EI ie zwakke, Onzuiver w ij hebben de eer te berichten, dat onze collectie voor het a.s. Seizoen gereed is en noodigen U beleefd uit tot een bezoek aan ons magazijn. elke herstellende leekzuchtige bloed e.s. Voordeeligst en best ge sorteerd adres voor Mantels- costumes, Kinder mantels, Blousen, Rokken. Stoffen en Voerings per eL Beleefd aanbevelend, TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, DE DUIF, 's-BOSCH, Speciaal ingericht voor Levering op Maat tegen con fectieprijzen Gedurende het Seizoen op Zon- en Feestdagen geopend van 10 tot 1 uur. af te staan aan België. Kan door vriend schappelijke onderhandeling het Schelde- vraagstuk worden opgelost, dan is natuur lijk onze regeering bereid al het mogelijke te doen om onze zuidelijke buren ter wille te zijn. 99 van de 100 ziek door onverstandig te leven.. Een medisch schrijver, met 50 jaren praktijk, zei dat 99 pet. van de menschen, die hem raadpleegden, door hun eigen schuld ziek waren. Hy bevond, dat over-eten, verkeerd ge bruik van opwekkende middelen, gebrek aan lichaamsbeweging, ongeregelde slaap en overwerking de menschen ziek maakten. Nu is een dergelijke leefwyze bijzonder nadeelig voor de nieren, e» als rugpijn, rheumatische pijnen of blaaszwakte eruit voortkomen, is dit een zeker bewijs, dat de nieren door de abnormale inspanning tot ondergang gedoemd zijn. Niemand, die weet wat dit beteekent, mag een oogen- blik aarzelen over wat hem te doen staat. Geef in de eerste plaats uw onverstan dige leefwijze op en leef sober. Alleen deze voorzichtige verandering in gewoonten en «en speciaal niergeneesmiddel kunnen u bijstaan tegen het bekruipend urinezuur, vroegtijdige verharding der aderen en ern stige nierverschijnselen, als rheumatiek, niergruis, spit, ischias, steen, urinestoor- nissen, onzuiver bloed, bloedarmoede, nier waterzucht en blaasontsteking. Zwakke nieren vereischen hulp om weer sterk te worden en de best mogelijke hulp is juist die heelende, opwekkende hulp, die Foster's Rugpijn Nieren Pillen kunnen geven. Foster's Pillen hebben succes, omdat zij doen wat ervan gezegd wordt. Zij brengen de nieren, blaas en urinewegen op streek, versterken en heelen haar. Zij werken hoe genaamd niet op de ingewanden. Let er evenwel op, dat gij de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt voor zien van de handteekening van James Foster op de verpakking. Verkrijgbaar by alle goede drogisten a fl.75 p. doos off 10. p. 6 doozen. BUITENLAND. Treurige toestanden. Ongeveer 2000 bewoners van de Neue Scönhauserstraszo te Berlijn, op den hoek van de Weinmeister- en de Münzstrasze, publiceeren in de »Vorwarts« den volgen den noodkreet De wilde handel neemt zulke verschrik kelijke vormen aan, dat het heele zaken leven stilstaat. Sedert October 1.1. hebben wy ontelbare malen aangifte gedaan bij alle betrokken autoriteiten, maar zij staan machteloos tegenover de schandelijke toe standen. In de korte Neue Schönhauser- strasze telt men dagelijks 70 tot 80 speel tafels die met inzetteir-tot 50 mark toe geweldige sommen omzetten. De handelaars bieden hun gestolen wa ren, brillanten byv., in het openbaar aan en zijn zelfs niet bang om de firma te noe men, waarvan die afkomstig zijn. Ruw geteld, versperren 4000 menschen, van wie een derde handelaars en de rest koo- pers en nieuwsgierigen, iederen dag de •straat en maken zij het den voorbijgangers moeilijk van het trottoir gebruik te maken. De eigenaars der winkels lijden daardoor de grootste schade, omdat velen die stra ten wegens dezen handel vermijden. Meer dan de helft der huurders heeft dan ook hun winkel opgezegd. De van tijd tot tijd ondernomen razzia's zijn feitelijk