Anga-siroop Bleekzuchtige - Meisjes en De beste Borstsiroop ▼inden, dat de Vereenigde Staten Yoort gaan te bouwen aan hun oorlogsvloot. De heerschappij ter zee kon we! eens in andere handen overgaan. vrouwen Gebruik Mijnhardt's Staaltabletten. Deze genezen Uwe bloedarmoede en geven U eene gezonde gelaatskleur. Indien op de doos de naam A. MIJNHARDT ontbreekt, koopt U namaak en be nadeelt daardoor Uw gezondheid. Eisch daarom uitdrukkelijk een doos Mijnhardt's Staaltabletten. In doozen vanaf 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten Eisch vooral merk Mijnhardt BUITENLAND. Het geschil over Fiuaie. Grlando tegen Wilson. Parjjs, 24 April. Orlando heeft bevestigd dat hij vanmiddag twee uur vertrekt, maar dat zijn ambtgenooten van de vredesdele- gatie wellicht nog eenige uren blijven. Hij voegde er bij Wij snijden het tafellaken met de bondgenooten niet door met Parijs te verlaten. Wij vragen hun alleen onze belangen te behartigen. Men moet echter rekening houden met de mogelijkheid, dat in den loop van den ochtend iets voorvalt, dat het voornemen wijzigt. Vanochtend legde Lloyd George een be zoek bij Orlando af. Noske geïnterviewd. Berlijn, 24 April. De minister voor de rijksweermacht Noske heeft aan een lid van de redactie van de «Deutsche Allg. Ztg.a een onderhoud toegestaan. Het ge sprek liep eerst over uitlatingen van den vroegenen volkscommissaris Emil Barth, lid van de onafhankelijk socialistische partij, tegenover een correspondent van de «Uni ted Press. De minister noemde de geruchten van een royalistisch-militairistische tegenrevolutie, die Barth met het oog op het buitenland opnieuw rondstrooit, onzinnig en belachelijk. Dat er in Duitschland nog monarchisten zijn, natuurlijk ook onder de officieren, spreekt van zelf, maar bij mijn ambtelijke werkzaamheden heb ik voldoende gelegen heid gehad het officierskorps te leeren kennen en ik kan verzekeren, dat de groote meerderheid der officieren de repubiikein- sche regeering trouw is. Barth kent dus de gevoelens dezer offi cieren niet meer, wanneer hij beweert, dat zij nog steeds hun hoop op den Keizer en den Kroonprins gesteld hebben. Noch van den kant van het nieuwe officierscorps noch van het nieuwe Duitsche leger dreigt ge vaar voor een politieke omwenteling. De stakingen en ongeregeldheden in Duitschlaud, Hamburg, 24 April. In den afgeloopen nacht zijn door 2000 soldaten en 200 po- litie-agenten ongeveer 35 rijen van straten in de wijk St. Pauü afgezet. Van morgen half tien waren meer dan 110 personen wegens het onbevoegd dragen van wape nen, opruiing, diefstal, smokkelhandel enz. gearresteerd. Een groote hoeveelheid ge weren, revolvers en munitie, slag- en stoot- wapenen werden uit de huizen gehaald. Er zijn omvangrijke maatregelen getroffen om den vrijhaven, haven en levensmidde- lenverdeeling te beveiligen. Herhaling van de gebeurtenissen der laatste dagen is uit gesloten. De veiligheid in de haven wordt door een torpedobootflottielje gewaarborgd. Essen, 23 April. Volgens de jongste mededeelingen is het getal stakende mijn arbeiders van de middagploeg verminderd tot 60841, tegen gisteren 69461. In het geheel bedraagt de vermindering van het aantal stakers van de ochtend- en middag- ploeg circa 24000. De strijd tegen de Belsjewiki. Stanislau, 23 April. Het Oekrajiensche persbureau meldtDe opstandelingen, die het directorium van de Oekrajiensche Volks republiek gunstig gezind zijn, hebben Kiëf aan de macht der Bolsjewiki ontrukt en hebben het grootste gedeelte van de stad bezet. BINNENLAND. Spoorabonnementen. In de. handelswereld gaat het gerucht, dat de abonnementstarieven der Nederland- sche spoorwegen met 30% zullen worden verhoogd. Naar wij vernemen, i3 dit een verzinsel. o— e> Weer een bsmmenfabrikant entdekt. Men meldt uit Amsterdam aan de N. R. C.De politie heeft gisteren opnieuw een belangrijke ontdekking gedaan, weder