Knolgroenzaad Verkoop puik Weiland. NOTAftïSRIETRA Te Hoops Knolgroenzaad, Ds Fruitverkooping Toemaatverpachting 2 perceelen HAVER Israels herstel De tijden der Heidenen, Rui me voorraad J. Th. GOÜWENBEIG r eis Bouwland der voornaamste Salon de Coiffure. Contracturen van Koolzaad. agent is aangesteld. TE KOOP IR, HOOP ie Mn Notaris J. M. C. PAAPig Werüenilain, parfumerie Voor -Dames en Heeren. KERKSTRAATJE. Bekwame Rietwerkers wit mandenwerk. verkooping van 24 A. Haver, Notaris Knook te Andel, publiek verhuren de Weitoemaat Notaris Knook te Andel, publiek verkoopen Zeisen, Zichten, Haar- tuigen, Zeisenschroeven. Zeisenbooms, Zeisenwet- ters, Hooiharken en Hooi vorken, en verder alle soorten ijzerwaren, bis Notaris Knook te Andel, publiek veilen en verkoopen UHluluÖiÖ Utllui li ti Specialiteit in alle soorten Haarwerken, Abonne menten voor Scheren, Haarsnijden en Shamponeeren. D. HAMBURG - Breestraat 84 boveD - Heusden. B, DE GKAAFF, Genderen. 3acobus Vos Geertruida Bouman, i TRAMWEGEN. ven verrichten en geen enkel sterfgeval viel hier te betreuren. o Eenvoudige wenken ter wering van de Spaansche griep. In verband met de hier en daar ge stelde vraag, welke voorzorgsmaatregelen te nemen waren om de Spaansche griep van kantoren, magazijnen en in het alge meen plaatsen waar vele personen samen werken te weren, wordt er van bevoegde zijde op gewezen, dat extra schoonmaak beurten van zoowel vertrekken als meu bilair, benevens een ruim ventileeren, ook buiten de werktijden, ten deze van betee- kenis zijn te achten. Het effect van dergelijke eenvoudige maatregelen kan nog beduidend vergroot worden, wanneer men er zich algemeen een gewoonte van maakt, bij aankomst en vertrek de handen te wasschen, benevens al gorgelend den mond te spoelen, ook zonder dat hierbij van bijzondere desin- feetiemiddelen gebruik wordt gemaakt. Daaraan wordt nog toegevoegd, dat ter wijl de ziekte tot dusverre in het algemeen geen kwaadaardig karakter vertoont, er reden is om aan te nemen, dat het ziekte verwekkend organisme buiten het lichaam vrij wel te gronde gaat, waarmede de ge noemde eenvoudige maatregelen bij alge- rneene toepassing nog aan beteekenis win nen. o De veldwachter en het varken. 't Gebeurde in het schoone Putten op de Yeluwe, lezen we in de Ned. In het middernachtelijk duister wandelt een tweetal personen voorzichtig speurend of er geen onraad dreigt, want zij voeren met zich, als Dritte im Bunde, een knorrenden viervoeter, die, als voelde hij reeds zijn einde naderen, in stil-weemoedige stemming zijn laatsten gang doet. Nog enkele ©ogenblikken en er zal een varkensleven minder op aarde zijn f Tenminste, zoo dacht men. Plots dreigt er gevaar. Onmiskenbaar flonkeren in de verte in het flauwe maanlicht een paar blinkende knoopen. 't Is de veldwachter, die op zijn beurt ook speureud rondziet. 't Varken weet niet hoe het kwam, maar het stond weldra alleen en in de verte verdwenen twee donkere schaduwen Met verwonderd-vragende oogen blikt het dier even later in de oogen van zijn ge- wapenden geieider, die, alles begrijpend, in triomf de rijke vondst meevoert naar zijn stal, tijdelijk ingeruimd voor do in beslag genomen voorwerpen. Maar wat is er geschied De twee donkere schaduwen zijn den veldwachter gevolgd hebben gezien waar het kostelijke dier werd opgeborgen hebben een uur of anderhalf gewacht om den stal van den veldwachter te bereiken en met den stal het