GASSTOKER VERHUISD: DIENSTBODE RIJTUIG Bezoekt u Gorinchem FOTOGRAFEEREN JOZ. DE JONG te houden door den Heer F. J. W. DRION, op Donderdag IS Mei 1918, des namiddags 8 uur in „Concordia" TE HEUSDEN. Onderwerpjtet gevaar der toekomst. Oud Papier, Boeken, Couranten, Archieven en Documenten Prinsengracht 355, A'dam. Toegang vry. Debat vrij. DAMES- EN HINDERHOEDEN, voor (J w l9 Telefoon 8031 II. DE PROVINCIALE WET Maison J. MARIJNEN-LAMMERS. verlcoopt liet dan aan d.e Firma 0 IV ELKE HOEVEELHEID wordt in Amsterdam KOSTE LOOS van HUIS, SPOOR of BOOT AFGEHAALD en MACHINAAL VERNIETIGD. GORINCHEM, Langendijk B 150. ming heerschte onder het auditorium, dat in alle opzichten hoogst voldaan was. Door den slager G. Baaijens wordt ons een kievitsei getoond, dat op het zui delijk gedeelte van de stadswal werd ge vonden. Hij was opmerkzaam geworden, omdat de kievit aldaar geregeld rondvloog. Zouden we nu eerstdaags hier kievits eieren kunnen rapen Mej. W. C. L. van Andel, leerling aan de kweekschool voor onderwijzeressen te Arnhem, is als zoodanig bevorderd van de le tot de 2e klasse. Baardwijk, 13 Mei. Naar de N. R. C. meldt, is gistermiddag een groot mas- tenbosch door brand vernield. De schade wordt gerekend op f 49.000. Beneden-Langstraat. De veldgewas sen staan over het algemeen best. Vooral de rogge staat zelfs prachtig en ook de haver komt zeer goed op. Voor den ver bouw van bruine boonen wordt heel wat grasland nog gescheurd, doch de zaai boo nen laten zich nog wachten. Herpt. Door 57 landbouwers alhier zijn voor vrijwillige levering niet minder dan 598 runderen aangegeven. De 12-jarige de W. kwam met zijn flets in een gevaarlijke bocht in botsing, met het ongelukkig gevolg dat hij een been brak. Hedenmorgen werd door den bur gemeester eennoodslachtingbekendgemaakt zoodat de inwoners op die manier weer in de gelegenheid worden gesteld een stukje vleesch machtig te worden. Raamsdonk. Terwijl mejuffr. W. een boodschap was doen, is uit haar kast f 30 gestolen. Hedennacht is van landbouwer de B. een groot kalf in de weide geslacht. De huid en het vleesch zijn verdwenen, alleen de kop is achtergelaten. De eige naar looft een flinke som geld uit aan hem die aanwijziging van de daders kan doen. Bij de Wed. S, is een partij var- kensvleesch in beslag genomen. Sprang;. De schoenmaker v. D. kreeg een onbeduidend wondje aan zijn duim. Hier geen acht op slaande, zwol deze een dag later opook zijn hand en arm deed hem pijn. Dr. de B. te Kaatsheuvel con stateerde bloedvergiftiging. J.J, Zaterdag herdachten de echtelie den M. de Rooij en M. van Beek hun 40-jarig huwelijksfeest. Waalwijk,. 12 Mei. Bij het speer werpen kreeg de militair B. Zaterdagmid dag een speer in zijn hals, waardoor zoo'n ernstige verwonding ontstond, dat voor het behoud van zijn leven wordt gevreesd. INGEZONDEN. Ook ik maak zeer gaarne gebruik van de gelegenheid mij zoo welwillend aange boden, om tot slot te antwoorden op de ingezonden stukken over de Brandstoffen commissie, Kring Heusden. Op de eerste plaats dan verwondert het mij ten zeerste, dat mijnheer de Moor nog zoo'n ellenlang stuk laat opnemen terwijl ik hem zoo'n mooie gelegenheid gegeven heb, om mij mondeling te interpelleer en, toen ik Donderdag 2 Mei jl. om 8 uur ten stadhuize te Heusden zitting hield tot het aanhooren van klachten. En deze zitting was zelfs nog wel te voren in Heusden aangekondigd. Ik heb toen klacht voor klacht afzonderlijk beant woord en verdedigd en heusch dat viel me zeer gemakkelijk, juist, omdat de belang rijkste zaken goed in orde waren. Hon derden menschen heb ik toen gezien, maar tot mijn spijt was mijnheer de Moor niet aanwezigalthans ik heb niets van hem vernomen. Jammer wel, mijnheer de Moor, dat was nu pas een gelegenheid, om te trachten U bij het volk verdienstelijk te maken, en te doen zien wie 't sterkst in zijn schoenen stond. Zoo'n flauwe, onbe langrijke zaken kunnen immers veel ge schikter mandeling behandeld worden, want feitelijk is 't zonde van 'f papier. Oorzaak van Uwe schitterende afwezig heid was dan ook