1 Te keep NQQRD-BRABANTSGHE KACHEL Notaris KNOOK te Met, Een HUIS en ERF, Stamboek-Trekpaard J,A'iLË publiek verkoopen AGENDA N°. 45, PANDBRIEVEN HOLLANDSCH- (IELDERSCHE HYPOTHEEKBANK. I DIENSTBODE veilen en verkoopen: Stamboekkeuring van Hengsten Bericht van inzet. NOTARIS PAAP ^TTTTTTTTTT7TTT?TTTTTfTTTTTTTTTTT?TTT?TTTTTTTTTTTTTT^ verkoopen: J. VAN HERWIJNEN J. M. C. PAAP voor het jaar 1919, met één datum op elke pagina. de algemeen bekende 4°0 en 412°0 pandbrieven van bovenstaande Hy potheekbank kunnen ingeleverd worden ter koste- looze verwisseling in 4°0 en 41 2 00 pandbrieven Maatschappij voor Hypothecair Crediet te 's-Gra- venhage bij de Nationale Bankvereeniging kantoor Gorinchem, J. F. BEERLING Jr. Directie Mr. A. DEN DEKKER. V Drunen. Door de gemeente zal aan j t Rijk worden aangevraagd, voor de uwvereenigiog, een voorschot van f90,000 voor den bouw van arbeiderswoningen en getracht zal worden voor den winter nog een achttal woningen gereed te krijgen. Aan den heer Cox te Heusden is de ge vraagde bouwgrond aangeboden tegen den prijs van f4000 per H.A. en over eene breedte van 33 M. langs den weg. Kerkwijk. Naar wij vernemen is door den heer B. van Bergeijk, burgemeester dezer gemeente, als zoodanig tegen 4 Nov. a.s. eervol ontslag gevraagd. Nederhemert. In verband met eene circulaire van den Minister van L,, N. en H., is door den Burgemeester aan de kinde ren der hoogste klasse van de openbare school gelegenheid gegeven om op het Eiland de vele afgevallen eikels en beuken- •ootjes te rapen, welke voor den prijs van 6 en 25 cent per kilo worden opgekocht. Raamsdonksveer. Ds. Van der Graafï a Nieuwpoort heeft het beroep naar de Eed. Herv. Gemeente alhier aangenomen. Sprang. Aan de openbare school al ler is tot onderwijzeres benoemd Mejff. ^ntrop. van Waddenoijen. Dinsdag 1 October e.k. hoopt de er P. van Vuuren den dag te herden- £n dat hij voor 25. jaar benoemd werd |s postbode in deze gemeente. Dat het Pezen behulpzamen besteller op genoemden atum niet aan belangstelling zal ontbreken gat zich begrijpen, De wed. van B, werd te Capelle, |oor V. met de flets tegen den grond ge iden, met het gevolg dat deze vrouw een ;epe wond aari haar arm opliep welke jor dr. K. verbonden werd. Ten nadeele van J. T. zijn uit den am de rijpe kronen der zonnnebloemen ï'gesneden en meegenomen. Van de(n) der(s) geen spoor. Waalwijk. Alhier bestaan plannen tot het bijbouwen van 12 ambtenaars- en 50 arbeiderswoningen, Door gebrek aan huis vesting kunnen ook een paar leerlingen van elders niet op de vakschool geplaatst wor den. Wijk. In' den nacht van Zondag op Maandag zijn bij W. B. een partij boonen, die te drogen hingen, gestolen. Van de dader(s) heeft men geen spoor kunnen vinden. Woudrichem. Op de gehouden fruit veiling was de aanvoer gewoon en de prij zen als volgt Appels zure 45—-60 ets. per K.G. zoete 3540 |l Handperen 5060 U Stoofperen 3035 Van groenten was de aanvoer niet groot, prijzen I Snijboonen 2527 ct. per K.G. Pronkboonen 2325 Tomaten 13 ct. per K.G. Een partijtje selderij aangevoerd te Veen, bleef wegens gebrek aan een fabriekskooper, onverkocht. Toeslag op vroege aardappelen is op heden betaalbaar tot en met 2 Aug. 11. Zaltbcrnmel. Op de op 21 Sept. behouden najaarspaardenmarkt waren aan gevoerd 331 paarden. Handel vlug, vooral In merrieveulens. Vette 5-jarige 1100 1600 gld., 2Va jar'£e ^001200 gld., H/a jarige ruins 400— 700 gld., iy2 jarige 1 merries 600 —900 gld., merrieveulens 400- i850 gld., hengstveulens 300500 gld., hitten 300550 gld., werkpaarden 500 *800 gld. Verslag van den Raad der gemeente Heus den op Zaterdag 21 September des namiddags te 3 ure. Waarnemend voorzde heer G. van Everdingen. Secretaris de heer H. J. van Eggelen. Aanwezig alle leden. Eén vacature de heer H. Prins. De voorzitter deelt na opening der vergade ring mede, dat Burgemeester Honcoop of schoon herstellende nog niet in staat was de zitting te presideeren. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedge keurd om daarna vastgesteld te worden. Ingekomen a. Een schrijven van Ged. Staten hou dende goedkeuring van de onderhandsche verhuring van een perceel grond grenzen de aan de Conservenfabriek van de firma Van der Poel. b. Idem betreffende den verkoop van een stuk grond aan de firma De Haan Oerlemans gelegen bij de Scheepswerf. c. Idem loopende over de beslechting van het geschil tusschen het Rijk en de gemeente Heusden aangaande een strook grond in de nabijheid van de vluchthaven. De stukken ac worden voor kennis geving aangenomen. De voorz. benoemd tot leden van de commissie tot onderzoek van de gemeente- begrooting 1919 de heeren. De Mol, Vos en van Andel en verzoekt hun bevindingen schriftelijk te willen indienen. De heer van Andel zegt, dit tot op he den altijd te hebben gedaan. De heer Veerman brengt verslag uit over de gemeenterekening 1917. Spreker is daaromtrent nog al optimistisch gestemd daar de inkomsten ruimschoots de uitga ven dekken. Resumé ink. f33700.506 uitg. f31860 34 batig saldo f1840,166 terwijl dit het vorig jaar slechts f 839.58 bedroeg. De rekening van het levensmiddelen be drijf 1917 wordt vastgesteld in ontvangsten f44639.80 in uitgaven f44147.66 met een batig slot van f492.14. De distribu tie heeft echter aan de gemeente f 7000 gekost; zoodat het niet twijfelachtig zal zijn dat de Hoofdehjken Omslag verhoogd wordt. Spreker brengt een woord van hulde aan den heer van Eggelen voor zijnaceu- raat'financiëel én administratief beheer, dat geheel kosteloos werd gevoerd. Deze func tie is waarlijk niet te benijden. Na een woord van dank aan den voorzitter wordt de Commissie ontbonden. De voorzitter zegt, dat er in de melk- verordeuing eenige wijzigingen zijn gebracht wijl bij de behandeling van processen-ver baal gebleken is, dat er leemten in genoem de verordening waren. Het is vóorgelco- men, dat er ondeugdelijke melk bij een verkooper werd aangetroffen, maar hij redde zich er uit door te verklaren, dat de ver- valschte melk niet voor den verkoop doch voor zijn vee bestemd was. Daarom luidt de nieuwe bepaling: het is verboden in het verkooplokaal andere melk aanwezig te hebben, dan die aan de eischen in de verordening omschreven voldoet. De heer Veerman spreekt over art. 6 der verordening, dat er ingeval van be smettelijke ziekte een biljet op de deur komt. Men zegt, dat in zoo'n geval het biljet is weggenomen en gewoon met den raelkverkoop is doorgegaan. Door zulk een handeling wordt de geheele bevolking van Heusden aan besmetting prijsgegeven. De heer Van Andel vermoedt, dat zich gevallen van besmettelijke ziekten voordoen zonder dat op de deur een biljet voorkomt. De voorz. zegt, wie zal constateeren of een ziekte besmettelijk is De heer Veerman spoort tot dubbele waakzaamheid der autoriteiten aan. Bij de behandeling der verordening op de winkelsluiting wenschen de heeren Veer man en De Mol, dat op Zaterdagavond de winkels tot 10 uur geopend zullen zijn. De heer Van Andel vindt 9 uur ook met het oog op de verlichting beter. Het publiek went er spoedig aan. Na eenige discussie wordt besloten, dat de klanten, tijdens het sluitingsuur in den winkel vertoevende, nd£ tot één kwartier na genoemd uur mogen bediend worden. Van 29 Nov. tot 6 Dec. zullen de winkels tot 10 uur geopend zijn. Dus van 1 April tot 1 Nov. van 's morgens 5 tot 's avonds 9 uur en van 1 Nov. tot 31 Maart van 5 tot 8 uur. Op het verzoek van de firma De Haan 6 Oerlemans om een stukje grond wordt gunstig beschikt tegen een bedrag van f 0.50 per M2 en vergoeding van de schade aan de boomen, die eventueel moeten ge veld worden. De Ned. Bond van gemeenteambtenaren krijgt voor zijn herstellingsoord f 25. Naar aanleiding van het verzoek van mej. J. F. A. Theuns c s. omtrent rioolee- ring der Kerkstraat in aansluiting op het riool in de Pelsterstraat, wordt besloten aan te houden tot een volgende vergade ring. Tot leden van het stembureau worden gekozen de heeren De Jongh en Veerman en tot hun plaatsvervangers de heeren Van Andel en De Mol. Het salaris van den heer Deurloo wordt van f35.tot f50.