varken. En even later liep weer het drietal langs 'Pntten's duistere dreven, nu met wat ver snelden pas. En nog even later kon het varken zich niet meer verwonderen over het vreemde gedoe van de menschen want het was niet meer. Men zegt, dat de veldwachter van Putten op de Yeluwe den volgenden morgen bij den geopenden stal een heel leelijk woord heeft gezegd een woord dat met slacht verbod of distributie niets heeft uit te staan BEKENDMAKING. Het Gemeentebestuur van Heusden, MAAKT BEKEND dat in de week van 22 tot 28 Juli 1918, op de navolgende bons verkrijgbaar zijn de daarbij vermelde regeeringsgoede- ren Bon no. '1031 ons Rijst. 104 1 Gort. x> 105 1 Bruine boonen. 106 1 Kaas. 107 5 K.G. Aardappelen. Het Gemeentebestuur van Hensden MAAKT BEKEND: dat geen suiker meer zal mogen worden verkocht dan op bons, zijnde voor deze week eene hoeveelheid van 2h ons ver krijgbaar op bon no. 109. Heusden, 30 Juli 1918. Het Gemeentebestuur voornoemd, HONCOOP, Burgemeester. H. J. v. EGGELEN, Secretaris. PLAATSELIJK NIEUWS™ Heusden. Na de vele vleeschlooze dagen (we weten bijna niet anders meer of het behoort zoo) komen nu ook gaslooze dagen. Er is te veel gas verbruikt. Ieder stookte er maar op los en nu vastgesteld is, dat 8 ton steenkolen te veel verbruikt js en dat moet ingehaald worden, wordt slechts op enkele uren gas verstrekt en] bestaat het plan Zaterdag a.s. in het ge heel geen gas te leveren. Algemeen de teleurstelling, vooral bij hen, die uitsluitend gas als brandstof gebruiken maar niet minder voor hen die haar als krachtsbedrijf bezigen. Onze drukkerij is o.a. weder verplicht alle drukpersen, als weleer met handkracht in beweging te brengen De Spaansche griep onder de mili tairen neemt gestadig toe. Telkens zien we patiënten per brancard vervoeren. Reeds liggen er 20 in de Buitensocieleit en nu wordt de M. U. L. O. School voor ziekenzaal ingericht, om terstond tal van patiënten op te nemen. Dinsdagavond was het totaal aangetasten reeds tot 70 ;eklommen. In êèn kwartier zelf 8 pa tiënten Bij allen heeft de ziekte een ernstig aan zien. Uit de burgerij vernamen we nog niet van gevallen of die ongesteld zijn, laten zich stil in het gezin verplegen om na enkele dagen weder hersteld te zijn. Werkendam. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot voorz. en tot plaatsvervangend voorzitter der plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekering te Werkendam en de Werken, de Heeren A. Mijnlief arts en J. de Klerk wethouder alhier. Voor bet staatsexamen is geslaagd de heer J. M. Meijer alhier, leerling van het Gymnasium te Gorinchem. Bij de gehouden verkooping van de te velde staande vruchten in den Biesbosch zijn buitengewoon hooge prijzen besteed. De tarwe is verkocht voor f1200 en de haver voor f 900 de H.A. Aalburg. Een kind van P. v, Rijswijk had het ongeluk een spijker in den voet te trappen, waarna den voet zoodanig op zwol dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, welke bloedvergiftiging consta teerde. Baardwijk. H. S., schoonzoon van L. de K. te Baardwijk, die gearresteerd was onder verdenking zijn schoonvader te hebben doodgestoken, is op vrije voeten gesteld. Besoijen. Vrijdagavond heeft alhier een droevig ongeval plaats gehad, dat we derom een jeugdig leven heeft gekost. De militairen waren aangetreden voor een nachtelijke oefening. Twee militairen waren aan 't stoeien, toen plotseling het geweer (met