be lachelijk, want vijf minuten later is alles weer net zoo. "Wij verlangen, dat orde en veiligheid in onze straat hersteld worden, opdat wij in staat zijn zaken te doen. Alleen door een vaste patrouille, die den heelen dag de straten afloogt_en sterk genoeg is om alle samenscholingen te verspreiden of te zorgen dat die heelemaal niet ontstaan, kunnen wij worden geholpen. Cottin, de man die op Ciemenceau ge schoten heeft, zal niet ter dood worden gebracht. Poincaré heeft zijn straf tot 10 jaar opsluiting verzacht, op verzoek van den minister-president. Een verstandig be sluit. Na de vrijspraak van Jaurès' moor denaar Villain kan men Cottin die wel een poging tot moord doch geen moord op zijn geweten heeft moeiiijk op de guillotine brengen. die weer spoedig gezond en sterk j| wil worden, gebruike- Mijnh&rdt's Levetogen. In bussen vanaf 90 ct. Fabrikant A. MIJNHARDT, Pharmac. Fabriek Zeist. Bij Apoth. en Drogisten. De raécB-republick iu Beieren. Berlijn, 9 April (W, B,). Het Berl. Tagebl. meldtDe gisteren gehouden vergadering van de meerderheidssociaiisten te München heeft het bestuur opdracht gegeven nogmaals een poging te doen om het eenheidsfront te herstellen. Gelukt dit niet, dan zullen de meerderheidssocia listen niet meer made werken met de Radenregeering. Berlijn, 9 April (W. B.) Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft de Beiersche legatie te Berlijn de opdracht uit München om bij graaf Brockdorff-Rantzou haar ontslag in te dienen, niet ontvangen. Zelfs al had zij een dergelijke opdracht gekregen dan zou dat nog geen reden voor haar zijn om af te treden, daar zij de Radenregeering te München niet erkent. o In de streek van Oefa werd een bolsche- wistisch leger van 40.000 man, een zesde aldus van de gezamenlijke sowiet-strijd- krachten, totaal vernietigd. De graanoogst la Amerika. New-York, 9 April (Havas.) De voor spelling, dat de graanoogst in Amerika dit jaar grooler dan ooit zal zijn, schynt meer dan gerechtvaardigd te worden door het desbetreffende rapport van de regeering. Het is zeeF waarschijnlijk, dat Amerika een minimum van 125,000,000 schepel ter be schikking kan stollen voor den uitvoer naar Europa. De vrijspraak van Villian. Dat Villain, de moordenaar van Jaurès vrijgesproken ie, heeft zooals wij reeds eerder mededeelden, niet alleen de socialisten in Frankrijk geërgerd Clément Vautel schrijft daarover in de »Matin« de volgende satire «Terwijl da socialisten een bedevaart deden naar de plaatsen waar Jaurèa, de profeet, leefde, zat Villain aan hetjjdejeuner, dat hem werd aangeboden door de »Ver- eeniging van door de jury der Seine vrij gesproken moordenaars®. Veel gasten waren tegenwoordig allen hadden tot de ontvol king bijgedragen met behulp van verschil lende instrumenten;revolvers, scheermessen, bijlen, hamers, priemen, enz. Verscheidene dames, beroemdheden uit de rubriek recht zaken, hadden plaats genomen aan de eeretafel, die met boeketjes immortellen versierd was. Er werden een paar toosten gehouden. Een welsprekende vrijgesprokene hij had zyn vrouw, zyn schoonzuster en tal van andere leden van zyn familie gedood dronk op «den kleinen kogek, welks gebruik in liefde en politiek zoo veelvuldig is geworden. Hij verheerlijkte ook het i mes, dat de jury der Seine voergoed tot huishoudelijk artikel gestempeld heeft. Hij vergat de flesch met vitriool niet die ongelukkigerwijze nog niet begrepen wordt door onze populaire rechtspraak. Kortom, het was een alleraardigst feestje. De dames en de heeren kwamen zelfs tot een dansje, maar toen heeft Villain zeer terecht gezegd: «Pas op: tango is geen moord, die is streng verboden. Wij zouden ditmaal