M-Ostifaipf. Een gunsiig gelegen Bouwterrein, Bericht van Inzet. Diverse meubilaire goederen, Notaris KNOOK te Andel, Jtaitnea voorraad jjzerworen en Osrosdsctieggen. posen voor eu Idem voor Tramwegen Zijn uw handen met kloven? Kloosterbalsem Secretaris van het College. Ammerzoden. Het College van Regenten der Godshuizen te Heusden Notaris VAN GENDT, Notaris VAN GENDT, Bouw- en Weilanden J. TH. COUWENBERG, publiek verkoopen veilen en verkoopen: k 20 en 10 Gent, a 10 Gent. drikkade geheel verbroken. Het water vlak tusschen de Waterpoort en het eiland Nederhemert is thans op dubbele lengte en staat tot aan het Veerhuis. De tijdelijke waarneming der be trekking van gemeente-ontvanger alhier, tijdens de vacature, is door Burgemeester en Wethouders opgedragen aan den Heer L. P. H. W. Stal, volontair ter secretarie dezer gemeente. Werkendam. Door de rijks- en Ge meente Politie is bij de haven aan de Suikerfabriek het lijk opgevischt van een onbekend manspersoon. In de afgeloopen week is ten na- deele van het Gemeentelijk Distributie bureau uit het magazijn 1600 pakken kaarsen ontvreemd. Er wordt f 500 premie betaald aan hem die eenige aanwijzing kan doen. Brakel. Bij de Ned. Herv, kerk al hier is beroepen de heer Rappard, cand. t. d. H. Dienst te Lage Vuursche. Gameren. In eene vergadering van Kerkvoogden en notabelen H. K. werd met algemeene stemmen benoemd de heer J. A. de Jongh tot Kerkvoogd. Tevens door Kerkvoogden benoemd tot President Kerkvoogd. 's Gravemoer. Onze omroeper, de gewoonte hebbend zijne diensten per fiets te verrichten, had Maandag het ongeluk het langs de wagen met hout geladen fiet send zoontje van de landbouwer D. K. te Raamsdonk aan te rijden, met dit gevolg dat het ventje kwam te vallen onder de wagen. Gelukkig hield de vader zijn paar den dadelijk staande, anders was den jongen, die het er thans met eene beenbreuk af bracht, bepaald overreden. Herpt. In den nacht van Oud- op Nieuwjaar is bij den schoenmakej M. S. in denschoenmakerswinkel ingebroben. Door uitsnijding van een ruit hebben de dieven zich tot de werkplaats den toegang ver schaft. Er werd eene zekere hoeveelheid leder en verschillende paren schoenen ont vreemd, benevens een rijwielnaar men verneemt te samen voor een waarde van ongeveer 500 gulden. Van de daders is nog geen spoor. Raamsdouksveer. In 1918 passeer den aan de brug R'veerG'berg Opv. schepen5463 inhoud 435059 tonnen Afv. 4244 407159 Opv. stoomb.1742 116358 Afv. 1735 117265 Door den hoogen waterstand en de vele regens der laatste weken zijn ver schillende landerijen en polders onder water geloopen. Sprang. Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk alhier is herkozen de heer J. Haverhals, die deze benoeming aannam. De weduwe H. alhier kwam tot de minder aangename ontdekking, toen zij 's avonds in 't schuurtje kwam om haar geit te voeren, dat dit beestje verdwenen was. Des anderen daags werd ze door een der buren teruggebracht waar ze was komen aanloopen. Men vermoed dat dieven hier aan 't werk zyri geweest, doch in het uitvoeren hunner plannen gestoord zijn. Een tweetal militairen zijn uit het arrestantenlokaai ontvlucht. Tot op heden zijn ze nog niet bij hun compagnie terug. Woensdagavond gaf da Chr. Zang- vereeniging »Da Harpe Sions« een zeer druk bezochte uitvoering. Reeds voor den aanvang was het kerkgebouw zoo vol, dat velen zich met een staanplaatsje moesten tevreden stellen. De heer A. v. d. Esch, voorzitter dezer vereeniging opende op gebruike wijze, waar na hij de verdere leiding overdroeg aan den directeur de heer P. v. d. Penne uit Besoijen. Het programma werd op