om middelijk als gevolg van de huiszoeking bij den anarchist Hofman, bij wien ver leden week bommen gevonden zijn. Eerst begaven zij zich naar de woning van Penners en daar hebben zij in de keuken een verdacht pak gevonden. Het bleek in te houden 250 groote model rijks- revolverpatronen, 30 losse geweerpatronen, 2 geladen handgranaten, een onderdeel van een handgranaat en voorts in de bus van een granaat, de voor het vervaardigen van hommen benoodigde chemicaliën. Eindelijk bevond zich nog in het pak een kleine granaat, die. leeg bleek. De huiszoeking bij Knaap heeft weinig resultaat opgeleverd. Niettemin is hij aan gehouden en bij zijn verhoor bleek, dat zijn vrouw na de huiszoeking bij Hofman uit vrees het pak naar Penners had ge bracht. Reeds 1% jaar geleden had hij de preparaten van zijn vriend Hofman gekre gen om een bom te rnaken, maar volgens zijn zeggen gevoelde hij daar niets voor en had hij het gevaarly^ tuig maar in zijn huis laten liggen. De munitie zou hij ten geschenke hebben gekregen of gekocht hebben van hem onbekende soldaten. De kinderlijkjes ia het Liesbosch. Het D. v. Nbr. meldt Bij het geneeskundig onderzoek dat werd ingesteld is gebleken, dat zoowel het kindje, van wie het laatste lijkje, als dat, hetwelk eenigen tijd geleden in het Liesbosch ge vonden is met een snede over het lichaam, een natuurlijken dood is gestorven. Het in het Liesbosch gevonden kindje moet overleden zijn aan bronchitis, terwijl longontsteking de doodsoorzaak is geweest bijt het vorige week gevonden meisje. De sneden en verwondingen moeten na het overlijden zijn toegebracht, wat hieruit valt op te maken, dat in geen van beide gevallen aan de randen eenige bloeduit storting is geconstateerd. De vraag doet zich natuurlijk op, waar deze lijkjes vandaan komen. Men vermoedt, dat de bedrijver van deze euveldaden de lijkjes heeft opgegraven op een of ander kerkhof. In deze richting zal waarschijnlijk verder gezocht worden. Het zou niet onmogelijk zijn dat deze gruwelijke daden dus bedreven zijn door iemand, die handelde uit eene ziekelijke verkeerde neiging. Het blijven echter nog slechts gissingen en vermoedens en men dient af te wach ten of de waarheid ooit aari 't licht zal komen. Het volgende avontuur beleefde de voer man H., uit Aalten, aan de grens op Ne- derlansch gebied. H. zou een partij ijzer opladen, dat door een Duitscher daar was gebracht. Reeds was de wagen beladen, toen een Duitsche gendarme met revolver zich over de grens begaf om paard en wa gen met inhoud in beslag te nemen. H. protesteerde, zich er op beroepende, dat hij zich op Nederlandsch gebied bevond, maar zwichtte voor het dreigende vuur wapen en moest het lijdelijk aanzien, dat zijn eigendom werd «eingesperU. Wij vernemen evenwel, dat dit geval voor den Duitschen grensbeambte wel ge volgen zal hebben, daar de Nederlandsche autoriteiten zich er mee hebben bemoeid. o Een Nimrod. De heer Michel, houtvester van Twickel heeft deze week den hondersten vos ge vangen. In het geheel heeft deze gewel dige jager reeds 7444 stuks roofwild ge vangen of geschoten. Sprekende doofstomme. De sprekende ezel van Bileam heeft zijn weerga gevonden in een doofstomme, die te Eindhoven langs de deuren bedelde en 3 doublé kettingen bij een goudsmid had ontvreemd. De man, die een beschreven bordje voor de borst droeg, werd door de politie ach terhaald, en geboeid, wat den doofstomme den uitroep ontlokte ïWa zal d& nou te beduije hebben Verralsching van bevolkingsregisters. Volgens «Het Volk« zijn» te Hoensbroek (L.), op last van den officier van justitie, bevolkingsregister en kiezerslijsten dier ge meente in beslag genomen. Het moet n.l. gebleken zijn, dat het be volkingsregister der gemeente Hoensbroek op last van den wethouder V. (destijds loko-burgemeester dier gemeente) is ver- valscht. Een beambte heeft tegenover den wachtmeester der