Firma ALPH. HUPSCH - Vughterstraat 19 - 's BOSCH, Valt uw haar uit? Sproeten, levert alle Artikelen op 't gebied van Kristal, Porcelein, Aardewerk etc., zoowel 't gewone als 't allerfijnste, tegen scherp concurreerende prijzen. Purolzeep. BUITENLAND. Ken beroep van neutrale geneeiheeren op Milsou. JofFrc ter verantwoording geroepen. Be Ex-Kroonprins. Ontploffing In eru dynaniietfabriek. Bet naderend einde. Bü niet teekening. Zomer- BINNENLAND. Kersen. Beschuit. Door een krokodil gedood. De vermoorde Knaap. Opheffing van de kolendistribatie. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden De Heusdensche Harmonie bestaat 12 Va jaar en zal daarom aan hare Leden een uitvoering aanbieden in de zaal Concordia op Dinsdag a.s. Werkendam. In de jongste raads vergadering werd behandeld adhaesie te betuigen aari een adies .van de gemeente Hardingsveld, tot veikrijgitig van een draai brug. Andel. De Sergeant B. v. Os alhier, in het garnizoen te Amersfoort is bevor derd tot Sergeant Majoor. Almkerk. In den Doorn bij A. V. waar onlangs enkele kippen werden weg gehaald zijn nu des nachts de laatste twee kippen ook nog gestolen. Ook bij de Wed. S. alhier heeft men des nachts geprobeerd de kippen te stelen, maar toen de dieven door de bewoners werden opgemerkt gin gen zij aan den haal. Capelle. .1.1. Maandagavond om 7 uur hield de Chr. Hist. Kiesvereeniging alhier Dassen. - Op de 22 Mei gehouden bo- termijn was aangevoerd 25 K G. boter. Prijs f2,92f3,02. Zetting f2,94. Hedel. A.s. Zondag zal de muziekver- eeniging St. Willebrord, Dir. P. J. Peters, een muzikale pleizierreis maken van Hedel naar Rotterdam met de versierde motor- schroef boot »Rust Roest# van de Gebr. v. Os. Moge St Willebrord veel succes er» de leden veel pleizier hebben op haren mooien pleiziertocht. Kaatsheuvel. Woensdag werden door de rijkspolitie gearresteerd J. v. R. en A. H. wegens diefstal van hout. Nederhemert. Door den Minister van Waterstaat is aangesteld tot brugwachter aan de draaibrug op het eiland alhier G. H. Princen, militair hulpcommies te Dron- gelen. Nienwendijk. J I. Zaterdagnacht heb ben dieven een achttal kippen ontvreemd bii den heer D. A. Littooij, ook hebben zij nog gepoogd op een andere plaats in te breken, doch hier werden zij gestoord. Sprang;. Donderdag vierden de echtlie den J. de Roon en C. Verschuren hunne 50- jang huwelijkfeest. Door de Buurtcommissie was een prachtig eere-poort Voor de woning geplaatst. Dat bet deze oudjes aan belang stelling niet ontbrak laat zich begrijpen. Veen, De broodbakkers alhier hebben de prijs van het tarwebrood met 7 cent en die van het wittebrood met 4 cent ver hoogd.- Gemeenteraadsverkiezingen. Werkendam. De uitslag der Maandag De Werken en Sleeawijk. De uit slag der Maandag gehouden stemming voor leden van den Raad is als volgt: Andel. Tot leden van den Raad werden gekozen C. Verwijs (aftr.) en Z. Bouinan (lib.) H. v. Wijgerden, J. G. Schouten, G. Miilenaar en Joh. de Feijter allen aftr. (antirev.) en M. v. d. vliet (arbeiderspartij). Gameren. De Uitslag der Woensdag gehouden stemming werden gekozen de heeren J. A. d. Jongh, A. v. Leek, C. C. Timmer en C. v. Leeuwen (aftr.) A.-R. P. M. v. Trigt en A. Westerhof S.D.A P. P. H. v. d. Werken H. Az. Neutr. partij. 's Gravenmoer. Bij de 22 Mei gehou den stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad, zijn uitgebracht 247 stemmen, van onwaarde 9, kiesdeeler 34. De uitslag was als volgt Sprang;. By de gehouden Gemeente raadsverkiezing werden uitgebracht 443 stemmen, waarvan 15 van onwaarde. Poederoyen. Bij de verkiezing van leden van den Gemeenteraad zijn gekozen de H.H. A. Maas (Aalst) aft., G. D. van Os (Aalst) aft., J. Opstellen (Aalst), W. v. d. Sluis (Aalst), P. W. Bok (Poed aft., W. Bok (Poed.) aft. en J. W. Brienen (Poed Almkerk. Bij de alhier gehouden stemming voor den Gemeenteraad zijn ge kozen 7 A.