Nat. Ver. t. i der Paardenf. in Firma ALPH. HUPSCH, Wed. JOS. DE FOLTER Zonen Nergens Nergens Nergens Nergens P. NI. Veltman Zonen SCHOONMAAK- EN HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN 1l1 I. Markt Ho. 29, 's-Hert JOH. SCHNEIDER, Tafel-, Thee-, Ontbijt en Visch-Serviezen. levert met garantie Wed. JOS. DE FOLTER Zonen. u Galanteriën, Kramerijen en Kinderspeelgoederen Notaris KNOOK te Andei Merriën type Tuigpaard Bericht van inzet. Gfeeft uit Spaarboekjes 4"0 rente. Schemerlampen en Kappen voor Electrisch en Waxine. Zadel- en Matrassenmakerij, Markt Waalwijk 's-Hertogenbosch Goedkoopste ttleedingmagazijnen Nieuwe onschadelijke Haarverf Afdeeling Noord Brabant. Kantoor: GOR1XCHEH, Molenstraat. Yughterstr. 19 's-BOSCH. Teleph, Int. 715. TAFELMESSEN EN-TIN. betere pasvorm betere bewerking grootere sorteering lagere prijzen dan in der Firma dikwijls met en op schriftelijke reclames is hij, naar hij zegt, niet verplicht te ant woorden en doet dit dan ook meestal niet* De heer C. verliest toch niet uit het oog, dat de Secretaris der Br.C. er is voor ons en wij niet voor hem. Intusschen geeft het afwijken van den officiëelen weg door de heer C. mij dan toch maar eene spracht- gelegenheide om mijne bewering uit mijn vorig schrijven te bewijzen, dat hij blij ken heeft gegevenniet geschikt te zijn voor secretaris der Br.C. Van bewijzen gesproken de heer C. vraagt mij alles te bewijzen, maar. bewijst zelf niets. Ik wil echter in deze gaarne iets leeren van den heer C. namelijk, hoe het bewijs ge leverd moet worden van 't gesprokene tus- schen twee personen. Ik vroeg den heer C. op eene bestel- kaart om nieuwe, doch ik kreeg ze niet. Toen ik enkele dagen daarna den heer C. sprak, zei hij me: vDat hij geen tijd had, om al de kaarten, die hij ontving, na te lezen.Hetzelfde heeft hij beweerd tegen den heer M. Prins, alhier. En toch acht ik het zijn plicht om dat te doen. Inmid dels geeft de heer C. nu door azijn niet offlcieelen weg« het bewijs, dat hij ook inderdaad geen tijd heeft, om de zaak naar behooren te behartigen. Hij schrijft toch, dat zijn afwezig zijn op de spreekuren, 't gevolg was van afwikkelen van spoed- eischende zaken de Br.C. betreffende. Hoe toevallig toch, dat die telkens 's Woendags tusschen 2 en 5 moesten behandeld wor den. De overige dagen en uren der week was de heer C. dus geheel met ander werk overladen. en had dus geen tijd. Deze bewering is trouwens voorzoover te con- troleeren, in zijne algemeenheid onwaar. Het is althans voorgekomen, dat iemand om 2 uur op 't spreekuur komende, den heer C. daar niet vond, hem vervolgens thuis opzocht en noodzaakte op 't raadhuis te komen, alwaar hij tegen 3 uur ver scheen. Dus mijnheer C.bewijzengeen praatjes^ Ik heb de bestelkaarten nadien nog tweemaal gevraagd, doch nooit ge kregen. Een bewijs van prachtige admi nistratie. En de administratie is zoo keurig in orde, dat de heer B offïciëele stukken van alle mogelijke overheidspersonen kan overleggen, dat alles toch zoo keurig in orde is. Maar, mijnheer C., hoe heb ik het nu Ik wil heel graag gelooven, dat de administratie die genoemde personen gecontroleerd hebben, in orde was, uitste kend in orde zelfs, maar daar gaat het hier niet over. Het gaat hier over dat deel der administratie de kolenverbruikers en U betreffende en die was niet in orde en is natuurlijk niet door genoemde overheids personen gecontroleerd, anders zou hun