RIETGEWAS. NDlariS F, J. HARTONG m ARK rTk! "huisvestingscomité. BAHLMANN C°. Qorinchem TIJDELIJKE aanbieding! 2 pers. veerenbed, peluw, 2 kussens f 115 flinke partij Stroomatstoelen. W. A. v. d. DONK, GORINCHEM. MA1S0N VERHOEVEN MODES 's-HERTOOENBOSCH Een net Meisje, een net dagmeisje, Eikeboomen, Schaarhout en Teenen Hooiland onder Waspik, fl. W. Claa$eii 'X. 3- Bq$. Stalen Schoenbeslag. Notaris J. M. C. Paap zal Publiek Verkoopen Circa 130 H.A. Rietgewas, Ruime sorteering voorhanden in: Zoo juist ontvangen een. MEUBELMAGAZIJN, Pensmarkt 30 Telefoon 558 Ondertrouwd en Kampen, Eethen, 25 October 1918. te RAAMSDONK, publiek verkoopen Demi-saisons Winterjassen Ulsters Colbert-costuums Pantalons. gfooten, Ook dit wordt in handen van B. en W. gesteld om prae advies. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten. Besoijen. Alhier is 10.000 K.G. rogge in beslag genomen. Brakel. Tot onderwijzer aan de open bare school alhier is de heer Nieuwenhuijzen, tijdelijk onderwijzer te Hoofdplaat (Z be noemd. Gameren. Ook hier heerscht de zg. Spaansche ziekie (griep) in hevige mate. Heele gezinnen zijn aangetast. Gelukkig is de ziekte tot op hedea van dien aard dat er nog geen sterfgevallen voorkwamen. Ook te Nieuwaal is 't buiten gewoon erg met het getal zieken, waar twee, nog jonge, offers geeischt werden. Genderen. In 't laatste van Augustus werden door een commissaris van den bond van exporteurs iu aardappelen te Goes, bij eenige landbouwers alhier aardappelen ge kocht voor de regeering tegen den prijs van 7 Va cent per K,G. 't Werd echter September eer de aardappelen konden ge leverd worden en inmiddels was de prijs op 67a ce,it Per K.G. gezet, ivelk bedrag aan producenten werd uitbetaald. Bezen niet erg op hun gemak met dezen tegen valler, deden ieder voor zich zeiven hun beklag hierover maar kregen nul op rekwest. Nadat echter door het Bestuur der land- houwvereeniging »EendrachU bij bovenge- noemden exporteursbond ernstig werd aan gedrongen op bijbetaling van '1 cent per K.G., ontving de energieke secretaris van genoemde organisatie, de heer G. v. d. Beek L.Gz., een cheque voor bedoeld geld, om dit nogal belangrijk bedrag aan belang hebbenden uit te betalen. Hieruit blijkt alweer, dat hetgeen men soms individueel niet km» bereiken langs den weg van organisatie wel bereikt kan worden. Herpt. Zekere H. K. alhier, welke onlangs zjjne hand zoodanig verwondde waarbij eene spier werd afgesneden, is, nadat hij bij verschillende specialiteiten en doctoren niet kon geholpen worden, door Dr. O. te Heusden zoodanige hulp verleend, dat hij wonder boven wonder zijne hand weer in gebruik heeft en er alle werk zaamheden weer mede verrichten kan. Nederhemert. Door Baron van Was- senaer en zijn genoodigden werden met vijf geweren bij een gehouden drijfjacht op zijn landgoed aan de N,Z 25 hazen en 2 fazanten geschoten, terwijl aan de Z.Z. 35 hazen en 2 patrijzen werden ge schoten. Nienwendijk. De Spaansche Griep heerscht hier in hevige mate. Bleek de eerste keer de ziekte tamelijk onschuldig te zijn, nu is dit niet het geval. Met de ziekte gaat ook nog in de meeste gevallen longontsteking gepaard. Raamsdonksveer. Dezer dagen werd een stier afgeleverd die het respectabele gewicht van 171-2 pond had. De Spaansche Ziekte breidt zich meer en meer uithier en daar met 'n kwaadaardig karakter. Sterfgevallen kwa men gelukkig" nog niet voor. Van den landbouwer v. B. werd een partij aardappelen in beslag genomen wegens verboden vervoer. Proces-verbaal werd opgemaakt. Voor de distributie zijn Woensdag 71 koeien geleverd. Sleeuwijk. In den loop van den avond bevond zich in het veld- alhier een persoon die een koe bij zich had. Iemand, welke hem ontmoette kwam dit verdacht voor en hij waarschuwde den eigenaar van het beest. Het bleek nu dat deze koe gestolen was en de dief werd door de marechaussee uit Woudrichem gearresteerd. Ds. B. J. van Garderen te Lienden heeft het beroep naar de Ned. Herv. ge meente alhier aangenomen. Sprang. Raadsvergadering, gehouden den 24 October 1918. Tegenwoordig de heeren: J. C. Maijers, J. A. Haverhals, F. M. de Jong en C. G. H. H. Meijer, tevens Voorzitter. De notulen der beide vorige vergade ringen worden na lezing goedgekeurd. De staat van oninbare posten over 1917 wordt vastgesteld op een bedrag van f20.925. Aangeboden wordt de