-R. de heeren B. W. Buizer, P. v. d. Wal, A. de Jong, A. Verschoor, H. D. v. d. Meijden, P. Walraven en J. C. Ottevanger; 3 Chr. H., de heeren A. Z. Snoek, A. H. Donker en A. Groeneveld 1 Neutr. Grondwet kersbond, de heer M. Ouwerkerk. rninkt en blind zijn, niet genoeg waren, welken prijs zou men nog moeten betalen voor een rechtvaardigen en duurzamer» vrede Gij veroordeeld uwe kindei en, zeide zij om alies te ondergaan wat gij zelf ondergaan hebt. Smillie, die zeide dat hij als internatio nalist sprak, verklaarde dat de kindertjes die in Duitschland bij tienduizenden stierven, niet verantwoordelijk waren voor de Duit- sche misdaden. Het zou menschlievender zijn, om machine-geweren op hen te richten dan ze dood te laten hongeren. Hij hoopte dat de ai beiders zich hun macht waardig betoonen zouden, door de regeering hier nu te zeggen, dat die moord op onnoozelen dadelijk moet ophouden. Brailsford, die pas uit Berlijn terug kwam, zeide dat daar nu een andere geest heerschte. Het was een verrassing voor hem te ver nemen, dat de volledige voorwaarden van het vredestractaat in Engeland niet open baar gemaakt waren. Zij waren te Berlijn wel openbaar gemaakt en er stond in, dat Duitschland niet alleen 140,000 melkkoeien moet uitleveren, maar ook schapen, varkens en ander voedsel. Brailsford vertelde van een tooneel, dat hij op het vasteland aan schouwd had, toen een volksmenigte, zon der zich om de kogels te bekommeren, een politie agent van zijn paard trok, dit~ in stukken sneed en met die stukken er van door ging. Onder de andere sprekers was graaf Beauchamp die verklaarde dat' als een vrede zoodanig was, dat geen natie, die zichzelf eerbiedigde, hem ten uitvoer kon leggen, het militairisme zou herleven. Het parlementslid Kenworthy zeide, dat de vloot die het wapen van de blokkade had gehanteerd, zich riu schaamde. Er werden ten slotte eenparig moties aangenomen waarin aangedrongen werd op internationale verzoening, economische vrijheid van ruilverkeer en onverwijlde leniging van den nood in Europa. We zeggen Goddank# als we dit lezen de gevoelens worden wakker. En ook in Amerika gaan er stemmen op, veel stem men die hun afkeuring uitspreken. |Wasch dan uw hoofd met Deze zeep bevrijdt de hoofdhuid van roos en schilfers, geneest haaruitval en doet het haar groeien. Bij Apoth. en alle Drogisten. Verkrijgb. bij de adressen genoemd in de advertentie Mynhardt's Ge neeskrachtige Tabletten, welke in ditzelfde nummer voorkomt. Stockholm 20 Mei. De commissie van neutrale geneesheeren die onlangs een on derzoek ingesteld heeft naar den voedings toestand en bestaat uit de hoogleeraren Tendeloo (Nederlatid), Brandt (Noorwegen), Johansson Gadelius en Bergmark (Zweden) heeft heden telegrafisch aan president Wilson vei zocht te bedenken welke zeer ernstige gevolgen voor de voeding der Duitsche vrouwen en kinderen de vredesvoorwaarden moeten hebben waarbij bppaald wordt dat Duitschland een groot deel zijner melkkoeien moet uitleveren, o Volgens het Pa> ijzer blad l'CEuvre moet maarschalk Joffre voor een parlementaire commissie verschijnen, ten einde gehoord te worden over feiten, die in beschuldi gingsstelling van den maarschalk zouden kunnen nazich sleepen. l'CEuvre vertelt dat Jofïre een telegram zou geteekend hebben, dat Rumenië ver plicht heeft op een gewenscht uur den oorlog te verklaren. In het Lagerhuis deelde Bonar Law mede, dat de ex-kroonprins ook valt onder de personen, die op grond der bepalingen van het vredesverdrag zullen vervolgd worden Kristiania, 19 Mei. Vanochtend om 9 uur heeft in de dynamietfabriek te Eugene