Aanbesteding De gewone jaarlijksche HOOIVERPACHTINGEN, Te Koop: VRIJWILLIGE OPENBARE VERKOOPING, WEILAND, H. A. ROMS EL. De Biupeesler van Andel openbaar te verkoopen: Ruime voorraad J. Th. COUWENBERG Bond van Vrij-Liberalen. op Donderdao 2D Juni as. 's avonds 3 uur, te houden door Een jongste bediende in den Boekhandel en de Uitgeverszaak van L J. VEERMAN. 10 1 Hoor GORING HEM, Molenstraat. i 1 Directie j. F. Beerling Jr. en Mr. A. den Dekker. E Geeft uit Spaarboekjes 4°|„ rente. Tegen ongekend hooge prijzen J. J. MEIJER, Goudsmid, Da.nl£fc>etu.igirig; KERSEN. KERSEN. AANBESTEED: het verbouwen van een Schuur tot Werkplaats aan de Mandenfabriek. Notaris VAN GENDT. Notaris J. J. van der Kaaden Yerkoopen: Accountantskantoor van 's-Hertogenbosch, Notaris J. M. C. PAAP openbaar verkoopan Zeisen, Zichten, Haar- tuigen, Zeisenschroeven, Zeisenbooms, Zeisenwet- ters, Hooiharken en Hooi vorken, en verder alle soorten ijzerwaren, bij De lezing zal vooral van belang zijn voor H,H. Landbouwers. IIV 11U11UII 11 1 li Ll II18 tl US UUIIIl 1 üi I gevraagd door GORIMCHEM, De eerste snede Hooigras Politieke lezing in „CONCORDIA" te Heusden, Flinke opkomst, ook van vrouwen, zeer gewenscht. (mannelijk of vrouwelijk) kan ter opleiding* geplaatst worden Vrijdag j.l. trad voor een zeer groot publiek alhier op Mr. E. E. van Raalte, Oud-Minister van Justitie, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, met het onder werp Volgt de Liberale Unie. Nadat de vergadering door den Heer Uhl, Voorzitter der afd. Heusden met een kort woord was geopend, ving de spreker aar» met er op te wijzen, dat de tijden er niet naar zijn om met opgewektheid over •politiek te spreken, nu overal om ons heen de groote wereldoorlog woedt, en niemand weet of ook wij vroeg of laat zullen worden meegesleept. Maar de verkiezingen staan nu eenmaal voor de deur en de nieuwe wet legt aan de kiezers de verplichting op om op 3 Juli a.s. zijn stem op een of andere candidaat uit te brengen. Spreker behandelde, tot zijn eigenlijk onderwerp komende, achtereen volgens de verschillende punten van het program van actie der Liberale Unie, wees er op dat deze partij krachtig er voor ijvert dat het hoofdbeginsel van ons con stitutioneel stelsel »de regeering van het volk door 't vo!k«, meer dan ooit volledige huldiging erlangedat deze partij streeft naar invoering van het algemeen vrouwen kiesrecht, voorstandster is van een krachtige Sociale Wetgeving, in zonderheid zal strijden voor het ouderdomspensioen toe te kennen aan alle 65-jarigen die het noodig hebben, ontwikkelde breedvoerig de bezwaren die aan de wetten Talma kleven wees er voorts op hoe de Unie Liberale partij naar hij meende de eenige was die gedurende de oorlog wil komen tot inrichting der mobilisatie op beperkter schaal en eindigde zijn rede met een opwekking tot alle aan wezigen om zich aan te sluiten bij de Liberale Unie en op 3 Juli a. s. hare candidaten te stemmen. Dinsdag 18 Juni jl. werd alhier de voorkeuring van merriën gehouden voor de centrale keuring te Breda. Reisgeld voor deze keuring ontvingen 6 vier-jarige merriën n.l. de zwarte witvoet Dora van E. van der Beek te Genderen, de zwarte witvoet Dona v. Cicero van G. W. Branderhorst te Eethen, de zwarte witvoet Dorena v. Ehrenberg van dezelfde, de bruine witvoet Daakje v. Cicero van D. van Buuren te Meeuwen, de bruine witvoet Diata v. Ehrenknabe van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Dron gelen en de zwarte witvoet Dot van de zelfden. 