oor deel zeker anders zijn geweest. Wilt U een bewijs Da heer A. Baaijens alhier, heeft van begin December tot 22 Februari geen brandstoffen ontvangen, ofschoon hij in dien tijd drie bestelkaarten heeft ge zonden. De heer C. hierop attent gemaakt, schrijft ('t is zwart op wit mijnheer C.) »deze mijnheer heeft geen bestelkaarten ingezonden sinds December, althans wij hebben er geen ontvangenwellicht weer een der geheimen van de post, a En wat gebeurt nu? Twee dagen daarna komt één der kaarten, die de heer C. niet ont vangen heeft, voorzien van zijne handtee- kening, bij Baaijens terug, met eene toe wijzing voor steenkolen. De heer C. Lagen dijk aihier heeft hetzelfde ondervonden. De heer C. heeft dus gelogentoen hij schreef, dat hij die kaarten niet ontvangen 'had. Mocht er echter iemand zijn, die bovenstaand probleem op eene andere wijze kan oplossen, dan houd ik me beleefd aan bevolen en stel als prijs beschikbaar, al de steenkolen, die ik dit jaar te veel zal ontvangen. Ik heb teveel kolen, meer dan waarop ik recht had. Zeker. Dat is zoo Maar, dat is mijn schuld niet. Dat is de schuld van den heer C., die zijn plicht niet ge daan heeft. Hij heeft niemand te veel, maar ook niemand te weinig te geven, maar alleen datgene, waarop hij recht heeft. Nu beweert U wel, dat ik gezegd heb, recht te hebben op 10 H.L. maar dat is niet waar. U hebt het gezegd, niet alleen, maar ook twéémaal geschre ven f>zwart op wita, mijnheer C. Ik heb alleen beweerd, dat U het zei, den kende, dat U het toch wel zou weten, al thans dat diende wel. Ja, maar, zegt U, de K.D B. stuurt al die voorschriften zoo laat, dat mij reeds teveel was toegewezen, toen dat voorschrift omtrent de kamer bewoners kwam. Dat is weer niet waar 't Bewijs zwart op witU sehreef mij op 20 Februari, dat ik toen haü ontvangen 54/9 eenheid. Dus nog niet te veelIs 't wel In datzelfde schrijven komt verder woordelijk 't vol gende voor Volgens de allerlaatste voorschriften den R.K.D.B. U had die dus toen alhebben kamerbewoners slechts recht op drie eenheden tegen oude Volgens den heer C. zou ik ook als onder wijzer zonder kennis van zaken de waarde van administratie enz. niet kunnen beoor- deelen en durft hij mij in dit opzicht wel een brevet van onbekwaamheid uit te rei ken. Daartoe ontzeg ik U het recht, of, U moet bewijzen, dat ik dat niet kan. Ik begrijp dan echter niet, waarom U dan juist een onderwijzer, die er toch niets van weet, volgens U, met het grootste deel der administratie heeft belast. Een bevret van onbekwaamheid als secre taris eener Br.C. behoef ik U niet te geven, daarvoor heeft U zelf wel gezorgd. Die onderwijzers moeten zich maar met kinderen van 7 tot 13 jaar bemoeien, zegt de heer C., daar hebben ze alleen verstand van. Dat zou U wel graag zien hé Neen, ze meenen ook het recht te hebben om U en Uws gelijken op hun fouten te wijzen, in het midden latend of ze daar verstand van hebben. Ten slotte U schrijft»De kolen voor ziening zal dit jaar voor mij niet zoo gun stig zijn als 't afgeloopen jaar.cc Dit wil toch niet zeggen, dat ik niet zal ontvangen, waarop ik recht heb Daaraan toch kan de h er C. niets veranderen en hij zou dit trouwens ook niet willen. Hij wil toch zeker zijn plicht niet verzaken, maar inte gendeel, iedereen toewijzen, waarop hij recht heeft, zonder aanzien des persoons. Doet U dat zoo, mijnheer de Secretaris Dan zal ik nooit meer stout zijn. Nog één goeden