zeer zeker de zwakheid Uwer verdedigingde moed ontbrak U wellicht daartoe. Als gewoonlijk treft men bij dergelijke gelegenheden nooit de grootste praatjesmakers aan. Ik vraag me af, hoe het toch mogelijk is, dat een mensch met een gezond ver stand toch over een paar bestelkaarten, die onder de duizenden niet geheel correct behandeld werden, zoo'n boom op kan zetten. Kan mynheer de M. zijn tijd niet beter benutten Blijkbaar niet. Ik wel, maar alleen ter wille van de lezers, en de enkelingen, die te vlug verkeerde conclusies trekken, wil ik voor 't laatst antwoorden. Mijnheer de M. persoonlijk is mij dat Dat Uw zaak erg zwak staat »'®t waar is Zeker en dat herhaal MÖnhTt Kodibu - bet officieele klachten jk> „antJaodiW niet in deze aan- ltS ik. advies va° K°dibï "°g 7 Mijnheer de M. reikt mij een brevet van onbekwaamheid uit en verklaart mij ongeschikt 1. omdat ik al die duizenden bestel kaarten niet een voor een heb ingezien 2. omdat ik niet voldoende aandacht heb geschonken aan de tientallen bestel kaarten van hem en zijn vrienden en ken nissen 3. omdat ik niet altijd te spreken was 4. omdat ik al die flauwe, onbenullige briefjes niet heb beantwoord 5. omdat hij alleen abusievelijk te veel kolen heeft ontvangen. Juist, mijnheer de M., dat zijn allemaal zaken, die betrekking hebben op dat deel der administratie, dat mij te onbelangrijk is en waarvan ik me heel weinig of niets aantrok. Een veel grooter en gewichtiger taak rustte en blijft rusten op mijne schou ders en eischen alleen mijn volle aan dacht. Neen mijnheer de M. ik denk er niet aan om mijn kostbaren tijd te benut ten, met het nasnuffelen en ordenen van bestelkaarten, om te zien of Uw bestelkaart er wel bij was ook ontbrak mij veelal de lust, om de vele flauwe, niets beduidende briefjes te beantwoorden. De werkzaamheden bestaan voor meer dan de helft uit veel gewichtiger zaken dan die bestelkaartenKomt zien en over tuigt U, dan hebt ge bewijzen, de courant is niet de plaats daarvoor. Omdat U en mijnheer Sprengers het omgekeerde meenen en mijn geschiktheid, toetsen aan deze minst waardige werk zaamheden, daarmede wordt overduidelijk bewezen, dat U beiden als buitenstaanders onbekwaam zijt tot oordeelen. Ik herhaal nogmaals, dat mijn geheele administratie, dus niet een gedeelte, ook de stamkaarten door Kodibu en hare Controleurs en Accoun tants onderzocht en in orde is bevonden en door deze tot oordeelen alleszins be voegd zijnde ambtenaren ben ik geheel gedechargeerd. U vraagt naar bewijzen de M.welnu het adres is U bekend, Javastraat 44. Officieele bewijsstukken plaatst men toch als ambtenaar zijnde niet in de courant, of loopt U er misschien mee te koop Aan een tevredenheidsbe tuiging van U of andere dergelijke p rso- nen hecht ik niet de minste waarde, maar groote waarde hecht ik aan het oordeel van bevoegde ambtenaren. Aan welke tevredenheidsbetuiging hecht mijnheer de M. als onderwijzer de meeste waarde Aan een van het hoofd der school of schoolopziener of aan een van de ouders van schoolgaande kinderen, omdat hun kind goed behandeld wordt U schrijft ook nog de heer C. verliest toch niet uit het oog, «dat de Secr. der Brandst.C. er is voor ons en wij niet voor hem.d Zeker, dat is waar, maar toch een flauwe, geen steekhoudende opmerking van U, mijnheer de Moor. Immers zoo ook is het de Ministers en met alle ambtenaren ge steld. En hoe is het in dit opzicht met U gesteld 9 Zijt U er voor de schoolkin deren, of zijn de schoolkinderen er voor U? Neen, mijnheer de M., U denkt misschien wel, ik zal die Secretaris wel eens in den hoek duwen, maar, itdat zal beslist niet gaam. Kiest dan eerst een andere werk kring b.v. ook een baantje bij de distri butie en tracht tracht op administratief gebied ervaring op te doen, wellicht wordt ge dan tot oordeelen bevoegd, nu niet. Er zijn er al die zeggen, nu heeft de Secre taris zijn meester gevonden, maar van meesters is de Secretaris niet bang. Dat ik een collega van U belast heb met de administratie der bestelkaarten is niet een bewijs, dat U daarvoor wel geschikt