ver dienstelijke wijze uitgevoerd. De uitvoering werd door den voorzitter op gebruikelijke wijze gesloten. A.s. Maandagavond zal in openbare vergadering voor de Jonge), vereen, op Ger. Gr. alhier ©ptreden de heer Ruijs, theol. cand. te Kampen. Veen. De laatste suikerbieten zijn thans opgeruimd. Woensdag werd het laatste schip ver zonden met bestemming voor de suiker fabriek, te Breda. Wijk. Toen de bakker de K. op weg reed naar huis, ontmoette hy een onbekend persoon die met een zaklantaarn even naar liet paard lichtte. Het dier schrok en sprong van den dijk de wagen werd zwaar beschadigd, doch de bakker en het paard brachten het er wonderlijk zonder letsel af. Zaltbommel, 31 Dec. Aan hat slot van 1918 werd hedenmorgen op 't Markt plein een hevige vechtpartij gehouden tus schen enkele buitenlui-marktbezoekers. Wel dra kwam het mes er bij te pas. Een der gewonden met een steek in den rug en fermen jaap over 't gezicht moest zich bij dokter De Wit laten verbinden. Op de heden gehouden weekmarkt golden de eieren van 30 tot 35 ct. big gen van 24 tot 36 gld., aangevoerd 43 stuks. INGEZONDEN. DE ACHT-URIGE WERKDAG. Is de 8-urige werkdag, waarover tegen woordig veel gesproken wordt, in het al gemeen aan te bevelen Door de arbeidende klasse zal deze vraag algemeen met »ja« worden beantwoord. Alsdan toch kan men in den winter het werk om 8 uur des morgens aanvangen en, met 2 uur schafttijd, het des avonds om 6 uur eindigen en in den zomer om 6 uur aanvangen om des namiddags om 4 uur vrij te zijn en eens met kennissen of met vrouw en kinderen een wandeling te gaan maken. De loonen moeten dan dezelfde blijven en die b.v. f18.per week verdient, moet datzelfde loon ook bij 8-urige werk dag behouden 1 En de werkgever dan Welnu, die ontvangt Vs minder arbeid en moet dus alles wat hij produceert met 25% ver hoogen. Maar de ambtenaar, die een vast in komen van Rijk of Gemeente heeft? Wel die moet trachten zijn loon met 25% verhoogd te krijgen, dan blijft hij in denzelfden toestand Aldus geregeld staan alle partijen gelijk en zou niemand te klagen hebben dan al leen gepensioneerden en renteniers. Voor de eersten zou dat wel moeilijk worden maar de laatsten, die zelf niet werken en al zoo lang van de rust hebben genoten, mogen nu ook ondervinden, dat het x>werk zoolang het dag is« door hen al zoo langen tijd is overtreden. Aldus bezien zijn nagenoeg alle partijen gebaat bij een acht-urigen werkdag. Zou het waar zijn? Als alle loonen met 25% verhoogd wor den en alle producten eveneens, dan wordt b.v. kleeding, voedsel, huishuur, enz. ook met 25% verhoogd en zal nu de man die f 18.per week verdient, met hetzelfde loon 25% minder kunnen koopen. Ergo, hij gaat 25% terug en kan nu met f 18. niets meer doen dan vroeger met f 13.50. Hij krijgt dus meer vryen tijd om over zijn armoede te klagen. Met hoogere loo nen blyft dat eveneens hetzelfde en de werkgever zal vermoedelijk iets minder afleveren maar gesteld, dat hij hetzelfde blijft leveren en door zyn 25% méér te berekenen, wordt schadeloos gesteld voor de derving van 2 uur arbeid, dan zal hij, gerekend naar een jaarlijksch inkomen van f1500.daarvoor slechts zooveel kunnen verkrijgen, als eertijds voor circa f 1200. ergo, hij gaat terug. Mij dunkt, dat alles mag door de man nen van het gezag wel in het oog gehou den worden, alvorens tot dezen overgang wordt besloten. Dit schrijven zal echter de zaak noch vooruit, noch achteruit brengen, dat weet ik welmaar ik acht het toch wel eene zaak om eens ernstig te overdenken, al vorens zoo met gretigheid naar den 8-iyigen werkdag te verlangen. Een Uwer abonné's. PREDIKBEURTEN. 