-— per rnaand ver hoogd. De heer Veerman informeert wat het voorstel van B. en W. is omtrent de boomen langs den Demer. De voorzitter deelt mede, dat men niet tot overeenstemming is gekomen en wil de kwestie laten rusten tot de nieuwe Raad 't volgend jaar compleet is. Wordt aan genomen. De heer Van Andel vraagt of de prijs van het vleesch niet wat lager kan worden gesteld dan fl.50, fl.75 en 2.00 per pond. In Eindhoven en Tilburg betaalt men f 4. De Voorzitter zegt, de koeien zijn ook duur. We hebben in Gorinchem en Zalt- Bommel geïnformeerd en daar betaalt men denzelfden prijs als hier. De heer Van Andel adviseert dan ook eens in Tilburg en Eindhoven te infor- meeren. Z. i. behoeft een slager toch niet rneer dan f 50 aan een koe te verdienen. Voor den werkman is het onbetaalbaar. Nu de gemeente het heft in handen heeft kunnen we den prijs verlagen tot verlich ting van liet gezin van den werkman, dat hunkert naar een stukje vleesch. De voorzitter zal zien, wat er gedaan kan worden. De heer Van Andel dringt ook aan op onderzoek naar het drinkwater met het oog op de vele gevallen van besmettelijke ziekte, en spoort de gezondheidscommissie aan meer actief op te treden. De - heer Vos vindt het jammer dat de militairen Heusden moesten verlaten, omdat het drinkwater besmet is. Het is een schadepost voor winkeliers, hotel- en café houders en kwartiergevers. De militairen hebben hier kostbare werken aangelegd en verblijven gaarne in ons stadje. Spreker wil met subsidie van Rijk en Provincie een nieuwe drinkwatervoorziening tot stand brengen. Een waterleiding zou zeer ge- wenscht ziin. De voorzitter betreurt het in geenen deele, dat de militairen vertrokken zijn. Honderden met mij zullen zich er over verheugen. Persoonlijk heb ik het onder vonden aan stallen, schuren en boomgaar den, welke schade ze mij berokkend heb ben. Wat de waterleiding betreft, zouden we dit het best na den oorlog kunnen bespreken. Ik zal er eens met den bur gemeester over spreken. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter deze vergadering. INGEZONDEN. Het plan bestaat een portefeuille, uit sluitend inhoudende tijdschriften die be trekking hebben op het terrein waarop zich de vrouw beweegt, in deze gemeente te laten rondgaan. De volgende tijdschrif ten zullen opgenomen worden De vrouw, De vrouw en haar -huis, In en om de woning, De vrouw in de XXste eeuw, Het kind, Onze kleeding, Maandblad tegen ver- valsching, De contributie zal zijn fl.25 per jaar. Allen die deze portefeuille wen schen te ontvangen worden vriendelijk ver zocht Vrijdag 27 September te 3 uur bijeen te willen komen in de consistoriekamer der Herv. Kerk tot nadere bespreking. Correspondentie. Wij ontvingen verschillende berichten die reeds in een ander blad waren opgenomen en dus niet geplaatst konden worden. Red. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. 20 Sept. 1.57 M. 21 1.47 t> 22 1.29 23 1.52 Laag Water. 