Thermo- tabletten met Liebkneeht's vrienden, in deze stad gevangen genomen is. Ook te Weenen zijn comministische be toogingen gehouden. Het socialistisch partij bestuur heeft zich fel tegen deze uitspat-, tingen gekeerd, die, als men er mee door gaat tot een contra-revelutie moeten leiden, wartf zoo heet het, in dit geval zullen de geallieerden Weenen zeker bezetten. Een van de gevolgen van den wereld oorlog is, dat de luchtvaart zeer ontwik keld is. De machines zijn immer meer volmaakt. Er zal een vlucht over den Oceaan worden beproefd van Engeland naar Amerika. De Daily Mail heeft nl. een prijs van f 120.000 uitgeloofd voor hem, die dezen vliegtocht volbrengt onder de volgende voorwaarden 4 De tocht moet binnen 72 opeenvolgende uren tusschen een punt in de Vereenigde Staten en een punt in Enge land worden volbracht. Aan eiken kant moet de kustlijn worden overschreden. Tusschenlandingen mogen slechts op het water worden uitgevoerd. De kortste route is altijd nog 3025 K. M. Bij gunstige omstandigheden rekenen de vliegers voor de reis over den Ocoaan ongeveer twintig uur noodig te hebben. s3|j6i! hoesi, hceschlieid, keel- pijn en verkoudheid zijn wederom overal verkrijgbaar. Doos 50 cent. Bij Apoth. en drogisten. BUITENLAND. In Duitschland zouden gezouten haringen uit Noorwegen ingevoerd worden en men was er reeds heel blij met dat nieuws. Werkelijk zijn er nu ook Noordsche haringen te krijgen, doch ze kosten in den groot handel reeds 1.80 mark per stuk, zoodat men niet hoeft te vragen hoe duur ze in den kleinhandel zullen komen en dat terwijl" in Noorwegen zulke massa's opgestapeld liggen, dat ze bederven, en reeds 200.000 vaten als veevoeder verkocht moesten wor den. Ook in dit geval wordt bij de regee ring aangedrongen maatregelen te treffen om dezen woekerhandel te beletten. Het Amerikaansche departement van financiën heeft een nieuw krediet verleend vkn 100 millioen dollar aan Groot-Britannië, 5 millioen aan Roemenië en 268.000 dollar aan Servië. Het totaal van de door de Ver. Staten met de geallieerden aangegane leeningen bedraagt thans negen milliard 238 millioen 829.000 dollars, waarvan Groot-Britannië vier milliard 230 millioen heeft ontvangen. Vertegenwoordigers van de burgerij van Libau maken in een proclamatie gewag van een massamoord op de bourgeoisie, door de bolsjewiki te Riga georganiseerd. Tot aan den 20sten Maart hadden 6000 executies plaats gehad. Vrouwen, kinderen en grysaards zijn op een eiland in de Duna in barakken ondergebracht, waar zij door epidemieën en honger te gronde gaan. De rest van de burgerlijke bevolking is, voor zoover zij niet is verbannen of gevlucht, dcor het gepeupel vermoord. De levens middelenvoorziening is zoo slecht, dat er zelfs geen rotten meer te krijgen zijn, die men vroeger nog voor 4 roebel per stuk kon bemachtigen. Thans zoeken de vrouwen op straat graankorrels uit de paardemest. Libau tracht een hulpactie van de groote mogendheden te organiseerén en heeft om die te bespoedigen een afgezant Daar Parijs gezonden. o De Duitsche rredcsgedelegeerden. Berlijn, 21 April (W.B.) Generaal Nu- dent heeft gisteren te Spa het antwoord der geallieerde en geassocieerde regeeringen op 't Duitsche telegram van 19 Apr over handigd in dit antwoord wordt geëischt, dat Duitschland naar Versailles gedelegeer den 2endt, die evenals de Geallieerde en Geassocieerde vertegenwoordigers gevol machtigd zijn om over het geheel den vredesvragen te onderhandelen. Hierop heeft de rijksminister van buitenl. zaken geantwoord De Duitsche regeering zal in de veronderstelling, dat in aansluiting aan de overgave van het ontwerp der vredesvoorwaarden onderhandelingen over den inhoud zullen plaats vinden, als gede legeerden zenden de rijksministers graaf Broekdorff, Landsberg en Giesberts, den voorzitter van de Pruisische Landsvergade ring Leinert, dr. Melchior, prof. Schücking, mits hun vrijheid van beweging en vrij telegrafisch verkeer met de Duitsche regee ring gewaarborgd wordt. De geallieerden en de