raadGebruik nu de gelegenheid tot antwoorden, die U nog geboden wordt, alleen om te bewijzen, dat ik in ai 't vorenstaande onwaarheid sprak. Met vriendelijken dank voor de plaats ruimte, Hoogachtend, A. B. DE MOOR. Naar aanleiding der verschillende klach ten aangaande het optreden van den Secre taris der Brandstoffencommissie, zij mij vergund een kort woord in uw geacht blad. Op een der laatste vergaderingen van het bestuur der Brandstoffencommissie zeide de secretaris, die mij wat persoon betreft, totaal onbekend is, (wel ontving ik van hem twee brieven, welks inhoud direct van zijn eminentie op den voorgrond plaatsende getuigde) dat hij mij eens goed had recht gezet en geen klachten van mij meer zoude krijgen. Uit zijn schrijven is mij echter niets gebleken van recht zetten, doch de secretaris schijnt iemand te zijn, die er dus groot op gaat iemand recht te zetten, het geen toch niet getuigt van welopgevoed heid. Of is het soms dat hij mij meent recht gezet te hebben, dat ik mijne brandstof- fenkaart, welke niet correct was en die van Huibert de Waal, welke daarbij nog verkeerd was opgeteld, den voorzitter over handigde, welke mij zeide, den secretaris er over te zulien spreken en die daarna in orde is gemaakt. Wel heeft de secretaris mij nog misschien, wat hij meent dat recht zetten is, er in laten loopen nl. toen ik mijn laatste quan tum kolen aanvroeg, is door mij de kaart opgezonden met beleefd verzoek, daar er vaak abuizen waren, in te willen vullen, hoeveel ik nog te vorderen had, doch deze kaart is mij nooit teruggezonden en toen ik van Boxtel vroeg, wanneer ik de kolen kreeg, antwoordde hij mij, die krijgt ge niet meer, want de tijd is voorbij. De secretaris spreekt in zijn brief van minder correcte en onfaire houding, doch geachte lezers, zoo iets is dan wel correct en fair. Het ware echter beter dat zulke per sonen, daar de gemeentelijke administratieve werkzaamheden zooveel tijd vorderen, der gelijke baantjes, welke zij toch door ande ren, die daarvoor een karig loon ontvangen, laten uitvoeren, niet mogen aanvaarden. Er zouden toch wel menschen te vinden zijn, die welke door oorlogstoestanden er mede gebaat zouden zijn en eene dergelijke functie ten minste op eene vriendelijke manier zouden kunnen waarnemen. U, M. d. R., dankend voor de plaats ruimte, Uw Dw., Chr. SPRENGERS. Oud-Heusden, 7 Mei 1918. Burgerlijke Stand. Heusden. Geboren Philippus, z. v. G. Nieuwkoop en C. A. Bax. Overleden: J. v. Mersbergen, 67 j., echtg. v. E. Kramer. Wijk c. a. Geboren Marinus, z. v. J. Bouman en M. Schouten Adriana, d. v. A. v. Wijk en J. v. Rijswijk Dirkje Wilhelmina, d. v. J. v. Kuijk Louis, z. v. J. B. Wntebol en A. Mans Cornelis Gerardinus, z. v. G. v. d. Pol en J. v. Rijswijk Cornelis, z. v. W. Giessen en M. Vos. HuwelijkenE. Arendse met G. Versteeg H. v. Kapel met E. Sodderland. Overleden J. Garstman, 21 j.A. Ver steeg, echtg. v. J. Mans 76 j. G. v. Wijk 49 j. W. Bieijberg 2 j. A. Bouman, echtg. v. A. Bouman 61 j. H. Vos, echtg. v. P. Brugmans 77 j. N. W. v. Balle- gooijen 10 j. N. den Bakker 5 j. M. Treffers 1 j. de Werken en Sleeuwijk over de maand April. Geboren Nicolaas, z. v. C. Koppelaar en M. de Haas Nicolaas, z. en Cornelia, d. v. M. Paans en A. v. Henkelum Adriaan, z. v. A. Kant en A. Monshouwer Jan, z. v, G. v. d. Heuvel en M. E. Bak ker Johannes Cornells, z. v. J. M. Kors- man en E. der SteltMaria Hendrika, d. v. C. B. Visser en J. lppel Bastiaan Leen- dert, z. v. A. Verschoor en N. Kieboom Bastiana, d. v. G. Peliikaan en J. Kooij- mans. Overleden: Th. Westerhout 58 j., echtg. van A. H. Esmeijer Levenlooskind C. Ver steeg en M. v. d. SteltH. W. Stam lj.; G. Schefïer 38 j. H. Kasen 9 j. 