in de buurt van D'öberg een ontploffing plaats gehad. Tengevolge van de ontplof fing vlogen er eeri aantal tot de fabrtek behoorende huizen in brand. Tot eer» uur 's middags zijn er ongeveer vijftig personen als gekwetst opgegeven. Men heeft getracht de op slagplaats van het dynamiet leeg te maken, maar door de verschrikkelijke hitte was men gedwongen, het bedreigde gebied te ontruimen. De geheele bevolking van Eugene is op de vlucbt. Men probeert zich zoo snel mogelijk te redden. o Parijs, 21 Mei. De conferentie wacht Duitschlands antwoord Donderdag te twee uur. Het duidelijkste teeken voor het nadere rende eind is het wegbrengen van vele wagenladingen van vrachten uit het Crillen Hotel en het plaats hebben van een reeks afscheidsbanketten. o Balzen, 21 Mei. Naar verluidt, hebben de geallieerden aan de Zwitsersche regeering gevraagd of zij bereid is krachtige maat regelen te nemen in geval de bokkade van Duitschland wordt hernieuwd. Zij zouden hebben gevraagd in dit geval den invoer uit en den uitvoer naar Duitschland te ver bieden. zelfs de donkerste, verdwijnen door een pot SPRUTOL. Bij alle goede Drogisten. I Maandagnacht is de trompetter J. S., van het 4de regiment veldartillerie te Ede, bewusteloos op het Groote Kerkplein te Rotterdam gevonden. In het politiebureau in de Lange Torenstraat werd hij bijge bracht. Zijn linkerarm en rechterbeen waren verlamd en de man was de spraak kwijt. Schrijvende heeft hij vetklaard, in de St. Laurensstraat door een man te zijn aangevallen, mishandeld en beroofd van f140 aan bankpapier. De trompetter is ter verpleging in het ziekenhuis opgeno men. ~o— Onder kerktijd heeft iemand zich toe gang verschaft tot de woning van G. S., in de Paul Krugerstraat te Rotterdam, waar niemand thuis was. Uit een provisiekast is een zakje met f 300 en uit een linnejn- kast f 30 en een paar gouden voorwer pen gestolen. o - Brandstichtingen. Men meld ons uil Gruenlo: Groote onrust heeischt hier bij de boeren wegens het feit dat wederom ten pronte boederij is afgebrand, nog geen 300 meter van de plaats, waar de vorige week een groote boerenschuur afbrandde. Men ver moedt, dat hier opzet in het spel is. De boeren zijn van plan boeren wachten op te richten. o In de Betuwe zijn de kersen buiten gewoon gelukt. De boomeri hangen voller dan ooit, de nachtvorsten hebben in t' ge heel geen schade aangericht, al dacht men dat eerst. De prijzen zullen wel niet hoog zijn wordt ver wacht, maar ook weer niet zoo laag als voorheen, want de plukkers, dié eerst f 3 verdienden bij een 11-urigen werkdag, ei- sclten nu f 4 bij 8 uur plukken. Boven dien zijn ook de verzendkosten hooger dan eerst. De minister van Landbouw heeft tot de burgemeesters een circulaire gericht, waar in hij o.m zegt: Ten einde te gemoet te komen aan de vele klachten, dat door de verplichting tot in name van bons bij leveling van be.-chuit de omzet van dit artikel meer en meer afneemt en voorts dat regeeijngsbloem zich voor de beschuitbei ijding minder goed eigent, is door mij besloten den vei keeper van be schuit vrij te laten en bovendien aan beschuitbakkers, die zulks wenschen, een bepaalde hoeveelheid Amerikaanse!» tarwe bloem te doen verstrekken, waardoor die bakkers in de gelegenheid zullen zijn be schuit van betere kwaliteit te berijden. - o In den nacht van den lOden Mei is de heer Tbienieijer, een handelaar in wilde dieren uit Palembang, (Ned. O.-Indië) toen hij per prauw van de jacht terugkeerde, door een kiokowil gegrepen en gedood. Woensdagmiddag is Visser van uit het politiebureau Si Pietershal met den cel wagen naar den Westerdok-dyk gebracht, om vandaar, in tegenwoordigheid van een aantal polite-autoriteiten en den polilie- scheikundige Van Ledder» Hulsebosch, per boot naar de plek van het misdrijf te wor den vervoerd. Vóór het politiebureau had een groote menigte post gevat, er» toen de arrestant naar den wagen werd geleid, klonken woedende uitroepen uit de opge wonden menigte. Verzuip den schur k Trek hem uit elkaar!