Dnltschevredesafraar- digtog- Parijs, 20 April. Er is van de Duitsche regeering een mededeeling ontvangen, waar in wordt gemeld dat zij vertegenwoordigers naar Versailles zal zenden om de vredes voorwaarden in ontvanst te nemen en deze aan de Duitsche regeering in Weimar te brengen. De raad van Vier heeft geantwoord dat hij geen vertegenwoordigers kan ontvangen, die slechts boodschappers zijn. De Duitsche regeering moet vertegenwoordigers benoe men, welke dezelfde bevoegdheid hebben als de geallieerde gevolmachtigden. o Verklariugen ran Ebert,Scheidcniaunen ff edel. Paaschnummers van de Neue Freie Presse en de Neve Tag geven persgesprekken met Ebert, Scheidemann em-den gezant Wede! weer. Ebert zeide onder meer, dat Duitschland, niettegenstaande nederlaag, wreede wapen stilstandsbepalingen en binnenlandscbe cri sis, zich op de been heeft gehouden. Dat zal zoo blijven, Duitschland gaat niet ten onder. De regeering wil een vrij, sociaal Duitschland door den wil van de bevolking. Geen heerschappij van de minderheid, geen proefnemingen met economische utopieën. Opbouwen, niet verwoesten, en geen ge weld. Niettemin is de regeering niet ge neigd voor geweld van anderen te buigen. Duitschland zal zich verder tegen het bols jewisme verzetten, dat uit het Oosten na dert. Bezwijkt Duitschland, dan overstroomt het heel Europa. Daarmee mochten onze vijanden wel eens rekening houden. Duitschland zal geen vrede onderteeke nen, die niet in overeenstemming is met de 14 punten van Wilson. Scheideman en Wedel lieten zich in den zelfden geest uit. De Fiume-quaestie. Parys, 21 April. De Flume-qnaestie heeft vandaag de crisis bereikt, daar Wil son niet deelnam aan de besprekingen van den Raad van Vier, maar inplaats daarvan met de Amerikaansche delegatie confereerde, die eenstemmig besloot een verklaring over dit vraagstuk te pubiiceeren, indien de onderhandelingen vandaag niet over het doode punt heen komen. De vlieger Védrines omgekomen. Parijs. De beroemde vlieger Védrines is op een vliegtocht ParijsRome in het departemeut Drome met zijn toestel ge vallen. Védrines alsmede de waarnemer waren onmiddellijk dood. Hulp voor ^oord-Frankrijk. De Fransche regeering heeft een com missie, bestaande uit da heeren G. Potre en II. Lepers, belast met den aankoop van duizend stuks vee, die ds Nederlandsclie regeering voor den uitvoer vrijgaven zal ten behoeve van de reconstructie der ver woeste gebieden in Noord-Frankrijk. Er zullen na de aankomst van dr. van Rbijn, uit Londen te Parijs velschillende landbouwkundigen naar Frankrijk vertrek ken tér bestudeering van verschillende vraagstukken, die met de reconstructie samenhangen. »Hb!d.« Wat de Wereld zegt. Persstemmen over de Onderwerpen van den Dag. (Overgenomen uit de Haagsche Post). Hst Huidige Duitschland. Menschenlevens worden in Duitschland steeds goedkooper, terwijl al het andere duurder wordt. Hamb. Nachr. Identiteitsbcwys. Dwaze menschen denken altijd dat zij verstandig zijn dat is een der teekenen van hun dwaasheid. Rechter Darling. Duurder dan de Paradijsappel. Een bootwerker te Bristol werd veroor deeld tot een maand dwangarbeid wegens diefstal van twee appelen. Daily Mail. Frankryk's Woordkunstenaars. Tijdens den jongsten oorlog zijn 450 Fransche letterkundigen op het slagveld gevallen. Figaro. Algemeene vlucht. Men zegt dat luchtreizen veiliger zullen zijn dan die per spoor. Wij zullen dus allen onze veiligheid in de vlucht zoeken London Opinion. Hoe epidemieën huishouden. Vijftig procent der bevolking van Noord- Labrador is tijdens den winter overleden tengevolge van Spaansche griep, pokken en mazelen. Montreal Star. De Moeite Waard. John D. Rockefeller heeft f3.000.000 bijgedragen aan de Northern Baptist Lay men's Fund voor oude geestelijken en zen delingen. New-York Sun. Weet Dr. A. Fannekoek het niet! Sterrenkundigen hebben voor de eerste maal op Mars roode vlekken waargenomen, maar verschillen nog van meening of dit er al dan niet op wijst dat de planeet Bolsjewieksch is geworden. National