marechaussees verklaard, dat hij op last van wethouder V. van ruim een vijftig personen het jaartal der vesti ging in de gemeente had veranderd van 1919 in 1917. labrakea. In den nacht van 19 op 20 dezer zijn in de Haarlemmermeer niet minder dan vier inbraken gepleegd, gepaard met diefstal. Ten nadeele van den landbouwer A. Gr., aan den Aalsraeerderweg, zijn ontvreemd twee heeren-rijwielen en een marmeren pendule met kandelabers. Uit de bijzondere school aan den Aals raeerderweg zijn een aantal leermiddelen weggehaald. Ten nadeele van den landbouwer Adr. Gr., aan den Spaarnwoudersveg is een daraesrijwiel en ten nadeele van den land bouwer J. de Gr. een heerenrijwiel mee genomen. De daders zijn tot dusver onbekend. o Ongelukken. *Men meldt uit TilburgDoor een van Baarle-Nassau komenden trein is een onbe kend manspersoon overreden. Het lijk werd gevonden met verbrijzeld hoofd en afgere den rechterbeen. De 25-jarige ongehuwde J. de K., werk zaam aan de fabriek der firma B., in de Tuinstraat, te Tilburg, is bij het reinigen van het aschkanaal zoodanig door neder- vallende kolen gebrand, dat hij in het zie kenhuis is overleden. o Brand, Dinsdagavond is te Rotterdam een felle uitslaande brand uitgebroken in perceel Zandstraat 677. De"-bovenverdieping van dit perceel is in gebruik bij een fabrikant van poetsartikelen, het middengedeelte bij Middelraad, in bouwmaterialen, de beneden verdieping bij den papierhandelaar Ekksteyn. Het blusschingswerk werd zeer bemoeilijkt door den aaneengesloten bouw der oude middenstad. De pijpleider P. Molkenboer is door den vloer van de eerste verdieping gezakt en met niet-gevaarïijke brandwonden opgeno men. Er was niet veel brand weermateriaal aanwezig. Om half twaalf was men den brand zoover meester, dat voor uitbreiding niet meer gevreesd behoeft te worden. De Rotterdamsclie Veiling. Op de heden in ons Veilingslokaal, Baan 40, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 12,15f 13,50 Eendeieren 14,20"14,45 Ganseieren 26, Middenprijs f 12,87 Aanvoer 45000 stuks. o Nederland en België. Men schrijft aan de N. Ct. In het Verbond der Katholieke Kringen en Vereenigingen te Antwerpen hield staats minister Paul Segers een redevoering, waarin hij de Belgische eischen aan de vredescon ferentie aldus samenvatten voorrang voor herstel der selïacfe crediet in den vreemde machines, grondstoffen en voorkeur op den handelsvoorraad der verbondenen voor- deelige tarieven voor vervoer te land en te water. Wij dringen er op aan dat men ons het onbetwistbare meesterschap zal vei leenen over de Schelde, voornaamste levensader van ons economisch leven wij willen onze betrekkingen met den Rijn langs Limburg verbeteren en naar onze nationale betrachtingen de belangrijke vraag der ons ontrukte landstreken en die van het groothertogdom Luxemburg oplossen. o Limburg en Nederland. De Mastreechter Staar heeft in beginsel besloten, in den loop van den a s. zomer eene reuzen-manifestatie op touw te zetien, zoodra n.l, vaststaat, dat, zooals wij hopen, Limbnrg tot in het uiterste hoekje bij Nederland blijft. De bedoeling is alle Zuid-Limburgsche zangvereenigingen, har- moniën en fanfares uit te noodigen deel te nemen aan een grootsche hulde aan de koningin en de regeering. Limburg zal daardoor zijn erkentelijkheid toonen voor hetgeen van hooger hand gedaan is om de annexatieplannen te verijdelen. De manifestatie zal op een Zondag ge houden worden in Maastricht, waar bij die gelegenheid na afloop van een optocht op de Groote Markt door alle deelnemende vereenigingen gezamenlijk eenige oud-Hol- landsche liederen zullen worden uitgevoerd. Verhoogiug van het suikerrautsoen. Naar de Tel. verneemt, zal begin Mei het suikerrantsoen worden verhoogd met 1 ons per week en per hoofd, en dus ge bracht worden op 3% ons per week en per hoofd. o Tusschen Hengelo en Enschede reden twee motorwielrijders met