# werd er ge schreeuwd, en de politie had groote moeite het verontwaardigde volk in bedwang te houden. Er zal op de plaats waar de knaap ver dronken is gedregd worden, want het ver moeden bestaat, dat er bij het plegen van de daad eenige voor Visser compromittee- rende voorwerpen te water zijn geraakt. 't Is te wenschen, dat deze zullen worden opgevischt, want het zal, nu het lijk langer dan een week in het water gelegen heeft, wel niet meer mogelijk zijn, door het con- stateeren van vingerafdrukken uit te ma ker», wiens handen 'l laatst met den ver moorden knaap in aanraking zijn geweest. o Naar de N Ct. meldt, bestaat het voor nemen in de maand Augustus de Rijksko len-distributie op te heffen. Dit zou ge schieden, omdat thans de particuliere aan voer hier te lande voldoende in de behoefte voorziet eri vooruitzicht bestaat, dat dit ook in de toekomst het geval zal wezen. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hint- hamerstraat 69 te 's Bosch, het best gesorteerde en goedkoopste adres. Gedu rende het seizoen ook des Zondags ge opend van 101 uur. De Burgerwacht trok Woensdag uit, om op het voetbalveld hare eerste oefeningen te hoeiden. Onder tromgeroffel stapten de leden manhaftig door de gemeente en trokken algemeene belangstelling. Alle standen zijn iii de leden vertegenwoordigd. Eer vol ontslag te ver leenen aan den heer Hi'yser, Hoofd der School in den Bies- bosch wegens vertrek naar Woudrichem Medegedeeld dat Ged Staten goedkeu ring verleenen om de betrekkingen van Secretaris en Gein.-Ontvanger te vereeni- gen. De heer Timmermans werd beëedigd als Gein.-Secretaris en Ontvanger. De heer Var< Muilwijk dank gezegd voor de tijdelijke waarneming van beide functies Tot Kantoorhouder van het hulptelefooii- kantoor in den Bieshosch werd benoemd de postbode A. H. v d Laan, op f 100, en het tractement voor een machinist stoker der drink waterleiding bepaald op f1000 Op een verzoek van den timmerman C Bakker om op 2 perceelen 3 woningen te bouwen, werd afwijzend beschikt. Alle onkosten te maken door de Bur gerwacht zullen door de gemeente gedragen worden. De tractemeriten van gemeenteveldwach ter en nachtwacht werden beiden gesteld op f800. een openbare vergadering in de Chr. School a/d Loonschendijk in verband roet de ge meenteraadsverkiezingen. Nadat deze ver gadering met een enkel woord door den voorzitter was ge'.pend werd het woord gegeven aan den heer L. Timmers, lid van de Provinciale Staten, die daar voor uit Klundert was overgekomen. De geachte spreker opende deze bijeenkomst met gebed, waarna hij enkele verzen voorlas uit Rom. 8 en zette daarna de beginselen der Chr. Hist. Unie breedvoerig uiteen. Hij wees daarbij bijzonder op het nut van het Chr. Onderwijs, de regeling van den arbeids duur, de drankbestrijding en de grondpoli- tiek en girig zoo over op hetgeen voor den gemeenteraad te doen stond in verband met voorgaande punten. Duidelijk liet hij uitkomen, dat ook leden van den gemeente raad wel degelijk personen moesten zijn, die er een beginsel op na moesten houden en waarschuwde ten zeerste tegen het zoogenaamde neutrale standpunt, waarvan velen aanhangers waren als het gold ge meenteraadsverkiezingen, omdat men dan zich bevond op een hellend vlak, dat uit loopt op ongeloof, waarvan het gevolg is miskenning van het gezag krachtens de ordinantiën Gods. Hierna gaf de geachte referent nog gelegenheid tot het stellen van vragen. Aangezien niemand van die gelegenheid