News. Schuldbewust Men zal er waarschijnlijk van afzien een instructie te openen over de aanleiding tot den oorlog. Verschillende Geallieerde dele gaties hadden namelijk bezwaren tegen zulk een onderzoek. Persbericht. Mooie wetten. Maar onze justitie- en politie-autoriteiten staan er machteloos tegenover. De bommen- fabricage is niet strafbaar. Zelfs als daar door het leven van tal van ouschuldigen ernstig wordt bedreigd. Alg. Hbl. Houdt altijd een huidzalf in huis. Men dient een betrouwbare zalf te ken nen of liever nog in huis te hebben om haar in geval van nood te gebruiken. En wel, omdat de ergste huidkwalen aanvankelijk zeer gering kunnen zijn. Een ruwe, korsterige huid, jeuk, een pijnlijk of brandend gevoel, vurigheid, puistjes of vlekken kunnen het begin zijn van een der vele bedroevende vormen van eczeem, dauwworm, gordelroos, psoriasis, schurft of andere vormen van huidziekte. Om te voorkomen, dat de kwaal zich uitbreidt, is zindelijkheid en spoedige aan wending van een antiseptische zalf aan te bevelen. Het succesvol resultaat zijnde van jaren lange onderzoekingen, bevat Foster's Zalf de antiseptische, verzachtende en genezende bestanddeelen, die het best geëigend zijn om de ontsteking, pijn en prikkeling van alle jeukende huidziekten te doen bedaren. Foster's Zalf droogt niet te spoedig op, laat zich te gemakkelijk afvegen en zij dringt tot elke plek door. Aanwending bij liet uitbreken van de kwaal vooikomt uitbreiding en verzekert baat. Let op den juisten naam Foster's Zalf. Verkrygbaar bij alle goede drogisten f4.75 per doos. BINNENLAND. De Verkiezingen. De eerste verkiezingen voor de Provin ciale Staten volgens het algemeen, evenre dig kiesrecht met kiesplicht hebben we dus nu gelukkig achter den rug. Zij geven ons aanleiding tot een paar korte opmer kingen. Ten eerste, van den kiesplicht is niets terecht gekomen. Deze ligt nu, bij de tweede algemeerie verkiezingen sinds zijn invoering reeds, onder tafel ongeveer 200.000 kiezers hebben trots strafbepalin gen er de voorkeur aan gegeven niet ter stembus te verschijnen. Dit resultaat was te voorzien. Kiesplicht is als zoo menigte andere plicht of voorschrift slechts te handhaven in landen met snel, kort en zoo noodig streng recht. Vervolgens is hij deze verkiezingen ge bleken, dat de overgroote meerderheid van het Nederlandsclie volk niet gediend is van revolutie. Onze onvervalschte revolutionai ren, de volgelingen van Wijnkoop c.s., gingen achteruit met 44.000 stemmen we geven overal ronde cijfers en de gespikkelden mitsgaders geplekten onder de revolutionaire broeders, de volgelingen van Troelstra, met niet minder dan 45.000, vergeleken bij de Kamerverkiezingen van het vorige jaar. Gezamelijk hebben de heeren derhalve een verlies te boeken van tegen de 60.000 stemmen. Geen kleinig heid, ook wanneer men in aanmerking neemt dat 200.000 kiezers zijn thuisge bleven. Dat we hiermee de bedreiging met revolutie kwijt zijn zouden wo niet durven beweren, want in dezen tijd wordt overal revolutie gemaakt door een minder heid, dikwerf door een kleine minderheid. (Haagsche Post.) Steeds stijgend. De verpachting van weiland, toebehoorend aan den dorpspolder Dreumel (Betuwe), dat in gewone jaren f 4000 opbrengt, le verde dit jaar vijfmaal dat bedrag op. Rijwieidieven. De politie te Maastricht heeft aangehou den een zekere N. uit Rotterdam en een Belg, die in de laatste 2 maanden een groot aantal rijwielen hebben gestolen. Twaalf zijn er reeds opgespoord. Een burgerwacht opgesloten. Te Drachten heeft men na een oefening de burgerwacht in een schoollokaal opge sloten. De deuren bleken van buiten met ijzeren stangen en schroeven gesloten te zijn. Met veel moeite werd een deur open gebroken. De politie stelt een onderzoek in. De slacht weer rry. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is jop grond van de resultaten der veetelling overgegaan tot opheffing met ingang van 28 April van de beperkende bepalingen ten aanzien van het slachten van paarden, runderen (daaronder begrepen nuchtere-, vette- en graskalveren), schapen geiten en varkens. De bestaande verplich ting tot inlevering van het vet, van de slachtingen afkomstig, blijft voorhands ge handhaafd. Meuwe bommen gevonden. 