BELANGRIJK ERFHUIS Paard, Rijtuigen en Meubilair. 28550 Heet SoQWlaid te Wük Inboedel; IJZERWAREN Landbouwgereedschap, Zakkenen Touwwerk, J. Tb. Conwenberg, KERKBOEKEN, Tegen ongekend hooge prijzen J. J. MEIJER, Dienstbode. het Fruitgewas de 2e snede Hooigras Goudsmid, GORItiCHEM. Fruitgewas Se svied© tiooigess Notaris KNOOK te Andel VERHUREN voor 7 jaren IS en blijft Wapent U tegen de Spaansche griep Gouden of Zilveren slootjes. L. J. f 1111 Ai, Busies. gevraagd door Notaris RIETRA Notaris J. M. C. PAAP 't voordeeligst adres GROOTE KEUZE. De moord te Tilburg. Zooals gemeid, is ook de vrouw van den vermoorden Wassilie wegens medeplichtig heid gearresteerd. Uit Amsterdam naar Tilburg overgebracht, brak zij, volgens de Tilb. Crt., weer in luid giilen uit en ver klaarde zij aan enkele agenten »lk ben blydat ik hier ben. Want ik geloof nu ook-, dat Jansen mijn man vermoord heeft. In het begin van het verhoor voer ze eweldig tegen Jansen uit en sprak ze [allerlei kwaads van hem. Maar toen haar bleek, dat de rol, welke zij gespeeld had, eveneens tot in bijzonderheden bekend was, was het met haar gedaan en legde ze even als de moordenaar een volledige bekente- jnis af. Ze was sinds 8 jaar met Wassilie ge huwd, en had twee kinderen een van 6 en een van 2H jaar. Haar man was altijd even ruw en bruut tegen haar en zij leed dientengevolge een erg ongelukkig leven. Enkele maanden geleden nu leerde ze Jan sen kennen met wien haar man in den militairen dienst vriendschap had gesloten en handel dreef. En omdat haar man zoo slecht voor haar was, was ze temeer ge negenheid gaan voelen voor Jansen en was er allengs tusschen hen beiden een onge oorloofde verhouding ontstaan. Toen- nu haar echtgenoot de laatste maal met acht dagen verlof thuis vertoefde, had ze dagelijks hoogloopende ruzie. Ze had een leven als een hel gehad en dat bracht haar en Jansen op het denkbeeld om Was silie uit den weg te ruimen. Kranige jongedames. Uit den tuin van iemand, wonend aan den Berg-en-Dalschen Weg te Nijmegen, was dezer dagen een groote hoeveelheid appelen gestolen. Woensdagavond omstreeks half elf, toen de heer en mevrouw en ook de zoon des huizes afwezig waren, hoorden e beide dochters onraad in den fruittuin. ij zagen een drietal jongemannen in de Ibuurt van de fruitboome en hoorden reeds e appels vallen. De moedige meisjes aar- elden geen oogenblik en begaven zich in en tuin, waarop de indringers de vlucht amen. Toen de nakomelingen van Kenau Hasselaar het op den grond liggende fruit verzamelden, hoorden zij geluid van den boom uit en weldra bleek, dat daar nog een vierde kerel in zat, die dus blijkbaar iet fruit had afgeschud, terwijl de anderen zich met het oprapen zouden belasten. Onder een vloed van scheldwoorden som meerde de man in den boom de jonge da tnes naar binnen te gaan en de appels te aten liggen. Ze bleven echter waar ze aren en nadat de opgeschoten jongen uit en boom' was geklommen ving een for- eele worsteling tusschen dezen en de eide meisjes aan. Zij werden geslagen n een van haar ook gebeten. Op het ïulpgeroep van de meisjes kwam een buur man toesnellen en deze versterking bleek noodig, want ook de gevluchte andere die ven kwamen weer opdagen. Gelukkig arriveerde spoedig een tweetal, inmiddels gewaarschuwde politieagenten, die de vier 'ruitdieven inrekenden. liseht afsluitbaud niet onze handteekenins L, I. AKKËll, Rotterdam. rgerlijk ongeval by het kamp van Laren. Toen Zondagnacht de heeren K. en luit. naar Bussum terugkeerden, bemerkte e heer K. een paar honderd meter voorbij tkamp op 't fietspad een man die naast lijn fiets lag. Hij waarschuwde zijn vriend n beiden stapten