gebruik maakte werd deze wel geslaagde bijeenkomst gesloten met het zingen van psalm 89 vers 1 en dankgebed. Tot lid van het Dagelijksch Bestuur van de politie »Binnen de Oude Straat# is benoemd de heer B. Verhoevën te Sprang terwijl tot bestuurslid van het waterschap »de Groote Oude Straat« de heer W. B. Rijken alhier benoemd is. Eieren f 2,30 de 26 stuks. Woensdagavond werden alhier en kele personen opgemerkt, door welke o.a. gevraagd werd hoe laat het Electiische licht uitging. Hierdoor kreeg men argwaan en vreesden velen dat laatsgerioemde per sonen in betrekking stonden tot de zoo genaamde Werkendamsche dievenbende. Men waarschuwde tijdig de politie, evenwel durfde velen niet te gaan slapen, en zou er des nachts bij den heer J. d. D. nog een poging tot inbraak hebben plaats gehad Naar men verneemt wordt door de rijkspolitie een streng onderzoek ingesteld betreffende het beschadigen van de tele foonlijn van den koopman D. Enkele jon gens schijnen hierin behagen te hebben, Terwijl het zoontje van V. zich vermaakte met haasje-over sprngen, kwam hij zoodanig te valltn dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het bleek, dat een arm gebroken was. Zaltbommel. Op de Dinsdag gehou den weekmarkt waren aangevoerd 228 biggen, pr ijs f25 tot f45; 14000 eieren, prijs 9 a 12 ct.300 K.G. boter f 3.10- a 3.20 per K G. v gehouden stemming voor leden van den raad is als volgt Uitgebracht werden 600 szeldige st., aan tal ^etels 11. Kieedeeler 54®/n- Lijst 1, van de Antirv. Kiesvereeniging Vreest God, Eert Den Koning#, verwierf 66 stemmen. Gekozen A. Paans Lz. Lijst 2, Soc. Dem. Arb. Partij. 136 st. Gekozen C. van Wijk, L. den Haan en J. Klop. Lijst 3, Chr. Hist. Partij, 57 st. Gekozen J. de Klerk. Lijst 4, van de Antirev. Kiesver. •Ne derland en Oiatije# 216 st. Gekozen C. J. Visser, J. Visser Azn., J. J. van Oord en D. C. Hakkers. Lijst 5, Vrijz. Rartij 125 st. Gekozen II. Bogers en W. de Waard. De nieuwe Raad bestaat dus uit 5 Anti rev., 1 Chr. Hist. 3 S D.A P. eri 2 Vtijz. Dé oude Raad bestond uït 2 Antirev,, 3 hr. Chist. en 6 Vrijz. Uitgebracht werden 647 geldige stemmen. Aantal zetels 11. Kiesdeeler 589/ii- Lijst 1. (Antir.) 112 stemmen. Gekozen C. Verhagen en D. van Arkel. Lijst 2. (S. D. A. P.) 92 st. Gekozen J. A. Scholl en G. van Zanten. Lijst 3. (Van sGemeentebelang# ge steund door Vrijzinnigen) 111 st. Gekozen A. Kolf en C. Pellikaan Chr.zri. Lijst. 4. (Antir.) 104 st. Gekozen J. van der Stelt Jz en H. de Ruiter. Lijst 5. (Hoepelmakersver.) 20 st. Lijst 6. (Antir.) 207 st. Gekozen D. Koman, J. C. van Driel en L. B. van der Straaten. De nieuwe Raad bestaat uit 7 Antir. 2 Vrijz. en 2 S. D. A. P. De oude Raad bestond uit 10 Antir. et» 1 Vrijz. Uitgebracht 451 stemmen. Van onwaarde 11. Lijst I, Lib., A. Blok Cz., (aftr.) 24. W. F. C. Voorbrijtel 8, P. Puttèrs Czn. 10, C. de Jong M.J.zn. 11, W. M. Nyei- huis 4, Lijst II, A -R., W. Versteeg Jz. 45, C. Mouthaan Cz. 24, P. v. d. Dussen 18, W. Kielen Ez. 28, (allen aftr.) J. P. v. Dongen 10, Abr. Borstlap Jz. 6, G. Ver hagen Pz. (aftr.) 48, en Chr. Timmer mans Lzn, 2. Alle aftredenden zijn du3 herkozen, met uitzondering van den heer C. Bosman, die niet candidaat werd gesteld en in wiens plaats nu de heer C. de Jong gekozen is. Lijst I, ingediend door de A.-R. Kusv. P. M. de Jong 68, G. L. Vos 65, F. H. Hoek 61, M. Zwart 9, G. v. Wtlligenburg 14, N. Bakker 1, C. J. de Rooij Mzn. 2. Lijst II, ingediend door een groep kie zers C G. H. H. Meijer 38, J. Maijers 24, B. Verhoeven 39, J. Rijken 17, J. Haverholst 13, A. B v. d. Hoeven 31, J. d- Roon 36, H. Maijers 6, J. v. Beek 5. Gekozen 4 A.-R. en 3 cand. van den z g. Neutr. lijst.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1919 | | pagina 2