hun machines in elkaar door het plotseling aanroepen der commiezen. De 28-jarige W. Blijdenstein, fabrikant te Enschede, wiens hoofd vreese- lijk werd verminkt, is in hopeloozen toe stand opgenomen. Treurig. Te Winde (gera. Vries) heeft zich een 10-jarig jongetje uit de grap opgehangen. Hulp kwam te laat. Per flacon f 1.50. Bij Apoth. «n Drogisten PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags ge opend van 101 uur. Hensden. Het water is nu ook alhier aan het vallen en de aanlegsteigers staan weder boven water en het vee aan de overdijk, dat reeds ingeschaard was, be hoeft niet gestald te worden. Onder de plaatselijke nieuwtjes be hoort dat het huis van wijlen Dr. Oerle- mans is aangekocht door den Kerkeraad der Herv. Gemeente alhier, met het doel dit later in te richten voor Diaconessenhuis. Verder wordt de Tabakstripperij van de firma Goulmy Baar met 1 Augustus a.s. alhier opgeheven en komt alsdan een ruim gebouw met grooten tuin vrij, dat bij den heerschenden woningnood, wel spoedig tot een ander doel zal worden aangewezen. Verder is het huis, vroeger bewoond door den heer Tupker, Agent der stoombooten, hoek Vischmarkt, aangekocht door den heer Vos en wordt gemoderniseerd ingericht voor sigarenwinkel en eindelijk is het terrein, waarop eertijds de Korenbeurs stond, tijde lijk ommuurd, met bedoeling daarop later aan te brengen een werkplaats voor auto's en r\jwielen, door den heer A> Swagemakers. Ter eere van de verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, hoopt de «Heusden- sche Harmonie* a.s. Woensdagavond 8 uur, een muzikale wandeling door onze gemeente te maken. Werkendam. Maandag a.s. zullen enkele dames in ons dorp de Emmabloem te koop aanbieden. Het mag als bekend ondersteld worden, dat de opbrengst daar van ten goede komt aan de bestrijding der tuberculose. Laten onze dorpsgenooten dus de vtetag om te koopen niet afslaan, maar door hun bijdragen dezen nuttigen arbeid steunen. Ammerzoden. Bij het op len en 2en Paaschdag te Dordrecht in «Kunstmin gehouden solistenconcours waaraan enkele onzer dorpsgenooten, leden der fantare «St. Cecilia* deelnamen, is 't mogen gelukken «Cecilia's* roem hoog te houden. De heer J. van Hemert behaalde met «Mor- ceaux de Salon* solo voor sax-sopraan, den eersten prijs met hoogste onderscheiding, terwijl dat J. M. van Berkel met «Fan- taisie Varissur Marlborough«, solo voor bu gel, een derden prijs verwierf. Als men nagaat dat zij voor den eersten keer aan een dergelijk concours deelnamen, dan kun nen wij niet anders zeggen dan dat ze kra nige jongens zijn en de muzikale bekend heid van Ammerzoderi eere aandoen Besoijen. Maandag 28 April 's avonds half acht door de Chr. gemengde Zangver- eeniging «Hallelujha* eene uitvoering wor den gegeven in de Herv. kerk alhier Het programma vermeld koornummers, sopraan solo's en duo's. Genderen. Paaschmaandag hield de Christel. Zangvereeniging «de lofstem* hare gewone jaarlijksche uitvoering onder leiding van haren Directeur, den heer E. Boll. Het programma dat vijftien nummers telde werd keurig uitgevoerd. Het zingen werd afgewisseld door voordrachten, die met de muzieknummers door den heer M. J. v. d. Beek op 't orgel uitgevoerd het tal rijk opgekomen publiek een aangenamen avond verschafte. Nienwendijk. Bij den landbouwer C. Groeneveld alhier, wierp een paard twee voldragende veulens. Het eigenaardige van het geval is echter, dat den 5en April het eerste veulentje verscheen, den 12en April gevolgd door het tweede. Teen. In de plaats van de heeren J. v. Andel en J. Blankers welke als lid van den Gemeenteraad hebben bedankt zijn ge kozen de heeren J. den Dekker en Jac. v. d. Pol. Deze week vertoefden in deze ge meente een paar kooplieden uit Holland met- het doel de bolletjes op te koopen van de zoo bekende morgensterren. Hiervoor werden flinke prijzen besteed en hebben bezitters hiervan een