5 Januari. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. leesdienst. en nm. 2 u. ds. André. Geref. kerk B, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. Chr. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Aalburg, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dug- teren uit Heusden. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Bosch. Sart uit Wijk. Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. Dierkens (vm. Voorber. H. A. en Bevest. Kerkeraadsleden en nm. Bed. H. Doop). Ewoldt, Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. nm. 2 u. ds. de Bruin. Nederhemert, Zz. vm. 10 en N.z. nm. 2 u. ds. Kluin. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u ds. Akkerhuis. dr. Gobius du Sart. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 31 Dec. 2.46 M. 2.36 M. N.A P. 1 Jan. 2.45 2.38 2 j 2.55 2.57 Rivier berichten. Op 30 Dec. in meters in cM. s-Hertogenbosch 3.46 4- N. A. P. val 14 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 3.45 val 10 (Maas) 3.38 val 9 Crévecoeur (Dieze) 3.45 val 9 Crévecoeur (Maas) 3.45 val 9 St. Andries (Maas) 5.37 val 10 St. Andries (Waal) 6.61 was 13 Venlo 14.59 was 85 Op 29 Dec. Grave 9.94 v was 9 Lith 6.38 val 13 Arnhem 11.04 was 28 ADVERTENTIEN In plaats van kaarten. De Heer en Mevrouw DEN DEK- ïfëR-VAN OMMEREN, geven kennis van de geboorte van hun zoon, BARIS C0]RjNELIS. Nieuwendijk, 31 Deo. 1918. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden, mijn geliefde Echtgenoot, A VAN HONK, in den ouderdom van bijna 55 jaar. Wed. J. J. VAN HONK- Van Wijk. Eethen, 31 Dec. 1918. Heden overleed zacht en kalm, na een geduldig lydcn onze innig geliefden Echtgenoot, Zoon, Behuwd zoon en Zwager, CORNELIS VAN WIJK, in den ouderdom van ruim 37 jaar. Uit aller naam Wed. C. VAN WIJK-Hille. Aalburg, 24 Dec. 1918. Voor de hartelijke deelneming ons betoond bij het overlijden van onzen broer, betuigen we onze welgemeende dank. Johanna de Jongh. Isidore de Jongh. Heusden, 4 Jan. 1919. Voor de vele blijken van deel neming ondervonden, bij het over lijden van onze geliefde dochter en zuster, betuigen wij onzen har- tefijken dank. Uit aller naam: Wed. G. Week. Oudheusden, 3 Jan. 1919. In plaats van kaarten. Voor de zeer vele en hartelijke bewijzen van deelneming bij het zoo plotseling en smartelijk verlies van onzen geliefden Man en Vader, den Heer MARIUS ALEXANDER JAN- SON, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam: Mej. Wed. M. A. Janson-Raams. Heusden, 4 Jan. 1919. In de gemeente HEUSDEN is vacant de betrekking van u - Jaarwedde f500. Sollicitatien, op ongezegeld papier, te richien aan den Ge meenteraad, in te zenden aan de Burgemeester vóór 15 Jan uari a. s. roept bij deze op Sollicitanten voor de betrekking van Brieven in te zenden vóór den 15 Januari 1919 aan den Voorzitter H. RECKLEBEN. Ieder die iets te vorderen heeft van en verschuldigd is aan- of onder zijne berusting heeft, behoorende tot de nala tenschappen van Mej. Wed. J. PELLIKAAN, geb. DE WILDT en van den Heer H. C. PELLIKAAN, gewoond hebbende te Wer kendam en aldaar overleden 10 Dec, en 28 Nov. 1918, wordt verzocht daarvan opgave, betaling of atgifte te doen vóór 1 Febr, a. s. ten kantore van Notaris J. M. C. PAAP te Werkendam. zal op Dinsdagen 14 en 28 Jannari e. k,, telkens nam. 7 u. precies, in Café »CENTRALc te Heusden, bij inzet en toeslag VEILEN: aan de Botermarkt aldaar, groot 2 A. 77 c.A. waarop gestaan heeft de KOORNBEURS. Bij den INZET zullen tevens verkocht worden, om contant geld, circa 35000 schoon gebikte steenen, liggende op gemeld perceel. Het wei-, hooi- en griendland in den Duil, onder ALMKERK, staat met de verhoogingen in bod als volgt Koop I f3350.