heusch gevaar loopen veroordeeld te worden, c De teestaud in lunchen. Berlijn, 10 April. (H. N.) De Voss Ztg. meldt uit Weimar De toestand is geheel Noord-Beieren is gunstig voor de regeoring. München is in het Noorden van de spoor wegverbinding afgesneden. De regeering heeft verboden, dat bankbiljetten naar München worden gezonden, hetgeen voor Beieren zeer lastig is, daar men de bank biljetten niet zelf kan drukken, ten gevolge van het feit, dat de steenen nog juist bij tijds uit München verwijderd werden. Er is een sterke tegenstrooming ontstaan tegen het door de Münchaner raden uitgeoefende geweld. De onwil tegen de raden komt in bet geheele land tot uiting. Rusland. Omtrent de vredesvoorwaarden, welke Le nin door bemiddeling van Bullitt en Steffcns aangeboden heeft aan de geallieerden, ver luidt, dat hij vroeg om een wapenstilstand en eischte het terugtrekken der geallieerde troepen, terwijl aan de bolsjevistische re geering zou worden toegestaan, voor goud levensmiddelen te koopen in het buitenland. Hij vroeg geen erkenning van de bolsje vistische regeering. Wel toonde hij zich geneigd, de buitenlandsche schulden te er kennen en zoo spoedig mogelijk te beginnen met de interestbetaling. Verder was hij geneigd, alle propaganda in het buitenland te doen ophouden of in de interne aange legenheden van andere landen tusschenbeide te komen. Ook beloofde bij op te houden met militaire operaties buiten Rusland. Het was duidelijk dat hij vrede verlangde met de geallieerden en wel zoo spoedig mo gelijk. Bonar Law is te Parijs aangekomen om met de Britsche gedelegeerden te confe- reeren over de uiteindelijke bewoordingen van de preliminaire vredesvoorwaarden. Zijn komst wordt beschouwd als een aan wijzing, dat de belangrijkste artikelen binnenkort zullen zijn vastgesteld. vrouwen 1 Gebruik Mijnhardt'® Staal tabletten. Deze genezen Uwe bloedarmoede en geven U eer.e gezonde gelaatskleur. In doózen vanaf 90 ct. By Apoth. on Drogisten. Eisch vooral merk Mijnhardt. Verkiijgb. bij de adressen genoemd in de advertentie Anga-bonbons, welke in ditzelfde nummer voorkomt. BINNENLAND. Vrees voer Spartacistcn. Zaterdag was heel het dorpje Bourtange in de provincie Groningen in rep en roer, meldt «Het Volk®. Er waren geruchten overgewaaid dat de Spartacisten met 50 gepantserde auta's aan de grens stonden De bruggen over de kanalen werden op gehaald, al de boerenwagens gerequireerd en op eenige plaatsen de straatweg ver sperd, zelfs diepe gaten in den weg ge graven, enz. Tot nu toe verscheen er echter niets! Inbreker in angst. Vrijdagavond heeft zich een grappig ge val van inbraak voorgedaan, waarbij de inbreker zichzelf gevangen heeft gezet. Een 18-jarig persoon wiide door een 2 meter hoog raam klimmen in een huis aan den Loosduinschen weg te 's Gravenhage, daar timmerlieden, die overdag daar werk zaam waren geweest hun gereedschap had den laten liggen. Toen de man het boven lijf door het raam naar binnen had ge werkt, kon hij vóór- noch achteruit en moest dus om hulp schreeuwen. Vier politieagenten waren weldra aan wezig en hebben den man, die zichzelf zoo makkelijk aangegeven had, meegenomen. Prijsverlaging van kleiaardappeleu. Door het Rijks Centraal Administratie kantoor voor de distributie van levensmid delen is aan de gemeentebesturen in over weging gegeven, om, in verband met het voornemen van den minister van Landbouw, om ddn kleinbandelprijs voor aardappelen met ingang van 22 April te verlagen, de distributie van de nog in de gemeente voorradige kleiaardappelen zóó te regelen, dat de gemeente voor financieel verlies ge vrijwaard wordt. o Smokkelen Te Delfzijl zyn twee wagons vol manu facturen