkleeden, Waschtafels, Nacht tafeltjes, Ledikanten, w. o. een ker senhouten en een eikenhouten, met Ma trassen, Beddengoed, w. o. 4 Veeren Bedden, Kachels, Brandkast, Trap- naaimachine (Singer) Leunstoel Bid- stoel, Trap, Parapluiestander, Baro meter, Gaslampen, Pendule met Coupes, een partij Boeken enz. enz. De navolgende nog in zeer goeden staat zijnde Een Landaner, zeer solied licht loopend en geschikt om met één paard te rijden. Een Break, een Coupé, een Barou chet, en een Arreslee. VerderEen sterke Hoogkar, een Kar op veeren en een flinke Camion en al hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Kijkdag: Maandag 6 Mei van 912 en van 24 uur. TE WERKENDAM, zal op Dinsdagen 7 en 14 Mei 1918, bij inzet en afslag, telkens des avonds 7 uur (zomertijd) in café VAN GOOL te Woudrichem PUBLIEK VERKOOPEN: voor den Heer A. Struick e. a. Koop 1. Het Woonhuis, geteekend no. 46, met erf, aan de Hoogstraat te Woudrichem, met uitgang naar den Wal, kadaster Sectie C tio. 838, groot 75 c a., bevattende berieden gang, twee kamers, keuken boven twee kamers en zolder. Verhuurd voor f2.per week. Koop 2. Twee woningen, getee kend 56 en 57, aan den Wal te Wou drichem, achter koop 1, kadaster Sectie C no. 837 en 233, samen groot 60 cen tiaren. Verhuurd voor f0 95 en f 0.90 per week. Aanvaarding en betaling 15 Juni 1918. Inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. b/d Waterpoort, GOMl behalve ZONDAGS. MET EN ZONDER GEZANGEN, EN MET BOEKHANDEL Directie J. F. BEERLING Jr= en Mr. A. DEN BAKKER. 9 9 9 9 9 9 9 III 9 9 9 35 9 9 DE NATIONALE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1918 | | pagina 3