af om te zien wat er ebeurd was. Bij 't licht van een lucifer agen ze dat 't gelaat van den man be- loed was. Hij was bewusteloos. Luit. B. reed terstond naar 't kamp om ulp te halen. Na geruimen tijd versche en enkele officieren en na nog eenige ainuten een officier van gezondheid. Het leek, dat de man een schotwond had be- omen in den neus. Een arrestant was uit de provoost ont snapt en op 't dak van de barak geklom men. Om hem te dwingen weer naar beneden te komen werd ivuur« gecom mandeerd. Een van de kogels had echter helaas een ander getroffen, den fietser, die op den weg gevonden werd. Uit de voor zichtige uitlatingen van de officieren, die bij 't transport aanwezig waren, bleek, dat er ongeveer in 't wilde geschoten was. Ook terwijl de heer K. op den dokter wachtte, hoorde hij nog telkens schieten. (Gooi- en Eeml.) PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Naar wij vernemen is in verband met de eerlang te verwachten distributie van rundvleesch onze gemeente aangewezen tot centrale slachtplaats, onder welke als z.g. ïinclusievea gemeenten zijn ingedeeld Baardwijk, Drunen, Hedikhuizen, Herpt, Nieuwkujjk, Oudheusden, Veen, Wijk, Woudrichem, Andel, Giessen, Poederoijen en Rijswijk. De verkiezing (candidaatstelling) ter vervulling der vacature in den gemeente raad, wegens het overlijden van den heer H. Prins, is door B. en W. bepaald op Vrijdag 13 Sept. a.s., do stemming zoo noodig op 24 Sept. en de herstemming zoo noodig op 4 Oct. a.s. De Spaansche griep is hier zoo goed als geweken. De drie tijdelijke hospitalen zijn allen ontruimd. Werkendam. Zondagmiddag waren eenige jongens tusschen de kribben in de Merwede aan het zwemmen, toen de 43- jarige A. C. Visser in een diepe put geraakte en voor de oogen van zijn broertje en kameraden verdronk. De winkelier Kie- boom poogde hem nog te redden, maar het mocht hem niet gelukken. Voor een volle zaal traden alhier op de heeren Haaiman en Stulmeijer, met de onderwerpen Levensrniddelendistributie en Steuncomité. Met aandacht werden deze sprekers gehoord die in gloedvolle taal deze onderwerpen behandelden. - De pogingen om te komen tot werk verschaffing zijn in zooverre gevorderd dat zich een commissie heeft gevormd die alles in 't werk stelt om aan dat doel te be antwoorden. Werkloozen moeten zich op geven bij den heer A. Taans Lzn., die dit bereidwillig op zich heeft genomen. Aalburg. Ds. A. M. den Oudste te Nijkerk heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier bedankt. Beneden Langstraat. Bij de ver pachtingen van hooitoemaat worden veel lagere prijzen besteed dan het vorig jaar, wat wel een gevolg is der distributie van hooi. Naar vroegere jaren gerekend zijn de pachten evenwel nog hoog en loopen deze thans van f35 tot f65 per hectare. Aalst. Mej. Eeckhout, onderwijzeres alhier, slaagde Vrijdag jl. voor het examen in de Fransche taal. Eethen. Het bijna driejarig zoontje van C. L. kwam spelende te dicht bij een paard, dat in de weide bij de woning liep. Het dier sloeg achteruit en raakte zóó het voorhoofd van 't knaapje, dat het hoefijzer er in afgedrukt stond. Hevig bloedend en bewusteloos werd het in huis gedragen, waar door Dr. De Groot uit Dussen genees kundige hulp werd verleend. De toestand van het ventje is zorgelijk. De arbeider M. A., die eenige weken geleden van een hooitas bij den heer G. B. viel, is gelukkig in zoover hersteld, dat hij zich weder vrij buiten bewegen kan. Ss Gravenmoer. Mej. K. W. de Jonge, onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, heeft als zoodanig eervol ontslag gevraagd, wegens verlating van het onder wijs. Herpt. De familie C. was afwezig en