voor bet Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommeterwaard. lo. 3875. Zaterdag 3 Mei. AAA tabletten te^enHoest Heeschheid, Keelpijn Staan ter dekking WOUDHEER, RATOS n DE TILLIES. BÉS Staan ter dekking: G. MAAS te AALST, Prins Hendrik II Passé Partout CICERO, DANCRED, CUSTOS, Staan ter dekking: MM VERSCHOOR It MM. ttinaldo Jupiter de kottelenr zijn weder overat Staan ter dekking de bekende Stamboek en premiebengjten: stamboek- en premiehengst (fyu$ala~3azel hilversum) sosoo. BEHOORENDE BIJ HET Vermeerdering in jaren. Velen zien op tegen den ouden dag. Toch dient dit een tijdperk van rust te zijn, vrij van rugpijn, urinekwalen en rheumatiek. Veel hangt af van de nieren. Als deze organen verzwakt, zijn, kunnen zij het bloed niet rein houden en worden urinezuurver- giften door de bloedsomloop naar de zenu wen, spieren, gewrichten en aderen ge voerd. Dan schijnt de oude dag een last het gehoor en gezicht beginnen af te nemen het geheugen te verminderen, en de rug en leden worden pijnlijk en stijf. Een van de beste dingen, die van Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen gezegd werden is, dat zij een zegen'voor rnenschen op leeftijd zjjn, en juist ouden van dagen zeg gen dit zelf. Uit eigen ondervinding bleek hun, dat dit geneesmiddel blijvende baat geeft. Dit speciale niergeneesmiddel helpt by nier- en blaasaandoeningen, rheumatiek, graveel, rugpijn, nier- waterzucht, spit en steen. Foster's Pillen wekken de nieren op en .versterken haar, heelen en verzachten de blaas, en houden het lichaam vrij van overtollig urinezuur. Zij werken niet op de -ingewanden. Dit is een der redenen, waarom zij geschikt zijn voor oud en jong. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van de handteekening van James Fester op de verpakking. Verkrijg baar bij alle goede drogisten k f 1.75 p. doos of f 10.p, zes doozen. waarin hij gelegen had en kon hem niet terugvinden. Prikkeldraad is overal verSft dwenen, de graven zijn nergens meer te zien, de puinhoopen zijn opgeruimd en de bodem gelijk gemaakt. En het zijn voor namelijk de Fransche boeren, die hier op treden. Zij keeren terug naar de plaats hunner inwoning, vinden hun huis verwoest, maar met vrouw en kinderen ruimen zij den boel op, bouwen een houten hut en beginnen het land te bewerken. Waar het vorige jaar nog gevochten werd is thans het land omgeploegd. »De oorlog is ten einde en wij moeten levenc, zegt de Fransche boer. BUITENLAND. öc vredesvoorwaarden, L Parijs, 29 April. Volgens een van de artikelen van het preliminaire vredesverdrag moet Duitschland afstand doen van al zijn overzeesche bezittingen ten gunste van de 5 geallieerde en geassocieerde mogendheden, de Vereenigde Staten, Frankrijk, Groot- Brittanje, Italië en Japan. Een der volgende artikelen bepaalt, dat de regeering, die gezag zal uitoefenen in vroeger Duitsch gebied, alle maatregelen, die zij noodig zal oordeelen, zal kunnen nemen hetzij wat betreft de repatrieering van Duitschers, hetzij wat betreft de lequi- datie van particuliere Duitsche belangen. Hieruit blijkt, dat de verdeeling van deze gebieden en het koloniale mandaat niet door het preliminaire verdrag geregeld wórden. In afwachting van een definitieve jvcgeling zullen de mogendheden, die thans deSjDuitsche koloniën bezet houden, onmid