6 drie-jarige merrien de zwarte Catora v. Ehrenberg van G. J. W. Branderhorst te Eethen, de zwarte witvoet Celine van Cicero van denzelfde, de zwarte witvoet Bertha v. Cicero van J. de Waal te Wijk, de bruine witvoet v. Cicero van wed. J. Branderhorst te Eethen, de jruine bles Carita v. Ehrenknabe van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen en de bruine witvoet v. Cicero van A. J. van Grevenboek te Herpt. 7 vier tot achtjarige merriën. de 4-jarige zwarte Biene v. Cicero van Wed. J. Branderhorst te Eethen, de 5-jarige zwarte witvoet Agrita v. Ehrenberg van G. J. W. Branderhorst te Eethen, de 5- jarige bruine Aakje v. Ehrenberg van D. van Buuren te Meeuwen, de 6-jarige bruine witvoet Cato III, v. Cicero van J, C. van Bokhoven te Herpt, de 7-jarige bruine Marie XLVII v. Humbalt, van C. B. Vos te Wijk, de 8-jarige zwarte witvoet Jo- ïanna v. Ehrenberg van G. J. W. Bran derhorst te Eethen en de 8-jarige zwarte Johanna III v. Cicero van P. Nieuwkoop te Drongelen. Tegelijk met deze keuring had een keu ring plaats voor het militair certificaat. Goedgekeurd werden hiervoor de 2-jarige zwarte Dora v. Ehrenberg van G. J. W. Branderhorst te Eethen, de 5-jarige zwarte Agrita v. Ehrenberg van denzelfde, de 2-jarige bruine Diate v. hrenknabe van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen, de 2-jarige zwarte Dot v. Utz van dezelfden, de 3-jarige bruine Carita v. Ehrenknabe van dezelfden, de 3-jarige vos Cleopatra v. Utz van dezelf den, de 7-jarige bruine Aline v. Eguier van dezelfden, de 8-jarige bruine Dina III v. Cicero van dezelfden, de 44-jarige bruine da v. Diamant van dezelfden, de 2-jarige jruine schimmel v. Edmund van K. M. Dirkzwager te Meeuwen, de 3-jarige bruine Cicero van Wed. J. Branderhorst te iethen, de 4-jarige bruine Basile I v. idmund van P. Colijn te Heesbeen, de 5- arige bruine Aakje v. Ehrenberg van D. van Buuren te Meeuwen, de 7-jarige bruine Marie XLVII v. Humbolo v. C. B. Vos te Wijk en de 9-jarige zwarte Nelly v. Cicero ran J. v. Bergeijk te Wijk. Werkendam. Zaterdag waren twee natrozen van het alhier liggende Det Marine op de Merwede aan het varen met ;en jol, toen plotseling de jol omsloeg, zoo- iat de inzittenden te water geraakten. Gelukkig wist een matroos naar den wal te zwemmen, en werd de andere door een voorbij varende schipper opgepikt, zoodat ze beiden met de schrik en een nat pak vrij kwamen. Genderen. Bij de Gereformeerde Kerk is tot predikant beroepen de Weleer w. Heer Ds. Drenth te Leimuiden. Waar nu na een paar weken het aantal typhusgevallen zich niet heeft uit gebreid, mag worden gehoopt, dat deze ziekte zich tot het aangetaste gezin beper ken zal. Gelukkig heeft, naar we verne men, de ziekte bij de patiënten een nor maal verloop. Op initiatief van den Heer Burge meester, voorzitter der Groene Kruis afdee- ling, zullen pogingen worden aangewend in de geheele provincie om te geraken tot het aankoopen van een transportauto voor zieken in de provincie Noord-Brabant. Gameren. Na des voormiddags door zijn schoonvader ds. Leenmans uit Ooster- wolde in zijn dienstwerk te zijn bevestigd, deed gisteren Ds. H. Ewold zijn intree in de Herv, Kerk alhier. Voor deze plechtigheid had zyn eerw. tot tekst gekozen de woorden uit Ps 51 14 2e en 15 Vers. Na afloop dezer plechtigheid werd Zijn eerw. door de gemeente toegezongen Ps. 20 1. Het kerkgebouw was stampvol. Nederhemert. In de j.l. Maandag alhier gehouden raadsvergadering werd met algemeene stemmen tot onderwijzeres aan de openbare