zijt er zijn altijd uitzonderingen op dm alge- Het voornaamste was te zorgen, dat een ieder minstens de tien goedkoope eenheden ontving en dat is in orde, want gem mkele maal kwam het voor, dat onze aanteeke- ningen faalden. Steeds kon overtuigd wor den, dat klachten ongegrond waren. En hiermede, geachte Redactie, zeg ik U hartelijk dank voor de verleende plaats ruimte en sluit ik elk verder debat af. Inlichtingen worden gaarne door mij ver strekt, maar klachten behooren gezonden te worden aan Kodibu, Javastraat 44, den Haag. Hoogachtend, COU WEN BERG, Secretaris. N.B. Ook wij verklaren hiermede het debat gesloten. Red. Burgerlijke Stand. Brakel, over de maand April. Geboren Jielis, z. v. W. Kuijntjes en J. van Mourik Helena, d. v. H. W. den Hengst en E. van Wijgerden Arie, z. v. B. Schreuders en H. van Wijgerden. Pouderoijen, over de maand April. Geboren Matthijs Hendrik, z. v. W. A. Bok en M. C. van ArendonkCornelis, z. v. M. Baks en G. E. van de Pol Marius, z. v. G. van de Werken en M. van Brakel. Gehuwd A. J. Visser, 31 j. (won. te Sliedrecht) met M. van Wijgerden, 33 j. H. van Ooijen, 29 j. met J. Loef, 29 j. Waterhoogte Heusden. Laag Water. M. 0 99 M. N.A.P. 0.97 0.98 1.02 j> Aan de Gasfabriek te HEUSDEN wordt gevraagd een Aanmelding aan het Kantoor der Fabriek. Hoog Water. 40 Mei 1.53 41 1.55 12 1.53 13 1.57 ADYERTENTIEN. G. P. C. Baron MULERT, Rentmeester van het Kroondo mein, Rentambt Werkendam, te Dordrecht van Spuiweg naar Vest hoek Vriesebrug. gevraagd, tegen half Aug., in klein ge zin, kunnende koken en bekwaam om met tweede meisje alle werkzaamheden te ver richten, P. G. en liefst boven 25 jaar. Brieven onder letter L. Bureau van dit Blad. Verschenen bij L. J. VEERMAN te Heusden door Mr. H. J YAN LEEUWEN. Prijs f3.50. Kearig gebOBden f4.15. Bovenstaand werk, dat een syste matisch overzicht geeft van de Prov. Wet, is niet alleen bestemd voor Leden v. d. Prov. Staten en Studenten a/d Universi teiten, maar vooral voor hen, die zich voor het examen van GEMEENTE-SECRETARIS bekwamen. Te koop een lichtloopende BAROU- CHETTE voor een en twee paarden. Brieven No. 6870 bureau van dit blad. Vergeet dan niet U te laten BIJ Eind B 114 GORINCHEM. (2e huis vanaf de Waterpoort). Eervolle vermelding 19.11 '12. Bekroond 1912. Diploma 1916 en 1918. Lid 2e Kamer der Staten-Generaal, en Algemeen Secretaris van den Bond van Vrije Liberalen, Wij hebben steeds groote keuze IN IEDEREN PRIJS VOORHANDEN. Geachte Redactie bureau mpnaen. Voor enkele dagen Ihrijven van aan haar gericht met de fraae of U recht had op steenkolen, hoe- Ulen tegen welken prijs met de mede deling. dat door mij gezegd zou zijn, dat r oeen recht had op steenkolen. DU is „iet" waar. mijnheer de M., dat is door inii no0'1 beweerd. Ik heb fJ alleen ge- 21 dat U dit jaar niet zooveel kolen zoud't ontvangen dan in het afgeloopen jaar en gedeeltelijk tegen verhoogde prijzen, Maar waarom beklaagde U zich tegelijker tijd niet over mij en over mijne onge schiktheidNiet door middel van de cou rant, maar bij Kodibu moet U zijn, mijn- lieer de M. om mij, die volgens Uw hoog staand oordeel ongeschikt en onbekwaam ben als Secretaris, uit den weg te ruimen. Dit geldt ook voor mijnheer Sprengers. Want dat is het eenige doel en streven, maar... »Het zal niet gaan.Ambtenaren die goed hun best doen en de zaken, be houdens enkele kleinigheden, netjes in orde hebben, jagen ze niet weg. meenen regel. Ik hm intusschen ook zeer tevreden over Uw collegahoe omslachtig en gebrekkig het bestelkaartensysteem ook was, hij heeft keurig werk geleverd, al gebeurde het misschien een mkele maal, dat een der honderdm bestelkaartm van door U bedoelde personm niet op de juiste plaats lag. Dat kan niemand vóórkomen. Personen als U, die over alle kleinigheden vallen, moesten meer indachtig zijn het spreekwoord s>De beste stuurlui staan aan wal. Raadsheer in het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch POLITIEKE LEZING, Wilt gij veel geld ontvangen LIERENS C

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1918 | | pagina 3