dellijk de maatregelen kunnen nemen, noo dig oia deze koloniën van de laatste sporen van den Duilschen inyloed te ontdoen. Wie is schuld aan deu oorlog! Volgens den tekst der artikelen die de Redactie-commissie van de Vredesconferen tie aan de vijfde voltallige zitting heeft voorgelegd, omtrent de aansprakelijkheid voor den oorlog, beschuldigen de geassoci eerde mogendheden Wilhelm II van Ho- henzollernvoormalig keizer van Duitsch land openlijk niet van misdaad op grond van het W. v. S. maai' van de zwaarste schending van de wetten der zedelijkheid en van de heiligheid der verdragen. Een bijzondere rechtbank zal worden ingesteld tot berechting van den beklaagde, wien alle rechtszekerheid, inzonderheid wat zijn verdediging betreft zal worden ge waarborgd. De geassocieerde mogendheden zullen zich tot de Nederlandsche regeering wenden met verzoek den gewezen keizer uit te leveren, opdat hij berecht worde. De slagvelden verdwijnen. De vernielde landerijen in Frankrijk zullen eerder hersteld zijn dan men wel meent. Ja, wil d$ Fransche regeering nog eenige «fragmenten der slagvelden in haar oorspt onkelijken toestand behouden, - dan moet zij er vlug bij zijn. Een Engelsche bezoeker heeft by Armentières met ver bazing staan zoeken naar den loopgraaf BINNENLAND. De teruggaaf onzer schepen. Naar eenigen tijd geleden gemeld werd, was het de bedoeling, dat de onderhande lingen over de teruggaaf onzer door Amerika gerequireerde schepen te Londen zouden worden voortgezet, zoodra de met het voe ren daarvan belaste Amerikaansche gede legeerde daar zoude zijn aangekomen. Naar het Haagsche Corr. Bureau thans verneemt is bedoelde gedelegeerde, de heer Palen, naar Rotterdam doorgereisd, zijn onderhandelingen daar gevoerd, en hebben deze in hoofdzaak tot een bevredigend re sultaat geleid. Rolen uit Duitschland. Men meldt uit Berlijn aan de »N. R. Ct.« Uit Essen wordt aan de «Deutsche All- gem. Zeitungcc gemeldDe koleninvoer naar Nederland zal vandaag weer in be perkten omvang beginnen. Er dient op gemerkt, dat volgens het met Nederland gesloten verdrag leveranties alleen be hoeven te worden gedaan, zoodra er een overschot bestaat. Dit overschot richt zich in hoofdzaak naar het aantal beschikbare wagens, daar de mynen door gebrek aan wagens vaak kolen over hebben, die ze bij normaal transport in het binnenland zouden kunnen gebruiken. o Dond tegen het vloeken. Te Utrecht is de algemeene vergadering van den Bond tegen het vloeken gehouden, onder voorzitterschap van dr. J. G. Schui- rer. Uit de jaarverslagen bleek, dat de bond thans 4800 leden telt en tot dusver 6000 opschriften werden geplaatst in ka zernes, openbare gebouwen, enz. o De mazelen. Te Didarn woeden de mazelen zoo erns tig, dat binnen enkele weken reeds 42 kinderen aan deze ziekte zijn bezweken. Keu oplichter gearresteerd. Zaterdagmiddag vervoegde zich bij den pastoor te Lent (gem. Eist) een net ge kleed heer, zich uitgevende voor inspecteur- bij de Staatsspoor.* Hij verklaarde zich in financieele ongelegenheid te bevinden, door dat zijn vrouw bevallen was, en verzocht den pastoor f 80 ter leen daar, zoo zeide hij, hij bij zijn superieuren niet om een voor schot wilde aankloppen. Dè pastoor ver trouwde de zaak niet en verzocht hem tegen 9 uur nog even terug te komen. Onderwijl werd de politie gewaarschuwd en gelukte het sinieur te arresteeren, toen hij zijn tweede bezoek bracht. Hij gaf op te heeten Cornelis Willemsen, doch later verklaarde hij een valschen naam te hebben opgege ven en Cornelis Konings te heeten. Hij is in verzekerde bewaring gebracht. 