etc. aangehouden, ter waarde van f 40.000, die, naar vermoed werd, over de grens zouden worden gesmokkeld. is dikwijls een gevolg van verstop ping en tragen stoelgang, en de oor zaak van puisten, uitslag, gal en gele gelaatskleur. Gebruik hiertegen Mijnhardt'® Laaceer-tabletten. Doos 50 ct., 3 doozen fl,40. Bij Apoth. en Drogisten, Wat de Boisjewiki iu ous land willen. In de Tibune wordt het program ge publiceerd, dat ook door de communisten in Nederland als leden van de Communis tische Internationale is aangenomen. De verovering der politieke macht door het proletariaat beteekent de vernietiging der politieke macht van de bourgeisie en de vernietiging van het vijandelijke staats- instrumentde ontwapening der bourgeoise en de bewapening van het proletariaat of de roode arbeidsgardede verwijdering van alle burgerlijke rechters en de instelling van proletarische rechtbanken. «Het proletariaat, als overgroote meer derheid der bevolking, oefent geheel openlijk de klassemacht zijner raden uit, teneinde de klassevoorrechten der bourgeoisie te verwijderen. Het Radensysteetn is dus gebaseerd op de massaorganisaties van het proletariaat op de raden zelf, de revolu- tionnaire vakorganisatie, de coöperaties enz. «Als eerste schrede op den weg ter socialiseering van de geheele maatschappij gelden de sociahseering der groote bankin stellingen, oeconomische staatskapitalistische lichamen, de overneming van alle gemeen tebedrijven, de socialiseering van, de groote goederen der grondbezitters. «Op het gebied der distributie moet de proletarische dictatuur den handel vervangen door de planmatige verdeëling der producten door socialiseeriiig van de engros-zaken, de overneming van aile burgerlijke, staats- en gemeentedistributie-instellingen door het proletariaat enz. Naast de onteigening dei- fabrieken, mijnen, landgoederen enz. moet het proletariaat de groote huizen in handen geven van de plaatselijke Soviets, het pro letariaat onderbrengen in de kapitalisten- woningen enz. De «Tjju® voegt hieraan toe De mislukking van dergelijke berekening zal alleen afhangen van de wijze, waarop men tijdig de tegen-organisatie voorbereidt! o - Een dag met ecu gaatje. Het was 8 April eên goede dsg voor hen die ouderdomsrente genieten. Zij ontvingen voor het eerst de verhoogde uit- keering a f3.benevens nog f13, toeslag voor de weken van af I Januari, aangezien de verhooging terugwerkende kracht heeft tot 1 Januari 4919, koorts, binnenkoorts, malaria. Mijnhardt'® Koorts-tabletten. Koker 60 ets. 3 kokers fl,70 Bij Apoth. en Drogisten. Eisch vooral merk Mijnhardt. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE <Sc DE MEERE,''H i n t- hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags ge opend van 101 uur. Heugden» Dinsdag 1.1. trad voor de Leden van het Nut en genoodigden op de Heer P. J. van Ravensteyn, met het on derwerp »De werking der natuurkrachten in Ned. Indië.® De spreker was zijn on derwerp geheel meester, had een aange name voordracht en de aanvullende licht beelden werden zeer goed weergegeven. We maakten bizonder kennis met de verschillende vuurspuwende bergen van den Archipel en hunno werking in den loop der tijden. Het onderwerp zelf, hoe goed ook weèr- gegeven,{ werd echter op den duur wel wat eentoonigtoch zal menigeen er mede ingenomen zijn geweest, daar zijn kennis ook op dat gebied werd vermeerderd. Naar wij vernemen zal Maandag a.s. onder Oudheusden een begin gemaakt worden met het grondwerk voor de be graafplaats c{er Herv. Gern. alhier. Woensdag nam. 4.30 ure passeerde I alhier een vliegmachine en verdween in Zuidelijke richting. Naar we vernemen is als dag voor de verkiezing van den Nieuwen Gemeen teraad bepaald 20 Mei a.s.