kruit, geladen) van een hunner af ging en de kogel zijn kameraad in de borst trof, waardoor hij direct een lijk was. De man heet Corneüs Harberden en is af komstig uit Mijdrecht. Beneden-Langstraat. De wei- en hooilanden zijn door de laatste regens zeer bekomen. Toch blijkt er schaarschte te zijn aan veevoeder. Althans de weitoemaat wordt nog- duurder verpacht dan het vorig jaar. Men besteed van f90 tot f 100 per hectare. Van een handel in hooi is niets nog merkbaar. Herpt. De heer Smits, ambtenaar ter secretarie alhier, is als zoodanig benoemd te Asten. Nieuwendijk. Dezer dagen kwam de arbeider v. d. S. den arbeider K. tegen, waarop v. d. S., K. rnet een zeis, die hij bij zich had in het been hakte, waarna K. hem met een spade op het hoofd sloeg, dat de hersenen gezien werden, zoodat ernstig voor' 's mans leven gevreesd wordt. De politie bemoeit zich met het geval. Raamdonksveer. De machinist-stoker aan het Keizersveer C. Lansdaal is bevor derd tot machinist van de Rijks-Waterstaat. Van den landbouwer de W. is een koe uit de weide gestolen. De politie heeft de zaak in handen. Van den landbouwer J. K. zijn wederom tien koeien in de weide leegge molken, 't Valt niet gemakkelijk deze dieven te pakken te krijgen. Veen. De aardappelen aan de veiling zijn thans 2 cent per K.G. minder en wordt thans hiervoor 8 cent besteed. Waalwijk. Vrijdagavond had te Waal wijk een ongeluk plaats, dat, hoewel het ernstige gevolgen had kunnen hebben, nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Een tim merman was op het stadhuis aan het werk. Een der heeren van het distributiekantoor merkte op, dat er zoo'n sterke gaslucht hing. De timmerman wilde daarop eens gaan zoeken, stak een lucifer aan en met een geweldigen slag sprong alles uiteen. Van een vijftal kamers is het plafond ver nield, muren zijn verwrongen en er zijn een 25-tal ruiten vernield. Alleen de on voorzichtige heeft enkele brandwonden in zijn gezicht, aan armen en handen. Overi gens hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Op de verschillende kamers in het distributielokaal is het een heele verwoesting. Alles ligt gebroken door elkaar. De schade is nog al aanzienlijk. Well, gem. Ammerzoden. Bij Raads besluit van 19 April j.l. werd tot ophef fing der openbare school te Well besloten. We vernemen thans, dat dit besluit door Heeren Ged. Staten niet is goedgekeurd op grond dat: lo. het besluit niet in over- is met art. 19 en 20 der wet L. O., en 2o. dat uit 't blijven van 25 leerlingen op de openbare school de wensch van vele ouders blijkt naar openbaar onderwijs. Zaltbommel. Tegen een drietal melk- slijters werd proces-verbaal opgemaakt we gens vervalsching van melk. Door een was daarvoor zelfs spoelwater gebruikt; Levens middelen, toch reeds zoo schaarsch, ook nog gaan vervalschen, 't is laakbaar. Nu nog een scherpe contróle op 't broodgewicht zou zeker ook van 't grootste belang zijn. ben de aller* grootste vriend van schoolgaande kinderen, want ik ver* los hen van stof, roos, neten en verontreiniging van bet hoofd. Bovendien bezorg ik hun mooi glanzend zacht haar Per doos 25 cl. genoeg voor. Liter Eisclit afsiuitband niet onze handteckening L. 1. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de meeste drogisten. Te Wijk bij Heusden bij SCHOUTEN Dussen bij J. J. PAESGiessen bij W. v. HERWIJNEN Andel bij SCHOUTEN Nieuwendijk bij DE BOKWerkendam bij CORNETBesoijen bij v. HELVOORT. W a t e r hoogte H e u s d e n. Hoog Water. Laag Water. 