't Blijkt, dat de publiciteit, door de bla den aan het vinden van de bommen aan den Haarlemmerweg te Amsterdam gege ven en de nadruk, welken zij daarbij hebben gelegd op het gevaar voor de omwonenden, goed heeft gewerkt. Dank zij de aanwijzing van een onbekend ge bleven briefschrijver, heeft de politie weder de bewaarplaats ontdekt van een nieuwe hoeveelheid van het gevaarlijke goed. De zer dagen kwam bij de recherche van het hoofdbureau een schriftelijke mededeeling in dat zij maar even moest gaan zoeken op of liever in het terrein van de steen houwerij van den heer Scholtz op het Prinseneiland en eenige nadere aanduidin gen in den brief, welke hier niet genoemd kunnen worden, waren voor de politie zoo overtuigend met een ernstige aangifte te doen te hebben, dat de justitie werd in gelicht en deze niet aarzelde in de ge noemde steenhouwerij een huiszoeking te gaan doen. Er moest in het terrein gegraven wor den en dit diende met .de uiterste voor zichtigheid te geschieden. Eenig personeel van de Hembrug, aangevuld met politie mannen, dorst de taak aan, die volbracht werd onder leiding van den politie-des- kundige Van Ledden Hulsebosch en den chemicus Berkhout van de Hembrug. Laagsgewijze werd het aangeduide ge deelte van het terrein de grond onder een afdakje van een schuur behoedzaam onderzocht totdat de hoofdagent Van der Aar op een diepte van ongeveer een voet stuitte op een grooten, platten steen. Toen deze verwijderd was "kwam een kuil te voorschijn, waarin zich zeven bussen be vonden, niet ongelijk aan cacaobussen, waarin een soortgelijke lading aanwezig was als in de bommen van den Haarlem merweg. De bussen werden uit den kuil genomen en onder alle mogelyke voorzorgen getrans porteerd naar de politieboot, die in de Prinseneilaridsgracht gereed lag en daar mede naar het politieposthuis in de Wil lempoort gebracht. Dit bnreau slaat op zich zelf en levert dus by eene mogelijke ont ploffing geen dadelijk gevaar voor omwo nenden op. De inrichtingen aan de Hembrug waren gesloten en gingen niet vóór Dinsdag open, zoodat tot zoo lang gewacht moeit worden met de bommen daarheen te vervoeren, waar zij in alle onderdeelen onderzocht kunnen worden. Mochten zij inderdaad uit dezelfde lading bestaan als die aan den Haarlemmerweg, dan heeft men ook hier met zeer explosieve stoffen te doen. Bij de proef met de bom men van den anarchist Hofman, welke men aan de Hembrug, na ze eerst diep in den grond te hebben ingegraven, heeft laten ontploffen, was de uitwerking zoo hevig, dat de stukken niet weer konden worden uitgegraven, zoo diep waren zy den grond ingedrongen. De politie is onmiddellyk begonnen met te trachten contact te krijgen met den schrijver van den anoniemen brief om langs dien weg tot den vervaardiger of de ver vaardigers te komen. Tot heden had zij daarmede nog geen resultaat bereikt. 't Is onnoodig te zeggen, dat de heer Scholtz, wiens zaak al van ouder tot ouder op het Prinseneiland gevestigd is, volkomen onbekend was met het feit en dus geheel buiten het gevai staat. Men verdiept er zich in, hoe zij van wie de afschuwelijke voorwerpen afkomstig zijn juist dit terrein uitkozen om ze te verstoppen. o Het velleu va» boonien door eeu staaldraad. Er bestaat een prachtige methode om boomen te vellen met geen ander gereed schap dan een strak gespannen draad en een motor. Het gebruik van een electrisch verhitten draad om hem door een boom heen te branden is teeds lang bekend. Het proces is echter zeer vereenvoudigd door den draad gloeiend te doen worden door den arbeid dien hij zelf verricht. Dit resultaat wordt verkregen door de wrijving van een staaldraad van 1 m.M. diameter, welke volgens genomen proeven in 6 min. door een stam van een halve Meter dikte heengaat. De draad, welke door den motor in een buitengewoon snelle heen- en