's Gravemoer, over de maand April. Geboren Johanna Elsie, d. v. D. Boer en A. Rutters Lamberdma, d, v. A. van Dussen. Ondèrtrouwd D. de Geus, 24 j. en P. Rutters, 25 j. G. Faro, 21 j. en A. B. P. Thomassen te Middelburg. Gehuwd G. van der Belt, 24 j. en J. J. de Geus. Overleden G. W. Locher, 79 j. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. 3 Mei 1.67 M. 4 1.70 5 1.64 6 1.58 Laag Water. 1.50 M. +N.A.P. 1.41 a> 1.30 1.06 ADVERTENÏIEN, bericht, dat het perceel weiland »de Hanen- waai d« onder Veen, groot 1.95.00 H.A. is ingezet op f 4500.--- Toeslag zonder beraad, Vrijdag 10 Mei 1918, v.m. II uur, in café v. d. MA ADEN te Wijk. Stamboekkeuring tot inschrijving van te Zevenbergen 23 Mei IOV2 uur- te Boxmeer 24 Mei 11 uur (extrakeuring), te Waspik 25 Mei IIV2 uur te Heusden 27 Mei 12 uur te Almkerk 28 Mei IIV2 uur te Werkendam 30 Mei IIV2 uur te Oss 31 Mei 9 uur te 's Hertogenbosch 31 Mei 2 uur. Aangifte schriftelijk vóór 18 Mei a s. aan den Secretaris. Adr. M. NELEMANS, Moerdijk. De onroerende goederen van de Erven Mej. Wed. J. MOREE, den 4 Mei 1918 door Notaiis PAAP te Werkendam pro visioneel verkocht, staan met de verhoo gingen in bod als volgt: Koop 1 f1125.Koop 3 f200. 2 f1125.—. 4 f220.—. Finale verkooping Zaterdag 11 Mei 1918, 's avonds 6 uur (Zomertijd) in café »Van den Heuvek te Nieuwendijk, gem. Almkerk, terwijl inmiddels hoogingen wor den aangenomen ten kantore van Notaris PAAP genoemd. DirectieJ. F. BEERL1NG Jr en Mr. A. DEN DEKKER. Spring m&trasssen vanaf f 55.— Spiraalrand Kapok Zeegras Vlokken Stroo SPECIAAL ADRES VOOR Luxe tuigen. Ploeg- Kar Wagen Honden Herstellingen uiterst solide en billijk. Beleefd aanbevelend. Hoogachtend, vindt vindt U vindt U vindt Minderbroederstraat 6 's-Bosch. is beslist het beste en goedkoopste adre3 voor SCHOOL-, SCHRIJF en TEEKENBEHOEFTEN Kerkboeken en Rozenkransen, Leder- en Staalwaren, Bijouteriën, Tabak- en Sigarenpijpen. Groote sorteering Mondorgels. Zeep, Toiletartikelen enz. enz. Ziet d.e prijzen in de etalage. 5 vlekt noch huid, noch. linnen. Prijs fl,25per flacon, SS li©SD8 BBSHBÏ IS IWAlf- welke kleuren ook op ROOD HAAR zijn toe te passen Postieheur - Hinthamerstraat 49-50 's Bosch. SALON VOOR DAMES. detailprijzen. Dus indit opzicht wordt U billijk en voordeelig behandeld. Thans ligt nog ter uitvoering gereed eene bestel- kaart van 190 K.G. anthraciet of 2'/9 eenheid, waardoor uw rantsoen tot de 8 eenheden is uitgevoerd de nog restende 2 eenheden ontvangt u de volgende maand in gascokes, want die heeft U nog niet gehad.* Ik ben er dan ook vast van over tuigd, dat ik ook de nog restende 2 een heden (één heb ik intusschen nog ontvan- genzou ontvangen hebben, als ik dien brief niet geschreven had. Ik kan dit ech ter, jammer genoeg, niet bewijzen. Wie echter in deze van ons beiden gelijk heeft, laat ik gaarne aan het oordeel der lezers over. 't Is treurigZegt IJ dat wel, mijnheer C. Dat iemand die de zaken op zoodanige wijze behartigt, nog zooveel praatjes durft te maken Mijnheer de Redacteur Bij niet tijdige aangifte is f 1.per paard verschuldigd. „DE KLEINE WINST"

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1918 | | pagina 3