—, Koop II f3300.—. Koop III f5000.—. Finale verkooping Donderdag 9 Jan uari 1919, 's nam. 2 uur, in café Wed. D. L. v. d. WIEL, te de Werken, terwijl inmiddels hoogingen warden aangenomen ten kantore van Notaris PAAP te Werkendam. zal op Donderdag 9 Januari e. k., v.m. 10 uur precies, ten sterfhuize van den heer H. Meiresonne aan den Hoogen Maasdijk te Veen, a contant als Kasten, Talels, Stoelen, 3 Kachels, Spiegels, Schilderijen, Klok, Lampen, ge goten ijzeren Doofpot, partij theologische Boeken, waarbij Luthersche Bijbel, koperen Wasch- an Waterketels, Glas, Blik- en Aardewerk, Pottenstelling en Drooghorren. Voorts 2 Geiten, Kruiwegen, Ladders, Zekken, Manden, Ijzerwerk, eenig Hooi, enz, Te bezichtigen één uur vóór den varkoop. zal op Woensdagen 8 en 15 Januari 1919 namiddags 2 uur, in café Con cordia te Heusden, publiek 6.07.50 Hectaren zeer vruchtbare onder Ammerzoden, tusschen de Oensloot en de Nederhemertsche straat, in 6 perceelen. ZIE BILJETTEN. van Aksen, Bijlaksen, Bijlen, Hak- of Snoeimessen Hand-, Raam- en Beugelzagen Spaden, Schoppen en Botten, enz. enz. Ëmniailie en zinken emmers (lichte en zware). Verder alle Minzaam aanbevelend, HEUSDEN. Voorradig in den Boekhandel van L J. VEERMAN te Heusden Kloosterbalsem kan ze spoedig weer gaaf en glad maken en ook verder beter bestand maken tegen ruw werk, koud water en guur weder en voorkomen dat gij winterhanden krijgt. Kloosterbalsem j bijt niet integendeel, stilt de pijn. Maar niet alleen voor Uw handen kunt U den gebruiken. De Kloosterbalsem is een veelgeroemd huismiddel bij wintervoeten, doorgeloopen voeten, gesprongen lippen, brand wonden, blaren, open wonden, rheumatiek, stramheid, spit, spier- verrekingen, lendepijn, pijn in den rug, aambeien, eczena (jeuk), korsten op het hoofd. De Kloosterbalsem vindt zooveel nuttige aanwendingen, dat in geen enkel huisgezin een potje mag ontbreken. Heusden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren. Werkendam, vm. 9,30 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9,30 u. Aalst, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Japchen. Almkerk, v.m. 10 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooij- mans. Babylonienbroek, nm. 2 u. ds. Gobius du Capelle, geen opgaaf. Besoijen, vm. 10 u. en nm. 2.30 u. ds. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Nauta. Drongelen, geen dienst. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. Vlugt. Eethenvm. 9,30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Gietten, nm. 2 u. ds. Benders. Genderen, vm. 9,30 u. en nm. 1,30 u. ds. Feykes. Gravenmoernm. 2.30 u. ds. Van Meer. Geref. kerk. vm 9,30 u. en nm. 2.30 u. J. G. Tern- hout, cand. te Amsterdam. Chr. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Heesbeen, geen dienst. Herpt, geen dienst. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. 9.30 en Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Garderen. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Groene- veld. (vm, Bevest. Ambtsdragers) Geref. kerk, vm, 10 enu. 2,30 u. leesdienst. Uitwijk, geen opgaaf. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 10 en nm. 2,30 u. ds. Jonkers. Woudrichem, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. Wijk, vm. 9,30 u. ds. Gobius du Sart. Prijs per pot van 20 gram 65 centvan 50 gram f 1.50; van 100 gramf 2.50; van 250 gram f 5. Alom verkrijgbaar. Eischt rooden band met onze liandteeke- ning L. I.AKKER, Rotterdam.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 3