4 o Urafscheuders. Uit Steenwijk meldt men Enkele laaghartige individuen hebben, waarschijnlijk door roofzucht gedreven, in den afgeloopen nacht op het R. K. kerk- hof alhier, een paar graven geschonden. Eerst hebben zij uit het baarhuisje, na door .een raampje ingeklommen te zijn, een kantschop en een vork gehaald. Met deze gereedschappen openden zij het graf'van mej. K. voor ongeveer een half jaar aan Spaansche griep overleden. Daar in ge noemd graf het stoffelijk overschot van den heer K,, echtgenoot van genoemde juffrouw, zou worden bijgezet, stond dat graf ten deele open en dekte slechts een dunne laag aarde de daarin aanwezige kist. Nadat de booswichten die laag aarde verwijderd hadden, werd het deksel af geschroefd en waarschijnlijk na een onder zoek daar binnen weer 't onderste boven op de kist geworpen. Vervolgens werd het daarnaast liggende graf van den heer J. R. opengelegd. Deze kist, die op andere wijze dan eerstgenoemde gesloten was, hebben de onverlaten niet kunnen openen. Een koperen plaat, ver meldende naam, datnm van geboorte en V overlijden, werd echter van het deksel afgerukt. Men vond deze in of bij het openliggende graf terug. Marechaussee en politie zijn aanstonds met een onderzoek begonnen. Dit is reeds binnen betrekkelijk korten ijd de derde of vierde keer dat op dit kerkhof grafschennis gepleegd wordt. o Verhoogde telegramtarieven Ingaande 1 Mei wordt het tarief van telegrammen met 10 cent en van dringende telegrammen met f 0.30 verhoogd. o Yalsche Bankbiljetten van 1000 Jlark. Men meldt uit Nijmegen dd. 30 April De politie had vernomen dat hier ter stede eenige personen waren met het oog merk valsche bankbiljetten van 1000 mark in omloop te brengen. Spoedig nam zij vijf zulke biljetten in beslag en de recherche stelde, onder leiding van den inspecteur le kl. van der Pool, een uitgebreid onder zoek in. Dit leidde gisteren tot de aan houding van den 19-jarigen arbeider Ant. Michels, uit Hassum (D.), die bekende te Nijmegen 50 valsche bankbiljetten van 1000 mark te hebben uitgegeven. In verband, met deze zaak zijn gisteren door de Marechaussee te Gennep aange houden en naar Nijmegen overgebracht de 18-jarige slagersknecht A. Andriesse wonende aldaar, en de 25-jarige koopman A, O. de Vries, wonende te Rotterdam. Dezen hebben 102 valsche 1000 mark biljetten in handen gehad, waarvan 50 aan ge noemden Ant. Michels werden overhandigd, terwijl de overige 52 vermoedelijk aan een Belgisch soldaat bij de grens te Ottersum zijn overgegeven om ze in Duitschland te «plaatsen <r. De Vries verklaarde, dat hij de 102 biljetten te Rotterdam van een Belg had gekocht voor ruim f28,000. Deze Belg, vermoedelijk Simons genaamd, is inmiddels te Bergen-op-Zoom aangehouden. De kinderlijkjes te Prinsenhage. In verband met het vinden van de kin derlijkjes te Prinsenhage is gearresteerd een zoon van een doodgraver aldaar, ver dacht de lijken te hebben opgegraven. o De niilloeiieii-kuncier|j. Naar de »TeI.