buitenkansje. Sinds de mobilisatie werden deze bloem pjes niet meer opgezocht. De verschillende personen hadden zich nog al flink toegeleid op het verbou wen van prei. Dit is evenwel een groote tegenvaller geweest en tevens een aanmer kelijke schadepost wijl de aflevering naar het buitenland niet kon plaats hebben was er voor de aflevering totaal geen vraag en moesten de planten als bijna waardeloos worden opgeruimd. Wijk. Het Hoofdstembureau heeft alle ingediende candidatenlijsten geldig verklaard en door loting aldus genummerd. Lijst 1. de arbeiders kiesver. met de namen K. v. d. Velden, W. v. Kuijk Wz., B. Roza, J. v. d. Pol Pz B. v. Loon, M. v. Bergeijk Mz. en M. v. Wijk. Lijst 2. G. P. L. Boüman Lijst 3. de Ant. Rev. met de namen C. B. Vos, C. Poorter, Joh. Boender Sz., W. Bouman, Corn. G. v. d. Pol, E. de Graaff Az. en B, v. Wijk CJz. Zaltbommel. Op de Dinsdag gehou den weekmarkt waren aangevoerd 89 big gen, prijs f32 tot f45, 9000 eieren, 12 44 ct. per stuk, 240 K.G. boter, f 4.20 h f 4.40 per K.G. De rivier de Waal is langzaam val lende. Verschillende uiterwaarden komen reeds droog. Ook de veerdam te Tuil is vrij van water, zoodat het verkeer met veerboot en gierpont weder geregeld kan plaats hebben. PREDIKBEURTEN. 27 April. Geref. kerk, vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst. Geref. kerk A, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. André. Geref. kerk B, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. Chr. Geref. kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. Aalburg, nm. 3 u. dr. Tjalma uit Veen. Doopsbediening. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Bosch. Louwe Kooijmans. Babylonienbroek, Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. v. d. Hoorn, em.- pred. te Bussum. Geref. kerk, vm. 10,30 en nm 3 u. ds. P. v. Hoven uit Zuid- Beierland. en nm. 2.30 leesdienst. Chr. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst. Heesbeen, geen dienst. uit Heusden, Doopsbediening. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. de Bruin. Nederhemert, N.z. vm. 11 u. en Z.z. nm. 3u. ds. Kluin. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. Ak kerhuis. geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. leesdienst. bius du Sart. Kantongerecht te Hensden. Uitspraak 18 April 1919. Art. 455 Sr.J. R. te Wyk, f 3 of 2 d. Overtr. WoningwetA. G. H. te De Werken, f 3 of 2 d. Overtr. Bouwverord. Heusden N. d. W. te Drunen, G. P. en W. A. te Baardwijk, ieder f 10 of 5 d. Slachtverbod: J. G. B. te Andel, f3 of 2 d. Leerplicht: J. K. te Rijswijk, f 5 of 3 d. DistributiewetJ. B. B. te Almkerk, f25 of 14 d.P, K, te Dussen, f10 of -o- J Heusdennm. 5 u. ds. Ruijsch van Dug- teren. Werkendamvm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, geen opgaaf. Almkerk, v.m. 10 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. y. d. Put Baardwijk, vm. 10 u. en nm. 2 u. ds. Besoijen, vm. 9,30 u. ds. Dierkens Capelle, vm. 9,30 u. ds. v. d. Graaff uit Raamsdonksveer. Doeverenvm. 10 u. ds. Nauta. Drongelen, nm. 2,30 u. ds. v. Asch uit Eethen. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. Vlugt. Eethen, vm. 10,30 u. ds. v. Asch. Gameren, geen opgaaf. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders. Gender en, nm. 3 u. ds. Nauta uit Doe veren. 's-Gravenmoervm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. Van Meer. Geref. kerk. vm 9,30 u. Herpt, vm. 10 ds. Ruijsch van Dugteren Rijswijkgeen opgaaf. Sleeuioijk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. v. Garderen. Sprang, geen opgaaf, Uitwijk, nm. 2 u. ds. Benders uit Rijswijk. Veen, vm. 9,30 u. dr. Tjalma. Vlijmen, geen opgaaf. Waspik, vm. 10 en nm. 2,30 u. ds. Jonkers. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Go- Wijk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Go- bius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 2