school N. Z. benoemd mej. B. Timmermans te Vrijhoeve-Capelle. Toen Maandag middag de vrouw van den landbouwer Verzooij aan het buurt schap Rietschoof voor het raam stond te kijken, vloog er op onverklaarbare wyze een geweerkogel model 95 in het venster en bleef toen in den muur zitten. Won der boven wonder bleef de vrouw onge deerd. Oudheusden. In den nacht van Vrij dag op Zaterdag is ingebroken in de wo ning van de Heeren Colijn, steelenfabriek alhier. De dieven hebben de brandkast weten te bemachtigen, deze mede naar buiten gesleept en geopend. De volgende morgen vond men ze onder schelfhout te rug. De inhoud was onderzocht en f 8 klein geld was medegenomen. De fabrikanten, die gewoon zijn des avonds het grootgeld mede te nemen, had den slechts wat pasgeld achtergelaten. De waker had van het bezoek niets be speurd. Raamsdonksveer. Wederom zijn bij B. eenige kippen gestolen. Van de daders geen spoor. Sprang, j.l. Maandagavond sprak de heer Strijbis van Zaandam voor de afd. Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fa brieksarbeiders in openbare vergadering over »De Chr. Vakorganisatie nu en in de toekomst.Spreker begon te wijzen op de sociale onkunde en weinig mee leven van zoovele Christenen en toonde aan de hand van enkele dictaten aan, dat krach tig ingrijpen noodig is, wil het Christen dom zijn invloed op de massa niet verlie zen. Weinig meeleven met onze Chr. Sociale beweging verraadt gemis aan gees telijke kracht, Niet de stoffelijke nood dei- arbeiders in de fabriekscentra's was oor zaak, dat de vakorganisatie kwam waar de grootste geestelijke kracht is, daar tiert en bloeit de vakorganisatie. De vakorganisa tie stelt in de plaats van de oud-liberale theorie van het zoeken van 't eigenbelang en van vrijheid, die van de sodidariteit en van gebondenheid en bedrijfsorganisatie. Aan de hand van de geschiedenis werd de huidige toestand der arbeiders besproken. Velen missen arbeidsvreugde en overal beluis teren we doffe klanken van grommend verzet. Spreker schildert het resultaat van het prediken van verderfelijke theoriën het gevolg van de eenzijdige verheerlijking van den handenarbeider en de minachting van den ondernemer de toegespitste ar beidsverdeling, waardoor men het product niet meer ziet als zijn maaksel de ontoe reikende belooning het gemis aan rechts zekerheid de tegenwerking van opzicht houdend personeel, enz. De resultaten van den arbeid der vak- vereenigingen werden nagegaan tijdens de zen oorlog. En wat de toekomst zal bren gen Spreker zegt, dat de verborgen din gen voor den Heere God zijn en de ge openbaarde voor ons. Toekomstbeschou wingen kunnen feilen. Met nadruk wijst hij op de Russische toestanden en is be vreesd, dat de huidige maatschappij vormen na den oorlog verandering zullen onder gaan. Breedvoerig werd uiteengezet de breede taak der arbeidersbeweging en spoort allen aan in dezer tijden nood alle bekom mernissen te werpen op Hem, die het machtig wereldgebeuren in Zijn hand heeft. Met aandacht werd de rede gevolgd. Veen. Zondagnacht heeft men getracht bij den fietsenhandelaar J. in te breken. Het was de bedoeling van den inbreker om door oplichting der dakpannen binnen te komen. Door het geraas dat hierdoor werd gemaakt, werden de bewoners wak ker en de plannen verijdeld. Bij de Zaterdag' gehouden verpach ting van hooigras op der» Ravenswaard al hier was veel animo en gingen de prijzen dientengevolge hoog. Er was besteed van f40 a f60 per 500 K.G. Vrijdag had alhier een vergadering