« in verband met de con sentenfraude bij de N. U. M. verneemt, is gearresteerd zekere R. M. een Duitscher, die met enkele andere firma's in deze grootscheepsche knoeierij betrokken moet zijn. Voor zoover tot nog toe is nagegaan, zijn consenten vervalscht voor den uitvoer van 700 koeien en een waarde van 9 millioen gulden aan manufacturen. De arrestatie van den Duitscher M ging zeer interessant in zijn werk. Deze ver voegde zich n.l. enkele dagen later bij de N. U. M., om bij een der chefs te infor- meeren wat hij aan levensmiddelen voor zich en zijn gezin op reis naar Duitsch'and mocht meenemen en welke formuliteilen hij daarvoor had te vervullen. Ten einde bedoelden chef te spreken te kunnen krij gen, moest hij als ieder bezoeker aan de N. U, M. een biljet invullen met zijn naam en den aard van zijn bezoek. Waar die naam gelijk was aan dien, welke op de valsche consenten voorkwam, werd terstond de politie gewaarschuwd, welke M. op de kantoren van de N. IJ. M. ar resteerde. Dc gruwelijke moord te St. Oodenrode. Men schrijft uit St. Oedenrode 1 Mei. De moordenaar Brilleslijper is gisteren morgen om zeven uur van hier naar Den Bosch getransporteerd. Aan het station te Schijndel, waar op den trein van half negen gewacht werd, was een massa volks aanwezig, die den moordenaar luidde ver- wenschte, In Boxtel hetzelfde tafereel hier drong het volk zóó op, dat men een oogenblik met den arrestant in de conduc teurskamer moest vluchten. Gistermiddag omstreeks vier uur was hier officieel bekend, dat de tweede dader nog niet gepakt was, maar dat men alle hoop had hem spoedig te kunnen aanhoudenDe ware naam van den dader moet nu bekend zijn de naam Simon Pikkel moet slechts 'n bijnaam zijn. Brilleslijper zou verklaard hebben hem slechts bij dien naam te kennen. Nog kan gemeld worden, dat in den jaszak van het slachtoffer diens portefeuille was met circa f 500, zijn privé-eigendom. De moordenaar van den heer Van Kruijs- dijk te St, Oedenrode, Saloman Lubeck, 33 jaar, koopman te Amsterdam, heeft zich gisterenavond aan het bureau van politie in Den Bosch aangemeld. Het verhoor duurde tot laat in den nacht. Men seint ons uit St. Oedenrode Zooeven werd hier officieel bericht ont vangen dat Salomon Lubig, alias Simon Pikkel, hedennacht te 's-Bosch is aange houden. Hij heeft den moord bekend. Het geld is in beslag genomen door de justitie. o De minister van Landbouw heeft het Rijkskantoor voor visch opgeheven. Van Leeuwarden zijn 150 stuks melkvee naar Noord-Fraqkrijk uitgevoerdover Oldenzaal zijn 200 merries en van Gro ningen 160 paarden naar Duitschland uit gevoerd.' Koramiezen hebben te .Zevenaar een prachtige smokkelvangst gedaan. Zij arres teerden den spoorwegrangeerder Sweers, toen hij een rol rubber van 100 pond vervoerde. In deze zaak zijn vermoedelijk onder scheidene ingezetenen betrokken. Voorts legden zij de hand op twee smokkelaars en eenige balen chocolade en boter. De Zeeuwsche vrouwen en Prinses Juliana. Woensdagmiddag werd door een depu tatie van Zeeuwsche dames bestaande uit mevrouw Dijckmeester, echtgenoote van den commissaris der koningin, mevrouw Dumon Tak, echtgenoote van den burge meester van Middelburg, en mejuffrouw E. C. Dijckmeester, ten paleizo Huis ten Bosch aan prinses Juliana overhandigd het geschenk der Zeeuwsche vrouwen en kin deren, bestaande uit twee zakdoekjes van Sluische kant, een