gemeente-rekening over 1917. Deze wordt ter onderzoek ge steld in handen van een commissie, be staande uit de heeren De Jong en Vos. Op verzoek van Gedep. Staten wordt besloten eene bepaling, betreffende ontslag onderwijzeres bij huwelijk, uit de salaris regeling te laten vervallen. Besloten wordt Gedep. Staten te be richten, dat de Raad zich kan vereenigen met een voorgenomen duurtoetoeslagregeling Appelen (zoete) Handperen Stoofperen voor den burgemeester, den secretaris en den ontvanger. Tegen stemde de heer J. C. Maijer. De Voorzitter onthield zich van mede-sternmen. Ten slotte wordt een besluit genomen tot af- en overschrijving op verschillende posten der begrooting voor 1918, Veen. De heer J. Timmermans, Ge meente-Secretaris alhier, is benoemd tot Adjunct-Commies ter secretarie te Dordrecht. Terwijf zekere H. uit Andel het benedeneind voorbijfietste, sprong onver wachts een kalf op zijn rijwiel en werd de rijder tegen den grond geworpen. Aan merkelijk be.eerde hij zich aan zijn been en bovendien werd aan zijn rijwiel nog een schade toegebracht van ruim f30 Donderdag k wam een koe de Maas over zwemmen. Men wilde' het dier weer naar zijn eigenaar te Aalst teiug brengen. Het gtng evenwel niet zoo gemakkelijk, want het stelde zich zoo woest aan, dat met geweld met touwen het beest tegen den grond moest gehaald worden en aizoo kon het weer.op een wagen geladen aaa zijn eigenaar worden thuis bezorgd. Het schijnt dat nu reeds vraag bestaat naai knolrapen, want eene zen ding werd reeds naar Rotterdam verzonden en werd hienour ongeveer f 2 per H.L. betaald. Dit is een mooie prijs, want de laatste weken zijn ze flink in groei toe genomen Vrijhoeve-Capelle, 25 October. De stoom-hooipers van den heer Oerlemans alhier staat in brand. Wijk. In verband met eenige dief stallen den 'aatsten tijd alhier gepleegd, zijn een viertal personen gearresteerd. Woudrichem. Veiling, Dinsdag 1.1. Appelen (zure) 4552 ct. per K.G. 35—40 70—75 3540 Groenten, geen aanvoer. Toeslag op vroege aardappelen kan nog slechts tot 2 Aug. II. worden uitbetaald. PREDIKBEURTEN 27 October. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. leesdienst. v. d. Pol. Vm. Bed. H. A. Geref. kerk A, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. André. Geref. kerk B, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Chr. Geref.kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. leesdienst. Aalburg, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Bosch. vm. H. A. nam. Nabetr. Giessen, vm 9,30 u. ds. Benders. Genderen, vm. 9,30 en nm. 1,30 u. ds. Feijkes. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u leesdienst, Geref. kerk. vm 9,30 u. en nm. 2.30 u. de heer Pos cand. te Zaandam. Chr. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Heesbeengeen dienst. nm. 2 u. ds. de Bruin. Nederhemert, Z.z. nm. 2 u. ds. ten Bokkel Huinink uit Well. Nz. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u ds. Akkerhuis. Geref. kerk, vm. 9.30 u. nm. 2 30 u. leesdienst. Gobius du Sart. INGEZONDEN. (Buiten verantwoording der Redactie.) Geachte Heer Redacteur, In de iaatste dagen hoor ik telkens de opmerking dat bij de bestrijding der typhus- epidemie iu onze gemeente slechts de Room- schen hun medewerking verleenen en de Protestanten niets doen. Mag ik tot recht verstand der zaken dosn opmerken 1°. dat de R. K. Ziekenverpleging bij contract verplicht is de barak te bedienen, wat niet kosteloos geschiedt, maar waar voor wordt uitgekeerd f 1.80 per opgeno men verpleegde, dus op 't oogenblik f 70 per dag 2°. dat de verpleging der besmettelijke zieken een zaak der gemeente is, die dan ook alle kosten draagt en o. a. ook de Zusterschso! van gasverlichting heeft voor zien en ook hier voor elke(n) opgenomen typhus-lijder fl.80 per dag betaalt; 3°. dat de Protestantsche Zusters zijn aangezocht door de gemeente om de typhus- lijders aan huis te verplegen, wat deze met dezelfde toewijding doen als de Roomsche Zusters in barak en school. Deze dingen worden even meegedeeld om zoo mogelijk een eind te maken aan het praatje alsof slechts een zeker deel der gemeente zich het lot van onze typhus- lijders aantrekt. Dat de toewijding en zelfopoffering der verplegende Zusters alle lof toekomt, spreekt van zelf. U dankend voor de opname, Hoogachtend, Een lezer van Uw blad. Laatste