plaats in 't Café V. van de vereeniging der fruit en aardappelhandelaars. Velen wa ren opgekomen, wijl het hoofdzakelijk gold om den uitslag te vernemen der commissie welke naar den Minister was geweest om te verkrijgen, dat de handelaars in aardap pelen uit deze omgeving vrij de steden mochten bezoeken, 't Resultaat evenwel is, dat dat niet kan geschieden wijl alle aardappelen geveild moeten worden. Zaltbommel. Alhier werd in de Steigerstraat het bekende geluid gehoord dat een krulstaart bij 't slachten maakt. Tegen 12 uur was het beestje voor de aflevering kant en klaar. De politie had er echter de lucht van gekregen, toog op onderzoek en om 1 uur was het geslachte dier, wegende ruim 200 halve kilo's naar het Stadhuis overgebracht. Een schadepost voor den slager, met wellicht nog andere onaangename gevolgen. We vernemen, dat de Centrale Keuken er goed mee zal zijn en dus ook de velen die daarvan hun eten betrekken. Bornmelerwaard. Te Zaltbommel is een afdeeling van de politie partij opge richt waarbij zich 20 leden hebben aange sloten. Een bestuur is gekozen waarvan de heer Dovins voorzitter is en de heeren Wevers en van Leeuwen bestuursleden. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. 14 Juni 1.40 M. 15 j> 1.12 16 1.07 17 0.96 Laag Water. 0 25 M. N.A.P. 0.57 j> 0.34 0.18 ADVERTENTIEN. E. VAN HERK betuigt hierbij zijn da.ri.li: aan Directie en Personeel van de Scheepswerf alhier, voor de buitgewone blijken van belangstelling bij zijn huwelijk ondervonden. Ondergeteekende betuigen hun oprech ten dank voor de vele blijken van be langstelling op hun 40-jarig huwelijksfeest betoond. J. C. HAASE. A. G. HAASEde Koning. Genderen. Vanaf 17 JUNI zijn dagelijks versche Kersen te verkrijgen in den Boomgaard van Mevrouw de Wed. Ver hagen de Jong te Meeuwen. Bestellingen gelieve men bijtijds op te geven, aangezien de voorraad niet groot is. GEBR. VOS te Veen. op Woensdag 36 Juni a.a ten 12 ure, zal door den Heer VAN DER MA ADEN te Wijk, worden Inlichtingen bij A. MICHAËL te Aalburg. zullen gehouden worden 1°. DONDERDAG 20 JUNI a.s. vm. 11 uur, bij Mej. Wed. BOUMAN te Andel a/d Rib. 2°. ZATERDAG 22 JUNI a.s. v.m. 11 uur, in Hotel »CONCORDIA«: te Heusden. ZIE BILJETTEN. Een Te bevragen bij JOH. KASLANDER, Ringdijk, bij Aalsmeer. te ALMKEftK, zal op Vrijdag 5 Juli 1918 bij inzet en Vrijdag 12 Jnli 1918 bij afslag, telkens des middags 12 uur (Zomertijd) ten huize van de Wedy J. C. HIJKOOP te Almkerk, in het openbaar 18.02.30 Hectaren uitmuntend gelegen te Almkerk, in den Nieuwen Doorn, genaamd »het Oostbroek. Nadere inlichtingen en notitiën te ver krijgen ten kantore van voornoemden Notaris. Hertogstraat 3 en 5 Telefoon 441 belast zich met alle accountants werkzaamheden. Putterstraat te Werkendam, zal op Donderdag 20 Juni 1918, namiddags 5 uur, (zomer tijd) bij de Gebr. NIEUWEN HUIZEN te RIJSWIJK in het Voor den Heer A. Naaijen te Andel van de Rijswijksche waard, gelegen onder Rijswijk, in perceelen als vorige jaren. is voornemens op DONDERDAG 27 JUNI 1918, des namiddags 5 ure, in het Raadhuis aldaar, voor die gemeente in het in Andelerbroek, zooals van ouds. Aanwijzing één dag voor en op den dag der verkooping. HEUSDEN. Lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal, Rechter in de Arrondissements-Rechtbank te Tiel. Voorzitter der Geldersche Overijsselsche Maatschappij van Landbouw. 6-1 Dg Nationale 8 iuriiiiiiiii i Oud Goud en Zilver N

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1918 | | pagina 3