gouden armbandje van Zeeuwsche knoopjes, een gouden halsket tinkje met Zeeuwsche knoopjes een broche met het Zeeuwsche wapen in goud, Zeeuw sche blouse-knoopjes, een zilveren bonbon- nière, een gouden knipje, een kinder latafel en een geillustreerd album met de namen van de -leidsters der inzamelingen. Bovendien werd door de deputatie aan Hare Majesteit verzocht, een bestemming te willen aanwijzen voor het overgebleven bedrag van ongeveer 2000 gulden. Het plan tot het aanbieden van deze geschenken is tot stand gekomen met krachtige medewerking van alle Zeeuwsche gemeenten zonder uitzondering, terwijl ook vele^elders gevestigde Zeeuwsche vrouwen zich -hebben aangesloten bij bet huldebetoon. ADVERTENXIEN. bij O. VAN DE WERKEN, op het Eiland Nederhemert, de hengsten Oldenburgsch ras, kleur zwart, Gr. P. Sl. No. '153 Vader »Claus« Oldenb. St. No. 1501, Moeder «Appiaa Oldenb. St. No. 6364. v Van dezen hengst werden verleden jaar veulens verkocht tot de prijs van f 700. DehgeldflO, bij gebleken drach tigheid f12 bovendien. Belgisch Ras, Oud vijf jaren kleur goudvos met smalle ble3 St. B. No. 184; pijpomvang 28 cM. Vader «Emaua B. St. No. 45564 Moe der «Laura de Thuillies« B. St. No. 102161. Deze hengst is reeds driemaal bekroond ook als tweejarige in België. Dekgeld f 15, bij gebleken drach tigheid f15 bovendien. Paarden, die na het dekken wor den verkocht worden als drachtig z^nde berekend. VEEK VBIJ. BIJ De Preferente Stamboek en Premiehengst Bekend door zijn beste afstammingHalf broeder van Olivier. DEKGELD drachtig 122.50, niet drachtig flO.— De Belgische Stamboek en Premiehengst N. Tr. B. 53. Vader Joli Cour du Tostan B 3505. Moeder Cotte de Thuil B. 2827. DEKGELD f 26.—. VEER VRIJ. bij Gebr. OERLEMANS VAN DER SCHANS, op den Assem te Drongelen, op alle werkdagen, de preferent ver klaarde zwart met kol, sneb en witte voeten N. S. Tg. 32, Vader Diamant III, N. P. S. 645. Moeder Emma II, N. P. S. 1055. Reeds meer dan 30 maal, zoowel aan de hand als aangespannen, met hoogste onderscheidingen bekroond. Van alle in het N. S. Tg. ingeschreven hengsten werden van CICERO het grootste aantal afstammelingen in de stamboeken opgeno men de driejarige donkerbruine stamboekhengst N. S. Tg. 33h. Vader: Tancred N. S. Tg 16. Moeder Emmy I, N. S. Tg. 443h. Vader v/d moeder Mylord, N. S. Tg. 25 preferent. (Alle drie in N.-Holland jaren achtereen bekroond.) «Dancreda munt uit door buitengewoon solide en zwaar beenwerk en extra gangen. de vierjarige donkerbruine witvoethengst Vader Utz, N. S. Tg. 69. (In Z.-IIolland en Drenthe herhaaldejijk bekroond.) MoederNelleke, van stamboekouders. DEKGELD: voor CICEROen «DAN- CRED« f 20.bij eerste toelating en flO na gebleken drachtigheid voor «CUSTOS« f 16.bij eerste toelating en f 10.na gebleken drachtigheid. Verkoop naar elders wordt met drachtigheid gelijk gesteld. BIJ op alle werkdagen Kleur: Zwart, N. s. t. g. 33. Vader: Diamant, N. P. S. 645. Moeder: Hendrika, N. P. S. 3066. Ras Trekpaard. Vos met druipkol. Stamboek B. 391. Vader: Condé, B. S. 61878. Moeder: Caline de Rotteleur, B. S. 81687. Dekgeld van beide Hengsten: f 16 bij de eerste toelating en flO bij gebleken drachtigheid. Paarden die verkocht worden volle geld. BIJVOEGSEL fücnwslilail Wyberf

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 5