toch werd opgemerkt, dat er iemand in de woning was. Wat te doen Na eenig beraad togen enkele buren er op uit, om den inbreker te verrassen. Geen gemak kelijke en tevens hoogstgevaarlijke zaak I Het liep echter zonder eenig gewapend verweer af; want het bleek dat de familie een bewaker had aangesteld, om tijdens afwezigheid te surveilleeren. Buren trokken, onder hilariteit van beide zijden weer huis waarts. Zondagavond hield de Geitenfokver- eeniging haar gewone jaarlijksche verga dering. Er werd o. a. besloten voor dit jaar alleen ten gerieve van de aangeslote nen een bok aan te schaffen, dus niet voor buitenstaanders. Het plan was, op een nader te bepalen datum in de maand September, alhier een tentoonstelling te houden van witte Sanegeiten zonder horens. De prijzen zullen nader geregeld worden. Voor elk sterfgeval van een geit werd de uitkeering verhoogd en op f45.ge bracht. Nederhemert. Terwyl onze dorps genoot D. Hobo, timmerman, zich voor zaken te Boxtel bevond, werd hij in een houthandel door een neervallende plank ge troffen op zijn rechtervoet en werd zoo danig verwond dat hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen en per as huiswaarts moest 'worden vervoerd. Terwijl de landbouwer G. B. zich in de weide begaf om naar zijn vee te zien vond hij een zjjner runderen dood, ter waarde van ruim honderd gulden, tenge volge van krampvuur. Ongeschikt voor de comsumptie werd het op de gebruikelijke wijze begraven. Raamdonksveer. Ds. J. W. van Lakhorst te Noorden heeft voor het beroep naar de Ned- Herv. Gemeente alhier be dankt. Ten nadeele van de centrale tot bemaling van de Dorigepolders is een partij koperdraad gestolen. Opr 4 September a.s. zullen door de bouwvereeniging »Volksbelangc 17 wo ningen aanbesteed worden. Sprang. Zij, die tot op heden nog geen gasverlichting in hunne woning had den, konden zich hiervoor aanmelden bij de directie der gasfabriek te Kaatsheuvel. Dat hiervan met het oog op den ko menden winter, drnk gebruik werd ge maakt, laat zich begrijpen. De door de Chr. Prot. vakvereeni- ging alhier gevoerde loonactie is met gun stig succes bekroond. Voor de arbeiders in dezen drukkenden tijd een aardige tege moetkoming. Met genoegen kan de organisatie op deze actie terugzien. Het ledental is nog steeds stijgende. Het getal 100 is reeds over schreden. Veen. Verschillende inwoners zijn de laatste dagen zeer in de klem gebracht doordat de bakkers in geen vijf dagen brood hebben gebakken. Het regeerings- meel werd maar niet verstrekt. Waar hem dat zit weten we niet, doch ook de bakkers hebben er schade door, want vele inwoners gingen met hunne bons buiten de gemeente. De Spaansche griep blijfl nog steeds voortheerschen, doch gelukkig heeft de ziekte geen kwaadwaardig karakter. Vrijdag heeft een technisch inge nieur uit Amsterdam aan onze gemeente een bezoek gebracht om met de commissie de electrische voorziening van den aanstaan den winter te bespreken. Naar men ver neemt zullen de onderhandelingen aan het gemeentebestuur worden bekend gemaakt. We mogen hopen dat de zaken met succés afgewikkeld kunnen worden. Woudrichem. In de week van 19 24 Aug. werd op de veiling alhier aange voerd 2205 K.G. aardappelen, prijzen onver anderd 480 K.G. spercieboonen 12 23 ct. per K.G. 860 K.G. Rottekeutels a 25 ct. per K.G. 1C07 K.G. Pronk- boonen 1424 ct. per K.G.600 K.G. snijboonen k 10 25 ct per K.G. De aanvoer van fruit bedroeg ruim 2000 K.G,, prijzen als volgthandperen 3560 ct. per K.G. stoofperen 20—30 ct. per K.G.zure appelen 2025 ct. per K.Ge zoete appelen 1826 ct. per K.G. appel- troet voor de fabriek 2028 ct. per K.G. Toeslag op vroege aardappelen