0.96 M. N.A.P. 1.03 0.75 0.88 AD VERTENTIEN De heer J. P. WERTHER te Haarsteeg vraagt tegen half October of 1 November eene nette, flinke als meid-huishoudster. Voor direct gevraagd genegen om particuliere clientèle te be zoeken. P. G, Extern. Salaris en conditiën nader overeen te komen. Adres: Firma P. P. VAN DONGEN, RAAMSDONK (Dorp). aangeboden een Adres te bevragen aan het Bureau van dit Blad. zal op DONDERDAGEN 3 en 10 OCTOBER 1918, 's-middags 12 uur, in café Van der M a a d e n te Wijk, te W y k, groot 50 Centiaren, in gebruik bij P. Brand. Aanvaarding 1 Dec. Betaaldag 21 Nov. Atd' Noord-Brabant te Eindhoven, 's Bosch, Bergen op Zoom en Zevenbergen, bij voldoende aangifte voor 25 October a.s. bij den Secretaris. Namens het Bestuur, De Secretaris, A. BAX Gz., Zevenb. Hoek. De onroerende go.ederen onder Woudri chem van den Heer J. G. VAN HOVEN, den 19 September 1918 doör den te Werkendam gevestigden Notaris J. M. C. PAAP provisioneel verkocht, staan in bod als volgt Koop 1 op f710. 2 f870 Finale verkooping Donderdag 26 September 1918, 's avonds half 6 in café VAN GOOL te Woudrichem. Inmiddels worden hoogingen aangenomen ten kantore van Notaris PAAP voornoemd. te WERKENDAM zal bij inzet op Vrij dag 27 September 1918 en bij afslag op Vrijdag 4 October 1918, telkens des avonds zeven uur in café ZWETS aan den Sasdijk te DE WERKEN, voor Mej. M. W. van Dusseldorp Bouw- en weiland »het HeilsU aan de Bakkerskil en het Hij mansgaatje onder de Werken, groot 6.45.90 H.A. Vrij van buur. Voor Mevrouw Couvée-van Dusseldorp Diverse perceelen griendland, geschikt voor bouw- of weiland, genaamd »de Zwartkamp«, »de Pender«, x>de Kleine Pender«, »de Peter van Andek in den Duil onder Almkerk, groot 8.40.10 H.A.; in het Eendeveld onder Giessen groot 2.63.10 H.A., en »de Waaiers« in de Andelsche weiden onder Andel, groot 2.03.80 H.A., alles vrij van buur, benevens een perceel bouwland in den Duil onder Almkerk, groot 1.40.30 H.A., verhuurd aan H. Spiering tot 15 Dec. 1920. Breeder bij biljet. Inlichtingen ten kantore van den notaris. De Voorzitter der Noordbr. Maatsch. van Landbouw ontving van de Regeering onderstaand telegram ,,Voor te velde gecontroleerd en goedgekeurd Klaverzaad zal maximumprijs worden vastgesteld 50 cent HOOGER dan voor niet goedgekeurd zaad. Wijze van distributie nog niet beslist." Landbouwers-telers van Klaverzaad worden allen ver zocht hiervan gebruik te maken door hun klaver te velde te laten keuren en zich daarvoor spoedig aan ons bureau op te geven met vermelding van grootte der'perceelen. Zaadtelersvereeniging der N.-Br. Al. v. L. Verkoopbureau te Zevenbergen. te ALMKERK, is voornemens om op Zaterdagen 28 Sept. en 5 Oct. 1918, 's avonds 5 uur, N. T., precies, ten huize van de wed. J. C. HIJKOOP te Almkerk bij inzet en afslag te veilen en te Het recht van Erfpacht van een perceel grond met het daarop staand huis onder Almkerk aan de Boompjes, kad. bek. gemeente Almkerk, Sectie C. no. 187, groot 35 centiaren.® Nadere inlichtingen geeft Notaris Van der Kaaden voornoemd. DE NOTARISSEN te 's-Gravenhage, en te Werkendam, zullen bij inzet op Woensdag 2 Octo ber 1918, en bij afslag op Woensdag 9 October d. a. v., telkens des namid dags 2 uur in café »Sprenger« te Sleeuwijk, ten verzoeke van den heer P. H. van Dusseldorp, PUBLIEK VERKOOPEN: A. 6.20.20 H.A, Wei-, Bouw en Griendland, in- en bij den de Wer- kenschen polder onder de Werken in 7 koopen. B. Den grondeigendom van een perceel onder Giessen, aan den Lagen Olderdijk, in erfpacht bij G. van Haaften. C. 1.31.80 H.A. Griendland in den Duil onder Giessen, ten Zuiden van het vorig perceel, geschikt voor bouw land niet verhuurd. D. 1.31.10 H.A. Griendland, in den Duil onder Andel, nabij het vorige niet verhuurd. Breeder bij biljet. Inlichtingen ten kan tore van genoemde Notarissen. Bij L. J. VEERMAN te Heusden is verschenen Eertijds uitgegeven door de firma W. C. v. HEUSDEN, te 's-Bosch. Prjjs f4.—. Met vloei doorschoten - 5,25.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1918 | | pagina 3