weergaande beweging wordt gebracht, wordt zoodanig door zijn eigen wrijving verhit, dat hij een voldoend hooge tem peratuur krijgt om het hout te branden, terwijl hij er snel doordringt. Het resul taat is, dat de snede veel beter is dan die welke door zagen wordt verkregen. De draad gaat door de dikke stammen zonder de noodzakelijkheid dat de snede door het inslaan van spieën moet worden vergroot, terwijl de boom op iedere gewenschte plaats kan worden afgesneden, zelfs gelijk met den grond, zoodat geen stronk meer blijft staan. Door deze methode kunnen de ontzag gelijke boomen welke in de tropische wou den worden aartgetroffen en waarvan de diameter vaak 10 voet en meer bedraagt, door een enkelen man worden geveld. Kalk als voedsel en als geneesmiddel. Het menschelijk organisme kan het niet stellen zonder kalk. Het bloedserum bevat kalk en wel driemaal meer kalk dan mag nesium. Vleesch, brood en aardappelen, de meest gebruikte voedingsmiddelen, be vatten eveneens kalk en magnesium. Doch kalk komt er slechts zeer weinig in voor. Zoo vindt men in ruridvleesch 0.91 kalk tegen 3.88 magnesium, d. w. z. procenten van de daarin aanwezige zouten. Op 100 gram aardappelen komt slechts 0.100 gr. calcium voor, op 100 gr. rundvleesch 0.029 gr. en op 100 gr. brood 0.046. Iemand die dus per dag eettwee ons vleesch, twee ons aardappelen en vijf ons brood krijgt slecht 0.488 gr. calcium, dus nog niet een halven gram. Eidooier, koemelk en spinazie zijn voedingsmiddelen die vrij veel kalk bevatten eidooier 0.38 gr., melk 1.51 gr. en spinazie zelfs 1.95 gr. per 100 gr. Dergelijke voedingsmiddelen heeft de mensch in hooge mate noodig, want het is gebleken dat een tekort aan kalk oorzaak kan zijn van zeer verschillende ziekten. Dat de kalkopneming invloed uit oefent op den groei van het skelet is een ieder duidelijk en evenzeer dat by de ra chitis, de Engelsche ziekte, een te kort aan kalk wel een rol moet spelen. Roese heeft ook opgemerkt, dat het gebruik van kalkarm drinkwater nadeelig is en dat in streken waar zulk water gedronken wordt meer tuberculose voorkomt en minder jonge mannen voor den militairen dienst geschikt zijn dan daar waar rijkelijk kalkbevattend drinkwater gebruikt wordt. De vleesch eu vethandei. Naar de sN. R. Ct. verneemt, kan binnen kort verwacht worden, dat de regeering het slachten van alle soorten vee en den handel daarin weer geheel vrij zal geven, Op 1 Mei zal het vet weer geheel vrij komen en zal het Rijkskantoor voor vetten worden opgeheven. o Verhoogde rraeht. Naar de »N. Venl. Crt.« verneemt zullen d» vrachten der Neder!, spoorwegen nog met 10 procent verhoogd worden. BEKENDMAKING. Het Gemeentebestuur van Heusden, MAAKT BEKEND dat in de week van 21 tot 27 April 1919, op de navolgende bons verkrijgbaar zijn de daarbij vermelde regeeringsgoederen Bon no 144 2 oris Jam. 145 I stuk zeep. 146 1 ons Bruine boonen, x> 147 IV* ons Groene erwten. x> 148 Va Kaas. j 149 2Vg j> Suiker. >18 (Kinderkaart) 2V2 ons Suiker. 19 5 K.G. Aardappelen. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint- hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags ge opend van 101 uur. Heusden. S.s. »Lifland« gebouwd op de werf van de Firma De Haan Oerle- mans aihier, voor rekening van den Heer A. N. Petersen, Managing-Owner, van Det Dansk-Franske Dampskibsselkab te Kopen hagen, heeft heden met goed gevolg geproef- 8toomd op den Nieuwen Waterweg. Schip en machines zijn gebouwd volgens de hoogste klasse van Bureau »Veritas« en de Deensche schepenwet. De lengte in 1.1. bedraagt 215'0, breedte 34'4" en holte 15'6"._ Het schip is voorzien van eerie triple expansie machine van circa 600 I.P.K. geleverd door de Machinefabriek C. A. Kuypers te Rotterdam. Hoofdafme tingen der machine 15" X 25" X 40" bij een slaglengte van 27". De atoom Foster's Zalf dient niet voor open won den, doch uitsluitend voor jeukende huid ziekten en is een uitstekend geneesmiddel voor in en uitwendige aambeien.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 2