is betaal baar tot en met veiling van 27 Juli 11. Wijk en Aalburg. Bedriegen de voorteekenen niet, dan zal in de naaste 2 maanden de electrische lichtvoorziening hier tot stand kunnen komenmen acht zich van de medewerking van gemeente en provinciale autoriteiten bij het bestrijden der kosten verzekerd. Het welslagen van 't plan zou in den komenden winter als een ware uitkomst worden begroet. Een woord van lof aan hen, die in deze toonen in 't belang van 't algemeen te willen en te kunnen doortasten. (Prov. N.Br. Ct.). Waterhoogte Heusden. Hoog *Water. 23 Aug. 0.95 M. 24 0.97 25 0.95 26 0.92 Laag Water. 0.32 M. N.A.P. 0.29 0.31 0.20 Rivierberichten. Op 27 Aug. in meters s-Hertogenbosch 1.98 4- N.A.P. Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2 00 (Maas) 0.47 Crévecoeur (Dieze) 2.00 Crévecoeur (Maas) 0.49 i St. Andries (Maas) 1.19 St. Andries (Waal) 2.90 Venlo 8.68 Keulen 1.42 Op 26 Aug. Arnhem 7.88 in cM. was 3 was val was 0 1 9 4 5 3 was was was val val was ADVERTENTIEN Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig, doch geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder HUIBERDINA LAMMERTJE VAN DER KOLK, in den ouderdom van 71 jaren en 7 maanden. Diep bedroefd geven wij U hier van kennis ons overtuigd houdende van uwe deelneming. Jan Huibert Colijn. Leendert L. Colijn. Helena J. Boll-Colijn Pieter A. Boll en Kinderen. Doeveren, 24 Aug. 1918. VAN TE DUSSEN, Keizers veer, Papierfabriek zal aldaar, Vrijdag 30 Augustus 1918, voorm. 11 u. (zomertijd) precies, PUBLIEK VERKOOPEN a contant Mevr. Wed. VERHOEVEN-Malingré te Heusden vraagt wegens huwelijk der tegenwoordige ten spoedigste eene nette, zindelijke Bekendheid met de keuken strekt tot aanbeveling, Niet onder de 20 jaar. Hoog loon naar bekwaamheid. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. EN TE WERKENDAM, zal Donderdag 29 Augustus 1918, nam. 2 uur (zomertijd) precies, in het café »Sprengerte Sleeuwijk, PUBLIEK VERKOOPEN, voor de dames VAN EETEN uit de boomgaarden onder Uitwijk, en voor den den heer L. J. W. STRUIK DALM uit den boomgaard, genaamd »de Spie«, a. d. Oudendijk onder Woudrichem, en die buiten de af heining van esch tot hek. zal op Donderdag 29 Augustus 1918, namiddags 2 uur, in café Van der Maaden te W ij k, publiek van den Heer Van Beusekom. waaronder schrijfbureaux, sterk werkpaard, landauer en coupé op gummibanden, rol wagen, cameon, tweespans paardentuigen. Kijkdagen 28 en 29 Aug. 1918, van 10 u. voor- tot 5 u nm. EN jieusdc». N. B. Ook nog enkele gegalvan. Platen te koop, No. 22. Zij die hoesten, die ver kouden zijn, die keelpijn hebben, zijn bijzonder vat baar voor besmetting. Zorg daarom intijds Uw ontstoken slijmvliezen te genezen met de ffibdfijsiraup MET EN ZONDER GEZANGEN, EN MET BOEKHANDEL Leerling-en voor den cursus 1918/1919 kunnen zich vóór 15 September a.S. aanmelden op Zaterdagen 31 Augustus, 7 en 14 Sep tember, des n.m. van 6.30 u. tot 7.30 u. aan de Teekensehool, of dagelijks bij een der bestuursleden. Het Bestuur, L. G. VAN GENDT, J. A. STEINZ. A DE HAAN in Kern of Chroom. Br. Fr. met opgave onder Iett. B 78 Alg. Adv. Bur. S. BAKKER Jz., N.Z. Voorburgwal 256 Amsterdam. kinderen staan iederen dag bloot aan veront reiniging van het hoofdhaar. Voorkomt het gevaar door eens in de week hun hoofd met LAX te wasschen. LAX is een hygiënisch haarpoeder. dat in water opgelost een uitstekende haarwossching geeft stof en roos verwijdert en een mooie glans aan het haar geeft. Een doos van 25 cent is senoee voor 'h Liter. Teekensehool te Heusden. HUIDEN TE KOOP GEYIAAGD Oud Goud en Zilver

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1918 | | pagina 3