- W erkend am. Zaterdagavond is alhier een nieuwe Liberale kiesvereeniging opge richt. Tot bestuursleden werden gekozen de heeron C. de Graaf, J. v. Loon en M. J. Meyer alhier en de heeren P. H. 01- deman8 en J. B. Swots te Dewerken. Maandagavond hield de Raad dezer gemeente een openbare vergadering ter beëediging van den heer Van Muilwijk, ambtenaar ter secretarie, tot waarnemend secretaris en ontvanger. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aanbesteed de vergroo ting der Algem. Begraafplaats alhier. De uitslag is als volgt Arn. Visser, alhier f 7380 C. van Loon te Dewerken 7770 J. Boelhouwer te Giessendam 8100 J. Kamsteeg, id. 8220 P. de Jong te Hardinxveld 8284 P. G. de Jong te Sleeuwyk 8320 H«t werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. In den nacht van Maandag op Dins dag is men de schoenrnakerswerkplaats van den heer C. W. v. d. S. binnengedrongen en heeft men van den zolder een partij distributieleer en een hoeveelheid spijkers ontvreemd, terwijl ook de fiets van v. d. S. is meegenomen. Dit is nu de tweede maal, drt v. d. S. zulk ongewenscht bezoek ontvangt. Aiidel. Evenals hét vorige jaar wordt in deze gemeente de nieuwe tijd niet in gevoerd. Slechts in een paar gezinnen heeft men hierin de verandering aangenomen. een groep kiezers stelde een zeven tal werklieden candidaat voor dan ge meenteraad. Een aantal liberalen C. Ver wijd (aftr.) on Z. Bouman, zoodat we voor den gemeenteraad totaal 49 candidaten hebben. 's Bosch. Gemeenteraadsleden, die al hier niet meer in den gemeenteraad terng- keeren, zijn Jhr. Mr. A. F. O. van Sassa van IJsselt, Mr. W. van Lanschot, Jhr. Mr. A. Th. J. Schade van Westrum, M. J. Sweons, A. Jansen, R. C. H. Schüngel, en II. A. M. Nederveen. De Prov. N.-Br. Cour, wijdt vele waar- deeiende woorden aan de verschillende af tredende personen, die niet meer herkozen zullen worden en ook aan hen, die zich niet voor eene herbenoeming beschikbaar stellen. C&pell®. In het vorig nummer van ons blad staat dat de Heer M. van de Poorte, Wethouder te Capelle zich niet meer verkiesbaar steltmoet zijn Vrij- hoeve-CapelIe. Bij de op 8 April 11. gehouden Candidaatsteh&g van leden der gemeente raad alhier zijn vier candidaatlijsten inga- leverd n.l. één van de A. R. partij, één van de Chr. H. partij, één van de V. L. partij en een van enkele kleurlooze kiezers. Ds. Bartelema te Beesd hoeft voor het beroep naar da Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. j.l. Dinsdagavond werd alhier opge richt een Chr. Werkliedenbond gqpaarnd «Draagt elkanders lasten«. Het bestuur is als volgt samengesteld A. Vos le voor zitter, C. Paans 2e voorzitter, H. J. Spie ring», secretaris-penningmeester, A. Rijken en M. Verduin leden. fjf 's Öravemoer. Van een alhier aan de hooge Brug staanden woonwagen is des nachts een paard gestolen. Als verdacht van de kortelings ge- pleegden doodslag op de grens van 's Grave- raoer en Waspik is een persoon uit laatst genoemde gemeente gearresteerd. Herpt. M., v. Huiten, polderbode te Nederhemert. Door B. en W. zijn op de voordracht voor hoofd der school N.z. geplaatst no. 1 TL C. Weidenaar te Kesteren 2 J. P. Bode te Wormerveer 3 W. Knoop Jr. te Nederhemert. Raamidonksveer. De leerlinge der Chr. MU.L.O. School, Betsy de Vries uit Waspik slaagde voor de le klasse der «Groen van Prinsteren school® te Doetin- chem. f Dinsdag hield de Chr. Middenstand- vereeniging een vergadering waarin de heer Wieringa uit Utrecht een lezing hield over «Boaz banken®. Baardwijk, is benoemd tot gemeenteveld wachter alhier.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 2