berichten. Capelle. Door de marechaussees werd deze week aangehouden een zekere V. die een zakje meel bij zich had. Het meel werd in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt. Ook bij den bakker v. O. werd een hoeveelheid meel in beslag ge nomen. Dc toestand. In een overzicht van den toestand lezen we in het avondblad v. d. N. Rott. Ct. van 25 October De berichten over de ontvangst van Wilson's nota schijnen ons tot dusver over het algemeen gunstig. Zooals wij gisteren hebben opgemerkt gaat het voorloopig tus- schen de Vereenigde Staten en de gealli eerden. Allereerst moet worden uitgemaakt, of de geassocieerden het onderling eens zijn, dat zij een vrede willen op grondslag van het program van Wilson, of, beter gezegd, op grondslag van een of andere bepaalde uitlegging en toepassing van dat program. Op dit punt openen de Reuter-telegrammen en de perscommentaren goede vooruitzich ten. Daarna zullen aan Duitschland de voorwaarden van een wapenstilstand wor den bekend gemaakt. Aan de beurs loopt thans hardnekkig het gerucht van het aftreden van den Duilschen keizer en d e m o- b i I i s a t i e van Oosten r ij k. ADVERTENTIBN. Eerste Luitenant Adj. Instr. Bataljon De ondergeteekende brengt langs dezen weg zijn hartelijken dank aan allen, bijzonder aan Mej. J. Feykes, die tijdens de ziekte en bij het overlijden zijner vrouw hunne belangste'ling betoond hebben. C. SCHREUDER. Genderen. liefst boven de 18 jaren, om alle huis houdelijke bezigheden te verrichten, zoo spoedig mogelijk gevraagd door J. N. W. BRUGMAN, Coiffeur Heusden. Zoo juist ontvangen een flinke partij Spaar uwe zooien en komt een boekje koopen bij J. Th. Couwenberg, Hensden. P. S. Bij flinke afname groot rabat. WORDT GEVRAAGD in het DIACO- NESSENHUIS tegen 15 Nov: zich aan te melden 's avonds na 8 uur. te Werkendam, in het café van C. BLOM te 's-Gravemoer I. op DINSDAG 29 OCTOBER 1918, nam. 2 uur: II. op DINSDAG 29 OCTOBER 1918, bij inzet en op DINSDAG 5 NOVEM BER d.a.v., ten finale, telkens narn. 3 uur, voor de Diaconie der N. H. Gem. te 's-Gravemoer: sectie E. no. 419, groot 1.1330 H.A. zal Woensdag 6 November 1918, onc|er 'g-Gravemoer. nam. 2 uur precies, in café Wed. D. L. v. d. WIEL, aan den Sasdijk te de Werken, VOOR HET KROON-DOMEIN, rentambt Werkendam, in perceelen, omschreven by boekje, dat op aanvrage te bekomen is ten kantore van den Notaris. Op ZONDAG 37 OCTOBER 1ÖI8 zal te HEUSDEN ten bate der arme Belgische en Fransche kinderen eene collecte worden gehouden, die vooral ten opzichte der financieele zware lasten van dit Comité in deze benarde tijden, vooral nu er weer vluchtelingen in aantocht zijn, in de milddadigheid van Heusden's inwoners bijzonder wordt aanbevolen. Sedert het begin van den oorlog heeft dit Comité 4000 kinderen uit de geteisterde streken van België en N.-Frankrijk naar Nederland gebracht, waarvan nog circa 2500 er verblijven. Wegens de rantsoeneering werden vele kinderen, tot dan toe bij particulieren gratis geplaatst, bij het Comité teruggebracht, dat noodgedwongen dezelve in gestichten moest plaatsen tegen stijgend kostgeld. Oen arme gegeven is Gode geleend. Nieuwste modellen. Billijke prijzen. Prima afwerking. met 60 pond zuivere veeren. Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren. Werkendamvm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds. Aalst, vm. 9,30 u. ds. Japchen Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Almkerk, v.m. 10 u. dr. Montijn. Andelvm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooy- mans. Babylonienbroek, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dugteren uit Heusden. Gapelle, nam. Ds. Groeneveld uit Sprang. Besoijen, vm. 9,30 u. ds. Dierkens. Doeveren, nm. 2 u. ds. Dierkens uit Be soijen. Drongelennm. 1.30 u. ds. v. Asch. Drunenvm. 10 u. ds. v. d. Vlugt. Eetken, vm. 9.30 u. ds. v. Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 2 u ds Ewoldt, S'Gravemoervm. 9,30 en nm. 2.30 u ds. van Meer. Herpt, geen dienst. Nienwendijk, Geref. kerk, vm. 9.30 en Rijswijk, Sleeuwijk, Sprang, Uitwijk, nm. 2 u. ds. Benders uit Rijs wijk. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst Vlijmen, geen dienst. Wasrpik, vm. 10 u. en nm. 2,30 u. ds. Jonkers. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Wijk, vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1918 | | pagina 3