26 Juli 1.17 M. 0 51 M. N.A.P. 27 1.13 0.35 28 1.24 0.43 29 1.12 0.43 Rivierbe richten. Op 30 Juli. in meters in cM. s-Hertogenbosch 2 00 -f N.A.P. val 5 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2 00 val 2 (Maas) 0.50 val 10 Crévecoeur (Dieze) 1.99 val 1 Crévecoeur (Maas) 0.52 val 8 St. Andries(Maas) 1.40 val 0 St. Andries (Waal) 3.18 val 0 Grave val 0 Venlo 8.57 val 0 Maastricht val 0 Keulen 1.82 i val 0 ADVERTENTIEN 1893 1918 Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders, en den 3en Augustus a. s. hunne 25-jarige Echtvereeniging te her denken. Hunne dankbare Kinderen. Genderen, 30 Juli 1918. Het KANTOOR van Notaris Van Gendt te Heusden is ver plaatst naar het Woonhuis Breestraat Z 119. (lange blauwkoppen) bij E. NIEUWKOOP te Aalburg. gevraagd door de ZEISTER FABRIEK van RIETEN MEUBELEN te ZEIST. Ook plaats voor makers van Brieven met opgave van verlangd loon Paul Krügerstraat, 46, AMSTERDAM. te DUSSEN, bericht, dat het puik weiland te Meeuwen in 't Nieuwland, groot 4.0620 H.A. is ingezet en verhoogd in 2 koopen en in massa, als Koop 1 f5750,koop 2 f6350. en massa f13000.—. Toeslag Vrijdag 9 Augustus 1918 voorm. 11 uur te Waalwijk bij VAN LOON in de Korenbeurs. (lange groenkoppen, extra kwaliteit) jV[ «r% pk* rip gevraagd in elk kwantum voor geregelde aflevering tot October. Aanbiedingen aan H. Ie Clereq Fagel- straat 92 Nijmegen. Telefoon 1276. en te ANDEL, alsmede zal gehouden worden door op Donderdag 15 Augustus 1918, na middags 2>* uur, in het Café R0ZA te zal Donderdag 1 Augustus 1918, nam. 7i uur, (zomertijd) in café ZWETS te de Wei ken, over het nog loopend seizoen 1918 op Klein Zalmpje, Pannekoek, Keizersgul- denwaard, Buiten-Noord, Tienmorgen, Kooi- waard, Muggewaard en den deWerkenschen polder, onder Werkendam en deWerken. Aanwijzing op alle werkdagen. BREEDER BIJ BILJET. Andel. Zie biljetten. zal op Vrijdag 9 Augustus 1918, des nam. 7 uur, in Café BOS te R ij s w ij k, te Rijswijk, van II. van Mersbergen en J. in 't Veld. Zooeven verschenen bij JOH. DE HEER, Rotterdam en alom verkrijgbaar Palestina. Beide brochures door JOH. DP2 HEER. Prijs per stuk f 0,20, bij getallen minder. Putterstraat HEUSDEN. zal op Vrijdagen 9 en 16 Augustus Voorradig in den Boekhandel van 1918, voorm. 11 uur in Café VAN DER L. J. VEERMAN: MAADEN te W ij k, j fifliftjQflio IJpijSf jfift in de Oude Straat te Wijk, groot 34 Aren. Inmiddels uit de hand te koop. Zomerdienst 1918. Prijs 10 ct. (op na 15 Juni 1918 gescheurd gras- en hooiland). Ondergeteekende bericht hierbij, dat hij door het Koolzaadkantoor te Rotterdam, als De voorwaarden waarop Contracten worden afgesloten zijneen scheur- premie van f450.per HA. waarvan uiterlijk 1 October a.s. f300.per H.A. als voorschot wordt uitbetaald; f50.per 100 K.G. zaad, bij eene opbrengst van minstens 1000 K.G. per H.A. Grasland of Klaverland, ingezaaid in 1916, komt voor de helft der Scheur- premie in aanmerking, De oppervlakte gras- of klaverland op deze voorwaarde met koolzaad beteeld, blijft in aanmerking kernen, ook al is het scheurplicht-ontwerp door de Tweede Kamer aangenomen. Het is dus Uw belang thans te contracteeren en vrijwillig te scheuren. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt. Aanbevelend, A KKER fja.n vervuld in het beest met de 10 hoornen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1918 | | pagina 3